‘AA Gent doet de tent daveren: 4 miljoen voor nieuwe Gnabry’

596
‘AA Gent doet de tent daveren: 4 miljoen voor nieuwe Gnabry’

AA Gent is op zoek naar versterking voor hun aanval, waarbij ze zich richten op Armindo Sieb van Greuther Fürth. De 21-jarige aanvaller heeft indruk gemaakt in de 2. Bundesliga en wordt beschouwd als een veelbelovend talent met een prijskaartje van 3 à 4 miljoen euro.

Bayern München heeft een terugkoopclausule van 1,5 miljoen euro voor Sieb, wat een koopje lijkt voor de Duitse topclub.

LEES OOK: Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

De scoutingscel van AA Gent draait overuren

Onder de leiding van de nieuwe voorzitter Sam Baro, stelt AA Gent het doel om het aandeel van makelaars binnen de club te verminderen en de rol van de scouting te versterken bij zowel inkomende als uitgaande transfers.

De Buffalo's streven naar een instroom van de juiste spelers tegen de juiste prijzen, via de scouting. De scoutingcel van AA Gent draait momenteel al overuren, aangezien de club om de haverklap wordt gelinkt aan interessante doelwitten.

Asonike Ementa (Viborg FF), Andri Gudjohnsen (Lyngby), Malick Junior Yalcouyé (IFK Göteborg), Edmund Baidoo (Sogndal IL) en Wilfried Kanga worden allemaal genoemd als mogelijke zomertransfers voor de Oost-Vlamingen.

3 à 4 miljoen voor de nieuwe Serge Gnabry

Deze week onthulde Sacha Tavolieri in Wait & See dat AA Gent hun zinnen heeft gezet op Armindo Sieb van Greuther Fürth als volgende aanvaller voor de Planet Group Arena.

De 21-jarige, die op elke aanvallende positie kan uitkomen, heeft dit seizoen grote indruk gemaakt in de 2. Bundesliga. Sieb wordt geroemd om zijn snelheid, kracht, dribbels, technische vaardigheden, balbeheersing, creativiteit en flair, en heeft al 15 beslissende acties op zijn naam staan (12 goals + 3 assists).

Niet voor niets wordt zijn speelstijl vergeleken met die van Serge Gnabry van Bayern München, en zijn prijskaartje wordt geschat op een stevige 3 à 4 miljoen euro.

BILD voorspelt dat een mogelijke verkoop van Sieb in elk geval een topdeal zou zijn voor Greuther Fürth. “Wordt hij de recordtransfer van de club?”

Momenteel staat het uitgaande transferrecord op naam van Anton Stach (naar FSV Mainz, voor 4,5 miljoen euro). In de zomer van 2022 betaalde Greuther Fürth slechts 50 duizend euro aan Bayern München om de aanvaller binnen te halen.

Bayern activeert (wellicht) terugkoopclausule: koopje van 1,5 miljoen

Volgens Fabrizio Romano staat de Duitse belofte-international ook op de radar van verschillende Bundesliga- en Serie A-clubs. Maar het is vooral zijn voormalige club Bayern München die momenteel als topkandidaat wordt beschouwd om Armindo Sieb terug te halen.

Der Rekordmeister heeft namelijk een terugkoopclausule ter waarde van 1,5 miljoen euro - een koopje - om de aanvaller weer in te lijven, en volgens Romano zal de club deze optie met "100% zekerheid" activeren.

Bayern München is zeer tevreden met de ontwikkeling van de 21-jarige speler en de Duitse topclub overweegt om hem komende zomer uit te lenen, zodat hij op een hoger niveau ervaring kan opdoen.

De mogelijke terugkeer naar Bayern en de daaropvolgende uitleenperiode zouden Sieb de kans geven om zich verder te ontwikkelen en zijn potentieel te benutten op het hoogste niveau van het Duitse voetbal.

Sieb maakte grote indruk op Julian Nagelsmann

Voor Armindo Sieb zou een transfer naar Bayern München wellicht weinig sportieve garanties bieden. Destijds was huidig bondscoach Julian Nagelsmann wel enthousiast over hem.

Nagelsmann zag Sieb een doelpunt scoren in een testwedstrijd en maakte indruk tijdens de seizoensvoorbereiding in 2021.

“Sieb was echt goed. Hij is een zeer interessante speler met een goed tempo en een ongelooflijk goede afwerking. Hij heeft een interessant profiel met een laag zwaartepunt en is zo lastig te verdedigen.” 

Hoewel Nagelsmann hem roemt om zijn kwaliteiten, zou een transfer naar Bayern München betekenen dat Sieb moet concurreren met enkele van de beste spelers ter wereld.

Het zou een enorme uitdaging zijn om een vaste basisplaats te veroveren in een team van dat kaliber. Een uitleenbeurt aan een andere club is dan een logische tussenstap, maar zo’n constructies blijken vaak ook niet de juiste carrièremoves voor jonge spelers.

AA Gent moet Sieb halen

Meest recent

Vertrek bij Anderlecht? Coosemans gooit transferkaarten open

RSC Anderlecht staat voor een belangrijk drieluik tegen Beerschot VA, Jagiellonia Bialystok en AA ...

30
30
De Bruyne krijgt volle laag: pijnlijke Conte-onthulling

Het kan snel verkeren in het voetbal. Een week geleden was Kevin De Bruyne nog de grote held bij SSC ...

57
57
Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Wending Tresoldi, enorme jackpot Union'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

73
73
Rik De Mil raakt iedereen diep met aangrijpende getuigenis

Rik De Mil laat zich van een heel andere kant zien. De trainer van AA Gent, momenteel de leider in ...

62
62
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

101
101
Frisse wind in Genk: Thorup laat topaanwinst vallen

In de zestiende finale van de Croky Cup liet KRC Genk zich niet verrassen door Virton. Maar best ...

123
123
Anderlecht houdt adem in: mokerslag uit ziekenboeg?

In de zestiende finale van de Croky Cup neemt RSC Anderlecht het zo dadelijk op tegen Beerschot. ...

220
220
Zorgen voor Leko: nieuwkomer Club Brugge zakt door het ijs

Club Brugge stoot door naar de achtste finales van de Croky Cup, maar daarmee is meteen ook alles ...

452
452
Marktwaarde ontploft: jackpot voor Club, Union, Genk & RSCA

De Jupiler Pro League deed zijn reputatie als kweekvijver van talent deze zomer weer eer aan, met in ...

306
306
'Coucke's opvallende beslissing beroert tot tranen toe'

Marc Coucke doet een opvallende onthulling over zijn inkomsten op televisie. Wat hij met dat geld ...

74
74
Twee spelers tonen zich bij Club: "Ik blijf hard werken"

Club Brugge schakelde zonder glans Sporting Lokeren uit in de Croky Cup. De Waaslanders hadden ...

272
272
Albert spaart Van Bommel niet: "Dat pakte hij slecht aan"

Mark van Bommel begon goed aan zijn passage als bondscoach, maar het is ook duidelijk dat ...

68
68
De Mil maakt korte metten met straf gerucht: "Onzin!"

AA Gent is zeer goed bezig en dat is de verdienste van Rik De Mil en ook de spelers. Maar daarnaast ...

164
164
Manchester United brandt opnieuw: crisis is compleet

Manchester United is een zéér grote club, maar het wanbeleid gijzelt deze club al ...

92
92
Anderlecht heeft er optie bij: aanwinst verrast iedereen

De zomermercato van RSC Anderlecht was toch wel een succes. Paars-Wit heeft duidelijk een betere ...

228
228
Verhaeghe in de put na drastisch besluit Ivan Leko

Na de stunt in San Siro is bij Club Brugge niet iedereen aan het feesten. Ivan Leko nam een besluit ...

424
424
Ajax met grote zorgen: alarmbellen gaan nu al af

Jordi Cruijff werd als De Grote Verlosser naar Ajax gehaald. Afgelopen zomer haalde de sportieve ...

87
87
Geen Club Brugge, wel Antwerp: "Club zag mij als invaller"

Club Brugge is al jaren de nummer één in België. Er zijn niet veel spelers die ...

349
349
Twee Anderlecht-spelers in vieze papieren bij Vitor Bruno

Vitor Bruno roteerde tegen Dinamo Zagreb en daar kwam kritiek over. Onterecht. RSCA had altijd ...

214
214
Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

206
206
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

275
275
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

214
214
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

115
115
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

126
126

Meer sportnieuws