TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Barça, Vrancken toch niet naar Gent?'

464 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Barça, Vrancken toch niet naar Gent?'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Jupiler Pro League

Bij AA Gent werd dinsdag het afscheid van Hein Vanhaezebrouck officieel aangekondigd en dus is het enkel nog wachten op zijn opvolger. Dat leek vrijwel zeker de pas bij KRC Genk vertrokken Wouter Vrancken te gaan worden, maar vanuit Gentse hoek wordt ontkend dat de deal al in kannen en kruiken is. Ook Antwerp zou overigens bij Vrancken geïnformeerd hebben.

De Buffalo's beginnen zich wel alsmaar meer te roeren op de transfermarkt. Zo hebben ze zich nu ook gemeld voor Malick Junior Yalcouyé, een 18-jarige middenvelder die de voorbije maanden hoge ogen gooide bij IFK Göteborg. Dat zorgt er echter voor dat hij ook al de aandacht getrokken heeft van Ajax, PSV en enkele Engelse clubs, waaronder Liverpool en Brentford. Bovendien zou de jonge Ivoriaan nu al 8 à 10 miljoen euro moeten kosten.

Aan uitgaande zijde moet Gent wel alsmaar meer vrezen voor een vertrek van goudhaantje Jorthy Mokio. Het 16-jarige toptalent heeft nog altijd geen profcontract getekend en blijft flirten met buitenlandse clubs. Zo was hij vorig weekend in Amsterdam om met zijn familie een wedstrijd van Ajax bij te wonen. Het blijft zo bang afwachten voor Gent.

Verschillende clubs in ons land zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Bij Westerlo zouden ze die alvast gevonden hebben, want ze zouden een overeenkomst gevonden hebben om Timmy Simons weg te plukken bij Dender. De ex-Rode Duivel zou voor twee jaar tekenen in Het Kuipje.

Bij Antwerp is de zoektocht echter nog vol aan de gang. De voorbije dagen viel de naam van Alex Pastoor (Almere City) als mogelijke opvolger voor Mark van Bommel, maar de Great Old zou ook denken aan een oude bekende. Zo zou ook Jonas De Roeck een concrete optie zijn. De Roeck was als speler nog bij Antwerp actief en past in het profiel dat ze op de Bosuil zoeken, maar werd de voorbije dagen ook aan KV Mechelen gelinkt.

Club Brugge was al zeer actief met het oog op volgend seizoen en blijft werk maken van versterking. Nu zou het ook zijn oog laten vallen hebben op Michael Baidoo, een 25-jarige Ghanese offensieve middenvelder die in Zweden voor Elfsborg speelt. Ze zouden wel concurrentie krijgen van Villarreal, Leicester City en enkele teams uit de Engelse Championship.

Buitenland

Bij FC Barcelona lijkt er na een tegenvallend seizoen een stevige leegloop op til te staan. De eerste grote naam die naar de uitgang geduwd wordt, is João Felix. De Portugese aanvaller zakte na een veelbelovende start de voorbije maanden weer helemaal weg en hij wordt daarom teruggestuurd naar Atletico Madrid, van wie Barça hem dit seizoen huurde.

Daarnaast zou Barça ook alweer afwillen van Vitor Roque, die pas in januari neerstreek. De jonge Braziliaanse spits kon sindsdien nog niet overtuigen en dus zou Barça voor volgend seizoen niet op hem rekenen. Meer dan waarschijnlijk zal hij op huurbasis de club verlaten.

Denk je dat AA Gent Vrancken nog zal laten glippen?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

25
25
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

144
144
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

97
97
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

91
91
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

290
290
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

165
165
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

168
168
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

352
352
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

620
620
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

308
308
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3447
3447
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

64
64
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

78
78
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

59
59
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

207
207
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

227
227
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

203
203
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

123
123
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

130
130

Meer sportnieuws