Union ziet één troef afhaken voor trip naar Brugge

door
Union ziet één troef afhaken voor trip naar Brugge

Maandag kan de strijd om de titel in de Jupiler Pro League weer een nieuwe wending krijgen, want om 20u30 is er nog de kraker tussen Club Brugge en Union. De verliezer van die topper ziet zijn titelkansen op twee speeldagen van het einde drastisch slinken. Vooral Union kan zich geen nederlaag veroorloven.

Bij verlies zou de kersverse bekerwinnaar immers zijn achterstand zien oplopen tot vier punten op Anderlecht en zes punten op Club Brugge. In dat geval zou de titel een schier onmogelijke opdracht worden. Union zou dan enkel nog kampioen kunnen worden als het zelf zes op zes pakt en Club verliest van Anderlecht en Cercle. Paars-Wit op zijn beurt moet dan ook onderuit gaan op Antwerp op de slotspeeldag.

LEES OOK: Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Union ziet één troef wegvallen tegen Club

Er staat dus veel op het spel voor Union, maar dat kreeg wel een boost door donderdag de Croky Cup in de wacht te slepen. Het zal hopen dat Club dan weer een mentale tik gekregen heeft door de nipte uitschakeling door Fiorentina in de halve finale van de Conference League.

Alexander Blessin zal in het Jan Breydelstadion bovendien kunnen rekenen op al zijn sterkhouders. Union reist met een zo goed als volledig fitte selectie af naar Brugge. Blessin ziet enkel één offensieve troef wegvallen.

Rodriguez moet afhaken

Kevin Rodriguez zal er immers niet bij zijn tegen Club. De spits uit Ecuador moet afhaken met een lichte blessure. De voorbije maanden was Rodriguez zeker geen titularis - doorgaans krijgen Amoura en Nilsson de voorkeur in de spits. Als invaller had hij echter wel van waarde kunnen zijn.

Blessin houdt echter wel nog steeds Dennis Eckert Ayensa en Elton Kabangu achter de hand als hij in zijn voorhoede wil wisselen. Er zijn dus nog steeds meer dan voldoende opties voor de Duitser.

Is dat een aderlating voor Union?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

96
96
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

8
8
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

21
21
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

60
60
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

23
23
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

50
50
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

173
173
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1098
1098
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

119
119
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

40
40
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

133
133
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

272
272
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

64
64
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

120
120
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

50
50
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

41
41
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

161
161
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

85
85
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

318
318
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

71
71
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

86
86
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

90
90
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

91
91
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

119
119
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

540
540

Meer sportnieuws