Wilde dromen RAFC: coming man van de Belgische coaches

410 stemmen
Wilde dromen RAFC: coming man van de Belgische coaches

Jonas De Roeck, voormalige coach van Westerlo, staat hoog op het verlanglijstje van Antwerp FC als mogelijke opvolger voor Mark van Bommel. De Roeck heeft een indrukwekkend profiel, met lof voor zijn tactische sterkte, aanvallend voetbal en oog voor de jeugd.

Ondanks zijn ontslag bij Westerlo, waar hij na tweeënhalf jaar werd ontslagen, blijft hij een gewilde coach met potentie. Knack noemde hem vorig seizoen de coming man van het nationale trainergild. Nacer Chadli zei dat De Roeck alle kwaliteiten heeft om een topclub te kunnen trainen.

Vicevoorzitter van Westerlo Hasan Cetinkaya legde zelfs uit dat De Roeck alles in zich heeft om een van de topcoaches in Europa te worden.

LEES OOK: 'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

De Roeck heeft het ideale profiel om Van Bommel op te volgen

Het vertrek van Mark van Bommel (47) eind dit seizoen bij Antwerp FC, opent de deur voor een nieuwe hoofdcoach en de club zoekt alvast naar een vervanger. Op de lijst met mogelijke opvolgers staat Alex Pastoor, bekend van zijn stuntprestatie bij Almere City, en Jonas De Roeck. :

De Roeck is een jeugdproduct en ex-speler van de club, hij speelde 4 jaar en zo’n honderd wedstrijden in het rood-witte shirt. Maar nog belangrijker is dat zijn visie als coach strookt met de visie en de filosofie van de club.

De Roeck, die eerder een piste was bij Beerschot en momenteel ook bij KV Mechelen, past namelijk perfect in het profiel dat wordt gezocht om de nieuwe filosofie bij Antwerp vorm te geven, met inbegrip van kostenreductie en een focus op de jeugd.

Antwerp zal komende zomer namelijk meerdere sterkhouders zien vertrekken, zal opnieuw moeten gaan bouwen, maar wil nog steeds aanvallend en aantrekkelijk voetbal brengen.

Antwerp wil ook verder inzetten op het ontwikkelen van jong talent met het oog op een lucratieve doorverkoop en De Roeck staat bekend om het beter maken van spelers. Om deze redenen wil Antwerp vooral ook een coach vinden die de competitie goed kent.

“Hij zou momenteel de ideale keuze zijn”, zei Regi Van Acker, ex-coach van Antwerp, aan Het Nieuwsblad. “Als ik hoor dat Antwerp naar een jonge, ambitieuze trainer zoekt, die de Jupiler Pro League kent, én met jonge gasten kan werken, dan denk ik dat Jonas op dit moment het ideale profiel heeft om Van Bommel op te volgen.”

“Alle kwaliteiten om topclub te trainen” en “Alles in zich om topcoach in Europa te worden”

Jonas De Roeck brak vorig seizoen door als een van de meest veelbelovende trainers in België. Met promovendus Westerlo was hij hot and trending, en Knack noemde hem de coming man van het nationale trainersgild.

De Roeck liet een diepe indruk achter door lang mee te strijden voor een plek in Play-off 1, terwijl hij tegelijkertijd attractief en aanvallend voetbal op de mat bracht. Daarnaast was hij ook niet bang om de jeugd (veel) speelkansen te geven.

Het gevaar van Westerlo loerde langs alle kanten en hun omschakeling was moordend. De Roeck heeft een voorliefde voor dominant voetbal met veel balbezit, maar zijn pragmatisme laat ook toe om minder veldoverwicht te verlangen en dat te compenseren met snelle tegenaanvallen en een gestructureerde chaos.

“Hij ziet het spel goed en bereidt ons tot in het kleinste detail voor. Wat ik nog het meeste aan hem apprecieer, is dat hij wil uitgaan van onze eigen kwaliteit”, was Nacer Chadli vol lof over zijn toenmalige coach in Het Laatste Nieuws.

Naast zijn tactische sterkte, people management en attractief voetbal, koppelde hij daar ook nog eens uitermate sterke resultaten aan toe. Chadli zei later in een interview met Het Nieuwsblad dat De Roeck alle kwaliteiten heeft om een topclub te kunnen trainen.

Vicevoorzitter Hasan Cetinkaya legde uit dat De Roeck alles in zich heeft om een van de topcoaches in Europa te worden.

De Roeck ontslagen bij Westerlo: betekent niet dat hij geen goede trainer is

In december zat het huwelijk tussen Jonas De Roeck en KVC Westerlo er na tweeënhalf jaar definitief op. Er was geen ontsnappen meer aan. De nederlaag tegen Anderlecht was de druppel te veel in de emmer der sportieve vernedering.

Westerlo stond pas vijftiende in de stand, ver onder de verwachtingen voor het seizoen. De degradatie dreigde en dat behoorde niet tot het plan van de ambitieuze voorzitter Oktay Ercan, die in de voorbije jaren meer dan 30 miljoen euro pompte in de club.

De Roeck kreeg de bons voor de slechte resultaten, maar ook het bestuur van de club mocht in de spiegel kijken. Twaalf aanwinsten in de zomermercato waren 20 jaar of jonger, maar er is ook ervaring nodig in een ploeg.

De selectie was bovendien veel te groot met 30 spelers, Westerlo had zelfs de op één na grootste selectie in de Jupiler Pro League.“Gegokt en zwaar verloren”, stelde Gazet van Antwerpen vast.

“Het is zonde voor De Roeck die het heel lang heel goed heeft gedaan. Hij heeft de promotie bewerkstelligd en was vorig jaar met Westerlo toch een van de revelaties in de hoogste klasse met heel goed voetbal”, stelde Peter Vandenbempt vast bij Sporza.

“Maar het tweede seizoen is altijd lastiger. Er was natuurlijk ook extra druk omdat Westerlo deze zomer opmerkelijk genoeg zoveel had uitgegeven aan transfers als in alle voorbije jaren in de clubgeschiedenis samen, of zelfs meer.”

Regi Van Acker verklaart in Het Nieuwsblad dat er door het ontslag van De Roeck moet gekeken worden. “De eerste keer is nooit plezant, maar het is niet omdat je ergens ontslagen wordt, dat je geen goede trainer meer bent.”

Antwerp moet De Roeck halen

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

114
114
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

86
86
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

104
104
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

26
26
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

47
47
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

184
184
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

44
44
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

194
194
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

79
79
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

358
358
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

345
345
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

152
152
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

197
197
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

375
375
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

50
50
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

195
195
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

113
113
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

417
417
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

413
413
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

646
646
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

764
764
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

296
296
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

463
463
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

256
256
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

309
309

Meer sportnieuws