‘AA Gent gaat er tegenaan: dikke transfer op komst’

door
‘AA Gent gaat er tegenaan: dikke transfer op komst’

AA Gent is druk bezig op de transfermarkt en richt zich vooral op Scandinavische talenten. Na interesse in Andri Gudjohnsen (Lyngby), heeft de club ook het oog laten vallen op Malick Junior Yalcouyé, een veelbelovend talent uit de Zweedse competitie.

IFK Göteborg verwacht een flinke som te ontvangen voor de Ivoriaanse aanvaller, die lof krijgt van scouts en spelers. Yalcouyé wordt gezien als een speler met enorm potentieel en heeft al indruk gemaakt met zijn prestaties.

Zijn eerste doelpunt voor Göteborg werd geprezen en vergeleken met Robin van Persie.

LEES OOK: Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

AA Gent stort zich op de Scandinavische markt

Ondanks de zoektocht naar een nieuwe Manager Sports en een Manager Non-Sports, draait de scouting van AA Gent momenteel overuren. De Buffalo’s richten zich duidelijk op de Scandinavische markt.

Na de interesse in Andri Gudjohnsen (Lyngby BK) heeft Gent zich gemeld voor Malick Junior Yalcouyé, een van de grootste talenten van de Zweedse competitie.

De 18-jarige Ivoriaan speelt pas sinds februari voor IFK Göteborg, dat hem wegplukte bij de talentenfabriek ASEC Mimosas, bekend om het voortbrengen van topvoetballers zoals Aruna Dindane, Emmanuel Eboué, Salomon Kalou, Yaya Touré en vele anderen.

AA Gent is echter niet de enige club die interesse toont. Ook Ajax, PSV en Liverpool staan klaar om een bod uit te brengen, terwijl er ook sprake is van interesse uit Portugal.

Sensationeel talent: potentieel om 17 miljoen op te leveren?

Malick Junior Yalcouyé heeft zich in korte tijd weten te profileren als een talent dat de aandacht heeft getrokken van meerdere hoog aangeschreven clubs.

IFK Göteborg ruikt dan ook geld voor hun Ivoriaanse goudklompje en verwacht het uitgaande transferrecord te verbreken, dat momenteel nog op naam staat van Marcus Berg (4 miljoen euro, FC Groningen).

Ola Larsson, de technisch directeur van Göteborg, heeft Yalcouyé omschreven als een "sensationeel talent".

In de wedstrijd tegen Djurgardens vond Larsson zelfs dat de Ivoriaan "absoluut beter" was dan Lucas Bergvall, het wonderkind van Djurgardens dat eind dit seizoen voor 10 miljoen euro naar Tottenham Hotspur vertrekt, maar met bonussen uiteindelijk 17 miljoen kan opleveren.

“Zijn het soortgelijke bedragen waarvoor het nieuwe juweel van IFK Göteborg in de toekomst kan worden?” vraagt Fotbollskanalen zich af.

Scout die Yalcouyé ontdekte had nog nooit zo’n scoutingsrapport geschreven

Olle Sultan ontdekte Malick Junior Yalcouyé in Afrika. De voormalige scout voorspelde meteen dat de Ivoriaan een echte sensatie zou worden in de Allsvenskan. “Hij was fenomenaal goed in die wedstrijd."

"Ik schreef rechtstreeks naar Håkan (Mild, red.) en Micke (Stahre, red.) over hem. Ik heb nog nooit in mijn leven zo’n scoutingsrapport geschreven en zal dat ook nooit meer doen."

"Ik schreef dat het de beste was die ik in heel lange tijd had gezien en dat hij de hoogste cijfers kreeg op alle criteria die ik had opgesteld voor een centrale middenvelder. Hij is volkomen uniek, zei Sultan.

“Hij zal een echte sensatie zijn in de Allsvenskan.” 

Onmiddellijk rendement: Yalcouyé gaat grote carrière tegemoet

Malick Junior Yalcouyé krijgt veel lof voor zijn uitstekende prestaties dit seizoen. Oscar Wendt, de 38-jarige veteraan van IFK Göteborg, sprak vol lof over zijn jonge ploeggenoot.

Wendt merkte op dat Yalcouyé het geweldig heeft gedaan sinds hij bij de club is gekomen en dat zijn aanpassing, ondanks het feit dat hij aanvankelijk geen Engels sprak, uitstekend verloopt.

Op het veld maakt de Ivoriaan meteen een grote indruk, zonder dat hij een noemenswaardige aanpassingsperiode nodig heeft gehad.

“Hij heeft een enorm potentieel, dat is het belangrijkste. Als hij daar zijn voordeel mee doet en zich blijft ontwikkelen, gaat hij een mooie carrière tegemoet”, zei Wendt tegen Fotbollskanalen.

‘Topspeler in wording’ Yalcouyé scoort zoals Robin van Persie

Malick Junior Yalcouyé charmeert het publiek in de Allsvenskan en hij haalt een hoog niveau dit seizoen.

“Hoewel hij nog niet helemaal een afgewerkt product is, heeft hij de potentie om een ​​topspeler te worden in de Allsvenskan en mogelijk zelfs hogerop te gaan”, aldus Jens Askou, de coach van IFK Göteborg. 

“Hij moet fysiek sterker worden en meer spiermassa kweken om nog beter te worden in het nemen van beslissingen voor het doel. Hij heeft een groot potentieel en leert snel nieuwe dingen.”

Begin mei maakte Malick Junior Yalcouyé zijn eerste doelpunt voor IFK Göteborg en hij werd door iedereen geprezen voor zijn prachtige goal. “Het leek bijna op Robin van Persie als hij zo springt”, zei Thomas Santos over het doelpunt van zijn teamgenoot.

“Het was heel goed gedaan, ik ben heel blij voor hem dat hij zijn eerste doelpunt mag maken. Hij kan alles, je kunt zien dat hij alles op het veld kan.”

AA Gent moet Yalcouyé halen

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

10
10
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

22
22
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

38
38
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

12
12
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

185
185
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

144
144
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

187
187
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

40
40
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

195
195
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

130
130
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

43
43
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

67
67
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

786
786
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

492
492
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

176
176
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

93
93
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

176
176
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

360
360
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

89
89
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

303
303
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

146
146
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

287
287
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

281
281
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

230
230

Meer sportnieuws