Zirkzee ontploft helemaal: "Ontwikkeling tijdens fase bij Anderlecht"

251
Zirkzee ontploft helemaal:

Joshua Zirkzee heeft een heuse evolutie meegemaakt sinds hij aan de slag is gegaan bij Bologna. Kees van Wonderen, in het verleden actief als verdediger bij Feyenoord, vindt zijn progressie vergelijkbaar met die van Robin van Persie. 

De 22-jarige Zirkzee trok in de zomer van 2022 naar FC Bologna nadat hij een seizoen speelde voor RSC Anderlecht. Hij werd aan de Brusselse recordkampioen uitgeleend door het grote Bayern München, maar de Duitse club achtte hem nog niet klaar en leende hem opnieuw uit aan Bologna. 

LEES OOK: Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Ontwikkeling

Een goeie zet vindt Van Wonderen. "Hij heeft wel een ontwikkeling gemaakt, ook in zijn mentaliteit. Ook in zijn laatste fase bij Bayern en bij Anderlecht", aldus de voormalige verdediger bij Rondo. 

"Het harde werken, het investeren en het aandeel hebben in de verdedigende taken van je ploeg. Dat had hij vroeger veel minder en dat vond hij ook niet belangrijk. Hij leefde van goals maken. Hij heeft natuurlijk een hele belangrijke kwaliteit in de eindfase. Het maken van goals, dat is zijn kwaliteit."

Van Persie

De ontwikkeling die Zirkzee doormaakte doet Van Wonderen dan ook terugdenken aan Robin van Persie. "Hij heeft wel een hele goede stap gezet om dat ook aan zijn spel toe te voegen. Ik maakte net de vergelijking met Van Persie. Net toen hij bij Feyenoord kwam en als je hem toen bij Arsenal zag, een heel andere manier van kijken, ogen open en dat volle bak vertalen naar wat er in het hedendaags voetbal gevraagd wordt. Een schepje er bovenop en is mooi dat dat kan."

Is Zirkzee klaar voor de wereldtop?

Meest recent

Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

7
7
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

28
28
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

13
13
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

41
41
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

31
31
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

157
157
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

25
25
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

105
105
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

249
249
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

84
84
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

148
148
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

95
95
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

261
261
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

34
34
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

40
40
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

333
333
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

368
368
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

183
183
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

255
255
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

274
274
Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

261
261
Geweldige Belgische week in Europa: extra zuur verlies Gent

Het Belgische voetbal kan terugblikken op een uitstekende week. Maar liefst vier van de vijf ...

203
203
Opmars KV Mechelen: Vanderbiest doet forse uitspraak

Na bekervoetbal vorig weekend en een Europese midweek wordt er dit weekend weer gevoetbald in de ...

128
128
Bayern schrijft geschiedenis: monsterdeal van 250 miljoen

Bayern München hoopt dit seizoen de Champions League te kunnen winnen, nadat het vorig seizoen ...

375
375

Meer sportnieuws