Wilde dromen RAFC: coming man van de Belgische coaches

door
Wilde dromen RAFC: coming man van de Belgische coaches

Jonas De Roeck, voormalige coach van Westerlo, staat hoog op het verlanglijstje van Antwerp FC als mogelijke opvolger voor Mark van Bommel. De Roeck heeft een indrukwekkend profiel, met lof voor zijn tactische sterkte, aanvallend voetbal en oog voor de jeugd.

Ondanks zijn ontslag bij Westerlo, waar hij na tweeënhalf jaar werd ontslagen, blijft hij een gewilde coach met potentie. Knack noemde hem vorig seizoen de coming man van het nationale trainergild. Nacer Chadli zei dat De Roeck alle kwaliteiten heeft om een topclub te kunnen trainen.

Vicevoorzitter van Westerlo Hasan Cetinkaya legde zelfs uit dat De Roeck alles in zich heeft om een van de topcoaches in Europa te worden.

LEES OOK: Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

De Roeck heeft het ideale profiel om Van Bommel op te volgen

Het vertrek van Mark van Bommel (47) eind dit seizoen bij Antwerp FC, opent de deur voor een nieuwe hoofdcoach en de club zoekt alvast naar een vervanger. Op de lijst met mogelijke opvolgers staat Alex Pastoor, bekend van zijn stuntprestatie bij Almere City, en Jonas De Roeck. :

De Roeck is een jeugdproduct en ex-speler van de club, hij speelde 4 jaar en zo’n honderd wedstrijden in het rood-witte shirt. Maar nog belangrijker is dat zijn visie als coach strookt met de visie en de filosofie van de club.

De Roeck, die eerder een piste was bij Beerschot en momenteel ook bij KV Mechelen, past namelijk perfect in het profiel dat wordt gezocht om de nieuwe filosofie bij Antwerp vorm te geven, met inbegrip van kostenreductie en een focus op de jeugd.

Antwerp zal komende zomer namelijk meerdere sterkhouders zien vertrekken, zal opnieuw moeten gaan bouwen, maar wil nog steeds aanvallend en aantrekkelijk voetbal brengen.

Antwerp wil ook verder inzetten op het ontwikkelen van jong talent met het oog op een lucratieve doorverkoop en De Roeck staat bekend om het beter maken van spelers. Om deze redenen wil Antwerp vooral ook een coach vinden die de competitie goed kent.

“Hij zou momenteel de ideale keuze zijn”, zei Regi Van Acker, ex-coach van Antwerp, aan Het Nieuwsblad. “Als ik hoor dat Antwerp naar een jonge, ambitieuze trainer zoekt, die de Jupiler Pro League kent, én met jonge gasten kan werken, dan denk ik dat Jonas op dit moment het ideale profiel heeft om Van Bommel op te volgen.”

“Alle kwaliteiten om topclub te trainen” en “Alles in zich om topcoach in Europa te worden”

Jonas De Roeck brak vorig seizoen door als een van de meest veelbelovende trainers in België. Met promovendus Westerlo was hij hot and trending, en Knack noemde hem de coming man van het nationale trainersgild.

De Roeck liet een diepe indruk achter door lang mee te strijden voor een plek in Play-off 1, terwijl hij tegelijkertijd attractief en aanvallend voetbal op de mat bracht. Daarnaast was hij ook niet bang om de jeugd (veel) speelkansen te geven.

Het gevaar van Westerlo loerde langs alle kanten en hun omschakeling was moordend. De Roeck heeft een voorliefde voor dominant voetbal met veel balbezit, maar zijn pragmatisme laat ook toe om minder veldoverwicht te verlangen en dat te compenseren met snelle tegenaanvallen en een gestructureerde chaos.

“Hij ziet het spel goed en bereidt ons tot in het kleinste detail voor. Wat ik nog het meeste aan hem apprecieer, is dat hij wil uitgaan van onze eigen kwaliteit”, was Nacer Chadli vol lof over zijn toenmalige coach in Het Laatste Nieuws.

Naast zijn tactische sterkte, people management en attractief voetbal, koppelde hij daar ook nog eens uitermate sterke resultaten aan toe. Chadli zei later in een interview met Het Nieuwsblad dat De Roeck alle kwaliteiten heeft om een topclub te kunnen trainen.

Vicevoorzitter Hasan Cetinkaya legde uit dat De Roeck alles in zich heeft om een van de topcoaches in Europa te worden.

De Roeck ontslagen bij Westerlo: betekent niet dat hij geen goede trainer is

In december zat het huwelijk tussen Jonas De Roeck en KVC Westerlo er na tweeënhalf jaar definitief op. Er was geen ontsnappen meer aan. De nederlaag tegen Anderlecht was de druppel te veel in de emmer der sportieve vernedering.

Westerlo stond pas vijftiende in de stand, ver onder de verwachtingen voor het seizoen. De degradatie dreigde en dat behoorde niet tot het plan van de ambitieuze voorzitter Oktay Ercan, die in de voorbije jaren meer dan 30 miljoen euro pompte in de club.

De Roeck kreeg de bons voor de slechte resultaten, maar ook het bestuur van de club mocht in de spiegel kijken. Twaalf aanwinsten in de zomermercato waren 20 jaar of jonger, maar er is ook ervaring nodig in een ploeg.

De selectie was bovendien veel te groot met 30 spelers, Westerlo had zelfs de op één na grootste selectie in de Jupiler Pro League.“Gegokt en zwaar verloren”, stelde Gazet van Antwerpen vast.

“Het is zonde voor De Roeck die het heel lang heel goed heeft gedaan. Hij heeft de promotie bewerkstelligd en was vorig jaar met Westerlo toch een van de revelaties in de hoogste klasse met heel goed voetbal”, stelde Peter Vandenbempt vast bij Sporza.

“Maar het tweede seizoen is altijd lastiger. Er was natuurlijk ook extra druk omdat Westerlo deze zomer opmerkelijk genoeg zoveel had uitgegeven aan transfers als in alle voorbije jaren in de clubgeschiedenis samen, of zelfs meer.”

Regi Van Acker verklaart in Het Nieuwsblad dat er door het ontslag van De Roeck moet gekeken worden. “De eerste keer is nooit plezant, maar het is niet omdat je ergens ontslagen wordt, dat je geen goede trainer meer bent.”

Antwerp moet De Roeck halen

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

86
86
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

40
40
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

235
235
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

91
91
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

195
195
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

129
129
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

152
152
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

350
350
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

235
235
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

122
122
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

273
273
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

62
62
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

151
151
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

139
139
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

269
269
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

266
266
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

421
421
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

337
337
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

553
553

Meer sportnieuws