Degryse hard voor titelkandidaat: "Plots veel persoonlijkheid kwijt"

1023 stemmen
Degryse hard voor titelkandidaat:

De titelstrijd in de Jupiler Pro League is lange tijd niet zo spannend geweest. Vanavond kijkt Club Brugge nog Union in de ogen, al wordt er nu al reikhalzend uitgekeken naar het duel van komend weekend. Dan neemt RSC Anderlecht het namelijk op tegen zijn aartsrivaal. 

Paars-wit haalde het afgelopen weekend na een spannende partij met 2-1 van KRC Genk. Een verdiende overwinning volgens Marc Degryse, die de Brusselaars veel beter zag spelen in vergelijking met de afgelopen weken. Maar is het niveau hoog genoeg om hen naar een nieuwe landstitel te loodsen? 

LEES OOK: 'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Zure schorsing

"Zij hebben hun lot nog steeds in eigen handen", begon Degryse bij Het Laatste Nieuws. "En toch heb ik mijn twijfels wat betreft de wedstrijd van zondag tegen Club Brugge. Zeker na de schorsing van Delaney, die boven op de blessures van Vertonghen en Hazard komt. Ineens ben je wel héél wat kwaliteit, persoonlijkheid en ervaring kwijt."

Volgens de analist heeft Club Brugge dan ook een streepje voor in de titelrace. "Hoe vreemd het ook mag klinken, toch denk ik dat de uitschakeling tegen Fiorentina Club Brugge niet uit evenwicht zal halen. Een topclub denkt dan eerder: 'We gaan niet twee keer de kaas van ons brood laten eten.'"

En wat met Union?

Maar we zouden bijna vergeten dat ook Union nog meedoet voor de titel. Als de Brusselaars vanavond winnen met tegen blauw-zwart, komen ze gelijk te staan met Club Brugge op de twee plaats op amper één punt van leider Anderlecht

"Pas op, Union zal goed zijn vanavond", aldus Degryse. "Het kan vrijuit voetballen na de bekerzege. Ik denk dat Union moet winnen op Club om nog kampioen te kunnen worden. Club van zijn kant speelt zijn finale volgende week op Anderlecht. En dan is deze wedstrijd tegen Union hun halve finale."

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

475
475
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

89
89
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

241
241
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

122
122
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

90
90
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

353
353
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

118
118
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

215
215
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

20
20
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

128
128
"Nog niks gedaan" - tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

85
85
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

618
618
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

312
312
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

433
433
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

48
48
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

414
414
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

339
339
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

261
261
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

23
23
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

114
114
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

66
66
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

109
109
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

327
327
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

90
90
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

195
195

Meer sportnieuws