Riemer & Hayen laten in kaarten kijken voor titelkraker

327
Riemer & Hayen laten in kaarten kijken voor titelkraker

De kraker tussen Anderlecht en Club Brugge wordt hier en daar "de moeder aller klassiekers" genoemd. In een onderling duel lijken de eeuwige rivalen de titelrace te beslechten, al hoopt Union nog om de lachende derde te worden. Twee dagen voor de strijd losbarst spraken Nicky Hayen en Brian Riemer met de pers.

Beide coaches maakten daarbij een opvallend ontspannen indruk. Zonder hun ambities onder stoelen of banken te steken deden ze allebei wel ook hun best om de druk nog wat af te houden. Zo benadrukt Riemer terecht dat Paars-Wit na de elfde plaats van afgelopen seizoen op korte tijd enorme stappen zette en eigenlijk zelfs reeds voorzit op schema.

LEES OOK: Club Brugge pakt ferm uit met komst Matteo Dams

Druk op Anderlecht?

Hayen haalt dan weer het wisselvallige seizoen aan van Club, dat dankzij sterke play-offs tevreden mag zijn dat het nog in de titelrace zit. "We moeten beseffen uit welke positie we komen. Wie had dit nog gedacht? We hebben alles te winnen", zou zijn team volgens de immer bescheiden T1 ad interim daarom weliswaar ook een verdiende kampioen zijn.

De druk ligt dus echter toch vooral bij de Brusselaars, net zoals de favorietenrol. Zowel volgens Hayen, die wel wijst op hoe Blauw-Zwart onder meer in PAOK een helse sfeer de baas bleef, als Riemer kan het thuisvoordeel een cruciale factor zijn. Anderlecht legt een uitstekende rapport voor in het eigen Lotto Park, waar het in de PO's nog niks liet liggen.

Riemer gaat all-in

Ongeacht het resultaat van Union wil Riemer evenwel niet speculeren op een gelijkspel. "Het is niet onze stijl om vanaf het begin te verdedigen. Dan speel je passief, wat nooit de oplossing is. We focussen op onze eigen prestatie. Wel kan het in ons voordeel spelen dat Club móet winnen", neemt de Deen op voorhand geen genoegen met een puntdeling.

Hoewel hij de titel met de eindmeet in zicht kan ruiken is Riemer, die op het middenveld nog een belangrijke knoop moet doorhakken, toch beducht voor risico's. "We gaan bevrijd aanvallen met de steun van de fans, maar mogen onszelf niet verliezen in de emoties. Gedisciplineerd en gecontroleerd het strijdplan volgen", wist hij namelijk nog te vertellen.

Hayen wil winnen

Eenzelfde geluid bij Hayen, die deze week op training meer nadruk legde op de organisatie. "Zowel met als zonder bal. We moeten de cool bewaren en ons eigen spel opdringen. We zijn hongerig en gaan er alles aan doen om te winnen en onze perfecte reeks tot het einde vol te houden. Al blijven we met een gelijkspel in de running", liet hij optekenen.

Om zijn lot in eigen handen te houden, en dus niet afhankelijk te zijn van hoe de concurrentie in de slotmatch presteert, lijkt Hayen dus van plan om toch de kaart van de aanval te trekken. "We willen volgende week een titelmatch tegen Cercle spelen", klinkt het. Afwachten of beide trainers woord houden. Of neemt de stress straks alsnog de bovenhand?

Wie is zondag favoriet?

Meest recent

'Charleroi casht stevig: transferdetails Guiagon bekend'

Naast Club Brugge pronkt ook Charleroi nog steeds met een negen op negen. Dat is best straf, zeker ...

10
10
Barça begint seizoen met sensationele overwinning

Ook voor FC Barcelona begon het nieuwe seizoen zondag helkemaal. De Spaanse titelverdediger begon ...

24
24
Aanwinst Club maakt indruk: "Hij wordt een key player"

Club Brugge pronkt na drie speeldagen nog steeds met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. ...

89
89
Godts helpt PSG nog aan comeback, zege voor Milan-Belgen

Dit weekend werd in de meeste grote competities de openingsspeeldag afgewerkt. Zondag was het ook de ...

30
30
Allegri kijkt met open mond naar De Bruyne: "Buitengewoon"

Dit weekend werd ook in de Serie A het seizoen op gang getrapt en daarbij was meteen een hoofdrol ...

59
59
'Sensatie bij Lommel: Nederland ligt al op de loer'

Lommel heeft dit seizoen een verrassend sterke start genomen. Het pronkt na drie speeldagen met een ...

25
25
Matige prestatie Club: Leko velt zijn oordeel

Na drie speeldagen blijft Club Brugge foutloos in de Jupiler Pro League, al was daar zondag toch wat ...

243
243
Dams verovert met dit gebaar meteen alle Blauw-Zwarte harten

Matteo Dams is nog maar net officieel speler van Club Brugge, maar de nieuwe linksachter heeft zich ...

188
188
'RB Leipzig gaat vol voor komst Rode Duivel'

De voorbije jaren bleek RB Leipzig een veilige haven voor jonge Belgen. Ze beginnen ook dit seizoen ...

35
35
Zes op zes: De Spor zet zijn droomstart in 1B verder

We zouden dit seizoen weleens een verrassing kunnen krijgen in de Challenger Pro League. Na twee ...

147
147
Croky Cup davert: Vannieuwkerke smult, stevige verrassingen

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

309
309
Met hulp van VAR: Club trekt derby tegen Club naar zich toe

Club Brugge pronkt ook na drie speeldagen nog met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. Het ...

387
387
Reünie in de maak voor Club? "Ik hoop het echt"

Club Brugge is zondag tegen Cercle Brugge op zoek naar een negen op negen in de Jupiler Pro League. ...

168
168
Club Brugge stunt: topper offert fortuin op om te tekenen

Club Brugge heeft een opvallende transfer afgerond. De speler kiest voor blauw-zwart, maar moet ...

459
459
Penalty redt Liverpool in 99ste; fluitconcerten bij Atlético

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag maar nipt een zure nederlaag vermeden. Op Newcastle ...

57
57
'Volgende vertrekker Anderlecht: makelaar krijgt opdacht'

RSC Anderlecht wil vlak voor het sluiten van de zomerse mercato nog een aantal spelers van de hand ...

684
684
Talisman doet het voor Club: "Bij beste spitsen van Europa"

Het zwaartepunt van de Jupiler Pro League lag zondagavond in Brugge. Daar streden Club Brugge en ...

142
142
Guiagon kondigt afscheid aan: Charleroi vangt miljoenensom

De Jupiler Pro League is andermaal een smaakmaker kwijt. Parfait Guiagon bevestigde zondagavond via ...

69
69
Durosinmi stomverbaasd bij Genk: "Wist niet wat ik zag"

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

288
288
Leko hakt Diakhon-knoop door, één wissel bij Cercle

Titelverdediger Club Brugge is sterk aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Die ...

101
101
Westerlo in vieze papieren: Lommel verwent eigen publiek

Lommel SK heeft zondagnamiddag indruk gemaakt. De Limburgse promovendus haalde op eigen veld stevig ...

150
150
'Club Brugge kijkt op: nieuwe transfertwist Tresoldi'

Club Brugge rekent ook zondagavond tegen Cercle Brugge op Nicolo Tresoldi om het verschil te maken. ...

462
462
Man City ontsnapt in extra tijd; De Cuyper eist glansrol op

Tijdens de openingsspeeldag van de Premier League is Manchester City goed weggekomen. Pas in de ...

69
69
'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

713
713
Zulte Waregem verbaast vriend en vijand: "Nu doortrekken"

Zulte Waregem kan terugblikken op een geslaagd weekend. Essevee bevestigde zaterdagnamiddag zijn ...

201
201

Meer sportnieuws