Liverpool ziet sterkhouder na acht jaar vertrekken

door
Liverpool ziet sterkhouder na acht jaar vertrekken

Liverpool sluit zondag zijn seizoen af met een thuiswedstrijd op Anfield tegen Wolverhampton. Daarin staat niets meer op het spel, want de Reds zijn al een tijdje uitgeteld voor de titel. De partij zal daarom volledig in het teken staan van afscheid nemen, want er komt een einde aan een tijdperk bij de club.

Het wordt immers de laatste wedstrijd van Jürgen Klopp, die enkele maanden geleden al aankondigde dat hij na het seizoen na negen jaar een punt zou zetten achter zijn periode bij Liverpool. In zijn zog vertrekken ook enkele stafleden, zoals zijn trouwe assistent Pepijn Lijnders, die enkele dagen geleden voorgesteld werd als nieuwe hoofdcoach bij Red Bull Salzburg.

LEES OOK: Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

Liverpool neemt afscheid van Matip

Ook voor enkele spelers zal het hun laatste keer op Anfield worden. Derde doelman Adrian en middenvelder Thiago Alcantara zijn einde contract en krijgen wellicht geen nieuwe overeenkomst, al is daarover officieel nog geen nieuws. Wel kwam Liverpool vrijdag met de bevestiging dat ze afscheid nemen van Joel Matip.

De 32-jarige verdediger ziet zijn contract ook ten einde komen en zal niet meer bijtekenen. Hij was maar liefst acht seizoenen aan de slag bij Liverpool, dat hem in de zomer van 2016 transfervrij overgenomen had van Schalke 04. De Duitser was daarmee één van de eerste aankopen van Klopp.

Eén van eerste aankopen van Klopp

In acht jaar kwam Matip uiteindelijk 201 keer in actie voor Liverpool, waarin hij elf keer scoorde en zes assists gaf. Hij won met de club een Champions League, een titel, een FA Cup en twee keer de League Cup. Voor het leeuwendeel van die successen was hij ook titularis.

Zijn afscheid zal Matip wel niet op het veld kunnen beleven, want hij ligt nog in de lappenmand met een zware knieblessure. Begin december scheurde hij een kruisband. Eens hij daarvan hersteld is, kan hij de zoektocht naar een nieuwe club dus inzetten.

Is zijn vertrek een aderlating voor Liverpool?

Meest recent

"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

0
0
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

92
92
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

58
58
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

120
120
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

238
238
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

390
390
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

318
318
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

53
53
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

268
268
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

217
217
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

279
279
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

285
285
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

164
164
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

503
503
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

643
643
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

457
457
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

240
240
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

114
114
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

651
651
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

367
367
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

394
394
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

441
441
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

254
254
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

184
184
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

402
402

Meer sportnieuws