'Club Brugge gaat voor JPL-topper met ‘ballen aan z’n lijf’'

door
'Club Brugge gaat voor JPL-topper met ‘ballen aan z’n lijf’'

Met veel vertrekkende spelers bij Club Brugge deze zomer, wordt de optie van Abdelkahar Kadri (KV Kortrijk) weer uiterst interessant voor Blauw-Zwart.

Ondanks zijn kwaliteiten en talent kon Kadri dit seizoen niet aan de verwachtingen voldoen en hij verloor zelfs de aanvoerdersband. Hoewel zijn prestaties afnamen, blijven sommigen, zoals de huidige coach Freyr Alexandersson en tal van analisten, Kadri prijzen als een briljante voetballer met potentieel voor een topclub.

LEES OOK: Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

De optie-Kadri wordt weer uiterst interessant voor Club Brugge

orig jaar lonkte Club Brugge naar Abdelkahar Kadri om hem uit het Guldensporenstadion weg te halen. De interesse van Club Brugge was meer niet vergezocht en meer dan gerechtvaardigd, gezien zijn schitterende prestaties vorig seizoen.

De tweevoetige Kadri, met zijn ongeëvenaarde dribbels en behendigheid, was een ware revelatie bij KV Kortrijk. “Hij is sowieso bij de betere spelers in onze competitie”, stelde René Vandereycken in Het Nieuwsblad.

Altijd bewegend en altijd beschikbaar voor zijn ploegmaats, biedt Kadri constant oplossingen aan in het balbezit. De getalenteerde middenvelder dicteert het speltempo en zorgt voor talloze aanvallende impulsen.

“De meester van het Kortrijk 2.0”, stelde Knack bijvoorbeeld. Nabil Djellit, kenner van het Noord-Afrikaanse voetbal voor L'Équipe, voorspelt dat Kadri deze zomer vrijwel zeker vertrekt bij Kortrijk, ongeacht het behoud van de club in de Jupiler Pro League.

Met veel vertrekkende spelers bij Club Brugge deze zomer, wordt de optie van Kadri weer uiterst interessant voor Blauw-Zwart.

Mix tussen Iniesta en Xavi: “Kadri heeft ballen aan z’n lijf”

“Hij is veruit de beste speler met wie ik al heb samengespeeld. Hij is klaar om een stap hogerop te zetten”, zei doelman Tom Vandenberghe vorig jaar in Het Laatste Nieuws.

“Hij heeft ballen aan zijn lijf. Hij gaat er honderd procent voor”, aldus de toenmalige aanvoerder Kristof D’Haene. “Het is onwaarschijnlijk wat hij allemaal kan met een bal”, zei Isaak Davies na zijn allereerste training bij Kortrijk.

“Kadri is een beetje een mix van het type kleine middenvelders als Iniesta en Xavi van wie het heel moeilijk was om een bal af te pakken”, getuigde ex-Veekaa coach Karim Belhocine in een gesprek met Krant van West-Vlaanderen.

D’Haene verwachtte dit seizoen heel veel van Abdelkahar Kadri. “Hij is zo goed!” zei hij in Krant van West-Vlaanderen, in aanloop naar het huidige seizoen.

“Ik zag hem op training vaak dingen doen waarvan mijn mond openviel. Soms ging hij er op training vandoor en probeerde je hem bij wijze van spreken nog omver te schoppen, maar dat lukte gewoon niet. Hij heeft zo’n aura van geef me de bal en ik los het wel op. Ik denk dat hij zeker zou meedraaien bij bijvoorbeeld Club Brugge of Genk.”

KVK lacht 6 miljoen weg: aanvoerder, nummer tien en nieuw contract

Will Still maakte Abdelkahar Kadri de spilfiguur van zijn ploeg en benoemde de Algerijn prompt tot aanvoerder om zijn belangrijke rol te benadrukken. Bovendien kreeg hij een verbeterd contract aangeboden en werd hem het prestigieuze rugnummer 10 toebedeeld, alles in een poging om zijn vertrek te voorkomen.

Naast interesse van Club Brugge werd ook Ajax genoemd als geïnteresseerde partij, maar het bod van 6 miljoen euro werd resoluut van tafel geveegd en weggelachen door KV Kortrijk.

“KVK beseft dat het met Kadri goud in handen heeft en het veel meer kan krijgen als hij nog een seizoen de pannen van het dak speelt in de Jupiler Pro League”, stelde Het Laatste Nieuws.

“Ik weet dat er speculaties zijn rond Kadri, dat is ook normaal, want hij is onze beste speler”, zei coach Still aan Het Nieuwsblad. “Kadri was zeer gelukkig met de kapiteinsband tegen Gent. Het was ook een bewuste keuze, want hij verdiende het en hij is onze beste speler."

"Of hij een atypische kapitein is? Dat weet ik niet, bij de Rode Duivels was Eden Hazard ook een ander type leider dan bijvoorbeeld Vincent Kompany.”

De Boeck ontneemt aanvoerdersband: zoals Alin Stoica

Dit seizoen kon Abdelkahar Kadri echter niet aan de verwachtingen voldoen en was hij grotendeels een schim van zijn vroegere zelf. We zien flarden van de Kadri waar de KVK-fans zo gek op zijn.

Glen De Boeck ging zelfs zo ver om hem de aanvoerdersband af te nemen. “Sinds ik hier aankwam, heb ik de beste Kadri nog altijd niet gezien”, zei de voormalige KV Kortrijk coach in december. “Ik kom dan ook niet terug op mijn beslissing. Ik ben ervan overtuigd dat ik de juiste keuze heb gemaakt.”

“Kadri is geen leider. Waarom hij die band had gekregen? Omdat de club hem daarmee zoet wilde houden om hem te houden. Kadri is intrinsiek een geweldige speler, die meekan bij een topclub. Qua techniek en potentieel vergelijk ik hem met het niveau Alin Stoica, alleen zit zijn entourage niet goed in elkaar."

Geweldige Kadri: “Wat hij uit zijn voeten kan toveren, is fenomenaal”

De huidige coach, Freyr Alexandersson, ziet het anders. “Niet alleen met zijn dribbels speelt hij een belangrijke rol. Hij werkt enorm hard voor het team, maar dat wordt niet altijd opgemerkt. Kadri is simpelweg een briljante voetballer.”

Kadri kan ook Dennis van Wijk bekoren. “Kadri: geweldige speler, man! Misschien wel de beste van de ploegen onderin. Geen makkelijk gastje, maar hij is een winnaar,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

“Wat Kadri uit zijn voeten kan toveren bijvoorbeeld, is fenomenaal. Al doet hij dat de laatste tijd iets te weinig”, stelde Johan Vermeersch, ex-voorzitter van RWD Molenbeek, vast in Krant van West-Vlaanderen.

Club Brugge moet Kadri halen

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

4
4
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

31
31
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

92
92
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

126
126
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

241
241
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

296
296
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

125
125
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

89
89
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

467
467
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

285
285
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

255
255
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

163
163
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

268
268
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

412
412
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

63
63
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

129
129
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

251
251
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

203
203
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

67
67
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

69
69
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

197
197
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

146
146
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

124
124

Meer sportnieuws