Wilde dromen RAFC: coming man van de Belgische coaches

door
Wilde dromen RAFC: coming man van de Belgische coaches

Jonas De Roeck, voormalige coach van Westerlo, staat hoog op het verlanglijstje van Antwerp FC als mogelijke opvolger voor Mark van Bommel. De Roeck heeft een indrukwekkend profiel, met lof voor zijn tactische sterkte, aanvallend voetbal en oog voor de jeugd.

Ondanks zijn ontslag bij Westerlo, waar hij na tweeënhalf jaar werd ontslagen, blijft hij een gewilde coach met potentie. Knack noemde hem vorig seizoen de coming man van het nationale trainergild. Nacer Chadli zei dat De Roeck alle kwaliteiten heeft om een topclub te kunnen trainen.

Vicevoorzitter van Westerlo Hasan Cetinkaya legde zelfs uit dat De Roeck alles in zich heeft om een van de topcoaches in Europa te worden.

LEES OOK: Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De Roeck heeft het ideale profiel om Van Bommel op te volgen

Het vertrek van Mark van Bommel (47) eind dit seizoen bij Antwerp FC, opent de deur voor een nieuwe hoofdcoach en de club zoekt alvast naar een vervanger. Op de lijst met mogelijke opvolgers staat Alex Pastoor, bekend van zijn stuntprestatie bij Almere City, en Jonas De Roeck. :

De Roeck is een jeugdproduct en ex-speler van de club, hij speelde 4 jaar en zo’n honderd wedstrijden in het rood-witte shirt. Maar nog belangrijker is dat zijn visie als coach strookt met de visie en de filosofie van de club.

De Roeck, die eerder een piste was bij Beerschot en momenteel ook bij KV Mechelen, past namelijk perfect in het profiel dat wordt gezocht om de nieuwe filosofie bij Antwerp vorm te geven, met inbegrip van kostenreductie en een focus op de jeugd.

Antwerp zal komende zomer namelijk meerdere sterkhouders zien vertrekken, zal opnieuw moeten gaan bouwen, maar wil nog steeds aanvallend en aantrekkelijk voetbal brengen.

Antwerp wil ook verder inzetten op het ontwikkelen van jong talent met het oog op een lucratieve doorverkoop en De Roeck staat bekend om het beter maken van spelers. Om deze redenen wil Antwerp vooral ook een coach vinden die de competitie goed kent.

“Hij zou momenteel de ideale keuze zijn”, zei Regi Van Acker, ex-coach van Antwerp, aan Het Nieuwsblad. “Als ik hoor dat Antwerp naar een jonge, ambitieuze trainer zoekt, die de Jupiler Pro League kent, én met jonge gasten kan werken, dan denk ik dat Jonas op dit moment het ideale profiel heeft om Van Bommel op te volgen.”

“Alle kwaliteiten om topclub te trainen” en “Alles in zich om topcoach in Europa te worden”

Jonas De Roeck brak vorig seizoen door als een van de meest veelbelovende trainers in België. Met promovendus Westerlo was hij hot and trending, en Knack noemde hem de coming man van het nationale trainersgild.

De Roeck liet een diepe indruk achter door lang mee te strijden voor een plek in Play-off 1, terwijl hij tegelijkertijd attractief en aanvallend voetbal op de mat bracht. Daarnaast was hij ook niet bang om de jeugd (veel) speelkansen te geven.

Het gevaar van Westerlo loerde langs alle kanten en hun omschakeling was moordend. De Roeck heeft een voorliefde voor dominant voetbal met veel balbezit, maar zijn pragmatisme laat ook toe om minder veldoverwicht te verlangen en dat te compenseren met snelle tegenaanvallen en een gestructureerde chaos.

“Hij ziet het spel goed en bereidt ons tot in het kleinste detail voor. Wat ik nog het meeste aan hem apprecieer, is dat hij wil uitgaan van onze eigen kwaliteit”, was Nacer Chadli vol lof over zijn toenmalige coach in Het Laatste Nieuws.

Naast zijn tactische sterkte, people management en attractief voetbal, koppelde hij daar ook nog eens uitermate sterke resultaten aan toe. Chadli zei later in een interview met Het Nieuwsblad dat De Roeck alle kwaliteiten heeft om een topclub te kunnen trainen.

Vicevoorzitter Hasan Cetinkaya legde uit dat De Roeck alles in zich heeft om een van de topcoaches in Europa te worden.

De Roeck ontslagen bij Westerlo: betekent niet dat hij geen goede trainer is

In december zat het huwelijk tussen Jonas De Roeck en KVC Westerlo er na tweeënhalf jaar definitief op. Er was geen ontsnappen meer aan. De nederlaag tegen Anderlecht was de druppel te veel in de emmer der sportieve vernedering.

Westerlo stond pas vijftiende in de stand, ver onder de verwachtingen voor het seizoen. De degradatie dreigde en dat behoorde niet tot het plan van de ambitieuze voorzitter Oktay Ercan, die in de voorbije jaren meer dan 30 miljoen euro pompte in de club.

De Roeck kreeg de bons voor de slechte resultaten, maar ook het bestuur van de club mocht in de spiegel kijken. Twaalf aanwinsten in de zomermercato waren 20 jaar of jonger, maar er is ook ervaring nodig in een ploeg.

De selectie was bovendien veel te groot met 30 spelers, Westerlo had zelfs de op één na grootste selectie in de Jupiler Pro League.“Gegokt en zwaar verloren”, stelde Gazet van Antwerpen vast.

“Het is zonde voor De Roeck die het heel lang heel goed heeft gedaan. Hij heeft de promotie bewerkstelligd en was vorig jaar met Westerlo toch een van de revelaties in de hoogste klasse met heel goed voetbal”, stelde Peter Vandenbempt vast bij Sporza.

“Maar het tweede seizoen is altijd lastiger. Er was natuurlijk ook extra druk omdat Westerlo deze zomer opmerkelijk genoeg zoveel had uitgegeven aan transfers als in alle voorbije jaren in de clubgeschiedenis samen, of zelfs meer.”

Regi Van Acker verklaart in Het Nieuwsblad dat er door het ontslag van De Roeck moet gekeken worden. “De eerste keer is nooit plezant, maar het is niet omdat je ergens ontslagen wordt, dat je geen goede trainer meer bent.”

Antwerp moet De Roeck halen

Meest recent

'Plottwist bij RSCA: Renard hakt spitsenknoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

38
38
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

18
18
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

140
140
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

122
122
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

121
121
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

109
109
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

406
406
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

246
246
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

203
203
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

41
41
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

77
77
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

113
113
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

49
49
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

229
229
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

147
147
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

217
217
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

92
92
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

139
139
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

72
72
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

249
249
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

231
231
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

197
197
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

212
212
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

271
271
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

302
302

Meer sportnieuws