Scheidsrechters speeldag 9: gunstig voorteken Anderlecht?

401 stemmen
Scheidsrechters speeldag 9: gunstig voorteken Anderlecht?

Met de eindstreep in zicht valt de spanning in de Champions' Play-Offs alsmaar meer te snijden. Ook de arbitrage kan zich dus geen fouten meer veroorloven. Intussen maakte het Referee Department bekend welke scheidsrechters volgend weekend aan de bak moeten.

Alle ogen zijn zondag uiteraard gericht op de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge, waarin Paars-Wit zich voor een bomvol Lotto Park eventueel kan verzekeren van de titel. Erik Lambrechts moet dat beladen duel in goede banen leiden, met Lothar D'Hondt als VAR.

LEES OOK: Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

Goed voorteken voor RSCA

Misschien wel een goed voorteken voor Paars-Wit, want bij de 1-2 zege in Jan Breydel in de reguliere competitie was Lambrechts ook reeds de ref van dienst. Eerder op zondag fluit Wesli De Cremer de eveneens belangrijke wedstrijd tussen Cercle Brugge en Union op gang.

Daags nadien neemt Nicolas Laforge de partij tussen Genk en Antwerp voor zijn rekening. In de Promotion Play-Offs, waarin Lommel en KV Kortrijk strijden om het laatste plekje in onze hoogste voetbalklasse, rekent de KBVB dan weer op Lawrence Visser als scheidsrechter.

Debuut in Europe Play-Offs

Tot slot staat er in de Europe Play-Offs nog maar weinig op het spel, een uitgelezen kans dus voor een paar jongere refs om nog wat extra ervaring op te doen. Zo draven Arthur Denil en Kevin Van Damme op voor respectievelijk STVV-OH Leuven en Standard-AA Gent.

Tot slot werd Matonga Simonini aangeduid voor de match tussen Westerlo en KV Mechelen. Nadat zijn vuurdoop op het hoogste niveau door de fans van Standard vorige week nog in het water viel mag hij straks dus alsnog zijn debuut in de Jupiler Pro League vieren.

Wie van deze 4 is volgens u de beste ref?

Meest recent

"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

5
5
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

78
78
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

58
58
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

51
51
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

35
35
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

63
63
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

334
334
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

149
149
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

420
420
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

431
431
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

145
145
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

80
80
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

226
226
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

125
125
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

83
83
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

323
323
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

249
249
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

102
102
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

101
101
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

268
268
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

170
170
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

412
412
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

144
144
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

97
97
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

229
229

Meer sportnieuws