Alderweireld kent verdict na uithaal aan refs

door
Alderweireld kent verdict na uithaal aan refs

Het zijn niet bepaald fijne weken bij Antwerp. De Great Old pakte vorig seizoen nog de dubbel, maar dreigt nu helemaal met lege handen achter te blijven. In de bekerfinale bleek Union net te sterk en na een schamele 3 op 24 in de Champions' Play-Off lijkt zelfs een Europees ticket schier onmogelijk.

Het hoeft niet te verbazen dat de frustraties in het Antwerpse kamp al eens hoog durven op te lopen. Dat was bijvoorbeeld het geval bij Toby Alderweireld na de thuisnederlaag tegen Club Brugge op 5 mei. Antwerp verloor toen met 1-2, maar meende recht te hebben op meer.

LEES OOK: Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Alderweireld haalde na Club zwaar uit naar refs

In de slotfase claimden ze nog een strafschop na een tackle van De Cuyper op Kerk. De verdediger van Club beroerde daarbij eerst lichtjes de bal, zonder die evenwel helemaal weg te tikken, en werkte vervolgens zijn tegenstander tegen de grond. De bal ging echter niet op de stip.

"Het niveau van de scheidsrechters in deze play-offs is echt dramatisch", sneerde Alderweireld daarop bij Eleven/DAZN. "Ik zeg dit misschien in de emotie, en ze mogen mij hiervoor straffen, maar ik ben er helemaal klaar mee. Natuurlijk kijk ik dit door een Antwerp-bril, maar elke beslissing was tegen ons."

Bondsparket houdt het bij waarschuwing

Die uitspraken kwamen de ex-Rode Duivel in de pers al op de nodige kritiek te staan en uiteraard gingen ze ook bij het Bondsparket niet onopgemerkt voorbij. Alderweireld solliciteerde in zijn interview zelf naar een straf, maar uiteindelijk zal hij die niet krijgen.

Gazet van Antwerpen weet immers dat het Bondsparket het uiteindelijk houdt bij een waarschuwing. Mocht Alderweireld zich in de toekomst opnieuw kritisch uitlaten over de arbitrage, dan zal hij wellicht wel een schorsing en/of boete mogen verwachten.

🚀

Had Alderweireld een sanctie moeten krijgen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

59
59
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

42
42
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

266
266
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

81
81
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

98
98
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

118
118
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

117
117
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

289
289
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

18
18
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

178
178
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

64
64
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

395
395
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

198
198
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

130
130
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

252
252
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

973
973
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

94
94
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

921
921
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

127
127
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

541
541
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

747
747
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

854
854
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

184
184
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

227
227
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

215
215

Meer sportnieuws