Courtois maakt grote indruk bij swingend Real Madrid

door
Courtois maakt grote indruk bij swingend Real Madrid

De comeback van Thibaut Courtois bij Real Madrid blijft op rolletjes verlopen. Net als tegen Cadiz en Granada werd ook zijn derde wedstrijd sinds zijn blessure afgesloten met een clean sheet en een ruime overwinning. Deze keer kreeg Deportivo Alaves in het Bernabeu een 5-0 om de oren. Daarbij maakte Courtois ook indruk met enkele fraaie reddingen.

Nadat Carlo Ancelotti zaterdag tegen Granada nog voor een B-team gekozen had, liet hij nu tegen Alaves weer zijn titularissen aantreden. Maar dus wel met Courtois onder de lat en in de openingsminuten moest hij ook meteen aan de bak. Bij een warrige fase in de zestien moest hij maar liefst drie keer Alaves van de openingsgoal houden.

LEES OOK: 'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Courtois speelt zich in de kijker

Daarna nam Real echter snel over. Bellingham opende al na tien minuten de score en al bij de rust had de Koninklijke zijn schaapjes helemaal op het droge. Na goals van Vinicius Junior en Valverde stond het halfweg immers al 3-0.

Dat maakte dat Real in de tweede helft wat gas kon terugnemen en zo kwam Courtois weer wat meer in de kijker te staan. Hij pakte uit met nog enkele goede reddingen, waaronder een zeer knappe op een schuiver van oude bekende Ianis Hagi (ex-Genk) diep in de hoek. Daarmee gaf hij toch zijn visitekaartje af met het oog op de finale van de Champions League.

Real evenaart langste ongeslagen reeks

In de laatste 20 minuten wist Real de score wel verder op te drijven. Vinicius maakte met een harde knal zijn tweede en ook invaller Arda Güler wist nog zijn doelpuntje mee te pikken. Daardoor stonden er forfaitcijfers op het bord bij het laatste fluitsignaal.

Real blijft dus vertrouwen tanken voor 1 juni. Met de overwinning tegen Alaves evenaart het immers zijn langste ongeslagen reeks in La Liga, want het heeft nu al 29 competitiewedstrijden niet meer verloren.

Moet Courtois de CL-finale spelen?

Meest recent

'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

15
15
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

36
36
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

184
184
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

25
25
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

167
167
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

138
138
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

703
703
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

126
126
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

647
647
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

384
384
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

486
486
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

442
442
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

109
109
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

31
31
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

123
123
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

544
544
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

128
128
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

248
248
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

265
265
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

156
156
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

95
95
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

122
122
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

400
400
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

1093
1093

Meer sportnieuws