‘Club Brugge zet quantumsprong voorwaarts met gigadeal’

door
‘Club Brugge zet quantumsprong voorwaarts met gigadeal’

Club Brugge staat op het punt een enorme sprong voorwaarts te maken met hun langverwachte stadionplannen. Na een reeks obstakels lijkt de weg nu eindelijk vrij voor de nieuwe vergunning. En dat kan grote gevolgen hebben voor de nabije toekomst.

Deze vernieuwde aanvraag, gericht op de Olympia-site, belooft een ultramoderne locatie met ruimte voor meer dan 40.000 toeschouwers, inclusief uitgebreide parkeerfaciliteiten en een verbeterde mobiliteitsoplossing.

Kenners beschouwen dit als het sterkste stadiondossier in België ooit. Volgens Vincent Mannaert kan de bouw van het stadion een quantumsprong voorwaarts betekenen op sportief en financieel gebied voor Club Brugge.

LEES OOK: Harde hand van Leko: Vanaken onthult Club-werkwijze

De weg lijkt vrij: positief advies voor stadionplannen Club Brugge

Ondanks de gunstige aanbeveling van de auditeur van de Raad van State voor het stadionproject, blijft de eerste omgevingsvergunning vernietigd. Hiermee komt een definitief einde aan de eerste vergunningsprocedure.

Club Brugge heeft echter niet stilgezeten en heeft in november 2023 een nieuwe aanvraag ingediend, in de hoop uiterlijk op 19 juni dit jaar een nieuwe vergunning te verkrijgen.

“Aangezien de tweede procedure loopt en al vergevorderd is, is er geen man overboord”, reageerde Franky Demon (CD&V), Brugs schepen van Sport en van Ruimtelijke Ordening, eind april. “Club Brugge heeft van zijn kant zijn werk gemaakt van een nog beter uitgewerkt mobiliteitsplan.”

Vlaams minister van Omgeving Zuhal Demir heeft zelfs aangekondigd dat de Gewestelijke Omgevingsvergunningscommissie positief advies heeft gegeven over de tweede aanvraag.

“De adviezen van de Gewestelijke Omgevingsvergunningscommissie (GOVC) zijn voorwaardelijk gunstig” zei Demir. “We zijn die adviezen nu grondig aan het bestuderen. Liefst van al beslissen we zo snel mogelijk.”

De kans lijkt dan ook groot dat Demir opnieuw de vergunning zal verlenen. Na de vernietiging van de eerste vergunning had Demir al aangegeven dat ze bereid was “een oplossing te helpen uitwerken.”

De weg lijkt dus vrij voor Club Brugge om hun plannen voor het stadionproject voort te zetten, met het optimisme dat een nieuwe vergunning binnen handbereik is.

“Kenners menen dat er nooit eerder zo'n sterk stadiondossier was in België”

Met een nieuwe en verbeterde omgevingsvergunningaanvraag, waarbij specifiek wordt ingespeeld op de bezwaren en zorgen van belanghebbenden van de eerste aanvraag, streeft Club Brugge ernaar om dit voorjaar eindelijk een vergunning te verkrijgen.

De aanvraag omvat de sloop van het bestaande Jan Breydelstadion en de bouw van een nieuw stadion, inclusief kleinhandelsactiviteiten, met een capaciteit van ruim 40.000 toeschouwers op de bestaande Olympia-site.

Binnen het dossier is ook een aanvraag ingediend voor de ontwikkeling van nieuwe parkeerplaatsen, wegen en een parkomgeving. De stedenbouwkundige verordening met betrekking tot parkeren is aangepast en goedgekeurd door de gemeenteraad van Brugge.

Op het gebied van mobiliteit zijn contractuele regelingen getroffen met particuliere grondeigenaars en bedrijven die hun parkeerfaciliteiten beschikbaar stellen tijdens wedstrijddagen.

Op de vernieuwde Olympia-site alleen al is er parkeerruimte voor 3.900 voertuigen, terwijl er ook 10 afstandsparkings zijn voorzien, waar supporters met pendelbussen naar het stadion kunnen worden vervoerd en na de wedstrijd kunnen worden opgehaald.

Bovendien zullen er maar liefst 4.400 fietsplaatsen beschikbaar zijn. “Kenners menen dat er nooit eerder zo'n sterk stadiondossier was in België”, stelde Het Laatste Nieuws.

Mannaert: “Bouw van stadion kan quantumsprong voorwaart betekenen”

Sinds 2006 heeft Club Brugge zich ingespannen voor plannen voor een nieuw stadion, waarbij de focus sinds 2020 gericht is op de huidige Olympia-site. Dit vormt de laatste mogelijke locatie en tevens de enige troefkaart voor de stadionplannen.

“Het is nu of nooit”, zei schepen Franky Demon (CD&V), Brugs schepen van Sport en van Ruimtelijke Ordening, vorig jaar aan Het Nieuwsblad. “Er zijn simpelweg geen andere bouwlocaties meer voorhanden in Brugge. ( zucht ) Ik zou niet weten waar.”

Burgemeester Dirk De fauw onderstreepte dit standpunt: “Lukt het daar niet, dan dreigt een vertrek uit Brugge voor Club.”

In het meest optimistische scenario zal het nog zeker drie jaar duren voordat Club Brugge zijn intrek kan nemen in het nieuwe stadion. Het huidige Jan Breydelstadion verkeert in een vervallen staat en Club Brugge heeft al meerdere miljoenen geïnvesteerd in noodzakelijke herstelwerkzaamheden.

Problemen zoals lekkages, gebrek aan ruimte voor VIP-boxen en business seats, beperkte parkeermogelijkheden en hygiënische kwesties zijn aan de orde van de dag.

Bart Verhaeghe hoopt dat dit voorjaar een vergunning wordt verleend, omdat alleen met een nieuw stadion Club Brugge zowel sportief als commercieel vooruit kan gaan en de club zijn plaats op de kaart van Europa kan behouden.

Volgens Vincent Mannaert kan de bouw van het stadion een quantumsprong voorwaarts betekenen op sportief en financieel gebied voor Club Brugge.

Bovendien zouden problemen zoals lichtvervuiling, geluidsoverlast, mobiliteit en visuele impact in het nieuwe stadion, belangrijk voor de omgeving en de omwonenden, aanzienlijk verminderd worden in vergelijking met de huidige situatie.

Hoewel deskundigen beweren dat dit het sterkste stadiondossier ooit in België is, biedt dit geen garantie dat de bouw dit voorjaar zal beginnen.

Zal Club Brugge dit jaar beginnen bouwen aan het nieuwe stadion?

Meest recent

Emotioneel afscheid bij Genk: "Gemengde gevoelens"

Bij KRC Genk lijkt deze wintermercato vooral vertrekkers te zullen brengen. De Limburgers verliezen ...

0
0
Broos weer in Zuid-Afrika onder vuur: "Onaanvaardbaar"

In 2023 loodste Hugo Broos Zuid-Afrika nog naar een bronzen plak op de Africa Cup, maar die ...

17
17
'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Het belooft bij Anderlecht nog een zeer drukke wintermercato te worden. Zowel aan inkomende als ...

62
62
'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

101
101
Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
'Club baalt en moet streep zetten door wintertransfer'

Het is in de eerste dagen van de wintermercato stil gebleven bij Club Brugge, al beleeft er achter ...

195
195
Hasi pessimistisch over mercato: "Zolang dat zo blijft..."

Anderlecht stoomt zich dezer dagen onder de Spaanse zon klaar voor de tweede helft van het seizoen. ...

145
145
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

232
232
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemvertrek De Bruyne, transfer Nainggolan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

280
280
Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Lucas Biglia was een iconische middenvelder bij RSC Anderlecht en nu zit de Argentijn in de staf van ...

279
279
‘Kassa voor Westerlo: miljoenenbod op sterkhouder’

De wintermercato is geopend en de Belgische club speuren naar opportuniteiten. Er moet echter ook ...

72
72
Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Naast Transfermarkt is ook databureau CIES met marktwaarden bezig. Het statistiekenbureau nam de ...

81
81
'Standard schiet in actie en doet bod op oude bekende'

Standard ging de winterstop in als de verrassende nummer zes in de rangschikking, maar de Rouches ...

108
108
'OHL heeft nieuwe miljoenentransfer in het vizier'

OH Leuven presteerde de voorbije seizoenen wisselvallig, maar wist wel enkele lucratieve uitgaande ...

42
42
'Anderlecht baalt: Ajax plukt weer talent weg'

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Dat bleek ook nog eens tijdens de winterstage, ...

258
258
'Genk blijft in spanning over vertrek sterkhouder'

KRC Genk heeft na de winterstop nog heel wat werk om in de top zes te raken, want de Limburgers ...

124
124
Leko spreekt klare taal over nieuwe spits bij Club

Het belooft bij Club Brugge nog een spannende wintermercato te gaan worden. Ze willen dit seizoen ...

476
476
'Anderlecht steekt transfer voorlopig in koelkast'

Het blijft voorlopig wachten tot er wat beweegt op transfervlak bij Anderlecht. Paars-Wit zit in de ...

263
263
Lokeren baalt na vertrek, Lommel stalt miljoenenaankoop

Sporting Lokeren zit met ontevreden spelers. Radja Nainggolan wil naar Patro Eisden, maar de club ...

114
114
RSCA compleet verrast: "Dacht aan terugkeer naar Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken er in 2025 heel wat smaakmakers. De kern is anno 2026 zeker niet beter ...

520
520
Vossen lucht zijn hart en neemt drastische beslissing

Bij Zulte Waregem gaat het al een tijdje over Jelle Vossen. De ex-Rode Duivel komt dit seizoen ...

744
744
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

107
107
'Club Brugge verrast en mikt op oude JPL-bekende'

Club Brugge wil zich deze mercato stevig versterken. De Bruggelingen gaan voor een flankaanvaller en ...

475
475
De Bruyne geschokt: Napoli zet alles op scherp

Hij kwam naar Napels om nog één keer écht te voetballen. Om te winnen, te ...

457
457
'OH Leuven wint jackpot: Premier League-miljoenen lonken'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

95
95

Meer sportnieuws