Caluwé heeft mooie nieuwe uitdaging helemaal beet

36
Caluwé heeft mooie nieuwe uitdaging helemaal beet

Enkele jaren geleden was Tom Caluwé nog een rijzende ster als technisch directeur, maar de voorbije twee seizoenen kreeg zijn reputatie toch klappen. Zijn passages bij zowel Club Brugge als Zulte Waregem eindigden met een sisser. Nu heeft hij echter een mooie nieuwe uitdaging beet.

Caluwé had grote indruk gemaakt bij KV Mechelen, waar hij na het einde van zijn spelerscarrière eerst aan de slag gegaan was als assistent-trainer en vervolgens doorgroeide tot technisch directeur. Tussen 2019 en 2022 wist hij een ploeg samen te stellen die de subtop van de Jupiler Pro League bestormde en dat leverde hem een fraaie transfer naar Club Brugge op.

Bij Blauw-Zwart wist hij echter nooit zijn plaats te vinden en na minder dan een jaar werd de samenwerking vorige zomer alweer stopgezet. Caluwé ging meteen aan de slag als technisch directeur bij Zulte Waregem, maar daar werd hij in maart ontslagen omdat de resultaten dit seizoen tegenvielen.

LEES OOK: KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

Willem II stelt Caluwé voor

Nu mag Caluwé echter opnieuw aan de slag. De voorbije dagen was al bekend geraakt dat hij een grote kandidaat was om de nieuwe technisch directeur te worden bij Willem II en de Nederlandse club heeft zijn aanstelling nu officieel aangekondigd. Caluwé tekende een contract voor twee jaar met optie.

De 46-jarige keert zo terug op het oude nest, want hij bracht het grootste deel van zijn spelerscarrière in Tilburg door. Als middenvelder speelde hij van 2000 tot 2006 182 wedstrijden voor de club. "Met Tom hebben we een technisch directeur die zijn sporen heeft verdiend als voetballer én als technisch directeur", is algemeen directeur Merijn Goris dan ook enthousiast.

Terug op oude nest

"Op jonge leeftijd heeft hij al veel ervaring opgedaan en successen behaald in België. Daarnaast is Tom een echte Willem II'er die de club goed kent en weet wat erbij komt kijken wanneer je uitkomt in de Eredivisie. De gesprekken voelden zeer goed aan en ik kijk uit naar de samenwerking."

Met Willem II mag Caluwé volgend seizoen in de Eredivisie aan de slag, nadat de club dit seizoen de titel veroverde in de Keuken Kampioen Divisie. Dat deden ze met dank aan een Belgische trainer, want Peter Maes ging er in september aan de slag.

Zal hij Willem II successen bezorgen?

Meest recent

Deco hakt knoop door: FC Barcelona zet streep door transferplannen

FC Barcelona zal komende winter niet proberen om Julián Álvarez weg te plukken bij ...

0
0
Nations League eist nu al zijn tol met vier blessures

De Nations League is een officieel oefentoernooi. Veel spelers en (club)trainers zouden de NL het ...

11
11
‘Fenerbahçe gooit Lukaku na één jaar alweer buiten’

Romelu Lukaku moest dé grote man worden bij Fenerbahçe. Amper enkele weken later ziet ...

103
103
Kimmich slaat snoeihard terug op kritiek Van der Vaart

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de openingsmatch van de Nations League. Oranje ...

14
14
Donnarumma looft Rode Duivel: "Een grote speler"

Senne Lammens heeft er met zijn prestaties in Manchester een opvallende bewonderaar bij. Niemand ...

48
48
Standard maakt verrassend vertrek wereldkundig

Frédéric Stilmant en Standard de Liège gaan in onderling overleg uit elkaar. De ...

33
33
Esposito (ex-Anderlecht) onder de loep: “Een zwaktebod”

Sebastiano Esposito speelde in het verleden op huurbasis bij RSC Anderlecht, maar na twee ...

25
25
Manchester City schuldig bevonden: zware straf lonkt

Manchester City is schuldig bevonden aan vrijwel alle aanklachten in de langlopende financiële ...

162
162
Grote hint plannen van Bommel: verrassende rugnummers

De Rode Duivels beginnen aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel. De Nederlandse oefenmeester ...

63
63
Erling Haaland laat monden weer openvallen: “Onverklaarbaar”

Erling Haaland blijft een fenomeen. De Noorse goalgetter scoort bij Manchester City het ene doelpunt ...

53
53
Direct enorme twijfels in Italië: "Geldt ook voor België"

Italië miste het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en het succes van het EK ...

46
46
Jonge Duivels hebben nog werk: Brughmans waarschuwt

Lucca Brughmans is één van de grootste keeperstalenten ter wereld. De doelman werd al ...

52
52
Van Bommel genadeloos: 5 afvallers bij Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Italië namens de Nations League. Eerder werd al ...

316
316
Van Gucht flikt het weer: Nieuwe Charlotte duikt op

Ruben Van Gucht blijft iedereen verbazen. De presentator werd nog maar pas (op TV dan) uit het ...

81
81
Infantino zweet peentjes: topcompetities slaan op tafel

Volgens Het Laatste Nieuws begint de druk op Gianni Infantino ferm te stijgen. De FIFA-baas kwam na ...

76
76
Congolese bondscoach doet boekje open over Mokio en co

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren heel wat grote talenten met dubbele nationaliteit door de ...

109
109
'Rode Duivels krijgen geen warm onthaal in Italië'

Om 20u45 begint het tijdperk-Van Bommel bij de Rode Duivels. De eerste opdracht van de nieuwe ...

89
89
'Tweede 'geval-Tresoldi' duikt op bij Club Brugge'

Club Brugge zendt tijdens deze interlandbreak weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst zestien ...

212
212
Stassin geeft Sevilla duidelijke toekomstboodschap

De Jonge Duivels hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 gezet door met 1-0 te ...

46
46
'Euvrard baalt en ziet belangrijke pion Standard verlaten'

Standard was de voorbije weken sterk aan het seizoen begonnen, al moest het na een nul op zes in de ...

114
114
Antwerp legt nog een jong talent onder contract

Antwerp is zijn seizoen begonnen met een 7 op 21 en moet daardoor voorlopig vrede nemen met een ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Genks goudhaantje gegeerd, Club aast op goalgetter'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

283
283
KBVB en Vincent Mannaert krijgen gouden raad

De Koninklijke Belgische Voetbalbond koos voor Mark van Bommel als opvolger van Rudi Garcia als ...

64
64
Nieuw stadion Union voor beladen Europese clash bekend

Royal Union SG kan niet in het eigen Joseph Marienstadion spelen tijdens Europese wedstrijden. Het ...

150
150
Nederland en Duitsland clashen: “Gewoon niet sportief”

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de Nations League. Zowel voor Oranje als Die ...

94
94

Meer sportnieuws