Union ziet één troef afhaken voor trip naar Brugge

door
Union ziet één troef afhaken voor trip naar Brugge

Maandag kan de strijd om de titel in de Jupiler Pro League weer een nieuwe wending krijgen, want om 20u30 is er nog de kraker tussen Club Brugge en Union. De verliezer van die topper ziet zijn titelkansen op twee speeldagen van het einde drastisch slinken. Vooral Union kan zich geen nederlaag veroorloven.

Bij verlies zou de kersverse bekerwinnaar immers zijn achterstand zien oplopen tot vier punten op Anderlecht en zes punten op Club Brugge. In dat geval zou de titel een schier onmogelijke opdracht worden. Union zou dan enkel nog kampioen kunnen worden als het zelf zes op zes pakt en Club verliest van Anderlecht en Cercle. Paars-Wit op zijn beurt moet dan ook onderuit gaan op Antwerp op de slotspeeldag.

LEES OOK: Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

Union ziet één troef wegvallen tegen Club

Er staat dus veel op het spel voor Union, maar dat kreeg wel een boost door donderdag de Croky Cup in de wacht te slepen. Het zal hopen dat Club dan weer een mentale tik gekregen heeft door de nipte uitschakeling door Fiorentina in de halve finale van de Conference League.

Alexander Blessin zal in het Jan Breydelstadion bovendien kunnen rekenen op al zijn sterkhouders. Union reist met een zo goed als volledig fitte selectie af naar Brugge. Blessin ziet enkel één offensieve troef wegvallen.

Rodriguez moet afhaken

Kevin Rodriguez zal er immers niet bij zijn tegen Club. De spits uit Ecuador moet afhaken met een lichte blessure. De voorbije maanden was Rodriguez zeker geen titularis - doorgaans krijgen Amoura en Nilsson de voorkeur in de spits. Als invaller had hij echter wel van waarde kunnen zijn.

Blessin houdt echter wel nog steeds Dennis Eckert Ayensa en Elton Kabangu achter de hand als hij in zijn voorhoede wil wisselen. Er zijn dus nog steeds meer dan voldoende opties voor de Duitser.

Is dat een aderlating voor Union?

Meest recent

Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

77
77
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

191
191
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

456
456
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

396
396
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

90
90
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

232
232
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

153
153
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

110
110
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

94
94
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

228
228
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

149
149
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

515
515
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

290
290
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

92
92
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

464
464
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

126
126
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

477
477
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

242
242
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

382
382
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

600
600
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

288
288
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

172
172
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

306
306
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

62
62
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

469
469

Meer sportnieuws