Volgend seizoen geen VAR meer in Premier League?

448
Volgend seizoen geen VAR meer in Premier League?

De voorbije jaren zorgde de introductie van de VAR voor een stevige revolutie in de voetbalwereld. Het systeem met de videoref werd vanaf 2017 geleidelijk over de hele wereld ingevoerd om het aantal dubieuze beslissingen terug te schroeven, met gemengde resultaten.

Anderzijds beschikken scheidsrechters nu over een tool die meer duidelijkheid kan brengen bij twijfelachtige momenten, maar het systeem kent ook zijn tegenstanders. Velen vinden dat de lange checks van de VAR een deel van de charme van het voetbal weggenomen hebben, zeker bij het scoren van doelpunten.

LEES OOK: Premier League bevestigt City-bom: zware sancties wachten

Premier League zonder VAR volgend seizoen?

Daarnaast is er ook de nodige kritiek over de manier waarop de VAR ingezet wordt. Die kan enkel tussenkomen bij doelpunten en mogelijke strafschoppen en rode kaarten, terwijl er in principe enkel ingegrepen mag worden wanneer de hoofdscheidsrechter een 'clear and obvious error' maakt. Maar er kan gediscussieerd worden over wat nu precies 'clear and obvious' is.

In Engeland kan de discussie nu zelfs voor een schokkende wending zorgen. Daar raakte woensdag immers bekend dat de VAR volgend seizoen mogelijk weer afgeschaft zal worden. De clubs uit de Premier League zullen zich op hun jaarlijkse vergadering op 6 juni over de kwestie buigen.

Wolves wil VAR afschaffen

Dat gebeurt na een verzoek van Wolves, dat pleit voor de afschaffing. "Na vijf jaar VAR in de Premier League is het tijd voor een kritisch en constructief debat", stellen zij. "Ons standpunt is dat we in ruil voor een kleine toename aan accuraatheid een prijs betalen die ingaat tegen de geest van de sport. Daarom zou het beter zijn de VAR vanaf het seizoen 2024/25 af te schaffen."

Dat zou toch een opmerkelijke wending zijn, maar zover is het nog niet. Om de VAR effectief af te schaffen, zal immers een tweederdemeerderheid nodig zijn. Ondanks de vele kritiek die er zeker in Engeland de voorbije maanden was, is het maar de vraag of veertien van de 20 clubs bereid zullen zijn om de VAR te begraven.

Vind je dat de VAR afgeschaft moet worden?

Meest recent

Charleroi pakt uit: nieuwste revelatie tekent bij

Na zeven speeldagen in de Jupiler Pro League is Charleroi zonder twijfel de voorlopige revelatie. De ...

0
0
Duitsers schotelen Tresoldi nieuwe test voor

De voorbije maanden was er al heel wat te doen om Nicolo Tresoldi. Nadat hij zich in zijn eerste ...

17
17
Premier League bevestigt City-bom: zware sancties wachten

De voorbije dagen hing al een enorme bom boven de Premier League. Zo was al uitgelekt dat Manchester ...

35
35
Zorgen om Lukaku: pijnlijk scenario dreigt

De Rode Duivels hebben maandag niet opnieuw kunnen winnen, want een late flits van Olise zorgde ...

45
45
Nog stevige kalenderwijzigingen op komst in Croky Cup?

Afgelopen weekend maakten de eerste profclubs hun intrede in de Croky Cup, met alle tweedeklassers ...

76
76
Degryse pakt uit met opvallend beeld: fans reageren massaal

Marc Degryse heeft zijn plek op en vlak naast het voetbalveld ondertussen al enkele jaren geleden ...

86
86
Piedfort worstelt in Ligue 1: "Ik ben geschrokken"

Afgelopen zomer zetten weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League de stap naar een grotere ...

16
16
Boeckx glashelder: “Dat is het droommiddenveld van Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om ook hun tweede interland onder Mark van ...

255
255
Saelemaekers slikt nieuwe domper na niet-selectie

Het tijdperk van Mark van Bommel bij de Rode Duivels is behoorlijk goed begonnen. Na een zege in ...

27
27
Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

111
111
‘Hard dilemma voor van Bommel: Lukaku niet tevreden’

Waar is Romelu Lukaku bij de Rode Duivels onder Mark van Bommel? Op het afgelopen WK was de ...

275
275
Tweestrijd Tresoldi: droomtransfer en interlandkeuze

Nicolo Tresoldi brak vorig seizoen volledig door bij Club Brugge en dit seizoen is de Duitse ...

58
58
‘Eerste City-bom al bekend: procedurefout onthuld’

Manchester City is schuldig bevonden aan 114 inbreuken tegen de Financial Fair Play-regels. Er ...

220
220
‘Lavia-zorgen bij Chelsea: Xabi Alonso vreest rampscenario’

Roméo Lavia is weer Rode Duivel en dat is niet onopgemerkt gebleven. Ook in de Britse media ...

135
135
Vandenbempt ziet drie ontdekkingen Rode Duivels

Bondscoach Mark van Bommel heeft een eerste nederlaag moeten slikken bij de Rode Duivels. Na zijn ...

324
324
‘Topclub gaat vol voor Tresoldi: Club eist monsterbedrag’

Nicolo Tresoldi werd afgelopen zomer nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht. ...

271
271
Ongeziene Lavia-statistiek: van Bommel hakt knoop door

Roméo Lavia is hét grote lichtpunt na Frankrijk. De Rode Duivels gingen dan wel ...

205
205
Infantino slaat snoeihard terug op UEFA

Gianni Infantino werd na zijn plannen om het WK te verkopen volledig afgemaakt. De Zwitser geeft ...

67
67
"Ze gaan te ver"-Vrouwelijke shock rond Alderweireld

Toby Alderweireld is sinds zijn afscheid als profvoetballer nauwelijks nog weg te denken van het ...

132
132
Bryan Ruiz (ex-KAA Gent) vindt straffe nieuwe uitdaging

Bryan Ruiz was in het verleden een smaakmaker van KAA Gent en de Costa Ricaan bouwde vervolgens een ...

51
51
Groot probleem Rode Duivels: De Ketelaere geviseerd

De Rode Duivels zijn aan het tijdperk onder Mark van Bommel begonnen met een zege op Italië en ...

418
418
TRANSFERUURTJE: ‘Plotse vertrekker Standard, strijd om Haaland’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

379
379
Mark van Bommel drukt stempel al: “Nieuwe identiteit”

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels inmiddels achter de rug. De bondscoach van ...

71
71
Miljoenen extra voor KBVB? Infantino onderzoekt masterplan

Gianni Infantino is een charmeoffensief aan het plannen om de nationale voetbalbonden weer achter ...

38
38
Franse media verdeeld na België – Frankrijk: vier buizen

De Rode Duivels gingen met het kleinste verschil onderuit tegen Frankrijk namens de Nations League. ...

205
205

Meer sportnieuws