Courtois deed topcoach gruwelen: "Die klootzak had 12 handen!"

door
Courtois deed topcoach gruwelen:

Zondag sluit Liverpool zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen Wolverhampton. Het wordt voor Jürgen Klopp de laatste keer dat hij op Anfield aan de zijlijn staat, want de Duitser kondigde in januari al aan dat hij in de zomer afscheid neemt van Liverpool na negen iconische jaren.

Daarin leidde Klopp Liverpool naar een FA Cup, twee League Cups, maar vooral een eerste landstitel in 30 jaar tijd en een Champions League. Maar het was ook een paar keer nét niet voor de Reds. Zo moesten ze in de titelstrijd een paar keer nipt de duimen leggen voor Manchester City en verloren ze ook twee keer de finale van de Champions League.

LEES OOK: ‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Klopp gruwelt van pegel Kompany

Daarbij waren het regelmatig Belgen die Klopp dwars zaten. Aan twee incidenten in het bijzonder bewaart de Duitser slechte herinneringen. De eerste is de tltelstrijd in 2019, toen City op de valreep kampioen werd. Het keerpunt toen was een wereldgoal van Vincent Kompany tegen Leicester City.

"Soms zie ik die pegel van Vinny nog eens en dan denk ik: "Echt?" Op 1000 pogingen verdwijnt die bal 999 keer in de tribune, maar die avond moest het gewoon zijn voor hen", blikt Klopp terug in zijn afscheidsinterview met The Independent. Maar meer dan Kompany neemt hij het James Maddison kwalijk, want de toenmalige middenvelder van Leicester gaf onze landgenoot te veel ruimte. "Sindsdien heb ik een hekel aan Maddison", grijnst Klopp.

"Die klootzak Courtois had 12 handen"

Het tweede moment waarop een Belg Klopp van een trofee hield, was in 2022. Liverpool ging in de finale van de Champions League toen met 0-1 onderuit tegen Real Madrid na een goal van Vinicius Junior, maar vooral na een wereldprestatie van Thibaut Courtois.

"We trappen in die wedstrijd om de drie minuten op doel", zucht Klopp. "De tegenstander stond 23 keer verkeerd, maar we straffen het niet af. Dat was die klootzak Courtois. Hij had die avond precies twaalf handen", besluit hij wel met een kwinkslag.

Had Klopp meer prijzen moeten pakken met Liverpool?

Meest recent

'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

9
9
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

25
25
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

164
164
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

193
193
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

201
201
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

279
279
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

232
232
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

125
125
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

43
43
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

214
214
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

57
57
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

490
490
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

412
412
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

155
155
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

246
246
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

43
43
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

875
875
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

142
142
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

541
541
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

282
282
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

65
65
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

632
632
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

477
477
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

232
232

Meer sportnieuws