Degradatie PO's: Zoete smaak City-geld of ultieme remontada?

door
Degradatie PO's: Zoete smaak City-geld of ultieme remontada?

Wordt het een opstap naar de hemel of de hel vanavond? Een spreekwoordelijke uitdrukking die meer dan ooit van toepassing is voor Lommel en KV Kortrijk. Beide ploegen kunnen (over twee duels gezien) een zitje verzekeren in de Jupiler Pro League of genadeloos verdwijnen in de anonimiteit van de Challenger Pro League. Wie heeft de beste papieren?

LEES OOK: KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

'Stevige kwaliteitsinjectie dankzij miljoenenproject'

In het Soevereinstadion proberen de Limburgers vanavond om een goede uitgangspositie te verzekeren voor de terugwedstrijd in het Guldensporenstadion, die een week later op het programma staat.

Lommel wordt al een aantal jaren op rij beschouwd als één van de best voetballende ploegen van de CPL en kan ook rekenen op een stevige financiële buffer. De club werd immers in 2020 onderdeel van de City Football Group (CFG), een Britse holding gefinancierd door de Abu Dhabi United Group (ADUG).

Het was het einde van een lange 'lijdensweg', in 2003 ging het oorspronkelijke Lommel immers failliet, het kende nadien een aantal naamswijzigingen en fusies) en zou uiteindelijk toch weer 'Lommel SK' worden in het seizoen 2016-2017. De financiële zorgen verdwenen pas echt toen CFG stevig begon te investeren.

Sindsdien zijn de Groen-Witten een kwalitatief sterk geheel waarin verschillende miljoenentransfers een doortocht maakten. Zo was er onder meer Vinicius Souza (die via KV Mechelen en Espanyol nu bij Sheffield zit), Koki Saito (die nu bij Sparta in Nederland het mooie weer maakt) en Manfred Ugalde (Twente). Doorgaans breken die spelers door in de CPL, worden ze vervolgens verhuurd en nadien voor een stevige meerwaarde verkocht aan een grotere club.

Met onder meer Sales en Vancsa zijn er ook nu weer een paar 'goudhaantjes' die vermoedelijk op korte termijn de club gaan verlaten. Het is de sterkte maar meteen ook de zwakte van dit Lommel, dat quasi elk jaar opnieuw moet 'bouwen' en toch kan beschouwd worden als een soort opleidingsclub.

Straf kunststukje van symphatieke IJslander

Daartegenover staat vanavond het stevige blok van de sympathieke IJslander Frey Alexandersson. De T1 kwam over van het Deense Lyngby en sprong in het diepe toen hij KV Kortrijk overnam in januari van dit jaar.

De Kerels begonnen dramatisch aan het seizoen, mede omdat er heel wat transfers pas heel laattijdig gebeurden. Edward Still betaalde al snel het gelag, werd opgevolgd door de flamboyante De Boeck maar ook die verdween even snel als sneeuw voor de zon.

De club stond stijf onderaan en leek een vogel voor de kat toen een (toen nog) onbekende IJslander overnam bij KVK. Alexandersson kreeg echter een nieuwe spirit in de club en reanimeerde het dood vogeltje tot een springlevende Kerel. Het enthousiasme van de nieuwe trainer straalt ook af op de supporters, zowel thuis als uit zijn er zichtbaar veel supporters die het geloof herwonnen in hun team. En ook de club haalde de banden met zijn achterban sterk aan.

De Kerels begonnen de Degradatie Play-Offs matig, leken op drie speeldagen van het einde veroordeeld tot de Challenger Pro League maar dankzij twee miraculeuze zeges gingen ze zowaar nog op en over RWDM. Op de slotspeeldag verloor KVK dan wel van Charleroi, ook de Molenbeekse club ging pijnlijk onderuit bij mede-degradant Eupen. Zo zijn het de West-Vlamingen die hun laatste strohalm nu echt kunnen grijpen. Pas volgend weekend krijgen we zekerheid over de ploeg die de laatste vrije plek in de JPL grijpt.

Wie hoopt u dat het haalt?

Meest recent

Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

13
13
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

42
42
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

216
216
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

133
133
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

50
50
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

154
154
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

552
552
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

119
119
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

171
171
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

568
568
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

294
294
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

70
70
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

147
147
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

93
93
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

70
70
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

100
100
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

213
213
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

104
104
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

107
107
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

154
154
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

59
59
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

360
360
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

375
375
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

177
177
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

100
100

Meer sportnieuws