Wilde dromen RAFC: coming man van de Belgische coaches

door
Wilde dromen RAFC: coming man van de Belgische coaches

Jonas De Roeck, voormalige coach van Westerlo, staat hoog op het verlanglijstje van Antwerp FC als mogelijke opvolger voor Mark van Bommel. De Roeck heeft een indrukwekkend profiel, met lof voor zijn tactische sterkte, aanvallend voetbal en oog voor de jeugd.

Ondanks zijn ontslag bij Westerlo, waar hij na tweeënhalf jaar werd ontslagen, blijft hij een gewilde coach met potentie. Knack noemde hem vorig seizoen de coming man van het nationale trainergild. Nacer Chadli zei dat De Roeck alle kwaliteiten heeft om een topclub te kunnen trainen.

Vicevoorzitter van Westerlo Hasan Cetinkaya legde zelfs uit dat De Roeck alles in zich heeft om een van de topcoaches in Europa te worden.

LEES OOK: 'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

De Roeck heeft het ideale profiel om Van Bommel op te volgen

Het vertrek van Mark van Bommel (47) eind dit seizoen bij Antwerp FC, opent de deur voor een nieuwe hoofdcoach en de club zoekt alvast naar een vervanger. Op de lijst met mogelijke opvolgers staat Alex Pastoor, bekend van zijn stuntprestatie bij Almere City, en Jonas De Roeck. :

De Roeck is een jeugdproduct en ex-speler van de club, hij speelde 4 jaar en zo’n honderd wedstrijden in het rood-witte shirt. Maar nog belangrijker is dat zijn visie als coach strookt met de visie en de filosofie van de club.

De Roeck, die eerder een piste was bij Beerschot en momenteel ook bij KV Mechelen, past namelijk perfect in het profiel dat wordt gezocht om de nieuwe filosofie bij Antwerp vorm te geven, met inbegrip van kostenreductie en een focus op de jeugd.

Antwerp zal komende zomer namelijk meerdere sterkhouders zien vertrekken, zal opnieuw moeten gaan bouwen, maar wil nog steeds aanvallend en aantrekkelijk voetbal brengen.

Antwerp wil ook verder inzetten op het ontwikkelen van jong talent met het oog op een lucratieve doorverkoop en De Roeck staat bekend om het beter maken van spelers. Om deze redenen wil Antwerp vooral ook een coach vinden die de competitie goed kent.

“Hij zou momenteel de ideale keuze zijn”, zei Regi Van Acker, ex-coach van Antwerp, aan Het Nieuwsblad. “Als ik hoor dat Antwerp naar een jonge, ambitieuze trainer zoekt, die de Jupiler Pro League kent, én met jonge gasten kan werken, dan denk ik dat Jonas op dit moment het ideale profiel heeft om Van Bommel op te volgen.”

“Alle kwaliteiten om topclub te trainen” en “Alles in zich om topcoach in Europa te worden”

Jonas De Roeck brak vorig seizoen door als een van de meest veelbelovende trainers in België. Met promovendus Westerlo was hij hot and trending, en Knack noemde hem de coming man van het nationale trainersgild.

De Roeck liet een diepe indruk achter door lang mee te strijden voor een plek in Play-off 1, terwijl hij tegelijkertijd attractief en aanvallend voetbal op de mat bracht. Daarnaast was hij ook niet bang om de jeugd (veel) speelkansen te geven.

Het gevaar van Westerlo loerde langs alle kanten en hun omschakeling was moordend. De Roeck heeft een voorliefde voor dominant voetbal met veel balbezit, maar zijn pragmatisme laat ook toe om minder veldoverwicht te verlangen en dat te compenseren met snelle tegenaanvallen en een gestructureerde chaos.

“Hij ziet het spel goed en bereidt ons tot in het kleinste detail voor. Wat ik nog het meeste aan hem apprecieer, is dat hij wil uitgaan van onze eigen kwaliteit”, was Nacer Chadli vol lof over zijn toenmalige coach in Het Laatste Nieuws.

Naast zijn tactische sterkte, people management en attractief voetbal, koppelde hij daar ook nog eens uitermate sterke resultaten aan toe. Chadli zei later in een interview met Het Nieuwsblad dat De Roeck alle kwaliteiten heeft om een topclub te kunnen trainen.

Vicevoorzitter Hasan Cetinkaya legde uit dat De Roeck alles in zich heeft om een van de topcoaches in Europa te worden.

De Roeck ontslagen bij Westerlo: betekent niet dat hij geen goede trainer is

In december zat het huwelijk tussen Jonas De Roeck en KVC Westerlo er na tweeënhalf jaar definitief op. Er was geen ontsnappen meer aan. De nederlaag tegen Anderlecht was de druppel te veel in de emmer der sportieve vernedering.

Westerlo stond pas vijftiende in de stand, ver onder de verwachtingen voor het seizoen. De degradatie dreigde en dat behoorde niet tot het plan van de ambitieuze voorzitter Oktay Ercan, die in de voorbije jaren meer dan 30 miljoen euro pompte in de club.

De Roeck kreeg de bons voor de slechte resultaten, maar ook het bestuur van de club mocht in de spiegel kijken. Twaalf aanwinsten in de zomermercato waren 20 jaar of jonger, maar er is ook ervaring nodig in een ploeg.

De selectie was bovendien veel te groot met 30 spelers, Westerlo had zelfs de op één na grootste selectie in de Jupiler Pro League.“Gegokt en zwaar verloren”, stelde Gazet van Antwerpen vast.

“Het is zonde voor De Roeck die het heel lang heel goed heeft gedaan. Hij heeft de promotie bewerkstelligd en was vorig jaar met Westerlo toch een van de revelaties in de hoogste klasse met heel goed voetbal”, stelde Peter Vandenbempt vast bij Sporza.

“Maar het tweede seizoen is altijd lastiger. Er was natuurlijk ook extra druk omdat Westerlo deze zomer opmerkelijk genoeg zoveel had uitgegeven aan transfers als in alle voorbije jaren in de clubgeschiedenis samen, of zelfs meer.”

Regi Van Acker verklaart in Het Nieuwsblad dat er door het ontslag van De Roeck moet gekeken worden. “De eerste keer is nooit plezant, maar het is niet omdat je ergens ontslagen wordt, dat je geen goede trainer meer bent.”

Antwerp moet De Roeck halen

Meest recent

Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

26
26
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

74
74
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

105
105
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

46
46
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

90
90
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

347
347
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

288
288
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

37
37
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

91
91
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

105
105
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

190
190
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

100
100
Laatste tickets Play-Off I: Gillet voorspelt deze twee clubs

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

319
319
Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

133
133
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

428
428
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

149
149
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

183
183
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

76
76
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

126
126
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

171
171
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

426
426
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

520
520
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

819
819
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

378
378
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

230
230

Meer sportnieuws