‘AA Gent doet de tent daveren: 4 miljoen voor nieuwe Gnabry’

596
‘AA Gent doet de tent daveren: 4 miljoen voor nieuwe Gnabry’

AA Gent is op zoek naar versterking voor hun aanval, waarbij ze zich richten op Armindo Sieb van Greuther Fürth. De 21-jarige aanvaller heeft indruk gemaakt in de 2. Bundesliga en wordt beschouwd als een veelbelovend talent met een prijskaartje van 3 à 4 miljoen euro.

Bayern München heeft een terugkoopclausule van 1,5 miljoen euro voor Sieb, wat een koopje lijkt voor de Duitse topclub.

LEES OOK: Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

De scoutingscel van AA Gent draait overuren

Onder de leiding van de nieuwe voorzitter Sam Baro, stelt AA Gent het doel om het aandeel van makelaars binnen de club te verminderen en de rol van de scouting te versterken bij zowel inkomende als uitgaande transfers.

De Buffalo's streven naar een instroom van de juiste spelers tegen de juiste prijzen, via de scouting. De scoutingcel van AA Gent draait momenteel al overuren, aangezien de club om de haverklap wordt gelinkt aan interessante doelwitten.

Asonike Ementa (Viborg FF), Andri Gudjohnsen (Lyngby), Malick Junior Yalcouyé (IFK Göteborg), Edmund Baidoo (Sogndal IL) en Wilfried Kanga worden allemaal genoemd als mogelijke zomertransfers voor de Oost-Vlamingen.

3 à 4 miljoen voor de nieuwe Serge Gnabry

Deze week onthulde Sacha Tavolieri in Wait & See dat AA Gent hun zinnen heeft gezet op Armindo Sieb van Greuther Fürth als volgende aanvaller voor de Planet Group Arena.

De 21-jarige, die op elke aanvallende positie kan uitkomen, heeft dit seizoen grote indruk gemaakt in de 2. Bundesliga. Sieb wordt geroemd om zijn snelheid, kracht, dribbels, technische vaardigheden, balbeheersing, creativiteit en flair, en heeft al 15 beslissende acties op zijn naam staan (12 goals + 3 assists).

Niet voor niets wordt zijn speelstijl vergeleken met die van Serge Gnabry van Bayern München, en zijn prijskaartje wordt geschat op een stevige 3 à 4 miljoen euro.

BILD voorspelt dat een mogelijke verkoop van Sieb in elk geval een topdeal zou zijn voor Greuther Fürth. “Wordt hij de recordtransfer van de club?”

Momenteel staat het uitgaande transferrecord op naam van Anton Stach (naar FSV Mainz, voor 4,5 miljoen euro). In de zomer van 2022 betaalde Greuther Fürth slechts 50 duizend euro aan Bayern München om de aanvaller binnen te halen.

Bayern activeert (wellicht) terugkoopclausule: koopje van 1,5 miljoen

Volgens Fabrizio Romano staat de Duitse belofte-international ook op de radar van verschillende Bundesliga- en Serie A-clubs. Maar het is vooral zijn voormalige club Bayern München die momenteel als topkandidaat wordt beschouwd om Armindo Sieb terug te halen.

Der Rekordmeister heeft namelijk een terugkoopclausule ter waarde van 1,5 miljoen euro - een koopje - om de aanvaller weer in te lijven, en volgens Romano zal de club deze optie met "100% zekerheid" activeren.

Bayern München is zeer tevreden met de ontwikkeling van de 21-jarige speler en de Duitse topclub overweegt om hem komende zomer uit te lenen, zodat hij op een hoger niveau ervaring kan opdoen.

De mogelijke terugkeer naar Bayern en de daaropvolgende uitleenperiode zouden Sieb de kans geven om zich verder te ontwikkelen en zijn potentieel te benutten op het hoogste niveau van het Duitse voetbal.

Sieb maakte grote indruk op Julian Nagelsmann

Voor Armindo Sieb zou een transfer naar Bayern München wellicht weinig sportieve garanties bieden. Destijds was huidig bondscoach Julian Nagelsmann wel enthousiast over hem.

Nagelsmann zag Sieb een doelpunt scoren in een testwedstrijd en maakte indruk tijdens de seizoensvoorbereiding in 2021.

“Sieb was echt goed. Hij is een zeer interessante speler met een goed tempo en een ongelooflijk goede afwerking. Hij heeft een interessant profiel met een laag zwaartepunt en is zo lastig te verdedigen.” 

Hoewel Nagelsmann hem roemt om zijn kwaliteiten, zou een transfer naar Bayern München betekenen dat Sieb moet concurreren met enkele van de beste spelers ter wereld.

Het zou een enorme uitdaging zijn om een vaste basisplaats te veroveren in een team van dat kaliber. Een uitleenbeurt aan een andere club is dan een logische tussenstap, maar zo’n constructies blijken vaak ook niet de juiste carrièremoves voor jonge spelers.

AA Gent moet Sieb halen

Meest recent

Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

8
8
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

24
24
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

24
24
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

75
75
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

61
61
Euvrard zag zwak punt bij Standard: "Was vreselijk"

Standard schakelde FCV Dender uit in de Croky Cup, maar het was zeker niet goed wat de Rouches ...

34
34
Chelsea wint na matig duel, Penders debuteert

In de Premier League stond om 13u30 het subtopduel tussen Everton en Chelsea op het programma. Het ...

24
24
Anderlecht deelt OH Leuven zware tik uit in titelrace

In de Lotto Super League stond er kraker op het programma. RSC Anderlech ontving OH Leuven. De ...

140
140
Enigma bij Zulte Waregem: topper, maar één groot gebrek

Zulte Waregem is goed begonnen aan het seizoen. Essevee draait vlot mee in de subtop en er zijn een ...

66
66
Maakt miljoenentransfer eindelijk debuut voor Club Brugge?

Club Brugge is goed bezig. De zomermercato ligt al even achter de rug, maar voorlopig konden een ...

349
349
Grote transferslag AA Gent: "Interesse uit Spanje en Frankrijk"

AA Gent doet het voortreffelijk in België en op het Europese podium. De Buffalo's kenden nog ...

134
134
Antwerp onder hoogspanning: nu al cruciaal weekend

Royal Antwerp FC boekte een 1 op 18 en moet vooral naar onderen kijken. Veel mooie woorden in de ...

45
45
Albert zet Anderlecht stevig onder druk

Het is voor Anderlecht een vervelende week geweest. Vorig weekend won het wel op Cercle Brugge, maar ...

55
55
AA Gent verzekert opvolging met nieuw contract

Voor AA Gent is het seizoen uitstekend begonnen. De Buffalo's boekten donderdag een zege in hun ...

41
41
Mpenza over verrassende Duivel: "Beter dan De Ketelaere"

De Rode Duivels werkten de voorbije weken hun eerste wedstrijden af onder nieuwe bondscoach Mark van ...

379
379
Mourinho verrast: "Als ik Vinicius was, was ik vertrokken"

In Spanje staat Vinicius Junior alweer in het oog van een storm. De Braziliaanse aanvaller kreeg ...

57
57
Boskamp snoeihard voor Anderlecht:"Kan je dat geloven?"

Het is een uitstekende Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, AA Gent en STVV ...

244
244
Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Het was vorige lente toch een verrassing toen in volle titelstrijd bekend raakte dat Dévy ...

108
108
Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

In de competitie schoot KRC Genk bijzonder matig uit de startblokken, en dus kan het zich in de ...

139
139
Leko gooit remmen los: nieuwkomers Club krijgen kans

De stunt tegen Inter moet volgende week een vervolg krijgen tegen Lens, maar eerst moet Club Brugge ...

310
310
Marc Coucke in zee met BV: één foto doet iedereen gissen

Marc Coucke stunt met een bekende BV aan zijn zijde. De ondernemer slaat de handen in elkaar met een ...

33
33
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

171
171
Einde verhaal: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

452
452
'Club vreest nieuwe Milan-soap: solden op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

229
229
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

84
84

Meer sportnieuws