'Witte rook nabij: transfer Debast nadert ontknoping'

door
'Witte rook nabij: transfer Debast nadert ontknoping'

Zaterdag wist Anderlecht zich minstens voor even weer aan de leiding in de Jupiler Pro League te hijsen, met dank aan een felbevochten zege tegen KRC Genk. Die werd uiteraard duchtig gevierd, ook door Zeno Debast. De 20-jarige verdediger mocht bij afwezigheid van Jan Vertonghen de aanvoerdersband dragen.

Daarmee kwam voor Debast naar eigen zeggen een jongensdroom uit en dat in wellicht één van zijn laatste wedstrijden voor Anderlecht. Niemand twijfelt er immers nog aan dat de 20-jarige Rode Duivel komende zomer de stap naar het buitenland zal zetten. Ook zijn bestemming wordt alsmaar duidelijker.

LEES OOK: Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Sporting en Anderlecht zo goed als akkoord

Al weken wordt er immers vanuit Portugal gemeld dat Sporting CP doordrukt voor de komst van Debast. De Portugese kampioen ziet in hem de ideale aanwinst om het nakende vertrek van Gonçalo Inacio en Ousmane Diomande op te vangen. Vorige week kwamen berichten dat het dossier in een stroomversnelling geraakt is.

Daarbij zou Sporting al een persoonlijk akkoord bereikt hebben met Debast over een contract voor vijf jaar. Nu komt Record met het nieuws dat de Portugese landskampioen er ook met Anderlecht bijna uit is. De clubs zouden bijna rond zijn over een transfersom van 16 miljoen euro, die met bonussen nog verder kan oplopen.

Deal kan in komende dagen beklonken worden

Een akkoord zou zo dichtbij zijn, dat het management van Debast al in de komende dagen naar Lissabon zou kunnen afreizen om de deal helemaal af te ronden. Daarmee zouden alle partijen hun zin krijgen, want zowel Sporting als Debast wilden liefst van al een deal al voor het EK afronden.

Zo kan Debast het toernooi zonder zorgen afwerken, terwijl Sporting sneller op de bal speelt dan andere clubs die op de loer liggen. Onder meer West Ham zou zich nog gemeld hebben en ook Juventus hield onze landgenoot naar verluidt al lange tijd in de gaten. Zij lijken echter te laat te komen.

Is Sporting een goede stap voor Debast?

Meest recent

Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

334
334
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

32
32
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

31
31
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

46
46
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

224
224
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

117
117
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

193
193
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

67
67
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

227
227
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

19
19
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

396
396
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

170
170
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

60
60
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

504
504
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

104
104
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

108
108
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

60
60
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

229
229
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

145
145
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

112
112
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

36
36
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

175
175
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

174
174

Meer sportnieuws