'Club Brugge gaat voor JPL-topper met ‘ballen aan z’n lijf’'

door
'Club Brugge gaat voor JPL-topper met ‘ballen aan z’n lijf’'

Met veel vertrekkende spelers bij Club Brugge deze zomer, wordt de optie van Abdelkahar Kadri (KV Kortrijk) weer uiterst interessant voor Blauw-Zwart.

Ondanks zijn kwaliteiten en talent kon Kadri dit seizoen niet aan de verwachtingen voldoen en hij verloor zelfs de aanvoerdersband. Hoewel zijn prestaties afnamen, blijven sommigen, zoals de huidige coach Freyr Alexandersson en tal van analisten, Kadri prijzen als een briljante voetballer met potentieel voor een topclub.

LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

De optie-Kadri wordt weer uiterst interessant voor Club Brugge

orig jaar lonkte Club Brugge naar Abdelkahar Kadri om hem uit het Guldensporenstadion weg te halen. De interesse van Club Brugge was meer niet vergezocht en meer dan gerechtvaardigd, gezien zijn schitterende prestaties vorig seizoen.

De tweevoetige Kadri, met zijn ongeëvenaarde dribbels en behendigheid, was een ware revelatie bij KV Kortrijk. “Hij is sowieso bij de betere spelers in onze competitie”, stelde René Vandereycken in Het Nieuwsblad.

Altijd bewegend en altijd beschikbaar voor zijn ploegmaats, biedt Kadri constant oplossingen aan in het balbezit. De getalenteerde middenvelder dicteert het speltempo en zorgt voor talloze aanvallende impulsen.

“De meester van het Kortrijk 2.0”, stelde Knack bijvoorbeeld. Nabil Djellit, kenner van het Noord-Afrikaanse voetbal voor L'Équipe, voorspelt dat Kadri deze zomer vrijwel zeker vertrekt bij Kortrijk, ongeacht het behoud van de club in de Jupiler Pro League.

Met veel vertrekkende spelers bij Club Brugge deze zomer, wordt de optie van Kadri weer uiterst interessant voor Blauw-Zwart.

Mix tussen Iniesta en Xavi: “Kadri heeft ballen aan z’n lijf”

“Hij is veruit de beste speler met wie ik al heb samengespeeld. Hij is klaar om een stap hogerop te zetten”, zei doelman Tom Vandenberghe vorig jaar in Het Laatste Nieuws.

“Hij heeft ballen aan zijn lijf. Hij gaat er honderd procent voor”, aldus de toenmalige aanvoerder Kristof D’Haene. “Het is onwaarschijnlijk wat hij allemaal kan met een bal”, zei Isaak Davies na zijn allereerste training bij Kortrijk.

“Kadri is een beetje een mix van het type kleine middenvelders als Iniesta en Xavi van wie het heel moeilijk was om een bal af te pakken”, getuigde ex-Veekaa coach Karim Belhocine in een gesprek met Krant van West-Vlaanderen.

D’Haene verwachtte dit seizoen heel veel van Abdelkahar Kadri. “Hij is zo goed!” zei hij in Krant van West-Vlaanderen, in aanloop naar het huidige seizoen.

“Ik zag hem op training vaak dingen doen waarvan mijn mond openviel. Soms ging hij er op training vandoor en probeerde je hem bij wijze van spreken nog omver te schoppen, maar dat lukte gewoon niet. Hij heeft zo’n aura van geef me de bal en ik los het wel op. Ik denk dat hij zeker zou meedraaien bij bijvoorbeeld Club Brugge of Genk.”

KVK lacht 6 miljoen weg: aanvoerder, nummer tien en nieuw contract

Will Still maakte Abdelkahar Kadri de spilfiguur van zijn ploeg en benoemde de Algerijn prompt tot aanvoerder om zijn belangrijke rol te benadrukken. Bovendien kreeg hij een verbeterd contract aangeboden en werd hem het prestigieuze rugnummer 10 toebedeeld, alles in een poging om zijn vertrek te voorkomen.

Naast interesse van Club Brugge werd ook Ajax genoemd als geïnteresseerde partij, maar het bod van 6 miljoen euro werd resoluut van tafel geveegd en weggelachen door KV Kortrijk.

“KVK beseft dat het met Kadri goud in handen heeft en het veel meer kan krijgen als hij nog een seizoen de pannen van het dak speelt in de Jupiler Pro League”, stelde Het Laatste Nieuws.

“Ik weet dat er speculaties zijn rond Kadri, dat is ook normaal, want hij is onze beste speler”, zei coach Still aan Het Nieuwsblad. “Kadri was zeer gelukkig met de kapiteinsband tegen Gent. Het was ook een bewuste keuze, want hij verdiende het en hij is onze beste speler."

"Of hij een atypische kapitein is? Dat weet ik niet, bij de Rode Duivels was Eden Hazard ook een ander type leider dan bijvoorbeeld Vincent Kompany.”

De Boeck ontneemt aanvoerdersband: zoals Alin Stoica

Dit seizoen kon Abdelkahar Kadri echter niet aan de verwachtingen voldoen en was hij grotendeels een schim van zijn vroegere zelf. We zien flarden van de Kadri waar de KVK-fans zo gek op zijn.

Glen De Boeck ging zelfs zo ver om hem de aanvoerdersband af te nemen. “Sinds ik hier aankwam, heb ik de beste Kadri nog altijd niet gezien”, zei de voormalige KV Kortrijk coach in december. “Ik kom dan ook niet terug op mijn beslissing. Ik ben ervan overtuigd dat ik de juiste keuze heb gemaakt.”

“Kadri is geen leider. Waarom hij die band had gekregen? Omdat de club hem daarmee zoet wilde houden om hem te houden. Kadri is intrinsiek een geweldige speler, die meekan bij een topclub. Qua techniek en potentieel vergelijk ik hem met het niveau Alin Stoica, alleen zit zijn entourage niet goed in elkaar."

Geweldige Kadri: “Wat hij uit zijn voeten kan toveren, is fenomenaal”

De huidige coach, Freyr Alexandersson, ziet het anders. “Niet alleen met zijn dribbels speelt hij een belangrijke rol. Hij werkt enorm hard voor het team, maar dat wordt niet altijd opgemerkt. Kadri is simpelweg een briljante voetballer.”

Kadri kan ook Dennis van Wijk bekoren. “Kadri: geweldige speler, man! Misschien wel de beste van de ploegen onderin. Geen makkelijk gastje, maar hij is een winnaar,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

“Wat Kadri uit zijn voeten kan toveren bijvoorbeeld, is fenomenaal. Al doet hij dat de laatste tijd iets te weinig”, stelde Johan Vermeersch, ex-voorzitter van RWD Molenbeek, vast in Krant van West-Vlaanderen.

Club Brugge moet Kadri halen

Meest recent

Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

10
10
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

9
9
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

20
20
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

54
54
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

179
179
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

207
207
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

62
62
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

92
92
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

216
216
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

539
539
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

99
99
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

116
116
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

375
375
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

23
23
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

417
417
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

273
273
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

307
307
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

57
57
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

223
223
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

137
137
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

46
46
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

89
89
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

921
921
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

560
560
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

211
211

Meer sportnieuws