Titelrace barst lost: statistieken duiden favoriet aan

955 stemmen
Titelrace barst lost: statistieken duiden favoriet aan

Na de beklijvende titelrace van vorig seizoen is het ook nu weer razend spannend in de Champions' Play-Offs. Op twee speeldagen van het einde strijden Anderlecht, Union en Club Brugge nog om de oppergaai. Wie gaat in polepositie de eindspurt in?

Dankzij een zege tegen KRC Genk deed Anderlecht afgelopen weekend alleszins opnieuw haasje over met Club Brugge, dat op een gelijkspel bleef steken tegen Union. Zondag nemen Paars-Wit en Blauw-Zwart het nog tegen mekaar op, terwijl Union dan op bezoek gaat bij Cercle Brugge.

LEES OOK: Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Anderlecht favoriet

Indien het daar niet kan winnen én de Brusselse stadsgenoot in eigen huis Club klopt mag het Lotto Park al juichen. Zo niet valt de beslissing op de slotspeeldag. Club en Union ontvangen dan respectievelijk Cercle en Genk, Anderlecht heeft nog een verplaatsing naar Antwerp voor de boeg.

Dat alles maakt dat de recordkampioen vandaag als de favoriet mag worden beschouwd. Dat blijkt ook uit de statistieken: volgens professor emeritus statistiek Jean-Pierre Ottoy, die voor Het Laatste Nieuws wekelijks de titelkansen berekent, maakt Anderlecht nu 55,56 procent kans op de titel.

Union underdog

Ruim meer dus dan de 39,51 procent die aan de Brugse rivaal wordt toebedeeld. Voor nummer drie Union, dat haar lot niet meer in eigen handen heeft, schiet er zo amper 4,93 procent over. In het Dudenpark moet men stilaan hopen op een mirakel om alsnog aan het langste eind te trekken.

Dat blijkt ook uit de noteringen bij de bookmakers. Een titel voor Union is bij Unibet 4x uw inzet waard, bijna het dubbel van de quotering voor Anderlecht (2,10). Club Brugge kan dan weer 2,4x uw inleg opleveren. Al durven wij momenteel geen centen meer inzetten op deze knotsgekke PO's.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

55
55
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

71
71
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

256
256
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

383
383
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

234
234
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

282
282
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

19
19
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

126
126
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

44
44
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

69
69
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

110
110
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

56
56
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

84
84
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

66
66
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

367
367
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

1064
1064
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

403
403
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

393
393
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

338
338
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

41
41
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

249
249
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

26
26
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

250
250
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

37
37

Meer sportnieuws