Club kan titel ruiken: "Maar we hebben nog niks"

door
Club kan titel ruiken:

Niemand die het anderhalve maand geleden voor mogelijk had gehouden, maar de kans lijkt zeer groot dat Club Brugge komende zondag de landstitel gaat pakken. Het begint immers als leider aan de slotspeeldag met dank aan een felbevochten zege op het veld van Anderlecht.

Blauw-Zwart moest in het Lotto Park winnen om zijn titelkansen gaaf te houden en dat lukte uiteindelijk ook. Met een onverwachte matchwinnaar, want het was Denis Odoi die de enige treffer van de partij aantekende. De 35-jarige verdediger zette zo de kroon ope een knappe wederopstanding in de laatste maanden.

LEES OOK: 'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Odoi onverwachte matchwinnaar

"Dit is een bizar gevoel voor mij", reageerde hij dan ook bij Het Laatste Nieuws. "Dit heb ik nog niet veel meegemaakt in m’n carrière. Veel mensen twijfelden aan mij, maar dit is wel een mooi gevoel. Dat geef ik toe. En nu? Het is zeker nog niet binnen, maar ik hoop wel dat we het volgende week kunnen afmaken."

Om het af te maken, moet Club er op de slotspeeldag enkel voor zorgen dat het niet verliest van stadsrivaal Cercle. Dat moet in principe haalbaar zijn, maar Odoi waarschuwt. "Cercle zal er ongetwijfeld alles aan doen ons nog stokken in de wielen te steken", weet hij immers.

Club heeft nog niks in handen

Dat weet ook Hans Vanaken maar al te goed. "We hebben momenteel nog niks", aldus de aanvoerder bij Het Nieuwsblad. "Natuurlijk kunnen we het nu thuis afmaken. Maar speculeren op een gelijkspel is gevaarlijk. Het is wel zo dat Anderlecht en Union moeten winnen om nog voorbij ons te geraken. Wijzelf moeten gewoon klaar zijn om het af te maken."

Daarmee zou Club een knappe remonte bekronen. Het pakte in de play-offs maar liefst 23 op 27 en klom daarmee nog op van de vierde plaats. "We wisten dat we zo’n parcours gingen nodig hebben om voor de titel te spelen. We hadden op voorhand niks te verliezen. Daardoor kan je vrijer spelen en zo kan je ver geraken", merkt Vanaken op.

Zal Club de klus volgende week afmaken?

Meest recent

Straffe ambitie bij KV Mechelen; "Op lange termijn..."

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

7
7
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

12
12
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

53
53
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

41
41
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

39
39
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

235
235
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

94
94
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

89
89
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

169
169
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

175
175
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

53
53
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

65
65
"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

124
124
Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

849
849
Truitjes-gate blijft nazinderen: zo reageren spelers VS

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

227
227
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

252
252
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

288
288
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

111
111
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

99
99
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

75
75
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

298
298
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

157
157
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

281
281
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

536
536
'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

160
160

Meer sportnieuws