Union gaat voor mirakel: Blessin gebruikt bijzonder trucje

door
Union gaat voor mirakel: Blessin gebruikt bijzonder trucje

Voor Union wordt het zondag een wedstrijd van alles of niets. Op het veld van Cercle Brugge moet er gewonnen worden, want anders kan de titelstrijd zondagavond al helemaal beslist zijn. Sowieso hebben de Brusselaars al een mirakel nodig om nog kampioen te worden.

Niet alleen zal Union zes op zes moeten pakken, het moet ook hopen dat zowel Anderlecht als Club Brugge niet meer dan drie op zes pakken. Bij een vier op zes kan Union in theorie ook nog de titel pakken, op voorwaarde dat Anderlecht-Club een gelijkspel wordt en beide teams hun match op de slotspeeldag verliezen.

LEES OOK: Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union wil nog naar Champions League

Alexander Blessin lijkt niet meer aan de titel te denken, maar dat betekent niet dat de coach van Union geen doelstelling meer heeft voor de laatste twee wedstrijden. Integendeel zelfs: hij wil er alles aan om doen om op zijn minst nog de tweede plaats te pakken. Die zou recht geven op een ticket voor de voorronde van de Champions League.

Daarvoor nam Blessin zijn toevlucht tot een originele motivatietechniek. "We waren maandag allemaal triest na het gelijkspel tegen Club. Maar deze week heb ik in onze cafetaria de Champions League-hymne laten spelen", onthulde hij aan Sudpresse. "Want we weten dat we daar nog kunnen raken. Ik had in ieder geval het gevoel dat mijn spelers scherp waren op training."

Niets meer te verliezen in slotmatchen

Sowieso heeft Union dit seizoen niets meer te verliezen, want als bekerwinnaar is het al zeker van een ticket voor de Europa League. Bovendien heeft het nog wat goed te maken na de dramatische start van de Champions' Play-Off, die het begon met vier nederlagen op rij.

Het was daar dat Union zijn titelkansen vergooide, want na een ongeslagen reeks van 24 wedstrijden was het nog aan de play-offs begonnen met een voorsprong van drie punten op Anderlecht en maar liefst negen punten op Club. 

Zal Union nog de tweede plaats pakken?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

62
62
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

19
19
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

35
35
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

126
126
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

23
23
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

66
66
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

117
117
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

58
58
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

124
124
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

80
80
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

141
141
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

52
52
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

319
319
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

386
386
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

173
173
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

75
75
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

357
357
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

249
249
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

41
41
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

414
414
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

109
109
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

102
102
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

560
560
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

128
128
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

567
567

Meer sportnieuws