‘AA Gent doet de tent daveren: 4 miljoen voor nieuwe Gnabry’

596
‘AA Gent doet de tent daveren: 4 miljoen voor nieuwe Gnabry’

AA Gent is op zoek naar versterking voor hun aanval, waarbij ze zich richten op Armindo Sieb van Greuther Fürth. De 21-jarige aanvaller heeft indruk gemaakt in de 2. Bundesliga en wordt beschouwd als een veelbelovend talent met een prijskaartje van 3 à 4 miljoen euro.

Bayern München heeft een terugkoopclausule van 1,5 miljoen euro voor Sieb, wat een koopje lijkt voor de Duitse topclub.

LEES OOK: Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

De scoutingscel van AA Gent draait overuren

Onder de leiding van de nieuwe voorzitter Sam Baro, stelt AA Gent het doel om het aandeel van makelaars binnen de club te verminderen en de rol van de scouting te versterken bij zowel inkomende als uitgaande transfers.

De Buffalo's streven naar een instroom van de juiste spelers tegen de juiste prijzen, via de scouting. De scoutingcel van AA Gent draait momenteel al overuren, aangezien de club om de haverklap wordt gelinkt aan interessante doelwitten.

Asonike Ementa (Viborg FF), Andri Gudjohnsen (Lyngby), Malick Junior Yalcouyé (IFK Göteborg), Edmund Baidoo (Sogndal IL) en Wilfried Kanga worden allemaal genoemd als mogelijke zomertransfers voor de Oost-Vlamingen.

3 à 4 miljoen voor de nieuwe Serge Gnabry

Deze week onthulde Sacha Tavolieri in Wait & See dat AA Gent hun zinnen heeft gezet op Armindo Sieb van Greuther Fürth als volgende aanvaller voor de Planet Group Arena.

De 21-jarige, die op elke aanvallende positie kan uitkomen, heeft dit seizoen grote indruk gemaakt in de 2. Bundesliga. Sieb wordt geroemd om zijn snelheid, kracht, dribbels, technische vaardigheden, balbeheersing, creativiteit en flair, en heeft al 15 beslissende acties op zijn naam staan (12 goals + 3 assists).

Niet voor niets wordt zijn speelstijl vergeleken met die van Serge Gnabry van Bayern München, en zijn prijskaartje wordt geschat op een stevige 3 à 4 miljoen euro.

BILD voorspelt dat een mogelijke verkoop van Sieb in elk geval een topdeal zou zijn voor Greuther Fürth. “Wordt hij de recordtransfer van de club?”

Momenteel staat het uitgaande transferrecord op naam van Anton Stach (naar FSV Mainz, voor 4,5 miljoen euro). In de zomer van 2022 betaalde Greuther Fürth slechts 50 duizend euro aan Bayern München om de aanvaller binnen te halen.

Bayern activeert (wellicht) terugkoopclausule: koopje van 1,5 miljoen

Volgens Fabrizio Romano staat de Duitse belofte-international ook op de radar van verschillende Bundesliga- en Serie A-clubs. Maar het is vooral zijn voormalige club Bayern München die momenteel als topkandidaat wordt beschouwd om Armindo Sieb terug te halen.

Der Rekordmeister heeft namelijk een terugkoopclausule ter waarde van 1,5 miljoen euro - een koopje - om de aanvaller weer in te lijven, en volgens Romano zal de club deze optie met "100% zekerheid" activeren.

Bayern München is zeer tevreden met de ontwikkeling van de 21-jarige speler en de Duitse topclub overweegt om hem komende zomer uit te lenen, zodat hij op een hoger niveau ervaring kan opdoen.

De mogelijke terugkeer naar Bayern en de daaropvolgende uitleenperiode zouden Sieb de kans geven om zich verder te ontwikkelen en zijn potentieel te benutten op het hoogste niveau van het Duitse voetbal.

Sieb maakte grote indruk op Julian Nagelsmann

Voor Armindo Sieb zou een transfer naar Bayern München wellicht weinig sportieve garanties bieden. Destijds was huidig bondscoach Julian Nagelsmann wel enthousiast over hem.

Nagelsmann zag Sieb een doelpunt scoren in een testwedstrijd en maakte indruk tijdens de seizoensvoorbereiding in 2021.

“Sieb was echt goed. Hij is een zeer interessante speler met een goed tempo en een ongelooflijk goede afwerking. Hij heeft een interessant profiel met een laag zwaartepunt en is zo lastig te verdedigen.” 

Hoewel Nagelsmann hem roemt om zijn kwaliteiten, zou een transfer naar Bayern München betekenen dat Sieb moet concurreren met enkele van de beste spelers ter wereld.

Het zou een enorme uitdaging zijn om een vaste basisplaats te veroveren in een team van dat kaliber. Een uitleenbeurt aan een andere club is dan een logische tussenstap, maar zo’n constructies blijken vaak ook niet de juiste carrièremoves voor jonge spelers.

AA Gent moet Sieb halen

Meest recent

Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

155
155
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

268
268
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

161
161
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

24
24
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

234
234
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

196
196
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

142
142
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

95
95
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

579
579
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

87
87
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

117
117
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

58
58
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

367
367
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

278
278
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

339
339
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

715
715
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

223
223
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

127
127
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

397
397
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

245
245
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

233
233
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

100
100
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

175
175
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

110
110
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derby

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

260
260

Meer sportnieuws