Volgend seizoen geen VAR meer in Premier League?

448 stemmen
Volgend seizoen geen VAR meer in Premier League?

De voorbije jaren zorgde de introductie van de VAR voor een stevige revolutie in de voetbalwereld. Het systeem met de videoref werd vanaf 2017 geleidelijk over de hele wereld ingevoerd om het aantal dubieuze beslissingen terug te schroeven, met gemengde resultaten.

Anderzijds beschikken scheidsrechters nu over een tool die meer duidelijkheid kan brengen bij twijfelachtige momenten, maar het systeem kent ook zijn tegenstanders. Velen vinden dat de lange checks van de VAR een deel van de charme van het voetbal weggenomen hebben, zeker bij het scoren van doelpunten.

LEES OOK: Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Premier League zonder VAR volgend seizoen?

Daarnaast is er ook de nodige kritiek over de manier waarop de VAR ingezet wordt. Die kan enkel tussenkomen bij doelpunten en mogelijke strafschoppen en rode kaarten, terwijl er in principe enkel ingegrepen mag worden wanneer de hoofdscheidsrechter een 'clear and obvious error' maakt. Maar er kan gediscussieerd worden over wat nu precies 'clear and obvious' is.

In Engeland kan de discussie nu zelfs voor een schokkende wending zorgen. Daar raakte woensdag immers bekend dat de VAR volgend seizoen mogelijk weer afgeschaft zal worden. De clubs uit de Premier League zullen zich op hun jaarlijkse vergadering op 6 juni over de kwestie buigen.

Wolves wil VAR afschaffen

Dat gebeurt na een verzoek van Wolves, dat pleit voor de afschaffing. "Na vijf jaar VAR in de Premier League is het tijd voor een kritisch en constructief debat", stellen zij. "Ons standpunt is dat we in ruil voor een kleine toename aan accuraatheid een prijs betalen die ingaat tegen de geest van de sport. Daarom zou het beter zijn de VAR vanaf het seizoen 2024/25 af te schaffen."

Dat zou toch een opmerkelijke wending zijn, maar zover is het nog niet. Om de VAR effectief af te schaffen, zal immers een tweederdemeerderheid nodig zijn. Ondanks de vele kritiek die er zeker in Engeland de voorbije maanden was, is het maar de vraag of veertien van de 20 clubs bereid zullen zijn om de VAR te begraven.

Vind je dat de VAR afgeschaft moet worden?

Meest recent

'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

11
11
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

4
4
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

0
0
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

20
20
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

48
48
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

159
159
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

527
527
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

85
85
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

178
178
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

134
134
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

123
123
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

241
241
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

37
37
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

39
39
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

151
151
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

483
483
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

230
230
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

211
211
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

138
138
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

88
88
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

453
453
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

339
339
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

146
146
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

140
140
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

26
26

Meer sportnieuws