'KRC Genk gaat los: wervelen met nieuwe JPL-topcoach'

956
'KRC Genk gaat los: wervelen met nieuwe JPL-topcoach'

KRC Genk is op zoek naar een nieuwe hoofdcoach, waarbij Thorsten Fink van Sint-Truiden als een ideaal profiel naar voren komt. Finks werk bij STVV heeft indruk gemaakt, onder meer met een stijging van de selectiewaarde van 12 naar 33 miljoen euro.

Hij heeft interesse gewekt van meerdere Belgische topclubs, waardoor zijn toekomst onzeker is bij Sint-Truiden.

LEES OOK: Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

Fink doet waarde STVV-selectie stijgen van 12 naar 33 miljoen euro 

Door het ontslag Wouter Vrancken, die na dit seizoen wellicht naar AA Gent zal vertrekken, is KRC Genk genoodzaakt om op zoek te gaan naar een nieuwe hoofdcoach. Hoewel Besnik Hasi voor velen de gedroomde kandidaat lijkt te zijn, is de Albanese Kosovaar niet op de hoogte van de Limburgse interesse.

Yanko Beeckman, journalist van Het Nieuwsblad, oppert de naam van Thorsten Fink, momenteel actief bij Sint-Truiden, als mogelijke nieuwe coach voor Genk.

Ondanks de gevoelige verhouding tussen de streekgenoten Genk en Sint-Truiden, wordt Fink beschouwd als een uitstekende keuze vanwege zijn uitstekend werk bij STVV. Fink heeft aanvallend en positief voetbal gebracht, waarbij hij met beperkte financiële middelen en een sterke focus op eigen jeugdspelers werkt.

“Mijn spel­filosofie is altijd dezelfde geweest. Ik heb bij Bayern München gespeeld en daar wilden we áltijd de bal hebben en die zo weinig mogelijk aan de tegenstander geven. Dat is ook als trainer mijn spel”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

Door zijn uitstekend werk is de waarde van de STVV-selectie gestegen van 12 naar 33 miljoen euro.

Fink lokt interesse van Belgische topclubs

Thorsten Fink heeft buitengewoon goed werk geleverd en heeft de verwachtingen ruimschoots overtroffen bij Sint-Truiden. Met een team dat bol staat van jeugdig talent en fraai voetbal speelt, heeft hij de club naar een knappe negende plaats in de reguliere competitie geleid.

Dit is des te opmerkelijker gezien het seizoen werd beschouwd als een overgangsperiode, met maar liefst tien vertrekkers en de komst van veel nieuwe, onbekende Japanse spelers.

Volgens Het Nieuwsblad zijn bestuurders van meerdere Belgische topclubs alvast onder de indruk van Finks werk bij Sint-Truiden. Zijn naam dook eerder al op in shortlists van onder andere AA Gent en Club Brugge, zij het niet als eerste keuze.

Desondanks blijft de toekomst van de Duitse coach onzeker bij Sint-Truiden. Fink voelt zich weliswaar gelukkig bij de Kanaries, waar hij kan werken zonder druk van bovenaf. Hij is op de hoogte van de geruchten over interesse van andere clubs, maar tot op heden heeft hij nog geen concreet bod ontvangen.

“Mijn bedoeling is oprecht niet om hier weg te gaan, maar voetbal is en blijft wel business. Als er straks een goed bod komt voor Abou Koita, dan bestaat de kans dat hij weg is. Voor coaches geldt hetzelfde”, zei Fink aan Het Belang van Limburg.

“Ik ben naar hier gekomen voor het sportieve project, maar als er straks een voorstel komt dat sportief interessant is én waarin ik mij financieel kan verbeteren, dan zal ik daarover nadenken.”

Fink doet STVV wervelen: zelfs Vanhaezebrouck is fan

Thorsten Fink heeft zich geprofileerd als een rustige coach die voetbal wil zien en brengen. Hij laat STVV van achteruit opbouwen en technisch voetballen, met veel balbezit, soms met risico's die sommige STVV-fans tot wanhoop drijven.

“Sommige STVV-fans worden knettergek van de combinaties aan de eigen zestien en vrezen elke week voor die ene gevaarlijke fout van doelman of verdediger die direct tot een doelkans leidt”, schreef Het Belang van Limburg.

Stef Wijnants omschreef Sint-Truiden als een combinerende wervelwind. “Ik doe mijn hoed af voor wat Fink dit seizoen heeft neergezet”, zei de analist en commentator in Het Belang van Limburg. Het DNA van STVV, de mouwen opstropen, wordt door Fink gezien als een pluspunt.

“Wat STVV dit seizoen heeft gedaan, is één van de mooiste dingen die we in onze competitie gezien hebben. Dat is dankzij mijn collega, ik ben fan van hem”, zei Hein Vanhaezebrouck.

Johan Boskamp vindt dat Fink terecht veel lof krijgt voor de manier waarop hij STVV dit seizoen laat spelen. “Met een coach als Fink hebben ze daar het grote lot gewonnen. Hij heeft het échte STVV laten herrijzen met al die talentjes van eigen bodem”, zei de Nederlander aan Het Belang van Limburg.

Minpuntje voor Fink: “Hij heeft geen plan-B”

Thorsten Fink brengt bij Sint-Truiden het voetbal dat Pep Guardiola bij Manchester City heeft geïntroduceerd, en dat Vincent Kompany heeft geïmplementeerd bij Anderlecht en Burnley.

De tactiek van STVV draait om balbezit op de eigen helft, met veel korte combinaties om het balverlies te minimaliseren.

Hoewel deze speelstijl veel voordelen met zich meebrengt, zijn er ook uitdagingen, zoals tegenstanders die zich specifiek instellen op het spel van de Limburgers. Sint-Truiden beschikt niet over dezelfde kwaliteit als clubs zoals Manchester City, om daaruit te voetballen.

Het werd bijvoorbeeld duidelijk dat de ploeg in bepaalde wedstrijden verticaliteit en diepgang mist.

“Dat is toch het grote manco van STVV dit seizoen”, stelde Thomas Chatelle vast in Het Belang van Limburg. “Er is geen plan B. Wat ben je met meer dan zestig procent balbezit als je de bal alleen op je eigen helft kan rondtikken?"

Fink moet de nieuwe coach van Genk worden

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

16
16
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

14
14
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

33
33
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

61
61
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

192
192
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

63
63
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

56
56
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

144
144
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

37
37
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

149
149
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

693
693
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

53
53
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

65
65
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

66
66
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

346
346
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

157
157
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

97
97
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

185
185
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

230
230
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

120
120
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

225
225
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

139
139

Meer sportnieuws