‘Antwerp FC met volle vaart voor nieuwe stunttrainer’

567 stemmen
‘Antwerp FC met volle vaart voor nieuwe stunttrainer’

Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe coach en Alex Pastoor staat hoog op het lijstje. Met zijn indrukwekkende staat van dienst, waaronder het leiden van Sparta Rotterdam naar promotie en het verrassende succes met Almere City dit seizoen, wordt Pastoor gezien als een kanshebber voor Trainer van het Jaar in de Eredivisie.

Hoewel zijn speelstijl soms kritiek krijgt vanwege zijn focus op fysiek voetbal, krijgt Pastoor ook waardering voor zijn resultaatgerichte aanpak.

Terwijl hij Almere City verlaat, staat Pastoor voor een kruispunt en overweegt hij verschillende mogelijkheden voor de toekomst, waaronder een sabbatjaar en kortlopende contracten bij clubs in moeilijkheden.

Stuntman Pastoor: kanshebber Trainer van het Jaar in de Eredivisie

Mark van Bommel zal Antwerp FC aan het einde van dit seizoen verlaten, en volgens Sacha Tavolieri staat Alex Pastoor hoog op het lijstje van mogelijke opvolgers. Marc Overmars zou zijn landgenoot in het vizier hebben als de nieuwe coach voor het komende seizoen.

Volgens de Directeur Voetbalzaken past Pastoor perfect in het profiel dat wordt gezocht om de nieuwe filosofie bij Antwerp vorm te geven, met inbegrip van kostenreductie en een focus op de jeugd.

Pastoor heeft al een indrukwekkende staat van dienst. Hij zal altijd herinnerd worden als de trainer die Sparta Rotterdam na zes jaar in de Eerste Divisie in 2016 als kampioen terugbracht naar de Eredivisie.

Ook zal hij altijd geassocieerd worden met Almere City, de club die dit seizoen tegen alle verwachtingen in met een budget van slechts 4,4 miljoen euro in de Eredivisie wist te blijven na een opmerkelijk seizoen.

Pastoor transformeerde Almere City van de 17e plaats in de Keuken Kampioen Divisie naar de hoogste afdeling, voor het eerst in de geschiedenis van de club. Hij speelde een cruciale rol in het veranderen van de hele structuur van Almere City naar een club die thuishoort in de Eredivisie.

Zijn prestaties werden zelfs erkend door Algemeen Dagblad, dat hem noemde als een van de kanshebbers voor de Rinus Michels Awards, de prijs voor Trainer van het Jaar in de Eredivisie.

Atypische Pastoor brengt antivoetbal: “Het Nederlandse Getafe”

Alex Pastoor staat bekend als een atypische trainer en een geboren dwarsligger. Hij is innovatief in zijn methoden, obsessief gedreven en staat bekend om zijn uitdagende houding tegenover de pers.

Pastoors teams kenmerken zich door discipline en een helder speelplan, waarbij vaak meer dan één specifieke speelstijl wordt gehanteerd. Met Almere City oogstte de coach echter ook kritiek, vooral vanwege de speelstijl die als negatief en te veel gericht op fysieke duels werd beschouwd.

De ploeg werd zelfs vergeleken met het Nederlandse Getafe, dat bekend staat als de overtreffende trap van antivoetbal. Hugo Borst noemde Almere City zelfs “het Nederlandse Getafe”.

De club scoorde nauwelijks, beging de meeste overtredingen van alle Eredivisieclubs en stond bovenaan in het aantal gele kaarten.

“Trainer Pastoor was ooit van het mooie (leuke) voetbal. Voetbal speel je voor je publiek. Dat zei hij me altijd. Hij propageerde spektakel, aanvallend voetbal, doelpunten. Dat hij nu het tegenovergestelde doet, is sluw.”

De kritiek op de speelwijze van Almere City werd onderstreept door RKC Waalwijk-doelman Etienne Vaessen, die zijn afkeuring uitte: “Als ik zie hoe Almere speelt... Het is heel effectief, maar ik zou niet in dat team willen spelen. Ze komen gewoon niet om te voetballen”, zei de ietwat geïrriteerde keeper onder meer.

Pastoor krijgt waardering voor knap werk bij Almere City

“Bij Almere City is het spel gebaseerd op het niet laten voetballen van de tegenstander. Dat gebeurt vooral met fysiek voetbal, waardoor Almere moeilijk te verslaan is en dit seizoen de meeste gelijke spelen heeft in de eredivisie”, analyseerde Gertjan Verbeek, analist en ex-trainer, die Alex Pastoor als assistent bij SC Heerenveen had tussen 2006 en 2008, in BN De Stem.

“Ik ben misschien een van de weinigen die kan waarderen hoe hij dit seizoen met Almere City speelt. Het is heel resultaatgericht”, stelde Kenneth Perez, analist en ex-speler van onder meer Ajax, PSV en AZ, vast.

“Pastoor krijgt momenteel het stempel van 'verdedigende trainer', maar dat vind ik echt onterecht. Hij laat zijn elftal spelen naar de mogelijkheden. Echt knap.”

Met vacatures bij onder meer Ajax, SC Heerenveen, Feyenoord, en in de toekomst ook bij AZ, wordt in Nederland de vraag gesteld: verdient Pastoor een kans bij een Nederlandse topclub?

“Ajax of Feyenoord? Ik zie niet in waarom hij dat niet zou kunnen”, zei Michel Breuer, ex-voetballer, aan BN De Stem, terwijl andere analisten niet echt een match zien tussen Pastoor en een Nederlandse topclub.

Controlefreak Pastoor: de sinaasappel raakt uitgeperst

Eind dit seizoen neemt Alex Pastoor afscheid van Almere City. Bij vrijwel al zijn Nederlandse clubs kende Pastoor een uitstekende start gedurende zijn eerste anderhalf à twee jaar.

Vaak volgde daarna echter een periode van verval, vaak omdat zijn omgeving langzaamaan vermoeid raakte door Pastoors controledrift. “Hoofdzaken en bijzaken wilden dan nog weleens verstrikt raken. Pastoor kon dan zó dwingend zijn – of blijven – dat de sinaasappel stilaan uitgeperst raakte”, aldus De Stentor.

Hij staat momenteel voor een kruispunt en overweegt verschillende mogelijkheden voor de toekomst. Een sabbatjaar, waarin hij wil ontdekken wat het leven nog meer te bieden heeft, behoort tot de opties.

Hij heeft ook interesse in kortlopende contracten, bijvoorbeeld bij een club in moeilijkheden. Het behouden van een club in de competitie, zoals hij deed bij Slavia Praag en Altach, spreekt hem aan. Drie of vier maanden aan de slag, en dan verder.

Voorheen dacht hij dat hij absoluut een topclub wilde trainen, of overal ter wereld actief wilde zijn. Maar gezien de omstandigheden in de wereld is dat niet langer een prioriteit.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
426

Pastoor moet de nieuwe coach van Antwerp worden

Meest recent

Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

10
10
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

32
32
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

100
100
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

16
16
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

104
104
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

23
23
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

289
289
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

388
388
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

330
330
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

568
568
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

229
229
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

339
339
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

161
161
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

550
550
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

623
623
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

415
415
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

651
651
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

135
135
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

265
265
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

481
481
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

123
123
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

497
497
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

451
451
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

538
538

Meer sportnieuws