‘Turbo boost: RAFC haalt snelste speler van de Eredivisie’

844
‘Turbo boost: RAFC haalt snelste speler van de Eredivisie’

Antwerp FC wil zich voor het komende seizoen versterken met de spurtbom Couhaib Driouech van Excelsior Rotterdam, die bekend staat als de snelste speler in de Eredivisie.

PSV en Feyenoord grepen eerder mis in een transfersaga rond Driouech, waarbij PSV zelfs een recordbedrag - voor Excelsior - van vier miljoen euro bood. Nu is PSV opnieuw geïnteresseerd, maar wil financieel niet zo ver gaan als eerder. De Eindhovenaren zouden nu tussen de 1,5 en 2 miljoen euro willen betalen voor Driouech.

Couhaib Driouech: de snelste speler van de Eredivisie

Antwerp FC is dringend op zoek naar versterking voor het komende seizoen, gezien het verwachte vertrek van meerdere sleutelspelers. Namen als Kyliane Dong (Troyes), Oualid Agougil (Ajax), Ayrton Costa (Independiente) en Tjaronn Chery (NEC) circuleren als mogelijke aanwinsten voor de komende zomermercato.

Nu kan ook Couhaib Driouech (22, Excelsior Rotterdam) aan dat lijstje worden toegevoegd. De Marokkaanse belofte-international, voornamelijk actief als linksbuiten, heeft eerder dit seizoen ook de interesse gewekt van clubs als Feyenoord en PSV.

Driouech staat bekend om zijn explosiviteit en buitengewone snelheid over de eerste meters, wat hem moeilijk te verdedigen maakt. Hij is zelfs de snelste speler in de Eredivisie, met indrukwekkende high intensity runs en topsnelheden die de 34,5 kilometer per uur overstijgen.

Data van Excelsior hebben zelfs een keer een topsnelheid van 36,2 kilometer per uur gemeten.

De transfersaga van Driouech: PSV en Feyenoord liepen hem mis

Couhaib Driouech stond afgelopen wintermercato centraal in een heuse transfersaga, waarbij hij de interesse van topclubs PSV én Feyenoord wist te wekken. Beide clubs wilden hem binnenhalen, maar op het laatste moment op Deadline Day haakten ze allebei af.

Yorbe Vertessen mocht van PSV naar Union Berlin, maar op het moment dat de Belg al was gewend aan het idee dat hij in de Bundesliga zou gaan spelen, kwam het nieuws dat Noa Lang langdurig geblesseerd moet toekijken.

PSV wilde Vertessen toen opeens niet meer kwijt, in elk geval niet zolang er geen nieuwe buitenspeler naar Eindhoven was gelokt. En dat moest dus Driouech worden. “Het was hij of niemand”, zei PSV-coach Peter Bosz.

Bij Feyenoord greep men naast een andere speler op Deadline Day en zag vervolgens Javairo Dilrosun vertrekken naar Club America in Mexico. Hierdoor had Feyenoord ook plots behoefte aan een nieuwe flankaanvaller.

De reden waarom Feyenoord afhaakte voor Driouech lag voornamelijk in de (te) hoge vraagprijs van Excelsiors technisch manager Niels van Duinen.

4 miljoen voor Driouech: Excelsior voor gek verklaard

PSV Eindhoven bood maar liefst vier miljoen euro voor Couaib Driouech, een recordbedrag voor Excelsior. Dit aanbod werd door de Rotterdammers echter als ontoereikend beschouwd, ondanks dat het zowat de helft van hun totale clubbudget vertegenwoordigde.

Excelsior hoopte dat Driouech een garantie was voor het lijfsbehoud in de Eredivisie.

“4 miljoen was volgens mij wel de juiste prijs voor hem. Ik zie in hem een speler die nog veel verder kan komen. Het is zonde dat PSV of Feyenoord dat ventje uiteindelijk niet heeft binnengehaald”, zei Willem van Hanegem in zijn column voor Algemeen Dagblad.

“Excelsior werd voor gek verklaard dat het 'nee' zei tegen de transfersom van naar verluidt 4 miljoen euro (bruto), terwijl de clubbegroting 8,5 miljoen bedraagt. Maar degradatie betekent bijna 3 miljoen euro aan omzetverlies en verminderde aantrekkingskracht”, aldus De Volkskrant.

Ondanks zijn teleurstelling kon Driouech snel de knop omzetten. Nu heeft PSV nog steeds interesse in Driouech en zijn ze zelfs opnieuw in gesprek met Excelsior.

Volgens De Gelderlander staat Driouech ervoor open om naar PSV te gaan, maar de club is niet bereid om financieel zo ver te gaan als in de vorige wintertransferperiode. PSV zou nu tussen de 1,5 en 2 miljoen euro willen betalen voor Driouech, meer dan een halvering van de prijs dus, en ziet hem als een optie naast Noa Lang.

Antwerp moet Driouech halen

Meest recent

Club krijgt stevige waarschuwing voor nieuwe zeperd

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt, maar het is wachten tot zaterdag eer ...

0
0
Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

221
221
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

67
67
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

79
79
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

57
57
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

87
87
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

207
207
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

54
54
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

148
148
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

52
52
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

314
314
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

56
56
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

244
244
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

178
178
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

445
445
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

25
25
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

345
345
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

394
394
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

352
352
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

449
449
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

223
223
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

397
397
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

420
420
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

390
390
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

234
234

Meer sportnieuws