Historische assist De Bruyne brengt City op zucht van titel

733 stemmen
Historische assist De Bruyne brengt City op zucht van titel

Manchester City heeft de titel in de Premier League nu helemaal binnen handbereik. Het boekte dinsdagavond in zijn inhaalwedstrijd tegen Tottenham een felbevochten 0-2-zege en wipt daarmee over Arsenal naar de koppositie. Een historische assist van Kevin De Bruyne brak de ban voor de Cityzens.

De timing van het duel en de bittere titelstrijd leverden bizarre taferelen op: Arsenal-supporters supporterden voor bittere rivaal Tottenham, terwijl de fans van de Spurs dan weer tégen hun eigen ploeg supporterden. De spelers die deden echter gewoon hun job en maakten het City toch behoorlijk lastig.

LEES OOK: 'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Assist De Bruyne breekt de ban

Halfweg stond er nog 0-0 op het bord na kansen aan beide zijden, maar vroeg in de tweede helft werd de ban toch gebroken. Met dank aan het gouden duo van City: Kevin De Bruyne legde de openingstreffer panklaar voor Erling Haaland.  Voor de Rode Duivel was het zijn 112de assist in de Premier League, waarmee hij nu alleen op de tweede plaats in de rangschikking aller tijden staat.

Toch eindigde de avond van De Bruyne in mineur, want 20 minuten voor tijd moest hij naar de kant nadat hij een tik op de enkel gekregen had. Ook doelman Ederson moest er toen uit na een stevige botsing en de Braziliaan was daar zeer ontgoocheld over. Hij ging eerst woedend te keer en zat daarna minutenlang huilend op de bank.

Invaller Doku lokt beslissende penalty uit

Hun vervangers waren Stefan Ortega en Jérémy Doku en die zouden allebei nog een bepalende rol spelen. Ortega pakte uit met cruciale reddingen op pogingen van Kulusevski en Son, terwijl Doku in blessuretijd de match helemaal zou beslissen. Hij dwong Porro tot een overtreding in de zestien en Haaland zette de strafschop netjes om.

Daardoor kan City op de slotspeeldag thuis tegen West Ham de klus helemaal afmaken. Het begint immers aan die wedstrijd met een voorsprong van twee punten tegen Arsenal, dat dus zal moeten hopen dat City punten verliest en het zelf wint van Everton om nog kampioen te worden. Bij een gelijkspel van City zouden ze op gelijke punten eindigen, maar Arsenal heeft een beter doelsaldo.

🚀

Zal City deze uitgangspositie nog uit handen geven?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

32
32
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

28
28
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

158
158
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

124
124
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

335
335
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

430
430
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

108
108
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

322
322
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

676
676
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

506
506
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

147
147
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1090
1090
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

659
659
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

247
247
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

509
509
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

251
251
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1257
1257
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

636
636

Meer sportnieuws