‘Antwerp FC met volle vaart voor nieuwe stunttrainer’

door
‘Antwerp FC met volle vaart voor nieuwe stunttrainer’

Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe coach en Alex Pastoor staat hoog op het lijstje. Met zijn indrukwekkende staat van dienst, waaronder het leiden van Sparta Rotterdam naar promotie en het verrassende succes met Almere City dit seizoen, wordt Pastoor gezien als een kanshebber voor Trainer van het Jaar in de Eredivisie.

Hoewel zijn speelstijl soms kritiek krijgt vanwege zijn focus op fysiek voetbal, krijgt Pastoor ook waardering voor zijn resultaatgerichte aanpak.

Terwijl hij Almere City verlaat, staat Pastoor voor een kruispunt en overweegt hij verschillende mogelijkheden voor de toekomst, waaronder een sabbatjaar en kortlopende contracten bij clubs in moeilijkheden.

LEES OOK: Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Stuntman Pastoor: kanshebber Trainer van het Jaar in de Eredivisie

Mark van Bommel zal Antwerp FC aan het einde van dit seizoen verlaten, en volgens Sacha Tavolieri staat Alex Pastoor hoog op het lijstje van mogelijke opvolgers. Marc Overmars zou zijn landgenoot in het vizier hebben als de nieuwe coach voor het komende seizoen.

Volgens de Directeur Voetbalzaken past Pastoor perfect in het profiel dat wordt gezocht om de nieuwe filosofie bij Antwerp vorm te geven, met inbegrip van kostenreductie en een focus op de jeugd.

Pastoor heeft al een indrukwekkende staat van dienst. Hij zal altijd herinnerd worden als de trainer die Sparta Rotterdam na zes jaar in de Eerste Divisie in 2016 als kampioen terugbracht naar de Eredivisie.

Ook zal hij altijd geassocieerd worden met Almere City, de club die dit seizoen tegen alle verwachtingen in met een budget van slechts 4,4 miljoen euro in de Eredivisie wist te blijven na een opmerkelijk seizoen.

Pastoor transformeerde Almere City van de 17e plaats in de Keuken Kampioen Divisie naar de hoogste afdeling, voor het eerst in de geschiedenis van de club. Hij speelde een cruciale rol in het veranderen van de hele structuur van Almere City naar een club die thuishoort in de Eredivisie.

Zijn prestaties werden zelfs erkend door Algemeen Dagblad, dat hem noemde als een van de kanshebbers voor de Rinus Michels Awards, de prijs voor Trainer van het Jaar in de Eredivisie.

Atypische Pastoor brengt antivoetbal: “Het Nederlandse Getafe”

Alex Pastoor staat bekend als een atypische trainer en een geboren dwarsligger. Hij is innovatief in zijn methoden, obsessief gedreven en staat bekend om zijn uitdagende houding tegenover de pers.

Pastoors teams kenmerken zich door discipline en een helder speelplan, waarbij vaak meer dan één specifieke speelstijl wordt gehanteerd. Met Almere City oogstte de coach echter ook kritiek, vooral vanwege de speelstijl die als negatief en te veel gericht op fysieke duels werd beschouwd.

De ploeg werd zelfs vergeleken met het Nederlandse Getafe, dat bekend staat als de overtreffende trap van antivoetbal. Hugo Borst noemde Almere City zelfs “het Nederlandse Getafe”.

De club scoorde nauwelijks, beging de meeste overtredingen van alle Eredivisieclubs en stond bovenaan in het aantal gele kaarten.

“Trainer Pastoor was ooit van het mooie (leuke) voetbal. Voetbal speel je voor je publiek. Dat zei hij me altijd. Hij propageerde spektakel, aanvallend voetbal, doelpunten. Dat hij nu het tegenovergestelde doet, is sluw.”

De kritiek op de speelwijze van Almere City werd onderstreept door RKC Waalwijk-doelman Etienne Vaessen, die zijn afkeuring uitte: “Als ik zie hoe Almere speelt... Het is heel effectief, maar ik zou niet in dat team willen spelen. Ze komen gewoon niet om te voetballen”, zei de ietwat geïrriteerde keeper onder meer.

Pastoor krijgt waardering voor knap werk bij Almere City

“Bij Almere City is het spel gebaseerd op het niet laten voetballen van de tegenstander. Dat gebeurt vooral met fysiek voetbal, waardoor Almere moeilijk te verslaan is en dit seizoen de meeste gelijke spelen heeft in de eredivisie”, analyseerde Gertjan Verbeek, analist en ex-trainer, die Alex Pastoor als assistent bij SC Heerenveen had tussen 2006 en 2008, in BN De Stem.

“Ik ben misschien een van de weinigen die kan waarderen hoe hij dit seizoen met Almere City speelt. Het is heel resultaatgericht”, stelde Kenneth Perez, analist en ex-speler van onder meer Ajax, PSV en AZ, vast.

“Pastoor krijgt momenteel het stempel van 'verdedigende trainer', maar dat vind ik echt onterecht. Hij laat zijn elftal spelen naar de mogelijkheden. Echt knap.”

Met vacatures bij onder meer Ajax, SC Heerenveen, Feyenoord, en in de toekomst ook bij AZ, wordt in Nederland de vraag gesteld: verdient Pastoor een kans bij een Nederlandse topclub?

“Ajax of Feyenoord? Ik zie niet in waarom hij dat niet zou kunnen”, zei Michel Breuer, ex-voetballer, aan BN De Stem, terwijl andere analisten niet echt een match zien tussen Pastoor en een Nederlandse topclub.

Controlefreak Pastoor: de sinaasappel raakt uitgeperst

Eind dit seizoen neemt Alex Pastoor afscheid van Almere City. Bij vrijwel al zijn Nederlandse clubs kende Pastoor een uitstekende start gedurende zijn eerste anderhalf à twee jaar.

Vaak volgde daarna echter een periode van verval, vaak omdat zijn omgeving langzaamaan vermoeid raakte door Pastoors controledrift. “Hoofdzaken en bijzaken wilden dan nog weleens verstrikt raken. Pastoor kon dan zó dwingend zijn – of blijven – dat de sinaasappel stilaan uitgeperst raakte”, aldus De Stentor.

Hij staat momenteel voor een kruispunt en overweegt verschillende mogelijkheden voor de toekomst. Een sabbatjaar, waarin hij wil ontdekken wat het leven nog meer te bieden heeft, behoort tot de opties.

Hij heeft ook interesse in kortlopende contracten, bijvoorbeeld bij een club in moeilijkheden. Het behouden van een club in de competitie, zoals hij deed bij Slavia Praag en Altach, spreekt hem aan. Drie of vier maanden aan de slag, en dan verder.

Voorheen dacht hij dat hij absoluut een topclub wilde trainen, of overal ter wereld actief wilde zijn. Maar gezien de omstandigheden in de wereld is dat niet langer een prioriteit.

Pastoor moet de nieuwe coach van Antwerp worden

Meest recent

'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

5
5
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

123
123
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

54
54
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

9
9
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

144
144
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

69
69
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

132
132
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

247
247
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

535
535
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

738
738
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

148
148
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

44
44
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

118
118
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

143
143
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

163
163
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

111
111
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

89
89
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

236
236
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

275
275
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

121
121
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

171
171
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

398
398
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

340
340
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

123
123
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

183
183

Meer sportnieuws