Exodus in Neerpede: volgende vertrekker kondigt afscheid aan

door
Exodus in Neerpede: volgende vertrekker kondigt afscheid aan

Het vertrek van directeur Jean Kindermans was voor Anderlecht het signaal om de befaamde academie eens grondig onder handen te nemen. Dat houdt blijkbaar ook een grote schoonmaak in, want intussen maakten nog heel wat andere personeelsleden hun kastje leeg in Neerpede.

In het zog van Kindermans verhuisde bijvoorbeeld tevens diens rechterhand Frédéric Delooz naar Antwerp, terwijl de Brusselaars eerder al afscheid namen van Kevin Vermeulen en Jan Verlinden. Recent kondigde ook fysiektrainer Hubert Lemaire aan dat hij na 22 jaar stopt bij Paars-Wit.

LEES OOK: Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

Cortes verlaat Neerpede

Een voorbeeld dat nu wordt gevolgd door Angel Cortes, sinds 2021 aan de slag in het Lotto Park. Daar deed de 66-jarige Spaanse Belg dienst als trainer van achtereenvolgens de U15 en U13. Na 10 seizoenen bij de U21 van Eupen werd Cortes destijds in huis gehaald door Kindermans.

"Tijdens de Pro Licence cursus leerde ik Angel kennen als een interessante persoon met een duidelijke voetbalvisie. Als trainer kon hij mij in onze onderlinge confrontaties nadien steeds overtuigen. Hij heeft veel ideeën die overeenstemmen met onze opleidingsfilosofie", vertelde hij toen.

Exodus na Kindermans

Nu houdt Cortes het dus voor bekeken in Anderlecht. "Na drie jaar in Neerpede eindigt het avontuur. Ik wil iedereen bedanken voor deze geweldige ervaring. De passie is er nog, dus ik ben klaar voor een nieuwe uitdaging om mijn knowhow door te geven", klinkt het op zijn sociale media.

Kindermans zijn exit lijkt dus toch een heuse leegloop in te luiden in Neerpede, waar het triumveraat Mikkel Hemmersam, Henk Mariman en Peter Verbeke voortaan de touwtjes in handen heeft. Aan hen om de vele openstaande vacatures nu weer op te vullen met geschikte kandidaten.

Denkt u dat Neerpede de norm zal blijven in België?

Meest recent

Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

1
1
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

109
109
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

37
37
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

82
82
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

40
40
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

144
144
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

147
147
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

84
84
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

553
553
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

236
236
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

264
264
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

806
806
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

520
520
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

367
367
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

286
286
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

718
718
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

192
192
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

61
61
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

93
93
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

402
402
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

60
60
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

17
17
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

549
549
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

434
434
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

42
42

Meer sportnieuws