'KRC Genk gaat los: wervelen met nieuwe JPL-topcoach'

956 stemmen
'KRC Genk gaat los: wervelen met nieuwe JPL-topcoach'

KRC Genk is op zoek naar een nieuwe hoofdcoach, waarbij Thorsten Fink van Sint-Truiden als een ideaal profiel naar voren komt. Finks werk bij STVV heeft indruk gemaakt, onder meer met een stijging van de selectiewaarde van 12 naar 33 miljoen euro.

Hij heeft interesse gewekt van meerdere Belgische topclubs, waardoor zijn toekomst onzeker is bij Sint-Truiden.

LEES OOK: Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

Fink doet waarde STVV-selectie stijgen van 12 naar 33 miljoen euro 

Door het ontslag Wouter Vrancken, die na dit seizoen wellicht naar AA Gent zal vertrekken, is KRC Genk genoodzaakt om op zoek te gaan naar een nieuwe hoofdcoach. Hoewel Besnik Hasi voor velen de gedroomde kandidaat lijkt te zijn, is de Albanese Kosovaar niet op de hoogte van de Limburgse interesse.

Yanko Beeckman, journalist van Het Nieuwsblad, oppert de naam van Thorsten Fink, momenteel actief bij Sint-Truiden, als mogelijke nieuwe coach voor Genk.

Ondanks de gevoelige verhouding tussen de streekgenoten Genk en Sint-Truiden, wordt Fink beschouwd als een uitstekende keuze vanwege zijn uitstekend werk bij STVV. Fink heeft aanvallend en positief voetbal gebracht, waarbij hij met beperkte financiële middelen en een sterke focus op eigen jeugdspelers werkt.

“Mijn spel­filosofie is altijd dezelfde geweest. Ik heb bij Bayern München gespeeld en daar wilden we áltijd de bal hebben en die zo weinig mogelijk aan de tegenstander geven. Dat is ook als trainer mijn spel”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

Door zijn uitstekend werk is de waarde van de STVV-selectie gestegen van 12 naar 33 miljoen euro.

Fink lokt interesse van Belgische topclubs

Thorsten Fink heeft buitengewoon goed werk geleverd en heeft de verwachtingen ruimschoots overtroffen bij Sint-Truiden. Met een team dat bol staat van jeugdig talent en fraai voetbal speelt, heeft hij de club naar een knappe negende plaats in de reguliere competitie geleid.

Dit is des te opmerkelijker gezien het seizoen werd beschouwd als een overgangsperiode, met maar liefst tien vertrekkers en de komst van veel nieuwe, onbekende Japanse spelers.

Volgens Het Nieuwsblad zijn bestuurders van meerdere Belgische topclubs alvast onder de indruk van Finks werk bij Sint-Truiden. Zijn naam dook eerder al op in shortlists van onder andere AA Gent en Club Brugge, zij het niet als eerste keuze.

Desondanks blijft de toekomst van de Duitse coach onzeker bij Sint-Truiden. Fink voelt zich weliswaar gelukkig bij de Kanaries, waar hij kan werken zonder druk van bovenaf. Hij is op de hoogte van de geruchten over interesse van andere clubs, maar tot op heden heeft hij nog geen concreet bod ontvangen.

“Mijn bedoeling is oprecht niet om hier weg te gaan, maar voetbal is en blijft wel business. Als er straks een goed bod komt voor Abou Koita, dan bestaat de kans dat hij weg is. Voor coaches geldt hetzelfde”, zei Fink aan Het Belang van Limburg.

“Ik ben naar hier gekomen voor het sportieve project, maar als er straks een voorstel komt dat sportief interessant is én waarin ik mij financieel kan verbeteren, dan zal ik daarover nadenken.”

Fink doet STVV wervelen: zelfs Vanhaezebrouck is fan

Thorsten Fink heeft zich geprofileerd als een rustige coach die voetbal wil zien en brengen. Hij laat STVV van achteruit opbouwen en technisch voetballen, met veel balbezit, soms met risico's die sommige STVV-fans tot wanhoop drijven.

“Sommige STVV-fans worden knettergek van de combinaties aan de eigen zestien en vrezen elke week voor die ene gevaarlijke fout van doelman of verdediger die direct tot een doelkans leidt”, schreef Het Belang van Limburg.

Stef Wijnants omschreef Sint-Truiden als een combinerende wervelwind. “Ik doe mijn hoed af voor wat Fink dit seizoen heeft neergezet”, zei de analist en commentator in Het Belang van Limburg. Het DNA van STVV, de mouwen opstropen, wordt door Fink gezien als een pluspunt.

“Wat STVV dit seizoen heeft gedaan, is één van de mooiste dingen die we in onze competitie gezien hebben. Dat is dankzij mijn collega, ik ben fan van hem”, zei Hein Vanhaezebrouck.

Johan Boskamp vindt dat Fink terecht veel lof krijgt voor de manier waarop hij STVV dit seizoen laat spelen. “Met een coach als Fink hebben ze daar het grote lot gewonnen. Hij heeft het échte STVV laten herrijzen met al die talentjes van eigen bodem”, zei de Nederlander aan Het Belang van Limburg.

Minpuntje voor Fink: “Hij heeft geen plan-B”

Thorsten Fink brengt bij Sint-Truiden het voetbal dat Pep Guardiola bij Manchester City heeft geïntroduceerd, en dat Vincent Kompany heeft geïmplementeerd bij Anderlecht en Burnley.

De tactiek van STVV draait om balbezit op de eigen helft, met veel korte combinaties om het balverlies te minimaliseren.

Hoewel deze speelstijl veel voordelen met zich meebrengt, zijn er ook uitdagingen, zoals tegenstanders die zich specifiek instellen op het spel van de Limburgers. Sint-Truiden beschikt niet over dezelfde kwaliteit als clubs zoals Manchester City, om daaruit te voetballen.

Het werd bijvoorbeeld duidelijk dat de ploeg in bepaalde wedstrijden verticaliteit en diepgang mist.

“Dat is toch het grote manco van STVV dit seizoen”, stelde Thomas Chatelle vast in Het Belang van Limburg. “Er is geen plan B. Wat ben je met meer dan zestig procent balbezit als je de bal alleen op je eigen helft kan rondtikken?"

Fink moet de nieuwe coach van Genk worden

Meest recent

UEL/UECL: Anderlecht kent opponent, wisselend succes Nederland

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tweede voorronde van de Europa en Conference League ...

0
0
'Club Brugge verrast: dubbeltransfer van 14 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongeren te lanceren richting de eerste ploeg. Maar het ...

80
80
Anderlecht overkomt horror-start: Hammarby kraakt na rust

RSC Anderlecht heeft zich geplaatste voor de derde voorronde van de Europa League. In de return ...

130
130
Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Met België, Frankrijk, Duitsland en Italië presenteerde vier grote Europese voetballanden ...

59
59
Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

84
84
Rampzalige start Anderlecht: "Slaapverwekkend B-ploegje"

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de derde voorronde van de Europa ...

233
233
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

205
205
Uitsluitsel Kompany: Bayern hakt zware transferknoop door

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

196
196
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1497
1497
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

94
94
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

404
404
Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

817
817
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

136
136
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

463
463
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

14
14
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

465
465
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

277
277
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

107
107
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

224
224
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

430
430
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

129
129
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

85
85
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

205
205
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

110
110
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

124
124

Meer sportnieuws