Nakend faillissement KVO: ook amateurvoetbal op zijn kop

door
Nakend faillissement KVO: ook amateurvoetbal op zijn kop

Woensdag kwam er zeer slecht nieuws vanuit Oostende, want de club staat op de rand van het faillissement. Bewindvoerder Werner Van Oosterwyck moest meedelen dat de beoogde overname door Apex afgesprongen is, waardoor er een mirakel nodig zal zijn om vrijdag nog een proflicentie te bekomen.

Als Oostende geen licentie krijgt, verdwijnt het wellicht definitief. In dat geval zal een faillissement immers onafwendbaar zijn en dan zal de club in het beste geval een doorstart kunnen maken in de lagere reeksen. Dat zal ook gevolgen hebben voor de strijd om promotie en degradatie in de amateurreeksen.

LEES OOK: De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Seraing blijft toch in 1B bij faillissement KVO

Als binnen enkele dagen beslist wordt dat KVO definitief geen proflicentie krijgt, dan is volgens Sudpresse het eerste gevolg dat Seraing alsnog in de Challenger Pro League mag blijven. Les Métallos zouden als voorlaatste in de eindafrekening in principe degraderen naar eerste nationale, maar zouden weer opgevist worden als KVO uit de reeks verdwijnt.

De precieze gevolgen voor de amateurreeksen zijn nog niet duidelijk, ook omdat er nog geen zekerheid is over Patro Eisden. Zij moesten dinsdag hun dossier pleiten en kregen daarbij wel een positief advies, waardoor zij wellicht wel hun licentie zullen krijgen.

Ook gevolgen voor promotie en degradatie in amateurreeksen

Bij de voetbalbond grijpen ze wel al in. Zo laat Cercle Brugge weten dat de wedstrijd tussen Jong Cercle en Sporting Hasselt in de eindronde van tweede nationale voorlopig uitgesteld wordt. "De reden voor het uitstel is dat er op vandaag nog geen zekerheid bestaat of de wedstrijd nog enig sportief belang heeft. In principe zullen namelijk zowel Jong Cercle als Sporting Hasselt promoveren naar 1ste amateurklasse", klinkt het.

Dat hangt echter af van de afwikkeling van de dossiers van Patro en KVO. "Voorlopig wordt de wedstrijd opnieuw ingepland op donderdag 23 mei om 20u. Indien begin volgende week echter zou blijken dat er geen sportief belang aan de wedstrijd hangt, zal de wedstrijd ook niet meer gespeeld worden." En ongetwijfeld zal daar het domino-effect slechts beginnen.

Vind je het logisch dat Seraing weer opgevist zou worden?

Meest recent

Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

8
8
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

37
37
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

112
112
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

253
253
Hoogspanning in Madrid: Prestianni-soap bereikt kookpunt

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

173
173
Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

147
147
Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

RSC Anderlecht boekte zondag een broodnodige overwinning op het veld van Zulte Waregem. Paars-Wit ...

148
148
United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

108
108
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

226
226
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

197
197
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

300
300
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

555
555
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

172
172
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

92
92
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

854
854
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

387
387
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

347
347
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

893
893
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

154
154
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

350
350
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

125
125
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

230
230
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

384
384
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

37
37
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

238
238

Meer sportnieuws