‘AA Gent gaat er tegenaan: dikke transfer op komst’

602 stemmen
‘AA Gent gaat er tegenaan: dikke transfer op komst’

AA Gent is druk bezig op de transfermarkt en richt zich vooral op Scandinavische talenten. Na interesse in Andri Gudjohnsen (Lyngby), heeft de club ook het oog laten vallen op Malick Junior Yalcouyé, een veelbelovend talent uit de Zweedse competitie.

IFK Göteborg verwacht een flinke som te ontvangen voor de Ivoriaanse aanvaller, die lof krijgt van scouts en spelers. Yalcouyé wordt gezien als een speler met enorm potentieel en heeft al indruk gemaakt met zijn prestaties.

Zijn eerste doelpunt voor Göteborg werd geprezen en vergeleken met Robin van Persie.

LEES OOK: Stijn Stijnen jubelt: Patro Eisden pakt uit met stunttransfer

AA Gent stort zich op de Scandinavische markt

Ondanks de zoektocht naar een nieuwe Manager Sports en een Manager Non-Sports, draait de scouting van AA Gent momenteel overuren. De Buffalo’s richten zich duidelijk op de Scandinavische markt.

Na de interesse in Andri Gudjohnsen (Lyngby BK) heeft Gent zich gemeld voor Malick Junior Yalcouyé, een van de grootste talenten van de Zweedse competitie.

De 18-jarige Ivoriaan speelt pas sinds februari voor IFK Göteborg, dat hem wegplukte bij de talentenfabriek ASEC Mimosas, bekend om het voortbrengen van topvoetballers zoals Aruna Dindane, Emmanuel Eboué, Salomon Kalou, Yaya Touré en vele anderen.

AA Gent is echter niet de enige club die interesse toont. Ook Ajax, PSV en Liverpool staan klaar om een bod uit te brengen, terwijl er ook sprake is van interesse uit Portugal.

Sensationeel talent: potentieel om 17 miljoen op te leveren?

Malick Junior Yalcouyé heeft zich in korte tijd weten te profileren als een talent dat de aandacht heeft getrokken van meerdere hoog aangeschreven clubs.

IFK Göteborg ruikt dan ook geld voor hun Ivoriaanse goudklompje en verwacht het uitgaande transferrecord te verbreken, dat momenteel nog op naam staat van Marcus Berg (4 miljoen euro, FC Groningen).

Ola Larsson, de technisch directeur van Göteborg, heeft Yalcouyé omschreven als een "sensationeel talent".

In de wedstrijd tegen Djurgardens vond Larsson zelfs dat de Ivoriaan "absoluut beter" was dan Lucas Bergvall, het wonderkind van Djurgardens dat eind dit seizoen voor 10 miljoen euro naar Tottenham Hotspur vertrekt, maar met bonussen uiteindelijk 17 miljoen kan opleveren.

“Zijn het soortgelijke bedragen waarvoor het nieuwe juweel van IFK Göteborg in de toekomst kan worden?” vraagt Fotbollskanalen zich af.

Scout die Yalcouyé ontdekte had nog nooit zo’n scoutingsrapport geschreven

Olle Sultan ontdekte Malick Junior Yalcouyé in Afrika. De voormalige scout voorspelde meteen dat de Ivoriaan een echte sensatie zou worden in de Allsvenskan. “Hij was fenomenaal goed in die wedstrijd."

"Ik schreef rechtstreeks naar Håkan (Mild, red.) en Micke (Stahre, red.) over hem. Ik heb nog nooit in mijn leven zo’n scoutingsrapport geschreven en zal dat ook nooit meer doen."

"Ik schreef dat het de beste was die ik in heel lange tijd had gezien en dat hij de hoogste cijfers kreeg op alle criteria die ik had opgesteld voor een centrale middenvelder. Hij is volkomen uniek, zei Sultan.

“Hij zal een echte sensatie zijn in de Allsvenskan.” 

Onmiddellijk rendement: Yalcouyé gaat grote carrière tegemoet

Malick Junior Yalcouyé krijgt veel lof voor zijn uitstekende prestaties dit seizoen. Oscar Wendt, de 38-jarige veteraan van IFK Göteborg, sprak vol lof over zijn jonge ploeggenoot.

Wendt merkte op dat Yalcouyé het geweldig heeft gedaan sinds hij bij de club is gekomen en dat zijn aanpassing, ondanks het feit dat hij aanvankelijk geen Engels sprak, uitstekend verloopt.

Op het veld maakt de Ivoriaan meteen een grote indruk, zonder dat hij een noemenswaardige aanpassingsperiode nodig heeft gehad.

“Hij heeft een enorm potentieel, dat is het belangrijkste. Als hij daar zijn voordeel mee doet en zich blijft ontwikkelen, gaat hij een mooie carrière tegemoet”, zei Wendt tegen Fotbollskanalen.

‘Topspeler in wording’ Yalcouyé scoort zoals Robin van Persie

Malick Junior Yalcouyé charmeert het publiek in de Allsvenskan en hij haalt een hoog niveau dit seizoen.

“Hoewel hij nog niet helemaal een afgewerkt product is, heeft hij de potentie om een ​​topspeler te worden in de Allsvenskan en mogelijk zelfs hogerop te gaan”, aldus Jens Askou, de coach van IFK Göteborg. 

“Hij moet fysiek sterker worden en meer spiermassa kweken om nog beter te worden in het nemen van beslissingen voor het doel. Hij heeft een groot potentieel en leert snel nieuwe dingen.”

Begin mei maakte Malick Junior Yalcouyé zijn eerste doelpunt voor IFK Göteborg en hij werd door iedereen geprezen voor zijn prachtige goal. “Het leek bijna op Robin van Persie als hij zo springt”, zei Thomas Santos over het doelpunt van zijn teamgenoot.

“Het was heel goed gedaan, ik ben heel blij voor hem dat hij zijn eerste doelpunt mag maken. Hij kan alles, je kunt zien dat hij alles op het veld kan.”

AA Gent moet Yalcouyé halen

Meest recent

JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

13
13
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

34
34
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

188
188
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

96
96
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

227
227
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

403
403
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

351
351
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

42
42
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

616
616
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

348
348
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

54
54
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

52
52
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

495
495
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

452
452
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

300
300
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

154
154
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

380
380
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

42
42
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

147
147
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

370
370
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

518
518
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

416
416
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

387
387
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

325
325

Meer sportnieuws