Standard-AA Gent ook in gevaar? Ultra's nemen twijfels weg

459 stemmen
Standard-AA Gent ook in gevaar? Ultra's nemen twijfels weg

De jongste weken stormt het serieus bij Standard, met het ene na het andere doembericht over de financiële situatie van de club en van eigenaar 777 Partners. Gekoppeld aan de sportieve malaise hadden de fans hun buik helemaal vol en ze zorgden ervoor dat Standard vorige vrijdag niet tegen Westerlo kon spelen.

De ultra's blokkeerden immers de spelersbus aan het trainingscomplex, waardoor de Rouches niet op tijd in het stadion konden raken en dus forfait moesten geven voor de partij. Sindsdien is de situatie bij de club echter maar weinig geëvolueerd, waardoor de vrees bestond dat ook de komende wedstrijden in gevaar zouden kunnen komen.

Zaterdag zou Standard bijvoorbeeld in principe het bezoek moeten krijgen van AA Gent, als de fans dat niet opnieuw onmogelijk maken. In een communiqué hebben de Ultra's, PHK en Hell Side nu echter laten weten dat zij de wedstrijd niet zullen saboteren, zo meldt La Dernière Heure.

LEES OOK: Gent vs. Genk: Degryse tipt grote favoriet barrageduel

Standard-AA Gent komt niet in gevaar

Dat betekent echter niet dat de onvrede gaan liggen is, want in de rest van het communiqué wordt er weer stevig uitgehaald. Zo wordt 777 Partners omschreven als "een frauduleus bedrijf met een ultrahoge schuldenberg, een toxische invloed in het voetbal". 

Daarnaast krijgen ook CEO Pierre Locht en bestuurde Jean-Michel Javaux een stevige veeg uit de pan. Vorige week probeerde Locht de Ultra's nog te kalmeren, maar zij weigerden een meeting. "Locht probeert de waarheid te camoufleren", oordelen zij immers.

Ultra's plannen andere acties

Ook Javaux wordt nog zwaar aangepakt. "Hij had al die wanpraktijken moeten zien. Maar misschien was de man die zegt op te komen voor de Luikse werknemers meer bezig met zijn verkiezingscampagne dan met de club en zij die er deel van uitmaken", klinkt het cynisch.

De match tegen Gent zal dus doorgaan, maar de sfeer zal zaterdag op Sclessin ongetwijfeld nog zeer grimmig zijn. Er worden immers nog andere acties aangekondigd en bovendien wordt opgeroepen aan abonnees om zo lang mogelijk te wachten om te vernieuwen. "We zouden niet willen dat de abonnementsgelden gebruikt worden om andere schulden van 777 af te lossen", klinkt het.

Denk je dat hun acties effect zullen hebben?

Meest recent

Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

11
11
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

114
114
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

334
334
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

287
287
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

265
265
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

75
75
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

397
397
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Zelf durft hij een derde seizoen bij Club Brugge voorlopig nog altijd niet volledig uit te ...

189
189
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

181
181
Paleisrevolutie Club: Madou verduidelijkt na Rigaux

Devy Rigaux is officieel van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler was een belangrijke ...

170
170
'Axel Witsel schokt iedereen met toekomstkeuze'

Axel Witsel maakte één van de grootste teleurstellingen van zijn carrière mee. ...

266
266
‘Enorme transferverrassing Lukaku in de maak’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man bij de ...

557
557
Taravel komt met duidelijke boodschap voor Anderlecht

RSC Anderlecht kende weer een teleurstellend seizoen zonder prijs. Jérémy Taravel wist ...

227
227
Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Een paar dagen na het veiligstellen van de landstitel is de euforie in Brugge nog lang niet ...

148
148
Meunier verbaast vriend en vijand: terugkeer naar België?

Thomas Meunier is 34 jaar, maar bij Lille was hij toch nog een belangrijke speler. Ook bij de Rode ...

229
229
Promise David krijgt na blessure uitsluitsel over WK

Promise David is de aanvalsleider van Union SG, maar de aanvaller kampte met enorm veel ...

22
22
‘Club Brugge gaat vol voor verrassende zomerdeal’

Club Brugge is al volop bezig met volgend seizoen. Blauw-Zwart kondigde vandaag het vertrek van Devy ...

472
472
Wéér Qatar-scenario voor Lukaku? “Dat zou crazy zijn

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië ...

93
93
‘Bondsparket niet mals voor Hazard: transferdomper dreigt’

Thorgan Hazard liet zich van zijn slechtste kant zien tijdens zijn afscheidsmatch bij RSC ...

349
349
Rigaux weg: Club Brugge bevestigt nieuwe structuur

Devy Rigaux trekt van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler zat al sinds 2009 bij ...

212
212
TRANSFERUURTJE: ‘Toptarget Anderlecht, Club Brugge grijpt mis’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

342
342
Mika Godts spreekt harde taal na WK-deceptie

Mika Godts kende een topseizoen bij Ajax. De buitenspeler was hét lichtpuntje in Amsterdam en ...

269
269
Waalse derby zindert ferm na: “Eerst doden vallen”

De slotspeeldag van de Champions Play-Offs zorgde voor heel wat ophef. Standard Luik ging kopje ...

141
141
Leegloop Antwerp gaat door: officieel vertrek twee pionnen

Royal Antwerp FC kende een moeilijk seizoen. The Great Old vond zijn draai maar niet en aan het ...

262
262

Meer sportnieuws