'Club Brugge gaat voor JPL-topper met ‘ballen aan z’n lijf’'

door
'Club Brugge gaat voor JPL-topper met ‘ballen aan z’n lijf’'

Met veel vertrekkende spelers bij Club Brugge deze zomer, wordt de optie van Abdelkahar Kadri (KV Kortrijk) weer uiterst interessant voor Blauw-Zwart.

Ondanks zijn kwaliteiten en talent kon Kadri dit seizoen niet aan de verwachtingen voldoen en hij verloor zelfs de aanvoerdersband. Hoewel zijn prestaties afnamen, blijven sommigen, zoals de huidige coach Freyr Alexandersson en tal van analisten, Kadri prijzen als een briljante voetballer met potentieel voor een topclub.

LEES OOK: CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

De optie-Kadri wordt weer uiterst interessant voor Club Brugge

orig jaar lonkte Club Brugge naar Abdelkahar Kadri om hem uit het Guldensporenstadion weg te halen. De interesse van Club Brugge was meer niet vergezocht en meer dan gerechtvaardigd, gezien zijn schitterende prestaties vorig seizoen.

De tweevoetige Kadri, met zijn ongeëvenaarde dribbels en behendigheid, was een ware revelatie bij KV Kortrijk. “Hij is sowieso bij de betere spelers in onze competitie”, stelde René Vandereycken in Het Nieuwsblad.

Altijd bewegend en altijd beschikbaar voor zijn ploegmaats, biedt Kadri constant oplossingen aan in het balbezit. De getalenteerde middenvelder dicteert het speltempo en zorgt voor talloze aanvallende impulsen.

“De meester van het Kortrijk 2.0”, stelde Knack bijvoorbeeld. Nabil Djellit, kenner van het Noord-Afrikaanse voetbal voor L'Équipe, voorspelt dat Kadri deze zomer vrijwel zeker vertrekt bij Kortrijk, ongeacht het behoud van de club in de Jupiler Pro League.

Met veel vertrekkende spelers bij Club Brugge deze zomer, wordt de optie van Kadri weer uiterst interessant voor Blauw-Zwart.

Mix tussen Iniesta en Xavi: “Kadri heeft ballen aan z’n lijf”

“Hij is veruit de beste speler met wie ik al heb samengespeeld. Hij is klaar om een stap hogerop te zetten”, zei doelman Tom Vandenberghe vorig jaar in Het Laatste Nieuws.

“Hij heeft ballen aan zijn lijf. Hij gaat er honderd procent voor”, aldus de toenmalige aanvoerder Kristof D’Haene. “Het is onwaarschijnlijk wat hij allemaal kan met een bal”, zei Isaak Davies na zijn allereerste training bij Kortrijk.

“Kadri is een beetje een mix van het type kleine middenvelders als Iniesta en Xavi van wie het heel moeilijk was om een bal af te pakken”, getuigde ex-Veekaa coach Karim Belhocine in een gesprek met Krant van West-Vlaanderen.

D’Haene verwachtte dit seizoen heel veel van Abdelkahar Kadri. “Hij is zo goed!” zei hij in Krant van West-Vlaanderen, in aanloop naar het huidige seizoen.

“Ik zag hem op training vaak dingen doen waarvan mijn mond openviel. Soms ging hij er op training vandoor en probeerde je hem bij wijze van spreken nog omver te schoppen, maar dat lukte gewoon niet. Hij heeft zo’n aura van geef me de bal en ik los het wel op. Ik denk dat hij zeker zou meedraaien bij bijvoorbeeld Club Brugge of Genk.”

KVK lacht 6 miljoen weg: aanvoerder, nummer tien en nieuw contract

Will Still maakte Abdelkahar Kadri de spilfiguur van zijn ploeg en benoemde de Algerijn prompt tot aanvoerder om zijn belangrijke rol te benadrukken. Bovendien kreeg hij een verbeterd contract aangeboden en werd hem het prestigieuze rugnummer 10 toebedeeld, alles in een poging om zijn vertrek te voorkomen.

Naast interesse van Club Brugge werd ook Ajax genoemd als geïnteresseerde partij, maar het bod van 6 miljoen euro werd resoluut van tafel geveegd en weggelachen door KV Kortrijk.

“KVK beseft dat het met Kadri goud in handen heeft en het veel meer kan krijgen als hij nog een seizoen de pannen van het dak speelt in de Jupiler Pro League”, stelde Het Laatste Nieuws.

“Ik weet dat er speculaties zijn rond Kadri, dat is ook normaal, want hij is onze beste speler”, zei coach Still aan Het Nieuwsblad. “Kadri was zeer gelukkig met de kapiteinsband tegen Gent. Het was ook een bewuste keuze, want hij verdiende het en hij is onze beste speler."

"Of hij een atypische kapitein is? Dat weet ik niet, bij de Rode Duivels was Eden Hazard ook een ander type leider dan bijvoorbeeld Vincent Kompany.”

De Boeck ontneemt aanvoerdersband: zoals Alin Stoica

Dit seizoen kon Abdelkahar Kadri echter niet aan de verwachtingen voldoen en was hij grotendeels een schim van zijn vroegere zelf. We zien flarden van de Kadri waar de KVK-fans zo gek op zijn.

Glen De Boeck ging zelfs zo ver om hem de aanvoerdersband af te nemen. “Sinds ik hier aankwam, heb ik de beste Kadri nog altijd niet gezien”, zei de voormalige KV Kortrijk coach in december. “Ik kom dan ook niet terug op mijn beslissing. Ik ben ervan overtuigd dat ik de juiste keuze heb gemaakt.”

“Kadri is geen leider. Waarom hij die band had gekregen? Omdat de club hem daarmee zoet wilde houden om hem te houden. Kadri is intrinsiek een geweldige speler, die meekan bij een topclub. Qua techniek en potentieel vergelijk ik hem met het niveau Alin Stoica, alleen zit zijn entourage niet goed in elkaar."

Geweldige Kadri: “Wat hij uit zijn voeten kan toveren, is fenomenaal”

De huidige coach, Freyr Alexandersson, ziet het anders. “Niet alleen met zijn dribbels speelt hij een belangrijke rol. Hij werkt enorm hard voor het team, maar dat wordt niet altijd opgemerkt. Kadri is simpelweg een briljante voetballer.”

Kadri kan ook Dennis van Wijk bekoren. “Kadri: geweldige speler, man! Misschien wel de beste van de ploegen onderin. Geen makkelijk gastje, maar hij is een winnaar,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

“Wat Kadri uit zijn voeten kan toveren bijvoorbeeld, is fenomenaal. Al doet hij dat de laatste tijd iets te weinig”, stelde Johan Vermeersch, ex-voorzitter van RWD Molenbeek, vast in Krant van West-Vlaanderen.

Club Brugge moet Kadri halen

Meest recent

'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

5
5
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

96
96
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

80
80
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

226
226
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

156
156
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

129
129
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

52
52
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

235
235
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

285
285
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

315
315
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

78
78
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

420
420
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

364
364
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

448
448
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

216
216
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

104
104
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

206
206
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

77
77
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

418
418
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

639
639
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

92
92
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

308
308
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

257
257
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

557
557
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

488
488

Meer sportnieuws