Titelrace barst lost: statistieken duiden favoriet aan

door
Titelrace barst lost: statistieken duiden favoriet aan

Na de beklijvende titelrace van vorig seizoen is het ook nu weer razend spannend in de Champions' Play-Offs. Op twee speeldagen van het einde strijden Anderlecht, Union en Club Brugge nog om de oppergaai. Wie gaat in polepositie de eindspurt in?

Dankzij een zege tegen KRC Genk deed Anderlecht afgelopen weekend alleszins opnieuw haasje over met Club Brugge, dat op een gelijkspel bleef steken tegen Union. Zondag nemen Paars-Wit en Blauw-Zwart het nog tegen mekaar op, terwijl Union dan op bezoek gaat bij Cercle Brugge.

LEES OOK: Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Anderlecht favoriet

Indien het daar niet kan winnen én de Brusselse stadsgenoot in eigen huis Club klopt mag het Lotto Park al juichen. Zo niet valt de beslissing op de slotspeeldag. Club en Union ontvangen dan respectievelijk Cercle en Genk, Anderlecht heeft nog een verplaatsing naar Antwerp voor de boeg.

Dat alles maakt dat de recordkampioen vandaag als de favoriet mag worden beschouwd. Dat blijkt ook uit de statistieken: volgens professor emeritus statistiek Jean-Pierre Ottoy, die voor Het Laatste Nieuws wekelijks de titelkansen berekent, maakt Anderlecht nu 55,56 procent kans op de titel.

Union underdog

Ruim meer dus dan de 39,51 procent die aan de Brugse rivaal wordt toebedeeld. Voor nummer drie Union, dat haar lot niet meer in eigen handen heeft, schiet er zo amper 4,93 procent over. In het Dudenpark moet men stilaan hopen op een mirakel om alsnog aan het langste eind te trekken.

Dat blijkt ook uit de noteringen bij de bookmakers. Een titel voor Union is bij Unibet 4x uw inzet waard, bijna het dubbel van de quotering voor Anderlecht (2,10). Club Brugge kan dan weer 2,4x uw inleg opleveren. Al durven wij momenteel geen centen meer inzetten op deze knotsgekke PO's.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

119
119
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

20
20
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

19
19
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

45
45
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

71
71
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

12
12
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

27
27
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

63
63
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

146
146
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

33
33
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

73
73
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

15
15
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

50
50
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

89
89
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

203
203
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

94
94
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

78
78
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

159
159
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

35
35
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

140
140
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

80
80
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

31
31
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

94
94
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

35
35

Meer sportnieuws