‘Exit Dolberg? Anderlecht pakt uit met vervanger’

898
‘Exit Dolberg? Anderlecht pakt uit met vervanger’

RSC Anderlecht heeft een opvolger gevonden voor de vertrokken topschutter Sébastien Stassin. De Schotse spits Robbie Ure, vrij overgekomen na zijn tijd bij Rangers FC, heeft dit seizoen indruk gemaakt bij de RSCA Futures.

Met zijn doelpunten en teamspel heeft hij de aandacht getrokken van hoofdtrainer Brian Riemer. Hoewel hij nog een weg te gaan heeft, wordt Ure gezien als een veelbelovende aanvaller met potentieel voor het eerste elftal van Anderlecht.

Al zal het wel nog even duren vooraleer hij de plaats van Kasper Dolberg kan innemen.

LEES OOK: Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

Ure wil doorbreken als Anderlecht-spits

Anderlecht nam afgelopen zomer afscheid van Sébastien Stassin, de topschutter van de Challenger Pro League vorig seizoen.

In de zoektocht naar een vervanger zag de club potentie in de Schotse tester Robbie Ure, een vrije speler na het niet verlengen van zijn contract bij Rangers FC, die zelfs werd beschouwd als een verbeterde versie van Stassin.

“Hij heeft helemaal andere kwaliteiten, want Robbie is geen pure afwerker in het strafschopgebied zoals Lucas dat is”, zei David Hubert, assistent-coach van RSCA Futures, aan Het Nieuwsblad.

Anderlecht stalde Ure bij de RSCA Futures, in de hoop dat hij op termijn mogelijk door zou breken in het eerste elftal van Anderlecht. Ure werd aanbevolen door het scoutingteam van Anderlecht en overtuigd door Mikkel Hemmersam, de rechterhand van Jesper Fredberg.

“Stap per stap wil ik vooruitgang maken om op een dag de overgang te maken naar de A-ploeg. Het lijstje van spitsen met een verleden bij Anderlecht is indrukwekkend. Ik wil hard werken om ook in dat rijtje plaats te kunnen nemen”, zei hij begin dit seizoen.

Ure speelt zich in de kijker van Riemer

Robbie Ure zette afgelopen zomer zijn handtekening onder een eenjarig contract bij Anderlecht en groeide uit tot een van de grote verrassingen bij de RSCA Futures. Met 5 doelpunten in 16 wedstrijden heeft hij mooie statistieken neergezet, wat zijn reputatie als doelpuntenmaker en zijn killersinstinct bevestigt.

Zijn overgang naar Anderlecht lijkt een doorslaand succes te zijn. “Een pluim voor de sportieve cel”, schreef Het Nieuwsblad al. De krant ging zelfs zo ver om de Schot beter te noemen dan zijn voorganger Sébastien Stassin.

“Ure straalt meer maturiteit uit. Hij incasseert enkel gele kaarten als het echt moet, terwijl Stassin wel eens de haantje de voorste was bij akkefietjes en zo solliciteerde naar onnodige kaarten.”

Hoewel Ure tot nu toe al zijn wedstrijden speelde voor de RSCA Futures, kreeg hij tegen Cercle Brugge al de kans om plaats te nemen op de bank bij het eerste elftal, wat aantoont dat zijn prestaties niet onopgemerkt blijven bij hoofdtrainer Brian Riemer.

Ure maakte zelfs deel uit van de A-kern tijdens de winterstage in Tabarka, waar veel aandacht werd besteed aan jonge spelers.

Ure kan op termijn de plaats van Dolberg innemen

Voor Robbie Ure staan er veel belangen op het spel tijdens de laatste maanden van het seizoen. De 20-jarige aanvaller heeft momenteel een contract bij Anderlecht tot 2024, maar er werd tijdens de onderhandelingen afgelopen zomer al gesproken over een verlenging als zijn prestaties bevredigend zouden zijn.

David Hubert, assistent-coach van de RSCA Futures, gelooft dat Ure het potentieel heeft om door te breken in het eerste elftal van Anderlecht. “Het zal echter nog even duren voordat hij de plaats van Kasper Dolberg kan innemen. Hij heeft nog veel werk te verzetten, en dat is hij zich bewust,” zei Hubert in Het Nieuwsblad. 

“We waren onder de indruk van zijn vermogen om de spelers rond hem beter te laten spelen. Hij is een spits die denkt aan het collectief en waar zijn teamgenoten gebruik van kunnen maken.”

Daarnaast beschikt Ure over een hoge voetbalintelligentie en grote leiderschapskwaliteiten.

Veldman: “Geloof me, Ure is een aanvaller met potentieel”

De Schotse spits kende een goede periode waarin hij een aantal opeenvolgende wedstrijden wist te scoren, maar raakte nadien geblesseerd door een spierscheur. Eenmaal weer fit, lukte het Robbie Ure minder dan voorheen, hoewel hij doorgaans de voorkeur krijgt boven de Japanner Keisuke Goto.

Robin Veldman, momenteel coach bij Club NXT, had Ure onder zijn hoede in Schotland. “Geloof me, hij is een aanvaller met potentieel,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

Ure's belangrijkste doel blijft om door te breken in het eerste elftal van Anderlecht, en hij blijft geduldig omdat hij weet dat hij nog enkele stappen moet zetten.

Anderlecht staat dus voor een belangrijke beslissing binnenkort. “Ure is weer fit. Hij heeft een contract tot het einde van het seizoen, maar er is wel een optie,” zei RSCA Futures hoofdcoach Marnik Reedijk in de podcast Café Constant.

Anderlecht moet Ure houden

Meest recent

Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

2
2
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

16
16
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

39
39
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

43
43
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

128
128
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

61
61
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

365
365
Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

31
31
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

49
49
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

384
384
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

123
123
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

64
64
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

47
47
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

50
50
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

121
121
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

48
48
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

88
88
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

181
181
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

138
138
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

39
39
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

72
72
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

61
61
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

142
142
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

99
99
Euvrard zag zwak punt bij Standard: "Was vreselijk"

Standard schakelde FCV Dender uit in de Croky Cup, maar het was zeker niet goed wat de Rouches ...

63
63

Meer sportnieuws