FC Utrecht kondigt vierde(!) Belgische transfer aan

door
FC Utrecht kondigt vierde(!) Belgische transfer aan

In de Eredivisie staat volgend weekend de laatste speeldag op het programma, maar daarmee zit het seizoen er nog niet helemaal op. Er staan daarna immers nog play-offs op het programma, met als inzet het laatste Europese ticket. Daarin mag ook FC Utrecht aan de bak.

De Domstedelingen staan op één wedstrijd van het einde op de zevende stek in het klassement en mogen daardoor straks met NEC, Sparta Rotterdam en Go Ahead Eagles strijden om een plaatsje in Europa. Intussen maken ze ook al werk van volgend seizoen en hun zomermercato krijgt ook een stevige Belgische toets.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Utrecht gaat Belgische toer op

De voorbije weken wist Utrecht immers maar liefst drie Belgische spelers vast te leggen voor volgend seizoen. Siebe Horemans komt over van Excelsior, Matisse Didden wordt weggeplukt bij Roda JC en van RSCA Futures komt ook nog Alonzo Engwanda over. Nu werd ook een vierde Belgische deal aangekondigd.

Utrecht laat immers weten dat ze volgend seizoen opnieuw Anthony Descotte zullen huren van Charleroi. De 20-jarige spits speelt intussen al anderhalf seizoen op huurbasis voor de club. In die periode kwam hij veertien keer in actie voor de A-ploeg, waarbij hij één keer scoorde. Voor Jong Utrecht scoorde hij in de Keuken Kampioen Divisie vier keer in zeven wedstrijden.

Utrecht blijft geloven in Descotte

"Dit seizoen heeft blessureleed ervoor gezorgd dat hij weinig zijn stempel kon drukken. Dat doet niets af in het vertrouwen dat wij hebben in de kwaliteiten en het potentieel van Anthony", reageert technisch directeur Jordy Zuidam op de transfer. "Daarom zijn we blij dat we ook komend seizoen over hem kunnen beschikken en dat we een optie tot koop hebben afgedwongen in de huurovereenkomst met RSC Charleroi."

Als Descotte volgend seizoen Utrecht kan overtuigen, dan ligt er voor hem immers een contract tot 2029 klaar. Het talent speelde in de jeugd voor Anderlecht en Standard en debuteerde in de Jupiler Pro League bij Charleroi, waar hij echter nooit helemaal kon doorbreken. Descotte was ook een vaste waarde in de nationale jeugdelftallen en verzamelde ook al vier caps voor de Jonge Duivels.

Zal hij nog helemaal doorbreken bij Utrecht?

Meest recent

Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

1
1
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

31
31
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

62
62
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

43
43
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

40
40
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

15
15
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

153
153
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

35
35
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

135
135
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

320
320
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

266
266
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

103
103
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

91
91
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

234
234
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

396
396
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

166
166
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

383
383
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

141
141
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

192
192
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

183
183
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

250
250
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

675
675
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

171
171
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

297
297
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

75
75

Meer sportnieuws