Titelrace barst lost: statistieken duiden favoriet aan

door
Titelrace barst lost: statistieken duiden favoriet aan

Na de beklijvende titelrace van vorig seizoen is het ook nu weer razend spannend in de Champions' Play-Offs. Op twee speeldagen van het einde strijden Anderlecht, Union en Club Brugge nog om de oppergaai. Wie gaat in polepositie de eindspurt in?

Dankzij een zege tegen KRC Genk deed Anderlecht afgelopen weekend alleszins opnieuw haasje over met Club Brugge, dat op een gelijkspel bleef steken tegen Union. Zondag nemen Paars-Wit en Blauw-Zwart het nog tegen mekaar op, terwijl Union dan op bezoek gaat bij Cercle Brugge.

LEES OOK: Hoogspanning bij Pro League: competitiehervorming op schop?

Anderlecht favoriet

Indien het daar niet kan winnen én de Brusselse stadsgenoot in eigen huis Club klopt mag het Lotto Park al juichen. Zo niet valt de beslissing op de slotspeeldag. Club en Union ontvangen dan respectievelijk Cercle en Genk, Anderlecht heeft nog een verplaatsing naar Antwerp voor de boeg.

Dat alles maakt dat de recordkampioen vandaag als de favoriet mag worden beschouwd. Dat blijkt ook uit de statistieken: volgens professor emeritus statistiek Jean-Pierre Ottoy, die voor Het Laatste Nieuws wekelijks de titelkansen berekent, maakt Anderlecht nu 55,56 procent kans op de titel.

Union underdog

Ruim meer dus dan de 39,51 procent die aan de Brugse rivaal wordt toebedeeld. Voor nummer drie Union, dat haar lot niet meer in eigen handen heeft, schiet er zo amper 4,93 procent over. In het Dudenpark moet men stilaan hopen op een mirakel om alsnog aan het langste eind te trekken.

Dat blijkt ook uit de noteringen bij de bookmakers. Een titel voor Union is bij Unibet 4x uw inzet waard, bijna het dubbel van de quotering voor Anderlecht (2,10). Club Brugge kan dan weer 2,4x uw inleg opleveren. Al durven wij momenteel geen centen meer inzetten op deze knotsgekke PO's.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

7
7
Hoogspanning bij Pro League: competitiehervorming op schop?

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

30
30
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

57
57
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

168
168
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

165
165
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

98
98
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

214
214
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

141
141
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

90
90
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

52
52
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

267
267
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

375
375
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

88
88
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

593
593
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

278
278
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

111
111
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

130
130
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

450
450
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

102
102
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

343
343
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

805
805
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

47
47
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

311
311
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

62
62
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

307
307

Meer sportnieuws