'Club Brugge gaat voor JPL-topper met ‘ballen aan z’n lijf’'

1200 stemmen
'Club Brugge gaat voor JPL-topper met ‘ballen aan z’n lijf’'

Met veel vertrekkende spelers bij Club Brugge deze zomer, wordt de optie van Abdelkahar Kadri (KV Kortrijk) weer uiterst interessant voor Blauw-Zwart.

Ondanks zijn kwaliteiten en talent kon Kadri dit seizoen niet aan de verwachtingen voldoen en hij verloor zelfs de aanvoerdersband. Hoewel zijn prestaties afnamen, blijven sommigen, zoals de huidige coach Freyr Alexandersson en tal van analisten, Kadri prijzen als een briljante voetballer met potentieel voor een topclub.

LEES OOK: Opmerkelijk transferadvies: "Koop Tresoldi niet!"

De optie-Kadri wordt weer uiterst interessant voor Club Brugge

orig jaar lonkte Club Brugge naar Abdelkahar Kadri om hem uit het Guldensporenstadion weg te halen. De interesse van Club Brugge was meer niet vergezocht en meer dan gerechtvaardigd, gezien zijn schitterende prestaties vorig seizoen.

De tweevoetige Kadri, met zijn ongeëvenaarde dribbels en behendigheid, was een ware revelatie bij KV Kortrijk. “Hij is sowieso bij de betere spelers in onze competitie”, stelde René Vandereycken in Het Nieuwsblad.

Altijd bewegend en altijd beschikbaar voor zijn ploegmaats, biedt Kadri constant oplossingen aan in het balbezit. De getalenteerde middenvelder dicteert het speltempo en zorgt voor talloze aanvallende impulsen.

“De meester van het Kortrijk 2.0”, stelde Knack bijvoorbeeld. Nabil Djellit, kenner van het Noord-Afrikaanse voetbal voor L'Équipe, voorspelt dat Kadri deze zomer vrijwel zeker vertrekt bij Kortrijk, ongeacht het behoud van de club in de Jupiler Pro League.

Met veel vertrekkende spelers bij Club Brugge deze zomer, wordt de optie van Kadri weer uiterst interessant voor Blauw-Zwart.

Mix tussen Iniesta en Xavi: “Kadri heeft ballen aan z’n lijf”

“Hij is veruit de beste speler met wie ik al heb samengespeeld. Hij is klaar om een stap hogerop te zetten”, zei doelman Tom Vandenberghe vorig jaar in Het Laatste Nieuws.

“Hij heeft ballen aan zijn lijf. Hij gaat er honderd procent voor”, aldus de toenmalige aanvoerder Kristof D’Haene. “Het is onwaarschijnlijk wat hij allemaal kan met een bal”, zei Isaak Davies na zijn allereerste training bij Kortrijk.

“Kadri is een beetje een mix van het type kleine middenvelders als Iniesta en Xavi van wie het heel moeilijk was om een bal af te pakken”, getuigde ex-Veekaa coach Karim Belhocine in een gesprek met Krant van West-Vlaanderen.

D’Haene verwachtte dit seizoen heel veel van Abdelkahar Kadri. “Hij is zo goed!” zei hij in Krant van West-Vlaanderen, in aanloop naar het huidige seizoen.

“Ik zag hem op training vaak dingen doen waarvan mijn mond openviel. Soms ging hij er op training vandoor en probeerde je hem bij wijze van spreken nog omver te schoppen, maar dat lukte gewoon niet. Hij heeft zo’n aura van geef me de bal en ik los het wel op. Ik denk dat hij zeker zou meedraaien bij bijvoorbeeld Club Brugge of Genk.”

KVK lacht 6 miljoen weg: aanvoerder, nummer tien en nieuw contract

Will Still maakte Abdelkahar Kadri de spilfiguur van zijn ploeg en benoemde de Algerijn prompt tot aanvoerder om zijn belangrijke rol te benadrukken. Bovendien kreeg hij een verbeterd contract aangeboden en werd hem het prestigieuze rugnummer 10 toebedeeld, alles in een poging om zijn vertrek te voorkomen.

Naast interesse van Club Brugge werd ook Ajax genoemd als geïnteresseerde partij, maar het bod van 6 miljoen euro werd resoluut van tafel geveegd en weggelachen door KV Kortrijk.

“KVK beseft dat het met Kadri goud in handen heeft en het veel meer kan krijgen als hij nog een seizoen de pannen van het dak speelt in de Jupiler Pro League”, stelde Het Laatste Nieuws.

“Ik weet dat er speculaties zijn rond Kadri, dat is ook normaal, want hij is onze beste speler”, zei coach Still aan Het Nieuwsblad. “Kadri was zeer gelukkig met de kapiteinsband tegen Gent. Het was ook een bewuste keuze, want hij verdiende het en hij is onze beste speler."

"Of hij een atypische kapitein is? Dat weet ik niet, bij de Rode Duivels was Eden Hazard ook een ander type leider dan bijvoorbeeld Vincent Kompany.”

De Boeck ontneemt aanvoerdersband: zoals Alin Stoica

Dit seizoen kon Abdelkahar Kadri echter niet aan de verwachtingen voldoen en was hij grotendeels een schim van zijn vroegere zelf. We zien flarden van de Kadri waar de KVK-fans zo gek op zijn.

Glen De Boeck ging zelfs zo ver om hem de aanvoerdersband af te nemen. “Sinds ik hier aankwam, heb ik de beste Kadri nog altijd niet gezien”, zei de voormalige KV Kortrijk coach in december. “Ik kom dan ook niet terug op mijn beslissing. Ik ben ervan overtuigd dat ik de juiste keuze heb gemaakt.”

“Kadri is geen leider. Waarom hij die band had gekregen? Omdat de club hem daarmee zoet wilde houden om hem te houden. Kadri is intrinsiek een geweldige speler, die meekan bij een topclub. Qua techniek en potentieel vergelijk ik hem met het niveau Alin Stoica, alleen zit zijn entourage niet goed in elkaar."

Geweldige Kadri: “Wat hij uit zijn voeten kan toveren, is fenomenaal”

De huidige coach, Freyr Alexandersson, ziet het anders. “Niet alleen met zijn dribbels speelt hij een belangrijke rol. Hij werkt enorm hard voor het team, maar dat wordt niet altijd opgemerkt. Kadri is simpelweg een briljante voetballer.”

Kadri kan ook Dennis van Wijk bekoren. “Kadri: geweldige speler, man! Misschien wel de beste van de ploegen onderin. Geen makkelijk gastje, maar hij is een winnaar,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

“Wat Kadri uit zijn voeten kan toveren bijvoorbeeld, is fenomenaal. Al doet hij dat de laatste tijd iets te weinig”, stelde Johan Vermeersch, ex-voorzitter van RWD Molenbeek, vast in Krant van West-Vlaanderen.

Club Brugge moet Kadri halen

Meest recent

Opmerkelijk transferadvies: "Koop Tresoldi niet!"

Bij Club Brugge maken ze zich op voor een hete transferzomer. Verschillende goudhaantjes zijn grof ...

129
129
'Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws na brand'

De Rode Duivels zagen hun voorbereiding op het WK dinsdag opgeschrikt worden. Een stevige brand ...

25
25
Werk voor De Condé: Genkse transferprioriteit aangereikt

KRC Genk kan nog een Europees ticket pakken als het in de barrages AA Gent klopt, maar al bij al is ...

108
108
Lukaku neemt laatste twijfels over toekomst weg

Romelu Lukaku doet er alles aan om in topvorm op het WK te verschijnen na een verloren seizoen. Hij ...

52
52
'Charleroi neemt verrassende trainersbeslissing'

Verschillende eersteklassers zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Charleroi is ...

44
44
Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Simon Mignolet is niet langer profvoetballer. Zondag zette de 38-jarige doelman een punt achter zijn ...

103
103
'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

107
107
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

57
57
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

130
130
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

293
293
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

129
129
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

204
204
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

897
897
Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

77
77
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

240
240
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

333
333
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

359
359
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

819
819
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

706
706
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

511
511
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

201
201
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

617
617
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Voorlopig durft hij een derde seizoen bij Club Brugge nog altijd niet volledig uit te sluiten, maar ...

292
292
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

269
269

Meer sportnieuws