Degryse hard voor titelkandidaat: "Plots veel persoonlijkheid kwijt"

1023 stemmen
Degryse hard voor titelkandidaat:

De titelstrijd in de Jupiler Pro League is lange tijd niet zo spannend geweest. Vanavond kijkt Club Brugge nog Union in de ogen, al wordt er nu al reikhalzend uitgekeken naar het duel van komend weekend. Dan neemt RSC Anderlecht het namelijk op tegen zijn aartsrivaal. 

Paars-wit haalde het afgelopen weekend na een spannende partij met 2-1 van KRC Genk. Een verdiende overwinning volgens Marc Degryse, die de Brusselaars veel beter zag spelen in vergelijking met de afgelopen weken. Maar is het niveau hoog genoeg om hen naar een nieuwe landstitel te loodsen? 

LEES OOK: 'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

Zure schorsing

"Zij hebben hun lot nog steeds in eigen handen", begon Degryse bij Het Laatste Nieuws. "En toch heb ik mijn twijfels wat betreft de wedstrijd van zondag tegen Club Brugge. Zeker na de schorsing van Delaney, die boven op de blessures van Vertonghen en Hazard komt. Ineens ben je wel héél wat kwaliteit, persoonlijkheid en ervaring kwijt."

Volgens de analist heeft Club Brugge dan ook een streepje voor in de titelrace. "Hoe vreemd het ook mag klinken, toch denk ik dat de uitschakeling tegen Fiorentina Club Brugge niet uit evenwicht zal halen. Een topclub denkt dan eerder: 'We gaan niet twee keer de kaas van ons brood laten eten.'"

En wat met Union?

Maar we zouden bijna vergeten dat ook Union nog meedoet voor de titel. Als de Brusselaars vanavond winnen met tegen blauw-zwart, komen ze gelijk te staan met Club Brugge op de twee plaats op amper één punt van leider Anderlecht

"Pas op, Union zal goed zijn vanavond", aldus Degryse. "Het kan vrijuit voetballen na de bekerzege. Ik denk dat Union moet winnen op Club om nog kampioen te kunnen worden. Club van zijn kant speelt zijn finale volgende week op Anderlecht. En dan is deze wedstrijd tegen Union hun halve finale."

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

66
66
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

180
180
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

196
196
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

12
12
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

89
89
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

29
29
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

62
62
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

84
84
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

50
50
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

75
75
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

61
61
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

351
351
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

930
930
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

382
382
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

371
371
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

325
325
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

39
39
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

242
242
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

26
26
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

245
245
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

35
35
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

41
41
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

95
95
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

148
148

Meer sportnieuws