Vanaken en Odoi streng voor eigen ploeg: "Geen boodschap aan"

door
Vanaken en Odoi streng voor eigen ploeg:

Publiciteit voor het voetbal, dat was het vanavond zeker in de tweede helft van Club Brugge tegen Union. In een ronduit spectaculaire topper leek Blauw-Zwart een optie te nemen op de titel maar nu is... Anderlecht weer het team dat alles in eigen handen heeft.

LEES OOK: VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Regie in handen van Club en Anderlecht

Toegegeven: uiteraard heeft Club ook nog steeds de regie in handen, als het zes op zes pakt in zijn twee volgende wedstrijden zijn Nicky Hayen en co altijd kampioen.

Alleen volgt komend weekend al de clash in het Lotto Park tegen Paars-Wit. Een vermoedelijk hypergemotiveerde thuisploeg kan mogelijk dan al zijn 35ste landstitel pakken, aan Club om daar een stokje voor te steken.

"Moeten naar oplossing zoeken"

Het was opvallend hoe Blauw-Zwart vandaag volledig inzakte nadat het op een 2-1 voorsprong kwam, ook Hans Vanaken zocht naar een verklaring bij Eleven. "We verliezen veel te gemakkelijk de controle. We verloren voortdurend de bal en daardoor stonden we in het slot onder druk. Het kon beide kanten op en dat gelijkspel is misschien wel een terechte uitslag."

Een verklaring voor de metamorfose die de bezoekers na de achterstand ondergingen had de Club-middenvelder ook. "Union speelde in het slot veel losser, mogelijk omdat ze het gevoel hadden van niets meer te verliezen. We gaan moeten bekijken hoe we in de komende weken beter onder die druk kunnen uitvoetballen", zo klonk het rustig maar streng bij de kapitein.

Publiciteit voor het voetbal?

Ook Odoi reageerde na afloop rustig en ook kritisch voor zichzelf. "Publiciteit voor het voetbal? Ik had liever gewonnen, ik heb daar eigenlijk weinig boodschap aan. Iedereen vergeet hoe goed Union ook is, dat bewijzen ze nu al drie jaar. Persoonlijk ben ik wat ontgoocheld over mijn eigen prestatie in de tweede helft." Aldus de middenvelder die heel wat zelfkritiek had.

Wie verdiende vandaag te winnen?

Meest recent

Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

7
7
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

61
61
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

31
31
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

250
250
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

43
43
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

159
159
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

462
462
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

159
159
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

742
742
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

431
431
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

366
366
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

532
532
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

23
23
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

64
64
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

511
511
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

386
386
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

273
273
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

319
319
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

102
102
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

728
728
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

272
272
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

536
536
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

771
771
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

220
220
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

453
453

Meer sportnieuws