Standard-AA Gent ook in gevaar? Ultra's nemen twijfels weg

door
Standard-AA Gent ook in gevaar? Ultra's nemen twijfels weg

De jongste weken stormt het serieus bij Standard, met het ene na het andere doembericht over de financiële situatie van de club en van eigenaar 777 Partners. Gekoppeld aan de sportieve malaise hadden de fans hun buik helemaal vol en ze zorgden ervoor dat Standard vorige vrijdag niet tegen Westerlo kon spelen.

De ultra's blokkeerden immers de spelersbus aan het trainingscomplex, waardoor de Rouches niet op tijd in het stadion konden raken en dus forfait moesten geven voor de partij. Sindsdien is de situatie bij de club echter maar weinig geëvolueerd, waardoor de vrees bestond dat ook de komende wedstrijden in gevaar zouden kunnen komen.

Zaterdag zou Standard bijvoorbeeld in principe het bezoek moeten krijgen van AA Gent, als de fans dat niet opnieuw onmogelijk maken. In een communiqué hebben de Ultra's, PHK en Hell Side nu echter laten weten dat zij de wedstrijd niet zullen saboteren, zo meldt La Dernière Heure.

LEES OOK: De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

Standard-AA Gent komt niet in gevaar

Dat betekent echter niet dat de onvrede gaan liggen is, want in de rest van het communiqué wordt er weer stevig uitgehaald. Zo wordt 777 Partners omschreven als "een frauduleus bedrijf met een ultrahoge schuldenberg, een toxische invloed in het voetbal". 

Daarnaast krijgen ook CEO Pierre Locht en bestuurde Jean-Michel Javaux een stevige veeg uit de pan. Vorige week probeerde Locht de Ultra's nog te kalmeren, maar zij weigerden een meeting. "Locht probeert de waarheid te camoufleren", oordelen zij immers.

Ultra's plannen andere acties

Ook Javaux wordt nog zwaar aangepakt. "Hij had al die wanpraktijken moeten zien. Maar misschien was de man die zegt op te komen voor de Luikse werknemers meer bezig met zijn verkiezingscampagne dan met de club en zij die er deel van uitmaken", klinkt het cynisch.

De match tegen Gent zal dus doorgaan, maar de sfeer zal zaterdag op Sclessin ongetwijfeld nog zeer grimmig zijn. Er worden immers nog andere acties aangekondigd en bovendien wordt opgeroepen aan abonnees om zo lang mogelijk te wachten om te vernieuwen. "We zouden niet willen dat de abonnementsgelden gebruikt worden om andere schulden van 777 af te lossen", klinkt het.

Denk je dat hun acties effect zullen hebben?

Meest recent

'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

4
4
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

77
77
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

63
63
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

85
85
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

120
120
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

157
157
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

56
56
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

193
193
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

70
70
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

86
86
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

453
453
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

407
407
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

855
855
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

298
298
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

42
42
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

455
455
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

274
274
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1051
1051
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

351
351
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

402
402
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

109
109
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

676
676
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

277
277
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

128
128

Meer sportnieuws