Scheidsrechters speeldag 9: gunstig voorteken Anderlecht?

door
Scheidsrechters speeldag 9: gunstig voorteken Anderlecht?

Met de eindstreep in zicht valt de spanning in de Champions' Play-Offs alsmaar meer te snijden. Ook de arbitrage kan zich dus geen fouten meer veroorloven. Intussen maakte het Referee Department bekend welke scheidsrechters volgend weekend aan de bak moeten.

Alle ogen zijn zondag uiteraard gericht op de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge, waarin Paars-Wit zich voor een bomvol Lotto Park eventueel kan verzekeren van de titel. Erik Lambrechts moet dat beladen duel in goede banen leiden, met Lothar D'Hondt als VAR.

Goed voorteken voor RSCA

Misschien wel een goed voorteken voor Paars-Wit, want bij de 1-2 zege in Jan Breydel in de reguliere competitie was Lambrechts ook reeds de ref van dienst. Eerder op zondag fluit Wesli De Cremer de eveneens belangrijke wedstrijd tussen Cercle Brugge en Union op gang.

Daags nadien neemt Nicolas Laforge de partij tussen Genk en Antwerp voor zijn rekening. In de Promotion Play-Offs, waarin Lommel en KV Kortrijk strijden om het laatste plekje in onze hoogste voetbalklasse, rekent de KBVB dan weer op Lawrence Visser als scheidsrechter.

Debuut in Europe Play-Offs

Tot slot staat er in de Europe Play-Offs nog maar weinig op het spel, een uitgelezen kans dus voor een paar jongere refs om nog wat extra ervaring op te doen. Zo draven Arthur Denil en Kevin Van Damme op voor respectievelijk STVV-OH Leuven en Standard-AA Gent.

Tot slot werd Matonga Simonini aangeduid voor de match tussen Westerlo en KV Mechelen. Nadat zijn vuurdoop op het hoogste niveau door de fans van Standard vorige week nog in het water viel mag hij straks dus alsnog zijn debuut in de Jupiler Pro League vieren.

Wie van deze 4 is volgens u de beste ref?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

81
81
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

73
73
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

94
94
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

280
280
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

383
383
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

152
152
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

132
132
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

318
318
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

102
102
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

100
100
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

238
238
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

121
121
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

71
71
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

91
91
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

44
44
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

186
186
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

181
181
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

374
374
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

256
256
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

204
204

Meer sportnieuws