‘Exit Dolberg? Anderlecht pakt uit met vervanger’

898 stemmen
‘Exit Dolberg? Anderlecht pakt uit met vervanger’

RSC Anderlecht heeft een opvolger gevonden voor de vertrokken topschutter Sébastien Stassin. De Schotse spits Robbie Ure, vrij overgekomen na zijn tijd bij Rangers FC, heeft dit seizoen indruk gemaakt bij de RSCA Futures.

Met zijn doelpunten en teamspel heeft hij de aandacht getrokken van hoofdtrainer Brian Riemer. Hoewel hij nog een weg te gaan heeft, wordt Ure gezien als een veelbelovende aanvaller met potentieel voor het eerste elftal van Anderlecht.

Al zal het wel nog even duren vooraleer hij de plaats van Kasper Dolberg kan innemen.

LEES OOK: 'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Ure wil doorbreken als Anderlecht-spits

Anderlecht nam afgelopen zomer afscheid van Sébastien Stassin, de topschutter van de Challenger Pro League vorig seizoen.

In de zoektocht naar een vervanger zag de club potentie in de Schotse tester Robbie Ure, een vrije speler na het niet verlengen van zijn contract bij Rangers FC, die zelfs werd beschouwd als een verbeterde versie van Stassin.

“Hij heeft helemaal andere kwaliteiten, want Robbie is geen pure afwerker in het strafschopgebied zoals Lucas dat is”, zei David Hubert, assistent-coach van RSCA Futures, aan Het Nieuwsblad.

Anderlecht stalde Ure bij de RSCA Futures, in de hoop dat hij op termijn mogelijk door zou breken in het eerste elftal van Anderlecht. Ure werd aanbevolen door het scoutingteam van Anderlecht en overtuigd door Mikkel Hemmersam, de rechterhand van Jesper Fredberg.

“Stap per stap wil ik vooruitgang maken om op een dag de overgang te maken naar de A-ploeg. Het lijstje van spitsen met een verleden bij Anderlecht is indrukwekkend. Ik wil hard werken om ook in dat rijtje plaats te kunnen nemen”, zei hij begin dit seizoen.

Ure speelt zich in de kijker van Riemer

Robbie Ure zette afgelopen zomer zijn handtekening onder een eenjarig contract bij Anderlecht en groeide uit tot een van de grote verrassingen bij de RSCA Futures. Met 5 doelpunten in 16 wedstrijden heeft hij mooie statistieken neergezet, wat zijn reputatie als doelpuntenmaker en zijn killersinstinct bevestigt.

Zijn overgang naar Anderlecht lijkt een doorslaand succes te zijn. “Een pluim voor de sportieve cel”, schreef Het Nieuwsblad al. De krant ging zelfs zo ver om de Schot beter te noemen dan zijn voorganger Sébastien Stassin.

“Ure straalt meer maturiteit uit. Hij incasseert enkel gele kaarten als het echt moet, terwijl Stassin wel eens de haantje de voorste was bij akkefietjes en zo solliciteerde naar onnodige kaarten.”

Hoewel Ure tot nu toe al zijn wedstrijden speelde voor de RSCA Futures, kreeg hij tegen Cercle Brugge al de kans om plaats te nemen op de bank bij het eerste elftal, wat aantoont dat zijn prestaties niet onopgemerkt blijven bij hoofdtrainer Brian Riemer.

Ure maakte zelfs deel uit van de A-kern tijdens de winterstage in Tabarka, waar veel aandacht werd besteed aan jonge spelers.

Ure kan op termijn de plaats van Dolberg innemen

Voor Robbie Ure staan er veel belangen op het spel tijdens de laatste maanden van het seizoen. De 20-jarige aanvaller heeft momenteel een contract bij Anderlecht tot 2024, maar er werd tijdens de onderhandelingen afgelopen zomer al gesproken over een verlenging als zijn prestaties bevredigend zouden zijn.

David Hubert, assistent-coach van de RSCA Futures, gelooft dat Ure het potentieel heeft om door te breken in het eerste elftal van Anderlecht. “Het zal echter nog even duren voordat hij de plaats van Kasper Dolberg kan innemen. Hij heeft nog veel werk te verzetten, en dat is hij zich bewust,” zei Hubert in Het Nieuwsblad

“We waren onder de indruk van zijn vermogen om de spelers rond hem beter te laten spelen. Hij is een spits die denkt aan het collectief en waar zijn teamgenoten gebruik van kunnen maken.”

Daarnaast beschikt Ure over een hoge voetbalintelligentie en grote leiderschapskwaliteiten.

Veldman: “Geloof me, Ure is een aanvaller met potentieel”

De Schotse spits kende een goede periode waarin hij een aantal opeenvolgende wedstrijden wist te scoren, maar raakte nadien geblesseerd door een spierscheur. Eenmaal weer fit, lukte het Robbie Ure minder dan voorheen, hoewel hij doorgaans de voorkeur krijgt boven de Japanner Keisuke Goto.

Robin Veldman, momenteel coach bij Club NXT, had Ure onder zijn hoede in Schotland. “Geloof me, hij is een aanvaller met potentieel,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

Ure's belangrijkste doel blijft om door te breken in het eerste elftal van Anderlecht, en hij blijft geduldig omdat hij weet dat hij nog enkele stappen moet zetten.

Anderlecht staat dus voor een belangrijke beslissing binnenkort. “Ure is weer fit. Hij heeft een contract tot het einde van het seizoen, maar er is wel een optie,” zei RSCA Futures hoofdcoach Marnik Reedijk in de podcast Café Constant.

Anderlecht moet Ure houden

Meest recent

Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

0
0
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

6
6
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

16
16
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

53
53
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

13
13
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

94
94
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

118
118
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

472
472
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

148
148
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

92
92
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

55
55
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

329
329
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

301
301
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

744
744
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

143
143
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

22
22
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

489
489
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

136
136
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

159
159
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

705
705
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

821
821
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

373
373
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

423
423
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

107
107
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

179
179

Meer sportnieuws