Vanaken en Odoi streng voor eigen ploeg: "Geen boodschap aan"

door
Vanaken en Odoi streng voor eigen ploeg:

Publiciteit voor het voetbal, dat was het vanavond zeker in de tweede helft van Club Brugge tegen Union. In een ronduit spectaculaire topper leek Blauw-Zwart een optie te nemen op de titel maar nu is... Anderlecht weer het team dat alles in eigen handen heeft.

LEES OOK: Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

Regie in handen van Club en Anderlecht

Toegegeven: uiteraard heeft Club ook nog steeds de regie in handen, als het zes op zes pakt in zijn twee volgende wedstrijden zijn Nicky Hayen en co altijd kampioen.

Alleen volgt komend weekend al de clash in het Lotto Park tegen Paars-Wit. Een vermoedelijk hypergemotiveerde thuisploeg kan mogelijk dan al zijn 35ste landstitel pakken, aan Club om daar een stokje voor te steken.

"Moeten naar oplossing zoeken"

Het was opvallend hoe Blauw-Zwart vandaag volledig inzakte nadat het op een 2-1 voorsprong kwam, ook Hans Vanaken zocht naar een verklaring bij Eleven. "We verliezen veel te gemakkelijk de controle. We verloren voortdurend de bal en daardoor stonden we in het slot onder druk. Het kon beide kanten op en dat gelijkspel is misschien wel een terechte uitslag."

Een verklaring voor de metamorfose die de bezoekers na de achterstand ondergingen had de Club-middenvelder ook. "Union speelde in het slot veel losser, mogelijk omdat ze het gevoel hadden van niets meer te verliezen. We gaan moeten bekijken hoe we in de komende weken beter onder die druk kunnen uitvoetballen", zo klonk het rustig maar streng bij de kapitein.

Publiciteit voor het voetbal?

Ook Odoi reageerde na afloop rustig en ook kritisch voor zichzelf. "Publiciteit voor het voetbal? Ik had liever gewonnen, ik heb daar eigenlijk weinig boodschap aan. Iedereen vergeet hoe goed Union ook is, dat bewijzen ze nu al drie jaar. Persoonlijk ben ik wat ontgoocheld over mijn eigen prestatie in de tweede helft." Aldus de middenvelder die heel wat zelfkritiek had.

Wie verdiende vandaag te winnen?

Meest recent

WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

16
16
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

80
80
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

37
37
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

608
608
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

496
496
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

190
190
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

133
133
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

49
49
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

177
177
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

109
109
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

373
373
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

29
29
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

189
189
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

141
141
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

65
65
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

116
116
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

273
273
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

198
198
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

24
24
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

67
67
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

131
131
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

499
499
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

110
110
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

742
742
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

751
751

Meer sportnieuws