Degradatie PO's: Zoete smaak City-geld of ultieme remontada?

door
Degradatie PO's: Zoete smaak City-geld of ultieme remontada?

Wordt het een opstap naar de hemel of de hel vanavond? Een spreekwoordelijke uitdrukking die meer dan ooit van toepassing is voor Lommel en KV Kortrijk. Beide ploegen kunnen (over twee duels gezien) een zitje verzekeren in de Jupiler Pro League of genadeloos verdwijnen in de anonimiteit van de Challenger Pro League. Wie heeft de beste papieren?

LEES OOK: Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

'Stevige kwaliteitsinjectie dankzij miljoenenproject'

In het Soevereinstadion proberen de Limburgers vanavond om een goede uitgangspositie te verzekeren voor de terugwedstrijd in het Guldensporenstadion, die een week later op het programma staat.

Lommel wordt al een aantal jaren op rij beschouwd als één van de best voetballende ploegen van de CPL en kan ook rekenen op een stevige financiële buffer. De club werd immers in 2020 onderdeel van de City Football Group (CFG), een Britse holding gefinancierd door de Abu Dhabi United Group (ADUG).

Het was het einde van een lange 'lijdensweg', in 2003 ging het oorspronkelijke Lommel immers failliet, het kende nadien een aantal naamswijzigingen en fusies) en zou uiteindelijk toch weer 'Lommel SK' worden in het seizoen 2016-2017. De financiële zorgen verdwenen pas echt toen CFG stevig begon te investeren.

Sindsdien zijn de Groen-Witten een kwalitatief sterk geheel waarin verschillende miljoenentransfers een doortocht maakten. Zo was er onder meer Vinicius Souza (die via KV Mechelen en Espanyol nu bij Sheffield zit), Koki Saito (die nu bij Sparta in Nederland het mooie weer maakt) en Manfred Ugalde (Twente). Doorgaans breken die spelers door in de CPL, worden ze vervolgens verhuurd en nadien voor een stevige meerwaarde verkocht aan een grotere club.

Met onder meer Sales en Vancsa zijn er ook nu weer een paar 'goudhaantjes' die vermoedelijk op korte termijn de club gaan verlaten. Het is de sterkte maar meteen ook de zwakte van dit Lommel, dat quasi elk jaar opnieuw moet 'bouwen' en toch kan beschouwd worden als een soort opleidingsclub.

Straf kunststukje van symphatieke IJslander

Daartegenover staat vanavond het stevige blok van de sympathieke IJslander Frey Alexandersson. De T1 kwam over van het Deense Lyngby en sprong in het diepe toen hij KV Kortrijk overnam in januari van dit jaar.

De Kerels begonnen dramatisch aan het seizoen, mede omdat er heel wat transfers pas heel laattijdig gebeurden. Edward Still betaalde al snel het gelag, werd opgevolgd door de flamboyante De Boeck maar ook die verdween even snel als sneeuw voor de zon.

De club stond stijf onderaan en leek een vogel voor de kat toen een (toen nog) onbekende IJslander overnam bij KVK. Alexandersson kreeg echter een nieuwe spirit in de club en reanimeerde het dood vogeltje tot een springlevende Kerel. Het enthousiasme van de nieuwe trainer straalt ook af op de supporters, zowel thuis als uit zijn er zichtbaar veel supporters die het geloof herwonnen in hun team. En ook de club haalde de banden met zijn achterban sterk aan.

De Kerels begonnen de Degradatie Play-Offs matig, leken op drie speeldagen van het einde veroordeeld tot de Challenger Pro League maar dankzij twee miraculeuze zeges gingen ze zowaar nog op en over RWDM. Op de slotspeeldag verloor KVK dan wel van Charleroi, ook de Molenbeekse club ging pijnlijk onderuit bij mede-degradant Eupen. Zo zijn het de West-Vlamingen die hun laatste strohalm nu echt kunnen grijpen. Pas volgend weekend krijgen we zekerheid over de ploeg die de laatste vrije plek in de JPL grijpt.

Wie hoopt u dat het haalt?

Meest recent

Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

23
23
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

36
36
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

281
281
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

256
256
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

240
240
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

66
66
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

548
548
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

540
540
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

290
290
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

99
99
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

144
144
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

50
50
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

80
80
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

410
410
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

54
54
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

55
55
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

139
139
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

135
135
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

195
195
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

43
43
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

170
170
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

371
371
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

120
120
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

218
218
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

63
63

Meer sportnieuws