‘AA Gent doet de tent daveren: 4 miljoen voor nieuwe Gnabry’

596
‘AA Gent doet de tent daveren: 4 miljoen voor nieuwe Gnabry’

AA Gent is op zoek naar versterking voor hun aanval, waarbij ze zich richten op Armindo Sieb van Greuther Fürth. De 21-jarige aanvaller heeft indruk gemaakt in de 2. Bundesliga en wordt beschouwd als een veelbelovend talent met een prijskaartje van 3 à 4 miljoen euro.

Bayern München heeft een terugkoopclausule van 1,5 miljoen euro voor Sieb, wat een koopje lijkt voor de Duitse topclub.

LEES OOK: "Atypische" Rik De Mil pakt achilleshiel KAA Gent hard aan

De scoutingscel van AA Gent draait overuren

Onder de leiding van de nieuwe voorzitter Sam Baro, stelt AA Gent het doel om het aandeel van makelaars binnen de club te verminderen en de rol van de scouting te versterken bij zowel inkomende als uitgaande transfers.

De Buffalo's streven naar een instroom van de juiste spelers tegen de juiste prijzen, via de scouting. De scoutingcel van AA Gent draait momenteel al overuren, aangezien de club om de haverklap wordt gelinkt aan interessante doelwitten.

Asonike Ementa (Viborg FF), Andri Gudjohnsen (Lyngby), Malick Junior Yalcouyé (IFK Göteborg), Edmund Baidoo (Sogndal IL) en Wilfried Kanga worden allemaal genoemd als mogelijke zomertransfers voor de Oost-Vlamingen.

3 à 4 miljoen voor de nieuwe Serge Gnabry

Deze week onthulde Sacha Tavolieri in Wait & See dat AA Gent hun zinnen heeft gezet op Armindo Sieb van Greuther Fürth als volgende aanvaller voor de Planet Group Arena.

De 21-jarige, die op elke aanvallende positie kan uitkomen, heeft dit seizoen grote indruk gemaakt in de 2. Bundesliga. Sieb wordt geroemd om zijn snelheid, kracht, dribbels, technische vaardigheden, balbeheersing, creativiteit en flair, en heeft al 15 beslissende acties op zijn naam staan (12 goals + 3 assists).

Niet voor niets wordt zijn speelstijl vergeleken met die van Serge Gnabry van Bayern München, en zijn prijskaartje wordt geschat op een stevige 3 à 4 miljoen euro.

BILD voorspelt dat een mogelijke verkoop van Sieb in elk geval een topdeal zou zijn voor Greuther Fürth. “Wordt hij de recordtransfer van de club?”

Momenteel staat het uitgaande transferrecord op naam van Anton Stach (naar FSV Mainz, voor 4,5 miljoen euro). In de zomer van 2022 betaalde Greuther Fürth slechts 50 duizend euro aan Bayern München om de aanvaller binnen te halen.

Bayern activeert (wellicht) terugkoopclausule: koopje van 1,5 miljoen

Volgens Fabrizio Romano staat de Duitse belofte-international ook op de radar van verschillende Bundesliga- en Serie A-clubs. Maar het is vooral zijn voormalige club Bayern München die momenteel als topkandidaat wordt beschouwd om Armindo Sieb terug te halen.

Der Rekordmeister heeft namelijk een terugkoopclausule ter waarde van 1,5 miljoen euro - een koopje - om de aanvaller weer in te lijven, en volgens Romano zal de club deze optie met "100% zekerheid" activeren.

Bayern München is zeer tevreden met de ontwikkeling van de 21-jarige speler en de Duitse topclub overweegt om hem komende zomer uit te lenen, zodat hij op een hoger niveau ervaring kan opdoen.

De mogelijke terugkeer naar Bayern en de daaropvolgende uitleenperiode zouden Sieb de kans geven om zich verder te ontwikkelen en zijn potentieel te benutten op het hoogste niveau van het Duitse voetbal.

Sieb maakte grote indruk op Julian Nagelsmann

Voor Armindo Sieb zou een transfer naar Bayern München wellicht weinig sportieve garanties bieden. Destijds was huidig bondscoach Julian Nagelsmann wel enthousiast over hem.

Nagelsmann zag Sieb een doelpunt scoren in een testwedstrijd en maakte indruk tijdens de seizoensvoorbereiding in 2021.

“Sieb was echt goed. Hij is een zeer interessante speler met een goed tempo en een ongelooflijk goede afwerking. Hij heeft een interessant profiel met een laag zwaartepunt en is zo lastig te verdedigen.” 

Hoewel Nagelsmann hem roemt om zijn kwaliteiten, zou een transfer naar Bayern München betekenen dat Sieb moet concurreren met enkele van de beste spelers ter wereld.

Het zou een enorme uitdaging zijn om een vaste basisplaats te veroveren in een team van dat kaliber. Een uitleenbeurt aan een andere club is dan een logische tussenstap, maar zo’n constructies blijken vaak ook niet de juiste carrièremoves voor jonge spelers.

AA Gent moet Sieb halen

Meest recent

'Club Brugge wil deze monstersom voor Tresoldi'

Club Brugge zal komende zomer ongetwijfeld weer een drietal sterkhouders de club zien verlaten. ...

40
40
Bruno pakt uit met nieuw experiment bij Anderlecht

RSC Anderlecht won afgelopen weekend met 1-2 van Cercle Brugge. Onverdiend, maar Vitor Bruno deed ...

20
20
Geen Forbs of Tresoldi: Vanhaezebrouck deelt 10 op 10 uit

Heel voetbalminnend België geniet nog na van de stunt van Club Brugge in de Champions League op ...

103
103
'Pijnlijke vaststelling over miljoenenaanwinst Anderlecht'

Anderlecht won vorig weekend maar met de hakken over de sloot van Cercle Brugge en dus staat er ...

54
54
Club doet geweldige zaak: nieuwe jackpot lonkt

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een geweldige stunt gezorgd door met 3-4 te gaan winnen op Inter ...

62
62
'Na Flames-flop: KBVB hakt knoop door over Gunnarsdottir'

Het Belgische vrouwenvoetbal kreeg dinsdagavond een nieuwe mokerslag te verwerken. De Red Flames ...

50
50
Mokerslag voor Leysen na goede start in Italië

Union nam in de zomer afscheid van een waslijst aan spelers. Verschillende smaakmakers werden te ...

12
12
'Anderlecht pakt plots uit met daverende verrassing'

Anderlecht heeft zijn spelers op een opvallende manier verrast na een bewogen periode op het veld. ...

142
142
Blessuredomper Gent, lichte opsteker voor Union

Club Brugge heeft dinsdagavond al voor een geweldige start gezorgd van de Europese week. Donderdag ...

95
95
Allegri doet boekje open over felle discussie met De Bruyne

Club Brugge boekte dinsdagavond dan wel een stuntzege op het veld van Inter, maar de meeste andere ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Anderlecht, Club moet schrappen'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

94
94
Na stunt met Tresoldi: Club Brugge wordt stinkend rijk

Miljoenen euro's zomaar links laten liggen ... het is niet veel Belgische ploegen gegeven. Club ...

374
374
Naast Tresoldi verbazen deze twee Club-uitblinkers de wereld

Club Brugge won met 3-4 op het veld van Internazionale en zorgde zo voor een stunt van formaat in de ...

288
288
Hans Vanaken deelt na Brugse stuntzege emotioneel statement

Hans Vanaken heeft na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge een opvallend emotioneel ...

364
364
Club Brugge hoort verdict na elleboogstoot Mechele

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door met 3-4 te winnen op het veld van Internazionale, de ...

745
745
De Meyer onder vuur? Bazdar geeft stevig signaal

STVV opent donderdag zijn campagne in de Conference League met een duel tegen Iberia. Een haalbare ...

74
74
Luis Enrique heeft héél duidelijke visie over Man City-schandaal

Manchester City en PSG nemen het vanavond op tegen elkaar. Beide ploegen werden groot dankzij de ...

122
122
Siquet looft ploegmaat: "Club slechts een opstapje voor hem"

Wat een avond voor Club Brugge. Deze zege bij Inter zal nog heel nazinderen en zal heel de club een ...

305
305
'Straf gerucht: Anderlecht aast op terugkeer oude bekende'

Gaat RSC Anderlecht zich in januari roeren op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. Volgens ...

899
899
Club Brugge pakt uit met indrukwekkend lijstje

Club Brugge won met 3-4 van Inter. Een prestatie waar nog héél lang zal worden over ...

379
379
Sommer blijkt geheim wapen achter stuntzege: "Ik ken hem"

Club Brugge won na een héérlijke pot voetbal met 3-4 bij Inter. Het mocht daarbij Yann ...

230
230
Man United blijft knoeien: ophef na 'respectloze' uithaal

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

51
51
Alderweireld helemaal verknocht: nieuwe supertransfer Club

De stunt van Club Brugge in Milaan wordt ook door de Belgische analisten langs alle kanten bejubeld. ...

719
719
"Wervelend" - tweede Club-uitblinker krijgt dikke 9 op 10

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

289
289
Kompany niet te spreken: Olise compleet over de schreef

Niet enkel Club Brugge heeft dinsdag voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Debutant ...

319
319

Meer sportnieuws