Alderweireld kent verdict na uithaal aan refs

door
Alderweireld kent verdict na uithaal aan refs

Het zijn niet bepaald fijne weken bij Antwerp. De Great Old pakte vorig seizoen nog de dubbel, maar dreigt nu helemaal met lege handen achter te blijven. In de bekerfinale bleek Union net te sterk en na een schamele 3 op 24 in de Champions' Play-Off lijkt zelfs een Europees ticket schier onmogelijk.

Het hoeft niet te verbazen dat de frustraties in het Antwerpse kamp al eens hoog durven op te lopen. Dat was bijvoorbeeld het geval bij Toby Alderweireld na de thuisnederlaag tegen Club Brugge op 5 mei. Antwerp verloor toen met 1-2, maar meende recht te hebben op meer.

LEES OOK: Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Alderweireld haalde na Club zwaar uit naar refs

In de slotfase claimden ze nog een strafschop na een tackle van De Cuyper op Kerk. De verdediger van Club beroerde daarbij eerst lichtjes de bal, zonder die evenwel helemaal weg te tikken, en werkte vervolgens zijn tegenstander tegen de grond. De bal ging echter niet op de stip.

"Het niveau van de scheidsrechters in deze play-offs is echt dramatisch", sneerde Alderweireld daarop bij Eleven/DAZN. "Ik zeg dit misschien in de emotie, en ze mogen mij hiervoor straffen, maar ik ben er helemaal klaar mee. Natuurlijk kijk ik dit door een Antwerp-bril, maar elke beslissing was tegen ons."

Bondsparket houdt het bij waarschuwing

Die uitspraken kwamen de ex-Rode Duivel in de pers al op de nodige kritiek te staan en uiteraard gingen ze ook bij het Bondsparket niet onopgemerkt voorbij. Alderweireld solliciteerde in zijn interview zelf naar een straf, maar uiteindelijk zal hij die niet krijgen.

Gazet van Antwerpen weet immers dat het Bondsparket het uiteindelijk houdt bij een waarschuwing. Mocht Alderweireld zich in de toekomst opnieuw kritisch uitlaten over de arbitrage, dan zal hij wellicht wel een schorsing en/of boete mogen verwachten.

Had Alderweireld een sanctie moeten krijgen?

Meest recent

‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

23
23
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

119
119
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

46
46
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

162
162
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

196
196
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

197
197
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

167
167
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

407
407
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

511
511
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

221
221
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

23
23
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

81
81
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

79
79
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

111
111
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

357
357
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

57
57
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

484
484
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

276
276
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

400
400
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

37
37
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

38
38
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

87
87
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

152
152
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

79
79

Meer sportnieuws