Union ziet één troef afhaken voor trip naar Brugge

434 stemmen
Union ziet één troef afhaken voor trip naar Brugge

Maandag kan de strijd om de titel in de Jupiler Pro League weer een nieuwe wending krijgen, want om 20u30 is er nog de kraker tussen Club Brugge en Union. De verliezer van die topper ziet zijn titelkansen op twee speeldagen van het einde drastisch slinken. Vooral Union kan zich geen nederlaag veroorloven.

Bij verlies zou de kersverse bekerwinnaar immers zijn achterstand zien oplopen tot vier punten op Anderlecht en zes punten op Club Brugge. In dat geval zou de titel een schier onmogelijke opdracht worden. Union zou dan enkel nog kampioen kunnen worden als het zelf zes op zes pakt en Club verliest van Anderlecht en Cercle. Paars-Wit op zijn beurt moet dan ook onderuit gaan op Antwerp op de slotspeeldag.

LEES OOK: 'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Union ziet één troef wegvallen tegen Club

Er staat dus veel op het spel voor Union, maar dat kreeg wel een boost door donderdag de Croky Cup in de wacht te slepen. Het zal hopen dat Club dan weer een mentale tik gekregen heeft door de nipte uitschakeling door Fiorentina in de halve finale van de Conference League.

Alexander Blessin zal in het Jan Breydelstadion bovendien kunnen rekenen op al zijn sterkhouders. Union reist met een zo goed als volledig fitte selectie af naar Brugge. Blessin ziet enkel één offensieve troef wegvallen.

Rodriguez moet afhaken

Kevin Rodriguez zal er immers niet bij zijn tegen Club. De spits uit Ecuador moet afhaken met een lichte blessure. De voorbije maanden was Rodriguez zeker geen titularis - doorgaans krijgen Amoura en Nilsson de voorkeur in de spits. Als invaller had hij echter wel van waarde kunnen zijn.

Blessin houdt echter wel nog steeds Dennis Eckert Ayensa en Elton Kabangu achter de hand als hij in zijn voorhoede wil wisselen. Er zijn dus nog steeds meer dan voldoende opties voor de Duitser.

Is dat een aderlating voor Union?

Meest recent

Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

29
29
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

28
28
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

219
219
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

210
210
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

63
63
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

136
136
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

116
116
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

265
265
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

214
214
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

74
74
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

147
147
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

259
259
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

273
273
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

462
462
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

344
344
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

254
254
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

458
458
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

150
150
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

60
60
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

271
271
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

271
271
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

600
600
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

336
336
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

490
490
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

134
134

Meer sportnieuws