Club kan titel ruiken: "Maar we hebben nog niks"

568 stemmen
Club kan titel ruiken:

Niemand die het anderhalve maand geleden voor mogelijk had gehouden, maar de kans lijkt zeer groot dat Club Brugge komende zondag de landstitel gaat pakken. Het begint immers als leider aan de slotspeeldag met dank aan een felbevochten zege op het veld van Anderlecht.

Blauw-Zwart moest in het Lotto Park winnen om zijn titelkansen gaaf te houden en dat lukte uiteindelijk ook. Met een onverwachte matchwinnaar, want het was Denis Odoi die de enige treffer van de partij aantekende. De 35-jarige verdediger zette zo de kroon ope een knappe wederopstanding in de laatste maanden.

LEES OOK: Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Odoi onverwachte matchwinnaar

"Dit is een bizar gevoel voor mij", reageerde hij dan ook bij Het Laatste Nieuws. "Dit heb ik nog niet veel meegemaakt in m’n carrière. Veel mensen twijfelden aan mij, maar dit is wel een mooi gevoel. Dat geef ik toe. En nu? Het is zeker nog niet binnen, maar ik hoop wel dat we het volgende week kunnen afmaken."

Om het af te maken, moet Club er op de slotspeeldag enkel voor zorgen dat het niet verliest van stadsrivaal Cercle. Dat moet in principe haalbaar zijn, maar Odoi waarschuwt. "Cercle zal er ongetwijfeld alles aan doen ons nog stokken in de wielen te steken", weet hij immers.

Club heeft nog niks in handen

Dat weet ook Hans Vanaken maar al te goed. "We hebben momenteel nog niks", aldus de aanvoerder bij Het Nieuwsblad. "Natuurlijk kunnen we het nu thuis afmaken. Maar speculeren op een gelijkspel is gevaarlijk. Het is wel zo dat Anderlecht en Union moeten winnen om nog voorbij ons te geraken. Wijzelf moeten gewoon klaar zijn om het af te maken."

Daarmee zou Club een knappe remonte bekronen. Het pakte in de play-offs maar liefst 23 op 27 en klom daarmee nog op van de vierde plaats. "We wisten dat we zo’n parcours gingen nodig hebben om voor de titel te spelen. We hadden op voorhand niks te verliezen. Daardoor kan je vrijer spelen en zo kan je ver geraken", merkt Vanaken op.

Zal Club de klus volgende week afmaken?

Meest recent

‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

3
3
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

35
35
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

41
41
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

45
45
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

238
238
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

282
282
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

504
504
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

159
159
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

148
148
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

387
387
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

152
152
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

258
258
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

780
780
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

242
242
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

152
152
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

545
545
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

285
285
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

408
408
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

394
394
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

289
289
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

483
483
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

112
112
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

915
915
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

920
920
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

469
469

Meer sportnieuws