Courtois deed topcoach gruwelen: "Die klootzak had 12 handen!"

door
Courtois deed topcoach gruwelen:

Zondag sluit Liverpool zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen Wolverhampton. Het wordt voor Jürgen Klopp de laatste keer dat hij op Anfield aan de zijlijn staat, want de Duitser kondigde in januari al aan dat hij in de zomer afscheid neemt van Liverpool na negen iconische jaren.

Daarin leidde Klopp Liverpool naar een FA Cup, twee League Cups, maar vooral een eerste landstitel in 30 jaar tijd en een Champions League. Maar het was ook een paar keer nét niet voor de Reds. Zo moesten ze in de titelstrijd een paar keer nipt de duimen leggen voor Manchester City en verloren ze ook twee keer de finale van de Champions League.

LEES OOK: Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Klopp gruwelt van pegel Kompany

Daarbij waren het regelmatig Belgen die Klopp dwars zaten. Aan twee incidenten in het bijzonder bewaart de Duitser slechte herinneringen. De eerste is de tltelstrijd in 2019, toen City op de valreep kampioen werd. Het keerpunt toen was een wereldgoal van Vincent Kompany tegen Leicester City.

"Soms zie ik die pegel van Vinny nog eens en dan denk ik: "Echt?" Op 1000 pogingen verdwijnt die bal 999 keer in de tribune, maar die avond moest het gewoon zijn voor hen", blikt Klopp terug in zijn afscheidsinterview met The Independent. Maar meer dan Kompany neemt hij het James Maddison kwalijk, want de toenmalige middenvelder van Leicester gaf onze landgenoot te veel ruimte. "Sindsdien heb ik een hekel aan Maddison", grijnst Klopp.

"Die klootzak Courtois had 12 handen"

Het tweede moment waarop een Belg Klopp van een trofee hield, was in 2022. Liverpool ging in de finale van de Champions League toen met 0-1 onderuit tegen Real Madrid na een goal van Vinicius Junior, maar vooral na een wereldprestatie van Thibaut Courtois.

"We trappen in die wedstrijd om de drie minuten op doel", zucht Klopp. "De tegenstander stond 23 keer verkeerd, maar we straffen het niet af. Dat was die klootzak Courtois. Hij had die avond precies twaalf handen", besluit hij wel met een kwinkslag.

🚀 Real Madrid CF-fans lezen nu:

'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'
103

Had Klopp meer prijzen moeten pakken met Liverpool?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

17
17
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

12
12
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

45
45
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

77
77
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

257
257
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

258
258
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

167
167
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

203
203
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

181
181
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

108
108
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

120
120
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

171
171
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

444
444
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

377
377
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

273
273
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

136
136
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

425
425
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

810
810
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

286
286
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

230
230
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

176
176
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

424
424
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

158
158

Meer sportnieuws