'KRC Genk gaat los: wervelen met nieuwe JPL-topcoach'

door
'KRC Genk gaat los: wervelen met nieuwe JPL-topcoach'

KRC Genk is op zoek naar een nieuwe hoofdcoach, waarbij Thorsten Fink van Sint-Truiden als een ideaal profiel naar voren komt. Finks werk bij STVV heeft indruk gemaakt, onder meer met een stijging van de selectiewaarde van 12 naar 33 miljoen euro.

Hij heeft interesse gewekt van meerdere Belgische topclubs, waardoor zijn toekomst onzeker is bij Sint-Truiden.

LEES OOK: Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Fink doet waarde STVV-selectie stijgen van 12 naar 33 miljoen euro 

Door het ontslag Wouter Vrancken, die na dit seizoen wellicht naar AA Gent zal vertrekken, is KRC Genk genoodzaakt om op zoek te gaan naar een nieuwe hoofdcoach. Hoewel Besnik Hasi voor velen de gedroomde kandidaat lijkt te zijn, is de Albanese Kosovaar niet op de hoogte van de Limburgse interesse.

Yanko Beeckman, journalist van Het Nieuwsblad, oppert de naam van Thorsten Fink, momenteel actief bij Sint-Truiden, als mogelijke nieuwe coach voor Genk.

Ondanks de gevoelige verhouding tussen de streekgenoten Genk en Sint-Truiden, wordt Fink beschouwd als een uitstekende keuze vanwege zijn uitstekend werk bij STVV. Fink heeft aanvallend en positief voetbal gebracht, waarbij hij met beperkte financiële middelen en een sterke focus op eigen jeugdspelers werkt.

“Mijn spel­filosofie is altijd dezelfde geweest. Ik heb bij Bayern München gespeeld en daar wilden we áltijd de bal hebben en die zo weinig mogelijk aan de tegenstander geven. Dat is ook als trainer mijn spel”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

Door zijn uitstekend werk is de waarde van de STVV-selectie gestegen van 12 naar 33 miljoen euro.

Fink lokt interesse van Belgische topclubs

Thorsten Fink heeft buitengewoon goed werk geleverd en heeft de verwachtingen ruimschoots overtroffen bij Sint-Truiden. Met een team dat bol staat van jeugdig talent en fraai voetbal speelt, heeft hij de club naar een knappe negende plaats in de reguliere competitie geleid.

Dit is des te opmerkelijker gezien het seizoen werd beschouwd als een overgangsperiode, met maar liefst tien vertrekkers en de komst van veel nieuwe, onbekende Japanse spelers.

Volgens Het Nieuwsblad zijn bestuurders van meerdere Belgische topclubs alvast onder de indruk van Finks werk bij Sint-Truiden. Zijn naam dook eerder al op in shortlists van onder andere AA Gent en Club Brugge, zij het niet als eerste keuze.

Desondanks blijft de toekomst van de Duitse coach onzeker bij Sint-Truiden. Fink voelt zich weliswaar gelukkig bij de Kanaries, waar hij kan werken zonder druk van bovenaf. Hij is op de hoogte van de geruchten over interesse van andere clubs, maar tot op heden heeft hij nog geen concreet bod ontvangen.

“Mijn bedoeling is oprecht niet om hier weg te gaan, maar voetbal is en blijft wel business. Als er straks een goed bod komt voor Abou Koita, dan bestaat de kans dat hij weg is. Voor coaches geldt hetzelfde”, zei Fink aan Het Belang van Limburg.

“Ik ben naar hier gekomen voor het sportieve project, maar als er straks een voorstel komt dat sportief interessant is én waarin ik mij financieel kan verbeteren, dan zal ik daarover nadenken.”

Fink doet STVV wervelen: zelfs Vanhaezebrouck is fan

Thorsten Fink heeft zich geprofileerd als een rustige coach die voetbal wil zien en brengen. Hij laat STVV van achteruit opbouwen en technisch voetballen, met veel balbezit, soms met risico's die sommige STVV-fans tot wanhoop drijven.

“Sommige STVV-fans worden knettergek van de combinaties aan de eigen zestien en vrezen elke week voor die ene gevaarlijke fout van doelman of verdediger die direct tot een doelkans leidt”, schreef Het Belang van Limburg.

Stef Wijnants omschreef Sint-Truiden als een combinerende wervelwind. “Ik doe mijn hoed af voor wat Fink dit seizoen heeft neergezet”, zei de analist en commentator in Het Belang van Limburg. Het DNA van STVV, de mouwen opstropen, wordt door Fink gezien als een pluspunt.

“Wat STVV dit seizoen heeft gedaan, is één van de mooiste dingen die we in onze competitie gezien hebben. Dat is dankzij mijn collega, ik ben fan van hem”, zei Hein Vanhaezebrouck.

Johan Boskamp vindt dat Fink terecht veel lof krijgt voor de manier waarop hij STVV dit seizoen laat spelen. “Met een coach als Fink hebben ze daar het grote lot gewonnen. Hij heeft het échte STVV laten herrijzen met al die talentjes van eigen bodem”, zei de Nederlander aan Het Belang van Limburg.

Minpuntje voor Fink: “Hij heeft geen plan-B”

Thorsten Fink brengt bij Sint-Truiden het voetbal dat Pep Guardiola bij Manchester City heeft geïntroduceerd, en dat Vincent Kompany heeft geïmplementeerd bij Anderlecht en Burnley.

De tactiek van STVV draait om balbezit op de eigen helft, met veel korte combinaties om het balverlies te minimaliseren.

Hoewel deze speelstijl veel voordelen met zich meebrengt, zijn er ook uitdagingen, zoals tegenstanders die zich specifiek instellen op het spel van de Limburgers. Sint-Truiden beschikt niet over dezelfde kwaliteit als clubs zoals Manchester City, om daaruit te voetballen.

Het werd bijvoorbeeld duidelijk dat de ploeg in bepaalde wedstrijden verticaliteit en diepgang mist.

“Dat is toch het grote manco van STVV dit seizoen”, stelde Thomas Chatelle vast in Het Belang van Limburg. “Er is geen plan B. Wat ben je met meer dan zestig procent balbezit als je de bal alleen op je eigen helft kan rondtikken?"

Fink moet de nieuwe coach van Genk worden

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

13
13
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

807
807
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

29
29
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

74
74
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

134
134
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

152
152
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

120
120
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

239
239
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

351
351
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

56
56
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

260
260
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

405
405
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

596
596
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

265
265
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

59
59
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

186
186
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

21
21
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

132
132
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1357
1357
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

100
100
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

632
632
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

59
59
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

135
135
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

167
167
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

177
177

Meer sportnieuws