Courtois deed topcoach gruwelen: "Die klootzak had 12 handen!"

door
Courtois deed topcoach gruwelen:

Zondag sluit Liverpool zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen Wolverhampton. Het wordt voor Jürgen Klopp de laatste keer dat hij op Anfield aan de zijlijn staat, want de Duitser kondigde in januari al aan dat hij in de zomer afscheid neemt van Liverpool na negen iconische jaren.

Daarin leidde Klopp Liverpool naar een FA Cup, twee League Cups, maar vooral een eerste landstitel in 30 jaar tijd en een Champions League. Maar het was ook een paar keer nét niet voor de Reds. Zo moesten ze in de titelstrijd een paar keer nipt de duimen leggen voor Manchester City en verloren ze ook twee keer de finale van de Champions League.

LEES OOK: 'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Klopp gruwelt van pegel Kompany

Daarbij waren het regelmatig Belgen die Klopp dwars zaten. Aan twee incidenten in het bijzonder bewaart de Duitser slechte herinneringen. De eerste is de tltelstrijd in 2019, toen City op de valreep kampioen werd. Het keerpunt toen was een wereldgoal van Vincent Kompany tegen Leicester City.

"Soms zie ik die pegel van Vinny nog eens en dan denk ik: "Echt?" Op 1000 pogingen verdwijnt die bal 999 keer in de tribune, maar die avond moest het gewoon zijn voor hen", blikt Klopp terug in zijn afscheidsinterview met The Independent. Maar meer dan Kompany neemt hij het James Maddison kwalijk, want de toenmalige middenvelder van Leicester gaf onze landgenoot te veel ruimte. "Sindsdien heb ik een hekel aan Maddison", grijnst Klopp.

"Die klootzak Courtois had 12 handen"

Het tweede moment waarop een Belg Klopp van een trofee hield, was in 2022. Liverpool ging in de finale van de Champions League toen met 0-1 onderuit tegen Real Madrid na een goal van Vinicius Junior, maar vooral na een wereldprestatie van Thibaut Courtois.

"We trappen in die wedstrijd om de drie minuten op doel", zucht Klopp. "De tegenstander stond 23 keer verkeerd, maar we straffen het niet af. Dat was die klootzak Courtois. Hij had die avond precies twaalf handen", besluit hij wel met een kwinkslag.

Had Klopp meer prijzen moeten pakken met Liverpool?

Meest recent

'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

1
1
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

18
18
Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

73
73
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

79
79
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

85
85
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

47
47
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

40
40
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

91
91
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

61
61
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

313
313
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

305
305
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

267
267
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

22
22
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

98
98
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

215
215
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

100
100
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

74
74
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

242
242
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

365
365
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

88
88
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

315
315
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

298
298
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

340
340
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

295
295

Meer sportnieuws