Hoogspanning: Yaremchuk zet Club Brugge het mes op de keel

door
Hoogspanning: Yaremchuk zet Club Brugge het mes op de keel

Na een moeizame start heeft Roman Yaremchuk zich weten op te werken tot een vaste waarde bij Valencia. Los Che overwoog zelfs een definitieve transfer, maar stuitte op financiële obstakels omdat Club Brugge hun investering van 17 miljoen euro wil terugverdienen.

Een nieuwe huurperiode is geen optie vanwege Yaremchuks hoge salaris van 2 miljoen euro, dat boven het loonplafond van Valencia ligt. Momenteel draagt Club Brugge een groot deel van zijn salaris, terwijl Valencia slechts 700.000 euro netto betaalt.

LEES OOK: Fans vellen duidelijk oordeel over nieuw shirt Club Brugge

Valencia bleef op z’n honger zitten: Yaremchuk pas vierde keuze

Nélson Verissimo had het volste vertrouwen in de slaagkansen van Roman Yaremchuk toen hij vorige seizoen op huurbasis naar Valencia CF vertrok.

Verissimo, die eerder Roman Yaremchuk coachte bij Benfica, deelde in een interview met AS dat Yaremchuk “onder normale omstandigheden tussen de tien en vijftien doelpunten kan scoren voor Valencia.”

Rubén Baraja beschouwde Yaremchuk als een speler die hij nodig zou hebben dit seizoen, en de coach van Valencia stelde een grote honger en gretigheid vast bij zijn gehuurde spits.

Hoewel de 28-jarige Oekraïner in het seizoensbegin verschillende speelkansen kreeg van Baraja, bleef de club telkens op zijn honger zitten door de teleurstellende prestaties van Yaremchuk.

Hij was zelfs gedegradeerd naar de vierde plaats in de hiërarchie van Valencia-spitsen, achter Hugo Duro, Alberto Mari (die eigenlijk bij FC Valencia Mestalla speelt), en Diego Lopez (die eigenlijk een flankspeler is).

Yaremchuk was een groot probleem bij Valencia

Naast het veld heeft Roman Yaremchuk zich goed kunnen aanpassen aan zijn nieuwe omgeving in Valencia. Hij en zijn familie voelen zich thuis in de stad, waar de levensomstandigheden vanzelfsprekend aangenaam zijn.

Bovendien heeft de aanwezigheid van een grote Oekraïense gemeenschap in de regio, waar Yaremchuk gevoelig voor is als patriot, bijgedragen aan zijn comfort.

Op het veld heeft Yaremchuk oorspronkelijk grote moeite gehad met de aanpassing aan het systeem van Baraja. Zijn lichaamstaal verraadde dat hij zich niet op zijn gemak voelde, en het werd duidelijk dat hij niet goed paste in het spelconcept van het team.

Na de wedstrijd tegen Granada waren alle spelers de supporters gaan bedanken voor hun steun, maar Yaremchuk was de enige die meteen naar de kleedkamer ging. “Om maar te zwijgen over zijn manier van omgaan met zijn teamgenoten”, schreef Marca.

Een extra complicatie was dat Yaremchuk geen Engels spreekt, waardoor de communicatie met zijn ploeggenoten en de coach bijzonder moeilijk was. Het conflict tussen Rusland en Oekraïne heeft uiteraard ook een grote rol gespeeld in de gemoedstoestand van Yaremchuk.

Lokale media speculeerden zelfs over een mogelijk vertrek van Yaremchuk in de vorige winter. Marca was streng in haar oordeel over de “slungelige spits van 195 centimeter”. “Hij heeft kansen gehad, maar hij is er niet. Zijn kwaliteiten op het veld zijn nog niet zichtbaar. Drie maanden later begint dat een probleem te worden.”

Yaremchuk draait de knop om bij Valencia: “In België praatte niemand met mij”

“Yaremchuk biedt onvoldoende”, zei Valencia-watcher Diego Picó in december aan Het Nieuwsblad. “De club wil zo snel mogelijk af van Yaremchuk. Ze zullen er alles aan doen deze winter om een oplossing te zoeken.”

Bij Club Brugge werd echter nooit gesproken over een vroegtijdige beëindiging van de huurovereenkomst. “We hebben veel aandacht voor Yaremchuk. Zijn evolutie is prima. We beseffen ook dat hij meer in zijn mars heeft”, zei de afscheidnemende Vincent Mannaert in februari.

De aanpassing van Yaremchuk bij Valencia verliep moeizaam. Bij zijn eerste publieke optreden toonde hij geen enkele glimlach en tijdens de eerste diners buiten de teamroutine, georganiseerd door de spelers, was hij zelden aanwezig.

Ondanks deze moeilijkheden heeft Rubén Baraja een uitstekend kleedkamermanagement uitgevoerd en hebben de spelers hem uiteindelijk weten te integreren. “Hier praat iedereen met me, maakt grapjes met me, de coach praat met me, luistert naar me”, zei de spits aan Relevo.

“In België praatte niemand met me, alles was kouder. Hier behandelt iedereen me heel goed.” De Oekraïner is enorm gelukkig in de stad, net als zijn vrouw en zoon. Als er een kans is om bij de club te blijven, zal hij die zeker aangrijpen.

Yaremchuk wil inleveren om te blijven bij Valencia

Na een moeizame start heeft Roman Yaremchuk zich opgewerkt tot een vaste waarde bij Valencia, waar men tevreden is over zijn prestaties. De club overwoog zelfs een definitieve transfer, maar stuitte op problemen omdat Club Brugge hun investering van 17 miljoen euro zoveel mogelijk wil terugverdienen.

Zelfs een nieuwe huurbeurt bleek geen optie, omdat Yaremchuks salaris boven het loonplafond van Valencia ligt, vastgesteld door sterke man Peter Lim. Momenteel draagt Club Brugge een groot deel van Yaremchuks salaris, waarbij Valencia slechts 700.000 euro netto van zijn jaarlijkse 2 miljoen euro betaalt.

Daarnaast geniet Yaremchuk van bepaalde belastingvoordelen die zouden verdwijnen bij een permanente verhuizing naar Spanje. Hoewel de spits bereid is om salaris in te leveren om bij Valencia te blijven, kan de club hem alleen behouden voor de helft van zijn huidige salaris.

Club Brugge is echter van plan Yaremchuk komende zomer te verkopen. Volgens Radio Marca hebben UD Las Palmas en Trabzonspor de Oekraïner geïdentificeerd als een mogelijke aanwinst voor de zomer.

Trending:

'Hasi hanteert hakbijl: Anderlecht laat duo vallen'
'Hasi hanteert hakbijl: Anderlecht laat duo vallen'

Yaremchuk moet een nieuwe kans krijgen bij Club Brugge

Meest recent

‘Bakayoko verbaast iedereen met straffe transfereis’

Johan Bakayoko kon een jaar geleden nog voor een astronomisch bedrag naar Saudi-Arabië, maar na ...

15
15
Fans vellen duidelijk oordeel over nieuw shirt Club Brugge

Club Brugge heeft op de officiële kanalen uitgepakt met nieuwe thuisshirts. Blauw-Zwart koos ...

65
65
'Brown hakt transferknoop door: verrassing van formaat'

De transfersage van Archie Brown begon vreemde vormen aan te nemen. De linksback had nog twee opties ...

87
87
Club Brugge lanceert nieuwe shirt: "Voor het eerst ooit"

Club Brugge is al enkele weken aan de bak in de voorbereiding, maar de fans waren in blijde ...

264
264
'Bliksemvertrek Wout Weghorst bij Ajax'

Ajax staat voor een heel belangrijk seizoen. Na drie seizoenen zonder prijs wordt het dringend tijd ...

74
74
Kat Kerkhofs dropt plots bommetje over Dries Mertens

Dries Mertens leek enkele weken geleden zijn afscheid te hebben aangekondigd. Maar is dat ook zo? ...

238
238
'Club op zucht van topaanwinst: zomerrecord in JPL verpulverd'

De zomerstage van Club Brugge zit erop, komende week start de laatste rechte lijn richting de ...

520
520
Spraakmakende opvolger Hasi bij Anderlecht nu al bekend?

RSC Anderlecht besloot ondanks een matig seizoenseinde om toch door te gaan met Besnik Hasi als ...

382
382
Johan Bakayoko weg: 'Bijzonder bedrag voor PSV'

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, is Johan Bakayoko uit beeld verdwenen bij de Rode ...

62
62
Overmars smijt transferplannen Antwerp op tafel

Antwerp FC vertoefde de voorbije dagen op Oostenrijkse bodem voor een oefenkamp. Ook directeur ...

268
268
'Transferclimax bij AA Gent: twéé privéjets staan klaar'

KAA Gent wil zich in de komende weken nog verder versterken. Maar eerst staan de Buffalo's op punt ...

315
315
'Jashari-saga escaleert in oorlog: PL-club moeit zich plots'

Bij Club Brugge zit de zomerstage in Londen erop, zaterdag houdt Blauw-Zwart wel nog een ...

1844
1844
“Topclub is het doel”: Vandenbroeck brandt van ambitie

Zulte Waregem was enkele jaren op rij op de dool. Essevee haalde vorig seizoen Sven Vandenbroeck ...

201
201
Lawal of Van Crombrugge? Fink velt oordeel

KRC Genk won vanavond een oefenpot tegen Hannover '96. Het werd 2-4 voor de Limburgers. Tobias Lawal ...

246
246
Red Flames eervol uit EK na waanzinnige slotfase

Op het EK in Zwitserland speelden de Red Flames hun laatste match. De Belgische dames maakten er een ...

235
235
'D-day bij Club Brugge: nieuwe twist in Jashari-soap'

Ruim een week voor de Supercup wordt Club Brugge geteisterd door transferperikelen. Hoewel het ...

1160
1160
'Transfersoap Brown kent gigantisch straffe plottwist'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga voorlopig nog altijd slechts één nieuwkomer in huis. ...

252
252
'Club Brugge ziet topaanwinst nog door vingers glippen'

Club Brugge haalde tot dusver al twee nieuwkomers in huis, maar daarmee is het huiswerk nog niet af ...

586
586
Overmars speelt open kaart: vertrekken of blijven?

Royal Antwerp FC lijkt in een neerwaartse spiraal te zitten. Na dubbel is het verval veel te groot. ...

519
519
Vrancken heeft 'transfernieuwtje' voor STVV-fans

STVV kent tot op heden een zeer goede voorbereiding. Trainer Wouter Vrancken mag zeer tevreden zijn ...

372
372
Keert Trebel verrassend terug naar JPL?

Er zijn nog heel wat spelers op zoek naar een nieuwe club. Adrien Trebel en Sebastien Bruzzese zijn ...

407
407
Westerlo krijgt bod binnen vanuit Major League Soccer

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent Griffin Yow. Voorlopig was er weinig concreet te ...

225
225
Anderlecht haalt oude succesformule vanonder het stof

RSC Anderlecht haalde met Enric Llansana een nieuwe middenvelder. Hij komt over van Go Ahead Eagles. ...

821
821
‘Janssen drijft Antwerp tot waanzin: chaos bij bestuur’

Het kluwen rond Vincent Janssen zit muurvast. Terwijl Antwerp rekent op zijn vertrek om ruimte ...

1085
1085
Reis eist wéér hoofdrol op in oefenpot Club Brugge

Club Brugge speelde om 18u tegen het Poolse Rakow, dat morgen ook RSC Anderlecht partij geeft. ...

379
379

Meer sportnieuws