Riemer & Hayen laten in kaarten kijken voor titelkraker

door
Riemer & Hayen laten in kaarten kijken voor titelkraker

De kraker tussen Anderlecht en Club Brugge wordt hier en daar "de moeder aller klassiekers" genoemd. In een onderling duel lijken de eeuwige rivalen de titelrace te beslechten, al hoopt Union nog om de lachende derde te worden. Twee dagen voor de strijd losbarst spraken Nicky Hayen en Brian Riemer met de pers.

Beide coaches maakten daarbij een opvallend ontspannen indruk. Zonder hun ambities onder stoelen of banken te steken deden ze allebei wel ook hun best om de druk nog wat af te houden. Zo benadrukt Riemer terecht dat Paars-Wit na de elfde plaats van afgelopen seizoen op korte tijd enorme stappen zette en eigenlijk zelfs reeds voorzit op schema.

LEES OOK: 'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Druk op Anderlecht?

Hayen haalt dan weer het wisselvallige seizoen aan van Club, dat dankzij sterke play-offs tevreden mag zijn dat het nog in de titelrace zit. "We moeten beseffen uit welke positie we komen. Wie had dit nog gedacht? We hebben alles te winnen", zou zijn team volgens de immer bescheiden T1 ad interim daarom weliswaar ook een verdiende kampioen zijn.

De druk ligt dus echter toch vooral bij de Brusselaars, net zoals de favorietenrol. Zowel volgens Hayen, die wel wijst op hoe Blauw-Zwart onder meer in PAOK een helse sfeer de baas bleef, als Riemer kan het thuisvoordeel een cruciale factor zijn. Anderlecht legt een uitstekende rapport voor in het eigen Lotto Park, waar het in de PO's nog niks liet liggen.

Riemer gaat all-in

Ongeacht het resultaat van Union wil Riemer evenwel niet speculeren op een gelijkspel. "Het is niet onze stijl om vanaf het begin te verdedigen. Dan speel je passief, wat nooit de oplossing is. We focussen op onze eigen prestatie. Wel kan het in ons voordeel spelen dat Club móet winnen", neemt de Deen op voorhand geen genoegen met een puntdeling.

Hoewel hij de titel met de eindmeet in zicht kan ruiken is Riemer, die op het middenveld nog een belangrijke knoop moet doorhakken, toch beducht voor risico's. "We gaan bevrijd aanvallen met de steun van de fans, maar mogen onszelf niet verliezen in de emoties. Gedisciplineerd en gecontroleerd het strijdplan volgen", wist hij namelijk nog te vertellen.

Hayen wil winnen

Eenzelfde geluid bij Hayen, die deze week op training meer nadruk legde op de organisatie. "Zowel met als zonder bal. We moeten de cool bewaren en ons eigen spel opdringen. We zijn hongerig en gaan er alles aan doen om te winnen en onze perfecte reeks tot het einde vol te houden. Al blijven we met een gelijkspel in de running", liet hij optekenen.

Om zijn lot in eigen handen te houden, en dus niet afhankelijk te zijn van hoe de concurrentie in de slotmatch presteert, lijkt Hayen dus van plan om toch de kaart van de aanval te trekken. "We willen volgende week een titelmatch tegen Cercle spelen", klinkt het. Afwachten of beide trainers woord houden. Of neemt de stress straks alsnog de bovenhand?

Wie is zondag favoriet?

Meest recent

Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

0
0
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

7
7
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

72
72
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

15
15
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

195
195
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

72
72
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

98
98
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

294
294
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

284
284
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

301
301
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

490
490
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

159
159
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

99
99
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

42
42
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

87
87
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

328
328
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

102
102
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

104
104
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

103
103
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

79
79
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

64
64
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

272
272
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

422
422
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

91
91

Meer sportnieuws