Alderweireld kent verdict na uithaal aan refs

door
Alderweireld kent verdict na uithaal aan refs

Het zijn niet bepaald fijne weken bij Antwerp. De Great Old pakte vorig seizoen nog de dubbel, maar dreigt nu helemaal met lege handen achter te blijven. In de bekerfinale bleek Union net te sterk en na een schamele 3 op 24 in de Champions' Play-Off lijkt zelfs een Europees ticket schier onmogelijk.

Het hoeft niet te verbazen dat de frustraties in het Antwerpse kamp al eens hoog durven op te lopen. Dat was bijvoorbeeld het geval bij Toby Alderweireld na de thuisnederlaag tegen Club Brugge op 5 mei. Antwerp verloor toen met 1-2, maar meende recht te hebben op meer.

LEES OOK: Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Alderweireld haalde na Club zwaar uit naar refs

In de slotfase claimden ze nog een strafschop na een tackle van De Cuyper op Kerk. De verdediger van Club beroerde daarbij eerst lichtjes de bal, zonder die evenwel helemaal weg te tikken, en werkte vervolgens zijn tegenstander tegen de grond. De bal ging echter niet op de stip.

"Het niveau van de scheidsrechters in deze play-offs is echt dramatisch", sneerde Alderweireld daarop bij Eleven/DAZN. "Ik zeg dit misschien in de emotie, en ze mogen mij hiervoor straffen, maar ik ben er helemaal klaar mee. Natuurlijk kijk ik dit door een Antwerp-bril, maar elke beslissing was tegen ons."

Bondsparket houdt het bij waarschuwing

Die uitspraken kwamen de ex-Rode Duivel in de pers al op de nodige kritiek te staan en uiteraard gingen ze ook bij het Bondsparket niet onopgemerkt voorbij. Alderweireld solliciteerde in zijn interview zelf naar een straf, maar uiteindelijk zal hij die niet krijgen.

Gazet van Antwerpen weet immers dat het Bondsparket het uiteindelijk houdt bij een waarschuwing. Mocht Alderweireld zich in de toekomst opnieuw kritisch uitlaten over de arbitrage, dan zal hij wellicht wel een schorsing en/of boete mogen verwachten.

Had Alderweireld een sanctie moeten krijgen?

Meest recent

Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

36
36
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

41
41
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

242
242
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

44
44
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

38
38
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

184
184
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

22
22
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

150
150
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

182
182
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

63
63
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

145
145
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

426
426
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

70
70
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

139
139
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

91
91
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

116
116
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

366
366
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

106
106
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

346
346
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

283
283
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

170
170
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

298
298
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

328
328
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

201
201
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

734
734

Meer sportnieuws