Standard-AA Gent ook in gevaar? Ultra's nemen twijfels weg

door
Standard-AA Gent ook in gevaar? Ultra's nemen twijfels weg

De jongste weken stormt het serieus bij Standard, met het ene na het andere doembericht over de financiële situatie van de club en van eigenaar 777 Partners. Gekoppeld aan de sportieve malaise hadden de fans hun buik helemaal vol en ze zorgden ervoor dat Standard vorige vrijdag niet tegen Westerlo kon spelen.

De ultra's blokkeerden immers de spelersbus aan het trainingscomplex, waardoor de Rouches niet op tijd in het stadion konden raken en dus forfait moesten geven voor de partij. Sindsdien is de situatie bij de club echter maar weinig geëvolueerd, waardoor de vrees bestond dat ook de komende wedstrijden in gevaar zouden kunnen komen.

Zaterdag zou Standard bijvoorbeeld in principe het bezoek moeten krijgen van AA Gent, als de fans dat niet opnieuw onmogelijk maken. In een communiqué hebben de Ultra's, PHK en Hell Side nu echter laten weten dat zij de wedstrijd niet zullen saboteren, zo meldt La Dernière Heure.

LEES OOK: Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

Standard-AA Gent komt niet in gevaar

Dat betekent echter niet dat de onvrede gaan liggen is, want in de rest van het communiqué wordt er weer stevig uitgehaald. Zo wordt 777 Partners omschreven als "een frauduleus bedrijf met een ultrahoge schuldenberg, een toxische invloed in het voetbal". 

Daarnaast krijgen ook CEO Pierre Locht en bestuurde Jean-Michel Javaux een stevige veeg uit de pan. Vorige week probeerde Locht de Ultra's nog te kalmeren, maar zij weigerden een meeting. "Locht probeert de waarheid te camoufleren", oordelen zij immers.

Ultra's plannen andere acties

Ook Javaux wordt nog zwaar aangepakt. "Hij had al die wanpraktijken moeten zien. Maar misschien was de man die zegt op te komen voor de Luikse werknemers meer bezig met zijn verkiezingscampagne dan met de club en zij die er deel van uitmaken", klinkt het cynisch.

De match tegen Gent zal dus doorgaan, maar de sfeer zal zaterdag op Sclessin ongetwijfeld nog zeer grimmig zijn. Er worden immers nog andere acties aangekondigd en bovendien wordt opgeroepen aan abonnees om zo lang mogelijk te wachten om te vernieuwen. "We zouden niet willen dat de abonnementsgelden gebruikt worden om andere schulden van 777 af te lossen", klinkt het.

Denk je dat hun acties effect zullen hebben?

Meest recent

Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

1
1
Leko: "Na ons zijn zij de best voetballende ploeg in België"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

8
8
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

189
189
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

78
78
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

68
68
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

311
311
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

337
337
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

96
96
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

199
199
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

604
604
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

298
298
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

204
204
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

56
56
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

30
30
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

243
243
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

83
83
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

524
524
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

192
192
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

187
187
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

40
40
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

420
420
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

406
406
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

313
313
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

157
157
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

240
240

Meer sportnieuws