Club kan titel ruiken: "Maar we hebben nog niks"

door
Club kan titel ruiken:

Niemand die het anderhalve maand geleden voor mogelijk had gehouden, maar de kans lijkt zeer groot dat Club Brugge komende zondag de landstitel gaat pakken. Het begint immers als leider aan de slotspeeldag met dank aan een felbevochten zege op het veld van Anderlecht.

Blauw-Zwart moest in het Lotto Park winnen om zijn titelkansen gaaf te houden en dat lukte uiteindelijk ook. Met een onverwachte matchwinnaar, want het was Denis Odoi die de enige treffer van de partij aantekende. De 35-jarige verdediger zette zo de kroon ope een knappe wederopstanding in de laatste maanden.

LEES OOK: Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Odoi onverwachte matchwinnaar

"Dit is een bizar gevoel voor mij", reageerde hij dan ook bij Het Laatste Nieuws. "Dit heb ik nog niet veel meegemaakt in m’n carrière. Veel mensen twijfelden aan mij, maar dit is wel een mooi gevoel. Dat geef ik toe. En nu? Het is zeker nog niet binnen, maar ik hoop wel dat we het volgende week kunnen afmaken."

Om het af te maken, moet Club er op de slotspeeldag enkel voor zorgen dat het niet verliest van stadsrivaal Cercle. Dat moet in principe haalbaar zijn, maar Odoi waarschuwt. "Cercle zal er ongetwijfeld alles aan doen ons nog stokken in de wielen te steken", weet hij immers.

Club heeft nog niks in handen

Dat weet ook Hans Vanaken maar al te goed. "We hebben momenteel nog niks", aldus de aanvoerder bij Het Nieuwsblad. "Natuurlijk kunnen we het nu thuis afmaken. Maar speculeren op een gelijkspel is gevaarlijk. Het is wel zo dat Anderlecht en Union moeten winnen om nog voorbij ons te geraken. Wijzelf moeten gewoon klaar zijn om het af te maken."

Daarmee zou Club een knappe remonte bekronen. Het pakte in de play-offs maar liefst 23 op 27 en klom daarmee nog op van de vierde plaats. "We wisten dat we zo’n parcours gingen nodig hebben om voor de titel te spelen. We hadden op voorhand niks te verliezen. Daardoor kan je vrijer spelen en zo kan je ver geraken", merkt Vanaken op.

Zal Club de klus volgende week afmaken?

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

14
14
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

38
38
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

46
46
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

40
40
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

224
224
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

156
156
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

230
230
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

63
63
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

222
222
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

528
528
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

42
42
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

363
363
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

462
462
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

395
395
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

64
64
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

65
65
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

95
95
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

58
58
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

231
231
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

544
544
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

136
136
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

170
170
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

16
16

Meer sportnieuws