'KRC Genk gaat los: wervelen met nieuwe JPL-topcoach'

door
'KRC Genk gaat los: wervelen met nieuwe JPL-topcoach'

KRC Genk is op zoek naar een nieuwe hoofdcoach, waarbij Thorsten Fink van Sint-Truiden als een ideaal profiel naar voren komt. Finks werk bij STVV heeft indruk gemaakt, onder meer met een stijging van de selectiewaarde van 12 naar 33 miljoen euro.

Hij heeft interesse gewekt van meerdere Belgische topclubs, waardoor zijn toekomst onzeker is bij Sint-Truiden.

LEES OOK: Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

Fink doet waarde STVV-selectie stijgen van 12 naar 33 miljoen euro 

Door het ontslag Wouter Vrancken, die na dit seizoen wellicht naar AA Gent zal vertrekken, is KRC Genk genoodzaakt om op zoek te gaan naar een nieuwe hoofdcoach. Hoewel Besnik Hasi voor velen de gedroomde kandidaat lijkt te zijn, is de Albanese Kosovaar niet op de hoogte van de Limburgse interesse.

Yanko Beeckman, journalist van Het Nieuwsblad, oppert de naam van Thorsten Fink, momenteel actief bij Sint-Truiden, als mogelijke nieuwe coach voor Genk.

Ondanks de gevoelige verhouding tussen de streekgenoten Genk en Sint-Truiden, wordt Fink beschouwd als een uitstekende keuze vanwege zijn uitstekend werk bij STVV. Fink heeft aanvallend en positief voetbal gebracht, waarbij hij met beperkte financiële middelen en een sterke focus op eigen jeugdspelers werkt.

“Mijn spel­filosofie is altijd dezelfde geweest. Ik heb bij Bayern München gespeeld en daar wilden we áltijd de bal hebben en die zo weinig mogelijk aan de tegenstander geven. Dat is ook als trainer mijn spel”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

Door zijn uitstekend werk is de waarde van de STVV-selectie gestegen van 12 naar 33 miljoen euro.

Fink lokt interesse van Belgische topclubs

Thorsten Fink heeft buitengewoon goed werk geleverd en heeft de verwachtingen ruimschoots overtroffen bij Sint-Truiden. Met een team dat bol staat van jeugdig talent en fraai voetbal speelt, heeft hij de club naar een knappe negende plaats in de reguliere competitie geleid.

Dit is des te opmerkelijker gezien het seizoen werd beschouwd als een overgangsperiode, met maar liefst tien vertrekkers en de komst van veel nieuwe, onbekende Japanse spelers.

Volgens Het Nieuwsblad zijn bestuurders van meerdere Belgische topclubs alvast onder de indruk van Finks werk bij Sint-Truiden. Zijn naam dook eerder al op in shortlists van onder andere AA Gent en Club Brugge, zij het niet als eerste keuze.

Desondanks blijft de toekomst van de Duitse coach onzeker bij Sint-Truiden. Fink voelt zich weliswaar gelukkig bij de Kanaries, waar hij kan werken zonder druk van bovenaf. Hij is op de hoogte van de geruchten over interesse van andere clubs, maar tot op heden heeft hij nog geen concreet bod ontvangen.

“Mijn bedoeling is oprecht niet om hier weg te gaan, maar voetbal is en blijft wel business. Als er straks een goed bod komt voor Abou Koita, dan bestaat de kans dat hij weg is. Voor coaches geldt hetzelfde”, zei Fink aan Het Belang van Limburg.

“Ik ben naar hier gekomen voor het sportieve project, maar als er straks een voorstel komt dat sportief interessant is én waarin ik mij financieel kan verbeteren, dan zal ik daarover nadenken.”

Fink doet STVV wervelen: zelfs Vanhaezebrouck is fan

Thorsten Fink heeft zich geprofileerd als een rustige coach die voetbal wil zien en brengen. Hij laat STVV van achteruit opbouwen en technisch voetballen, met veel balbezit, soms met risico's die sommige STVV-fans tot wanhoop drijven.

“Sommige STVV-fans worden knettergek van de combinaties aan de eigen zestien en vrezen elke week voor die ene gevaarlijke fout van doelman of verdediger die direct tot een doelkans leidt”, schreef Het Belang van Limburg.

Stef Wijnants omschreef Sint-Truiden als een combinerende wervelwind. “Ik doe mijn hoed af voor wat Fink dit seizoen heeft neergezet”, zei de analist en commentator in Het Belang van Limburg. Het DNA van STVV, de mouwen opstropen, wordt door Fink gezien als een pluspunt.

“Wat STVV dit seizoen heeft gedaan, is één van de mooiste dingen die we in onze competitie gezien hebben. Dat is dankzij mijn collega, ik ben fan van hem”, zei Hein Vanhaezebrouck.

Johan Boskamp vindt dat Fink terecht veel lof krijgt voor de manier waarop hij STVV dit seizoen laat spelen. “Met een coach als Fink hebben ze daar het grote lot gewonnen. Hij heeft het échte STVV laten herrijzen met al die talentjes van eigen bodem”, zei de Nederlander aan Het Belang van Limburg.

Minpuntje voor Fink: “Hij heeft geen plan-B”

Thorsten Fink brengt bij Sint-Truiden het voetbal dat Pep Guardiola bij Manchester City heeft geïntroduceerd, en dat Vincent Kompany heeft geïmplementeerd bij Anderlecht en Burnley.

De tactiek van STVV draait om balbezit op de eigen helft, met veel korte combinaties om het balverlies te minimaliseren.

Hoewel deze speelstijl veel voordelen met zich meebrengt, zijn er ook uitdagingen, zoals tegenstanders die zich specifiek instellen op het spel van de Limburgers. Sint-Truiden beschikt niet over dezelfde kwaliteit als clubs zoals Manchester City, om daaruit te voetballen.

Het werd bijvoorbeeld duidelijk dat de ploeg in bepaalde wedstrijden verticaliteit en diepgang mist.

“Dat is toch het grote manco van STVV dit seizoen”, stelde Thomas Chatelle vast in Het Belang van Limburg. “Er is geen plan B. Wat ben je met meer dan zestig procent balbezit als je de bal alleen op je eigen helft kan rondtikken?"

Fink moet de nieuwe coach van Genk worden

Meest recent

'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

6
6
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

245
245
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

11
11
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

62
62
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

89
89
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

110
110
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

72
72
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

59
59
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

171
171
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

227
227
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

92
92
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

139
139
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

349
349
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

304
304
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

104
104
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

173
173
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

327
327
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

149
149
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

121
121
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

158
158
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

536
536
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

103
103
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

613
613
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

1105
1105
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

160
160

Meer sportnieuws