Antwerp-held: "Het was niet mijn keuze om te vertrekken"

door
Antwerp-held:

Er staat in de zomer wellicht een stevige leegloop op til bij Antwerp, waar naast trainer Mark van Bommel verschillende sterkhouders lijken te zullen vertrekken. Dat lijkt vooral te komen omdat de club krap bij kas zit. Daardoor moest het ook in januari al spelers verkopen.

Arthur Vermeeren werd snel voor 18 miljoen euro naar Atletico Madrid geloodst, terwijl ook Sam Vines en Arbnor Muja nog verkocht werden. Dat was toch opmerkelijk, want Antwerp kon beide spelers nog wel gebruiken in de tweede helft van het seizoen. Er is immers geen volwaardig alternatief voor Wijndal op de linksachter en Muja kwam in de eerste seizoenshelft nog vaak in actie.

LEES OOK: Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Muja vertrok plots bij Antwerp

De Kosovaarse winger was niet altijd titularis, maar zat desondanks toch aan zes goals en drie assists in 35 wedstrijden tot zijn plotse vertrek. Hij had zich zelfs in de Antwerpse geschiedenisboeken getrapt door tegen Shakhtar de eerste goal van de Great Old in de Champions League te scoren.

Begin februari verdween hij echter plots naar de Turkse staartploeg Samsunspor, dat 2 miljoen euro neertelde voor zijn komst. Dat was echter helemaal niet naar de zin van Muja zelf, die nu voor de eerste keer spreekt over zijn exit op de Bosuil.

Transfer was niet zijn keuze

"Ook voor mij kwam die transfer als een verrassing", vertelt hij aan Gazet van Antwerpen. "Want laat het duidelijk zijn: het was niet mijn keuze om weg te gaan. Antwerpen was mijn tweede thuis geworden. Ik voelde mij er goed en speelde dolgraag voor Antwerp. Jammer genoeg gaf de club mij eind januari te kennen dat de liefde niet meer wederzijds was."

Desondanks blijft hij zijn periode bij Antwerp wel koesteren. "De titel, de beker, de Supercup én de groepsfase van de Champions League. En dat allemaal in één jaar. Voor mijn transfer naar Antwerp speelde ik bij een klein clubje in Kosovo, hè. Als je mij twee jaar geleden had verteld dat ik dat allemaal zou meemaken, dan had ik je gek verklaard", besluit hij immers.

Had Antwerp hem in de tweede helft van het seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

58
58
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

61
61
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

19
19
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

214
214
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

76
76
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

43
43
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

111
111
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

106
106
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

57
57
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

330
330
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

698
698
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

556
556
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

409
409
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

367
367
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

260
260
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

631
631
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

267
267
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

90
90
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

323
323
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

88
88
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

457
457
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

216
216
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

77
77
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

48
48
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

77
77

Meer sportnieuws