Titelrace barst lost: statistieken duiden favoriet aan

door
Titelrace barst lost: statistieken duiden favoriet aan

Na de beklijvende titelrace van vorig seizoen is het ook nu weer razend spannend in de Champions' Play-Offs. Op twee speeldagen van het einde strijden Anderlecht, Union en Club Brugge nog om de oppergaai. Wie gaat in polepositie de eindspurt in?

Dankzij een zege tegen KRC Genk deed Anderlecht afgelopen weekend alleszins opnieuw haasje over met Club Brugge, dat op een gelijkspel bleef steken tegen Union. Zondag nemen Paars-Wit en Blauw-Zwart het nog tegen mekaar op, terwijl Union dan op bezoek gaat bij Cercle Brugge.

LEES OOK: Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Anderlecht favoriet

Indien het daar niet kan winnen én de Brusselse stadsgenoot in eigen huis Club klopt mag het Lotto Park al juichen. Zo niet valt de beslissing op de slotspeeldag. Club en Union ontvangen dan respectievelijk Cercle en Genk, Anderlecht heeft nog een verplaatsing naar Antwerp voor de boeg.

Dat alles maakt dat de recordkampioen vandaag als de favoriet mag worden beschouwd. Dat blijkt ook uit de statistieken: volgens professor emeritus statistiek Jean-Pierre Ottoy, die voor Het Laatste Nieuws wekelijks de titelkansen berekent, maakt Anderlecht nu 55,56 procent kans op de titel.

Union underdog

Ruim meer dus dan de 39,51 procent die aan de Brugse rivaal wordt toebedeeld. Voor nummer drie Union, dat haar lot niet meer in eigen handen heeft, schiet er zo amper 4,93 procent over. In het Dudenpark moet men stilaan hopen op een mirakel om alsnog aan het langste eind te trekken.

Dat blijkt ook uit de noteringen bij de bookmakers. Een titel voor Union is bij Unibet 4x uw inzet waard, bijna het dubbel van de quotering voor Anderlecht (2,10). Club Brugge kan dan weer 2,4x uw inleg opleveren. Al durven wij momenteel geen centen meer inzetten op deze knotsgekke PO's.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

3
3
RSCA, Union, Gent of Club: 1B-revelatie spreekt klare taal

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

21
21
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

84
84
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

410
410
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

38
38
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

48
48
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

227
227
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

36
36
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

146
146
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

254
254
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

243
243
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

576
576
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

305
305
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

165
165
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

170
170
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

206
206
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

420
420
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

443
443
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

167
167
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

184
184
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

528
528
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

39
39
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

296
296
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

262
262
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

32
32

Meer sportnieuws