Liverpool ziet sterkhouder na acht jaar vertrekken

door
Liverpool ziet sterkhouder na acht jaar vertrekken

Liverpool sluit zondag zijn seizoen af met een thuiswedstrijd op Anfield tegen Wolverhampton. Daarin staat niets meer op het spel, want de Reds zijn al een tijdje uitgeteld voor de titel. De partij zal daarom volledig in het teken staan van afscheid nemen, want er komt een einde aan een tijdperk bij de club.

Het wordt immers de laatste wedstrijd van Jürgen Klopp, die enkele maanden geleden al aankondigde dat hij na het seizoen na negen jaar een punt zou zetten achter zijn periode bij Liverpool. In zijn zog vertrekken ook enkele stafleden, zoals zijn trouwe assistent Pepijn Lijnders, die enkele dagen geleden voorgesteld werd als nieuwe hoofdcoach bij Red Bull Salzburg.

LEES OOK: 'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Liverpool neemt afscheid van Matip

Ook voor enkele spelers zal het hun laatste keer op Anfield worden. Derde doelman Adrian en middenvelder Thiago Alcantara zijn einde contract en krijgen wellicht geen nieuwe overeenkomst, al is daarover officieel nog geen nieuws. Wel kwam Liverpool vrijdag met de bevestiging dat ze afscheid nemen van Joel Matip.

De 32-jarige verdediger ziet zijn contract ook ten einde komen en zal niet meer bijtekenen. Hij was maar liefst acht seizoenen aan de slag bij Liverpool, dat hem in de zomer van 2016 transfervrij overgenomen had van Schalke 04. De Duitser was daarmee één van de eerste aankopen van Klopp.

Eén van eerste aankopen van Klopp

In acht jaar kwam Matip uiteindelijk 201 keer in actie voor Liverpool, waarin hij elf keer scoorde en zes assists gaf. Hij won met de club een Champions League, een titel, een FA Cup en twee keer de League Cup. Voor het leeuwendeel van die successen was hij ook titularis.

Zijn afscheid zal Matip wel niet op het veld kunnen beleven, want hij ligt nog in de lappenmand met een zware knieblessure. Begin december scheurde hij een kruisband. Eens hij daarvan hersteld is, kan hij de zoektocht naar een nieuwe club dus inzetten.

Is zijn vertrek een aderlating voor Liverpool?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

32
32
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

330
330
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

288
288
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

174
174
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

226
226
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

65
65
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

563
563
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

206
206
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

389
389
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

602
602
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

209
209
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

388
388
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

162
162
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

161
161
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

257
257
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

76
76
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

330
330
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

235
235
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws