Nakend faillissement KVO: ook amateurvoetbal op zijn kop

door
Nakend faillissement KVO: ook amateurvoetbal op zijn kop

Woensdag kwam er zeer slecht nieuws vanuit Oostende, want de club staat op de rand van het faillissement. Bewindvoerder Werner Van Oosterwyck moest meedelen dat de beoogde overname door Apex afgesprongen is, waardoor er een mirakel nodig zal zijn om vrijdag nog een proflicentie te bekomen.

Als Oostende geen licentie krijgt, verdwijnt het wellicht definitief. In dat geval zal een faillissement immers onafwendbaar zijn en dan zal de club in het beste geval een doorstart kunnen maken in de lagere reeksen. Dat zal ook gevolgen hebben voor de strijd om promotie en degradatie in de amateurreeksen.

LEES OOK: Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Seraing blijft toch in 1B bij faillissement KVO

Als binnen enkele dagen beslist wordt dat KVO definitief geen proflicentie krijgt, dan is volgens Sudpresse het eerste gevolg dat Seraing alsnog in de Challenger Pro League mag blijven. Les Métallos zouden als voorlaatste in de eindafrekening in principe degraderen naar eerste nationale, maar zouden weer opgevist worden als KVO uit de reeks verdwijnt.

De precieze gevolgen voor de amateurreeksen zijn nog niet duidelijk, ook omdat er nog geen zekerheid is over Patro Eisden. Zij moesten dinsdag hun dossier pleiten en kregen daarbij wel een positief advies, waardoor zij wellicht wel hun licentie zullen krijgen.

Ook gevolgen voor promotie en degradatie in amateurreeksen

Bij de voetbalbond grijpen ze wel al in. Zo laat Cercle Brugge weten dat de wedstrijd tussen Jong Cercle en Sporting Hasselt in de eindronde van tweede nationale voorlopig uitgesteld wordt. "De reden voor het uitstel is dat er op vandaag nog geen zekerheid bestaat of de wedstrijd nog enig sportief belang heeft. In principe zullen namelijk zowel Jong Cercle als Sporting Hasselt promoveren naar 1ste amateurklasse", klinkt het.

Dat hangt echter af van de afwikkeling van de dossiers van Patro en KVO. "Voorlopig wordt de wedstrijd opnieuw ingepland op donderdag 23 mei om 20u. Indien begin volgende week echter zou blijken dat er geen sportief belang aan de wedstrijd hangt, zal de wedstrijd ook niet meer gespeeld worden." En ongetwijfeld zal daar het domino-effect slechts beginnen.

Vind je het logisch dat Seraing weer opgevist zou worden?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

21
21
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

52
52
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

95
95
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

165
165
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

230
230
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

88
88
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

68
68
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

165
165
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

494
494
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

196
196
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

731
731
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

182
182
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

127
127
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

158
158
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

233
233
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

655
655
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

66
66
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

368
368
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

314
314
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

183
183
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

426
426
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

203
203
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

72
72
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

324
324

Meer sportnieuws