Union gaat voor mirakel: Blessin gebruikt bijzonder trucje

door
Union gaat voor mirakel: Blessin gebruikt bijzonder trucje

Voor Union wordt het zondag een wedstrijd van alles of niets. Op het veld van Cercle Brugge moet er gewonnen worden, want anders kan de titelstrijd zondagavond al helemaal beslist zijn. Sowieso hebben de Brusselaars al een mirakel nodig om nog kampioen te worden.

Niet alleen zal Union zes op zes moeten pakken, het moet ook hopen dat zowel Anderlecht als Club Brugge niet meer dan drie op zes pakken. Bij een vier op zes kan Union in theorie ook nog de titel pakken, op voorwaarde dat Anderlecht-Club een gelijkspel wordt en beide teams hun match op de slotspeeldag verliezen.

LEES OOK: De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Union wil nog naar Champions League

Alexander Blessin lijkt niet meer aan de titel te denken, maar dat betekent niet dat de coach van Union geen doelstelling meer heeft voor de laatste twee wedstrijden. Integendeel zelfs: hij wil er alles aan om doen om op zijn minst nog de tweede plaats te pakken. Die zou recht geven op een ticket voor de voorronde van de Champions League.

Daarvoor nam Blessin zijn toevlucht tot een originele motivatietechniek. "We waren maandag allemaal triest na het gelijkspel tegen Club. Maar deze week heb ik in onze cafetaria de Champions League-hymne laten spelen", onthulde hij aan Sudpresse. "Want we weten dat we daar nog kunnen raken. Ik had in ieder geval het gevoel dat mijn spelers scherp waren op training."

Niets meer te verliezen in slotmatchen

Sowieso heeft Union dit seizoen niets meer te verliezen, want als bekerwinnaar is het al zeker van een ticket voor de Europa League. Bovendien heeft het nog wat goed te maken na de dramatische start van de Champions' Play-Off, die het begon met vier nederlagen op rij.

Het was daar dat Union zijn titelkansen vergooide, want na een ongeslagen reeks van 24 wedstrijden was het nog aan de play-offs begonnen met een voorsprong van drie punten op Anderlecht en maar liefst negen punten op Club. 

Zal Union nog de tweede plaats pakken?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

142
142
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

43
43
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

23
23
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

97
97
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

277
277
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

161
161
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

338
338
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

160
160
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

205
205
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

627
627
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

749
749
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

128
128
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

306
306
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

378
378
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

462
462
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

403
403
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

386
386
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

602
602
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

463
463
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

237
237
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws