Caluwé heeft mooie nieuwe uitdaging helemaal beet

door
Caluwé heeft mooie nieuwe uitdaging helemaal beet

Enkele jaren geleden was Tom Caluwé nog een rijzende ster als technisch directeur, maar de voorbije twee seizoenen kreeg zijn reputatie toch klappen. Zijn passages bij zowel Club Brugge als Zulte Waregem eindigden met een sisser. Nu heeft hij echter een mooie nieuwe uitdaging beet.

Caluwé had grote indruk gemaakt bij KV Mechelen, waar hij na het einde van zijn spelerscarrière eerst aan de slag gegaan was als assistent-trainer en vervolgens doorgroeide tot technisch directeur. Tussen 2019 en 2022 wist hij een ploeg samen te stellen die de subtop van de Jupiler Pro League bestormde en dat leverde hem een fraaie transfer naar Club Brugge op.

Bij Blauw-Zwart wist hij echter nooit zijn plaats te vinden en na minder dan een jaar werd de samenwerking vorige zomer alweer stopgezet. Caluwé ging meteen aan de slag als technisch directeur bij Zulte Waregem, maar daar werd hij in maart ontslagen omdat de resultaten dit seizoen tegenvielen.

Willem II stelt Caluwé voor

Nu mag Caluwé echter opnieuw aan de slag. De voorbije dagen was al bekend geraakt dat hij een grote kandidaat was om de nieuwe technisch directeur te worden bij Willem II en de Nederlandse club heeft zijn aanstelling nu officieel aangekondigd. Caluwé tekende een contract voor twee jaar met optie.

De 46-jarige keert zo terug op het oude nest, want hij bracht het grootste deel van zijn spelerscarrière in Tilburg door. Als middenvelder speelde hij van 2000 tot 2006 182 wedstrijden voor de club. "Met Tom hebben we een technisch directeur die zijn sporen heeft verdiend als voetballer én als technisch directeur", is algemeen directeur Merijn Goris dan ook enthousiast.

Terug op oude nest

"Op jonge leeftijd heeft hij al veel ervaring opgedaan en successen behaald in België. Daarnaast is Tom een echte Willem II'er die de club goed kent en weet wat erbij komt kijken wanneer je uitkomt in de Eredivisie. De gesprekken voelden zeer goed aan en ik kijk uit naar de samenwerking."

Met Willem II mag Caluwé volgend seizoen in de Eredivisie aan de slag, nadat de club dit seizoen de titel veroverde in de Keuken Kampioen Divisie. Dat deden ze met dank aan een Belgische trainer, want Peter Maes ging er in september aan de slag.

Zal hij Willem II successen bezorgen?

Meest recent

Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

0
0
Leko voert viert wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

50
50
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

38
38
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

45
45
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

97
97
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

204
204
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

204
204
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

39
39
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

91
91
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

175
175
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

104
104
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

166
166
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

171
171
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

392
392
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

348
348
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

236
236
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

160
160
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

134
134
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

226
226
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

80
80
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

388
388
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

124
124
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

422
422
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

182
182

Meer sportnieuws