‘AA Gent gaat er tegenaan: dikke transfer op komst’

door
‘AA Gent gaat er tegenaan: dikke transfer op komst’

AA Gent is druk bezig op de transfermarkt en richt zich vooral op Scandinavische talenten. Na interesse in Andri Gudjohnsen (Lyngby), heeft de club ook het oog laten vallen op Malick Junior Yalcouyé, een veelbelovend talent uit de Zweedse competitie.

IFK Göteborg verwacht een flinke som te ontvangen voor de Ivoriaanse aanvaller, die lof krijgt van scouts en spelers. Yalcouyé wordt gezien als een speler met enorm potentieel en heeft al indruk gemaakt met zijn prestaties.

Zijn eerste doelpunt voor Göteborg werd geprezen en vergeleken met Robin van Persie.

LEES OOK: Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

AA Gent stort zich op de Scandinavische markt

Ondanks de zoektocht naar een nieuwe Manager Sports en een Manager Non-Sports, draait de scouting van AA Gent momenteel overuren. De Buffalo’s richten zich duidelijk op de Scandinavische markt.

Na de interesse in Andri Gudjohnsen (Lyngby BK) heeft Gent zich gemeld voor Malick Junior Yalcouyé, een van de grootste talenten van de Zweedse competitie.

De 18-jarige Ivoriaan speelt pas sinds februari voor IFK Göteborg, dat hem wegplukte bij de talentenfabriek ASEC Mimosas, bekend om het voortbrengen van topvoetballers zoals Aruna Dindane, Emmanuel Eboué, Salomon Kalou, Yaya Touré en vele anderen.

AA Gent is echter niet de enige club die interesse toont. Ook Ajax, PSV en Liverpool staan klaar om een bod uit te brengen, terwijl er ook sprake is van interesse uit Portugal.

Sensationeel talent: potentieel om 17 miljoen op te leveren?

Malick Junior Yalcouyé heeft zich in korte tijd weten te profileren als een talent dat de aandacht heeft getrokken van meerdere hoog aangeschreven clubs.

IFK Göteborg ruikt dan ook geld voor hun Ivoriaanse goudklompje en verwacht het uitgaande transferrecord te verbreken, dat momenteel nog op naam staat van Marcus Berg (4 miljoen euro, FC Groningen).

Ola Larsson, de technisch directeur van Göteborg, heeft Yalcouyé omschreven als een "sensationeel talent".

In de wedstrijd tegen Djurgardens vond Larsson zelfs dat de Ivoriaan "absoluut beter" was dan Lucas Bergvall, het wonderkind van Djurgardens dat eind dit seizoen voor 10 miljoen euro naar Tottenham Hotspur vertrekt, maar met bonussen uiteindelijk 17 miljoen kan opleveren.

“Zijn het soortgelijke bedragen waarvoor het nieuwe juweel van IFK Göteborg in de toekomst kan worden?” vraagt Fotbollskanalen zich af.

Scout die Yalcouyé ontdekte had nog nooit zo’n scoutingsrapport geschreven

Olle Sultan ontdekte Malick Junior Yalcouyé in Afrika. De voormalige scout voorspelde meteen dat de Ivoriaan een echte sensatie zou worden in de Allsvenskan. “Hij was fenomenaal goed in die wedstrijd."

"Ik schreef rechtstreeks naar Håkan (Mild, red.) en Micke (Stahre, red.) over hem. Ik heb nog nooit in mijn leven zo’n scoutingsrapport geschreven en zal dat ook nooit meer doen."

"Ik schreef dat het de beste was die ik in heel lange tijd had gezien en dat hij de hoogste cijfers kreeg op alle criteria die ik had opgesteld voor een centrale middenvelder. Hij is volkomen uniek, zei Sultan.

“Hij zal een echte sensatie zijn in de Allsvenskan.” 

Onmiddellijk rendement: Yalcouyé gaat grote carrière tegemoet

Malick Junior Yalcouyé krijgt veel lof voor zijn uitstekende prestaties dit seizoen. Oscar Wendt, de 38-jarige veteraan van IFK Göteborg, sprak vol lof over zijn jonge ploeggenoot.

Wendt merkte op dat Yalcouyé het geweldig heeft gedaan sinds hij bij de club is gekomen en dat zijn aanpassing, ondanks het feit dat hij aanvankelijk geen Engels sprak, uitstekend verloopt.

Op het veld maakt de Ivoriaan meteen een grote indruk, zonder dat hij een noemenswaardige aanpassingsperiode nodig heeft gehad.

“Hij heeft een enorm potentieel, dat is het belangrijkste. Als hij daar zijn voordeel mee doet en zich blijft ontwikkelen, gaat hij een mooie carrière tegemoet”, zei Wendt tegen Fotbollskanalen.

‘Topspeler in wording’ Yalcouyé scoort zoals Robin van Persie

Malick Junior Yalcouyé charmeert het publiek in de Allsvenskan en hij haalt een hoog niveau dit seizoen.

“Hoewel hij nog niet helemaal een afgewerkt product is, heeft hij de potentie om een ​​topspeler te worden in de Allsvenskan en mogelijk zelfs hogerop te gaan”, aldus Jens Askou, de coach van IFK Göteborg. 

“Hij moet fysiek sterker worden en meer spiermassa kweken om nog beter te worden in het nemen van beslissingen voor het doel. Hij heeft een groot potentieel en leert snel nieuwe dingen.”

Begin mei maakte Malick Junior Yalcouyé zijn eerste doelpunt voor IFK Göteborg en hij werd door iedereen geprezen voor zijn prachtige goal. “Het leek bijna op Robin van Persie als hij zo springt”, zei Thomas Santos over het doelpunt van zijn teamgenoot.

“Het was heel goed gedaan, ik ben heel blij voor hem dat hij zijn eerste doelpunt mag maken. Hij kan alles, je kunt zien dat hij alles op het veld kan.”

AA Gent moet Yalcouyé halen

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

6
6
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

6
6
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

17
17
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

105
105
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

42
42
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

166
166
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

63
63
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

130
130
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

116
116
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

210
210
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

479
479
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

110
110
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

227
227
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

56
56
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

186
186
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

89
89
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

142
142
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

308
308
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

276
276
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

140
140
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

319
319
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

237
237
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

247
247
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

884
884
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

280
280

Meer sportnieuws