Liverpool ziet sterkhouder na acht jaar vertrekken

door
Liverpool ziet sterkhouder na acht jaar vertrekken

Liverpool sluit zondag zijn seizoen af met een thuiswedstrijd op Anfield tegen Wolverhampton. Daarin staat niets meer op het spel, want de Reds zijn al een tijdje uitgeteld voor de titel. De partij zal daarom volledig in het teken staan van afscheid nemen, want er komt een einde aan een tijdperk bij de club.

Het wordt immers de laatste wedstrijd van Jürgen Klopp, die enkele maanden geleden al aankondigde dat hij na het seizoen na negen jaar een punt zou zetten achter zijn periode bij Liverpool. In zijn zog vertrekken ook enkele stafleden, zoals zijn trouwe assistent Pepijn Lijnders, die enkele dagen geleden voorgesteld werd als nieuwe hoofdcoach bij Red Bull Salzburg.

LEES OOK: 'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Liverpool neemt afscheid van Matip

Ook voor enkele spelers zal het hun laatste keer op Anfield worden. Derde doelman Adrian en middenvelder Thiago Alcantara zijn einde contract en krijgen wellicht geen nieuwe overeenkomst, al is daarover officieel nog geen nieuws. Wel kwam Liverpool vrijdag met de bevestiging dat ze afscheid nemen van Joel Matip.

De 32-jarige verdediger ziet zijn contract ook ten einde komen en zal niet meer bijtekenen. Hij was maar liefst acht seizoenen aan de slag bij Liverpool, dat hem in de zomer van 2016 transfervrij overgenomen had van Schalke 04. De Duitser was daarmee één van de eerste aankopen van Klopp.

Eén van eerste aankopen van Klopp

In acht jaar kwam Matip uiteindelijk 201 keer in actie voor Liverpool, waarin hij elf keer scoorde en zes assists gaf. Hij won met de club een Champions League, een titel, een FA Cup en twee keer de League Cup. Voor het leeuwendeel van die successen was hij ook titularis.

Zijn afscheid zal Matip wel niet op het veld kunnen beleven, want hij ligt nog in de lappenmand met een zware knieblessure. Begin december scheurde hij een kruisband. Eens hij daarvan hersteld is, kan hij de zoektocht naar een nieuwe club dus inzetten.

Is zijn vertrek een aderlating voor Liverpool?

Meest recent

Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

12
12
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

27
27
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

46
46
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

30
30
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

209
209
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

183
183
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

153
153
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

180
180
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

150
150
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

37
37
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

56
56
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

41
41
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

150
150
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

101
101
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

28
28
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

202
202
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

248
248
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

60
60
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

136
136
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

443
443
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

65
65
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

358
358
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

251
251
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

95
95
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

42
42

Meer sportnieuws