'AA Gent betaalt grof voor topdeal: ‘touch of genius’'

629
'AA Gent betaalt grof voor topdeal: ‘touch of genius’'

Andri Gudjohnsen staat hoog op het verlanglijstje van AA Gent. De zoon van de legendarische Eidur Gudjohnsen maakte indruk als doelpuntenmaker bij Lyngby, waar hij topscorer van de ploeg werd.

Nu Lyngby zijn uitleenbeurt heeft omgezet in een permanente deal, is Gent bereid - naar de normen van de Deense club - grof te betalen voor deze 'touch of genius'. Lyngby wil namelijk een veelvoud van hun investering aan Gudjohnsen terugverdienen.

LEES OOK: Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

Gudjohnsen is in Gent om te onderhandelen

AA Gent staat op het punt een koerswijziging door te voeren voor het komende voetbalseizoen. Met het oog op deze nieuwe richting wordt Wouter Vrancken hoogstwaarschijnlijk de nieuwe hoofdcoach.

Bovendien wordt er druk gezocht naar een Manager Sports en een Manager Non-Sports om de club te versterken. Ondertussen wordt er al met volle kracht gewerkt aan het aantrekken van nieuwe versterkingen, waarbij de nadruk meer dan ooit op scouting zal liggen.

In lijn met deze strategie heeft Gent zijn oog laten vallen op Andri Gudjohnsen (22) van Lyngby. Andri is de zoon van dan Eidur Gudjohnsen, de legendarische spits die zijn stempel drukte bij clubs als Chelsea en FC Barcelona, en ook nog zijn kunsten vertoonde bij Club Brugge en Cercle Brugge aan het einde van zijn indrukwekkende carrière.

Bovendien is Andri de kleinzoon van Arnor Gudjohnsen, die zijn voetsporen naliet bij Lokeren en Anderlecht. Volgens Het Nieuwsblad zijn Andri en Eidur momenteel al in Gent om onderhandelingen te voeren over een mogelijke transfer.

Topschutter Real Castilla raakt uit de gratie

Andri Gudjohnsen's voetbalreis begon bij FC Barcelona, waar hij drie jaar doorbracht bij La Masia, het vermaarde jeugdopleidingscentrum van Barça. Na zijn tijd bij de Blaugrana vertrok hij om te spelen voor het lokale Gavà, voordat hij in 2015 de overstap maakte naar Espanyol, de stadsrivaal van Barcelona.

In de zomer van 2018 maakte hij de opvallende overstap van Espanyol naar Real Madrid, een andere grote rivaal van Barcelona.

Gudjohnsen's indrukwekkende prestaties in het voorgaande seizoen, waarbij hij twintig doelpunten maakte voor de jeugdteams van Espanyol, zouden Real Madrid hebben overtuigd om zijn talent te prioriteren en hem een topcontract aan te bieden.

Zijn eerste seizoen in Madrid was een succes, waarbij zijn prestaties hem op slechts 16-jarige leeftijd een plaats in het U19-team opleverde Bovendien eindigde hij als topscorer voor Real Madrid Juvenil C (Onder-17).

In juli 2020 werd Andri geconfronteerd met een zware tegenslag toen hij een voorste kruisband in zijn knie scheurde, waardoor hij zes maanden buiten strijd was. In de zomer raakte Gudjohnsen uit de gratie bij Castilla, waardoor hij vervolgens de stap zette naar IFK Norrköping.

Lyngby wil zwaar cashen op Gudjohnsen: veelvoud van de investering

Andri Gudjohnsen kende onder Glen Riddersholm moeilijkheden om een vaste plaats te veroveren bij IFK Norrköping, waardoor hij afgelopen zomer werd uitgeleend aan het Deense Lyngby.

Deze zet bleek een schot in de roos te zijn, want Gudjohnsen bevestigde al snel zijn reputatie als doelpuntenmaker door topscorer van Lyngby te worden met maar liefst 15 goals in 30 wedstrijden.

Zijn indrukwekkende prestaties in Denemarken bleven niet onopgemerkt, en enkele weken geleden werd duidelijk dat Lyngby ervoor had gekozen om de spits definitief aan te trekken.

De club heeft zijn uitleenbeurt omgezet in een permanente deal, waarbij een aankoopsom van om en bij 170.000 euro was overeengekomen. Nu rijst de vraag: hoe lang zal de IJslandse spits bij de Superliga-club blijven?

Lyngby heeft reeds groen licht gegeven voor een mogelijke transfer naar AA Gent, in de hoop hun investering in veelvoud terug te verdienen.

Alexandersson wild van Gudjohnsen: “Touch of genius”

Andri Gudjohnsen vond zijn weg naar Lyngby via het netwerk van Freyr Alexandersson, momenteel de hoofdcoach van KV Kortrijk. Alexandersson is nog steeds vol lof over de jonge speler.

“Het was ongelofelijk om hem dingen te zien doen op een veld die je van zijn vader kende. Straffe genen, die mannen. Die touch of genius, hoewel Andri meer een targetspits is dan zijn vader”, zei Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

“Ze moeten me veel geld in Lyngby”, lachte de huidige coach van Veekaa bij Tipsbladet.

Met een imposante gestalte van 1 meter 88, straalt Gudjohnsen kracht uit en vormt hij een geduchte fysieke aanwezigheid voor menig verdediger. Een aantal van zijn doelpunten kwam voort uit zijn vermogen om centrale verdedigers van zich af te schudden.

Zijn voorkeur voor direct afwerken getuigt van zijn bekwaamheid met de bal aan zijn voeten, terwijl hij ook uitblinkt in luchtduels. Hij wordt beschouwd als een complete en intelligente spits, die niet aarzelt om diep terug te zakken om de bal te ontvangen en zijn teamgenoten te ondersteunen.

Gudjohnsen wordt een toptransfer voor AA Gent

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

9
9
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

31
31
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

102
102
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

26
26
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

29
29
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

50
50
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

61
61
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

95
95
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

119
119
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

285
285
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

615
615
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

77
77
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

24
24
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

150
150
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

183
183
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

342
342
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

654
654
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

245
245
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

199
199
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

591
591
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

102
102

Meer sportnieuws