‘AA Gent doet de tent daveren: 4 miljoen voor nieuwe Gnabry’

596 stemmen
‘AA Gent doet de tent daveren: 4 miljoen voor nieuwe Gnabry’

AA Gent is op zoek naar versterking voor hun aanval, waarbij ze zich richten op Armindo Sieb van Greuther Fürth. De 21-jarige aanvaller heeft indruk gemaakt in de 2. Bundesliga en wordt beschouwd als een veelbelovend talent met een prijskaartje van 3 à 4 miljoen euro.

Bayern München heeft een terugkoopclausule van 1,5 miljoen euro voor Sieb, wat een koopje lijkt voor de Duitse topclub.

LEES OOK: Fans gaan los na aanstelling van Bommel: “Gemiste kans!”

De scoutingscel van AA Gent draait overuren

Onder de leiding van de nieuwe voorzitter Sam Baro, stelt AA Gent het doel om het aandeel van makelaars binnen de club te verminderen en de rol van de scouting te versterken bij zowel inkomende als uitgaande transfers.

De Buffalo's streven naar een instroom van de juiste spelers tegen de juiste prijzen, via de scouting. De scoutingcel van AA Gent draait momenteel al overuren, aangezien de club om de haverklap wordt gelinkt aan interessante doelwitten.

Asonike Ementa (Viborg FF), Andri Gudjohnsen (Lyngby), Malick Junior Yalcouyé (IFK Göteborg), Edmund Baidoo (Sogndal IL) en Wilfried Kanga worden allemaal genoemd als mogelijke zomertransfers voor de Oost-Vlamingen.

3 à 4 miljoen voor de nieuwe Serge Gnabry

Deze week onthulde Sacha Tavolieri in Wait & See dat AA Gent hun zinnen heeft gezet op Armindo Sieb van Greuther Fürth als volgende aanvaller voor de Planet Group Arena.

De 21-jarige, die op elke aanvallende positie kan uitkomen, heeft dit seizoen grote indruk gemaakt in de 2. Bundesliga. Sieb wordt geroemd om zijn snelheid, kracht, dribbels, technische vaardigheden, balbeheersing, creativiteit en flair, en heeft al 15 beslissende acties op zijn naam staan (12 goals + 3 assists).

Niet voor niets wordt zijn speelstijl vergeleken met die van Serge Gnabry van Bayern München, en zijn prijskaartje wordt geschat op een stevige 3 à 4 miljoen euro.

BILD voorspelt dat een mogelijke verkoop van Sieb in elk geval een topdeal zou zijn voor Greuther Fürth. “Wordt hij de recordtransfer van de club?”

Momenteel staat het uitgaande transferrecord op naam van Anton Stach (naar FSV Mainz, voor 4,5 miljoen euro). In de zomer van 2022 betaalde Greuther Fürth slechts 50 duizend euro aan Bayern München om de aanvaller binnen te halen.

Bayern activeert (wellicht) terugkoopclausule: koopje van 1,5 miljoen

Volgens Fabrizio Romano staat de Duitse belofte-international ook op de radar van verschillende Bundesliga- en Serie A-clubs. Maar het is vooral zijn voormalige club Bayern München die momenteel als topkandidaat wordt beschouwd om Armindo Sieb terug te halen.

Der Rekordmeister heeft namelijk een terugkoopclausule ter waarde van 1,5 miljoen euro - een koopje - om de aanvaller weer in te lijven, en volgens Romano zal de club deze optie met "100% zekerheid" activeren.

Bayern München is zeer tevreden met de ontwikkeling van de 21-jarige speler en de Duitse topclub overweegt om hem komende zomer uit te lenen, zodat hij op een hoger niveau ervaring kan opdoen.

De mogelijke terugkeer naar Bayern en de daaropvolgende uitleenperiode zouden Sieb de kans geven om zich verder te ontwikkelen en zijn potentieel te benutten op het hoogste niveau van het Duitse voetbal.

Sieb maakte grote indruk op Julian Nagelsmann

Voor Armindo Sieb zou een transfer naar Bayern München wellicht weinig sportieve garanties bieden. Destijds was huidig bondscoach Julian Nagelsmann wel enthousiast over hem.

Nagelsmann zag Sieb een doelpunt scoren in een testwedstrijd en maakte indruk tijdens de seizoensvoorbereiding in 2021.

“Sieb was echt goed. Hij is een zeer interessante speler met een goed tempo en een ongelooflijk goede afwerking. Hij heeft een interessant profiel met een laag zwaartepunt en is zo lastig te verdedigen.” 

Hoewel Nagelsmann hem roemt om zijn kwaliteiten, zou een transfer naar Bayern München betekenen dat Sieb moet concurreren met enkele van de beste spelers ter wereld.

Het zou een enorme uitdaging zijn om een vaste basisplaats te veroveren in een team van dat kaliber. Een uitleenbeurt aan een andere club is dan een logische tussenstap, maar zo’n constructies blijken vaak ook niet de juiste carrièremoves voor jonge spelers.

AA Gent moet Sieb halen

Meest recent

'Jackpot voor Club Brugge: record Tzolis al aan diggelen'

Het belooft alsmaar meer een ronduit historische zomer te worden voor Club Brugge. Niet alleen lijkt ...

45
45
Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

110
110
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

41
41
Mannaert spreekt duidelijke taal: daarom van Bommel

Na Rudi Garcia beginnen de Rode Duivels aan een tijdperk met Mark van Bommel. De Nederlander tekende ...

186
186
Fans gaan los na aanstelling van Bommel: “Gemiste kans!”

Mark van Bommel moet de Rode Duivels tot het EK 2028 gaan leiden. De Nederlander is de opvolger van ...

173
173
Van Bommel met eerste reactie als bondscoach: grote ambities

Mark van Bommel is officieel de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederland werd door de ...

157
157
‘Anderlecht incasseert gigantische transferdomper’

RSC Anderlecht hoopt de selectie deze zomer nog flink te versterken, maar dat loopt niet van een ...

201
201
Van Bommel officieel bondscoach: KBVB onthult details

De kogel is door de kerk: Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Dat maakte de ...

156
156
‘Club Brugge slaat op tafel voor straffe miljoenendeal’

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de zomermercato. Blauw-Zwart gaat komend seizoen uiteraard ...

498
498
Sibierski onverbiddellijk: talent ongenadig doorgestuurd

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang, ook onder het nieuwe sportieve bewind. Trainer ...

244
244
'Nieuwe grootmacht voor Tresoldi, target te duur voor Club'

Het beloven nog zeer bewogen weken te worden bij Club Brugge. De landskampioen is immers nog op zoek ...

244
244
'AA Gent eist waanzinnig prijskaartje: 15 miljoen'

Bij AA Gent wisten ze deze zomer al verrassend goed te boeren op de transfermarkt na een ...

288
288
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

50
50
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

440
440
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

217
217
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

512
512
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

68
68
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

94
94
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

248
248
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

633
633
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

180
180
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

227
227
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

83
83
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

306
306

Meer sportnieuws