Scheidsrechters speeldag 9: gunstig voorteken Anderlecht?

401 stemmen
Scheidsrechters speeldag 9: gunstig voorteken Anderlecht?

Met de eindstreep in zicht valt de spanning in de Champions' Play-Offs alsmaar meer te snijden. Ook de arbitrage kan zich dus geen fouten meer veroorloven. Intussen maakte het Referee Department bekend welke scheidsrechters volgend weekend aan de bak moeten.

Alle ogen zijn zondag uiteraard gericht op de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge, waarin Paars-Wit zich voor een bomvol Lotto Park eventueel kan verzekeren van de titel. Erik Lambrechts moet dat beladen duel in goede banen leiden, met Lothar D'Hondt als VAR.

Goed voorteken voor RSCA

Misschien wel een goed voorteken voor Paars-Wit, want bij de 1-2 zege in Jan Breydel in de reguliere competitie was Lambrechts ook reeds de ref van dienst. Eerder op zondag fluit Wesli De Cremer de eveneens belangrijke wedstrijd tussen Cercle Brugge en Union op gang.

Daags nadien neemt Nicolas Laforge de partij tussen Genk en Antwerp voor zijn rekening. In de Promotion Play-Offs, waarin Lommel en KV Kortrijk strijden om het laatste plekje in onze hoogste voetbalklasse, rekent de KBVB dan weer op Lawrence Visser als scheidsrechter.

Debuut in Europe Play-Offs

Tot slot staat er in de Europe Play-Offs nog maar weinig op het spel, een uitgelezen kans dus voor een paar jongere refs om nog wat extra ervaring op te doen. Zo draven Arthur Denil en Kevin Van Damme op voor respectievelijk STVV-OH Leuven en Standard-AA Gent.

Tot slot werd Matonga Simonini aangeduid voor de match tussen Westerlo en KV Mechelen. Nadat zijn vuurdoop op het hoogste niveau door de fans van Standard vorige week nog in het water viel mag hij straks dus alsnog zijn debuut in de Jupiler Pro League vieren.

Wie van deze 4 is volgens u de beste ref?

Meest recent

‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

11
11
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

55
55
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

18
18
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

17
17
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

19
19
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

126
126
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

443
443
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

160
160
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

64
64
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

127
127
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

35
35
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

681
681
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

122
122
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

129
129
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

93
93
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

475
475
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

399
399
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

430
430
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

259
259
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

373
373
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

733
733
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

544
544
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

45
45
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

280
280
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

838
838

Meer sportnieuws