‘Turbo boost: RAFC haalt snelste speler van de Eredivisie’

844 stemmen
‘Turbo boost: RAFC haalt snelste speler van de Eredivisie’

Antwerp FC wil zich voor het komende seizoen versterken met de spurtbom Couhaib Driouech van Excelsior Rotterdam, die bekend staat als de snelste speler in de Eredivisie.

PSV en Feyenoord grepen eerder mis in een transfersaga rond Driouech, waarbij PSV zelfs een recordbedrag - voor Excelsior - van vier miljoen euro bood. Nu is PSV opnieuw geïnteresseerd, maar wil financieel niet zo ver gaan als eerder. De Eindhovenaren zouden nu tussen de 1,5 en 2 miljoen euro willen betalen voor Driouech.

LEES OOK: Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Couhaib Driouech: de snelste speler van de Eredivisie

Antwerp FC is dringend op zoek naar versterking voor het komende seizoen, gezien het verwachte vertrek van meerdere sleutelspelers. Namen als Kyliane Dong (Troyes), Oualid Agougil (Ajax), Ayrton Costa (Independiente) en Tjaronn Chery (NEC) circuleren als mogelijke aanwinsten voor de komende zomermercato.

Nu kan ook Couhaib Driouech (22, Excelsior Rotterdam) aan dat lijstje worden toegevoegd. De Marokkaanse belofte-international, voornamelijk actief als linksbuiten, heeft eerder dit seizoen ook de interesse gewekt van clubs als Feyenoord en PSV.

Driouech staat bekend om zijn explosiviteit en buitengewone snelheid over de eerste meters, wat hem moeilijk te verdedigen maakt. Hij is zelfs de snelste speler in de Eredivisie, met indrukwekkende high intensity runs en topsnelheden die de 34,5 kilometer per uur overstijgen.

Data van Excelsior hebben zelfs een keer een topsnelheid van 36,2 kilometer per uur gemeten.

De transfersaga van Driouech: PSV en Feyenoord liepen hem mis

Couhaib Driouech stond afgelopen wintermercato centraal in een heuse transfersaga, waarbij hij de interesse van topclubs PSV én Feyenoord wist te wekken. Beide clubs wilden hem binnenhalen, maar op het laatste moment op Deadline Day haakten ze allebei af.

Yorbe Vertessen mocht van PSV naar Union Berlin, maar op het moment dat de Belg al was gewend aan het idee dat hij in de Bundesliga zou gaan spelen, kwam het nieuws dat Noa Lang langdurig geblesseerd moet toekijken.

PSV wilde Vertessen toen opeens niet meer kwijt, in elk geval niet zolang er geen nieuwe buitenspeler naar Eindhoven was gelokt. En dat moest dus Driouech worden. “Het was hij of niemand”, zei PSV-coach Peter Bosz.

Bij Feyenoord greep men naast een andere speler op Deadline Day en zag vervolgens Javairo Dilrosun vertrekken naar Club America in Mexico. Hierdoor had Feyenoord ook plots behoefte aan een nieuwe flankaanvaller.

De reden waarom Feyenoord afhaakte voor Driouech lag voornamelijk in de (te) hoge vraagprijs van Excelsiors technisch manager Niels van Duinen.

4 miljoen voor Driouech: Excelsior voor gek verklaard

PSV Eindhoven bood maar liefst vier miljoen euro voor Couaib Driouech, een recordbedrag voor Excelsior. Dit aanbod werd door de Rotterdammers echter als ontoereikend beschouwd, ondanks dat het zowat de helft van hun totale clubbudget vertegenwoordigde.

Excelsior hoopte dat Driouech een garantie was voor het lijfsbehoud in de Eredivisie.

“4 miljoen was volgens mij wel de juiste prijs voor hem. Ik zie in hem een speler die nog veel verder kan komen. Het is zonde dat PSV of Feyenoord dat ventje uiteindelijk niet heeft binnengehaald”, zei Willem van Hanegem in zijn column voor Algemeen Dagblad.

“Excelsior werd voor gek verklaard dat het 'nee' zei tegen de transfersom van naar verluidt 4 miljoen euro (bruto), terwijl de clubbegroting 8,5 miljoen bedraagt. Maar degradatie betekent bijna 3 miljoen euro aan omzetverlies en verminderde aantrekkingskracht”, aldus De Volkskrant.

Ondanks zijn teleurstelling kon Driouech snel de knop omzetten. Nu heeft PSV nog steeds interesse in Driouech en zijn ze zelfs opnieuw in gesprek met Excelsior.

Volgens De Gelderlander staat Driouech ervoor open om naar PSV te gaan, maar de club is niet bereid om financieel zo ver te gaan als in de vorige wintertransferperiode. PSV zou nu tussen de 1,5 en 2 miljoen euro willen betalen voor Driouech, meer dan een halvering van de prijs dus, en ziet hem als een optie naast Noa Lang.

Antwerp moet Driouech halen

Meest recent

Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

29
29
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

197
197
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

37
37
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

198
198
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

233
233
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

149
149
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

15
15
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

101
101
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

55
55
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

91
91
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

225
225
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

77
77
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

169
169
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

447
447
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

151
151
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

89
89
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

103
103
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

221
221
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

238
238
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

100
100
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

53
53
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

225
225
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

252
252
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

109
109
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57

Meer sportnieuws