TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Barça, Vrancken toch niet naar Gent?'

464 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Barça, Vrancken toch niet naar Gent?'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Jupiler Pro League

Bij AA Gent werd dinsdag het afscheid van Hein Vanhaezebrouck officieel aangekondigd en dus is het enkel nog wachten op zijn opvolger. Dat leek vrijwel zeker de pas bij KRC Genk vertrokken Wouter Vrancken te gaan worden, maar vanuit Gentse hoek wordt ontkend dat de deal al in kannen en kruiken is. Ook Antwerp zou overigens bij Vrancken geïnformeerd hebben.

De Buffalo's beginnen zich wel alsmaar meer te roeren op de transfermarkt. Zo hebben ze zich nu ook gemeld voor Malick Junior Yalcouyé, een 18-jarige middenvelder die de voorbije maanden hoge ogen gooide bij IFK Göteborg. Dat zorgt er echter voor dat hij ook al de aandacht getrokken heeft van Ajax, PSV en enkele Engelse clubs, waaronder Liverpool en Brentford. Bovendien zou de jonge Ivoriaan nu al 8 à 10 miljoen euro moeten kosten.

Aan uitgaande zijde moet Gent wel alsmaar meer vrezen voor een vertrek van goudhaantje Jorthy Mokio. Het 16-jarige toptalent heeft nog altijd geen profcontract getekend en blijft flirten met buitenlandse clubs. Zo was hij vorig weekend in Amsterdam om met zijn familie een wedstrijd van Ajax bij te wonen. Het blijft zo bang afwachten voor Gent.

Verschillende clubs in ons land zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Bij Westerlo zouden ze die alvast gevonden hebben, want ze zouden een overeenkomst gevonden hebben om Timmy Simons weg te plukken bij Dender. De ex-Rode Duivel zou voor twee jaar tekenen in Het Kuipje.

Bij Antwerp is de zoektocht echter nog vol aan de gang. De voorbije dagen viel de naam van Alex Pastoor (Almere City) als mogelijke opvolger voor Mark van Bommel, maar de Great Old zou ook denken aan een oude bekende. Zo zou ook Jonas De Roeck een concrete optie zijn. De Roeck was als speler nog bij Antwerp actief en past in het profiel dat ze op de Bosuil zoeken, maar werd de voorbije dagen ook aan KV Mechelen gelinkt.

Club Brugge was al zeer actief met het oog op volgend seizoen en blijft werk maken van versterking. Nu zou het ook zijn oog laten vallen hebben op Michael Baidoo, een 25-jarige Ghanese offensieve middenvelder die in Zweden voor Elfsborg speelt. Ze zouden wel concurrentie krijgen van Villarreal, Leicester City en enkele teams uit de Engelse Championship.

Buitenland

Bij FC Barcelona lijkt er na een tegenvallend seizoen een stevige leegloop op til te staan. De eerste grote naam die naar de uitgang geduwd wordt, is João Felix. De Portugese aanvaller zakte na een veelbelovende start de voorbije maanden weer helemaal weg en hij wordt daarom teruggestuurd naar Atletico Madrid, van wie Barça hem dit seizoen huurde.

Daarnaast zou Barça ook alweer afwillen van Vitor Roque, die pas in januari neerstreek. De jonge Braziliaanse spits kon sindsdien nog niet overtuigen en dus zou Barça voor volgend seizoen niet op hem rekenen. Meer dan waarschijnlijk zal hij op huurbasis de club verlaten.

Denk je dat AA Gent Vrancken nog zal laten glippen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

51
51
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

6
6
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

125
125
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

72
72
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

216
216
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

66
66
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

45
45
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

192
192
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

102
102
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

592
592
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

167
167
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

103
103
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

181
181
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

209
209
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1259
1259
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

642
642
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

232
232
Europese pers onder indruk: drie Duivels op voetstuk gezet

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

778
778
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

50
50
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

97
97
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

141
141
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

138
138
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

146
146
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

288
288
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

349
349
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

198
198

Meer sportnieuws