Wilde dromen RAFC: coming man van de Belgische coaches

door
Wilde dromen RAFC: coming man van de Belgische coaches

Jonas De Roeck, voormalige coach van Westerlo, staat hoog op het verlanglijstje van Antwerp FC als mogelijke opvolger voor Mark van Bommel. De Roeck heeft een indrukwekkend profiel, met lof voor zijn tactische sterkte, aanvallend voetbal en oog voor de jeugd.

Ondanks zijn ontslag bij Westerlo, waar hij na tweeënhalf jaar werd ontslagen, blijft hij een gewilde coach met potentie. Knack noemde hem vorig seizoen de coming man van het nationale trainergild. Nacer Chadli zei dat De Roeck alle kwaliteiten heeft om een topclub te kunnen trainen.

Vicevoorzitter van Westerlo Hasan Cetinkaya legde zelfs uit dat De Roeck alles in zich heeft om een van de topcoaches in Europa te worden.

LEES OOK: "Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

De Roeck heeft het ideale profiel om Van Bommel op te volgen

Het vertrek van Mark van Bommel (47) eind dit seizoen bij Antwerp FC, opent de deur voor een nieuwe hoofdcoach en de club zoekt alvast naar een vervanger. Op de lijst met mogelijke opvolgers staat Alex Pastoor, bekend van zijn stuntprestatie bij Almere City, en Jonas De Roeck. :

De Roeck is een jeugdproduct en ex-speler van de club, hij speelde 4 jaar en zo’n honderd wedstrijden in het rood-witte shirt. Maar nog belangrijker is dat zijn visie als coach strookt met de visie en de filosofie van de club.

De Roeck, die eerder een piste was bij Beerschot en momenteel ook bij KV Mechelen, past namelijk perfect in het profiel dat wordt gezocht om de nieuwe filosofie bij Antwerp vorm te geven, met inbegrip van kostenreductie en een focus op de jeugd.

Antwerp zal komende zomer namelijk meerdere sterkhouders zien vertrekken, zal opnieuw moeten gaan bouwen, maar wil nog steeds aanvallend en aantrekkelijk voetbal brengen.

Antwerp wil ook verder inzetten op het ontwikkelen van jong talent met het oog op een lucratieve doorverkoop en De Roeck staat bekend om het beter maken van spelers. Om deze redenen wil Antwerp vooral ook een coach vinden die de competitie goed kent.

“Hij zou momenteel de ideale keuze zijn”, zei Regi Van Acker, ex-coach van Antwerp, aan Het Nieuwsblad. “Als ik hoor dat Antwerp naar een jonge, ambitieuze trainer zoekt, die de Jupiler Pro League kent, én met jonge gasten kan werken, dan denk ik dat Jonas op dit moment het ideale profiel heeft om Van Bommel op te volgen.”

“Alle kwaliteiten om topclub te trainen” en “Alles in zich om topcoach in Europa te worden”

Jonas De Roeck brak vorig seizoen door als een van de meest veelbelovende trainers in België. Met promovendus Westerlo was hij hot and trending, en Knack noemde hem de coming man van het nationale trainersgild.

De Roeck liet een diepe indruk achter door lang mee te strijden voor een plek in Play-off 1, terwijl hij tegelijkertijd attractief en aanvallend voetbal op de mat bracht. Daarnaast was hij ook niet bang om de jeugd (veel) speelkansen te geven.

Het gevaar van Westerlo loerde langs alle kanten en hun omschakeling was moordend. De Roeck heeft een voorliefde voor dominant voetbal met veel balbezit, maar zijn pragmatisme laat ook toe om minder veldoverwicht te verlangen en dat te compenseren met snelle tegenaanvallen en een gestructureerde chaos.

“Hij ziet het spel goed en bereidt ons tot in het kleinste detail voor. Wat ik nog het meeste aan hem apprecieer, is dat hij wil uitgaan van onze eigen kwaliteit”, was Nacer Chadli vol lof over zijn toenmalige coach in Het Laatste Nieuws.

Naast zijn tactische sterkte, people management en attractief voetbal, koppelde hij daar ook nog eens uitermate sterke resultaten aan toe. Chadli zei later in een interview met Het Nieuwsblad dat De Roeck alle kwaliteiten heeft om een topclub te kunnen trainen.

Vicevoorzitter Hasan Cetinkaya legde uit dat De Roeck alles in zich heeft om een van de topcoaches in Europa te worden.

De Roeck ontslagen bij Westerlo: betekent niet dat hij geen goede trainer is

In december zat het huwelijk tussen Jonas De Roeck en KVC Westerlo er na tweeënhalf jaar definitief op. Er was geen ontsnappen meer aan. De nederlaag tegen Anderlecht was de druppel te veel in de emmer der sportieve vernedering.

Westerlo stond pas vijftiende in de stand, ver onder de verwachtingen voor het seizoen. De degradatie dreigde en dat behoorde niet tot het plan van de ambitieuze voorzitter Oktay Ercan, die in de voorbije jaren meer dan 30 miljoen euro pompte in de club.

De Roeck kreeg de bons voor de slechte resultaten, maar ook het bestuur van de club mocht in de spiegel kijken. Twaalf aanwinsten in de zomermercato waren 20 jaar of jonger, maar er is ook ervaring nodig in een ploeg.

De selectie was bovendien veel te groot met 30 spelers, Westerlo had zelfs de op één na grootste selectie in de Jupiler Pro League.“Gegokt en zwaar verloren”, stelde Gazet van Antwerpen vast.

“Het is zonde voor De Roeck die het heel lang heel goed heeft gedaan. Hij heeft de promotie bewerkstelligd en was vorig jaar met Westerlo toch een van de revelaties in de hoogste klasse met heel goed voetbal”, stelde Peter Vandenbempt vast bij Sporza.

“Maar het tweede seizoen is altijd lastiger. Er was natuurlijk ook extra druk omdat Westerlo deze zomer opmerkelijk genoeg zoveel had uitgegeven aan transfers als in alle voorbije jaren in de clubgeschiedenis samen, of zelfs meer.”

Regi Van Acker verklaart in Het Nieuwsblad dat er door het ontslag van De Roeck moet gekeken worden. “De eerste keer is nooit plezant, maar het is niet omdat je ergens ontslagen wordt, dat je geen goede trainer meer bent.”

Antwerp moet De Roeck halen

Meest recent

'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

42
42
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

40
40
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

84
84
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

45
45
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

294
294
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

299
299
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

95
95
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

434
434
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

288
288
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

109
109
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

269
269
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

531
531
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

95
95
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

68
68
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

46
46
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

389
389
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

596
596
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

289
289
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

83
83
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

499
499
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

223
223
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

321
321
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

205
205
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

149
149

Meer sportnieuws