Caluwé heeft mooie nieuwe uitdaging helemaal beet

door
Caluwé heeft mooie nieuwe uitdaging helemaal beet

Enkele jaren geleden was Tom Caluwé nog een rijzende ster als technisch directeur, maar de voorbije twee seizoenen kreeg zijn reputatie toch klappen. Zijn passages bij zowel Club Brugge als Zulte Waregem eindigden met een sisser. Nu heeft hij echter een mooie nieuwe uitdaging beet.

Caluwé had grote indruk gemaakt bij KV Mechelen, waar hij na het einde van zijn spelerscarrière eerst aan de slag gegaan was als assistent-trainer en vervolgens doorgroeide tot technisch directeur. Tussen 2019 en 2022 wist hij een ploeg samen te stellen die de subtop van de Jupiler Pro League bestormde en dat leverde hem een fraaie transfer naar Club Brugge op.

Bij Blauw-Zwart wist hij echter nooit zijn plaats te vinden en na minder dan een jaar werd de samenwerking vorige zomer alweer stopgezet. Caluwé ging meteen aan de slag als technisch directeur bij Zulte Waregem, maar daar werd hij in maart ontslagen omdat de resultaten dit seizoen tegenvielen.

Willem II stelt Caluwé voor

Nu mag Caluwé echter opnieuw aan de slag. De voorbije dagen was al bekend geraakt dat hij een grote kandidaat was om de nieuwe technisch directeur te worden bij Willem II en de Nederlandse club heeft zijn aanstelling nu officieel aangekondigd. Caluwé tekende een contract voor twee jaar met optie.

De 46-jarige keert zo terug op het oude nest, want hij bracht het grootste deel van zijn spelerscarrière in Tilburg door. Als middenvelder speelde hij van 2000 tot 2006 182 wedstrijden voor de club. "Met Tom hebben we een technisch directeur die zijn sporen heeft verdiend als voetballer én als technisch directeur", is algemeen directeur Merijn Goris dan ook enthousiast.

Terug op oude nest

"Op jonge leeftijd heeft hij al veel ervaring opgedaan en successen behaald in België. Daarnaast is Tom een echte Willem II'er die de club goed kent en weet wat erbij komt kijken wanneer je uitkomt in de Eredivisie. De gesprekken voelden zeer goed aan en ik kijk uit naar de samenwerking."

Met Willem II mag Caluwé volgend seizoen in de Eredivisie aan de slag, nadat de club dit seizoen de titel veroverde in de Keuken Kampioen Divisie. Dat deden ze met dank aan een Belgische trainer, want Peter Maes ging er in september aan de slag.

Zal hij Willem II successen bezorgen?

Meest recent

Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

105
105
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

102
102
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

298
298
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

106
106
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

57
57
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

0
0
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

383
383
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

307
307
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

90
90
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

47
47
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

89
89
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

261
261
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

114
114
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

120
120
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

292
292
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

155
155
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

576
576
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

575
575
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

521
521
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

257
257
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

454
454
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

378
378
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

237
237
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

1292
1292
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

89
89

Meer sportnieuws