Historische assist De Bruyne brengt City op zucht van titel

733
Historische assist De Bruyne brengt City op zucht van titel

Manchester City heeft de titel in de Premier League nu helemaal binnen handbereik. Het boekte dinsdagavond in zijn inhaalwedstrijd tegen Tottenham een felbevochten 0-2-zege en wipt daarmee over Arsenal naar de koppositie. Een historische assist van Kevin De Bruyne brak de ban voor de Cityzens.

De timing van het duel en de bittere titelstrijd leverden bizarre taferelen op: Arsenal-supporters supporterden voor bittere rivaal Tottenham, terwijl de fans van de Spurs dan weer tégen hun eigen ploeg supporterden. De spelers die deden echter gewoon hun job en maakten het City toch behoorlijk lastig.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Assist De Bruyne breekt de ban

Halfweg stond er nog 0-0 op het bord na kansen aan beide zijden, maar vroeg in de tweede helft werd de ban toch gebroken. Met dank aan het gouden duo van City: Kevin De Bruyne legde de openingstreffer panklaar voor Erling Haaland.  Voor de Rode Duivel was het zijn 112de assist in de Premier League, waarmee hij nu alleen op de tweede plaats in de rangschikking aller tijden staat.

Toch eindigde de avond van De Bruyne in mineur, want 20 minuten voor tijd moest hij naar de kant nadat hij een tik op de enkel gekregen had. Ook doelman Ederson moest er toen uit na een stevige botsing en de Braziliaan was daar zeer ontgoocheld over. Hij ging eerst woedend te keer en zat daarna minutenlang huilend op de bank.

Invaller Doku lokt beslissende penalty uit

Hun vervangers waren Stefan Ortega en Jérémy Doku en die zouden allebei nog een bepalende rol spelen. Ortega pakte uit met cruciale reddingen op pogingen van Kulusevski en Son, terwijl Doku in blessuretijd de match helemaal zou beslissen. Hij dwong Porro tot een overtreding in de zestien en Haaland zette de strafschop netjes om.

Daardoor kan City op de slotspeeldag thuis tegen West Ham de klus helemaal afmaken. Het begint immers aan die wedstrijd met een voorsprong van twee punten tegen Arsenal, dat dus zal moeten hopen dat City punten verliest en het zelf wint van Everton om nog kampioen te worden. Bij een gelijkspel van City zouden ze op gelijke punten eindigen, maar Arsenal heeft een beter doelsaldo.

Zal City deze uitgangspositie nog uit handen geven?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

10
10
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

105
105
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

26
26
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

62
62
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

97
97
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

120
120
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

286
286
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

623
623
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

78
78
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

24
24
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

150
150
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

184
184
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

344
344
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

657
657
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

245
245
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

199
199
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

592
592
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws