Riemer & Hayen laten in kaarten kijken voor titelkraker

door
Riemer & Hayen laten in kaarten kijken voor titelkraker

De kraker tussen Anderlecht en Club Brugge wordt hier en daar "de moeder aller klassiekers" genoemd. In een onderling duel lijken de eeuwige rivalen de titelrace te beslechten, al hoopt Union nog om de lachende derde te worden. Twee dagen voor de strijd losbarst spraken Nicky Hayen en Brian Riemer met de pers.

Beide coaches maakten daarbij een opvallend ontspannen indruk. Zonder hun ambities onder stoelen of banken te steken deden ze allebei wel ook hun best om de druk nog wat af te houden. Zo benadrukt Riemer terecht dat Paars-Wit na de elfde plaats van afgelopen seizoen op korte tijd enorme stappen zette en eigenlijk zelfs reeds voorzit op schema.

LEES OOK: Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Druk op Anderlecht?

Hayen haalt dan weer het wisselvallige seizoen aan van Club, dat dankzij sterke play-offs tevreden mag zijn dat het nog in de titelrace zit. "We moeten beseffen uit welke positie we komen. Wie had dit nog gedacht? We hebben alles te winnen", zou zijn team volgens de immer bescheiden T1 ad interim daarom weliswaar ook een verdiende kampioen zijn.

De druk ligt dus echter toch vooral bij de Brusselaars, net zoals de favorietenrol. Zowel volgens Hayen, die wel wijst op hoe Blauw-Zwart onder meer in PAOK een helse sfeer de baas bleef, als Riemer kan het thuisvoordeel een cruciale factor zijn. Anderlecht legt een uitstekende rapport voor in het eigen Lotto Park, waar het in de PO's nog niks liet liggen.

Riemer gaat all-in

Ongeacht het resultaat van Union wil Riemer evenwel niet speculeren op een gelijkspel. "Het is niet onze stijl om vanaf het begin te verdedigen. Dan speel je passief, wat nooit de oplossing is. We focussen op onze eigen prestatie. Wel kan het in ons voordeel spelen dat Club móet winnen", neemt de Deen op voorhand geen genoegen met een puntdeling.

Hoewel hij de titel met de eindmeet in zicht kan ruiken is Riemer, die op het middenveld nog een belangrijke knoop moet doorhakken, toch beducht voor risico's. "We gaan bevrijd aanvallen met de steun van de fans, maar mogen onszelf niet verliezen in de emoties. Gedisciplineerd en gecontroleerd het strijdplan volgen", wist hij namelijk nog te vertellen.

Hayen wil winnen

Eenzelfde geluid bij Hayen, die deze week op training meer nadruk legde op de organisatie. "Zowel met als zonder bal. We moeten de cool bewaren en ons eigen spel opdringen. We zijn hongerig en gaan er alles aan doen om te winnen en onze perfecte reeks tot het einde vol te houden. Al blijven we met een gelijkspel in de running", liet hij optekenen.

Om zijn lot in eigen handen te houden, en dus niet afhankelijk te zijn van hoe de concurrentie in de slotmatch presteert, lijkt Hayen dus van plan om toch de kaart van de aanval te trekken. "We willen volgende week een titelmatch tegen Cercle spelen", klinkt het. Afwachten of beide trainers woord houden. Of neemt de stress straks alsnog de bovenhand?

Wie is zondag favoriet?

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

2
2
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

9
9
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

61
61
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

12
12
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

43
43
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

91
91
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

100
100
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

45
45
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

54
54
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

40
40
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

85
85
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

107
107
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

293
293
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

50
50
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

313
313
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1032
1032
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

68
68
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

148
148
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

228
228
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

638
638
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

645
645
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

419
419
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

571
571
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

172
172
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

565
565

Meer sportnieuws