Exodus in Neerpede: volgende vertrekker kondigt afscheid aan

door
Exodus in Neerpede: volgende vertrekker kondigt afscheid aan

Het vertrek van directeur Jean Kindermans was voor Anderlecht het signaal om de befaamde academie eens grondig onder handen te nemen. Dat houdt blijkbaar ook een grote schoonmaak in, want intussen maakten nog heel wat andere personeelsleden hun kastje leeg in Neerpede.

In het zog van Kindermans verhuisde bijvoorbeeld tevens diens rechterhand Frédéric Delooz naar Antwerp, terwijl de Brusselaars eerder al afscheid namen van Kevin Vermeulen en Jan Verlinden. Recent kondigde ook fysiektrainer Hubert Lemaire aan dat hij na 22 jaar stopt bij Paars-Wit.

LEES OOK: Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Cortes verlaat Neerpede

Een voorbeeld dat nu wordt gevolgd door Angel Cortes, sinds 2021 aan de slag in het Lotto Park. Daar deed de 66-jarige Spaanse Belg dienst als trainer van achtereenvolgens de U15 en U13. Na 10 seizoenen bij de U21 van Eupen werd Cortes destijds in huis gehaald door Kindermans.

"Tijdens de Pro Licence cursus leerde ik Angel kennen als een interessante persoon met een duidelijke voetbalvisie. Als trainer kon hij mij in onze onderlinge confrontaties nadien steeds overtuigen. Hij heeft veel ideeën die overeenstemmen met onze opleidingsfilosofie", vertelde hij toen.

Exodus na Kindermans

Nu houdt Cortes het dus voor bekeken in Anderlecht. "Na drie jaar in Neerpede eindigt het avontuur. Ik wil iedereen bedanken voor deze geweldige ervaring. De passie is er nog, dus ik ben klaar voor een nieuwe uitdaging om mijn knowhow door te geven", klinkt het op zijn sociale media.

Kindermans zijn exit lijkt dus toch een heuse leegloop in te luiden in Neerpede, waar het triumveraat Mikkel Hemmersam, Henk Mariman en Peter Verbeke voortaan de touwtjes in handen heeft. Aan hen om de vele openstaande vacatures nu weer op te vullen met geschikte kandidaten.

Denkt u dat Neerpede de norm zal blijven in België?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

53
53
FIlip Joos slaat nieuwe weg in: "Hebben het ver geschopt"

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

23
23
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

21
21
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

47
47
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

174
174
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

68
68
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

321
321
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

153
153
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

42
42
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

49
49
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

167
167
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

359
359
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

494
494
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

64
64
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

71
71
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1006
1006
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

260
260
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

840
840
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

228
228
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

449
449
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

45
45
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

161
161
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

55
55
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

59
59
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

83
83

Meer sportnieuws