Antwerp-held: "Het was niet mijn keuze om te vertrekken"

door
Antwerp-held:

Er staat in de zomer wellicht een stevige leegloop op til bij Antwerp, waar naast trainer Mark van Bommel verschillende sterkhouders lijken te zullen vertrekken. Dat lijkt vooral te komen omdat de club krap bij kas zit. Daardoor moest het ook in januari al spelers verkopen.

Arthur Vermeeren werd snel voor 18 miljoen euro naar Atletico Madrid geloodst, terwijl ook Sam Vines en Arbnor Muja nog verkocht werden. Dat was toch opmerkelijk, want Antwerp kon beide spelers nog wel gebruiken in de tweede helft van het seizoen. Er is immers geen volwaardig alternatief voor Wijndal op de linksachter en Muja kwam in de eerste seizoenshelft nog vaak in actie.

LEES OOK: Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Muja vertrok plots bij Antwerp

De Kosovaarse winger was niet altijd titularis, maar zat desondanks toch aan zes goals en drie assists in 35 wedstrijden tot zijn plotse vertrek. Hij had zich zelfs in de Antwerpse geschiedenisboeken getrapt door tegen Shakhtar de eerste goal van de Great Old in de Champions League te scoren.

Begin februari verdween hij echter plots naar de Turkse staartploeg Samsunspor, dat 2 miljoen euro neertelde voor zijn komst. Dat was echter helemaal niet naar de zin van Muja zelf, die nu voor de eerste keer spreekt over zijn exit op de Bosuil.

Transfer was niet zijn keuze

"Ook voor mij kwam die transfer als een verrassing", vertelt hij aan Gazet van Antwerpen. "Want laat het duidelijk zijn: het was niet mijn keuze om weg te gaan. Antwerpen was mijn tweede thuis geworden. Ik voelde mij er goed en speelde dolgraag voor Antwerp. Jammer genoeg gaf de club mij eind januari te kennen dat de liefde niet meer wederzijds was."

Desondanks blijft hij zijn periode bij Antwerp wel koesteren. "De titel, de beker, de Supercup én de groepsfase van de Champions League. En dat allemaal in één jaar. Voor mijn transfer naar Antwerp speelde ik bij een klein clubje in Kosovo, hè. Als je mij twee jaar geleden had verteld dat ik dat allemaal zou meemaken, dan had ik je gek verklaard", besluit hij immers.

Had Antwerp hem in de tweede helft van het seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

24
24
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

39
39
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

125
125
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

155
155
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

162
162
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

38
38
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

115
115
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

75
75
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

103
103
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

66
66
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

50
50
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

114
114
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

50
50
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

109
109
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

60
60
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

219
219
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

482
482
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

68
68
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

267
267
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

42
42
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

69
69
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

119
119
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

108
108
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

736
736
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

305
305

Meer sportnieuws