Historische assist De Bruyne brengt City op zucht van titel

door
Historische assist De Bruyne brengt City op zucht van titel

Manchester City heeft de titel in de Premier League nu helemaal binnen handbereik. Het boekte dinsdagavond in zijn inhaalwedstrijd tegen Tottenham een felbevochten 0-2-zege en wipt daarmee over Arsenal naar de koppositie. Een historische assist van Kevin De Bruyne brak de ban voor de Cityzens.

De timing van het duel en de bittere titelstrijd leverden bizarre taferelen op: Arsenal-supporters supporterden voor bittere rivaal Tottenham, terwijl de fans van de Spurs dan weer tégen hun eigen ploeg supporterden. De spelers die deden echter gewoon hun job en maakten het City toch behoorlijk lastig.

LEES OOK: ‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Assist De Bruyne breekt de ban

Halfweg stond er nog 0-0 op het bord na kansen aan beide zijden, maar vroeg in de tweede helft werd de ban toch gebroken. Met dank aan het gouden duo van City: Kevin De Bruyne legde de openingstreffer panklaar voor Erling Haaland.  Voor de Rode Duivel was het zijn 112de assist in de Premier League, waarmee hij nu alleen op de tweede plaats in de rangschikking aller tijden staat.

Toch eindigde de avond van De Bruyne in mineur, want 20 minuten voor tijd moest hij naar de kant nadat hij een tik op de enkel gekregen had. Ook doelman Ederson moest er toen uit na een stevige botsing en de Braziliaan was daar zeer ontgoocheld over. Hij ging eerst woedend te keer en zat daarna minutenlang huilend op de bank.

Invaller Doku lokt beslissende penalty uit

Hun vervangers waren Stefan Ortega en Jérémy Doku en die zouden allebei nog een bepalende rol spelen. Ortega pakte uit met cruciale reddingen op pogingen van Kulusevski en Son, terwijl Doku in blessuretijd de match helemaal zou beslissen. Hij dwong Porro tot een overtreding in de zestien en Haaland zette de strafschop netjes om.

Daardoor kan City op de slotspeeldag thuis tegen West Ham de klus helemaal afmaken. Het begint immers aan die wedstrijd met een voorsprong van twee punten tegen Arsenal, dat dus zal moeten hopen dat City punten verliest en het zelf wint van Everton om nog kampioen te worden. Bij een gelijkspel van City zouden ze op gelijke punten eindigen, maar Arsenal heeft een beter doelsaldo.

Zal City deze uitgangspositie nog uit handen geven?

Meest recent

Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

33
33
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

16
16
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

52
52
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

166
166
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

185
185
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

115
115
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

39
39
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

197
197
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

38
38
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

87
87
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

246
246
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

99
99
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

90
90
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

187
187
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

107
107
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

384
384
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

153
153
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

337
337
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

270
270
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

480
480
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

248
248
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

220
220
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

174
174
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

289
289
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

64
64

Meer sportnieuws