TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Barça, Vrancken toch niet naar Gent?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Barça, Vrancken toch niet naar Gent?'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij goudhaantje'

Jupiler Pro League

Bij AA Gent werd dinsdag het afscheid van Hein Vanhaezebrouck officieel aangekondigd en dus is het enkel nog wachten op zijn opvolger. Dat leek vrijwel zeker de pas bij KRC Genk vertrokken Wouter Vrancken te gaan worden, maar vanuit Gentse hoek wordt ontkend dat de deal al in kannen en kruiken is. Ook Antwerp zou overigens bij Vrancken geïnformeerd hebben.

De Buffalo's beginnen zich wel alsmaar meer te roeren op de transfermarkt. Zo hebben ze zich nu ook gemeld voor Malick Junior Yalcouyé, een 18-jarige middenvelder die de voorbije maanden hoge ogen gooide bij IFK Göteborg. Dat zorgt er echter voor dat hij ook al de aandacht getrokken heeft van Ajax, PSV en enkele Engelse clubs, waaronder Liverpool en Brentford. Bovendien zou de jonge Ivoriaan nu al 8 à 10 miljoen euro moeten kosten.

Aan uitgaande zijde moet Gent wel alsmaar meer vrezen voor een vertrek van goudhaantje Jorthy Mokio. Het 16-jarige toptalent heeft nog altijd geen profcontract getekend en blijft flirten met buitenlandse clubs. Zo was hij vorig weekend in Amsterdam om met zijn familie een wedstrijd van Ajax bij te wonen. Het blijft zo bang afwachten voor Gent.

Verschillende clubs in ons land zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Bij Westerlo zouden ze die alvast gevonden hebben, want ze zouden een overeenkomst gevonden hebben om Timmy Simons weg te plukken bij Dender. De ex-Rode Duivel zou voor twee jaar tekenen in Het Kuipje.

Bij Antwerp is de zoektocht echter nog vol aan de gang. De voorbije dagen viel de naam van Alex Pastoor (Almere City) als mogelijke opvolger voor Mark van Bommel, maar de Great Old zou ook denken aan een oude bekende. Zo zou ook Jonas De Roeck een concrete optie zijn. De Roeck was als speler nog bij Antwerp actief en past in het profiel dat ze op de Bosuil zoeken, maar werd de voorbije dagen ook aan KV Mechelen gelinkt.

Club Brugge was al zeer actief met het oog op volgend seizoen en blijft werk maken van versterking. Nu zou het ook zijn oog laten vallen hebben op Michael Baidoo, een 25-jarige Ghanese offensieve middenvelder die in Zweden voor Elfsborg speelt. Ze zouden wel concurrentie krijgen van Villarreal, Leicester City en enkele teams uit de Engelse Championship.

Buitenland

Bij FC Barcelona lijkt er na een tegenvallend seizoen een stevige leegloop op til te staan. De eerste grote naam die naar de uitgang geduwd wordt, is João Felix. De Portugese aanvaller zakte na een veelbelovende start de voorbije maanden weer helemaal weg en hij wordt daarom teruggestuurd naar Atletico Madrid, van wie Barça hem dit seizoen huurde.

Daarnaast zou Barça ook alweer afwillen van Vitor Roque, die pas in januari neerstreek. De jonge Braziliaanse spits kon sindsdien nog niet overtuigen en dus zou Barça voor volgend seizoen niet op hem rekenen. Meer dan waarschijnlijk zal hij op huurbasis de club verlaten.

Denk je dat AA Gent Vrancken nog zal laten glippen?

Meest recent

'Club Brugge heeft beet: twee vliegen in één klap'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

74
74
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij goudhaantje'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

40
40
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

314
314
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

191
191
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

553
553
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

419
419
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

146
146
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

88
88
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

398
398
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

61
61
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

182
182
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

335
335
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

239
239
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

210
210
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

248
248
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

427
427
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

227
227
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

65
65
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

107
107
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

617
617
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

84
84
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

911
911
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

658
658
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

34
34

Meer sportnieuws