Degryse hard voor titelkandidaat: "Plots veel persoonlijkheid kwijt"

door
Degryse hard voor titelkandidaat:

De titelstrijd in de Jupiler Pro League is lange tijd niet zo spannend geweest. Vanavond kijkt Club Brugge nog Union in de ogen, al wordt er nu al reikhalzend uitgekeken naar het duel van komend weekend. Dan neemt RSC Anderlecht het namelijk op tegen zijn aartsrivaal. 

Paars-wit haalde het afgelopen weekend na een spannende partij met 2-1 van KRC Genk. Een verdiende overwinning volgens Marc Degryse, die de Brusselaars veel beter zag spelen in vergelijking met de afgelopen weken. Maar is het niveau hoog genoeg om hen naar een nieuwe landstitel te loodsen? 

LEES OOK: Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

Zure schorsing

"Zij hebben hun lot nog steeds in eigen handen", begon Degryse bij Het Laatste Nieuws. "En toch heb ik mijn twijfels wat betreft de wedstrijd van zondag tegen Club Brugge. Zeker na de schorsing van Delaney, die boven op de blessures van Vertonghen en Hazard komt. Ineens ben je wel héél wat kwaliteit, persoonlijkheid en ervaring kwijt."

Volgens de analist heeft Club Brugge dan ook een streepje voor in de titelrace. "Hoe vreemd het ook mag klinken, toch denk ik dat de uitschakeling tegen Fiorentina Club Brugge niet uit evenwicht zal halen. Een topclub denkt dan eerder: 'We gaan niet twee keer de kaas van ons brood laten eten.'"

En wat met Union?

Maar we zouden bijna vergeten dat ook Union nog meedoet voor de titel. Als de Brusselaars vanavond winnen met tegen blauw-zwart, komen ze gelijk te staan met Club Brugge op de twee plaats op amper één punt van leider Anderlecht

"Pas op, Union zal goed zijn vanavond", aldus Degryse. "Het kan vrijuit voetballen na de bekerzege. Ik denk dat Union moet winnen op Club om nog kampioen te kunnen worden. Club van zijn kant speelt zijn finale volgende week op Anderlecht. En dan is deze wedstrijd tegen Union hun halve finale."

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

203
203
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

2
2
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

44
44
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

16
16
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

125
125
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

52
52
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

83
83
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

95
95
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

97
97
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

83
83
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

201
201
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

245
245
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

154
154
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

129
129
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

156
156
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

136
136
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

109
109
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

286
286
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

396
396
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

53
53
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

214
214
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

195
195
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

252
252
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

199
199

Meer sportnieuws