Exodus in Neerpede: volgende vertrekker kondigt afscheid aan

580 stemmen
Exodus in Neerpede: volgende vertrekker kondigt afscheid aan

Het vertrek van directeur Jean Kindermans was voor Anderlecht het signaal om de befaamde academie eens grondig onder handen te nemen. Dat houdt blijkbaar ook een grote schoonmaak in, want intussen maakten nog heel wat andere personeelsleden hun kastje leeg in Neerpede.

In het zog van Kindermans verhuisde bijvoorbeeld tevens diens rechterhand Frédéric Delooz naar Antwerp, terwijl de Brusselaars eerder al afscheid namen van Kevin Vermeulen en Jan Verlinden. Recent kondigde ook fysiektrainer Hubert Lemaire aan dat hij na 22 jaar stopt bij Paars-Wit.

LEES OOK: Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

Cortes verlaat Neerpede

Een voorbeeld dat nu wordt gevolgd door Angel Cortes, sinds 2021 aan de slag in het Lotto Park. Daar deed de 66-jarige Spaanse Belg dienst als trainer van achtereenvolgens de U15 en U13. Na 10 seizoenen bij de U21 van Eupen werd Cortes destijds in huis gehaald door Kindermans.

"Tijdens de Pro Licence cursus leerde ik Angel kennen als een interessante persoon met een duidelijke voetbalvisie. Als trainer kon hij mij in onze onderlinge confrontaties nadien steeds overtuigen. Hij heeft veel ideeën die overeenstemmen met onze opleidingsfilosofie", vertelde hij toen.

Exodus na Kindermans

Nu houdt Cortes het dus voor bekeken in Anderlecht. "Na drie jaar in Neerpede eindigt het avontuur. Ik wil iedereen bedanken voor deze geweldige ervaring. De passie is er nog, dus ik ben klaar voor een nieuwe uitdaging om mijn knowhow door te geven", klinkt het op zijn sociale media.

Kindermans zijn exit lijkt dus toch een heuse leegloop in te luiden in Neerpede, waar het triumveraat Mikkel Hemmersam, Henk Mariman en Peter Verbeke voortaan de touwtjes in handen heeft. Aan hen om de vele openstaande vacatures nu weer op te vullen met geschikte kandidaten.

Denkt u dat Neerpede de norm zal blijven in België?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

34
34
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

65
65
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

87
87
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

42
42
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

16
16
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

44
44
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

82
82
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

244
244
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

55
55
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

29
29
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

49
49
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

356
356
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

177
177
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

641
641
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

138
138
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

121
121
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

465
465
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

662
662
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

497
497
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

74
74
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

418
418
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

513
513

Meer sportnieuws