TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Barça, Vrancken toch niet naar Gent?'

464
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Barça, Vrancken toch niet naar Gent?'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Jupiler Pro League

Bij AA Gent werd dinsdag het afscheid van Hein Vanhaezebrouck officieel aangekondigd en dus is het enkel nog wachten op zijn opvolger. Dat leek vrijwel zeker de pas bij KRC Genk vertrokken Wouter Vrancken te gaan worden, maar vanuit Gentse hoek wordt ontkend dat de deal al in kannen en kruiken is. Ook Antwerp zou overigens bij Vrancken geïnformeerd hebben.

De Buffalo's beginnen zich wel alsmaar meer te roeren op de transfermarkt. Zo hebben ze zich nu ook gemeld voor Malick Junior Yalcouyé, een 18-jarige middenvelder die de voorbije maanden hoge ogen gooide bij IFK Göteborg. Dat zorgt er echter voor dat hij ook al de aandacht getrokken heeft van Ajax, PSV en enkele Engelse clubs, waaronder Liverpool en Brentford. Bovendien zou de jonge Ivoriaan nu al 8 à 10 miljoen euro moeten kosten.

Aan uitgaande zijde moet Gent wel alsmaar meer vrezen voor een vertrek van goudhaantje Jorthy Mokio. Het 16-jarige toptalent heeft nog altijd geen profcontract getekend en blijft flirten met buitenlandse clubs. Zo was hij vorig weekend in Amsterdam om met zijn familie een wedstrijd van Ajax bij te wonen. Het blijft zo bang afwachten voor Gent.

Verschillende clubs in ons land zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Bij Westerlo zouden ze die alvast gevonden hebben, want ze zouden een overeenkomst gevonden hebben om Timmy Simons weg te plukken bij Dender. De ex-Rode Duivel zou voor twee jaar tekenen in Het Kuipje.

Bij Antwerp is de zoektocht echter nog vol aan de gang. De voorbije dagen viel de naam van Alex Pastoor (Almere City) als mogelijke opvolger voor Mark van Bommel, maar de Great Old zou ook denken aan een oude bekende. Zo zou ook Jonas De Roeck een concrete optie zijn. De Roeck was als speler nog bij Antwerp actief en past in het profiel dat ze op de Bosuil zoeken, maar werd de voorbije dagen ook aan KV Mechelen gelinkt.

Club Brugge was al zeer actief met het oog op volgend seizoen en blijft werk maken van versterking. Nu zou het ook zijn oog laten vallen hebben op Michael Baidoo, een 25-jarige Ghanese offensieve middenvelder die in Zweden voor Elfsborg speelt. Ze zouden wel concurrentie krijgen van Villarreal, Leicester City en enkele teams uit de Engelse Championship.

Buitenland

Bij FC Barcelona lijkt er na een tegenvallend seizoen een stevige leegloop op til te staan. De eerste grote naam die naar de uitgang geduwd wordt, is João Felix. De Portugese aanvaller zakte na een veelbelovende start de voorbije maanden weer helemaal weg en hij wordt daarom teruggestuurd naar Atletico Madrid, van wie Barça hem dit seizoen huurde.

Daarnaast zou Barça ook alweer afwillen van Vitor Roque, die pas in januari neerstreek. De jonge Braziliaanse spits kon sindsdien nog niet overtuigen en dus zou Barça voor volgend seizoen niet op hem rekenen. Meer dan waarschijnlijk zal hij op huurbasis de club verlaten.

Denk je dat AA Gent Vrancken nog zal laten glippen?

Meest recent

Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

36
36
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

44
44
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

98
98
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

160
160
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

97
97
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

35
35
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

112
112
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

288
288
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

85
85
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

42
42
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

268
268
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

398
398
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

105
105
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

112
112
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

83
83
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

282
282
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

369
369
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

57
57
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

520
520
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

398
398
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

122
122
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

206
206
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

35
35
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

77
77

Meer sportnieuws