Riemer & Hayen laten in kaarten kijken voor titelkraker

door
Riemer & Hayen laten in kaarten kijken voor titelkraker

De kraker tussen Anderlecht en Club Brugge wordt hier en daar "de moeder aller klassiekers" genoemd. In een onderling duel lijken de eeuwige rivalen de titelrace te beslechten, al hoopt Union nog om de lachende derde te worden. Twee dagen voor de strijd losbarst spraken Nicky Hayen en Brian Riemer met de pers.

Beide coaches maakten daarbij een opvallend ontspannen indruk. Zonder hun ambities onder stoelen of banken te steken deden ze allebei wel ook hun best om de druk nog wat af te houden. Zo benadrukt Riemer terecht dat Paars-Wit na de elfde plaats van afgelopen seizoen op korte tijd enorme stappen zette en eigenlijk zelfs reeds voorzit op schema.

LEES OOK: Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

Druk op Anderlecht?

Hayen haalt dan weer het wisselvallige seizoen aan van Club, dat dankzij sterke play-offs tevreden mag zijn dat het nog in de titelrace zit. "We moeten beseffen uit welke positie we komen. Wie had dit nog gedacht? We hebben alles te winnen", zou zijn team volgens de immer bescheiden T1 ad interim daarom weliswaar ook een verdiende kampioen zijn.

De druk ligt dus echter toch vooral bij de Brusselaars, net zoals de favorietenrol. Zowel volgens Hayen, die wel wijst op hoe Blauw-Zwart onder meer in PAOK een helse sfeer de baas bleef, als Riemer kan het thuisvoordeel een cruciale factor zijn. Anderlecht legt een uitstekende rapport voor in het eigen Lotto Park, waar het in de PO's nog niks liet liggen.

Riemer gaat all-in

Ongeacht het resultaat van Union wil Riemer evenwel niet speculeren op een gelijkspel. "Het is niet onze stijl om vanaf het begin te verdedigen. Dan speel je passief, wat nooit de oplossing is. We focussen op onze eigen prestatie. Wel kan het in ons voordeel spelen dat Club móet winnen", neemt de Deen op voorhand geen genoegen met een puntdeling.

Hoewel hij de titel met de eindmeet in zicht kan ruiken is Riemer, die op het middenveld nog een belangrijke knoop moet doorhakken, toch beducht voor risico's. "We gaan bevrijd aanvallen met de steun van de fans, maar mogen onszelf niet verliezen in de emoties. Gedisciplineerd en gecontroleerd het strijdplan volgen", wist hij namelijk nog te vertellen.

Hayen wil winnen

Eenzelfde geluid bij Hayen, die deze week op training meer nadruk legde op de organisatie. "Zowel met als zonder bal. We moeten de cool bewaren en ons eigen spel opdringen. We zijn hongerig en gaan er alles aan doen om te winnen en onze perfecte reeks tot het einde vol te houden. Al blijven we met een gelijkspel in de running", liet hij optekenen.

Om zijn lot in eigen handen te houden, en dus niet afhankelijk te zijn van hoe de concurrentie in de slotmatch presteert, lijkt Hayen dus van plan om toch de kaart van de aanval te trekken. "We willen volgende week een titelmatch tegen Cercle spelen", klinkt het. Afwachten of beide trainers woord houden. Of neemt de stress straks alsnog de bovenhand?

Wie is zondag favoriet?

Meest recent

'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

86
86
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

64
64
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

162
162
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

98
98
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

343
343
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

77
77
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

75
75
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

306
306
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

114
114
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

219
219
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

154
154
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

39
39
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

92
92
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

92
92
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

58
58
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

308
308
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

196
196
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

292
292
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

75
75
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

261
261
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

620
620
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

45
45
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

404
404
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

488
488

Meer sportnieuws