Club kan titel ruiken: "Maar we hebben nog niks"

door
Club kan titel ruiken:

Niemand die het anderhalve maand geleden voor mogelijk had gehouden, maar de kans lijkt zeer groot dat Club Brugge komende zondag de landstitel gaat pakken. Het begint immers als leider aan de slotspeeldag met dank aan een felbevochten zege op het veld van Anderlecht.

Blauw-Zwart moest in het Lotto Park winnen om zijn titelkansen gaaf te houden en dat lukte uiteindelijk ook. Met een onverwachte matchwinnaar, want het was Denis Odoi die de enige treffer van de partij aantekende. De 35-jarige verdediger zette zo de kroon ope een knappe wederopstanding in de laatste maanden.

LEES OOK: Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Odoi onverwachte matchwinnaar

"Dit is een bizar gevoel voor mij", reageerde hij dan ook bij Het Laatste Nieuws. "Dit heb ik nog niet veel meegemaakt in m’n carrière. Veel mensen twijfelden aan mij, maar dit is wel een mooi gevoel. Dat geef ik toe. En nu? Het is zeker nog niet binnen, maar ik hoop wel dat we het volgende week kunnen afmaken."

Om het af te maken, moet Club er op de slotspeeldag enkel voor zorgen dat het niet verliest van stadsrivaal Cercle. Dat moet in principe haalbaar zijn, maar Odoi waarschuwt. "Cercle zal er ongetwijfeld alles aan doen ons nog stokken in de wielen te steken", weet hij immers.

Club heeft nog niks in handen

Dat weet ook Hans Vanaken maar al te goed. "We hebben momenteel nog niks", aldus de aanvoerder bij Het Nieuwsblad. "Natuurlijk kunnen we het nu thuis afmaken. Maar speculeren op een gelijkspel is gevaarlijk. Het is wel zo dat Anderlecht en Union moeten winnen om nog voorbij ons te geraken. Wijzelf moeten gewoon klaar zijn om het af te maken."

Daarmee zou Club een knappe remonte bekronen. Het pakte in de play-offs maar liefst 23 op 27 en klom daarmee nog op van de vierde plaats. "We wisten dat we zo’n parcours gingen nodig hebben om voor de titel te spelen. We hadden op voorhand niks te verliezen. Daardoor kan je vrijer spelen en zo kan je ver geraken", merkt Vanaken op.

Zal Club de klus volgende week afmaken?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

42
42
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

52
52
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

107
107
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

194
194
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

194
194
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

60
60
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

409
409
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

51
51
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

115
115
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

426
426
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

134
134
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

214
214
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

156
156
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

161
161
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

352
352
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

490
490
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

123
123
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

667
667
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

219
219
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

337
337
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

280
280
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1060
1060
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

482
482
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

334
334

Meer sportnieuws