Liverpool ziet sterkhouder na acht jaar vertrekken

door
Liverpool ziet sterkhouder na acht jaar vertrekken

Liverpool sluit zondag zijn seizoen af met een thuiswedstrijd op Anfield tegen Wolverhampton. Daarin staat niets meer op het spel, want de Reds zijn al een tijdje uitgeteld voor de titel. De partij zal daarom volledig in het teken staan van afscheid nemen, want er komt een einde aan een tijdperk bij de club.

Het wordt immers de laatste wedstrijd van Jürgen Klopp, die enkele maanden geleden al aankondigde dat hij na het seizoen na negen jaar een punt zou zetten achter zijn periode bij Liverpool. In zijn zog vertrekken ook enkele stafleden, zoals zijn trouwe assistent Pepijn Lijnders, die enkele dagen geleden voorgesteld werd als nieuwe hoofdcoach bij Red Bull Salzburg.

LEES OOK: 'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Liverpool neemt afscheid van Matip

Ook voor enkele spelers zal het hun laatste keer op Anfield worden. Derde doelman Adrian en middenvelder Thiago Alcantara zijn einde contract en krijgen wellicht geen nieuwe overeenkomst, al is daarover officieel nog geen nieuws. Wel kwam Liverpool vrijdag met de bevestiging dat ze afscheid nemen van Joel Matip.

De 32-jarige verdediger ziet zijn contract ook ten einde komen en zal niet meer bijtekenen. Hij was maar liefst acht seizoenen aan de slag bij Liverpool, dat hem in de zomer van 2016 transfervrij overgenomen had van Schalke 04. De Duitser was daarmee één van de eerste aankopen van Klopp.

Eén van eerste aankopen van Klopp

In acht jaar kwam Matip uiteindelijk 201 keer in actie voor Liverpool, waarin hij elf keer scoorde en zes assists gaf. Hij won met de club een Champions League, een titel, een FA Cup en twee keer de League Cup. Voor het leeuwendeel van die successen was hij ook titularis.

Zijn afscheid zal Matip wel niet op het veld kunnen beleven, want hij ligt nog in de lappenmand met een zware knieblessure. Begin december scheurde hij een kruisband. Eens hij daarvan hersteld is, kan hij de zoektocht naar een nieuwe club dus inzetten.

Is zijn vertrek een aderlating voor Liverpool?

Meest recent

Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

38
38
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

68
68
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

48
48
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

73
73
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

286
286
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

384
384
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

246
246
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

351
351
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

98
98
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

616
616
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

534
534
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

400
400
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

321
321
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

122
122
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

343
343
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

65
65
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

570
570
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

337
337
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

425
425
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

268
268
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

469
469
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

256
256
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

243
243
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1707
1707
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

770
770

Meer sportnieuws