Caluwé heeft mooie nieuwe uitdaging helemaal beet

36 stemmen
Caluwé heeft mooie nieuwe uitdaging helemaal beet

Enkele jaren geleden was Tom Caluwé nog een rijzende ster als technisch directeur, maar de voorbije twee seizoenen kreeg zijn reputatie toch klappen. Zijn passages bij zowel Club Brugge als Zulte Waregem eindigden met een sisser. Nu heeft hij echter een mooie nieuwe uitdaging beet.

Caluwé had grote indruk gemaakt bij KV Mechelen, waar hij na het einde van zijn spelerscarrière eerst aan de slag gegaan was als assistent-trainer en vervolgens doorgroeide tot technisch directeur. Tussen 2019 en 2022 wist hij een ploeg samen te stellen die de subtop van de Jupiler Pro League bestormde en dat leverde hem een fraaie transfer naar Club Brugge op.

Bij Blauw-Zwart wist hij echter nooit zijn plaats te vinden en na minder dan een jaar werd de samenwerking vorige zomer alweer stopgezet. Caluwé ging meteen aan de slag als technisch directeur bij Zulte Waregem, maar daar werd hij in maart ontslagen omdat de resultaten dit seizoen tegenvielen.

Willem II stelt Caluwé voor

Nu mag Caluwé echter opnieuw aan de slag. De voorbije dagen was al bekend geraakt dat hij een grote kandidaat was om de nieuwe technisch directeur te worden bij Willem II en de Nederlandse club heeft zijn aanstelling nu officieel aangekondigd. Caluwé tekende een contract voor twee jaar met optie.

De 46-jarige keert zo terug op het oude nest, want hij bracht het grootste deel van zijn spelerscarrière in Tilburg door. Als middenvelder speelde hij van 2000 tot 2006 182 wedstrijden voor de club. "Met Tom hebben we een technisch directeur die zijn sporen heeft verdiend als voetballer én als technisch directeur", is algemeen directeur Merijn Goris dan ook enthousiast.

Terug op oude nest

"Op jonge leeftijd heeft hij al veel ervaring opgedaan en successen behaald in België. Daarnaast is Tom een echte Willem II'er die de club goed kent en weet wat erbij komt kijken wanneer je uitkomt in de Eredivisie. De gesprekken voelden zeer goed aan en ik kijk uit naar de samenwerking."

Met Willem II mag Caluwé volgend seizoen in de Eredivisie aan de slag, nadat de club dit seizoen de titel veroverde in de Keuken Kampioen Divisie. Dat deden ze met dank aan een Belgische trainer, want Peter Maes ging er in september aan de slag.

Zal hij Willem II successen bezorgen?

Meest recent

'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

37
37
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

68
68
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

159
159
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

106
106
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

68
68
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

167
167
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

626
626
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

128
128
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

418
418
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

507
507
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

334
334
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

238
238
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

215
215
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

61
61
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

75
75
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

261
261
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

62
62
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

283
283
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

108
108
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

443
443
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

441
441
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

189
189
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

249
249
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

433
433
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

62
62

Meer sportnieuws