‘AA Gent doet de tent daveren: 4 miljoen voor nieuwe Gnabry’

stemmen
‘AA Gent doet de tent daveren: 4 miljoen voor nieuwe Gnabry’

AA Gent is op zoek naar versterking voor hun aanval, waarbij ze zich richten op Armindo Sieb van Greuther Fürth. De 21-jarige aanvaller heeft indruk gemaakt in de 2. Bundesliga en wordt beschouwd als een veelbelovend talent met een prijskaartje van 3 à 4 miljoen euro.

Bayern München heeft een terugkoopclausule van 1,5 miljoen euro voor Sieb, wat een koopje lijkt voor de Duitse topclub.

LEES OOK: KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

De scoutingscel van AA Gent draait overuren

Onder de leiding van de nieuwe voorzitter Sam Baro, stelt AA Gent het doel om het aandeel van makelaars binnen de club te verminderen en de rol van de scouting te versterken bij zowel inkomende als uitgaande transfers.

De Buffalo's streven naar een instroom van de juiste spelers tegen de juiste prijzen, via de scouting. De scoutingcel van AA Gent draait momenteel al overuren, aangezien de club om de haverklap wordt gelinkt aan interessante doelwitten.

Asonike Ementa (Viborg FF), Andri Gudjohnsen (Lyngby), Malick Junior Yalcouyé (IFK Göteborg), Edmund Baidoo (Sogndal IL) en Wilfried Kanga worden allemaal genoemd als mogelijke zomertransfers voor de Oost-Vlamingen.

3 à 4 miljoen voor de nieuwe Serge Gnabry

Deze week onthulde Sacha Tavolieri in Wait & See dat AA Gent hun zinnen heeft gezet op Armindo Sieb van Greuther Fürth als volgende aanvaller voor de Planet Group Arena.

De 21-jarige, die op elke aanvallende positie kan uitkomen, heeft dit seizoen grote indruk gemaakt in de 2. Bundesliga. Sieb wordt geroemd om zijn snelheid, kracht, dribbels, technische vaardigheden, balbeheersing, creativiteit en flair, en heeft al 15 beslissende acties op zijn naam staan (12 goals + 3 assists).

Niet voor niets wordt zijn speelstijl vergeleken met die van Serge Gnabry van Bayern München, en zijn prijskaartje wordt geschat op een stevige 3 à 4 miljoen euro.

BILD voorspelt dat een mogelijke verkoop van Sieb in elk geval een topdeal zou zijn voor Greuther Fürth. “Wordt hij de recordtransfer van de club?”

Momenteel staat het uitgaande transferrecord op naam van Anton Stach (naar FSV Mainz, voor 4,5 miljoen euro). In de zomer van 2022 betaalde Greuther Fürth slechts 50 duizend euro aan Bayern München om de aanvaller binnen te halen.

Bayern activeert (wellicht) terugkoopclausule: koopje van 1,5 miljoen

Volgens Fabrizio Romano staat de Duitse belofte-international ook op de radar van verschillende Bundesliga- en Serie A-clubs. Maar het is vooral zijn voormalige club Bayern München die momenteel als topkandidaat wordt beschouwd om Armindo Sieb terug te halen.

Der Rekordmeister heeft namelijk een terugkoopclausule ter waarde van 1,5 miljoen euro - een koopje - om de aanvaller weer in te lijven, en volgens Romano zal de club deze optie met "100% zekerheid" activeren.

Bayern München is zeer tevreden met de ontwikkeling van de 21-jarige speler en de Duitse topclub overweegt om hem komende zomer uit te lenen, zodat hij op een hoger niveau ervaring kan opdoen.

De mogelijke terugkeer naar Bayern en de daaropvolgende uitleenperiode zouden Sieb de kans geven om zich verder te ontwikkelen en zijn potentieel te benutten op het hoogste niveau van het Duitse voetbal.

Sieb maakte grote indruk op Julian Nagelsmann

Voor Armindo Sieb zou een transfer naar Bayern München wellicht weinig sportieve garanties bieden. Destijds was huidig bondscoach Julian Nagelsmann wel enthousiast over hem.

Nagelsmann zag Sieb een doelpunt scoren in een testwedstrijd en maakte indruk tijdens de seizoensvoorbereiding in 2021.

“Sieb was echt goed. Hij is een zeer interessante speler met een goed tempo en een ongelooflijk goede afwerking. Hij heeft een interessant profiel met een laag zwaartepunt en is zo lastig te verdedigen.” 

Hoewel Nagelsmann hem roemt om zijn kwaliteiten, zou een transfer naar Bayern München betekenen dat Sieb moet concurreren met enkele van de beste spelers ter wereld.

Het zou een enorme uitdaging zijn om een vaste basisplaats te veroveren in een team van dat kaliber. Een uitleenbeurt aan een andere club is dan een logische tussenstap, maar zo’n constructies blijken vaak ook niet de juiste carrièremoves voor jonge spelers.

AA Gent moet Sieb halen

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

74
74
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

96
96
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

473
473
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

116
116
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

382
382
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

430
430
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

236
236
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

231
231
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

129
129
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1222
1222
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

53
53
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

314
314
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

191
191
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

244
244
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

197
197
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

213
213
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

498
498
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

894
894
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

702
702
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

269
269
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

148
148
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

239
239

Meer sportnieuws