'AA Gent betaalt grof voor topdeal: ‘touch of genius’'

629
'AA Gent betaalt grof voor topdeal: ‘touch of genius’'

Andri Gudjohnsen staat hoog op het verlanglijstje van AA Gent. De zoon van de legendarische Eidur Gudjohnsen maakte indruk als doelpuntenmaker bij Lyngby, waar hij topscorer van de ploeg werd.

Nu Lyngby zijn uitleenbeurt heeft omgezet in een permanente deal, is Gent bereid - naar de normen van de Deense club - grof te betalen voor deze 'touch of genius'. Lyngby wil namelijk een veelvoud van hun investering aan Gudjohnsen terugverdienen.

LEES OOK: Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Gudjohnsen is in Gent om te onderhandelen

AA Gent staat op het punt een koerswijziging door te voeren voor het komende voetbalseizoen. Met het oog op deze nieuwe richting wordt Wouter Vrancken hoogstwaarschijnlijk de nieuwe hoofdcoach.

Bovendien wordt er druk gezocht naar een Manager Sports en een Manager Non-Sports om de club te versterken. Ondertussen wordt er al met volle kracht gewerkt aan het aantrekken van nieuwe versterkingen, waarbij de nadruk meer dan ooit op scouting zal liggen.

In lijn met deze strategie heeft Gent zijn oog laten vallen op Andri Gudjohnsen (22) van Lyngby. Andri is de zoon van dan Eidur Gudjohnsen, de legendarische spits die zijn stempel drukte bij clubs als Chelsea en FC Barcelona, en ook nog zijn kunsten vertoonde bij Club Brugge en Cercle Brugge aan het einde van zijn indrukwekkende carrière.

Bovendien is Andri de kleinzoon van Arnor Gudjohnsen, die zijn voetsporen naliet bij Lokeren en Anderlecht. Volgens Het Nieuwsblad zijn Andri en Eidur momenteel al in Gent om onderhandelingen te voeren over een mogelijke transfer.

Topschutter Real Castilla raakt uit de gratie

Andri Gudjohnsen's voetbalreis begon bij FC Barcelona, waar hij drie jaar doorbracht bij La Masia, het vermaarde jeugdopleidingscentrum van Barça. Na zijn tijd bij de Blaugrana vertrok hij om te spelen voor het lokale Gavà, voordat hij in 2015 de overstap maakte naar Espanyol, de stadsrivaal van Barcelona.

In de zomer van 2018 maakte hij de opvallende overstap van Espanyol naar Real Madrid, een andere grote rivaal van Barcelona.

Gudjohnsen's indrukwekkende prestaties in het voorgaande seizoen, waarbij hij twintig doelpunten maakte voor de jeugdteams van Espanyol, zouden Real Madrid hebben overtuigd om zijn talent te prioriteren en hem een topcontract aan te bieden.

Zijn eerste seizoen in Madrid was een succes, waarbij zijn prestaties hem op slechts 16-jarige leeftijd een plaats in het U19-team opleverde Bovendien eindigde hij als topscorer voor Real Madrid Juvenil C (Onder-17).

In juli 2020 werd Andri geconfronteerd met een zware tegenslag toen hij een voorste kruisband in zijn knie scheurde, waardoor hij zes maanden buiten strijd was. In de zomer raakte Gudjohnsen uit de gratie bij Castilla, waardoor hij vervolgens de stap zette naar IFK Norrköping.

Lyngby wil zwaar cashen op Gudjohnsen: veelvoud van de investering

Andri Gudjohnsen kende onder Glen Riddersholm moeilijkheden om een vaste plaats te veroveren bij IFK Norrköping, waardoor hij afgelopen zomer werd uitgeleend aan het Deense Lyngby.

Deze zet bleek een schot in de roos te zijn, want Gudjohnsen bevestigde al snel zijn reputatie als doelpuntenmaker door topscorer van Lyngby te worden met maar liefst 15 goals in 30 wedstrijden.

Zijn indrukwekkende prestaties in Denemarken bleven niet onopgemerkt, en enkele weken geleden werd duidelijk dat Lyngby ervoor had gekozen om de spits definitief aan te trekken.

De club heeft zijn uitleenbeurt omgezet in een permanente deal, waarbij een aankoopsom van om en bij 170.000 euro was overeengekomen. Nu rijst de vraag: hoe lang zal de IJslandse spits bij de Superliga-club blijven?

Lyngby heeft reeds groen licht gegeven voor een mogelijke transfer naar AA Gent, in de hoop hun investering in veelvoud terug te verdienen.

Alexandersson wild van Gudjohnsen: “Touch of genius”

Andri Gudjohnsen vond zijn weg naar Lyngby via het netwerk van Freyr Alexandersson, momenteel de hoofdcoach van KV Kortrijk. Alexandersson is nog steeds vol lof over de jonge speler.

“Het was ongelofelijk om hem dingen te zien doen op een veld die je van zijn vader kende. Straffe genen, die mannen. Die touch of genius, hoewel Andri meer een targetspits is dan zijn vader”, zei Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

“Ze moeten me veel geld in Lyngby”, lachte de huidige coach van Veekaa bij Tipsbladet.

Met een imposante gestalte van 1 meter 88, straalt Gudjohnsen kracht uit en vormt hij een geduchte fysieke aanwezigheid voor menig verdediger. Een aantal van zijn doelpunten kwam voort uit zijn vermogen om centrale verdedigers van zich af te schudden.

Zijn voorkeur voor direct afwerken getuigt van zijn bekwaamheid met de bal aan zijn voeten, terwijl hij ook uitblinkt in luchtduels. Hij wordt beschouwd als een complete en intelligente spits, die niet aarzelt om diep terug te zakken om de bal te ontvangen en zijn teamgenoten te ondersteunen.

Gudjohnsen wordt een toptransfer voor AA Gent

Meest recent

'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

67
67
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

207
207
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

158
158
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

144
144
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

213
213
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

488
488
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

70
70
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

264
264
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

534
534
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

181
181
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

450
450
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

119
119
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

414
414
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

347
347
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

90
90
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

418
418
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

387
387
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

526
526
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

99
99
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

287
287
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

357
357
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

245
245
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

171
171
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

226
226
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

215
215

Meer sportnieuws