Historische assist De Bruyne brengt City op zucht van titel

door
Historische assist De Bruyne brengt City op zucht van titel

Manchester City heeft de titel in de Premier League nu helemaal binnen handbereik. Het boekte dinsdagavond in zijn inhaalwedstrijd tegen Tottenham een felbevochten 0-2-zege en wipt daarmee over Arsenal naar de koppositie. Een historische assist van Kevin De Bruyne brak de ban voor de Cityzens.

De timing van het duel en de bittere titelstrijd leverden bizarre taferelen op: Arsenal-supporters supporterden voor bittere rivaal Tottenham, terwijl de fans van de Spurs dan weer tégen hun eigen ploeg supporterden. De spelers die deden echter gewoon hun job en maakten het City toch behoorlijk lastig.

LEES OOK: Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

Assist De Bruyne breekt de ban

Halfweg stond er nog 0-0 op het bord na kansen aan beide zijden, maar vroeg in de tweede helft werd de ban toch gebroken. Met dank aan het gouden duo van City: Kevin De Bruyne legde de openingstreffer panklaar voor Erling Haaland.  Voor de Rode Duivel was het zijn 112de assist in de Premier League, waarmee hij nu alleen op de tweede plaats in de rangschikking aller tijden staat.

Toch eindigde de avond van De Bruyne in mineur, want 20 minuten voor tijd moest hij naar de kant nadat hij een tik op de enkel gekregen had. Ook doelman Ederson moest er toen uit na een stevige botsing en de Braziliaan was daar zeer ontgoocheld over. Hij ging eerst woedend te keer en zat daarna minutenlang huilend op de bank.

Invaller Doku lokt beslissende penalty uit

Hun vervangers waren Stefan Ortega en Jérémy Doku en die zouden allebei nog een bepalende rol spelen. Ortega pakte uit met cruciale reddingen op pogingen van Kulusevski en Son, terwijl Doku in blessuretijd de match helemaal zou beslissen. Hij dwong Porro tot een overtreding in de zestien en Haaland zette de strafschop netjes om.

Daardoor kan City op de slotspeeldag thuis tegen West Ham de klus helemaal afmaken. Het begint immers aan die wedstrijd met een voorsprong van twee punten tegen Arsenal, dat dus zal moeten hopen dat City punten verliest en het zelf wint van Everton om nog kampioen te worden. Bij een gelijkspel van City zouden ze op gelijke punten eindigen, maar Arsenal heeft een beter doelsaldo.

Zal City deze uitgangspositie nog uit handen geven?

Meest recent

'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

40
40
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

40
40
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

18
18
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

168
168
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

135
135
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

444
444
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

52
52
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

121
121
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

356
356
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

298
298
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

168
168
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

166
166
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

135
135
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

101
101
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

444
444
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

88
88
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

346
346
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

139
139
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

864
864
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

457
457
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

133
133
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

569
569
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

748
748
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1081
1081

Meer sportnieuws