Exodus in Neerpede: volgende vertrekker kondigt afscheid aan

door
Exodus in Neerpede: volgende vertrekker kondigt afscheid aan

Het vertrek van directeur Jean Kindermans was voor Anderlecht het signaal om de befaamde academie eens grondig onder handen te nemen. Dat houdt blijkbaar ook een grote schoonmaak in, want intussen maakten nog heel wat andere personeelsleden hun kastje leeg in Neerpede.

In het zog van Kindermans verhuisde bijvoorbeeld tevens diens rechterhand Frédéric Delooz naar Antwerp, terwijl de Brusselaars eerder al afscheid namen van Kevin Vermeulen en Jan Verlinden. Recent kondigde ook fysiektrainer Hubert Lemaire aan dat hij na 22 jaar stopt bij Paars-Wit.

LEES OOK: Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

Cortes verlaat Neerpede

Een voorbeeld dat nu wordt gevolgd door Angel Cortes, sinds 2021 aan de slag in het Lotto Park. Daar deed de 66-jarige Spaanse Belg dienst als trainer van achtereenvolgens de U15 en U13. Na 10 seizoenen bij de U21 van Eupen werd Cortes destijds in huis gehaald door Kindermans.

"Tijdens de Pro Licence cursus leerde ik Angel kennen als een interessante persoon met een duidelijke voetbalvisie. Als trainer kon hij mij in onze onderlinge confrontaties nadien steeds overtuigen. Hij heeft veel ideeën die overeenstemmen met onze opleidingsfilosofie", vertelde hij toen.

Exodus na Kindermans

Nu houdt Cortes het dus voor bekeken in Anderlecht. "Na drie jaar in Neerpede eindigt het avontuur. Ik wil iedereen bedanken voor deze geweldige ervaring. De passie is er nog, dus ik ben klaar voor een nieuwe uitdaging om mijn knowhow door te geven", klinkt het op zijn sociale media.

Kindermans zijn exit lijkt dus toch een heuse leegloop in te luiden in Neerpede, waar het triumveraat Mikkel Hemmersam, Henk Mariman en Peter Verbeke voortaan de touwtjes in handen heeft. Aan hen om de vele openstaande vacatures nu weer op te vullen met geschikte kandidaten.

Denkt u dat Neerpede de norm zal blijven in België?

Meest recent

Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

5
5
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

61
61
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

10
10
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

119
119
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

114
114
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

559
559
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

98
98
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

542
542
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

316
316
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

441
441
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

386
386
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

101
101
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

29
29
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

118
118
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

504
504
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

121
121
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

226
226
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

256
256
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

153
153
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

91
91
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

44
44
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

119
119
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

381
381
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

1070
1070
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

107
107

Meer sportnieuws