'AA Gent betaalt grof voor topdeal: ‘touch of genius’'

629
'AA Gent betaalt grof voor topdeal: ‘touch of genius’'

Andri Gudjohnsen staat hoog op het verlanglijstje van AA Gent. De zoon van de legendarische Eidur Gudjohnsen maakte indruk als doelpuntenmaker bij Lyngby, waar hij topscorer van de ploeg werd.

Nu Lyngby zijn uitleenbeurt heeft omgezet in een permanente deal, is Gent bereid - naar de normen van de Deense club - grof te betalen voor deze 'touch of genius'. Lyngby wil namelijk een veelvoud van hun investering aan Gudjohnsen terugverdienen.

LEES OOK: Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

Gudjohnsen is in Gent om te onderhandelen

AA Gent staat op het punt een koerswijziging door te voeren voor het komende voetbalseizoen. Met het oog op deze nieuwe richting wordt Wouter Vrancken hoogstwaarschijnlijk de nieuwe hoofdcoach.

Bovendien wordt er druk gezocht naar een Manager Sports en een Manager Non-Sports om de club te versterken. Ondertussen wordt er al met volle kracht gewerkt aan het aantrekken van nieuwe versterkingen, waarbij de nadruk meer dan ooit op scouting zal liggen.

In lijn met deze strategie heeft Gent zijn oog laten vallen op Andri Gudjohnsen (22) van Lyngby. Andri is de zoon van dan Eidur Gudjohnsen, de legendarische spits die zijn stempel drukte bij clubs als Chelsea en FC Barcelona, en ook nog zijn kunsten vertoonde bij Club Brugge en Cercle Brugge aan het einde van zijn indrukwekkende carrière.

Bovendien is Andri de kleinzoon van Arnor Gudjohnsen, die zijn voetsporen naliet bij Lokeren en Anderlecht. Volgens Het Nieuwsblad zijn Andri en Eidur momenteel al in Gent om onderhandelingen te voeren over een mogelijke transfer.

Topschutter Real Castilla raakt uit de gratie

Andri Gudjohnsen's voetbalreis begon bij FC Barcelona, waar hij drie jaar doorbracht bij La Masia, het vermaarde jeugdopleidingscentrum van Barça. Na zijn tijd bij de Blaugrana vertrok hij om te spelen voor het lokale Gavà, voordat hij in 2015 de overstap maakte naar Espanyol, de stadsrivaal van Barcelona.

In de zomer van 2018 maakte hij de opvallende overstap van Espanyol naar Real Madrid, een andere grote rivaal van Barcelona.

Gudjohnsen's indrukwekkende prestaties in het voorgaande seizoen, waarbij hij twintig doelpunten maakte voor de jeugdteams van Espanyol, zouden Real Madrid hebben overtuigd om zijn talent te prioriteren en hem een topcontract aan te bieden.

Zijn eerste seizoen in Madrid was een succes, waarbij zijn prestaties hem op slechts 16-jarige leeftijd een plaats in het U19-team opleverde Bovendien eindigde hij als topscorer voor Real Madrid Juvenil C (Onder-17).

In juli 2020 werd Andri geconfronteerd met een zware tegenslag toen hij een voorste kruisband in zijn knie scheurde, waardoor hij zes maanden buiten strijd was. In de zomer raakte Gudjohnsen uit de gratie bij Castilla, waardoor hij vervolgens de stap zette naar IFK Norrköping.

Lyngby wil zwaar cashen op Gudjohnsen: veelvoud van de investering

Andri Gudjohnsen kende onder Glen Riddersholm moeilijkheden om een vaste plaats te veroveren bij IFK Norrköping, waardoor hij afgelopen zomer werd uitgeleend aan het Deense Lyngby.

Deze zet bleek een schot in de roos te zijn, want Gudjohnsen bevestigde al snel zijn reputatie als doelpuntenmaker door topscorer van Lyngby te worden met maar liefst 15 goals in 30 wedstrijden.

Zijn indrukwekkende prestaties in Denemarken bleven niet onopgemerkt, en enkele weken geleden werd duidelijk dat Lyngby ervoor had gekozen om de spits definitief aan te trekken.

De club heeft zijn uitleenbeurt omgezet in een permanente deal, waarbij een aankoopsom van om en bij 170.000 euro was overeengekomen. Nu rijst de vraag: hoe lang zal de IJslandse spits bij de Superliga-club blijven?

Lyngby heeft reeds groen licht gegeven voor een mogelijke transfer naar AA Gent, in de hoop hun investering in veelvoud terug te verdienen.

Alexandersson wild van Gudjohnsen: “Touch of genius”

Andri Gudjohnsen vond zijn weg naar Lyngby via het netwerk van Freyr Alexandersson, momenteel de hoofdcoach van KV Kortrijk. Alexandersson is nog steeds vol lof over de jonge speler.

“Het was ongelofelijk om hem dingen te zien doen op een veld die je van zijn vader kende. Straffe genen, die mannen. Die touch of genius, hoewel Andri meer een targetspits is dan zijn vader”, zei Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

“Ze moeten me veel geld in Lyngby”, lachte de huidige coach van Veekaa bij Tipsbladet.

Met een imposante gestalte van 1 meter 88, straalt Gudjohnsen kracht uit en vormt hij een geduchte fysieke aanwezigheid voor menig verdediger. Een aantal van zijn doelpunten kwam voort uit zijn vermogen om centrale verdedigers van zich af te schudden.

Zijn voorkeur voor direct afwerken getuigt van zijn bekwaamheid met de bal aan zijn voeten, terwijl hij ook uitblinkt in luchtduels. Hij wordt beschouwd als een complete en intelligente spits, die niet aarzelt om diep terug te zakken om de bal te ontvangen en zijn teamgenoten te ondersteunen.

Gudjohnsen wordt een toptransfer voor AA Gent

Meest recent

Club Brugge krijgt fikse waarschuwing na transferzomer

Club Brugge begon met hoge verwachtingen aan het nieuwe seizoen, maar in de aanloop naar de ...

20
20
Na Matz Sels zegt ook volgende speler Rode Duivels vaarwel

Matz Sels heeft besloten te stoppen als Rode Duivel. Daags nadien is er een volgende speler die ...

61
61
Ajax ontdekt 'nieuwe Dolberg': "Dacht aan vertrekken"

Ajax won gisterenavond met 5-1 van Willem II. De Amsterdammers staan momenteel nog vierde, maar het ...

36
36
Euvrard wil tegen AA Gent komaf maken met pijnlijk cijfer

Standard begon goed aan het seizoen, maar tegen KVC Westerlo werden ze wel met de voeten op de grond ...

47
47
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

444
444
Union SG speelt Europese thuismatch... in het buitenland

Union SG speelt op 22 oktober tegen Hapoel Be'er Sheeva. De Brusselaars weten echter nog niet waar ...

136
136
"Soms denk ik in bed..."-Kat Kerkhofs onthult twijfels

Soms lijkt het alsof alles vanzelf gaat wanneer je vanop de eerste rij naar het leven van een ...

26
26
Vier jaar geleden de RSCA-ster tegen Lyon: nu actief in Serie A

RSC Anderlecht speelde vier jaar geleden een galamatch in het Lotto Park tegen Olympique Lyon. Ze ...

62
62
Hasselt greep naast Beerschot-smaakmaker: "Waren close"

Sporting Hasselt-voorzitter Sam Kerkhofs gaf via Instagram antwoord op vragen van supporters en kwam ...

122
122
'KBVB denkt aan zeer straffe zet na ontslag Willems'

De KBVB is al jaren een organisatie waar grote ego's elkaar de das omdoen. Het is er nooit rustig. ...

122
122
Géén Club Brugge, wel mooi contract bij Ajax

Volgens bepaalde Belgische media was het in de zomer al een zekerheid, maar uiteindelijk kwam het ...

98
98
Anderlecht snakt naar eerste Europese gala-avond in 10 jaar tijd

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Olympique Lyon. Dat is een Franse topclub. De Brusselaars ...

151
151
Standard heeft beet en legt speler langer vast

Standard heeft weer uitzicht op een goede toekomst. De Rouches zetten stelselmatig stappen ...

37
37
Arnaud Bodart vindt alsnog nieuwe werkgever

Arnaud Bodart heeft een nieuwe club gevonden. De 28-jarige Belgische doelman gaat aan de slag bij Le ...

32
32
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

226
226
'Rampscenario voor Antwerp: miljoenen de vuilbak in'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

291
291
Donkere wolken boven KVDO: schokkende details lekken uit

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KV Diksmuide Oostende, de opvolger van KV Oostende. ...

202
202
Verrassing bij Anderlecht: met basisdebutant tegen Lyon?

Tijdens de openingsspeeldag van de Europa League, krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van ...

325
325
Vers bloed voor Van Bommel: deze Duivels-debutanten komen eraan

Vanaf volgende week gaat het tijdperk-Mark van Bommel officieel van start bij de Rode Duivels. De ...

783
783
Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"

Het leven van Jan Vertonghen ziet er vandaag opvallend anders uit dan enkele jaren geleden. Ruim een ...

327
327
Anderlecht-Lyon: Vitor Bruno krijgt straf compliment

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

274
274
Europa League op TV: hier kijk je naar Anderlecht en Union

Deze week trekt de League Phase van de Europa League zich op gang met een openingsspeeldag verspreid ...

135
135
AA Gent blijft verbazen: hét verschil met vorig seizoen

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

260
260
TRANSFERUURTJE: Nieuwe cashbom Club, oude bekende trainer KVK?

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

438
438
Danylo Sikan in shock bij Anderlecht: “Enorm zwaar”

Danylo Sikan komt dit seizoen volledig boven water bij RSC Anderlecht. Zijn eerste jaar in Brussel ...

301
301

Meer sportnieuws