Union gaat voor mirakel: Blessin gebruikt bijzonder trucje

door
Union gaat voor mirakel: Blessin gebruikt bijzonder trucje

Voor Union wordt het zondag een wedstrijd van alles of niets. Op het veld van Cercle Brugge moet er gewonnen worden, want anders kan de titelstrijd zondagavond al helemaal beslist zijn. Sowieso hebben de Brusselaars al een mirakel nodig om nog kampioen te worden.

Niet alleen zal Union zes op zes moeten pakken, het moet ook hopen dat zowel Anderlecht als Club Brugge niet meer dan drie op zes pakken. Bij een vier op zes kan Union in theorie ook nog de titel pakken, op voorwaarde dat Anderlecht-Club een gelijkspel wordt en beide teams hun match op de slotspeeldag verliezen.

LEES OOK: Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Union wil nog naar Champions League

Alexander Blessin lijkt niet meer aan de titel te denken, maar dat betekent niet dat de coach van Union geen doelstelling meer heeft voor de laatste twee wedstrijden. Integendeel zelfs: hij wil er alles aan om doen om op zijn minst nog de tweede plaats te pakken. Die zou recht geven op een ticket voor de voorronde van de Champions League.

Daarvoor nam Blessin zijn toevlucht tot een originele motivatietechniek. "We waren maandag allemaal triest na het gelijkspel tegen Club. Maar deze week heb ik in onze cafetaria de Champions League-hymne laten spelen", onthulde hij aan Sudpresse. "Want we weten dat we daar nog kunnen raken. Ik had in ieder geval het gevoel dat mijn spelers scherp waren op training."

Niets meer te verliezen in slotmatchen

Sowieso heeft Union dit seizoen niets meer te verliezen, want als bekerwinnaar is het al zeker van een ticket voor de Europa League. Bovendien heeft het nog wat goed te maken na de dramatische start van de Champions' Play-Off, die het begon met vier nederlagen op rij.

Het was daar dat Union zijn titelkansen vergooide, want na een ongeslagen reeks van 24 wedstrijden was het nog aan de play-offs begonnen met een voorsprong van drie punten op Anderlecht en maar liefst negen punten op Club. 

Zal Union nog de tweede plaats pakken?

Meest recent

De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

0
0
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

1
1
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

34
34
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

132
132
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

55
55
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

28
28
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

124
124
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

144
144
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

264
264
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

244
244
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

207
207
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

130
130
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

58
58
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

63
63
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

547
547
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

203
203
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

288
288
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

226
226
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

312
312
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

44
44
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

264
264
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

294
294
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

173
173
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

40
40
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

242
242

Meer sportnieuws