‘Antwerp FC haalt publiekslieveling met sterallures binnen’

door
‘Antwerp FC haalt publiekslieveling met sterallures binnen’

Antwerp FC overweegt Tjaronn Chery aan te trekken als versterking voor het aankomende seizoen, te midden van een mogelijke uittocht van belangrijke spelers.

De ervaren Nederlands-Surinaamse aanvallende middenvelder, momenteel op huurbasis bij NEC Nijmegen, waar hij een publiekslieveling is, lijkt gecharmeerd van een overstap naar Antwerp.

Zijn Instagram-bericht bevestigt dat hij niet terugkeert naar Maccabi Haifa vanwege persoonlijke redenen, waaronder de gezondheid van zijn zoontje.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Chery gecharmeerd door de interesse van Antwerp FC

Antwerp FC staat voor een uitdagende zomer. Met het vooruitzicht van een groot aantal vertrekkende sleutelspelers van de Bosuil, bereidt RAFC zich voor op een mogelijke exodus en richt het zijn blik al op versterkingen.

Volgens Gazet van Antwerpen heeft de club gesprekken gevoerd met Tjaronn Chery (35), een ervaren Nederlands-Surinaamse aanvallende middenvelder die momenteel op huurbasis schittert bij NEC Nijmegen.

Chery, met zijn enorme ervaring, lijkt alvast gecharmeerd te zijn in een overstap naar Antwerp. Volgens GvA zou Chery zelfs “uiteraard openstaan voor Antwerp”. Het Eindhovens Dagblad meldt eveneens dat Antwerp serieus werk maakt van het binnenhalen van de smaakmaker van NEC.

Op zijn 35e zou Chery nog steeds een toptransfer kunnen maken, en Antwerp lijkt vastbesloten om hem aan boord te halen. Ondertussen zijn de onderhandelingen tussen Chery en NEC ook nog gaande, waarbij beide partijen trachten tot een akkoord te komen voor een verlengd verblijf.

Chery hoeft niet terug te keren naar Maccabi Haifa

Dinsdag deelde Chery op zijn Instagram-account een persoonlijke mededeling waarin hij aankondigde niet terug te keren naar Israël, voornamelijk vanwege privé-omstandigheden.

Hij gaf aan dat hij tijdelijk in de Eredivisie wil blijven spelen, omdat zijn nog geen jaar oude zoon gezondheidsproblemen heeft en het daarom niet verstandig is om naar Israël te vliegen.

Gelukkig heeft Maccabi ingestemd met Chery's verzoek om ook na dit seizoen in Nederland te mogen blijven. De toekomst van Chery bij NEC blijft echter uiterst onzeker, mede door de interesse van Antwerp waar hij naar verluidt door gecharmeerd is.

Het is duidelijk dat zijn prioriteit op dit moment bij zijn familie ligt, en zijn beslissing zal worden beïnvloed door wat het beste is voor zijn zoontje en zijn eigen gemoedsrust.

“Chery is zo’n voetballer waarvoor je naar het stadion gaat”

Ondanks zijn 35-jarige leeftijd loopt Tjaronn Chery dit seizoen op het veld als een jonge hond en is hij een van de belangrijkste spelers in Nijmegen. De winterse voltreffer van NEC hielp de club naar de bekerfinale en naar de subtop van het klassement.

NEC legde Chery in de winterstop voor de rest van het seizoen vast van Maccabi Haifa en kreeg daar geen spijt van. Hij moest Magnus Mattson, de sensatie van de eerste seizoenshelft, vervangen, die voor een recordbedrag naar FC Kopenhagen vertrok.

Chery beleefde een fantastische entree bij NEC, waar de slimme routinier telkens scoorde in zijn eerste drie wedstrijden. De NEC-fans sloten Chery al vroeg in hun harten.

“De 35-jarige is typisch zo’n voetballer waarvoor je naar het stadion gaat. Een no-lookpass, een balletje door de benen, regelmatig een schot van grote afstand. Chery doet het met net zoveel overtuiging als bravoure”, schreef De Stentor.

Daarna viel de spelmaker echter terug en bleef hij elf duels droog staan, waardoor er steeds meer kritiek op hem was.

Globetrotter Chery: grote status in Israël

Tjaronn Chery is een echte globetrotter. Hij kende succesvolle jaren bij Maccabi Haifa. Hij werd er drie keer landskampioen (2021, 2022 en 2023), veroverde één keer de nationale beker (2021) en pakte twee keer de Israëlische Supercup (2022 en 2024).

Hij was in 217 wedstrijden goed voor 57 doelpunten en was in de laatste seizoenen zelfs de aanvoerder. "Jullie kunnen je niet voorstellen wat mijn status is in Israël. Ik ga daar niet over opscheppen, maar het is wel zo dat ik niet rustig over straat kan. Overal word ik aangesproken.”

Chery bouwde zijn carrière op in Nederland (bij FC Twente, SC Cambuur, RBC Roosendaal, FC Emmen, ADO Den Haag en FC Groningen), en hij koos vervolgens voor het avontuur in het buitenland.

Zo zocht hij zijn heil in Engeland (Queens Park Rangers), China (Guizhou), Turkije (Kayserispor) en de afgelopen vier en een half jaar in Israël.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'
190

Antwerp moet Chery halen

Meest recent

Opvallend: Van Holsbeeck duikt plots op in ... jeugdvoetbal

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

0
0
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

83
83
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

101
101
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

81
81
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

166
166
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

208
208
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

416
416
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

201
201
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

92
92
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

49
49
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

57
57
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

72
72
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

81
81
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

44
44
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

77
77
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

190
190
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

130
130
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

182
182
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

175
175
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

620
620
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

85
85
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

210
210
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

111
111
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

219
219
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

278
278

Meer sportnieuws