Union ziet één troef afhaken voor trip naar Brugge

434 stemmen
Union ziet één troef afhaken voor trip naar Brugge

Maandag kan de strijd om de titel in de Jupiler Pro League weer een nieuwe wending krijgen, want om 20u30 is er nog de kraker tussen Club Brugge en Union. De verliezer van die topper ziet zijn titelkansen op twee speeldagen van het einde drastisch slinken. Vooral Union kan zich geen nederlaag veroorloven.

Bij verlies zou de kersverse bekerwinnaar immers zijn achterstand zien oplopen tot vier punten op Anderlecht en zes punten op Club Brugge. In dat geval zou de titel een schier onmogelijke opdracht worden. Union zou dan enkel nog kampioen kunnen worden als het zelf zes op zes pakt en Club verliest van Anderlecht en Cercle. Paars-Wit op zijn beurt moet dan ook onderuit gaan op Antwerp op de slotspeeldag.

Union ziet één troef wegvallen tegen Club

Er staat dus veel op het spel voor Union, maar dat kreeg wel een boost door donderdag de Croky Cup in de wacht te slepen. Het zal hopen dat Club dan weer een mentale tik gekregen heeft door de nipte uitschakeling door Fiorentina in de halve finale van de Conference League.

Alexander Blessin zal in het Jan Breydelstadion bovendien kunnen rekenen op al zijn sterkhouders. Union reist met een zo goed als volledig fitte selectie af naar Brugge. Blessin ziet enkel één offensieve troef wegvallen.

Rodriguez moet afhaken

Kevin Rodriguez zal er immers niet bij zijn tegen Club. De spits uit Ecuador moet afhaken met een lichte blessure. De voorbije maanden was Rodriguez zeker geen titularis - doorgaans krijgen Amoura en Nilsson de voorkeur in de spits. Als invaller had hij echter wel van waarde kunnen zijn.

Blessin houdt echter wel nog steeds Dennis Eckert Ayensa en Elton Kabangu achter de hand als hij in zijn voorhoede wil wisselen. Er zijn dus nog steeds meer dan voldoende opties voor de Duitser.

Is dat een aderlating voor Union?

Meest recent

Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

13
13
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

85
85
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

30
30
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

249
249
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

278
278
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

33
33
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

150
150
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

382
382
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

249
249
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

547
547
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

157
157
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

218
218
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

466
466
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

366
366
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

604
604
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

559
559
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

218
218
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

654
654
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

174
174
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

236
236
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

244
244
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

133
133
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

254
254
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

586
586
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

177
177

Meer sportnieuws