'Club Brugge gaat voor JPL-topper met ‘ballen aan z’n lijf’'

door
'Club Brugge gaat voor JPL-topper met ‘ballen aan z’n lijf’'

Met veel vertrekkende spelers bij Club Brugge deze zomer, wordt de optie van Abdelkahar Kadri (KV Kortrijk) weer uiterst interessant voor Blauw-Zwart.

Ondanks zijn kwaliteiten en talent kon Kadri dit seizoen niet aan de verwachtingen voldoen en hij verloor zelfs de aanvoerdersband. Hoewel zijn prestaties afnamen, blijven sommigen, zoals de huidige coach Freyr Alexandersson en tal van analisten, Kadri prijzen als een briljante voetballer met potentieel voor een topclub.

LEES OOK: KAA Gent weer in hetzelfde bedje ziek: duo afgemaakt

De optie-Kadri wordt weer uiterst interessant voor Club Brugge

orig jaar lonkte Club Brugge naar Abdelkahar Kadri om hem uit het Guldensporenstadion weg te halen. De interesse van Club Brugge was meer niet vergezocht en meer dan gerechtvaardigd, gezien zijn schitterende prestaties vorig seizoen.

De tweevoetige Kadri, met zijn ongeëvenaarde dribbels en behendigheid, was een ware revelatie bij KV Kortrijk. “Hij is sowieso bij de betere spelers in onze competitie”, stelde René Vandereycken in Het Nieuwsblad.

Altijd bewegend en altijd beschikbaar voor zijn ploegmaats, biedt Kadri constant oplossingen aan in het balbezit. De getalenteerde middenvelder dicteert het speltempo en zorgt voor talloze aanvallende impulsen.

“De meester van het Kortrijk 2.0”, stelde Knack bijvoorbeeld. Nabil Djellit, kenner van het Noord-Afrikaanse voetbal voor L'Équipe, voorspelt dat Kadri deze zomer vrijwel zeker vertrekt bij Kortrijk, ongeacht het behoud van de club in de Jupiler Pro League.

Met veel vertrekkende spelers bij Club Brugge deze zomer, wordt de optie van Kadri weer uiterst interessant voor Blauw-Zwart.

Mix tussen Iniesta en Xavi: “Kadri heeft ballen aan z’n lijf”

“Hij is veruit de beste speler met wie ik al heb samengespeeld. Hij is klaar om een stap hogerop te zetten”, zei doelman Tom Vandenberghe vorig jaar in Het Laatste Nieuws.

“Hij heeft ballen aan zijn lijf. Hij gaat er honderd procent voor”, aldus de toenmalige aanvoerder Kristof D’Haene. “Het is onwaarschijnlijk wat hij allemaal kan met een bal”, zei Isaak Davies na zijn allereerste training bij Kortrijk.

“Kadri is een beetje een mix van het type kleine middenvelders als Iniesta en Xavi van wie het heel moeilijk was om een bal af te pakken”, getuigde ex-Veekaa coach Karim Belhocine in een gesprek met Krant van West-Vlaanderen.

D’Haene verwachtte dit seizoen heel veel van Abdelkahar Kadri. “Hij is zo goed!” zei hij in Krant van West-Vlaanderen, in aanloop naar het huidige seizoen.

“Ik zag hem op training vaak dingen doen waarvan mijn mond openviel. Soms ging hij er op training vandoor en probeerde je hem bij wijze van spreken nog omver te schoppen, maar dat lukte gewoon niet. Hij heeft zo’n aura van geef me de bal en ik los het wel op. Ik denk dat hij zeker zou meedraaien bij bijvoorbeeld Club Brugge of Genk.”

KVK lacht 6 miljoen weg: aanvoerder, nummer tien en nieuw contract

Will Still maakte Abdelkahar Kadri de spilfiguur van zijn ploeg en benoemde de Algerijn prompt tot aanvoerder om zijn belangrijke rol te benadrukken. Bovendien kreeg hij een verbeterd contract aangeboden en werd hem het prestigieuze rugnummer 10 toebedeeld, alles in een poging om zijn vertrek te voorkomen.

Naast interesse van Club Brugge werd ook Ajax genoemd als geïnteresseerde partij, maar het bod van 6 miljoen euro werd resoluut van tafel geveegd en weggelachen door KV Kortrijk.

“KVK beseft dat het met Kadri goud in handen heeft en het veel meer kan krijgen als hij nog een seizoen de pannen van het dak speelt in de Jupiler Pro League”, stelde Het Laatste Nieuws.

“Ik weet dat er speculaties zijn rond Kadri, dat is ook normaal, want hij is onze beste speler”, zei coach Still aan Het Nieuwsblad. “Kadri was zeer gelukkig met de kapiteinsband tegen Gent. Het was ook een bewuste keuze, want hij verdiende het en hij is onze beste speler."

"Of hij een atypische kapitein is? Dat weet ik niet, bij de Rode Duivels was Eden Hazard ook een ander type leider dan bijvoorbeeld Vincent Kompany.”

De Boeck ontneemt aanvoerdersband: zoals Alin Stoica

Dit seizoen kon Abdelkahar Kadri echter niet aan de verwachtingen voldoen en was hij grotendeels een schim van zijn vroegere zelf. We zien flarden van de Kadri waar de KVK-fans zo gek op zijn.

Glen De Boeck ging zelfs zo ver om hem de aanvoerdersband af te nemen. “Sinds ik hier aankwam, heb ik de beste Kadri nog altijd niet gezien”, zei de voormalige KV Kortrijk coach in december. “Ik kom dan ook niet terug op mijn beslissing. Ik ben ervan overtuigd dat ik de juiste keuze heb gemaakt.”

“Kadri is geen leider. Waarom hij die band had gekregen? Omdat de club hem daarmee zoet wilde houden om hem te houden. Kadri is intrinsiek een geweldige speler, die meekan bij een topclub. Qua techniek en potentieel vergelijk ik hem met het niveau Alin Stoica, alleen zit zijn entourage niet goed in elkaar."

Geweldige Kadri: “Wat hij uit zijn voeten kan toveren, is fenomenaal”

De huidige coach, Freyr Alexandersson, ziet het anders. “Niet alleen met zijn dribbels speelt hij een belangrijke rol. Hij werkt enorm hard voor het team, maar dat wordt niet altijd opgemerkt. Kadri is simpelweg een briljante voetballer.”

Kadri kan ook Dennis van Wijk bekoren. “Kadri: geweldige speler, man! Misschien wel de beste van de ploegen onderin. Geen makkelijk gastje, maar hij is een winnaar,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

“Wat Kadri uit zijn voeten kan toveren bijvoorbeeld, is fenomenaal. Al doet hij dat de laatste tijd iets te weinig”, stelde Johan Vermeersch, ex-voorzitter van RWD Molenbeek, vast in Krant van West-Vlaanderen.

Club Brugge moet Kadri halen

Meest recent

10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

37
37
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

31
31
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

189
189
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

25
25
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

93
93
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

103
103
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

171
171
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

351
351
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

41
41
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

404
404
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

250
250
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

74
74
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

96
96
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

189
189
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

179
179
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

130
130
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

507
507
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

37
37
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

200
200
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

346
346
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

36
36
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

58
58
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

322
322
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

340
340

Meer sportnieuws