Antwerp staat in vuur en vlam met verhitte toptransfer

663 stemmen
Antwerp staat in vuur en vlam met verhitte toptransfer

Joachim Vercaigne, met zijn uitgebreide netwerk in Centraal- en Zuid-Amerika, speelt meteen zijn troeven uit bij Antwerp FC. De Argentijnse verdediger Ayrton Costa (24, Independiente) is namelijk goed op weg naar de Bosuil.

Zijn profiel en kwaliteiten roepen onvermijdelijk vergelijkingen op met Gaston Avila, de voormalige Argentijnse verdediger van de Great Old.

Vercaigne heeft uitgebreid netwerk in Centraal- en Zuid-Amerika

Toen Antwerp FC drie jaar geleden besloot om niet langer door te gaan met Luciano D’Onofrio, zag Sven Jaecques in Joachim Vercaigne de perfecte kandidaat om een nieuwe scoutingscel uit de grond te stampen, samen met Marc Overmars.

De club vertrouwde voornamelijk op ervaren spelers die via D’Onofrio werden aangetrokken, maar had moeite om jong talent binnen te halen. Daarom was de komst van Vercaigne als hoofdscout een buitenkans voor Antwerp.

Vercaigne heeft vandaag een team van zeven scouts onder hem bij Antwerp en hij drukt zijn stempel op het transferbeleid van de club. Hij heeft een uitgebreid netwerk in Centraal- en Zuid-Amerika en zoekt naar markten die nog niet aangeboord zijn.

Zo draagt de transfer van Willian Pacho voor 16 miljoen euro, aangekocht voor 3 miljoen euro, aan Eintracht Frankfurt zijn handtekening. In Ecuador ontdekte hij Pacho bij Independiente del Valle, en later ook Anthony Valencia bij dezelfde club.

“Al is er maar één goeie speler in Venezuela, ik wil hem vinden”, zei Vercaigne eerder aan Gazet van Antwerpen.

Vercaigne drukt zijn stempel: eerste zomertransfer op komst

Joachim Vercaigne vormde een goede tandem met Marc Overmars, die iemand is die vertrouwen en vrijheid geeft aan zijn medewerkers. Het Laatste Nieuws schrijft dat Vercaigne matuur genoeg geacht wordt om op sportief vlak zijn stempel mee te drukken tijdens de afwezigheid van de Nederlander.

De Standaard benadrukte dat Vercaigne bekendstaat als een kenner met veel contacten. Gazet van Antwerpen waarschuwt alvast dat Antwerp voor een zeer drukke transferzomer staat en dat de club momenteel druk in de weer is met het dossier van Ayrton Costa (24).

De centrale verdediger, die ook op de linksback kan spelen, komt uit voor CA Independiente in Argentinië. Volgens de krant heeft Antwerp hem ter plaatse gaan bekijken, waar de club dermate overtuigd is van zijn kwaliteiten dat het nu tot een akkoord probeert te komen met Independiente.

Costa stond ook in de belangstelling van Club Brugge, maar hij ziet een transfer naar de Great Old zelf ook goed zitten.

Independiente moét Costa verkopen

Naar verluidt zou Ayrton Costa beschikbaar zijn voor iets minder dan 2,5 miljoen euro. In Argentinië wordt alvast gefluisterd dat hij mogelijk zijn laatste maanden bij Independiente beleeft.

De club worstelt met financiële verplichtingen en heeft dringend behoefte aan vers kapitaal om deze schulden af te lossen. Het verkopen van spelers wordt gezien als een van de oplossingen om de economische situatie te verlichten, en Costa staat bovenaan het lijstje van kanshebbers voor een transfer.

Met zijn leeftijd van 24 jaar, zijn veelzijdigheid op het veld - hij kan zowel als linksback als linker centrale verdediger uit de voeten - en zijn constante prestaties gedurende het seizoen, wordt hij beschouwd als een van de meest waardevolle assets van de club met een groot potentieel voor een lucratieve transfer.

Volgens Argentijnse media staat Costa heel erg dicht bij een transfer naar RAFC.

Ayrton Costa: de nieuwe Avila?

Ayrton Costa staat bekend om zijn vurige temperament en zijn sterkte in de één-tegen-één situaties. Zijn spel belichaamt de typische Argentijnse grinta, passie en winnaarsmentaliteit, wat hem een waardevolle aanwinst zou maken voor Antwerp FC.

Met zijn veelzijdigheid op zowel de linksachter als centraal achterin, roepen zijn prestaties onvermijdelijk vergelijkingen op met Gaston Avila, voorheen bij Antwerp en nu bij Ajax. Avila werd vorig jaar vooral opgemerkt vanwege zijn Argentijnse vechtlust, harde spel en verdedigingskunsten.

“Gaston heeft dat typische Argentijnse DNA. Hij is een echte strijder”, zei Michel-Ange Balikwisha toen. Avila speelde altijd met het mes tussen de tanden, maar soms ging hij wel over het randje met zijn harde spel.

Hoewel zijn excentrieke acties en scherpe tackles vaak de aandacht trokken, flirtte hij ook regelmatig met gele kaarten en maakte hij soms ondoordachte acties. “Verdedigde zo agressief dat hij domweg de corner voor het openingsdoelpunt weggaf”, stelde Het Nieuwsblad bijvoorbeeld vast.

 “Hij leek soms als een halve zot te werk te gaan”, zo schreef Gazet van Antwerpen. Avila had als excuus aan dat het er in België sneller aan toe gaat dan in Argentinië, waar de duels dan weer fysieker zijn.

“In Argentinië is dat normaal, maar hier vinden mensen soms dat mijn manier van spelen iets té fel is. Ik moest die balans vinden”, gaf hij zelf aan in een interview met Het Laatste Nieuws.

Costa zou een goede transfer zijn voor Antwerp

Meest recent

'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

26
26
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

213
213
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

152
152
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

93
93
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

293
293
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

26
26
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

74
74
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

95
95
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

22
22
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

70
70
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

522
522
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

91
91
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

185
185
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

277
277
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

68
68
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

92
92
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

137
137
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

115
115
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

186
186
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

107
107
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

141
141
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

370
370
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

167
167

Meer sportnieuws