Hoogspanning: Yaremchuk zet Club Brugge het mes op de keel

door
Hoogspanning: Yaremchuk zet Club Brugge het mes op de keel

Na een moeizame start heeft Roman Yaremchuk zich weten op te werken tot een vaste waarde bij Valencia. Los Che overwoog zelfs een definitieve transfer, maar stuitte op financiële obstakels omdat Club Brugge hun investering van 17 miljoen euro wil terugverdienen.

Een nieuwe huurperiode is geen optie vanwege Yaremchuks hoge salaris van 2 miljoen euro, dat boven het loonplafond van Valencia ligt. Momenteel draagt Club Brugge een groot deel van zijn salaris, terwijl Valencia slechts 700.000 euro netto betaalt.

LEES OOK: Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Valencia bleef op z’n honger zitten: Yaremchuk pas vierde keuze

Nélson Verissimo had het volste vertrouwen in de slaagkansen van Roman Yaremchuk toen hij vorige seizoen op huurbasis naar Valencia CF vertrok.

Verissimo, die eerder Roman Yaremchuk coachte bij Benfica, deelde in een interview met AS dat Yaremchuk “onder normale omstandigheden tussen de tien en vijftien doelpunten kan scoren voor Valencia.”

Rubén Baraja beschouwde Yaremchuk als een speler die hij nodig zou hebben dit seizoen, en de coach van Valencia stelde een grote honger en gretigheid vast bij zijn gehuurde spits.

Hoewel de 28-jarige Oekraïner in het seizoensbegin verschillende speelkansen kreeg van Baraja, bleef de club telkens op zijn honger zitten door de teleurstellende prestaties van Yaremchuk.

Hij was zelfs gedegradeerd naar de vierde plaats in de hiërarchie van Valencia-spitsen, achter Hugo Duro, Alberto Mari (die eigenlijk bij FC Valencia Mestalla speelt), en Diego Lopez (die eigenlijk een flankspeler is).

Yaremchuk was een groot probleem bij Valencia

Naast het veld heeft Roman Yaremchuk zich goed kunnen aanpassen aan zijn nieuwe omgeving in Valencia. Hij en zijn familie voelen zich thuis in de stad, waar de levensomstandigheden vanzelfsprekend aangenaam zijn.

Bovendien heeft de aanwezigheid van een grote Oekraïense gemeenschap in de regio, waar Yaremchuk gevoelig voor is als patriot, bijgedragen aan zijn comfort.

Op het veld heeft Yaremchuk oorspronkelijk grote moeite gehad met de aanpassing aan het systeem van Baraja. Zijn lichaamstaal verraadde dat hij zich niet op zijn gemak voelde, en het werd duidelijk dat hij niet goed paste in het spelconcept van het team.

Na de wedstrijd tegen Granada waren alle spelers de supporters gaan bedanken voor hun steun, maar Yaremchuk was de enige die meteen naar de kleedkamer ging. “Om maar te zwijgen over zijn manier van omgaan met zijn teamgenoten”, schreef Marca.

Een extra complicatie was dat Yaremchuk geen Engels spreekt, waardoor de communicatie met zijn ploeggenoten en de coach bijzonder moeilijk was. Het conflict tussen Rusland en Oekraïne heeft uiteraard ook een grote rol gespeeld in de gemoedstoestand van Yaremchuk.

Lokale media speculeerden zelfs over een mogelijk vertrek van Yaremchuk in de vorige winter. Marca was streng in haar oordeel over de “slungelige spits van 195 centimeter”. “Hij heeft kansen gehad, maar hij is er niet. Zijn kwaliteiten op het veld zijn nog niet zichtbaar. Drie maanden later begint dat een probleem te worden.”

Yaremchuk draait de knop om bij Valencia: “In België praatte niemand met mij”

“Yaremchuk biedt onvoldoende”, zei Valencia-watcher Diego Picó in december aan Het Nieuwsblad. “De club wil zo snel mogelijk af van Yaremchuk. Ze zullen er alles aan doen deze winter om een oplossing te zoeken.”

Bij Club Brugge werd echter nooit gesproken over een vroegtijdige beëindiging van de huurovereenkomst. “We hebben veel aandacht voor Yaremchuk. Zijn evolutie is prima. We beseffen ook dat hij meer in zijn mars heeft”, zei de afscheidnemende Vincent Mannaert in februari.

De aanpassing van Yaremchuk bij Valencia verliep moeizaam. Bij zijn eerste publieke optreden toonde hij geen enkele glimlach en tijdens de eerste diners buiten de teamroutine, georganiseerd door de spelers, was hij zelden aanwezig.

Ondanks deze moeilijkheden heeft Rubén Baraja een uitstekend kleedkamermanagement uitgevoerd en hebben de spelers hem uiteindelijk weten te integreren. “Hier praat iedereen met me, maakt grapjes met me, de coach praat met me, luistert naar me”, zei de spits aan Relevo.

“In België praatte niemand met me, alles was kouder. Hier behandelt iedereen me heel goed.” De Oekraïner is enorm gelukkig in de stad, net als zijn vrouw en zoon. Als er een kans is om bij de club te blijven, zal hij die zeker aangrijpen.

Yaremchuk wil inleveren om te blijven bij Valencia

Na een moeizame start heeft Roman Yaremchuk zich opgewerkt tot een vaste waarde bij Valencia, waar men tevreden is over zijn prestaties. De club overwoog zelfs een definitieve transfer, maar stuitte op problemen omdat Club Brugge hun investering van 17 miljoen euro zoveel mogelijk wil terugverdienen.

Zelfs een nieuwe huurbeurt bleek geen optie, omdat Yaremchuks salaris boven het loonplafond van Valencia ligt, vastgesteld door sterke man Peter Lim. Momenteel draagt Club Brugge een groot deel van Yaremchuks salaris, waarbij Valencia slechts 700.000 euro netto van zijn jaarlijkse 2 miljoen euro betaalt.

Daarnaast geniet Yaremchuk van bepaalde belastingvoordelen die zouden verdwijnen bij een permanente verhuizing naar Spanje. Hoewel de spits bereid is om salaris in te leveren om bij Valencia te blijven, kan de club hem alleen behouden voor de helft van zijn huidige salaris.

Club Brugge is echter van plan Yaremchuk komende zomer te verkopen. Volgens Radio Marca hebben UD Las Palmas en Trabzonspor de Oekraïner geïdentificeerd als een mogelijke aanwinst voor de zomer.

Yaremchuk moet een nieuwe kans krijgen bij Club Brugge

Meest recent

Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

0
0
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

27
27
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

37
37
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

261
261
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

109
109
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

63
63
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

124
124
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

119
119
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

212
212
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

443
443
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

177
177
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

336
336
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

76
76
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

304
304
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

259
259
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

218
218
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

80
80
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

132
132
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

92
92
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

536
536
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

49
49
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

79
79
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

261
261
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

86
86
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

81
81

Meer sportnieuws