'KRC Genk gaat los: wervelen met nieuwe JPL-topcoach'

956 stemmen
'KRC Genk gaat los: wervelen met nieuwe JPL-topcoach'

KRC Genk is op zoek naar een nieuwe hoofdcoach, waarbij Thorsten Fink van Sint-Truiden als een ideaal profiel naar voren komt. Finks werk bij STVV heeft indruk gemaakt, onder meer met een stijging van de selectiewaarde van 12 naar 33 miljoen euro.

Hij heeft interesse gewekt van meerdere Belgische topclubs, waardoor zijn toekomst onzeker is bij Sint-Truiden.

LEES OOK: Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

Fink doet waarde STVV-selectie stijgen van 12 naar 33 miljoen euro 

Door het ontslag Wouter Vrancken, die na dit seizoen wellicht naar AA Gent zal vertrekken, is KRC Genk genoodzaakt om op zoek te gaan naar een nieuwe hoofdcoach. Hoewel Besnik Hasi voor velen de gedroomde kandidaat lijkt te zijn, is de Albanese Kosovaar niet op de hoogte van de Limburgse interesse.

Yanko Beeckman, journalist van Het Nieuwsblad, oppert de naam van Thorsten Fink, momenteel actief bij Sint-Truiden, als mogelijke nieuwe coach voor Genk.

Ondanks de gevoelige verhouding tussen de streekgenoten Genk en Sint-Truiden, wordt Fink beschouwd als een uitstekende keuze vanwege zijn uitstekend werk bij STVV. Fink heeft aanvallend en positief voetbal gebracht, waarbij hij met beperkte financiële middelen en een sterke focus op eigen jeugdspelers werkt.

“Mijn spel­filosofie is altijd dezelfde geweest. Ik heb bij Bayern München gespeeld en daar wilden we áltijd de bal hebben en die zo weinig mogelijk aan de tegenstander geven. Dat is ook als trainer mijn spel”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

Door zijn uitstekend werk is de waarde van de STVV-selectie gestegen van 12 naar 33 miljoen euro.

Fink lokt interesse van Belgische topclubs

Thorsten Fink heeft buitengewoon goed werk geleverd en heeft de verwachtingen ruimschoots overtroffen bij Sint-Truiden. Met een team dat bol staat van jeugdig talent en fraai voetbal speelt, heeft hij de club naar een knappe negende plaats in de reguliere competitie geleid.

Dit is des te opmerkelijker gezien het seizoen werd beschouwd als een overgangsperiode, met maar liefst tien vertrekkers en de komst van veel nieuwe, onbekende Japanse spelers.

Volgens Het Nieuwsblad zijn bestuurders van meerdere Belgische topclubs alvast onder de indruk van Finks werk bij Sint-Truiden. Zijn naam dook eerder al op in shortlists van onder andere AA Gent en Club Brugge, zij het niet als eerste keuze.

Desondanks blijft de toekomst van de Duitse coach onzeker bij Sint-Truiden. Fink voelt zich weliswaar gelukkig bij de Kanaries, waar hij kan werken zonder druk van bovenaf. Hij is op de hoogte van de geruchten over interesse van andere clubs, maar tot op heden heeft hij nog geen concreet bod ontvangen.

“Mijn bedoeling is oprecht niet om hier weg te gaan, maar voetbal is en blijft wel business. Als er straks een goed bod komt voor Abou Koita, dan bestaat de kans dat hij weg is. Voor coaches geldt hetzelfde”, zei Fink aan Het Belang van Limburg.

“Ik ben naar hier gekomen voor het sportieve project, maar als er straks een voorstel komt dat sportief interessant is én waarin ik mij financieel kan verbeteren, dan zal ik daarover nadenken.”

Fink doet STVV wervelen: zelfs Vanhaezebrouck is fan

Thorsten Fink heeft zich geprofileerd als een rustige coach die voetbal wil zien en brengen. Hij laat STVV van achteruit opbouwen en technisch voetballen, met veel balbezit, soms met risico's die sommige STVV-fans tot wanhoop drijven.

“Sommige STVV-fans worden knettergek van de combinaties aan de eigen zestien en vrezen elke week voor die ene gevaarlijke fout van doelman of verdediger die direct tot een doelkans leidt”, schreef Het Belang van Limburg.

Stef Wijnants omschreef Sint-Truiden als een combinerende wervelwind. “Ik doe mijn hoed af voor wat Fink dit seizoen heeft neergezet”, zei de analist en commentator in Het Belang van Limburg. Het DNA van STVV, de mouwen opstropen, wordt door Fink gezien als een pluspunt.

“Wat STVV dit seizoen heeft gedaan, is één van de mooiste dingen die we in onze competitie gezien hebben. Dat is dankzij mijn collega, ik ben fan van hem”, zei Hein Vanhaezebrouck.

Johan Boskamp vindt dat Fink terecht veel lof krijgt voor de manier waarop hij STVV dit seizoen laat spelen. “Met een coach als Fink hebben ze daar het grote lot gewonnen. Hij heeft het échte STVV laten herrijzen met al die talentjes van eigen bodem”, zei de Nederlander aan Het Belang van Limburg.

Minpuntje voor Fink: “Hij heeft geen plan-B”

Thorsten Fink brengt bij Sint-Truiden het voetbal dat Pep Guardiola bij Manchester City heeft geïntroduceerd, en dat Vincent Kompany heeft geïmplementeerd bij Anderlecht en Burnley.

De tactiek van STVV draait om balbezit op de eigen helft, met veel korte combinaties om het balverlies te minimaliseren.

Hoewel deze speelstijl veel voordelen met zich meebrengt, zijn er ook uitdagingen, zoals tegenstanders die zich specifiek instellen op het spel van de Limburgers. Sint-Truiden beschikt niet over dezelfde kwaliteit als clubs zoals Manchester City, om daaruit te voetballen.

Het werd bijvoorbeeld duidelijk dat de ploeg in bepaalde wedstrijden verticaliteit en diepgang mist.

“Dat is toch het grote manco van STVV dit seizoen”, stelde Thomas Chatelle vast in Het Belang van Limburg. “Er is geen plan B. Wat ben je met meer dan zestig procent balbezit als je de bal alleen op je eigen helft kan rondtikken?"

🚀

Fink moet de nieuwe coach van Genk worden

Meest recent

AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

7
7
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

480
480
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

29
29
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

85
85
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

170
170
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

15
15
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

35
35
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

225
225
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

120
120
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

298
298
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

232
232
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

402
402
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

411
411
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

244
244
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

74
74
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

101
101
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

181
181
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

61
61
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

66
66
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

526
526
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

184
184
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

190
190
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

953
953
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

111
111

Meer sportnieuws