‘Exit Dolberg? Anderlecht pakt uit met vervanger’

door
‘Exit Dolberg? Anderlecht pakt uit met vervanger’

RSC Anderlecht heeft een opvolger gevonden voor de vertrokken topschutter Sébastien Stassin. De Schotse spits Robbie Ure, vrij overgekomen na zijn tijd bij Rangers FC, heeft dit seizoen indruk gemaakt bij de RSCA Futures.

Met zijn doelpunten en teamspel heeft hij de aandacht getrokken van hoofdtrainer Brian Riemer. Hoewel hij nog een weg te gaan heeft, wordt Ure gezien als een veelbelovende aanvaller met potentieel voor het eerste elftal van Anderlecht.

Al zal het wel nog even duren vooraleer hij de plaats van Kasper Dolberg kan innemen.

LEES OOK: Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Ure wil doorbreken als Anderlecht-spits

Anderlecht nam afgelopen zomer afscheid van Sébastien Stassin, de topschutter van de Challenger Pro League vorig seizoen.

In de zoektocht naar een vervanger zag de club potentie in de Schotse tester Robbie Ure, een vrije speler na het niet verlengen van zijn contract bij Rangers FC, die zelfs werd beschouwd als een verbeterde versie van Stassin.

“Hij heeft helemaal andere kwaliteiten, want Robbie is geen pure afwerker in het strafschopgebied zoals Lucas dat is”, zei David Hubert, assistent-coach van RSCA Futures, aan Het Nieuwsblad.

Anderlecht stalde Ure bij de RSCA Futures, in de hoop dat hij op termijn mogelijk door zou breken in het eerste elftal van Anderlecht. Ure werd aanbevolen door het scoutingteam van Anderlecht en overtuigd door Mikkel Hemmersam, de rechterhand van Jesper Fredberg.

“Stap per stap wil ik vooruitgang maken om op een dag de overgang te maken naar de A-ploeg. Het lijstje van spitsen met een verleden bij Anderlecht is indrukwekkend. Ik wil hard werken om ook in dat rijtje plaats te kunnen nemen”, zei hij begin dit seizoen.

Ure speelt zich in de kijker van Riemer

Robbie Ure zette afgelopen zomer zijn handtekening onder een eenjarig contract bij Anderlecht en groeide uit tot een van de grote verrassingen bij de RSCA Futures. Met 5 doelpunten in 16 wedstrijden heeft hij mooie statistieken neergezet, wat zijn reputatie als doelpuntenmaker en zijn killersinstinct bevestigt.

Zijn overgang naar Anderlecht lijkt een doorslaand succes te zijn. “Een pluim voor de sportieve cel”, schreef Het Nieuwsblad al. De krant ging zelfs zo ver om de Schot beter te noemen dan zijn voorganger Sébastien Stassin.

“Ure straalt meer maturiteit uit. Hij incasseert enkel gele kaarten als het echt moet, terwijl Stassin wel eens de haantje de voorste was bij akkefietjes en zo solliciteerde naar onnodige kaarten.”

Hoewel Ure tot nu toe al zijn wedstrijden speelde voor de RSCA Futures, kreeg hij tegen Cercle Brugge al de kans om plaats te nemen op de bank bij het eerste elftal, wat aantoont dat zijn prestaties niet onopgemerkt blijven bij hoofdtrainer Brian Riemer.

Ure maakte zelfs deel uit van de A-kern tijdens de winterstage in Tabarka, waar veel aandacht werd besteed aan jonge spelers.

Ure kan op termijn de plaats van Dolberg innemen

Voor Robbie Ure staan er veel belangen op het spel tijdens de laatste maanden van het seizoen. De 20-jarige aanvaller heeft momenteel een contract bij Anderlecht tot 2024, maar er werd tijdens de onderhandelingen afgelopen zomer al gesproken over een verlenging als zijn prestaties bevredigend zouden zijn.

David Hubert, assistent-coach van de RSCA Futures, gelooft dat Ure het potentieel heeft om door te breken in het eerste elftal van Anderlecht. “Het zal echter nog even duren voordat hij de plaats van Kasper Dolberg kan innemen. Hij heeft nog veel werk te verzetten, en dat is hij zich bewust,” zei Hubert in Het Nieuwsblad

“We waren onder de indruk van zijn vermogen om de spelers rond hem beter te laten spelen. Hij is een spits die denkt aan het collectief en waar zijn teamgenoten gebruik van kunnen maken.”

Daarnaast beschikt Ure over een hoge voetbalintelligentie en grote leiderschapskwaliteiten.

Veldman: “Geloof me, Ure is een aanvaller met potentieel”

De Schotse spits kende een goede periode waarin hij een aantal opeenvolgende wedstrijden wist te scoren, maar raakte nadien geblesseerd door een spierscheur. Eenmaal weer fit, lukte het Robbie Ure minder dan voorheen, hoewel hij doorgaans de voorkeur krijgt boven de Japanner Keisuke Goto.

Robin Veldman, momenteel coach bij Club NXT, had Ure onder zijn hoede in Schotland. “Geloof me, hij is een aanvaller met potentieel,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

Ure's belangrijkste doel blijft om door te breken in het eerste elftal van Anderlecht, en hij blijft geduldig omdat hij weet dat hij nog enkele stappen moet zetten.

Anderlecht staat dus voor een belangrijke beslissing binnenkort. “Ure is weer fit. Hij heeft een contract tot het einde van het seizoen, maar er is wel een optie,” zei RSCA Futures hoofdcoach Marnik Reedijk in de podcast Café Constant.

Anderlecht moet Ure houden

Meest recent

Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

1
1
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

19
19
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

46
46
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

26
26
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

183
183
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

90
90
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

193
193
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

154
154
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

210
210
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

135
135
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

43
43
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

167
167
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

110
110
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

157
157
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

134
134
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

56
56
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

228
228
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

257
257
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

52
52
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

348
348
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

212
212
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

296
296
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

173
173
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

364
364
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

453
453

Meer sportnieuws