Riemer & Hayen laten in kaarten kijken voor titelkraker

327 stemmen
Riemer & Hayen laten in kaarten kijken voor titelkraker

De kraker tussen Anderlecht en Club Brugge wordt hier en daar "de moeder aller klassiekers" genoemd. In een onderling duel lijken de eeuwige rivalen de titelrace te beslechten, al hoopt Union nog om de lachende derde te worden. Twee dagen voor de strijd losbarst spraken Nicky Hayen en Brian Riemer met de pers.

Beide coaches maakten daarbij een opvallend ontspannen indruk. Zonder hun ambities onder stoelen of banken te steken deden ze allebei wel ook hun best om de druk nog wat af te houden. Zo benadrukt Riemer terecht dat Paars-Wit na de elfde plaats van afgelopen seizoen op korte tijd enorme stappen zette en eigenlijk zelfs reeds voorzit op schema.

LEES OOK: 'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Druk op Anderlecht?

Hayen haalt dan weer het wisselvallige seizoen aan van Club, dat dankzij sterke play-offs tevreden mag zijn dat het nog in de titelrace zit. "We moeten beseffen uit welke positie we komen. Wie had dit nog gedacht? We hebben alles te winnen", zou zijn team volgens de immer bescheiden T1 ad interim daarom weliswaar ook een verdiende kampioen zijn.

De druk ligt dus echter toch vooral bij de Brusselaars, net zoals de favorietenrol. Zowel volgens Hayen, die wel wijst op hoe Blauw-Zwart onder meer in PAOK een helse sfeer de baas bleef, als Riemer kan het thuisvoordeel een cruciale factor zijn. Anderlecht legt een uitstekende rapport voor in het eigen Lotto Park, waar het in de PO's nog niks liet liggen.

Riemer gaat all-in

Ongeacht het resultaat van Union wil Riemer evenwel niet speculeren op een gelijkspel. "Het is niet onze stijl om vanaf het begin te verdedigen. Dan speel je passief, wat nooit de oplossing is. We focussen op onze eigen prestatie. Wel kan het in ons voordeel spelen dat Club móet winnen", neemt de Deen op voorhand geen genoegen met een puntdeling.

Hoewel hij de titel met de eindmeet in zicht kan ruiken is Riemer, die op het middenveld nog een belangrijke knoop moet doorhakken, toch beducht voor risico's. "We gaan bevrijd aanvallen met de steun van de fans, maar mogen onszelf niet verliezen in de emoties. Gedisciplineerd en gecontroleerd het strijdplan volgen", wist hij namelijk nog te vertellen.

Hayen wil winnen

Eenzelfde geluid bij Hayen, die deze week op training meer nadruk legde op de organisatie. "Zowel met als zonder bal. We moeten de cool bewaren en ons eigen spel opdringen. We zijn hongerig en gaan er alles aan doen om te winnen en onze perfecte reeks tot het einde vol te houden. Al blijven we met een gelijkspel in de running", liet hij optekenen.

Om zijn lot in eigen handen te houden, en dus niet afhankelijk te zijn van hoe de concurrentie in de slotmatch presteert, lijkt Hayen dus van plan om toch de kaart van de aanval te trekken. "We willen volgende week een titelmatch tegen Cercle spelen", klinkt het. Afwachten of beide trainers woord houden. Of neemt de stress straks alsnog de bovenhand?

Wie is zondag favoriet?

Meest recent

'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

92
92
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

130
130
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

152
152
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

420
420
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

146
146
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

58
58
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

306
306
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

88
88
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

336
336
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

310
310
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

513
513
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

323
323
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

804
804
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

437
437
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

917
917
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

700
700
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

331
331
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

144
144
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

871
871
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

133
133
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

49
49
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

265
265
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

576
576
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

214
214
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

185
185

Meer sportnieuws