Courtois deed topcoach gruwelen: "Die klootzak had 12 handen!"

door
Courtois deed topcoach gruwelen:

Zondag sluit Liverpool zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen Wolverhampton. Het wordt voor Jürgen Klopp de laatste keer dat hij op Anfield aan de zijlijn staat, want de Duitser kondigde in januari al aan dat hij in de zomer afscheid neemt van Liverpool na negen iconische jaren.

Daarin leidde Klopp Liverpool naar een FA Cup, twee League Cups, maar vooral een eerste landstitel in 30 jaar tijd en een Champions League. Maar het was ook een paar keer nét niet voor de Reds. Zo moesten ze in de titelstrijd een paar keer nipt de duimen leggen voor Manchester City en verloren ze ook twee keer de finale van de Champions League.

Klopp gruwelt van pegel Kompany

Daarbij waren het regelmatig Belgen die Klopp dwars zaten. Aan twee incidenten in het bijzonder bewaart de Duitser slechte herinneringen. De eerste is de tltelstrijd in 2019, toen City op de valreep kampioen werd. Het keerpunt toen was een wereldgoal van Vincent Kompany tegen Leicester City.

"Soms zie ik die pegel van Vinny nog eens en dan denk ik: "Echt?" Op 1000 pogingen verdwijnt die bal 999 keer in de tribune, maar die avond moest het gewoon zijn voor hen", blikt Klopp terug in zijn afscheidsinterview met The Independent. Maar meer dan Kompany neemt hij het James Maddison kwalijk, want de toenmalige middenvelder van Leicester gaf onze landgenoot te veel ruimte. "Sindsdien heb ik een hekel aan Maddison", grijnst Klopp.

"Die klootzak Courtois had 12 handen"

Het tweede moment waarop een Belg Klopp van een trofee hield, was in 2022. Liverpool ging in de finale van de Champions League toen met 0-1 onderuit tegen Real Madrid na een goal van Vinicius Junior, maar vooral na een wereldprestatie van Thibaut Courtois.

"We trappen in die wedstrijd om de drie minuten op doel", zucht Klopp. "De tegenstander stond 23 keer verkeerd, maar we straffen het niet af. Dat was die klootzak Courtois. Hij had die avond precies twaalf handen", besluit hij wel met een kwinkslag.

Had Klopp meer prijzen moeten pakken met Liverpool?

Meest recent

'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

3
3
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

18
18
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

282
282
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

19
19
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

204
204
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

39
39
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

347
347
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

53
53
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

80
80
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

172
172
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

27
27
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

105
105
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

97
97
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

55
55
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

116
116
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

176
176
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

237
237
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

85
85
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

533
533
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

161
161
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

175
175
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

401
401
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

154
154
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

174
174
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

79
79

Meer sportnieuws