‘Antwerp FC met volle vaart voor nieuwe stunttrainer’

door
‘Antwerp FC met volle vaart voor nieuwe stunttrainer’

Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe coach en Alex Pastoor staat hoog op het lijstje. Met zijn indrukwekkende staat van dienst, waaronder het leiden van Sparta Rotterdam naar promotie en het verrassende succes met Almere City dit seizoen, wordt Pastoor gezien als een kanshebber voor Trainer van het Jaar in de Eredivisie.

Hoewel zijn speelstijl soms kritiek krijgt vanwege zijn focus op fysiek voetbal, krijgt Pastoor ook waardering voor zijn resultaatgerichte aanpak.

Terwijl hij Almere City verlaat, staat Pastoor voor een kruispunt en overweegt hij verschillende mogelijkheden voor de toekomst, waaronder een sabbatjaar en kortlopende contracten bij clubs in moeilijkheden.

Stuntman Pastoor: kanshebber Trainer van het Jaar in de Eredivisie

Mark van Bommel zal Antwerp FC aan het einde van dit seizoen verlaten, en volgens Sacha Tavolieri staat Alex Pastoor hoog op het lijstje van mogelijke opvolgers. Marc Overmars zou zijn landgenoot in het vizier hebben als de nieuwe coach voor het komende seizoen.

Volgens de Directeur Voetbalzaken past Pastoor perfect in het profiel dat wordt gezocht om de nieuwe filosofie bij Antwerp vorm te geven, met inbegrip van kostenreductie en een focus op de jeugd.

Pastoor heeft al een indrukwekkende staat van dienst. Hij zal altijd herinnerd worden als de trainer die Sparta Rotterdam na zes jaar in de Eerste Divisie in 2016 als kampioen terugbracht naar de Eredivisie.

Ook zal hij altijd geassocieerd worden met Almere City, de club die dit seizoen tegen alle verwachtingen in met een budget van slechts 4,4 miljoen euro in de Eredivisie wist te blijven na een opmerkelijk seizoen.

Pastoor transformeerde Almere City van de 17e plaats in de Keuken Kampioen Divisie naar de hoogste afdeling, voor het eerst in de geschiedenis van de club. Hij speelde een cruciale rol in het veranderen van de hele structuur van Almere City naar een club die thuishoort in de Eredivisie.

Zijn prestaties werden zelfs erkend door Algemeen Dagblad, dat hem noemde als een van de kanshebbers voor de Rinus Michels Awards, de prijs voor Trainer van het Jaar in de Eredivisie.

Atypische Pastoor brengt antivoetbal: “Het Nederlandse Getafe”

Alex Pastoor staat bekend als een atypische trainer en een geboren dwarsligger. Hij is innovatief in zijn methoden, obsessief gedreven en staat bekend om zijn uitdagende houding tegenover de pers.

Pastoors teams kenmerken zich door discipline en een helder speelplan, waarbij vaak meer dan één specifieke speelstijl wordt gehanteerd. Met Almere City oogstte de coach echter ook kritiek, vooral vanwege de speelstijl die als negatief en te veel gericht op fysieke duels werd beschouwd.

De ploeg werd zelfs vergeleken met het Nederlandse Getafe, dat bekend staat als de overtreffende trap van antivoetbal. Hugo Borst noemde Almere City zelfs “het Nederlandse Getafe”.

De club scoorde nauwelijks, beging de meeste overtredingen van alle Eredivisieclubs en stond bovenaan in het aantal gele kaarten.

“Trainer Pastoor was ooit van het mooie (leuke) voetbal. Voetbal speel je voor je publiek. Dat zei hij me altijd. Hij propageerde spektakel, aanvallend voetbal, doelpunten. Dat hij nu het tegenovergestelde doet, is sluw.”

De kritiek op de speelwijze van Almere City werd onderstreept door RKC Waalwijk-doelman Etienne Vaessen, die zijn afkeuring uitte: “Als ik zie hoe Almere speelt... Het is heel effectief, maar ik zou niet in dat team willen spelen. Ze komen gewoon niet om te voetballen”, zei de ietwat geïrriteerde keeper onder meer.

Pastoor krijgt waardering voor knap werk bij Almere City

“Bij Almere City is het spel gebaseerd op het niet laten voetballen van de tegenstander. Dat gebeurt vooral met fysiek voetbal, waardoor Almere moeilijk te verslaan is en dit seizoen de meeste gelijke spelen heeft in de eredivisie”, analyseerde Gertjan Verbeek, analist en ex-trainer, die Alex Pastoor als assistent bij SC Heerenveen had tussen 2006 en 2008, in BN De Stem.

“Ik ben misschien een van de weinigen die kan waarderen hoe hij dit seizoen met Almere City speelt. Het is heel resultaatgericht”, stelde Kenneth Perez, analist en ex-speler van onder meer Ajax, PSV en AZ, vast.

“Pastoor krijgt momenteel het stempel van 'verdedigende trainer', maar dat vind ik echt onterecht. Hij laat zijn elftal spelen naar de mogelijkheden. Echt knap.”

Met vacatures bij onder meer Ajax, SC Heerenveen, Feyenoord, en in de toekomst ook bij AZ, wordt in Nederland de vraag gesteld: verdient Pastoor een kans bij een Nederlandse topclub?

“Ajax of Feyenoord? Ik zie niet in waarom hij dat niet zou kunnen”, zei Michel Breuer, ex-voetballer, aan BN De Stem, terwijl andere analisten niet echt een match zien tussen Pastoor en een Nederlandse topclub.

Controlefreak Pastoor: de sinaasappel raakt uitgeperst

Eind dit seizoen neemt Alex Pastoor afscheid van Almere City. Bij vrijwel al zijn Nederlandse clubs kende Pastoor een uitstekende start gedurende zijn eerste anderhalf à twee jaar.

Vaak volgde daarna echter een periode van verval, vaak omdat zijn omgeving langzaamaan vermoeid raakte door Pastoors controledrift. “Hoofdzaken en bijzaken wilden dan nog weleens verstrikt raken. Pastoor kon dan zó dwingend zijn – of blijven – dat de sinaasappel stilaan uitgeperst raakte”, aldus De Stentor.

Hij staat momenteel voor een kruispunt en overweegt verschillende mogelijkheden voor de toekomst. Een sabbatjaar, waarin hij wil ontdekken wat het leven nog meer te bieden heeft, behoort tot de opties.

Hij heeft ook interesse in kortlopende contracten, bijvoorbeeld bij een club in moeilijkheden. Het behouden van een club in de competitie, zoals hij deed bij Slavia Praag en Altach, spreekt hem aan. Drie of vier maanden aan de slag, en dan verder.

Voorheen dacht hij dat hij absoluut een topclub wilde trainen, of overal ter wereld actief wilde zijn. Maar gezien de omstandigheden in de wereld is dat niet langer een prioriteit.

Pastoor moet de nieuwe coach van Antwerp worden

Meest recent

Union SG kondigt het aan: "Hij blijft!"

Union SG liet onlangs weten dat Promise David ook volgend jaar in het Dudenpark zal spelen en hij ...

25
25
Coorevits in shock: “Wat ik toen hoorde, was pure horror”

Annelien Coorevits bouwt al geruime tijd aan een knappe carrière in de media. De blondine ...

19
19
Leko uit transferwens: "Hij mag altijd naar AA Gent komen"

Ivan Leko was plots heel overtuigd na een gesprek met AA Gent. Weg Royal Antwerp FC en Standard. ...

70
70
'Op randje van ontploffen: Club saboteert Nielsen-deal'

Club Brugge lijkt het transferverhaal rond Casper Nielsen eigenhandig de nek om te wringen. Ondanks ...

380
380
'Jupiler Pro League-club gaat voluit voor assistkoning'

De mercato is officieel nog niet begonnen, maar het regent al transfers. In de Jupiler Pro League ...

38
38
'Anderlecht ziet miljoenenbod geweigerd worden'

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking. Ze haalden al drie nieuwe jongens, maar daar stopt het ...

195
195
Miljoenen van Sneijder? Yolanthe doorbreekt het stilzwijgen

De pijnlijke scheiding tussen Wesley Sneijder en Yolanthe Cabau, nu enkele jaren geleden, blijft ...

24
24
'STVV krijgt goed én slecht transfernieuws te verwerken'

Bij STVV waren ze al heel actief op de transfermarkt. De Kanaries staan al best ver en de Limburgers ...

85
85
Antwerp bevestigt: vijf vertrekkers, één verrassende transfer

Ook bij Antwerp FC zit het tussenseizoen erop. Woensdag zal nieuwe hoofdcoach Stef Wils de eerste ...

294
294
Dansend door de storm: Ruben Van Gucht provoceert opnieuw

Ruben Van Gucht is een naam en figuur die de laatste jaren vlot over de tongen gaat. De ...

70
70
'Stroeykens richting uitgang: pittige transfersom genoemd'

RSC Anderlecht haalde inmiddels al een drietal versterkingen voor het komende seizoen in huis. Daar ...

455
455
Lukaku en Evenepoel: jeugdgeheim komt aan het licht

Romelu Lukaku is ondertussen al een eeuwigheid de onbetwiste aanvalsleider bij de Rode Duivels. Het ...

44
44
'Monstertransfer Ardon Jashari: nieuwe details bekend'

De kans dat Club Brugge erin zal slagen om Ardon Jashari langer te houden, hebben opnieuw een flinke ...

794
794
‘Ulderink heeft na Antwerp absolute droomjob beet’

Andries Ulderink nam na Jonas De Roeck het roer over bij Royal Antwerp FC. De Nederlander was eerder ...

78
78
De Bruyne zei nee tegen deze grootmachten

Kevin De Bruyne nam aan het einde van vorig seizoen afscheid van Manchester City. Zijn contract in ...

179
179
Transferrecord aan diggelen? Meteen vervanger Bonsu Baah

KRC Genk staat op het punt een erg knappe deal te verwezenlijken. Christopher Bonsu Baah is op weg ...

791
791
Patro Eisden heeft weer beet en haalt volgende aanwinst

Patro Eisden is een van de meest actieve clubs op de transfermarkt in de Challenger Pro League. De ...

53
53
KV Mechelen laat sterkhouder naar Champions League-club gaan

Bij KV Mechelen dreigen er de nodige spelers de club te gaan verlaten. De Maneblussers willen wat ...

217
217
Antwerp maakt komst van nieuwe pion officieel

Royal Antwerp FC is volop bezig met de selectie voor volgend seizoen klaar te krijgen. Stef Wils zal ...

341
341
‘Standard stoomt door: Wilmots wil ‘Prestige’-transfer’

Marc Wilmots is van plan om ferm gas te geven tijdens de zomermercato. Er werden al vijf aanwinsten ...

180
180
‘KV Mechelen ziet geen uitweg: bizarre exit sterkhouder’

KV Mechelen kende een wisselvallig seizoen en kijkt uit naar komend seizoen. Malinwa moet echter nog ...

262
262
‘Overmars zet vol in op stunt: JPL-smaakmaker vordert'

Royal Antwerp FC zal verschillende spelers zien vertrekken deze zomer, maar Marc Overmars wil zelf ...

360
360
'Verrassing van formaat: Neymar kiest volgende club'

Neymar was één van de beste voetballers ter wereld bij onder meer FC Barcelona en PSG, ...

80
80
‘Club Brugge jubelt: Noa Lang op weg naar knaltransfer’

Noa Lang maakte in het verleden het mooie weer bij Club Brugge, maar afgelopen seizoen maakte de ...

978
978
Bom op Bosuil: Odoi verbreekt contract bij Antwerp

Royal Antwerp FC komt met een bommetje naar buiten. Denis Odoi en The Great Old gaan plots in ...

407
407

Meer sportnieuws