‘Exit Dolberg? Anderlecht pakt uit met vervanger’

door
‘Exit Dolberg? Anderlecht pakt uit met vervanger’

RSC Anderlecht heeft een opvolger gevonden voor de vertrokken topschutter Sébastien Stassin. De Schotse spits Robbie Ure, vrij overgekomen na zijn tijd bij Rangers FC, heeft dit seizoen indruk gemaakt bij de RSCA Futures.

Met zijn doelpunten en teamspel heeft hij de aandacht getrokken van hoofdtrainer Brian Riemer. Hoewel hij nog een weg te gaan heeft, wordt Ure gezien als een veelbelovende aanvaller met potentieel voor het eerste elftal van Anderlecht.

Al zal het wel nog even duren vooraleer hij de plaats van Kasper Dolberg kan innemen.

LEES OOK: Anderlecht krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Ure wil doorbreken als Anderlecht-spits

Anderlecht nam afgelopen zomer afscheid van Sébastien Stassin, de topschutter van de Challenger Pro League vorig seizoen.

In de zoektocht naar een vervanger zag de club potentie in de Schotse tester Robbie Ure, een vrije speler na het niet verlengen van zijn contract bij Rangers FC, die zelfs werd beschouwd als een verbeterde versie van Stassin.

“Hij heeft helemaal andere kwaliteiten, want Robbie is geen pure afwerker in het strafschopgebied zoals Lucas dat is”, zei David Hubert, assistent-coach van RSCA Futures, aan Het Nieuwsblad.

Anderlecht stalde Ure bij de RSCA Futures, in de hoop dat hij op termijn mogelijk door zou breken in het eerste elftal van Anderlecht. Ure werd aanbevolen door het scoutingteam van Anderlecht en overtuigd door Mikkel Hemmersam, de rechterhand van Jesper Fredberg.

“Stap per stap wil ik vooruitgang maken om op een dag de overgang te maken naar de A-ploeg. Het lijstje van spitsen met een verleden bij Anderlecht is indrukwekkend. Ik wil hard werken om ook in dat rijtje plaats te kunnen nemen”, zei hij begin dit seizoen.

Ure speelt zich in de kijker van Riemer

Robbie Ure zette afgelopen zomer zijn handtekening onder een eenjarig contract bij Anderlecht en groeide uit tot een van de grote verrassingen bij de RSCA Futures. Met 5 doelpunten in 16 wedstrijden heeft hij mooie statistieken neergezet, wat zijn reputatie als doelpuntenmaker en zijn killersinstinct bevestigt.

Zijn overgang naar Anderlecht lijkt een doorslaand succes te zijn. “Een pluim voor de sportieve cel”, schreef Het Nieuwsblad al. De krant ging zelfs zo ver om de Schot beter te noemen dan zijn voorganger Sébastien Stassin.

“Ure straalt meer maturiteit uit. Hij incasseert enkel gele kaarten als het echt moet, terwijl Stassin wel eens de haantje de voorste was bij akkefietjes en zo solliciteerde naar onnodige kaarten.”

Hoewel Ure tot nu toe al zijn wedstrijden speelde voor de RSCA Futures, kreeg hij tegen Cercle Brugge al de kans om plaats te nemen op de bank bij het eerste elftal, wat aantoont dat zijn prestaties niet onopgemerkt blijven bij hoofdtrainer Brian Riemer.

Ure maakte zelfs deel uit van de A-kern tijdens de winterstage in Tabarka, waar veel aandacht werd besteed aan jonge spelers.

Ure kan op termijn de plaats van Dolberg innemen

Voor Robbie Ure staan er veel belangen op het spel tijdens de laatste maanden van het seizoen. De 20-jarige aanvaller heeft momenteel een contract bij Anderlecht tot 2024, maar er werd tijdens de onderhandelingen afgelopen zomer al gesproken over een verlenging als zijn prestaties bevredigend zouden zijn.

David Hubert, assistent-coach van de RSCA Futures, gelooft dat Ure het potentieel heeft om door te breken in het eerste elftal van Anderlecht. “Het zal echter nog even duren voordat hij de plaats van Kasper Dolberg kan innemen. Hij heeft nog veel werk te verzetten, en dat is hij zich bewust,” zei Hubert in Het Nieuwsblad

“We waren onder de indruk van zijn vermogen om de spelers rond hem beter te laten spelen. Hij is een spits die denkt aan het collectief en waar zijn teamgenoten gebruik van kunnen maken.”

Daarnaast beschikt Ure over een hoge voetbalintelligentie en grote leiderschapskwaliteiten.

Veldman: “Geloof me, Ure is een aanvaller met potentieel”

De Schotse spits kende een goede periode waarin hij een aantal opeenvolgende wedstrijden wist te scoren, maar raakte nadien geblesseerd door een spierscheur. Eenmaal weer fit, lukte het Robbie Ure minder dan voorheen, hoewel hij doorgaans de voorkeur krijgt boven de Japanner Keisuke Goto.

Robin Veldman, momenteel coach bij Club NXT, had Ure onder zijn hoede in Schotland. “Geloof me, hij is een aanvaller met potentieel,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

Ure's belangrijkste doel blijft om door te breken in het eerste elftal van Anderlecht, en hij blijft geduldig omdat hij weet dat hij nog enkele stappen moet zetten.

Anderlecht staat dus voor een belangrijke beslissing binnenkort. “Ure is weer fit. Hij heeft een contract tot het einde van het seizoen, maar er is wel een optie,” zei RSCA Futures hoofdcoach Marnik Reedijk in de podcast Café Constant.

🔥 Wat iedereen nu leest

Bom Jelle Vossen op barsten: “Dat doet super veel pijn”
Bom Jelle Vossen op barsten: “Dat doet super veel pijn”
De Bruyne betaalt zware prijs voor absurde Conte-ingreep
De Bruyne betaalt zware prijs voor absurde Conte-ingreep

Anderlecht moet Ure houden

Meest recent

Wat werd er van deze vergeten Anderlecht-helden?

RSC Anderlecht speelde in zijn bestaan zes keer tegen AEK Athene. Ze verloren geen enkele keer, dus ...

30
30
Genk balanceert op het randje: cruciale avond wacht

KRC Genk speelt vanavond tegen Lech Poznan. Een zeer belangrijk duel voor de Limburgers. Na best ...

19
19
Hasi krijgt volle laag: "Offert het DNA van Anderlecht op"

RSC Anderlecht staat voor een héél belangrijk tweeluik. Het moet AEK Athene ...

112
112
Goto koos voor STVV: "Zij toonden ook interesse"

Bij RSC Anderlecht hebben ze ondertussen al een karrenvracht aan buitenlandse spelers aan de Futures ...

89
89
De Bruyne betaalt zware prijs voor absurde Conte-ingreep

Romelu Lukaku ligt maanden in de lappenmand en Napoli zit zonder spits. Maar in plaats van de ...

120
120
Club Brugge versus Union SG: derde onderlinge transfer?

Bij Club Brugge investeerden ze al heel zwaar in nieuwe spelers. Toch lijkt het nog niet klaar te ...

227
227
Anderlecht in spanning: 'ontploffingsgevaar' bij aanwinst

RSC Anderlecht staat voor een enorm belangrijk tweeluik tegen AEK Athene. Na de vernedering tegen ...

170
170
Belghali geeft toe waarom hij Genk nooit écht zag zitten

Rafik Belghali leek deze zomer een topkandidaat om Zakaria El Ouahdi op te volgen bij KRC Genk. De ...

114
114
Bestuur Anderlecht legt mes op de keel bij Renard

Anderlecht staat voor een cruciaal tweeluik tegen AEK Athene. Het bereiken van de groepsfase in de ...

478
478
Bang hart bij Anderlecht: Hasi ziet nachtmerrie tegen AEK

Anderlecht staat voor twee cruciale duels tegen AEK Athene. Sportief én financieel hangt er ...

260
260
'Grote kuis in Gent: volgend slachtoffer Leko bekend'

AA Gent wist deze zomer al heel wat overtollige ballast te dumpen, maar de komende weken staat er ...

1008
1008
D-Day voor Club Brugge: 20 miljoen op het spel

Met een fraaie 1-3 zege in Glasgow nam Club Brugge dinsdag meteen een optie op de lucratieve League ...

814
814
Luxeproblemen bij Union: Pocognoli reageert

Het was de voorbije zomers telkens puzzelen voor Union met het vertrek van heel wat smaakmakers. Dat ...

119
119
Heynen reageert scherp na kritiek op Genk

Ook voor KRC Genk begint deze week het Europese avontuur. De Limburgers moeten pas in de play-offs ...

319
319
Ulderink schept duidelijkheid over vertrek bij Antwerp

Antwerp begon dit seizoen alweer met een nieuwe trainer. De Great Old schoof Stef Wils door naar de ...

171
171
Club Brugge balanceert op een bom met Tzolis

Club Brugge sloeg een monsterbod van 32 miljoen euro op Christos Tzolis af. De Griek blijft, het ...

1307
1307
'Boniface krijgt alsnog een knaltransfer'

Victor Boniface is niet langer de duurste uitgaande transfer ooit van Union, want de landskampioen ...

158
158
'Lukaku verbaast compleet met beslissing na blessure'

Romelu Lukaku kreeg de voorbije dagen een mokerslag te verwerken. De Rode Duivel viel vorige week ...

299
299
Charleroi haalt nog versterking in Ligue 1

Charleroi lijkt nog een druk einde van de transferperiode tegemoet te gaan. Er hangen immers nog de ...

34
34
Vanhaezebrouck vreest enorm pijnpunt bij Club Brugge

Club Brugge heeft ondanks een woelige zomer dit seizoen tot dusver een nette start genomen. Het won ...

793
793
'Standard jubelt: eindelijk oplossing voor dure flop'

Standard liep vorige week tegen een eerste nederlaag van het seizoen aan. De Rouches gingen met ...

145
145
‘Schoktransfer Vincent Janssen naar Eredivisie’

Antwerp moest de voorbije jaren op financieel vlak terugschakelen. Dat betekende dat het elke ...

1364
1364
Anderlecht krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

In de play-offs van de Conference League krijgt RSC Anderlecht donderdag AEK Athene over de vloer. ...

720
720
'Hoofdpijn voor De Condé: 5 dossiers baren Genk zorgen'

KRC Genk slaagde er tot dusver wonderwel in om de kleedkamer bij mekaar te houden. Ook op inkomend ...

608
608
'Club Brugge houdt adem in: toptalenten richting exit?'

Club Brugge gaf deze zomer al ongeveer 36 miljoen uit aan vijf zomeraanwinsten. Hoewel er naar ...

929
929

Meer sportnieuws