Nakend faillissement KVO: ook amateurvoetbal op zijn kop

door
Nakend faillissement KVO: ook amateurvoetbal op zijn kop

Woensdag kwam er zeer slecht nieuws vanuit Oostende, want de club staat op de rand van het faillissement. Bewindvoerder Werner Van Oosterwyck moest meedelen dat de beoogde overname door Apex afgesprongen is, waardoor er een mirakel nodig zal zijn om vrijdag nog een proflicentie te bekomen.

Als Oostende geen licentie krijgt, verdwijnt het wellicht definitief. In dat geval zal een faillissement immers onafwendbaar zijn en dan zal de club in het beste geval een doorstart kunnen maken in de lagere reeksen. Dat zal ook gevolgen hebben voor de strijd om promotie en degradatie in de amateurreeksen.

LEES OOK: Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Seraing blijft toch in 1B bij faillissement KVO

Als binnen enkele dagen beslist wordt dat KVO definitief geen proflicentie krijgt, dan is volgens Sudpresse het eerste gevolg dat Seraing alsnog in de Challenger Pro League mag blijven. Les Métallos zouden als voorlaatste in de eindafrekening in principe degraderen naar eerste nationale, maar zouden weer opgevist worden als KVO uit de reeks verdwijnt.

De precieze gevolgen voor de amateurreeksen zijn nog niet duidelijk, ook omdat er nog geen zekerheid is over Patro Eisden. Zij moesten dinsdag hun dossier pleiten en kregen daarbij wel een positief advies, waardoor zij wellicht wel hun licentie zullen krijgen.

Ook gevolgen voor promotie en degradatie in amateurreeksen

Bij de voetbalbond grijpen ze wel al in. Zo laat Cercle Brugge weten dat de wedstrijd tussen Jong Cercle en Sporting Hasselt in de eindronde van tweede nationale voorlopig uitgesteld wordt. "De reden voor het uitstel is dat er op vandaag nog geen zekerheid bestaat of de wedstrijd nog enig sportief belang heeft. In principe zullen namelijk zowel Jong Cercle als Sporting Hasselt promoveren naar 1ste amateurklasse", klinkt het.

Dat hangt echter af van de afwikkeling van de dossiers van Patro en KVO. "Voorlopig wordt de wedstrijd opnieuw ingepland op donderdag 23 mei om 20u. Indien begin volgende week echter zou blijken dat er geen sportief belang aan de wedstrijd hangt, zal de wedstrijd ook niet meer gespeeld worden." En ongetwijfeld zal daar het domino-effect slechts beginnen.

Vind je het logisch dat Seraing weer opgevist zou worden?

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

86
86
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

67
67
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

81
81
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

53
53
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

95
95
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

107
107
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

99
99
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

74
74
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

203
203
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

128
128
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

155
155
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

242
242
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

242
242
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

133
133
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

227
227
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

406
406
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

110
110
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

662
662
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

328
328
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

506
506
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

436
436
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

440
440
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

78
78
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

74
74

Meer sportnieuws