Guardiola komt met eerste update over blessure De Bruyne

door
Guardiola komt met eerste update over blessure De Bruyne

Manchester City staat nu echt wel op een zucht van een nieuwe titel in de Premier League. Het begint immers als leider aan de slotspeeldag nadat het dinsdagavond met 0-2 ging winnen op het veld van Tottenham. Zondag kan de klus tegen West Ham helemaal afgemaakt worden, maar er zijn daarvoor wel enkele vraagtekens.

City kwam immers niet zonder kleerscheuren uit de strijd. Een dikke 20 minuten voor tijd zag Pep Guardiola zich immers genoodzaakt om doelman Ederson én Kevin De Bruyne naar de kant te halen. Die laatste had met een assist nog een groot aandeel in de 0-1, maar had zich even later geblesseerd.

LEES OOK: 'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Guardiola komt met update over De Bruyne

Na de match kwam Guardiola met een eerste stand van zaken over zijn twee sterkhouders. "Kevin heeft een tik op de enkel gekregen en hij kon niet meer normaal lopen", verklaarde hij aan de BBC. "Ederson had geen hersenschudding, maar een probleem met zijn oog. Hij kon niet meer goed zien, dus zei de dokter me dat ik hem moest vervangen."

De komende dagen wordt het nu afwachten hoe groot de schade is. Vooral de situatie van De Bruyne zal in ons land uiteraard angstvallig in de gaten gehouden worden. De aanvoerder van de Rode Duivels heeft door verschillende blessures al sinds maart 2023 geen interland meer gespeeld en binnen een maand moet hij de selectie gaan leiden op het EK.

Vervangers beslissen wel match

Het uitvallen van De Bruyne en Ederson bleek City dinsdagavond echter niet al te veel te deren. Hun vervangers Jérémy Doku en Stefan Ortega speelden immers een belangrijke rol in het over de streep trekken van de drie punten. Ortega pakte uit met twee zeer belangrijke reddingen, terwijl Doku de penalty afdwong waaruit de 0-2 viel.

Moeten we ons zorgen maken om De Bruyne?

Meest recent

'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

9
9
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

49
49
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

31
31
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

187
187
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

275
275
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

79
79
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

146
146
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

171
171
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

276
276
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

313
313
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

68
68
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

31
31
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

688
688
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

358
358
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

524
524
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

139
139
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

541
541
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1184
1184
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

338
338
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

728
728
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

346
346
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

238
238
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

158
158

Meer sportnieuws