Anderlecht slikt domper voor mogelijke titelmatch tegen Club

door
Anderlecht slikt domper voor mogelijke titelmatch tegen Club

Anderlecht zal met veel belangstelling kijken naar de kraker tussen Club Brugge en Union op maandag. Paars-Wit deed immers zelf al wat het moest doen door zaterdag Genk te kloppen. Daardoor wipte het voorlopig weer over Club naar de leiding en zette het een nieuwe stap richting de landstitel.

Die kunnen ze zelfs al volgende week binnenhalen, op voorwaarde dat Club en Union elkaar straks in evenwicht houden. Bij een gelijkspel staat Anderlecht immers op gelijke punten met Club en heeft het drie punten meer dan Union. Als de stadsrivaal dan volgende week ook niet zou winnen op Cercle Brugge, dan zou een zege tegen Club Anderlecht kampioen maken.

LEES OOK: Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Anderlecht zonder Delaney tegen Club

Dat zou een geweldige ontlading zijn na zeven jaar zonder prijs en zeker door dan nog in eigen stadion de klus af te maken tegen een grote rivaal. Maar Anderlecht krijgt nu wel al een domper te slikken voor die mogelijk bepalende topper.

Ze zullen dan immers niet kunnen rekenen op Thomas Delaney. De Deense middenvelder pakte tegen Genk immers al zijn derde gele kaart van de play-offs, waardoor hij straks tegen Club geschorst zal moeten toekijken. Brian Riemer zal dus moeten schuiven op het middenveld.

Delaney baalt van schorsing

Na een knieoperatie in januari duurde het even voor Delaney zijn basisplaats terug kon veroveren, maar in de laatste vier matchen was hij weer titularis. Riemer zal nu een andere partner moeten vinden voor Mats Rits. In principe zou Theo Leoni de meest logische vervanger zijn, al kan er ook gekozen worden voor Verschaeren én Stroeykens in het centrum.

Delaney zelf is in ieder geval teleurgesteld. "Het is nu zo. Ik denk niet aan wat komt, op het veld geef ik altijd alles. Ik wil natuurlijk alle wedstrijden spelen, dus dit is balen", reageert hij bij La Dernière Heure.

Wie moet Delaney vervangen op het middenveld?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

26
26
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

17
17
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

19
19
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

24
24
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

83
83
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

53
53
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

14
14
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

147
147
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

182
182
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

44
44
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

108
108
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

337
337
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

55
55
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

251
251
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

206
206
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

82
82
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

33
33
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

72
72
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

204
204
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

103
103
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

81
81
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

130
130
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

405
405
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

167
167

Meer sportnieuws