‘Antwerp FC met volle vaart voor nieuwe stunttrainer’

door
‘Antwerp FC met volle vaart voor nieuwe stunttrainer’

Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe coach en Alex Pastoor staat hoog op het lijstje. Met zijn indrukwekkende staat van dienst, waaronder het leiden van Sparta Rotterdam naar promotie en het verrassende succes met Almere City dit seizoen, wordt Pastoor gezien als een kanshebber voor Trainer van het Jaar in de Eredivisie.

Hoewel zijn speelstijl soms kritiek krijgt vanwege zijn focus op fysiek voetbal, krijgt Pastoor ook waardering voor zijn resultaatgerichte aanpak.

Terwijl hij Almere City verlaat, staat Pastoor voor een kruispunt en overweegt hij verschillende mogelijkheden voor de toekomst, waaronder een sabbatjaar en kortlopende contracten bij clubs in moeilijkheden.

Stuntman Pastoor: kanshebber Trainer van het Jaar in de Eredivisie

Mark van Bommel zal Antwerp FC aan het einde van dit seizoen verlaten, en volgens Sacha Tavolieri staat Alex Pastoor hoog op het lijstje van mogelijke opvolgers. Marc Overmars zou zijn landgenoot in het vizier hebben als de nieuwe coach voor het komende seizoen.

Volgens de Directeur Voetbalzaken past Pastoor perfect in het profiel dat wordt gezocht om de nieuwe filosofie bij Antwerp vorm te geven, met inbegrip van kostenreductie en een focus op de jeugd.

Pastoor heeft al een indrukwekkende staat van dienst. Hij zal altijd herinnerd worden als de trainer die Sparta Rotterdam na zes jaar in de Eerste Divisie in 2016 als kampioen terugbracht naar de Eredivisie.

Ook zal hij altijd geassocieerd worden met Almere City, de club die dit seizoen tegen alle verwachtingen in met een budget van slechts 4,4 miljoen euro in de Eredivisie wist te blijven na een opmerkelijk seizoen.

Pastoor transformeerde Almere City van de 17e plaats in de Keuken Kampioen Divisie naar de hoogste afdeling, voor het eerst in de geschiedenis van de club. Hij speelde een cruciale rol in het veranderen van de hele structuur van Almere City naar een club die thuishoort in de Eredivisie.

Zijn prestaties werden zelfs erkend door Algemeen Dagblad, dat hem noemde als een van de kanshebbers voor de Rinus Michels Awards, de prijs voor Trainer van het Jaar in de Eredivisie.

Atypische Pastoor brengt antivoetbal: “Het Nederlandse Getafe”

Alex Pastoor staat bekend als een atypische trainer en een geboren dwarsligger. Hij is innovatief in zijn methoden, obsessief gedreven en staat bekend om zijn uitdagende houding tegenover de pers.

Pastoors teams kenmerken zich door discipline en een helder speelplan, waarbij vaak meer dan één specifieke speelstijl wordt gehanteerd. Met Almere City oogstte de coach echter ook kritiek, vooral vanwege de speelstijl die als negatief en te veel gericht op fysieke duels werd beschouwd.

De ploeg werd zelfs vergeleken met het Nederlandse Getafe, dat bekend staat als de overtreffende trap van antivoetbal. Hugo Borst noemde Almere City zelfs “het Nederlandse Getafe”.

De club scoorde nauwelijks, beging de meeste overtredingen van alle Eredivisieclubs en stond bovenaan in het aantal gele kaarten.

“Trainer Pastoor was ooit van het mooie (leuke) voetbal. Voetbal speel je voor je publiek. Dat zei hij me altijd. Hij propageerde spektakel, aanvallend voetbal, doelpunten. Dat hij nu het tegenovergestelde doet, is sluw.”

De kritiek op de speelwijze van Almere City werd onderstreept door RKC Waalwijk-doelman Etienne Vaessen, die zijn afkeuring uitte: “Als ik zie hoe Almere speelt... Het is heel effectief, maar ik zou niet in dat team willen spelen. Ze komen gewoon niet om te voetballen”, zei de ietwat geïrriteerde keeper onder meer.

Pastoor krijgt waardering voor knap werk bij Almere City

“Bij Almere City is het spel gebaseerd op het niet laten voetballen van de tegenstander. Dat gebeurt vooral met fysiek voetbal, waardoor Almere moeilijk te verslaan is en dit seizoen de meeste gelijke spelen heeft in de eredivisie”, analyseerde Gertjan Verbeek, analist en ex-trainer, die Alex Pastoor als assistent bij SC Heerenveen had tussen 2006 en 2008, in BN De Stem.

“Ik ben misschien een van de weinigen die kan waarderen hoe hij dit seizoen met Almere City speelt. Het is heel resultaatgericht”, stelde Kenneth Perez, analist en ex-speler van onder meer Ajax, PSV en AZ, vast.

“Pastoor krijgt momenteel het stempel van 'verdedigende trainer', maar dat vind ik echt onterecht. Hij laat zijn elftal spelen naar de mogelijkheden. Echt knap.”

Met vacatures bij onder meer Ajax, SC Heerenveen, Feyenoord, en in de toekomst ook bij AZ, wordt in Nederland de vraag gesteld: verdient Pastoor een kans bij een Nederlandse topclub?

“Ajax of Feyenoord? Ik zie niet in waarom hij dat niet zou kunnen”, zei Michel Breuer, ex-voetballer, aan BN De Stem, terwijl andere analisten niet echt een match zien tussen Pastoor en een Nederlandse topclub.

Controlefreak Pastoor: de sinaasappel raakt uitgeperst

Eind dit seizoen neemt Alex Pastoor afscheid van Almere City. Bij vrijwel al zijn Nederlandse clubs kende Pastoor een uitstekende start gedurende zijn eerste anderhalf à twee jaar.

Vaak volgde daarna echter een periode van verval, vaak omdat zijn omgeving langzaamaan vermoeid raakte door Pastoors controledrift. “Hoofdzaken en bijzaken wilden dan nog weleens verstrikt raken. Pastoor kon dan zó dwingend zijn – of blijven – dat de sinaasappel stilaan uitgeperst raakte”, aldus De Stentor.

Hij staat momenteel voor een kruispunt en overweegt verschillende mogelijkheden voor de toekomst. Een sabbatjaar, waarin hij wil ontdekken wat het leven nog meer te bieden heeft, behoort tot de opties.

Hij heeft ook interesse in kortlopende contracten, bijvoorbeeld bij een club in moeilijkheden. Het behouden van een club in de competitie, zoals hij deed bij Slavia Praag en Altach, spreekt hem aan. Drie of vier maanden aan de slag, en dan verder.

Voorheen dacht hij dat hij absoluut een topclub wilde trainen, of overal ter wereld actief wilde zijn. Maar gezien de omstandigheden in de wereld is dat niet langer een prioriteit.

POLL: Pastoor moet de nieuwe coach van Antwerp worden

Meest recent

Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

8
8
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

82
82
Jan Vertonghen laat supporters watertanden voor bekerfinale

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

41
41
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

155
155
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wel met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

69
69
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

83
83
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

187
187
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

95
95
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

260
260
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

184
184
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

140
140
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

220
220
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

228
228
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

171
171
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

91
91
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

139
139
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

125
125
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

171
171
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

222
222

Meer sportnieuws