Antwerp-held: "Het was niet mijn keuze om te vertrekken"

door
Antwerp-held:

Er staat in de zomer wellicht een stevige leegloop op til bij Antwerp, waar naast trainer Mark van Bommel verschillende sterkhouders lijken te zullen vertrekken. Dat lijkt vooral te komen omdat de club krap bij kas zit. Daardoor moest het ook in januari al spelers verkopen.

Arthur Vermeeren werd snel voor 18 miljoen euro naar Atletico Madrid geloodst, terwijl ook Sam Vines en Arbnor Muja nog verkocht werden. Dat was toch opmerkelijk, want Antwerp kon beide spelers nog wel gebruiken in de tweede helft van het seizoen. Er is immers geen volwaardig alternatief voor Wijndal op de linksachter en Muja kwam in de eerste seizoenshelft nog vaak in actie.

LEES OOK: Antwerp zet Stef Wils op straat

Muja vertrok plots bij Antwerp

De Kosovaarse winger was niet altijd titularis, maar zat desondanks toch aan zes goals en drie assists in 35 wedstrijden tot zijn plotse vertrek. Hij had zich zelfs in de Antwerpse geschiedenisboeken getrapt door tegen Shakhtar de eerste goal van de Great Old in de Champions League te scoren.

Begin februari verdween hij echter plots naar de Turkse staartploeg Samsunspor, dat 2 miljoen euro neertelde voor zijn komst. Dat was echter helemaal niet naar de zin van Muja zelf, die nu voor de eerste keer spreekt over zijn exit op de Bosuil.

Transfer was niet zijn keuze

"Ook voor mij kwam die transfer als een verrassing", vertelt hij aan Gazet van Antwerpen. "Want laat het duidelijk zijn: het was niet mijn keuze om weg te gaan. Antwerpen was mijn tweede thuis geworden. Ik voelde mij er goed en speelde dolgraag voor Antwerp. Jammer genoeg gaf de club mij eind januari te kennen dat de liefde niet meer wederzijds was."

Desondanks blijft hij zijn periode bij Antwerp wel koesteren. "De titel, de beker, de Supercup én de groepsfase van de Champions League. En dat allemaal in één jaar. Voor mijn transfer naar Antwerp speelde ik bij een klein clubje in Kosovo, hè. Als je mij twee jaar geleden had verteld dat ik dat allemaal zou meemaken, dan had ik je gek verklaard", besluit hij immers.

Had Antwerp hem in de tweede helft van het seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

4
4
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

19
19
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

34
34
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

129
129
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

361
361
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

107
107
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

237
237
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

216
216
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

259
259
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

378
378
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

217
217
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

570
570
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

277
277
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

405
405
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

86
86
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

148
148
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

292
292
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

74
74
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

85
85
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

695
695
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

124
124
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

102
102
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

297
297
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

228
228
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

400
400

Meer sportnieuws