'AA Gent betaalt grof voor topdeal: ‘touch of genius’'

629 stemmen
'AA Gent betaalt grof voor topdeal: ‘touch of genius’'

Andri Gudjohnsen staat hoog op het verlanglijstje van AA Gent. De zoon van de legendarische Eidur Gudjohnsen maakte indruk als doelpuntenmaker bij Lyngby, waar hij topscorer van de ploeg werd.

Nu Lyngby zijn uitleenbeurt heeft omgezet in een permanente deal, is Gent bereid - naar de normen van de Deense club - grof te betalen voor deze 'touch of genius'. Lyngby wil namelijk een veelvoud van hun investering aan Gudjohnsen terugverdienen.

LEES OOK: Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Gudjohnsen is in Gent om te onderhandelen

AA Gent staat op het punt een koerswijziging door te voeren voor het komende voetbalseizoen. Met het oog op deze nieuwe richting wordt Wouter Vrancken hoogstwaarschijnlijk de nieuwe hoofdcoach.

Bovendien wordt er druk gezocht naar een Manager Sports en een Manager Non-Sports om de club te versterken. Ondertussen wordt er al met volle kracht gewerkt aan het aantrekken van nieuwe versterkingen, waarbij de nadruk meer dan ooit op scouting zal liggen.

In lijn met deze strategie heeft Gent zijn oog laten vallen op Andri Gudjohnsen (22) van Lyngby. Andri is de zoon van dan Eidur Gudjohnsen, de legendarische spits die zijn stempel drukte bij clubs als Chelsea en FC Barcelona, en ook nog zijn kunsten vertoonde bij Club Brugge en Cercle Brugge aan het einde van zijn indrukwekkende carrière.

Bovendien is Andri de kleinzoon van Arnor Gudjohnsen, die zijn voetsporen naliet bij Lokeren en Anderlecht. Volgens Het Nieuwsblad zijn Andri en Eidur momenteel al in Gent om onderhandelingen te voeren over een mogelijke transfer.

Topschutter Real Castilla raakt uit de gratie

Andri Gudjohnsen's voetbalreis begon bij FC Barcelona, waar hij drie jaar doorbracht bij La Masia, het vermaarde jeugdopleidingscentrum van Barça. Na zijn tijd bij de Blaugrana vertrok hij om te spelen voor het lokale Gavà, voordat hij in 2015 de overstap maakte naar Espanyol, de stadsrivaal van Barcelona.

In de zomer van 2018 maakte hij de opvallende overstap van Espanyol naar Real Madrid, een andere grote rivaal van Barcelona.

Gudjohnsen's indrukwekkende prestaties in het voorgaande seizoen, waarbij hij twintig doelpunten maakte voor de jeugdteams van Espanyol, zouden Real Madrid hebben overtuigd om zijn talent te prioriteren en hem een topcontract aan te bieden.

Zijn eerste seizoen in Madrid was een succes, waarbij zijn prestaties hem op slechts 16-jarige leeftijd een plaats in het U19-team opleverde Bovendien eindigde hij als topscorer voor Real Madrid Juvenil C (Onder-17).

In juli 2020 werd Andri geconfronteerd met een zware tegenslag toen hij een voorste kruisband in zijn knie scheurde, waardoor hij zes maanden buiten strijd was. In de zomer raakte Gudjohnsen uit de gratie bij Castilla, waardoor hij vervolgens de stap zette naar IFK Norrköping.

Lyngby wil zwaar cashen op Gudjohnsen: veelvoud van de investering

Andri Gudjohnsen kende onder Glen Riddersholm moeilijkheden om een vaste plaats te veroveren bij IFK Norrköping, waardoor hij afgelopen zomer werd uitgeleend aan het Deense Lyngby.

Deze zet bleek een schot in de roos te zijn, want Gudjohnsen bevestigde al snel zijn reputatie als doelpuntenmaker door topscorer van Lyngby te worden met maar liefst 15 goals in 30 wedstrijden.

Zijn indrukwekkende prestaties in Denemarken bleven niet onopgemerkt, en enkele weken geleden werd duidelijk dat Lyngby ervoor had gekozen om de spits definitief aan te trekken.

De club heeft zijn uitleenbeurt omgezet in een permanente deal, waarbij een aankoopsom van om en bij 170.000 euro was overeengekomen. Nu rijst de vraag: hoe lang zal de IJslandse spits bij de Superliga-club blijven?

Lyngby heeft reeds groen licht gegeven voor een mogelijke transfer naar AA Gent, in de hoop hun investering in veelvoud terug te verdienen.

Alexandersson wild van Gudjohnsen: “Touch of genius”

Andri Gudjohnsen vond zijn weg naar Lyngby via het netwerk van Freyr Alexandersson, momenteel de hoofdcoach van KV Kortrijk. Alexandersson is nog steeds vol lof over de jonge speler.

“Het was ongelofelijk om hem dingen te zien doen op een veld die je van zijn vader kende. Straffe genen, die mannen. Die touch of genius, hoewel Andri meer een targetspits is dan zijn vader”, zei Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

“Ze moeten me veel geld in Lyngby”, lachte de huidige coach van Veekaa bij Tipsbladet.

Met een imposante gestalte van 1 meter 88, straalt Gudjohnsen kracht uit en vormt hij een geduchte fysieke aanwezigheid voor menig verdediger. Een aantal van zijn doelpunten kwam voort uit zijn vermogen om centrale verdedigers van zich af te schudden.

Zijn voorkeur voor direct afwerken getuigt van zijn bekwaamheid met de bal aan zijn voeten, terwijl hij ook uitblinkt in luchtduels. Hij wordt beschouwd als een complete en intelligente spits, die niet aarzelt om diep terug te zakken om de bal te ontvangen en zijn teamgenoten te ondersteunen.

Gudjohnsen wordt een toptransfer voor AA Gent

Meest recent

Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

5
5
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

32
32
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

24
24
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

35
35
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

245
245
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

82
82
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

193
193
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

91
91
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

215
215
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

125
125
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

294
294
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

172
172
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

139
139
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

402
402
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

127
127
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

303
303
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

129
129
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

288
288
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

236
236
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

322
322
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

128
128
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

252
252
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1300
1300
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

563
563
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

279
279

Meer sportnieuws