Ancelotti onthult plan met Courtois voor CL-finale

359
Ancelotti onthult plan met Courtois voor CL-finale

Real Madrid heeft de Spaanse titel al een tijdje op zak en dat betekent dat de Koninklijk zich in alle rust kan voorbereiden op de finale van de Champions League. In de aanloop naar 1 juni, wanneer op Wembley Borussia Dortmund partij gegen wordt, is de Spaanse pers in de ban van één vraag: wie zal onder de lat staan?

Sinds enkele weken kan Real immers opnieuw rekenen op Thibaut Courtois. De Rode Duivel maakte vorige week tegen Cadiz zijn wederoptreden na maar liefst negen maanden blessureleed en stond ook zaterdag tegen Granada weer onder de lat. Tussendoor keepte concurrent Andriy Lunin wel de terugmatch tegen Bayern in de halve finale van de Champions League.

LEES OOK: Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Courtois mag ook tegen Alaves wellicht spelen

Dinsdag moet Real alweer aan de bak, want dan krijgt het in La Liga het bezoek van Alaves. Op zijn persconferentie hintte Ancelotti dat Courtois dan opnieuw zal spelen. "Ons doel is dat onze volledige kern top is voor de finale. De spelers die net teruggekeerd zijn, zoals Courtois en Militão, hebben daarvoor meer speelminuten nodig", verkondigde hij immers.

Na Alaves wachten Real nog twee competitiematchen voor de finale. Maar of Courtois die ook zal spelen, is nog maar de vraag. "Daarover zijn we aan het nadenken. Lunin en Kepa zullen ook nog spelen. Maar het is geen makkelijke beslissing, want er resten ons nog maar weinig wedstrijden", aldus Ancelotti.

Knoop over CL-finale nog niet doorgehakt

Die gaf ook meteen nog mee wanneer de vraag van één miljoen beantwoord zal worden: wie mag de finale van de Champions League spelen? "In de week voor de finale zullen we de beslissing nemen", onthulde Ancelotti, die nog niet in zijn kaarten laat kijken.

Wanneer de aanwezige journalisten hem vroegen op basis van welke criteria hij zou beslissen, hield hij zich immers op de vlakte. "Ik denk op dezelfde manier als jullie", kaatste hij de bal terug. "Lunin heeft een groots seizoen gespeeld, maar Courtois is de beste doelman ter wereld."

Moet Courtois de CL-finale spelen?

Meest recent

Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

98
98
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

90
90
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

53
53
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

23
23
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

82
82
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

22
22
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

125
125
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

359
359
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

42
42
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

368
368
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

161
161
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

183
183
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

506
506
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

157
157
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

162
162
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

721
721
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

182
182
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

108
108
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

151
151
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

353
353
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

53
53
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

64
64

Meer sportnieuws