TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Barça, Vrancken toch niet naar Gent?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Barça, Vrancken toch niet naar Gent?'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Jupiler Pro League

Bij AA Gent werd dinsdag het afscheid van Hein Vanhaezebrouck officieel aangekondigd en dus is het enkel nog wachten op zijn opvolger. Dat leek vrijwel zeker de pas bij KRC Genk vertrokken Wouter Vrancken te gaan worden, maar vanuit Gentse hoek wordt ontkend dat de deal al in kannen en kruiken is. Ook Antwerp zou overigens bij Vrancken geïnformeerd hebben.

De Buffalo's beginnen zich wel alsmaar meer te roeren op de transfermarkt. Zo hebben ze zich nu ook gemeld voor Malick Junior Yalcouyé, een 18-jarige middenvelder die de voorbije maanden hoge ogen gooide bij IFK Göteborg. Dat zorgt er echter voor dat hij ook al de aandacht getrokken heeft van Ajax, PSV en enkele Engelse clubs, waaronder Liverpool en Brentford. Bovendien zou de jonge Ivoriaan nu al 8 à 10 miljoen euro moeten kosten.

Aan uitgaande zijde moet Gent wel alsmaar meer vrezen voor een vertrek van goudhaantje Jorthy Mokio. Het 16-jarige toptalent heeft nog altijd geen profcontract getekend en blijft flirten met buitenlandse clubs. Zo was hij vorig weekend in Amsterdam om met zijn familie een wedstrijd van Ajax bij te wonen. Het blijft zo bang afwachten voor Gent.

Verschillende clubs in ons land zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Bij Westerlo zouden ze die alvast gevonden hebben, want ze zouden een overeenkomst gevonden hebben om Timmy Simons weg te plukken bij Dender. De ex-Rode Duivel zou voor twee jaar tekenen in Het Kuipje.

Bij Antwerp is de zoektocht echter nog vol aan de gang. De voorbije dagen viel de naam van Alex Pastoor (Almere City) als mogelijke opvolger voor Mark van Bommel, maar de Great Old zou ook denken aan een oude bekende. Zo zou ook Jonas De Roeck een concrete optie zijn. De Roeck was als speler nog bij Antwerp actief en past in het profiel dat ze op de Bosuil zoeken, maar werd de voorbije dagen ook aan KV Mechelen gelinkt.

Club Brugge was al zeer actief met het oog op volgend seizoen en blijft werk maken van versterking. Nu zou het ook zijn oog laten vallen hebben op Michael Baidoo, een 25-jarige Ghanese offensieve middenvelder die in Zweden voor Elfsborg speelt. Ze zouden wel concurrentie krijgen van Villarreal, Leicester City en enkele teams uit de Engelse Championship.

Buitenland

Bij FC Barcelona lijkt er na een tegenvallend seizoen een stevige leegloop op til te staan. De eerste grote naam die naar de uitgang geduwd wordt, is João Felix. De Portugese aanvaller zakte na een veelbelovende start de voorbije maanden weer helemaal weg en hij wordt daarom teruggestuurd naar Atletico Madrid, van wie Barça hem dit seizoen huurde.

Daarnaast zou Barça ook alweer afwillen van Vitor Roque, die pas in januari neerstreek. De jonge Braziliaanse spits kon sindsdien nog niet overtuigen en dus zou Barça voor volgend seizoen niet op hem rekenen. Meer dan waarschijnlijk zal hij op huurbasis de club verlaten.

Denk je dat AA Gent Vrancken nog zal laten glippen?

Meest recent

Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

6
6
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

42
42
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

80
80
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

187
187
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

113
113
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

51
51
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

195
195
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

101
101
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

145
145
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

406
406
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

55
55
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

155
155
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

461
461
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

150
150
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

217
217
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

278
278
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

477
477
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

253
253
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

569
569
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

436
436
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

235
235
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

57
57
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

324
324
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

220
220
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

981
981

Meer sportnieuws