Degradatie PO's: Zoete smaak City-geld of ultieme remontada?

door
Degradatie PO's: Zoete smaak City-geld of ultieme remontada?

Wordt het een opstap naar de hemel of de hel vanavond? Een spreekwoordelijke uitdrukking die meer dan ooit van toepassing is voor Lommel en KV Kortrijk. Beide ploegen kunnen (over twee duels gezien) een zitje verzekeren in de Jupiler Pro League of genadeloos verdwijnen in de anonimiteit van de Challenger Pro League. Wie heeft de beste papieren?

LEES OOK: Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

'Stevige kwaliteitsinjectie dankzij miljoenenproject'

In het Soevereinstadion proberen de Limburgers vanavond om een goede uitgangspositie te verzekeren voor de terugwedstrijd in het Guldensporenstadion, die een week later op het programma staat.

Lommel wordt al een aantal jaren op rij beschouwd als één van de best voetballende ploegen van de CPL en kan ook rekenen op een stevige financiële buffer. De club werd immers in 2020 onderdeel van de City Football Group (CFG), een Britse holding gefinancierd door de Abu Dhabi United Group (ADUG).

Het was het einde van een lange 'lijdensweg', in 2003 ging het oorspronkelijke Lommel immers failliet, het kende nadien een aantal naamswijzigingen en fusies) en zou uiteindelijk toch weer 'Lommel SK' worden in het seizoen 2016-2017. De financiële zorgen verdwenen pas echt toen CFG stevig begon te investeren.

Sindsdien zijn de Groen-Witten een kwalitatief sterk geheel waarin verschillende miljoenentransfers een doortocht maakten. Zo was er onder meer Vinicius Souza (die via KV Mechelen en Espanyol nu bij Sheffield zit), Koki Saito (die nu bij Sparta in Nederland het mooie weer maakt) en Manfred Ugalde (Twente). Doorgaans breken die spelers door in de CPL, worden ze vervolgens verhuurd en nadien voor een stevige meerwaarde verkocht aan een grotere club.

Met onder meer Sales en Vancsa zijn er ook nu weer een paar 'goudhaantjes' die vermoedelijk op korte termijn de club gaan verlaten. Het is de sterkte maar meteen ook de zwakte van dit Lommel, dat quasi elk jaar opnieuw moet 'bouwen' en toch kan beschouwd worden als een soort opleidingsclub.

Straf kunststukje van symphatieke IJslander

Daartegenover staat vanavond het stevige blok van de sympathieke IJslander Frey Alexandersson. De T1 kwam over van het Deense Lyngby en sprong in het diepe toen hij KV Kortrijk overnam in januari van dit jaar.

De Kerels begonnen dramatisch aan het seizoen, mede omdat er heel wat transfers pas heel laattijdig gebeurden. Edward Still betaalde al snel het gelag, werd opgevolgd door de flamboyante De Boeck maar ook die verdween even snel als sneeuw voor de zon.

De club stond stijf onderaan en leek een vogel voor de kat toen een (toen nog) onbekende IJslander overnam bij KVK. Alexandersson kreeg echter een nieuwe spirit in de club en reanimeerde het dood vogeltje tot een springlevende Kerel. Het enthousiasme van de nieuwe trainer straalt ook af op de supporters, zowel thuis als uit zijn er zichtbaar veel supporters die het geloof herwonnen in hun team. En ook de club haalde de banden met zijn achterban sterk aan.

De Kerels begonnen de Degradatie Play-Offs matig, leken op drie speeldagen van het einde veroordeeld tot de Challenger Pro League maar dankzij twee miraculeuze zeges gingen ze zowaar nog op en over RWDM. Op de slotspeeldag verloor KVK dan wel van Charleroi, ook de Molenbeekse club ging pijnlijk onderuit bij mede-degradant Eupen. Zo zijn het de West-Vlamingen die hun laatste strohalm nu echt kunnen grijpen. Pas volgend weekend krijgen we zekerheid over de ploeg die de laatste vrije plek in de JPL grijpt.

Wie hoopt u dat het haalt?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

98
98
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

23
23
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

49
49
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

50
50
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

94
94
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

138
138
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

109
109
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

321
321
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

97
97
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

211
211
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

272
272
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

280
280
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

133
133
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

206
206
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

125
125
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

152
152
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

78
78
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

167
167
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

73
73
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

238
238
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1391
1391
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

137
137
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

78
78
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

227
227
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

482
482

Meer sportnieuws