‘Antwerp FC met volle vaart voor nieuwe stunttrainer’

567
‘Antwerp FC met volle vaart voor nieuwe stunttrainer’

Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe coach en Alex Pastoor staat hoog op het lijstje. Met zijn indrukwekkende staat van dienst, waaronder het leiden van Sparta Rotterdam naar promotie en het verrassende succes met Almere City dit seizoen, wordt Pastoor gezien als een kanshebber voor Trainer van het Jaar in de Eredivisie.

Hoewel zijn speelstijl soms kritiek krijgt vanwege zijn focus op fysiek voetbal, krijgt Pastoor ook waardering voor zijn resultaatgerichte aanpak.

Terwijl hij Almere City verlaat, staat Pastoor voor een kruispunt en overweegt hij verschillende mogelijkheden voor de toekomst, waaronder een sabbatjaar en kortlopende contracten bij clubs in moeilijkheden.

Stuntman Pastoor: kanshebber Trainer van het Jaar in de Eredivisie

Mark van Bommel zal Antwerp FC aan het einde van dit seizoen verlaten, en volgens Sacha Tavolieri staat Alex Pastoor hoog op het lijstje van mogelijke opvolgers. Marc Overmars zou zijn landgenoot in het vizier hebben als de nieuwe coach voor het komende seizoen.

Volgens de Directeur Voetbalzaken past Pastoor perfect in het profiel dat wordt gezocht om de nieuwe filosofie bij Antwerp vorm te geven, met inbegrip van kostenreductie en een focus op de jeugd.

Pastoor heeft al een indrukwekkende staat van dienst. Hij zal altijd herinnerd worden als de trainer die Sparta Rotterdam na zes jaar in de Eerste Divisie in 2016 als kampioen terugbracht naar de Eredivisie.

Ook zal hij altijd geassocieerd worden met Almere City, de club die dit seizoen tegen alle verwachtingen in met een budget van slechts 4,4 miljoen euro in de Eredivisie wist te blijven na een opmerkelijk seizoen.

Pastoor transformeerde Almere City van de 17e plaats in de Keuken Kampioen Divisie naar de hoogste afdeling, voor het eerst in de geschiedenis van de club. Hij speelde een cruciale rol in het veranderen van de hele structuur van Almere City naar een club die thuishoort in de Eredivisie.

Zijn prestaties werden zelfs erkend door Algemeen Dagblad, dat hem noemde als een van de kanshebbers voor de Rinus Michels Awards, de prijs voor Trainer van het Jaar in de Eredivisie.

Atypische Pastoor brengt antivoetbal: “Het Nederlandse Getafe”

Alex Pastoor staat bekend als een atypische trainer en een geboren dwarsligger. Hij is innovatief in zijn methoden, obsessief gedreven en staat bekend om zijn uitdagende houding tegenover de pers.

Pastoors teams kenmerken zich door discipline en een helder speelplan, waarbij vaak meer dan één specifieke speelstijl wordt gehanteerd. Met Almere City oogstte de coach echter ook kritiek, vooral vanwege de speelstijl die als negatief en te veel gericht op fysieke duels werd beschouwd.

De ploeg werd zelfs vergeleken met het Nederlandse Getafe, dat bekend staat als de overtreffende trap van antivoetbal. Hugo Borst noemde Almere City zelfs “het Nederlandse Getafe”.

De club scoorde nauwelijks, beging de meeste overtredingen van alle Eredivisieclubs en stond bovenaan in het aantal gele kaarten.

“Trainer Pastoor was ooit van het mooie (leuke) voetbal. Voetbal speel je voor je publiek. Dat zei hij me altijd. Hij propageerde spektakel, aanvallend voetbal, doelpunten. Dat hij nu het tegenovergestelde doet, is sluw.”

De kritiek op de speelwijze van Almere City werd onderstreept door RKC Waalwijk-doelman Etienne Vaessen, die zijn afkeuring uitte: “Als ik zie hoe Almere speelt... Het is heel effectief, maar ik zou niet in dat team willen spelen. Ze komen gewoon niet om te voetballen”, zei de ietwat geïrriteerde keeper onder meer.

Pastoor krijgt waardering voor knap werk bij Almere City

“Bij Almere City is het spel gebaseerd op het niet laten voetballen van de tegenstander. Dat gebeurt vooral met fysiek voetbal, waardoor Almere moeilijk te verslaan is en dit seizoen de meeste gelijke spelen heeft in de eredivisie”, analyseerde Gertjan Verbeek, analist en ex-trainer, die Alex Pastoor als assistent bij SC Heerenveen had tussen 2006 en 2008, in BN De Stem.

“Ik ben misschien een van de weinigen die kan waarderen hoe hij dit seizoen met Almere City speelt. Het is heel resultaatgericht”, stelde Kenneth Perez, analist en ex-speler van onder meer Ajax, PSV en AZ, vast.

“Pastoor krijgt momenteel het stempel van 'verdedigende trainer', maar dat vind ik echt onterecht. Hij laat zijn elftal spelen naar de mogelijkheden. Echt knap.”

Met vacatures bij onder meer Ajax, SC Heerenveen, Feyenoord, en in de toekomst ook bij AZ, wordt in Nederland de vraag gesteld: verdient Pastoor een kans bij een Nederlandse topclub?

“Ajax of Feyenoord? Ik zie niet in waarom hij dat niet zou kunnen”, zei Michel Breuer, ex-voetballer, aan BN De Stem, terwijl andere analisten niet echt een match zien tussen Pastoor en een Nederlandse topclub.

Controlefreak Pastoor: de sinaasappel raakt uitgeperst

Eind dit seizoen neemt Alex Pastoor afscheid van Almere City. Bij vrijwel al zijn Nederlandse clubs kende Pastoor een uitstekende start gedurende zijn eerste anderhalf à twee jaar.

Vaak volgde daarna echter een periode van verval, vaak omdat zijn omgeving langzaamaan vermoeid raakte door Pastoors controledrift. “Hoofdzaken en bijzaken wilden dan nog weleens verstrikt raken. Pastoor kon dan zó dwingend zijn – of blijven – dat de sinaasappel stilaan uitgeperst raakte”, aldus De Stentor.

Hij staat momenteel voor een kruispunt en overweegt verschillende mogelijkheden voor de toekomst. Een sabbatjaar, waarin hij wil ontdekken wat het leven nog meer te bieden heeft, behoort tot de opties.

Hij heeft ook interesse in kortlopende contracten, bijvoorbeeld bij een club in moeilijkheden. Het behouden van een club in de competitie, zoals hij deed bij Slavia Praag en Altach, spreekt hem aan. Drie of vier maanden aan de slag, en dan verder.

Voorheen dacht hij dat hij absoluut een topclub wilde trainen, of overal ter wereld actief wilde zijn. Maar gezien de omstandigheden in de wereld is dat niet langer een prioriteit.

Pastoor moet de nieuwe coach van Antwerp worden

Meest recent

‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

19
19
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

98
98
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

91
91
Lavia klaar voor absolute top? “Real Madrid, Barça en PSG”

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

30
30
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

246
246
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

234
234
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

133
133
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

110
110
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

105
105
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

172
172
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

168
168
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1487
1487
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

354
354
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

289
289
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

301
301
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

90
90
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

221
221
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

236
236
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

104
104
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

81
81
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

34
34
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

133
133
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

350
350

Meer sportnieuws