‘Turbo boost: RAFC haalt snelste speler van de Eredivisie’

844 stemmen
‘Turbo boost: RAFC haalt snelste speler van de Eredivisie’

Antwerp FC wil zich voor het komende seizoen versterken met de spurtbom Couhaib Driouech van Excelsior Rotterdam, die bekend staat als de snelste speler in de Eredivisie.

PSV en Feyenoord grepen eerder mis in een transfersaga rond Driouech, waarbij PSV zelfs een recordbedrag - voor Excelsior - van vier miljoen euro bood. Nu is PSV opnieuw geïnteresseerd, maar wil financieel niet zo ver gaan als eerder. De Eindhovenaren zouden nu tussen de 1,5 en 2 miljoen euro willen betalen voor Driouech.

Couhaib Driouech: de snelste speler van de Eredivisie

Antwerp FC is dringend op zoek naar versterking voor het komende seizoen, gezien het verwachte vertrek van meerdere sleutelspelers. Namen als Kyliane Dong (Troyes), Oualid Agougil (Ajax), Ayrton Costa (Independiente) en Tjaronn Chery (NEC) circuleren als mogelijke aanwinsten voor de komende zomermercato.

Nu kan ook Couhaib Driouech (22, Excelsior Rotterdam) aan dat lijstje worden toegevoegd. De Marokkaanse belofte-international, voornamelijk actief als linksbuiten, heeft eerder dit seizoen ook de interesse gewekt van clubs als Feyenoord en PSV.

Driouech staat bekend om zijn explosiviteit en buitengewone snelheid over de eerste meters, wat hem moeilijk te verdedigen maakt. Hij is zelfs de snelste speler in de Eredivisie, met indrukwekkende high intensity runs en topsnelheden die de 34,5 kilometer per uur overstijgen.

Data van Excelsior hebben zelfs een keer een topsnelheid van 36,2 kilometer per uur gemeten.

De transfersaga van Driouech: PSV en Feyenoord liepen hem mis

Couhaib Driouech stond afgelopen wintermercato centraal in een heuse transfersaga, waarbij hij de interesse van topclubs PSV én Feyenoord wist te wekken. Beide clubs wilden hem binnenhalen, maar op het laatste moment op Deadline Day haakten ze allebei af.

Yorbe Vertessen mocht van PSV naar Union Berlin, maar op het moment dat de Belg al was gewend aan het idee dat hij in de Bundesliga zou gaan spelen, kwam het nieuws dat Noa Lang langdurig geblesseerd moet toekijken.

PSV wilde Vertessen toen opeens niet meer kwijt, in elk geval niet zolang er geen nieuwe buitenspeler naar Eindhoven was gelokt. En dat moest dus Driouech worden. “Het was hij of niemand”, zei PSV-coach Peter Bosz.

Bij Feyenoord greep men naast een andere speler op Deadline Day en zag vervolgens Javairo Dilrosun vertrekken naar Club America in Mexico. Hierdoor had Feyenoord ook plots behoefte aan een nieuwe flankaanvaller.

De reden waarom Feyenoord afhaakte voor Driouech lag voornamelijk in de (te) hoge vraagprijs van Excelsiors technisch manager Niels van Duinen.

4 miljoen voor Driouech: Excelsior voor gek verklaard

PSV Eindhoven bood maar liefst vier miljoen euro voor Couaib Driouech, een recordbedrag voor Excelsior. Dit aanbod werd door de Rotterdammers echter als ontoereikend beschouwd, ondanks dat het zowat de helft van hun totale clubbudget vertegenwoordigde.

Excelsior hoopte dat Driouech een garantie was voor het lijfsbehoud in de Eredivisie.

“4 miljoen was volgens mij wel de juiste prijs voor hem. Ik zie in hem een speler die nog veel verder kan komen. Het is zonde dat PSV of Feyenoord dat ventje uiteindelijk niet heeft binnengehaald”, zei Willem van Hanegem in zijn column voor Algemeen Dagblad.

“Excelsior werd voor gek verklaard dat het 'nee' zei tegen de transfersom van naar verluidt 4 miljoen euro (bruto), terwijl de clubbegroting 8,5 miljoen bedraagt. Maar degradatie betekent bijna 3 miljoen euro aan omzetverlies en verminderde aantrekkingskracht”, aldus De Volkskrant.

Ondanks zijn teleurstelling kon Driouech snel de knop omzetten. Nu heeft PSV nog steeds interesse in Driouech en zijn ze zelfs opnieuw in gesprek met Excelsior.

Volgens De Gelderlander staat Driouech ervoor open om naar PSV te gaan, maar de club is niet bereid om financieel zo ver te gaan als in de vorige wintertransferperiode. PSV zou nu tussen de 1,5 en 2 miljoen euro willen betalen voor Driouech, meer dan een halvering van de prijs dus, en ziet hem als een optie naast Noa Lang.

🚀

Antwerp moet Driouech halen

Meest recent

Ruben Van Gucht maakt het bont: "Wat een mafkees!"

Ruben Van Gucht slaagt er telkens opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. Niet met een ...

3
3
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

14
14
Halve finales gekend: stats voorspellen déze wereldkampioen

De kaarten zijn geschud, de halve finales op WK 2026 staan vast. Frankrijk, Argentinië, ...

119
119
Duivels likken wonde: Nederlanders zien énorme gemiste kans

De Rode Duivels hebben het wereldkampioenschap 2026 met een opgeven hoofd kunnen verlaten. In de ...

118
118
Tweede zondebok naast Lammens: "Ondermaats en niet wakker"

De Rode Duivels mogen tevreden terugblikken op hun WK, maar toch heerst het gevoel dat er tijdens de ...

231
231
Werk voor Anderlecht: aanwinst levert Bruno kopzorgen op

Bij RSC Anderlecht begint de voorbereiding te korten, binnen anderhalve week gaat het nieuwe seizoen ...

358
358
'Club maakt zich sterk: gepeperd prijskaartje Tresoldi'

Vertrekt Nicolo Tresoldi deze zomer dan toch bij Club Brugge? Een aantal buitenlandse ploegen, ...

358
358
'Recordtransfer KRC Genk: Barça steekt handje toe'

KRC Genk wil deze zomer zijn transferrecord verbreken voor Kos Karetsas. De voorbije weken was het ...

290
290
Argentinië zwaar bevoordeeld? FIFA-regels klaar en duidelijk

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Lionel Messi ...

249
249
Garcia krijgt flinke draai om de oren: "Onwaarschijnlijk"

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

857
857
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

406
406
Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

262
262
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

452
452
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

155
155
Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

De Rode Duivels verloren in de kwartfinale van het WK van Spanje. Het was een bewogen tornooi met ...

283
283
Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege

Engeland zit in de halve finale na de zege in de kwartfinale tegen Noorwegen. Het was niet ...

305
305
‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Het WK zit erop voor de Rode Duivels. België strandde in de kwartfinale tegen een sterk Spanje. ...

540
540
Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

88
88
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

110
110
Wéér opschudding: "Argentinië kreeg alles in hun voordeel"

Zwitserland ligt uit het WK nadat ze met 3-1 verloren van Argentinië. Na afloop van de partij ...

326
326
Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

269
269
'KRC Genk ruikt jackpot: Karetsas zorgt voor clubrecord'

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk deze zomer verlaten, dat staat vast. De Limburgers weten dat ...

185
185
Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Bij Genk blijft na het vertrek van Nicky Hayen vooral een wrang gevoel achter. De club gaf hem na ...

1140
1140
Engeland en Argentinië slepen zich naar halve finales

De tweede halve finale is bekend. Engeland en Argentinië nemen het daar tegen elkaar op. Beiden ...

71
71
Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

387
387

Meer sportnieuws