Union ziet één troef afhaken voor trip naar Brugge

434 stemmen
Union ziet één troef afhaken voor trip naar Brugge

Maandag kan de strijd om de titel in de Jupiler Pro League weer een nieuwe wending krijgen, want om 20u30 is er nog de kraker tussen Club Brugge en Union. De verliezer van die topper ziet zijn titelkansen op twee speeldagen van het einde drastisch slinken. Vooral Union kan zich geen nederlaag veroorloven.

Bij verlies zou de kersverse bekerwinnaar immers zijn achterstand zien oplopen tot vier punten op Anderlecht en zes punten op Club Brugge. In dat geval zou de titel een schier onmogelijke opdracht worden. Union zou dan enkel nog kampioen kunnen worden als het zelf zes op zes pakt en Club verliest van Anderlecht en Cercle. Paars-Wit op zijn beurt moet dan ook onderuit gaan op Antwerp op de slotspeeldag.

LEES OOK: Brussel ontploft: Union laat Anderlecht achter met kater

Union ziet één troef wegvallen tegen Club

Er staat dus veel op het spel voor Union, maar dat kreeg wel een boost door donderdag de Croky Cup in de wacht te slepen. Het zal hopen dat Club dan weer een mentale tik gekregen heeft door de nipte uitschakeling door Fiorentina in de halve finale van de Conference League.

Alexander Blessin zal in het Jan Breydelstadion bovendien kunnen rekenen op al zijn sterkhouders. Union reist met een zo goed als volledig fitte selectie af naar Brugge. Blessin ziet enkel één offensieve troef wegvallen.

Rodriguez moet afhaken

Kevin Rodriguez zal er immers niet bij zijn tegen Club. De spits uit Ecuador moet afhaken met een lichte blessure. De voorbije maanden was Rodriguez zeker geen titularis - doorgaans krijgen Amoura en Nilsson de voorkeur in de spits. Als invaller had hij echter wel van waarde kunnen zijn.

Blessin houdt echter wel nog steeds Dennis Eckert Ayensa en Elton Kabangu achter de hand als hij in zijn voorhoede wil wisselen. Er zijn dus nog steeds meer dan voldoende opties voor de Duitser.

Is dat een aderlating voor Union?

Meest recent

'Ajax plant gigantische stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

4
4
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

77
77
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

26
26
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

37
37
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

72
72
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

64
64
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

27
27
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

51
51
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

266
266
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

47
47
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

161
161
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

215
215
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

60
60
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

152
152
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

249
249
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

171
171
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

126
126
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

370
370
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

230
230
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

220
220
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

261
261
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

411
411
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

268
268
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180

Meer sportnieuws