Volgend seizoen geen VAR meer in Premier League?

door
Volgend seizoen geen VAR meer in Premier League?

De voorbije jaren zorgde de introductie van de VAR voor een stevige revolutie in de voetbalwereld. Het systeem met de videoref werd vanaf 2017 geleidelijk over de hele wereld ingevoerd om het aantal dubieuze beslissingen terug te schroeven, met gemengde resultaten.

Anderzijds beschikken scheidsrechters nu over een tool die meer duidelijkheid kan brengen bij twijfelachtige momenten, maar het systeem kent ook zijn tegenstanders. Velen vinden dat de lange checks van de VAR een deel van de charme van het voetbal weggenomen hebben, zeker bij het scoren van doelpunten.

LEES OOK: Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Premier League zonder VAR volgend seizoen?

Daarnaast is er ook de nodige kritiek over de manier waarop de VAR ingezet wordt. Die kan enkel tussenkomen bij doelpunten en mogelijke strafschoppen en rode kaarten, terwijl er in principe enkel ingegrepen mag worden wanneer de hoofdscheidsrechter een 'clear and obvious error' maakt. Maar er kan gediscussieerd worden over wat nu precies 'clear and obvious' is.

In Engeland kan de discussie nu zelfs voor een schokkende wending zorgen. Daar raakte woensdag immers bekend dat de VAR volgend seizoen mogelijk weer afgeschaft zal worden. De clubs uit de Premier League zullen zich op hun jaarlijkse vergadering op 6 juni over de kwestie buigen.

Wolves wil VAR afschaffen

Dat gebeurt na een verzoek van Wolves, dat pleit voor de afschaffing. "Na vijf jaar VAR in de Premier League is het tijd voor een kritisch en constructief debat", stellen zij. "Ons standpunt is dat we in ruil voor een kleine toename aan accuraatheid een prijs betalen die ingaat tegen de geest van de sport. Daarom zou het beter zijn de VAR vanaf het seizoen 2024/25 af te schaffen."

Dat zou toch een opmerkelijke wending zijn, maar zover is het nog niet. Om de VAR effectief af te schaffen, zal immers een tweederdemeerderheid nodig zijn. Ondanks de vele kritiek die er zeker in Engeland de voorbije maanden was, is het maar de vraag of veertien van de 20 clubs bereid zullen zijn om de VAR te begraven.

Vind je dat de VAR afgeschaft moet worden?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

31
31
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

31
31
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

66
66
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

30
30
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

29
29
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

142
142
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

57
57
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

31
31
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

191
191
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

30
30
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

578
578
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

251
251
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

202
202
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

104
104
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

108
108
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

66
66
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

116
116
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

747
747
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

202
202
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

332
332
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

51
51
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

697
697
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

284
284
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

151
151

Meer sportnieuws