Nakend faillissement KVO: ook amateurvoetbal op zijn kop

659
Nakend faillissement KVO: ook amateurvoetbal op zijn kop

Woensdag kwam er zeer slecht nieuws vanuit Oostende, want de club staat op de rand van het faillissement. Bewindvoerder Werner Van Oosterwyck moest meedelen dat de beoogde overname door Apex afgesprongen is, waardoor er een mirakel nodig zal zijn om vrijdag nog een proflicentie te bekomen.

Als Oostende geen licentie krijgt, verdwijnt het wellicht definitief. In dat geval zal een faillissement immers onafwendbaar zijn en dan zal de club in het beste geval een doorstart kunnen maken in de lagere reeksen. Dat zal ook gevolgen hebben voor de strijd om promotie en degradatie in de amateurreeksen.

LEES OOK: Rik Verheye doet huiveringwekkend relaas: "Kon niets meer"

Seraing blijft toch in 1B bij faillissement KVO

Als binnen enkele dagen beslist wordt dat KVO definitief geen proflicentie krijgt, dan is volgens Sudpresse het eerste gevolg dat Seraing alsnog in de Challenger Pro League mag blijven. Les Métallos zouden als voorlaatste in de eindafrekening in principe degraderen naar eerste nationale, maar zouden weer opgevist worden als KVO uit de reeks verdwijnt.

De precieze gevolgen voor de amateurreeksen zijn nog niet duidelijk, ook omdat er nog geen zekerheid is over Patro Eisden. Zij moesten dinsdag hun dossier pleiten en kregen daarbij wel een positief advies, waardoor zij wellicht wel hun licentie zullen krijgen.

Ook gevolgen voor promotie en degradatie in amateurreeksen

Bij de voetbalbond grijpen ze wel al in. Zo laat Cercle Brugge weten dat de wedstrijd tussen Jong Cercle en Sporting Hasselt in de eindronde van tweede nationale voorlopig uitgesteld wordt. "De reden voor het uitstel is dat er op vandaag nog geen zekerheid bestaat of de wedstrijd nog enig sportief belang heeft. In principe zullen namelijk zowel Jong Cercle als Sporting Hasselt promoveren naar 1ste amateurklasse", klinkt het.

Dat hangt echter af van de afwikkeling van de dossiers van Patro en KVO. "Voorlopig wordt de wedstrijd opnieuw ingepland op donderdag 23 mei om 20u. Indien begin volgende week echter zou blijken dat er geen sportief belang aan de wedstrijd hangt, zal de wedstrijd ook niet meer gespeeld worden." En ongetwijfeld zal daar het domino-effect slechts beginnen.

Vind je het logisch dat Seraing weer opgevist zou worden?

Meest recent

'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

163
163
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

304
304
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

229
229
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

75
75
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

171
171
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

23
23
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

105
105
Anderlecht-fans komen plots met woest statement

RSC Anderlecht is behoorlijk aan het seizoen begonnen. Vooral de Europese kwalificatie voor de ...

414
414
José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

325
325
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

153
153
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

348
348
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

46
46
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

327
327
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

299
299
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

439
439
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

240
240
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

40
40
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

94
94
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

535
535
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

76
76
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

68
68
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

438
438
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

377
377
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

396
396
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

274
274

Meer sportnieuws