‘Turbo boost: RAFC haalt snelste speler van de Eredivisie’

844
‘Turbo boost: RAFC haalt snelste speler van de Eredivisie’

Antwerp FC wil zich voor het komende seizoen versterken met de spurtbom Couhaib Driouech van Excelsior Rotterdam, die bekend staat als de snelste speler in de Eredivisie.

PSV en Feyenoord grepen eerder mis in een transfersaga rond Driouech, waarbij PSV zelfs een recordbedrag - voor Excelsior - van vier miljoen euro bood. Nu is PSV opnieuw geïnteresseerd, maar wil financieel niet zo ver gaan als eerder. De Eindhovenaren zouden nu tussen de 1,5 en 2 miljoen euro willen betalen voor Driouech.

LEES OOK: Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Couhaib Driouech: de snelste speler van de Eredivisie

Antwerp FC is dringend op zoek naar versterking voor het komende seizoen, gezien het verwachte vertrek van meerdere sleutelspelers. Namen als Kyliane Dong (Troyes), Oualid Agougil (Ajax), Ayrton Costa (Independiente) en Tjaronn Chery (NEC) circuleren als mogelijke aanwinsten voor de komende zomermercato.

Nu kan ook Couhaib Driouech (22, Excelsior Rotterdam) aan dat lijstje worden toegevoegd. De Marokkaanse belofte-international, voornamelijk actief als linksbuiten, heeft eerder dit seizoen ook de interesse gewekt van clubs als Feyenoord en PSV.

Driouech staat bekend om zijn explosiviteit en buitengewone snelheid over de eerste meters, wat hem moeilijk te verdedigen maakt. Hij is zelfs de snelste speler in de Eredivisie, met indrukwekkende high intensity runs en topsnelheden die de 34,5 kilometer per uur overstijgen.

Data van Excelsior hebben zelfs een keer een topsnelheid van 36,2 kilometer per uur gemeten.

De transfersaga van Driouech: PSV en Feyenoord liepen hem mis

Couhaib Driouech stond afgelopen wintermercato centraal in een heuse transfersaga, waarbij hij de interesse van topclubs PSV én Feyenoord wist te wekken. Beide clubs wilden hem binnenhalen, maar op het laatste moment op Deadline Day haakten ze allebei af.

Yorbe Vertessen mocht van PSV naar Union Berlin, maar op het moment dat de Belg al was gewend aan het idee dat hij in de Bundesliga zou gaan spelen, kwam het nieuws dat Noa Lang langdurig geblesseerd moet toekijken.

PSV wilde Vertessen toen opeens niet meer kwijt, in elk geval niet zolang er geen nieuwe buitenspeler naar Eindhoven was gelokt. En dat moest dus Driouech worden. “Het was hij of niemand”, zei PSV-coach Peter Bosz.

Bij Feyenoord greep men naast een andere speler op Deadline Day en zag vervolgens Javairo Dilrosun vertrekken naar Club America in Mexico. Hierdoor had Feyenoord ook plots behoefte aan een nieuwe flankaanvaller.

De reden waarom Feyenoord afhaakte voor Driouech lag voornamelijk in de (te) hoge vraagprijs van Excelsiors technisch manager Niels van Duinen.

4 miljoen voor Driouech: Excelsior voor gek verklaard

PSV Eindhoven bood maar liefst vier miljoen euro voor Couaib Driouech, een recordbedrag voor Excelsior. Dit aanbod werd door de Rotterdammers echter als ontoereikend beschouwd, ondanks dat het zowat de helft van hun totale clubbudget vertegenwoordigde.

Excelsior hoopte dat Driouech een garantie was voor het lijfsbehoud in de Eredivisie.

“4 miljoen was volgens mij wel de juiste prijs voor hem. Ik zie in hem een speler die nog veel verder kan komen. Het is zonde dat PSV of Feyenoord dat ventje uiteindelijk niet heeft binnengehaald”, zei Willem van Hanegem in zijn column voor Algemeen Dagblad.

“Excelsior werd voor gek verklaard dat het 'nee' zei tegen de transfersom van naar verluidt 4 miljoen euro (bruto), terwijl de clubbegroting 8,5 miljoen bedraagt. Maar degradatie betekent bijna 3 miljoen euro aan omzetverlies en verminderde aantrekkingskracht”, aldus De Volkskrant.

Ondanks zijn teleurstelling kon Driouech snel de knop omzetten. Nu heeft PSV nog steeds interesse in Driouech en zijn ze zelfs opnieuw in gesprek met Excelsior.

Volgens De Gelderlander staat Driouech ervoor open om naar PSV te gaan, maar de club is niet bereid om financieel zo ver te gaan als in de vorige wintertransferperiode. PSV zou nu tussen de 1,5 en 2 miljoen euro willen betalen voor Driouech, meer dan een halvering van de prijs dus, en ziet hem als een optie naast Noa Lang.

Antwerp moet Driouech halen

Meest recent

Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

4
4
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

24
24
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

49
49
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

27
27
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

36
36
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

36
36
Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

124
124
Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

235
235
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

33
33
'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Terwijl het middenveld van Club Brugge nog zoekende is, gaat ook één van de vertrokken ...

395
395
Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

321
321
TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

156
156
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

424
424
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

79
79
KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

582
582
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

111
111
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

260
260
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

329
329
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

35
35
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

526
526
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

375
375
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

700
700
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

318
318
Anderlecht spartelt naar zege: kranten zien nieuwe steunpilaar

RSC Anderlecht heeft vrijdagavond zijn derde competitiezege geboekt. Op het veld van KV Mechelen ...

553
553
‘Van Bommel zwicht voor Doku: WK-uitblinker vliegt eruit’

Jérémy Doku is nog altijd niet wedstrijdfit. Toch wacht Mark van Bommel straks een nog ...

723
723

Meer sportnieuws