‘Antwerp FC haalt publiekslieveling met sterallures binnen’

561
‘Antwerp FC haalt publiekslieveling met sterallures binnen’

Antwerp FC overweegt Tjaronn Chery aan te trekken als versterking voor het aankomende seizoen, te midden van een mogelijke uittocht van belangrijke spelers.

De ervaren Nederlands-Surinaamse aanvallende middenvelder, momenteel op huurbasis bij NEC Nijmegen, waar hij een publiekslieveling is, lijkt gecharmeerd van een overstap naar Antwerp.

Zijn Instagram-bericht bevestigt dat hij niet terugkeert naar Maccabi Haifa vanwege persoonlijke redenen, waaronder de gezondheid van zijn zoontje.

LEES OOK: CL: Azerische debutant, Celtic stort volledig in

Chery gecharmeerd door de interesse van Antwerp FC

Antwerp FC staat voor een uitdagende zomer. Met het vooruitzicht van een groot aantal vertrekkende sleutelspelers van de Bosuil, bereidt RAFC zich voor op een mogelijke exodus en richt het zijn blik al op versterkingen.

Volgens Gazet van Antwerpen heeft de club gesprekken gevoerd met Tjaronn Chery (35), een ervaren Nederlands-Surinaamse aanvallende middenvelder die momenteel op huurbasis schittert bij NEC Nijmegen.

Chery, met zijn enorme ervaring, lijkt alvast gecharmeerd te zijn in een overstap naar Antwerp. Volgens GvA zou Chery zelfs “uiteraard openstaan voor Antwerp”. Het Eindhovens Dagblad meldt eveneens dat Antwerp serieus werk maakt van het binnenhalen van de smaakmaker van NEC.

Op zijn 35e zou Chery nog steeds een toptransfer kunnen maken, en Antwerp lijkt vastbesloten om hem aan boord te halen. Ondertussen zijn de onderhandelingen tussen Chery en NEC ook nog gaande, waarbij beide partijen trachten tot een akkoord te komen voor een verlengd verblijf.

Chery hoeft niet terug te keren naar Maccabi Haifa

Dinsdag deelde Chery op zijn Instagram-account een persoonlijke mededeling waarin hij aankondigde niet terug te keren naar Israël, voornamelijk vanwege privé-omstandigheden.

Hij gaf aan dat hij tijdelijk in de Eredivisie wil blijven spelen, omdat zijn nog geen jaar oude zoon gezondheidsproblemen heeft en het daarom niet verstandig is om naar Israël te vliegen.

Gelukkig heeft Maccabi ingestemd met Chery's verzoek om ook na dit seizoen in Nederland te mogen blijven. De toekomst van Chery bij NEC blijft echter uiterst onzeker, mede door de interesse van Antwerp waar hij naar verluidt door gecharmeerd is.

Het is duidelijk dat zijn prioriteit op dit moment bij zijn familie ligt, en zijn beslissing zal worden beïnvloed door wat het beste is voor zijn zoontje en zijn eigen gemoedsrust.

“Chery is zo’n voetballer waarvoor je naar het stadion gaat”

Ondanks zijn 35-jarige leeftijd loopt Tjaronn Chery dit seizoen op het veld als een jonge hond en is hij een van de belangrijkste spelers in Nijmegen. De winterse voltreffer van NEC hielp de club naar de bekerfinale en naar de subtop van het klassement.

NEC legde Chery in de winterstop voor de rest van het seizoen vast van Maccabi Haifa en kreeg daar geen spijt van. Hij moest Magnus Mattson, de sensatie van de eerste seizoenshelft, vervangen, die voor een recordbedrag naar FC Kopenhagen vertrok.

Chery beleefde een fantastische entree bij NEC, waar de slimme routinier telkens scoorde in zijn eerste drie wedstrijden. De NEC-fans sloten Chery al vroeg in hun harten.

“De 35-jarige is typisch zo’n voetballer waarvoor je naar het stadion gaat. Een no-lookpass, een balletje door de benen, regelmatig een schot van grote afstand. Chery doet het met net zoveel overtuiging als bravoure”, schreef De Stentor.

Daarna viel de spelmaker echter terug en bleef hij elf duels droog staan, waardoor er steeds meer kritiek op hem was.

Globetrotter Chery: grote status in Israël

Tjaronn Chery is een echte globetrotter. Hij kende succesvolle jaren bij Maccabi Haifa. Hij werd er drie keer landskampioen (2021, 2022 en 2023), veroverde één keer de nationale beker (2021) en pakte twee keer de Israëlische Supercup (2022 en 2024).

Hij was in 217 wedstrijden goed voor 57 doelpunten en was in de laatste seizoenen zelfs de aanvoerder. "Jullie kunnen je niet voorstellen wat mijn status is in Israël. Ik ga daar niet over opscheppen, maar het is wel zo dat ik niet rustig over straat kan. Overal word ik aangesproken.”

Chery bouwde zijn carrière op in Nederland (bij FC Twente, SC Cambuur, RBC Roosendaal, FC Emmen, ADO Den Haag en FC Groningen), en hij koos vervolgens voor het avontuur in het buitenland.

Zo zocht hij zijn heil in Engeland (Queens Park Rangers), China (Guizhou), Turkije (Kayserispor) en de afgelopen vier en een half jaar in Israël.

Antwerp moet Chery halen

Meest recent

Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

Bij RSC Anderlecht gaan er nog de nodige spelers de club verlaten. Paars-Wit ziet alvast ...

11
11
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

19
19
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

64
64
'Bologna heeft beet met tweede Belgische aanwinst'

Samuel Mbangula staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De Belgische aanvaller verlaat ...

15
15
Ruben Van Gucht maakt brandhout van Miss België-circus

Ruben Van Gucht haalt stevig uit naar de mensen die volgens hem misbruik maken van zijn relatie met ...

83
83
Sibierski aan zet: twéé extra spelers nodig op cruciale posities

Anderlecht kreeg een tikje van Union SG. Paars-Wit toonde weliswaar beterschap inzake doelgevaar, ...

256
256
'Genk vangt zeer straf bedrag met doorverkooppercentages'

Het lijkt voor KRC Genk een zeer lucratieve transferzomer te gaan worden. In de laatste dagen van de ...

144
144
Verrassende transfer in de maak voor Vermeeren?

Op zijn 21ste lijkt Arthur Vermeeren stilaan op een kruispunt in zijn carrière te staan. ...

150
150
'Done deal El Ouahdi: deze exacte som vangt Genk'

Het is nog een zeer bewogen einde van de zomermercato voor Genk. Dat stelde zondag nog Benjamin ...

161
161
Anderlecht kondigt definitief vertrek van flop aan

Anderlecht staat nog voor enkele zeer drukke dagen. Sportief directeur Antoine Sibierski is nog op ...

187
187
'Sensatietransfer Brughmans: alle details bekend'

Het slot van de mercato brengt bij KRC Genk nog een enorme verrassing. Terwijl de ogen veelal ...

419
419
'Knaltransfer Fofana: drie clubs in de running'

Voor Malick Fofana lijkt er in het slot van de mercato nog een transfer op komst te zijn. De ...

107
107
'Mbangula versiert op de valreep nog transfer'

De voorbije jaren maakten heel wat Belgische talenten een veelbelovend debuut, maar dat kreeg lang ...

42
42
'Twee vliegen in één klap: Standard loost overbodig duo'

Standard is goed aan het seizoen begonnen en is na vier speeldagen nog steeds ongeslagen. Met een ...

163
163
'Grote drukte Anderlecht: ook Stroeykens vertrekt nog'

Het slot van de mercato belooft nog zeer druk te worden voor Anderlecht. Dat maakt volop werk van de ...

691
691
TRANSFERUURTJE: 'Topbod op Vermant, transferbom bij Genk'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

312
312
‘Anderlecht zoekt oplossing: drie clubs strijden om Bertaccini’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Adriano Bertaccini. Onder Vitor Bruno is de ...

342
342
‘Brughmans richting Liverpool: Genk vangt wéér recordbedrag’

Het gaat plots snel voor Lucca Brughmans. De 18-jarige doelman brak vorig seizoen pas door bij KRC ...

403
403
'Westerlo slaat toe met transfer in de Serie A'

Westerlo heeft een nieuwe versterking beet, dat vernam onze redactie via buitenlandse bronnen. De ...

92
92
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

183
183
Vandenbempt bijzonder hard voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Een zeer verdiende zege, maar de score was inzake ...

368
368
'Westerlo en Fenerbahçe op zucht van akkoord'

Bij KVC Westerlo gaat een van de jonge talenten mogelijk nog een toptransfer versieren. ...

70
70
Lommel SK baalt: "Jammer dat hij vertrekt"

Lommel SK is zeer goed begonnen aan het seizoen en boekte een zeven op twaalf. De club zag dit ...

71
71
'Anderlecht biedt tot 6 miljoen voor twee spelers'

RSC Anderlecht roert zich nadrukkelijk op de transfermarkt. De Brusselaars hebben een betere ploeg ...

713
713
Degryse scherp voor dure Club-aankoop: "Loopt er maar tussen"

Club Brugge speelde voor de tweede week op rij matig. Tegen Cercle Brugge werd nog gewonnen, tegen ...

770
770

Meer sportnieuws