Caluwé heeft mooie nieuwe uitdaging helemaal beet

36
Caluwé heeft mooie nieuwe uitdaging helemaal beet

Enkele jaren geleden was Tom Caluwé nog een rijzende ster als technisch directeur, maar de voorbije twee seizoenen kreeg zijn reputatie toch klappen. Zijn passages bij zowel Club Brugge als Zulte Waregem eindigden met een sisser. Nu heeft hij echter een mooie nieuwe uitdaging beet.

Caluwé had grote indruk gemaakt bij KV Mechelen, waar hij na het einde van zijn spelerscarrière eerst aan de slag gegaan was als assistent-trainer en vervolgens doorgroeide tot technisch directeur. Tussen 2019 en 2022 wist hij een ploeg samen te stellen die de subtop van de Jupiler Pro League bestormde en dat leverde hem een fraaie transfer naar Club Brugge op.

Bij Blauw-Zwart wist hij echter nooit zijn plaats te vinden en na minder dan een jaar werd de samenwerking vorige zomer alweer stopgezet. Caluwé ging meteen aan de slag als technisch directeur bij Zulte Waregem, maar daar werd hij in maart ontslagen omdat de resultaten dit seizoen tegenvielen.

LEES OOK: KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

Willem II stelt Caluwé voor

Nu mag Caluwé echter opnieuw aan de slag. De voorbije dagen was al bekend geraakt dat hij een grote kandidaat was om de nieuwe technisch directeur te worden bij Willem II en de Nederlandse club heeft zijn aanstelling nu officieel aangekondigd. Caluwé tekende een contract voor twee jaar met optie.

De 46-jarige keert zo terug op het oude nest, want hij bracht het grootste deel van zijn spelerscarrière in Tilburg door. Als middenvelder speelde hij van 2000 tot 2006 182 wedstrijden voor de club. "Met Tom hebben we een technisch directeur die zijn sporen heeft verdiend als voetballer én als technisch directeur", is algemeen directeur Merijn Goris dan ook enthousiast.

Terug op oude nest

"Op jonge leeftijd heeft hij al veel ervaring opgedaan en successen behaald in België. Daarnaast is Tom een echte Willem II'er die de club goed kent en weet wat erbij komt kijken wanneer je uitkomt in de Eredivisie. De gesprekken voelden zeer goed aan en ik kijk uit naar de samenwerking."

Met Willem II mag Caluwé volgend seizoen in de Eredivisie aan de slag, nadat de club dit seizoen de titel veroverde in de Keuken Kampioen Divisie. Dat deden ze met dank aan een Belgische trainer, want Peter Maes ging er in september aan de slag.

Zal hij Willem II successen bezorgen?

Meest recent

Wisdom Mike verklaart waarom hij Club boven Bayern koos

Club Brugge kende een zeer drukke zomermercato, waarin het verschillende smaakmakers zag vertrekken. ...

8
8
'Perez zet alles op alles: Real klopt Barça voor wonderkind'

Hoewel de transfermarkt momenteel gesloten is, is er toch een absolute titanenstrijd aan de gang. De ...

26
26
Hoefkens onthult: "Daarover grote discussie met Verhaeghe"

De Rode Duivels beginnen vrijdagavond aan hun campagne in de Nations League met een clash in en ...

52
52
Duivels hoeven volgende Franse sterkhouder niet te vrezen

De Rode Duivels krijgen in de komende twee weken meteen enkele zware opdrachten voorgeschoteld in de ...

38
38
Kane hakt knoop door én onthult volgende uitdaging na Bayern

Harry Kane lijkt voorlopig nog lang niet klaar in Europa. De Engelse spits staat op het punt zijn ...

48
48
Ronaldo recht de rug bij Portugal: "Of ik stop als voetballer?"

Cristiano Ronaldo werd ook door Jorge Jesus opgeroepen voor de nationale ploeg. De 41-jarige ...

38
38
Raskin onder de indruk bij de Duivels: “Hij is héél sterk”

Rudi Garcia gaf bij de Rode Duivels een aantal nieuwe spelers kansen. Onder meer Nathan Ngoy en ...

230
230
Van Gucht lokt woede uit: "Hij heeft een extreme drang, ten koste van alles"

Ruben Van Gucht liet in De Verraders een spoor van verbazing en ergernis achter. Zijn creatieve ...

99
99
Caluwé rekent op twee sterkhouders: "Week na week beter"

KV Mechelen is met een 3 op 21 dramatische gestart aan het seizoen. De Maneblussers hopen dat de ...

95
95
‘Vanaken betaalt zware prijs voor recorddeal Club Brugge'

Club Brugge is bereid om bijzonder ver te gaan voor een nieuwe spelmaker. Als die recorddeal er ...

253
253
Verschaeren bij Sampdoria: zo verlopen zijn eerste weken in Italië

Yari Verschaeren verliet afgelopen zomer RSC Anderlecht. Het duurde even vooraleer hij een nieuwe ...

206
206
De Zes van Italië: hoe zijn de Duivels gestart in de Serie A?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Italië. Een land in grote crisis. Bij de Belgen ...

32
32
Klopp geeft groot signaal: Nations League onder druk

Chapeau Jürgen Klopp. Hij maakte twee selecties van in totaal 44 spelers bekend voor de vier ...

118
118
Club, Anderlecht of Genk: wie is hofleverancier van België?

De Rode Duivels, de beloften, de U19, de U18 en U17 van België spelen de komende dagen ...

134
134
'Versterking Kompany: Bayern lonkt wéér naar Premier League'

Bayern München is opnieuw sterk uit de startblokken geschoten. Desondanks blijft er ook bij Der ...

126
126
Verrassende bondscoach U17: Mignolet geeft tekst en uitleg

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

190
190
Franse revolutie: Zidane zorgt voor drastische veranderingen

Aanstaande vrijdag maakt niet enkel Mark van Bommel zijn grote debuut als bondscoach. Dan staat ook ...

126
126
Meteen miserie bij Duivels: Mark van Bommel 'kansloos'

Italië. Frankrijk. Turkije. En nog eens Frankrijk. Mark van Bommel staat voor een erg pittige ...

464
464
Club-aanwinst richt zich tot fans: "Spreek me met bijnaam aan"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een achttal nieuwe spelers in huis. Eén ...

425
425
OHL Women ontsnapt: gouden CL-punt na late penaltymisser

Terwijl het clubvoetbal bij de heren enkele weken stilligt door de internationale verplichtingen, ...

55
55
Pittig concurrentie-duel bij Duivels: WK-smaakmaker uit ploeg?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

366
366
Geen Courtois in Nations League: Real-boegbeeld onthult reden

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

163
163
Gedaan met kappers en smartphones: Klopp maakt korte metten

In de Nations League is het donderdagavond uitkijken naar de burenclash tussen Nederland en ...

244
244
Beerschot slikt flinke tik: "Hoop dat het in orde komt ..."

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

250
250
‘Van Bommel keihard: De Bruyne, Lukaku én Vanaken eruit'

Vier interlands in elf dagen: Mark van Bommel zal moeten schuiven bij de Rode Duivels. Zelfs De ...

505
505

Meer sportnieuws