Scheidsrechters speeldag 9: gunstig voorteken Anderlecht?

door
Scheidsrechters speeldag 9: gunstig voorteken Anderlecht?

Met de eindstreep in zicht valt de spanning in de Champions' Play-Offs alsmaar meer te snijden. Ook de arbitrage kan zich dus geen fouten meer veroorloven. Intussen maakte het Referee Department bekend welke scheidsrechters volgend weekend aan de bak moeten.

Alle ogen zijn zondag uiteraard gericht op de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge, waarin Paars-Wit zich voor een bomvol Lotto Park eventueel kan verzekeren van de titel. Erik Lambrechts moet dat beladen duel in goede banen leiden, met Lothar D'Hondt als VAR.

LEES OOK: Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Goed voorteken voor RSCA

Misschien wel een goed voorteken voor Paars-Wit, want bij de 1-2 zege in Jan Breydel in de reguliere competitie was Lambrechts ook reeds de ref van dienst. Eerder op zondag fluit Wesli De Cremer de eveneens belangrijke wedstrijd tussen Cercle Brugge en Union op gang.

Daags nadien neemt Nicolas Laforge de partij tussen Genk en Antwerp voor zijn rekening. In de Promotion Play-Offs, waarin Lommel en KV Kortrijk strijden om het laatste plekje in onze hoogste voetbalklasse, rekent de KBVB dan weer op Lawrence Visser als scheidsrechter.

Debuut in Europe Play-Offs

Tot slot staat er in de Europe Play-Offs nog maar weinig op het spel, een uitgelezen kans dus voor een paar jongere refs om nog wat extra ervaring op te doen. Zo draven Arthur Denil en Kevin Van Damme op voor respectievelijk STVV-OH Leuven en Standard-AA Gent.

Tot slot werd Matonga Simonini aangeduid voor de match tussen Westerlo en KV Mechelen. Nadat zijn vuurdoop op het hoogste niveau door de fans van Standard vorige week nog in het water viel mag hij straks dus alsnog zijn debuut in de Jupiler Pro League vieren.

Wie van deze 4 is volgens u de beste ref?

Meest recent

Nood-middenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

6
6
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

54
54
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

50
50
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

27
27
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

137
137
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

89
89
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

105
105
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

100
100
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

135
135
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

212
212
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

49
49
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

229
229
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

508
508
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

176
176
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

389
389
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

91
91
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

135
135
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

144
144
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

364
364
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

65
65
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

260
260
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

185
185
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

380
380
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

78
78
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

207
207

Meer sportnieuws