'AA Gent betaalt grof voor topdeal: ‘touch of genius’'

door
'AA Gent betaalt grof voor topdeal: ‘touch of genius’'

Andri Gudjohnsen staat hoog op het verlanglijstje van AA Gent. De zoon van de legendarische Eidur Gudjohnsen maakte indruk als doelpuntenmaker bij Lyngby, waar hij topscorer van de ploeg werd.

Nu Lyngby zijn uitleenbeurt heeft omgezet in een permanente deal, is Gent bereid - naar de normen van de Deense club - grof te betalen voor deze 'touch of genius'. Lyngby wil namelijk een veelvoud van hun investering aan Gudjohnsen terugverdienen.

LEES OOK: Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

Gudjohnsen is in Gent om te onderhandelen

AA Gent staat op het punt een koerswijziging door te voeren voor het komende voetbalseizoen. Met het oog op deze nieuwe richting wordt Wouter Vrancken hoogstwaarschijnlijk de nieuwe hoofdcoach.

Bovendien wordt er druk gezocht naar een Manager Sports en een Manager Non-Sports om de club te versterken. Ondertussen wordt er al met volle kracht gewerkt aan het aantrekken van nieuwe versterkingen, waarbij de nadruk meer dan ooit op scouting zal liggen.

In lijn met deze strategie heeft Gent zijn oog laten vallen op Andri Gudjohnsen (22) van Lyngby. Andri is de zoon van dan Eidur Gudjohnsen, de legendarische spits die zijn stempel drukte bij clubs als Chelsea en FC Barcelona, en ook nog zijn kunsten vertoonde bij Club Brugge en Cercle Brugge aan het einde van zijn indrukwekkende carrière.

Bovendien is Andri de kleinzoon van Arnor Gudjohnsen, die zijn voetsporen naliet bij Lokeren en Anderlecht. Volgens Het Nieuwsblad zijn Andri en Eidur momenteel al in Gent om onderhandelingen te voeren over een mogelijke transfer.

Topschutter Real Castilla raakt uit de gratie

Andri Gudjohnsen's voetbalreis begon bij FC Barcelona, waar hij drie jaar doorbracht bij La Masia, het vermaarde jeugdopleidingscentrum van Barça. Na zijn tijd bij de Blaugrana vertrok hij om te spelen voor het lokale Gavà, voordat hij in 2015 de overstap maakte naar Espanyol, de stadsrivaal van Barcelona.

In de zomer van 2018 maakte hij de opvallende overstap van Espanyol naar Real Madrid, een andere grote rivaal van Barcelona.

Gudjohnsen's indrukwekkende prestaties in het voorgaande seizoen, waarbij hij twintig doelpunten maakte voor de jeugdteams van Espanyol, zouden Real Madrid hebben overtuigd om zijn talent te prioriteren en hem een topcontract aan te bieden.

Zijn eerste seizoen in Madrid was een succes, waarbij zijn prestaties hem op slechts 16-jarige leeftijd een plaats in het U19-team opleverde Bovendien eindigde hij als topscorer voor Real Madrid Juvenil C (Onder-17).

In juli 2020 werd Andri geconfronteerd met een zware tegenslag toen hij een voorste kruisband in zijn knie scheurde, waardoor hij zes maanden buiten strijd was. In de zomer raakte Gudjohnsen uit de gratie bij Castilla, waardoor hij vervolgens de stap zette naar IFK Norrköping.

Lyngby wil zwaar cashen op Gudjohnsen: veelvoud van de investering

Andri Gudjohnsen kende onder Glen Riddersholm moeilijkheden om een vaste plaats te veroveren bij IFK Norrköping, waardoor hij afgelopen zomer werd uitgeleend aan het Deense Lyngby.

Deze zet bleek een schot in de roos te zijn, want Gudjohnsen bevestigde al snel zijn reputatie als doelpuntenmaker door topscorer van Lyngby te worden met maar liefst 15 goals in 30 wedstrijden.

Zijn indrukwekkende prestaties in Denemarken bleven niet onopgemerkt, en enkele weken geleden werd duidelijk dat Lyngby ervoor had gekozen om de spits definitief aan te trekken.

De club heeft zijn uitleenbeurt omgezet in een permanente deal, waarbij een aankoopsom van om en bij 170.000 euro was overeengekomen. Nu rijst de vraag: hoe lang zal de IJslandse spits bij de Superliga-club blijven?

Lyngby heeft reeds groen licht gegeven voor een mogelijke transfer naar AA Gent, in de hoop hun investering in veelvoud terug te verdienen.

Alexandersson wild van Gudjohnsen: “Touch of genius”

Andri Gudjohnsen vond zijn weg naar Lyngby via het netwerk van Freyr Alexandersson, momenteel de hoofdcoach van KV Kortrijk. Alexandersson is nog steeds vol lof over de jonge speler.

“Het was ongelofelijk om hem dingen te zien doen op een veld die je van zijn vader kende. Straffe genen, die mannen. Die touch of genius, hoewel Andri meer een targetspits is dan zijn vader”, zei Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

“Ze moeten me veel geld in Lyngby”, lachte de huidige coach van Veekaa bij Tipsbladet.

Met een imposante gestalte van 1 meter 88, straalt Gudjohnsen kracht uit en vormt hij een geduchte fysieke aanwezigheid voor menig verdediger. Een aantal van zijn doelpunten kwam voort uit zijn vermogen om centrale verdedigers van zich af te schudden.

Zijn voorkeur voor direct afwerken getuigt van zijn bekwaamheid met de bal aan zijn voeten, terwijl hij ook uitblinkt in luchtduels. Hij wordt beschouwd als een complete en intelligente spits, die niet aarzelt om diep terug te zakken om de bal te ontvangen en zijn teamgenoten te ondersteunen.

Gudjohnsen wordt een toptransfer voor AA Gent

Meest recent

Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

115
115
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

216
216
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

122
122
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

45
45
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

250
250
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

76
76
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

395
395
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

100
100
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

190
190
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

163
163
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

374
374
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

309
309
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

155
155
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

405
405
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

173
173
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

1370
1370
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

219
219
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

150
150
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

38
38
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

698
698
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

1008
1008
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

458
458
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

471
471
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

169
169

Meer sportnieuws