Hoogspanning: Yaremchuk zet Club Brugge het mes op de keel

door
Hoogspanning: Yaremchuk zet Club Brugge het mes op de keel

Na een moeizame start heeft Roman Yaremchuk zich weten op te werken tot een vaste waarde bij Valencia. Los Che overwoog zelfs een definitieve transfer, maar stuitte op financiële obstakels omdat Club Brugge hun investering van 17 miljoen euro wil terugverdienen.

Een nieuwe huurperiode is geen optie vanwege Yaremchuks hoge salaris van 2 miljoen euro, dat boven het loonplafond van Valencia ligt. Momenteel draagt Club Brugge een groot deel van zijn salaris, terwijl Valencia slechts 700.000 euro netto betaalt.

LEES OOK: 'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Valencia bleef op z’n honger zitten: Yaremchuk pas vierde keuze

Nélson Verissimo had het volste vertrouwen in de slaagkansen van Roman Yaremchuk toen hij vorige seizoen op huurbasis naar Valencia CF vertrok.

Verissimo, die eerder Roman Yaremchuk coachte bij Benfica, deelde in een interview met AS dat Yaremchuk “onder normale omstandigheden tussen de tien en vijftien doelpunten kan scoren voor Valencia.”

Rubén Baraja beschouwde Yaremchuk als een speler die hij nodig zou hebben dit seizoen, en de coach van Valencia stelde een grote honger en gretigheid vast bij zijn gehuurde spits.

Hoewel de 28-jarige Oekraïner in het seizoensbegin verschillende speelkansen kreeg van Baraja, bleef de club telkens op zijn honger zitten door de teleurstellende prestaties van Yaremchuk.

Hij was zelfs gedegradeerd naar de vierde plaats in de hiërarchie van Valencia-spitsen, achter Hugo Duro, Alberto Mari (die eigenlijk bij FC Valencia Mestalla speelt), en Diego Lopez (die eigenlijk een flankspeler is).

Yaremchuk was een groot probleem bij Valencia

Naast het veld heeft Roman Yaremchuk zich goed kunnen aanpassen aan zijn nieuwe omgeving in Valencia. Hij en zijn familie voelen zich thuis in de stad, waar de levensomstandigheden vanzelfsprekend aangenaam zijn.

Bovendien heeft de aanwezigheid van een grote Oekraïense gemeenschap in de regio, waar Yaremchuk gevoelig voor is als patriot, bijgedragen aan zijn comfort.

Op het veld heeft Yaremchuk oorspronkelijk grote moeite gehad met de aanpassing aan het systeem van Baraja. Zijn lichaamstaal verraadde dat hij zich niet op zijn gemak voelde, en het werd duidelijk dat hij niet goed paste in het spelconcept van het team.

Na de wedstrijd tegen Granada waren alle spelers de supporters gaan bedanken voor hun steun, maar Yaremchuk was de enige die meteen naar de kleedkamer ging. “Om maar te zwijgen over zijn manier van omgaan met zijn teamgenoten”, schreef Marca.

Een extra complicatie was dat Yaremchuk geen Engels spreekt, waardoor de communicatie met zijn ploeggenoten en de coach bijzonder moeilijk was. Het conflict tussen Rusland en Oekraïne heeft uiteraard ook een grote rol gespeeld in de gemoedstoestand van Yaremchuk.

Lokale media speculeerden zelfs over een mogelijk vertrek van Yaremchuk in de vorige winter. Marca was streng in haar oordeel over de “slungelige spits van 195 centimeter”. “Hij heeft kansen gehad, maar hij is er niet. Zijn kwaliteiten op het veld zijn nog niet zichtbaar. Drie maanden later begint dat een probleem te worden.”

Yaremchuk draait de knop om bij Valencia: “In België praatte niemand met mij”

“Yaremchuk biedt onvoldoende”, zei Valencia-watcher Diego Picó in december aan Het Nieuwsblad. “De club wil zo snel mogelijk af van Yaremchuk. Ze zullen er alles aan doen deze winter om een oplossing te zoeken.”

Bij Club Brugge werd echter nooit gesproken over een vroegtijdige beëindiging van de huurovereenkomst. “We hebben veel aandacht voor Yaremchuk. Zijn evolutie is prima. We beseffen ook dat hij meer in zijn mars heeft”, zei de afscheidnemende Vincent Mannaert in februari.

De aanpassing van Yaremchuk bij Valencia verliep moeizaam. Bij zijn eerste publieke optreden toonde hij geen enkele glimlach en tijdens de eerste diners buiten de teamroutine, georganiseerd door de spelers, was hij zelden aanwezig.

Ondanks deze moeilijkheden heeft Rubén Baraja een uitstekend kleedkamermanagement uitgevoerd en hebben de spelers hem uiteindelijk weten te integreren. “Hier praat iedereen met me, maakt grapjes met me, de coach praat met me, luistert naar me”, zei de spits aan Relevo.

“In België praatte niemand met me, alles was kouder. Hier behandelt iedereen me heel goed.” De Oekraïner is enorm gelukkig in de stad, net als zijn vrouw en zoon. Als er een kans is om bij de club te blijven, zal hij die zeker aangrijpen.

Yaremchuk wil inleveren om te blijven bij Valencia

Na een moeizame start heeft Roman Yaremchuk zich opgewerkt tot een vaste waarde bij Valencia, waar men tevreden is over zijn prestaties. De club overwoog zelfs een definitieve transfer, maar stuitte op problemen omdat Club Brugge hun investering van 17 miljoen euro zoveel mogelijk wil terugverdienen.

Zelfs een nieuwe huurbeurt bleek geen optie, omdat Yaremchuks salaris boven het loonplafond van Valencia ligt, vastgesteld door sterke man Peter Lim. Momenteel draagt Club Brugge een groot deel van Yaremchuks salaris, waarbij Valencia slechts 700.000 euro netto van zijn jaarlijkse 2 miljoen euro betaalt.

Daarnaast geniet Yaremchuk van bepaalde belastingvoordelen die zouden verdwijnen bij een permanente verhuizing naar Spanje. Hoewel de spits bereid is om salaris in te leveren om bij Valencia te blijven, kan de club hem alleen behouden voor de helft van zijn huidige salaris.

Club Brugge is echter van plan Yaremchuk komende zomer te verkopen. Volgens Radio Marca hebben UD Las Palmas en Trabzonspor de Oekraïner geïdentificeerd als een mogelijke aanwinst voor de zomer.

Yaremchuk moet een nieuwe kans krijgen bij Club Brugge

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

184
184
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

126
126
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

77
77
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

91
91
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

92
92
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

197
197
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

55
55
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

38
38
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

675
675
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

442
442
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

226
226
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

412
412
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

237
237
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

174
174
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

249
249
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

214
214
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

922
922
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

142
142
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

142
142
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

333
333
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

407
407
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

563
563
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

475
475

Meer sportnieuws