‘Club Brugge zet quantumsprong voorwaarts met gigadeal’

door
‘Club Brugge zet quantumsprong voorwaarts met gigadeal’

Club Brugge staat op het punt een enorme sprong voorwaarts te maken met hun langverwachte stadionplannen. Na een reeks obstakels lijkt de weg nu eindelijk vrij voor de nieuwe vergunning. En dat kan grote gevolgen hebben voor de nabije toekomst.

Deze vernieuwde aanvraag, gericht op de Olympia-site, belooft een ultramoderne locatie met ruimte voor meer dan 40.000 toeschouwers, inclusief uitgebreide parkeerfaciliteiten en een verbeterde mobiliteitsoplossing.

Kenners beschouwen dit als het sterkste stadiondossier in België ooit. Volgens Vincent Mannaert kan de bouw van het stadion een quantumsprong voorwaarts betekenen op sportief en financieel gebied voor Club Brugge.

LEES OOK: Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

De weg lijkt vrij: positief advies voor stadionplannen Club Brugge

Ondanks de gunstige aanbeveling van de auditeur van de Raad van State voor het stadionproject, blijft de eerste omgevingsvergunning vernietigd. Hiermee komt een definitief einde aan de eerste vergunningsprocedure.

Club Brugge heeft echter niet stilgezeten en heeft in november 2023 een nieuwe aanvraag ingediend, in de hoop uiterlijk op 19 juni dit jaar een nieuwe vergunning te verkrijgen.

“Aangezien de tweede procedure loopt en al vergevorderd is, is er geen man overboord”, reageerde Franky Demon (CD&V), Brugs schepen van Sport en van Ruimtelijke Ordening, eind april. “Club Brugge heeft van zijn kant zijn werk gemaakt van een nog beter uitgewerkt mobiliteitsplan.”

Vlaams minister van Omgeving Zuhal Demir heeft zelfs aangekondigd dat de Gewestelijke Omgevingsvergunningscommissie positief advies heeft gegeven over de tweede aanvraag.

“De adviezen van de Gewestelijke Omgevingsvergunningscommissie (GOVC) zijn voorwaardelijk gunstig” zei Demir. “We zijn die adviezen nu grondig aan het bestuderen. Liefst van al beslissen we zo snel mogelijk.”

De kans lijkt dan ook groot dat Demir opnieuw de vergunning zal verlenen. Na de vernietiging van de eerste vergunning had Demir al aangegeven dat ze bereid was “een oplossing te helpen uitwerken.”

De weg lijkt dus vrij voor Club Brugge om hun plannen voor het stadionproject voort te zetten, met het optimisme dat een nieuwe vergunning binnen handbereik is.

“Kenners menen dat er nooit eerder zo'n sterk stadiondossier was in België”

Met een nieuwe en verbeterde omgevingsvergunningaanvraag, waarbij specifiek wordt ingespeeld op de bezwaren en zorgen van belanghebbenden van de eerste aanvraag, streeft Club Brugge ernaar om dit voorjaar eindelijk een vergunning te verkrijgen.

De aanvraag omvat de sloop van het bestaande Jan Breydelstadion en de bouw van een nieuw stadion, inclusief kleinhandelsactiviteiten, met een capaciteit van ruim 40.000 toeschouwers op de bestaande Olympia-site.

Binnen het dossier is ook een aanvraag ingediend voor de ontwikkeling van nieuwe parkeerplaatsen, wegen en een parkomgeving. De stedenbouwkundige verordening met betrekking tot parkeren is aangepast en goedgekeurd door de gemeenteraad van Brugge.

Op het gebied van mobiliteit zijn contractuele regelingen getroffen met particuliere grondeigenaars en bedrijven die hun parkeerfaciliteiten beschikbaar stellen tijdens wedstrijddagen.

Op de vernieuwde Olympia-site alleen al is er parkeerruimte voor 3.900 voertuigen, terwijl er ook 10 afstandsparkings zijn voorzien, waar supporters met pendelbussen naar het stadion kunnen worden vervoerd en na de wedstrijd kunnen worden opgehaald.

Bovendien zullen er maar liefst 4.400 fietsplaatsen beschikbaar zijn. “Kenners menen dat er nooit eerder zo'n sterk stadiondossier was in België”, stelde Het Laatste Nieuws.

Mannaert: “Bouw van stadion kan quantumsprong voorwaart betekenen”

Sinds 2006 heeft Club Brugge zich ingespannen voor plannen voor een nieuw stadion, waarbij de focus sinds 2020 gericht is op de huidige Olympia-site. Dit vormt de laatste mogelijke locatie en tevens de enige troefkaart voor de stadionplannen.

“Het is nu of nooit”, zei schepen Franky Demon (CD&V), Brugs schepen van Sport en van Ruimtelijke Ordening, vorig jaar aan Het Nieuwsblad. “Er zijn simpelweg geen andere bouwlocaties meer voorhanden in Brugge. ( zucht ) Ik zou niet weten waar.”

Burgemeester Dirk De fauw onderstreepte dit standpunt: “Lukt het daar niet, dan dreigt een vertrek uit Brugge voor Club.”

In het meest optimistische scenario zal het nog zeker drie jaar duren voordat Club Brugge zijn intrek kan nemen in het nieuwe stadion. Het huidige Jan Breydelstadion verkeert in een vervallen staat en Club Brugge heeft al meerdere miljoenen geïnvesteerd in noodzakelijke herstelwerkzaamheden.

Problemen zoals lekkages, gebrek aan ruimte voor VIP-boxen en business seats, beperkte parkeermogelijkheden en hygiënische kwesties zijn aan de orde van de dag.

Bart Verhaeghe hoopt dat dit voorjaar een vergunning wordt verleend, omdat alleen met een nieuw stadion Club Brugge zowel sportief als commercieel vooruit kan gaan en de club zijn plaats op de kaart van Europa kan behouden.

Volgens Vincent Mannaert kan de bouw van het stadion een quantumsprong voorwaarts betekenen op sportief en financieel gebied voor Club Brugge.

Bovendien zouden problemen zoals lichtvervuiling, geluidsoverlast, mobiliteit en visuele impact in het nieuwe stadion, belangrijk voor de omgeving en de omwonenden, aanzienlijk verminderd worden in vergelijking met de huidige situatie.

Hoewel deskundigen beweren dat dit het sterkste stadiondossier ooit in België is, biedt dit geen garantie dat de bouw dit voorjaar zal beginnen.

Zal Club Brugge dit jaar beginnen bouwen aan het nieuwe stadion?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

49
49
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

152
152
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

52
52
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

13
13
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

142
142
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

201
201
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

39
39
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

358
358
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

269
269
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

208
208
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

33
33
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

129
129
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

115
115
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

44
44
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

148
148
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

79
79
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

347
347
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

89
89
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

97
97
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

175
175
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

370
370
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

266
266
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

758
758
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

69
69
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

453
453

Meer sportnieuws