Degradatie PO's: Zoete smaak City-geld of ultieme remontada?

door
Degradatie PO's: Zoete smaak City-geld of ultieme remontada?

Wordt het een opstap naar de hemel of de hel vanavond? Een spreekwoordelijke uitdrukking die meer dan ooit van toepassing is voor Lommel en KV Kortrijk. Beide ploegen kunnen (over twee duels gezien) een zitje verzekeren in de Jupiler Pro League of genadeloos verdwijnen in de anonimiteit van de Challenger Pro League. Wie heeft de beste papieren?

LEES OOK: KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

'Stevige kwaliteitsinjectie dankzij miljoenenproject'

In het Soevereinstadion proberen de Limburgers vanavond om een goede uitgangspositie te verzekeren voor de terugwedstrijd in het Guldensporenstadion, die een week later op het programma staat.

Lommel wordt al een aantal jaren op rij beschouwd als één van de best voetballende ploegen van de CPL en kan ook rekenen op een stevige financiële buffer. De club werd immers in 2020 onderdeel van de City Football Group (CFG), een Britse holding gefinancierd door de Abu Dhabi United Group (ADUG).

Het was het einde van een lange 'lijdensweg', in 2003 ging het oorspronkelijke Lommel immers failliet, het kende nadien een aantal naamswijzigingen en fusies) en zou uiteindelijk toch weer 'Lommel SK' worden in het seizoen 2016-2017. De financiële zorgen verdwenen pas echt toen CFG stevig begon te investeren.

Sindsdien zijn de Groen-Witten een kwalitatief sterk geheel waarin verschillende miljoenentransfers een doortocht maakten. Zo was er onder meer Vinicius Souza (die via KV Mechelen en Espanyol nu bij Sheffield zit), Koki Saito (die nu bij Sparta in Nederland het mooie weer maakt) en Manfred Ugalde (Twente). Doorgaans breken die spelers door in de CPL, worden ze vervolgens verhuurd en nadien voor een stevige meerwaarde verkocht aan een grotere club.

Met onder meer Sales en Vancsa zijn er ook nu weer een paar 'goudhaantjes' die vermoedelijk op korte termijn de club gaan verlaten. Het is de sterkte maar meteen ook de zwakte van dit Lommel, dat quasi elk jaar opnieuw moet 'bouwen' en toch kan beschouwd worden als een soort opleidingsclub.

Straf kunststukje van symphatieke IJslander

Daartegenover staat vanavond het stevige blok van de sympathieke IJslander Frey Alexandersson. De T1 kwam over van het Deense Lyngby en sprong in het diepe toen hij KV Kortrijk overnam in januari van dit jaar.

De Kerels begonnen dramatisch aan het seizoen, mede omdat er heel wat transfers pas heel laattijdig gebeurden. Edward Still betaalde al snel het gelag, werd opgevolgd door de flamboyante De Boeck maar ook die verdween even snel als sneeuw voor de zon.

De club stond stijf onderaan en leek een vogel voor de kat toen een (toen nog) onbekende IJslander overnam bij KVK. Alexandersson kreeg echter een nieuwe spirit in de club en reanimeerde het dood vogeltje tot een springlevende Kerel. Het enthousiasme van de nieuwe trainer straalt ook af op de supporters, zowel thuis als uit zijn er zichtbaar veel supporters die het geloof herwonnen in hun team. En ook de club haalde de banden met zijn achterban sterk aan.

De Kerels begonnen de Degradatie Play-Offs matig, leken op drie speeldagen van het einde veroordeeld tot de Challenger Pro League maar dankzij twee miraculeuze zeges gingen ze zowaar nog op en over RWDM. Op de slotspeeldag verloor KVK dan wel van Charleroi, ook de Molenbeekse club ging pijnlijk onderuit bij mede-degradant Eupen. Zo zijn het de West-Vlamingen die hun laatste strohalm nu echt kunnen grijpen. Pas volgend weekend krijgen we zekerheid over de ploeg die de laatste vrije plek in de JPL grijpt.

Wie hoopt u dat het haalt?

Meest recent

'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

24
24
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

65
65
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

41
41
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

64
64
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

447
447
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

336
336
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

515
515
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

549
549
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

163
163
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

274
274
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

673
673
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

1045
1045
Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

151
151
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

118
118
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

304
304
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

76
76
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

287
287
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

103
103
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

974
974
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

538
538
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

238
238
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1767
1767
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

560
560
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

361
361
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

1166
1166

Meer sportnieuws