‘Turbo boost: RAFC haalt snelste speler van de Eredivisie’

844
‘Turbo boost: RAFC haalt snelste speler van de Eredivisie’

Antwerp FC wil zich voor het komende seizoen versterken met de spurtbom Couhaib Driouech van Excelsior Rotterdam, die bekend staat als de snelste speler in de Eredivisie.

PSV en Feyenoord grepen eerder mis in een transfersaga rond Driouech, waarbij PSV zelfs een recordbedrag - voor Excelsior - van vier miljoen euro bood. Nu is PSV opnieuw geïnteresseerd, maar wil financieel niet zo ver gaan als eerder. De Eindhovenaren zouden nu tussen de 1,5 en 2 miljoen euro willen betalen voor Driouech.

Couhaib Driouech: de snelste speler van de Eredivisie

Antwerp FC is dringend op zoek naar versterking voor het komende seizoen, gezien het verwachte vertrek van meerdere sleutelspelers. Namen als Kyliane Dong (Troyes), Oualid Agougil (Ajax), Ayrton Costa (Independiente) en Tjaronn Chery (NEC) circuleren als mogelijke aanwinsten voor de komende zomermercato.

Nu kan ook Couhaib Driouech (22, Excelsior Rotterdam) aan dat lijstje worden toegevoegd. De Marokkaanse belofte-international, voornamelijk actief als linksbuiten, heeft eerder dit seizoen ook de interesse gewekt van clubs als Feyenoord en PSV.

Driouech staat bekend om zijn explosiviteit en buitengewone snelheid over de eerste meters, wat hem moeilijk te verdedigen maakt. Hij is zelfs de snelste speler in de Eredivisie, met indrukwekkende high intensity runs en topsnelheden die de 34,5 kilometer per uur overstijgen.

Data van Excelsior hebben zelfs een keer een topsnelheid van 36,2 kilometer per uur gemeten.

De transfersaga van Driouech: PSV en Feyenoord liepen hem mis

Couhaib Driouech stond afgelopen wintermercato centraal in een heuse transfersaga, waarbij hij de interesse van topclubs PSV én Feyenoord wist te wekken. Beide clubs wilden hem binnenhalen, maar op het laatste moment op Deadline Day haakten ze allebei af.

Yorbe Vertessen mocht van PSV naar Union Berlin, maar op het moment dat de Belg al was gewend aan het idee dat hij in de Bundesliga zou gaan spelen, kwam het nieuws dat Noa Lang langdurig geblesseerd moet toekijken.

PSV wilde Vertessen toen opeens niet meer kwijt, in elk geval niet zolang er geen nieuwe buitenspeler naar Eindhoven was gelokt. En dat moest dus Driouech worden. “Het was hij of niemand”, zei PSV-coach Peter Bosz.

Bij Feyenoord greep men naast een andere speler op Deadline Day en zag vervolgens Javairo Dilrosun vertrekken naar Club America in Mexico. Hierdoor had Feyenoord ook plots behoefte aan een nieuwe flankaanvaller.

De reden waarom Feyenoord afhaakte voor Driouech lag voornamelijk in de (te) hoge vraagprijs van Excelsiors technisch manager Niels van Duinen.

4 miljoen voor Driouech: Excelsior voor gek verklaard

PSV Eindhoven bood maar liefst vier miljoen euro voor Couaib Driouech, een recordbedrag voor Excelsior. Dit aanbod werd door de Rotterdammers echter als ontoereikend beschouwd, ondanks dat het zowat de helft van hun totale clubbudget vertegenwoordigde.

Excelsior hoopte dat Driouech een garantie was voor het lijfsbehoud in de Eredivisie.

“4 miljoen was volgens mij wel de juiste prijs voor hem. Ik zie in hem een speler die nog veel verder kan komen. Het is zonde dat PSV of Feyenoord dat ventje uiteindelijk niet heeft binnengehaald”, zei Willem van Hanegem in zijn column voor Algemeen Dagblad.

“Excelsior werd voor gek verklaard dat het 'nee' zei tegen de transfersom van naar verluidt 4 miljoen euro (bruto), terwijl de clubbegroting 8,5 miljoen bedraagt. Maar degradatie betekent bijna 3 miljoen euro aan omzetverlies en verminderde aantrekkingskracht”, aldus De Volkskrant.

Ondanks zijn teleurstelling kon Driouech snel de knop omzetten. Nu heeft PSV nog steeds interesse in Driouech en zijn ze zelfs opnieuw in gesprek met Excelsior.

Volgens De Gelderlander staat Driouech ervoor open om naar PSV te gaan, maar de club is niet bereid om financieel zo ver te gaan als in de vorige wintertransferperiode. PSV zou nu tussen de 1,5 en 2 miljoen euro willen betalen voor Driouech, meer dan een halvering van de prijs dus, en ziet hem als een optie naast Noa Lang.

Antwerp moet Driouech halen

Meest recent

Boskamp kritisch voor Sibierski: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

0
0
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

14
14
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

62
62
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

26
26
Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

104
104
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

184
184
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

30
30
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

234
234
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

206
206
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

99
99
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

157
157
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

21
21
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

66
66
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

41
41
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

110
110
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

92
92
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

35
35
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

17
17
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

29
29
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

487
487
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

84
84
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

114
114
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

74
74

Meer sportnieuws