Degradatie PO's: Zoete smaak City-geld of ultieme remontada?

door
Degradatie PO's: Zoete smaak City-geld of ultieme remontada?

Wordt het een opstap naar de hemel of de hel vanavond? Een spreekwoordelijke uitdrukking die meer dan ooit van toepassing is voor Lommel en KV Kortrijk. Beide ploegen kunnen (over twee duels gezien) een zitje verzekeren in de Jupiler Pro League of genadeloos verdwijnen in de anonimiteit van de Challenger Pro League. Wie heeft de beste papieren?

LEES OOK: JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

'Stevige kwaliteitsinjectie dankzij miljoenenproject'

In het Soevereinstadion proberen de Limburgers vanavond om een goede uitgangspositie te verzekeren voor de terugwedstrijd in het Guldensporenstadion, die een week later op het programma staat.

Lommel wordt al een aantal jaren op rij beschouwd als één van de best voetballende ploegen van de CPL en kan ook rekenen op een stevige financiële buffer. De club werd immers in 2020 onderdeel van de City Football Group (CFG), een Britse holding gefinancierd door de Abu Dhabi United Group (ADUG).

Het was het einde van een lange 'lijdensweg', in 2003 ging het oorspronkelijke Lommel immers failliet, het kende nadien een aantal naamswijzigingen en fusies) en zou uiteindelijk toch weer 'Lommel SK' worden in het seizoen 2016-2017. De financiële zorgen verdwenen pas echt toen CFG stevig begon te investeren.

Sindsdien zijn de Groen-Witten een kwalitatief sterk geheel waarin verschillende miljoenentransfers een doortocht maakten. Zo was er onder meer Vinicius Souza (die via KV Mechelen en Espanyol nu bij Sheffield zit), Koki Saito (die nu bij Sparta in Nederland het mooie weer maakt) en Manfred Ugalde (Twente). Doorgaans breken die spelers door in de CPL, worden ze vervolgens verhuurd en nadien voor een stevige meerwaarde verkocht aan een grotere club.

Met onder meer Sales en Vancsa zijn er ook nu weer een paar 'goudhaantjes' die vermoedelijk op korte termijn de club gaan verlaten. Het is de sterkte maar meteen ook de zwakte van dit Lommel, dat quasi elk jaar opnieuw moet 'bouwen' en toch kan beschouwd worden als een soort opleidingsclub.

Straf kunststukje van symphatieke IJslander

Daartegenover staat vanavond het stevige blok van de sympathieke IJslander Frey Alexandersson. De T1 kwam over van het Deense Lyngby en sprong in het diepe toen hij KV Kortrijk overnam in januari van dit jaar.

De Kerels begonnen dramatisch aan het seizoen, mede omdat er heel wat transfers pas heel laattijdig gebeurden. Edward Still betaalde al snel het gelag, werd opgevolgd door de flamboyante De Boeck maar ook die verdween even snel als sneeuw voor de zon.

De club stond stijf onderaan en leek een vogel voor de kat toen een (toen nog) onbekende IJslander overnam bij KVK. Alexandersson kreeg echter een nieuwe spirit in de club en reanimeerde het dood vogeltje tot een springlevende Kerel. Het enthousiasme van de nieuwe trainer straalt ook af op de supporters, zowel thuis als uit zijn er zichtbaar veel supporters die het geloof herwonnen in hun team. En ook de club haalde de banden met zijn achterban sterk aan.

De Kerels begonnen de Degradatie Play-Offs matig, leken op drie speeldagen van het einde veroordeeld tot de Challenger Pro League maar dankzij twee miraculeuze zeges gingen ze zowaar nog op en over RWDM. Op de slotspeeldag verloor KVK dan wel van Charleroi, ook de Molenbeekse club ging pijnlijk onderuit bij mede-degradant Eupen. Zo zijn het de West-Vlamingen die hun laatste strohalm nu echt kunnen grijpen. Pas volgend weekend krijgen we zekerheid over de ploeg die de laatste vrije plek in de JPL grijpt.

Wie hoopt u dat het haalt?

Meest recent

'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

240
240
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

17
17
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

14
14
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

21
21
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

184
184
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

229
229
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

172
172
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

67
67
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

48
48
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

246
246
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

178
178
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

277
277
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

182
182
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

118
118
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

177
177
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

97
97
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

208
208
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

93
93
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

133
133
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

118
118
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

166
166
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

336
336
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

280
280
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

720
720

Meer sportnieuws