Exodus in Neerpede: volgende vertrekker kondigt afscheid aan

door
Exodus in Neerpede: volgende vertrekker kondigt afscheid aan

Het vertrek van directeur Jean Kindermans was voor Anderlecht het signaal om de befaamde academie eens grondig onder handen te nemen. Dat houdt blijkbaar ook een grote schoonmaak in, want intussen maakten nog heel wat andere personeelsleden hun kastje leeg in Neerpede.

In het zog van Kindermans verhuisde bijvoorbeeld tevens diens rechterhand Frédéric Delooz naar Antwerp, terwijl de Brusselaars eerder al afscheid namen van Kevin Vermeulen en Jan Verlinden. Recent kondigde ook fysiektrainer Hubert Lemaire aan dat hij na 22 jaar stopt bij Paars-Wit.

LEES OOK: Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

Cortes verlaat Neerpede

Een voorbeeld dat nu wordt gevolgd door Angel Cortes, sinds 2021 aan de slag in het Lotto Park. Daar deed de 66-jarige Spaanse Belg dienst als trainer van achtereenvolgens de U15 en U13. Na 10 seizoenen bij de U21 van Eupen werd Cortes destijds in huis gehaald door Kindermans.

"Tijdens de Pro Licence cursus leerde ik Angel kennen als een interessante persoon met een duidelijke voetbalvisie. Als trainer kon hij mij in onze onderlinge confrontaties nadien steeds overtuigen. Hij heeft veel ideeën die overeenstemmen met onze opleidingsfilosofie", vertelde hij toen.

Exodus na Kindermans

Nu houdt Cortes het dus voor bekeken in Anderlecht. "Na drie jaar in Neerpede eindigt het avontuur. Ik wil iedereen bedanken voor deze geweldige ervaring. De passie is er nog, dus ik ben klaar voor een nieuwe uitdaging om mijn knowhow door te geven", klinkt het op zijn sociale media.

Kindermans zijn exit lijkt dus toch een heuse leegloop in te luiden in Neerpede, waar het triumveraat Mikkel Hemmersam, Henk Mariman en Peter Verbeke voortaan de touwtjes in handen heeft. Aan hen om de vele openstaande vacatures nu weer op te vullen met geschikte kandidaten.

Denkt u dat Neerpede de norm zal blijven in België?

Meest recent

Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

15
15
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

15
15
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

168
168
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

13
13
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

261
261
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

102
102
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

193
193
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

350
350
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

243
243
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

259
259
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

444
444
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

487
487
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

268
268
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

234
234
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

291
291
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

151
151
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

322
322
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

80
80
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

231
231
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

383
383
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

304
304
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

322
322
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

309
309
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

406
406
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

373
373

Meer sportnieuws