'Witte rook nabij: transfer Debast nadert ontknoping'

door
'Witte rook nabij: transfer Debast nadert ontknoping'

Zaterdag wist Anderlecht zich minstens voor even weer aan de leiding in de Jupiler Pro League te hijsen, met dank aan een felbevochten zege tegen KRC Genk. Die werd uiteraard duchtig gevierd, ook door Zeno Debast. De 20-jarige verdediger mocht bij afwezigheid van Jan Vertonghen de aanvoerdersband dragen.

Daarmee kwam voor Debast naar eigen zeggen een jongensdroom uit en dat in wellicht één van zijn laatste wedstrijden voor Anderlecht. Niemand twijfelt er immers nog aan dat de 20-jarige Rode Duivel komende zomer de stap naar het buitenland zal zetten. Ook zijn bestemming wordt alsmaar duidelijker.

LEES OOK: Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Sporting en Anderlecht zo goed als akkoord

Al weken wordt er immers vanuit Portugal gemeld dat Sporting CP doordrukt voor de komst van Debast. De Portugese kampioen ziet in hem de ideale aanwinst om het nakende vertrek van Gonçalo Inacio en Ousmane Diomande op te vangen. Vorige week kwamen berichten dat het dossier in een stroomversnelling geraakt is.

Daarbij zou Sporting al een persoonlijk akkoord bereikt hebben met Debast over een contract voor vijf jaar. Nu komt Record met het nieuws dat de Portugese landskampioen er ook met Anderlecht bijna uit is. De clubs zouden bijna rond zijn over een transfersom van 16 miljoen euro, die met bonussen nog verder kan oplopen.

Deal kan in komende dagen beklonken worden

Een akkoord zou zo dichtbij zijn, dat het management van Debast al in de komende dagen naar Lissabon zou kunnen afreizen om de deal helemaal af te ronden. Daarmee zouden alle partijen hun zin krijgen, want zowel Sporting als Debast wilden liefst van al een deal al voor het EK afronden.

Zo kan Debast het toernooi zonder zorgen afwerken, terwijl Sporting sneller op de bal speelt dan andere clubs die op de loer liggen. Onder meer West Ham zou zich nog gemeld hebben en ook Juventus hield onze landgenoot naar verluidt al lange tijd in de gaten. Zij lijken echter te laat te komen.

Is Sporting een goede stap voor Debast?

Meest recent

Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

177
177
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

276
276
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

126
126
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

175
175
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

188
188
Kampioen Kompany naar City of Real? Sterke man Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

253
253
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

444
444
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

374
374
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

294
294
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

221
221
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

106
106
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

237
237
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

77
77
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

58
58
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

194
194
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

51
51
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

157
157
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

364
364
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

53
53
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

526
526
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

112
112
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

238
238
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

121
121
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

526
526
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

175
175

Meer sportnieuws