'Witte rook nabij: transfer Debast nadert ontknoping'

door
'Witte rook nabij: transfer Debast nadert ontknoping'

Zaterdag wist Anderlecht zich minstens voor even weer aan de leiding in de Jupiler Pro League te hijsen, met dank aan een felbevochten zege tegen KRC Genk. Die werd uiteraard duchtig gevierd, ook door Zeno Debast. De 20-jarige verdediger mocht bij afwezigheid van Jan Vertonghen de aanvoerdersband dragen.

Daarmee kwam voor Debast naar eigen zeggen een jongensdroom uit en dat in wellicht één van zijn laatste wedstrijden voor Anderlecht. Niemand twijfelt er immers nog aan dat de 20-jarige Rode Duivel komende zomer de stap naar het buitenland zal zetten. Ook zijn bestemming wordt alsmaar duidelijker.

LEES OOK: 'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

Sporting en Anderlecht zo goed als akkoord

Al weken wordt er immers vanuit Portugal gemeld dat Sporting CP doordrukt voor de komst van Debast. De Portugese kampioen ziet in hem de ideale aanwinst om het nakende vertrek van Gonçalo Inacio en Ousmane Diomande op te vangen. Vorige week kwamen berichten dat het dossier in een stroomversnelling geraakt is.

Daarbij zou Sporting al een persoonlijk akkoord bereikt hebben met Debast over een contract voor vijf jaar. Nu komt Record met het nieuws dat de Portugese landskampioen er ook met Anderlecht bijna uit is. De clubs zouden bijna rond zijn over een transfersom van 16 miljoen euro, die met bonussen nog verder kan oplopen.

Deal kan in komende dagen beklonken worden

Een akkoord zou zo dichtbij zijn, dat het management van Debast al in de komende dagen naar Lissabon zou kunnen afreizen om de deal helemaal af te ronden. Daarmee zouden alle partijen hun zin krijgen, want zowel Sporting als Debast wilden liefst van al een deal al voor het EK afronden.

Zo kan Debast het toernooi zonder zorgen afwerken, terwijl Sporting sneller op de bal speelt dan andere clubs die op de loer liggen. Onder meer West Ham zou zich nog gemeld hebben en ook Juventus hield onze landgenoot naar verluidt al lange tijd in de gaten. Zij lijken echter te laat te komen.

Is Sporting een goede stap voor Debast?

Meest recent

Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

174
174
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

117
117
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

28
28
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

273
273
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

39
39
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

50
50
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

55
55
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

176
176
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

237
237
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

368
368
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

85
85
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

166
166
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

285
285
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

165
165
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

66
66
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

155
155
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

158
158
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

330
330
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

168
168
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1209
1209
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

169
169
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

184
184
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

19
19
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

783
783
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

359
359

Meer sportnieuws