‘AA Gent gaat er tegenaan: dikke transfer op komst’

door
‘AA Gent gaat er tegenaan: dikke transfer op komst’

AA Gent is druk bezig op de transfermarkt en richt zich vooral op Scandinavische talenten. Na interesse in Andri Gudjohnsen (Lyngby), heeft de club ook het oog laten vallen op Malick Junior Yalcouyé, een veelbelovend talent uit de Zweedse competitie.

IFK Göteborg verwacht een flinke som te ontvangen voor de Ivoriaanse aanvaller, die lof krijgt van scouts en spelers. Yalcouyé wordt gezien als een speler met enorm potentieel en heeft al indruk gemaakt met zijn prestaties.

Zijn eerste doelpunt voor Göteborg werd geprezen en vergeleken met Robin van Persie.

LEES OOK: 'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

AA Gent stort zich op de Scandinavische markt

Ondanks de zoektocht naar een nieuwe Manager Sports en een Manager Non-Sports, draait de scouting van AA Gent momenteel overuren. De Buffalo’s richten zich duidelijk op de Scandinavische markt.

Na de interesse in Andri Gudjohnsen (Lyngby BK) heeft Gent zich gemeld voor Malick Junior Yalcouyé, een van de grootste talenten van de Zweedse competitie.

De 18-jarige Ivoriaan speelt pas sinds februari voor IFK Göteborg, dat hem wegplukte bij de talentenfabriek ASEC Mimosas, bekend om het voortbrengen van topvoetballers zoals Aruna Dindane, Emmanuel Eboué, Salomon Kalou, Yaya Touré en vele anderen.

AA Gent is echter niet de enige club die interesse toont. Ook Ajax, PSV en Liverpool staan klaar om een bod uit te brengen, terwijl er ook sprake is van interesse uit Portugal.

Sensationeel talent: potentieel om 17 miljoen op te leveren?

Malick Junior Yalcouyé heeft zich in korte tijd weten te profileren als een talent dat de aandacht heeft getrokken van meerdere hoog aangeschreven clubs.

IFK Göteborg ruikt dan ook geld voor hun Ivoriaanse goudklompje en verwacht het uitgaande transferrecord te verbreken, dat momenteel nog op naam staat van Marcus Berg (4 miljoen euro, FC Groningen).

Ola Larsson, de technisch directeur van Göteborg, heeft Yalcouyé omschreven als een "sensationeel talent".

In de wedstrijd tegen Djurgardens vond Larsson zelfs dat de Ivoriaan "absoluut beter" was dan Lucas Bergvall, het wonderkind van Djurgardens dat eind dit seizoen voor 10 miljoen euro naar Tottenham Hotspur vertrekt, maar met bonussen uiteindelijk 17 miljoen kan opleveren.

“Zijn het soortgelijke bedragen waarvoor het nieuwe juweel van IFK Göteborg in de toekomst kan worden?” vraagt Fotbollskanalen zich af.

Scout die Yalcouyé ontdekte had nog nooit zo’n scoutingsrapport geschreven

Olle Sultan ontdekte Malick Junior Yalcouyé in Afrika. De voormalige scout voorspelde meteen dat de Ivoriaan een echte sensatie zou worden in de Allsvenskan. “Hij was fenomenaal goed in die wedstrijd."

"Ik schreef rechtstreeks naar Håkan (Mild, red.) en Micke (Stahre, red.) over hem. Ik heb nog nooit in mijn leven zo’n scoutingsrapport geschreven en zal dat ook nooit meer doen."

"Ik schreef dat het de beste was die ik in heel lange tijd had gezien en dat hij de hoogste cijfers kreeg op alle criteria die ik had opgesteld voor een centrale middenvelder. Hij is volkomen uniek, zei Sultan.

“Hij zal een echte sensatie zijn in de Allsvenskan.” 

Onmiddellijk rendement: Yalcouyé gaat grote carrière tegemoet

Malick Junior Yalcouyé krijgt veel lof voor zijn uitstekende prestaties dit seizoen. Oscar Wendt, de 38-jarige veteraan van IFK Göteborg, sprak vol lof over zijn jonge ploeggenoot.

Wendt merkte op dat Yalcouyé het geweldig heeft gedaan sinds hij bij de club is gekomen en dat zijn aanpassing, ondanks het feit dat hij aanvankelijk geen Engels sprak, uitstekend verloopt.

Op het veld maakt de Ivoriaan meteen een grote indruk, zonder dat hij een noemenswaardige aanpassingsperiode nodig heeft gehad.

“Hij heeft een enorm potentieel, dat is het belangrijkste. Als hij daar zijn voordeel mee doet en zich blijft ontwikkelen, gaat hij een mooie carrière tegemoet”, zei Wendt tegen Fotbollskanalen.

‘Topspeler in wording’ Yalcouyé scoort zoals Robin van Persie

Malick Junior Yalcouyé charmeert het publiek in de Allsvenskan en hij haalt een hoog niveau dit seizoen.

“Hoewel hij nog niet helemaal een afgewerkt product is, heeft hij de potentie om een ​​topspeler te worden in de Allsvenskan en mogelijk zelfs hogerop te gaan”, aldus Jens Askou, de coach van IFK Göteborg. 

“Hij moet fysiek sterker worden en meer spiermassa kweken om nog beter te worden in het nemen van beslissingen voor het doel. Hij heeft een groot potentieel en leert snel nieuwe dingen.”

Begin mei maakte Malick Junior Yalcouyé zijn eerste doelpunt voor IFK Göteborg en hij werd door iedereen geprezen voor zijn prachtige goal. “Het leek bijna op Robin van Persie als hij zo springt”, zei Thomas Santos over het doelpunt van zijn teamgenoot.

“Het was heel goed gedaan, ik ben heel blij voor hem dat hij zijn eerste doelpunt mag maken. Hij kan alles, je kunt zien dat hij alles op het veld kan.”

AA Gent moet Yalcouyé halen

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

22
22
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

62
62
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

18
18
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

17
17
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

35
35
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

456
456
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

104
104
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

265
265
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

232
232
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

78
78
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

118
118
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

179
179
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

112
112
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

500
500
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

195
195
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

263
263
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

113
113
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

606
606
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

690
690
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

302
302
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

697
697
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

89
89
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

78
78
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

79
79
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

44
44

Meer sportnieuws