Alderweireld kent verdict na uithaal aan refs

door
Alderweireld kent verdict na uithaal aan refs

Het zijn niet bepaald fijne weken bij Antwerp. De Great Old pakte vorig seizoen nog de dubbel, maar dreigt nu helemaal met lege handen achter te blijven. In de bekerfinale bleek Union net te sterk en na een schamele 3 op 24 in de Champions' Play-Off lijkt zelfs een Europees ticket schier onmogelijk.

Het hoeft niet te verbazen dat de frustraties in het Antwerpse kamp al eens hoog durven op te lopen. Dat was bijvoorbeeld het geval bij Toby Alderweireld na de thuisnederlaag tegen Club Brugge op 5 mei. Antwerp verloor toen met 1-2, maar meende recht te hebben op meer.

LEES OOK: Alderweireld ontroert iedereen met emotionele beelden

Alderweireld haalde na Club zwaar uit naar refs

In de slotfase claimden ze nog een strafschop na een tackle van De Cuyper op Kerk. De verdediger van Club beroerde daarbij eerst lichtjes de bal, zonder die evenwel helemaal weg te tikken, en werkte vervolgens zijn tegenstander tegen de grond. De bal ging echter niet op de stip.

"Het niveau van de scheidsrechters in deze play-offs is echt dramatisch", sneerde Alderweireld daarop bij Eleven/DAZN. "Ik zeg dit misschien in de emotie, en ze mogen mij hiervoor straffen, maar ik ben er helemaal klaar mee. Natuurlijk kijk ik dit door een Antwerp-bril, maar elke beslissing was tegen ons."

Bondsparket houdt het bij waarschuwing

Die uitspraken kwamen de ex-Rode Duivel in de pers al op de nodige kritiek te staan en uiteraard gingen ze ook bij het Bondsparket niet onopgemerkt voorbij. Alderweireld solliciteerde in zijn interview zelf naar een straf, maar uiteindelijk zal hij die niet krijgen.

Gazet van Antwerpen weet immers dat het Bondsparket het uiteindelijk houdt bij een waarschuwing. Mocht Alderweireld zich in de toekomst opnieuw kritisch uitlaten over de arbitrage, dan zal hij wellicht wel een schorsing en/of boete mogen verwachten.

Had Alderweireld een sanctie moeten krijgen?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

13
13
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

57
57
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

42
42
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

26
26
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

16
16
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

135
135
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

286
286
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

115
115
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

135
135
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

72
72
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

133
133
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

443
443
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

151
151
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

88
88
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

635
635
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

189
189
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

47
47
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

859
859
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

153
153
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

285
285
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

516
516
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

828
828
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

985
985
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

229
229
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

59
59

Meer sportnieuws