Anderlecht slikt domper voor mogelijke titelmatch tegen Club

door
Anderlecht slikt domper voor mogelijke titelmatch tegen Club

Anderlecht zal met veel belangstelling kijken naar de kraker tussen Club Brugge en Union op maandag. Paars-Wit deed immers zelf al wat het moest doen door zaterdag Genk te kloppen. Daardoor wipte het voorlopig weer over Club naar de leiding en zette het een nieuwe stap richting de landstitel.

Die kunnen ze zelfs al volgende week binnenhalen, op voorwaarde dat Club en Union elkaar straks in evenwicht houden. Bij een gelijkspel staat Anderlecht immers op gelijke punten met Club en heeft het drie punten meer dan Union. Als de stadsrivaal dan volgende week ook niet zou winnen op Cercle Brugge, dan zou een zege tegen Club Anderlecht kampioen maken.

LEES OOK: Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Anderlecht zonder Delaney tegen Club

Dat zou een geweldige ontlading zijn na zeven jaar zonder prijs en zeker door dan nog in eigen stadion de klus af te maken tegen een grote rivaal. Maar Anderlecht krijgt nu wel al een domper te slikken voor die mogelijk bepalende topper.

Ze zullen dan immers niet kunnen rekenen op Thomas Delaney. De Deense middenvelder pakte tegen Genk immers al zijn derde gele kaart van de play-offs, waardoor hij straks tegen Club geschorst zal moeten toekijken. Brian Riemer zal dus moeten schuiven op het middenveld.

Delaney baalt van schorsing

Na een knieoperatie in januari duurde het even voor Delaney zijn basisplaats terug kon veroveren, maar in de laatste vier matchen was hij weer titularis. Riemer zal nu een andere partner moeten vinden voor Mats Rits. In principe zou Theo Leoni de meest logische vervanger zijn, al kan er ook gekozen worden voor Verschaeren én Stroeykens in het centrum.

Delaney zelf is in ieder geval teleurgesteld. "Het is nu zo. Ik denk niet aan wat komt, op het veld geef ik altijd alles. Ik wil natuurlijk alle wedstrijden spelen, dus dit is balen", reageert hij bij La Dernière Heure.

Wie moet Delaney vervangen op het middenveld?

Meest recent

Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

3
3
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

53
53
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

37
37
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

242
242
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

210
210
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

65
65
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

318
318
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

338
338
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

595
595
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

127
127
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

99
99
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

123
123
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

157
157
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

186
186
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

69
69
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

228
228
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

86
86
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

99
99
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

526
526
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

453
453
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

920
920
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

360
360
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

47
47
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

489
489
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

314
314

Meer sportnieuws