'Witte rook nabij: transfer Debast nadert ontknoping'

door
'Witte rook nabij: transfer Debast nadert ontknoping'

Zaterdag wist Anderlecht zich minstens voor even weer aan de leiding in de Jupiler Pro League te hijsen, met dank aan een felbevochten zege tegen KRC Genk. Die werd uiteraard duchtig gevierd, ook door Zeno Debast. De 20-jarige verdediger mocht bij afwezigheid van Jan Vertonghen de aanvoerdersband dragen.

Daarmee kwam voor Debast naar eigen zeggen een jongensdroom uit en dat in wellicht één van zijn laatste wedstrijden voor Anderlecht. Niemand twijfelt er immers nog aan dat de 20-jarige Rode Duivel komende zomer de stap naar het buitenland zal zetten. Ook zijn bestemming wordt alsmaar duidelijker.

LEES OOK: Grote zorgen om Debast: wat is er aan de hand?

Sporting en Anderlecht zo goed als akkoord

Al weken wordt er immers vanuit Portugal gemeld dat Sporting CP doordrukt voor de komst van Debast. De Portugese kampioen ziet in hem de ideale aanwinst om het nakende vertrek van Gonçalo Inacio en Ousmane Diomande op te vangen. Vorige week kwamen berichten dat het dossier in een stroomversnelling geraakt is.

Daarbij zou Sporting al een persoonlijk akkoord bereikt hebben met Debast over een contract voor vijf jaar. Nu komt Record met het nieuws dat de Portugese landskampioen er ook met Anderlecht bijna uit is. De clubs zouden bijna rond zijn over een transfersom van 16 miljoen euro, die met bonussen nog verder kan oplopen.

Deal kan in komende dagen beklonken worden

Een akkoord zou zo dichtbij zijn, dat het management van Debast al in de komende dagen naar Lissabon zou kunnen afreizen om de deal helemaal af te ronden. Daarmee zouden alle partijen hun zin krijgen, want zowel Sporting als Debast wilden liefst van al een deal al voor het EK afronden.

Zo kan Debast het toernooi zonder zorgen afwerken, terwijl Sporting sneller op de bal speelt dan andere clubs die op de loer liggen. Onder meer West Ham zou zich nog gemeld hebben en ook Juventus hield onze landgenoot naar verluidt al lange tijd in de gaten. Zij lijken echter te laat te komen.

Is Sporting een goede stap voor Debast?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

14
14
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

34
34
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

54
54
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

19
19
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

100
100
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

48
48
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

98
98
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

56
56
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

99
99
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

27
27
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

136
136
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

538
538
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

160
160
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

424
424
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

80
80
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

464
464
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

130
130
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

135
135
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

272
272
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

311
311
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

800
800
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

222
222

Meer sportnieuws