Courtois deed topcoach gruwelen: "Die klootzak had 12 handen!"

door
Courtois deed topcoach gruwelen:

Zondag sluit Liverpool zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen Wolverhampton. Het wordt voor Jürgen Klopp de laatste keer dat hij op Anfield aan de zijlijn staat, want de Duitser kondigde in januari al aan dat hij in de zomer afscheid neemt van Liverpool na negen iconische jaren.

Daarin leidde Klopp Liverpool naar een FA Cup, twee League Cups, maar vooral een eerste landstitel in 30 jaar tijd en een Champions League. Maar het was ook een paar keer nét niet voor de Reds. Zo moesten ze in de titelstrijd een paar keer nipt de duimen leggen voor Manchester City en verloren ze ook twee keer de finale van de Champions League.

Klopp gruwelt van pegel Kompany

Daarbij waren het regelmatig Belgen die Klopp dwars zaten. Aan twee incidenten in het bijzonder bewaart de Duitser slechte herinneringen. De eerste is de tltelstrijd in 2019, toen City op de valreep kampioen werd. Het keerpunt toen was een wereldgoal van Vincent Kompany tegen Leicester City.

"Soms zie ik die pegel van Vinny nog eens en dan denk ik: "Echt?" Op 1000 pogingen verdwijnt die bal 999 keer in de tribune, maar die avond moest het gewoon zijn voor hen", blikt Klopp terug in zijn afscheidsinterview met The Independent. Maar meer dan Kompany neemt hij het James Maddison kwalijk, want de toenmalige middenvelder van Leicester gaf onze landgenoot te veel ruimte. "Sindsdien heb ik een hekel aan Maddison", grijnst Klopp.

"Die klootzak Courtois had 12 handen"

Het tweede moment waarop een Belg Klopp van een trofee hield, was in 2022. Liverpool ging in de finale van de Champions League toen met 0-1 onderuit tegen Real Madrid na een goal van Vinicius Junior, maar vooral na een wereldprestatie van Thibaut Courtois.

"We trappen in die wedstrijd om de drie minuten op doel", zucht Klopp. "De tegenstander stond 23 keer verkeerd, maar we straffen het niet af. Dat was die klootzak Courtois. Hij had die avond precies twaalf handen", besluit hij wel met een kwinkslag.

Had Klopp meer prijzen moeten pakken met Liverpool?

Meest recent

Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

11
11
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

19
19
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

37
37
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

104
104
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

78
78
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

286
286
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

99
99
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

57
57
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

78
78
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

28
28
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

119
119
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

218
218
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

479
479
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

158
158
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

141
141
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

35
35
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

83
83
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

280
280
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

88
88
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

220
220
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

324
324
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

183
183
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

613
613
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

27
27

Meer sportnieuws