Zirkzee ontploft helemaal: "Ontwikkeling tijdens fase bij Anderlecht"

251
Zirkzee ontploft helemaal:

Joshua Zirkzee heeft een heuse evolutie meegemaakt sinds hij aan de slag is gegaan bij Bologna. Kees van Wonderen, in het verleden actief als verdediger bij Feyenoord, vindt zijn progressie vergelijkbaar met die van Robin van Persie. 

De 22-jarige Zirkzee trok in de zomer van 2022 naar FC Bologna nadat hij een seizoen speelde voor RSC Anderlecht. Hij werd aan de Brusselse recordkampioen uitgeleend door het grote Bayern München, maar de Duitse club achtte hem nog niet klaar en leende hem opnieuw uit aan Bologna. 

LEES OOK: Vaak gelinkt aan Anderlecht, nu in de basis tegen Belgie?

Ontwikkeling

Een goeie zet vindt Van Wonderen. "Hij heeft wel een ontwikkeling gemaakt, ook in zijn mentaliteit. Ook in zijn laatste fase bij Bayern en bij Anderlecht", aldus de voormalige verdediger bij Rondo. 

"Het harde werken, het investeren en het aandeel hebben in de verdedigende taken van je ploeg. Dat had hij vroeger veel minder en dat vond hij ook niet belangrijk. Hij leefde van goals maken. Hij heeft natuurlijk een hele belangrijke kwaliteit in de eindfase. Het maken van goals, dat is zijn kwaliteit."

Van Persie

De ontwikkeling die Zirkzee doormaakte doet Van Wonderen dan ook terugdenken aan Robin van Persie. "Hij heeft wel een hele goede stap gezet om dat ook aan zijn spel toe te voegen. Ik maakte net de vergelijking met Van Persie. Net toen hij bij Feyenoord kwam en als je hem toen bij Arsenal zag, een heel andere manier van kijken, ogen open en dat volle bak vertalen naar wat er in het hedendaags voetbal gevraagd wordt. Een schepje er bovenop en is mooi dat dat kan."

Is Zirkzee klaar voor de wereldtop?

Meest recent

Manchester City op instorten: nog veel zwaardere sancties

Hoewel de club beweert bewijs van onschuld te hebben, ziet het er bijzonder slecht uit voor ...

63
63
'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

8
8
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

30
30
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

16
16
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

78
78
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

20
20
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

44
44
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

80
80
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

145
145
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

85
85
Wullaert ziedend na uitspraak Deschacht: “Dit getuigt van zo weinig respect”

De uitspraken van Olivier Deschacht over vrouwenvoetbal blijven voor heel wat reacties zorgen. Een ...

346
346
Afwezigheid en terugkeer Courtois: Lammens geeft mening

In zijn eerste wedstrijden als bondscoach heeft Mark van Bommel meteen zijn stempel gedrukt op het ...

64
64
Van Bommel kondigt al minstens twee wijzigingen aan

Vrijdag om 20u45 staan de Rode Duivels al voor hun derde opdracht in de Nations League. Daarin komt ...

323
323
'Wissel van de wacht bij Bayern: Kompany stelt één eis'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München de Duitse dubbel en strandde in de halve ...

41
41
'Rode Duivels kunnen doodsteek geven aan Turken'

De Rode Duivels begonnen hun campagne in de Nations League met een drie op zes, na winst in ...

66
66
Van kwaad naar erger: KV Kortrijk krijgt nieuwe mokerslag

Na zeven speeldagen zitten enkele teams al zwaar in de problemen in de Jupiler Pro League. Zo is er ...

207
207
'Raskin heeft keuze te over: 8 clubs op de loer'

De voorbije zomermercato was voor de Rode Duivels een zeer drukke periode. Heel wat landgenoten ...

69
69
Courtois: "Hij moet de Gouden Bal winnen"

Na de interlandbreak gaat het vizier weer op het clubvoetbal, maar ook op dé belangrijkste ...

122
122
Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?

Donderdagvoormiddag viel er bij Patro Eisden toch wel opmerkelijk nieuws te rapen. Na maar liefst ...

160
160
Van Bommel krijgt dubbele opsteker daags voor Turkije

De wedstrijden blijven elkaar in sneltempo opvolgen voor de Rode Duivels. Maandag gingen ze nog met ...

371
371
TRANSFERUURTJE: 'Real heeft opvolger Courtois, Keita miste transfer'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

107
107
Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

De onrust bij KV Diksmuide Oostende neemt opnieuw toe. Terwijl de club probeert vooruit te kijken, ...

75
75
Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Nicolò Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge vlotjes en trekt die ...

127
127
Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Stijn Stijnen is niet langer de hoofdtrainer van Patro Eisden, dat maakte de oefenmeester zelf op ...

165
165
Genkse blunder met Godts onthuld: "Dat gaf echt een kick"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een positieve start genomen onder Mark van Bommel, ...

285
285

Meer sportnieuws