Liverpool ziet sterkhouder na acht jaar vertrekken

door
Liverpool ziet sterkhouder na acht jaar vertrekken

Liverpool sluit zondag zijn seizoen af met een thuiswedstrijd op Anfield tegen Wolverhampton. Daarin staat niets meer op het spel, want de Reds zijn al een tijdje uitgeteld voor de titel. De partij zal daarom volledig in het teken staan van afscheid nemen, want er komt een einde aan een tijdperk bij de club.

Het wordt immers de laatste wedstrijd van Jürgen Klopp, die enkele maanden geleden al aankondigde dat hij na het seizoen na negen jaar een punt zou zetten achter zijn periode bij Liverpool. In zijn zog vertrekken ook enkele stafleden, zoals zijn trouwe assistent Pepijn Lijnders, die enkele dagen geleden voorgesteld werd als nieuwe hoofdcoach bij Red Bull Salzburg.

LEES OOK: Crouch verrast: "Hij was nog beter dan Cristiano Ronaldo"

Liverpool neemt afscheid van Matip

Ook voor enkele spelers zal het hun laatste keer op Anfield worden. Derde doelman Adrian en middenvelder Thiago Alcantara zijn einde contract en krijgen wellicht geen nieuwe overeenkomst, al is daarover officieel nog geen nieuws. Wel kwam Liverpool vrijdag met de bevestiging dat ze afscheid nemen van Joel Matip.

De 32-jarige verdediger ziet zijn contract ook ten einde komen en zal niet meer bijtekenen. Hij was maar liefst acht seizoenen aan de slag bij Liverpool, dat hem in de zomer van 2016 transfervrij overgenomen had van Schalke 04. De Duitser was daarmee één van de eerste aankopen van Klopp.

Eén van eerste aankopen van Klopp

In acht jaar kwam Matip uiteindelijk 201 keer in actie voor Liverpool, waarin hij elf keer scoorde en zes assists gaf. Hij won met de club een Champions League, een titel, een FA Cup en twee keer de League Cup. Voor het leeuwendeel van die successen was hij ook titularis.

Zijn afscheid zal Matip wel niet op het veld kunnen beleven, want hij ligt nog in de lappenmand met een zware knieblessure. Begin december scheurde hij een kruisband. Eens hij daarvan hersteld is, kan hij de zoektocht naar een nieuwe club dus inzetten.

Is zijn vertrek een aderlating voor Liverpool?

Meest recent

België gered door de VAR? Analisten fileren penaltyfase

De Rode Duivels begonnen maandagavond dramatisch aan het cruciale WK-kwalificatiematch op Wales en ...

12
12
Crouch verrast: "Hij was nog beter dan Cristiano Ronaldo"

Peter Crouch speelde in het verleden voor Liverpool. De Britse aanvaller was een speler met een ...

5
5
Duivels herpakken zich na rampstart: titularis afgemaakt

De Rode Duivels konden maandag een grote stap richting de WK-eindronde van komende zomer. Zelfs een ...

118
118
Mignolet spreekt live op tv over Club Brugge-toekomst

Club Brugge staat vlak na de interland-break opnieuw voor een loodzwaar programma, met onder meer de ...

235
235
Hubert slechts plan-C? Verrassende trainers-onthulling Union

Union SG kondigde maandag de komst van David Hubert aan als nieuwe hoofdcoach. Een opvallende zet ...

61
61
'Liverpool blijft gaan: volgende supertransfer staat vast'

Liverpool FC spendeerde afgelopen zomer een godsvermogen op de transfermarkt, maar daarmee is de ...

135
135
Garcia ontketent volkswoede: "Schandalig dat hij niet start"

De Rode Duivels spelen maandagavond een belangrijke WK-kwalificatiewedstrijd op het veld van Wales. ...

423
423
'Anderlecht wil oude bekende: Renard broedt op ruildeal'

Dankzij een deugddoende zege tegen Standard ging RSC Anderlecht als derde in de stand de ...

229
229
De 11 namen: Garcia voert 3 wissels door bij Rode Duivels

D-Day voor de Rode Duivels, die in de WK-voorronde plots met hun rug tegen de muur staan. Mits een ...

200
200
AA Gent recupereert smaakmaker: Leko dumpt Vanzeir

Zoals vooraf voorspeld door Ivan Leko gaan de resultaten sinds het sluiten van de zomermercato in ...

395
395
Union verrast met ex-speler Antwerp & Club Brugge

Het zijn drukke dagen in het Dudenpark, waar David Hubert zopas werd aangesteld als opvolger van ...

125
125
Club Brugge incasseert nieuwe mokerslag uit ziekenboeg

Op papier heeft Club Brugge wellicht de breedste kern van het land. De vele alternatieven die Nicky ...

169
169
Anderlecht jaagt De Cat weg: exit komt akelig dichtbij

RSCA houdt Nathan De Cat (17) thuis van het WK U17 in Qatar. Dat is een winst op korte termijn, maar ...

445
445
Rudi Garcia met dé ultieme verrassing tegen Wales?

D-day voor de Rode Duivels. De Belgen kunnen maar best winnen in Wales, dan gaat alle kritiek liggen ...

481
481
Vandenbempt scherp: “Pijnlijk dat hij geen coach werd bij Union”

Union SG heeft vandaag David Hubert voorgesteld als de opvolger van de naar AS Monaco vertrokken ...

203
203
Erik Van Looy schiet raak bij knappe BV: "Heel heftig"

Erik Van Looy is al jaren één van de meest geliefde televisiegezichten van Vlaanderen. ...

101
101
'Anderlecht met grote plannen: twee clubiconen genoemd'

Marc Coucke gaat weldra met een nieuwe structuur op de proppen komen bij RSC Anderlecht. Hij gaf ...

734
734
Nainggolan: "Of dit mijn laatste seizoen is als prof?"

Radja Nainggolan kende een geweldige carrière in de Serie A. De voormalige Rode Duivel speelt ...

66
66
Rampscenario Rode Duivels: "Al van 2012 geleden"

De Rode Duivels moeten vanavond flink aan de bak. Winnen bezorgt hen quasi zekerheid over ...

86
86
'Drama voor Club Brugge: topaankoop out tot 2026'

Club Brugge krijgt plots af te rekenen met heel wat blessures. Na Simon Mignolet en Raphael Onyedika ...

609
609
OHL zoekt coach: één van deze vijf weldra aan Den Dreef?

Union SG heeft David Hubert aangesteld als de opvolger van Sebastien Pocognoli. Opvallend, want ...

672
672
Keane wil deze coach bij Man Utd: "Zou voor goede chaos zorgen”

Bij Manchester United draait het weer niet al te geweldig dit seizoen. Meespelen voor de prijzen zit ...

94
94
Riemer laat Anderlecht helemaal perplex staan

Bij RSC Anderlecht werd de Deense enclave vorig jaar de deur gewezen. Zeggen dat het nadien beter ...

481
481
'Real verbaast compleet met opvolger Courtois'

Thibaut Courtois haalt nog steeds een zeer hoog niveau bij Real Madrid en de Rode Duivels. Het ...

226
226
Alarm bij Duivels: nieuw talent keert België de rug toe

Het is bij de Rode Duivels nog altijd bouwen aan een nieuw elftal nu de gouden generatie zo goed als ...

252
252

Meer sportnieuws