Antwerp glundert: verrassende international op de Bosuil

798 stemmen
Antwerp glundert: verrassende international op de Bosuil

Indien het komend weekend niet wint van KRC Genk mag Antwerp definitief een kruis maken over Europees voetbal volgend seizoen. Een flinke opdoffer voor de Great Old, waar het zoeken is naar lichtpunten in donkere tijden.

Bij wijze van spreken althans, want na de dubbel van vorig seizoen is het nog veel te vroeg om van een crisis te spreken op de Bosuil. Bovendien trok het stamnummer één in de beker maar net aan het kortste eind, en heeft het toch een fraaie Champions League-campagne achter de rug.

LEES OOK: 'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Kerk langer bij Antwerp?

Daarnaast maakt Paul Gheysens eindelijk werk van de renovatie van de beruchte Tribune 2. Toch blijven de finanicële perikelen voor veel onzekerheid zorgen in Deurne-Noord, waar behalve Mark van Bommel ook tal van spelers op vertrekken staan. Een van hen is wellicht Gyrano Kerk.

De 28-jarige Nederlander wordt voor het tweede seizoen op rij gehuurd van Lokomotiv Moskou, waar hij zijn laatste contractjaar ingaat. Omwille van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne kunnen de Antwerpenaren hem eventueel nog een jaartje langer lenen. Al is dat nog lang niet zeker.

Internationaal debuut

Niet alleen beschikt Kerk over een vrij fors salaris, met vier doelpunten en twee assists in 42 optredens bleef zijn bijdrage dit seizoen uiterst beperkt. Zelf neemt de aanvaller wel vrede met zijn rol als supersub, maar of hij het ziet zitten om nog een jaar zo door te brengen is nog de vraag.

De afgelopen weken kwam Kerk wel weer wat vaker aan spelen toe. Dat levert hem nu een eerste selectie op voor het nationale elftal van Suriname, waar Stanley Menzo de plak zwaait. Wie weet gunt hij Kerk tegen Saint Vincent & the Grenadines of Anguilla zijn debuut als international.

Antwerp moet Kerk houden

Meest recent

'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

18
18
'Gesprekken lopen: grote JPL-comeback Carl Hoefkens'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

59
59
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

244
244
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

414
414
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

131
131
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

24
24
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

235
235
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

86
86
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

69
69
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

49
49
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

387
387
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

206
206
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

250
250
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

124
124
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

162
162
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

436
436
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

293
293
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

257
257
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

218
218
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

306
306
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

241
241
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

97
97
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

574
574
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

255
255

Meer sportnieuws