‘AA Gent gaat er tegenaan: dikke transfer op komst’

door
‘AA Gent gaat er tegenaan: dikke transfer op komst’

AA Gent is druk bezig op de transfermarkt en richt zich vooral op Scandinavische talenten. Na interesse in Andri Gudjohnsen (Lyngby), heeft de club ook het oog laten vallen op Malick Junior Yalcouyé, een veelbelovend talent uit de Zweedse competitie.

IFK Göteborg verwacht een flinke som te ontvangen voor de Ivoriaanse aanvaller, die lof krijgt van scouts en spelers. Yalcouyé wordt gezien als een speler met enorm potentieel en heeft al indruk gemaakt met zijn prestaties.

Zijn eerste doelpunt voor Göteborg werd geprezen en vergeleken met Robin van Persie.

LEES OOK: De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

AA Gent stort zich op de Scandinavische markt

Ondanks de zoektocht naar een nieuwe Manager Sports en een Manager Non-Sports, draait de scouting van AA Gent momenteel overuren. De Buffalo’s richten zich duidelijk op de Scandinavische markt.

Na de interesse in Andri Gudjohnsen (Lyngby BK) heeft Gent zich gemeld voor Malick Junior Yalcouyé, een van de grootste talenten van de Zweedse competitie.

De 18-jarige Ivoriaan speelt pas sinds februari voor IFK Göteborg, dat hem wegplukte bij de talentenfabriek ASEC Mimosas, bekend om het voortbrengen van topvoetballers zoals Aruna Dindane, Emmanuel Eboué, Salomon Kalou, Yaya Touré en vele anderen.

AA Gent is echter niet de enige club die interesse toont. Ook Ajax, PSV en Liverpool staan klaar om een bod uit te brengen, terwijl er ook sprake is van interesse uit Portugal.

Sensationeel talent: potentieel om 17 miljoen op te leveren?

Malick Junior Yalcouyé heeft zich in korte tijd weten te profileren als een talent dat de aandacht heeft getrokken van meerdere hoog aangeschreven clubs.

IFK Göteborg ruikt dan ook geld voor hun Ivoriaanse goudklompje en verwacht het uitgaande transferrecord te verbreken, dat momenteel nog op naam staat van Marcus Berg (4 miljoen euro, FC Groningen).

Ola Larsson, de technisch directeur van Göteborg, heeft Yalcouyé omschreven als een "sensationeel talent".

In de wedstrijd tegen Djurgardens vond Larsson zelfs dat de Ivoriaan "absoluut beter" was dan Lucas Bergvall, het wonderkind van Djurgardens dat eind dit seizoen voor 10 miljoen euro naar Tottenham Hotspur vertrekt, maar met bonussen uiteindelijk 17 miljoen kan opleveren.

“Zijn het soortgelijke bedragen waarvoor het nieuwe juweel van IFK Göteborg in de toekomst kan worden?” vraagt Fotbollskanalen zich af.

Scout die Yalcouyé ontdekte had nog nooit zo’n scoutingsrapport geschreven

Olle Sultan ontdekte Malick Junior Yalcouyé in Afrika. De voormalige scout voorspelde meteen dat de Ivoriaan een echte sensatie zou worden in de Allsvenskan. “Hij was fenomenaal goed in die wedstrijd."

"Ik schreef rechtstreeks naar Håkan (Mild, red.) en Micke (Stahre, red.) over hem. Ik heb nog nooit in mijn leven zo’n scoutingsrapport geschreven en zal dat ook nooit meer doen."

"Ik schreef dat het de beste was die ik in heel lange tijd had gezien en dat hij de hoogste cijfers kreeg op alle criteria die ik had opgesteld voor een centrale middenvelder. Hij is volkomen uniek, zei Sultan.

“Hij zal een echte sensatie zijn in de Allsvenskan.” 

Onmiddellijk rendement: Yalcouyé gaat grote carrière tegemoet

Malick Junior Yalcouyé krijgt veel lof voor zijn uitstekende prestaties dit seizoen. Oscar Wendt, de 38-jarige veteraan van IFK Göteborg, sprak vol lof over zijn jonge ploeggenoot.

Wendt merkte op dat Yalcouyé het geweldig heeft gedaan sinds hij bij de club is gekomen en dat zijn aanpassing, ondanks het feit dat hij aanvankelijk geen Engels sprak, uitstekend verloopt.

Op het veld maakt de Ivoriaan meteen een grote indruk, zonder dat hij een noemenswaardige aanpassingsperiode nodig heeft gehad.

“Hij heeft een enorm potentieel, dat is het belangrijkste. Als hij daar zijn voordeel mee doet en zich blijft ontwikkelen, gaat hij een mooie carrière tegemoet”, zei Wendt tegen Fotbollskanalen.

‘Topspeler in wording’ Yalcouyé scoort zoals Robin van Persie

Malick Junior Yalcouyé charmeert het publiek in de Allsvenskan en hij haalt een hoog niveau dit seizoen.

“Hoewel hij nog niet helemaal een afgewerkt product is, heeft hij de potentie om een ​​topspeler te worden in de Allsvenskan en mogelijk zelfs hogerop te gaan”, aldus Jens Askou, de coach van IFK Göteborg. 

“Hij moet fysiek sterker worden en meer spiermassa kweken om nog beter te worden in het nemen van beslissingen voor het doel. Hij heeft een groot potentieel en leert snel nieuwe dingen.”

Begin mei maakte Malick Junior Yalcouyé zijn eerste doelpunt voor IFK Göteborg en hij werd door iedereen geprezen voor zijn prachtige goal. “Het leek bijna op Robin van Persie als hij zo springt”, zei Thomas Santos over het doelpunt van zijn teamgenoot.

“Het was heel goed gedaan, ik ben heel blij voor hem dat hij zijn eerste doelpunt mag maken. Hij kan alles, je kunt zien dat hij alles op het veld kan.”

AA Gent moet Yalcouyé halen

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

23
23
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

55
55
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

28
28
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

43
43
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

50
50
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

118
118
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

82
82
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

71
71
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

90
90
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

48
48
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

238
238
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

277
277
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

130
130
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

79
79
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

45
45
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

305
305
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

91
91
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

123
123
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

348
348
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

183
183
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

207
207
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

115
115
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

449
449
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

193
193

Meer sportnieuws