Club kan titel ruiken: "Maar we hebben nog niks"

568 stemmen
Club kan titel ruiken:

Niemand die het anderhalve maand geleden voor mogelijk had gehouden, maar de kans lijkt zeer groot dat Club Brugge komende zondag de landstitel gaat pakken. Het begint immers als leider aan de slotspeeldag met dank aan een felbevochten zege op het veld van Anderlecht.

Blauw-Zwart moest in het Lotto Park winnen om zijn titelkansen gaaf te houden en dat lukte uiteindelijk ook. Met een onverwachte matchwinnaar, want het was Denis Odoi die de enige treffer van de partij aantekende. De 35-jarige verdediger zette zo de kroon ope een knappe wederopstanding in de laatste maanden.

LEES OOK: 'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

Odoi onverwachte matchwinnaar

"Dit is een bizar gevoel voor mij", reageerde hij dan ook bij Het Laatste Nieuws. "Dit heb ik nog niet veel meegemaakt in m’n carrière. Veel mensen twijfelden aan mij, maar dit is wel een mooi gevoel. Dat geef ik toe. En nu? Het is zeker nog niet binnen, maar ik hoop wel dat we het volgende week kunnen afmaken."

Om het af te maken, moet Club er op de slotspeeldag enkel voor zorgen dat het niet verliest van stadsrivaal Cercle. Dat moet in principe haalbaar zijn, maar Odoi waarschuwt. "Cercle zal er ongetwijfeld alles aan doen ons nog stokken in de wielen te steken", weet hij immers.

Club heeft nog niks in handen

Dat weet ook Hans Vanaken maar al te goed. "We hebben momenteel nog niks", aldus de aanvoerder bij Het Nieuwsblad. "Natuurlijk kunnen we het nu thuis afmaken. Maar speculeren op een gelijkspel is gevaarlijk. Het is wel zo dat Anderlecht en Union moeten winnen om nog voorbij ons te geraken. Wijzelf moeten gewoon klaar zijn om het af te maken."

Daarmee zou Club een knappe remonte bekronen. Het pakte in de play-offs maar liefst 23 op 27 en klom daarmee nog op van de vierde plaats. "We wisten dat we zo’n parcours gingen nodig hebben om voor de titel te spelen. We hadden op voorhand niks te verliezen. Daardoor kan je vrijer spelen en zo kan je ver geraken", merkt Vanaken op.

Zal Club de klus volgende week afmaken?

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

58
58
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

23
23
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

107
107
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

246
246
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

91
91
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

357
357
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

126
126
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

252
252
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

380
380
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

43
43
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

576
576
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

626
626
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

665
665
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

468
468
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

90
90
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

412
412
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

97
97
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

123
123
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

571
571
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

81
81
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

559
559
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

622
622
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

105
105
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

329
329
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1748
1748

Meer sportnieuws