Titelrace barst lost: statistieken duiden favoriet aan

955 stemmen
Titelrace barst lost: statistieken duiden favoriet aan

Na de beklijvende titelrace van vorig seizoen is het ook nu weer razend spannend in de Champions' Play-Offs. Op twee speeldagen van het einde strijden Anderlecht, Union en Club Brugge nog om de oppergaai. Wie gaat in polepositie de eindspurt in?

Dankzij een zege tegen KRC Genk deed Anderlecht afgelopen weekend alleszins opnieuw haasje over met Club Brugge, dat op een gelijkspel bleef steken tegen Union. Zondag nemen Paars-Wit en Blauw-Zwart het nog tegen mekaar op, terwijl Union dan op bezoek gaat bij Cercle Brugge.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Anderlecht favoriet

Indien het daar niet kan winnen én de Brusselse stadsgenoot in eigen huis Club klopt mag het Lotto Park al juichen. Zo niet valt de beslissing op de slotspeeldag. Club en Union ontvangen dan respectievelijk Cercle en Genk, Anderlecht heeft nog een verplaatsing naar Antwerp voor de boeg.

Dat alles maakt dat de recordkampioen vandaag als de favoriet mag worden beschouwd. Dat blijkt ook uit de statistieken: volgens professor emeritus statistiek Jean-Pierre Ottoy, die voor Het Laatste Nieuws wekelijks de titelkansen berekent, maakt Anderlecht nu 55,56 procent kans op de titel.

Union underdog

Ruim meer dus dan de 39,51 procent die aan de Brugse rivaal wordt toebedeeld. Voor nummer drie Union, dat haar lot niet meer in eigen handen heeft, schiet er zo amper 4,93 procent over. In het Dudenpark moet men stilaan hopen op een mirakel om alsnog aan het langste eind te trekken.

Dat blijkt ook uit de noteringen bij de bookmakers. Een titel voor Union is bij Unibet 4x uw inzet waard, bijna het dubbel van de quotering voor Anderlecht (2,10). Club Brugge kan dan weer 2,4x uw inleg opleveren. Al durven wij momenteel geen centen meer inzetten op deze knotsgekke PO's.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

24
24
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

37
37
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

8
8
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

62
62
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

49
49
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

99
99
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

76
76
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

221
221
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

27
27
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

129
129
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

86
86
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

203
203
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1102
1102
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

95
95
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

275
275
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

373
373
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

29
29
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

58
58
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

332
332
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

160
160
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

425
425
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

317
317
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

492
492
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

514
514
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

261
261

Meer sportnieuws