Antwerp staat in vuur en vlam met verhitte toptransfer

door
Antwerp staat in vuur en vlam met verhitte toptransfer

Joachim Vercaigne, met zijn uitgebreide netwerk in Centraal- en Zuid-Amerika, speelt meteen zijn troeven uit bij Antwerp FC. De Argentijnse verdediger Ayrton Costa (24, Independiente) is namelijk goed op weg naar de Bosuil.

Zijn profiel en kwaliteiten roepen onvermijdelijk vergelijkingen op met Gaston Avila, de voormalige Argentijnse verdediger van de Great Old.

LEES OOK: 'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Vercaigne heeft uitgebreid netwerk in Centraal- en Zuid-Amerika

Toen Antwerp FC drie jaar geleden besloot om niet langer door te gaan met Luciano D’Onofrio, zag Sven Jaecques in Joachim Vercaigne de perfecte kandidaat om een nieuwe scoutingscel uit de grond te stampen, samen met Marc Overmars.

De club vertrouwde voornamelijk op ervaren spelers die via D’Onofrio werden aangetrokken, maar had moeite om jong talent binnen te halen. Daarom was de komst van Vercaigne als hoofdscout een buitenkans voor Antwerp.

Vercaigne heeft vandaag een team van zeven scouts onder hem bij Antwerp en hij drukt zijn stempel op het transferbeleid van de club. Hij heeft een uitgebreid netwerk in Centraal- en Zuid-Amerika en zoekt naar markten die nog niet aangeboord zijn.

Zo draagt de transfer van Willian Pacho voor 16 miljoen euro, aangekocht voor 3 miljoen euro, aan Eintracht Frankfurt zijn handtekening. In Ecuador ontdekte hij Pacho bij Independiente del Valle, en later ook Anthony Valencia bij dezelfde club.

“Al is er maar één goeie speler in Venezuela, ik wil hem vinden”, zei Vercaigne eerder aan Gazet van Antwerpen.

Vercaigne drukt zijn stempel: eerste zomertransfer op komst

Joachim Vercaigne vormde een goede tandem met Marc Overmars, die iemand is die vertrouwen en vrijheid geeft aan zijn medewerkers. Het Laatste Nieuws schrijft dat Vercaigne matuur genoeg geacht wordt om op sportief vlak zijn stempel mee te drukken tijdens de afwezigheid van de Nederlander.

De Standaard benadrukte dat Vercaigne bekendstaat als een kenner met veel contacten. Gazet van Antwerpen waarschuwt alvast dat Antwerp voor een zeer drukke transferzomer staat en dat de club momenteel druk in de weer is met het dossier van Ayrton Costa (24).

De centrale verdediger, die ook op de linksback kan spelen, komt uit voor CA Independiente in Argentinië. Volgens de krant heeft Antwerp hem ter plaatse gaan bekijken, waar de club dermate overtuigd is van zijn kwaliteiten dat het nu tot een akkoord probeert te komen met Independiente.

Costa stond ook in de belangstelling van Club Brugge, maar hij ziet een transfer naar de Great Old zelf ook goed zitten.

Independiente moét Costa verkopen

Naar verluidt zou Ayrton Costa beschikbaar zijn voor iets minder dan 2,5 miljoen euro. In Argentinië wordt alvast gefluisterd dat hij mogelijk zijn laatste maanden bij Independiente beleeft.

De club worstelt met financiële verplichtingen en heeft dringend behoefte aan vers kapitaal om deze schulden af te lossen. Het verkopen van spelers wordt gezien als een van de oplossingen om de economische situatie te verlichten, en Costa staat bovenaan het lijstje van kanshebbers voor een transfer.

Met zijn leeftijd van 24 jaar, zijn veelzijdigheid op het veld - hij kan zowel als linksback als linker centrale verdediger uit de voeten - en zijn constante prestaties gedurende het seizoen, wordt hij beschouwd als een van de meest waardevolle assets van de club met een groot potentieel voor een lucratieve transfer.

Volgens Argentijnse media staat Costa heel erg dicht bij een transfer naar RAFC.

Ayrton Costa: de nieuwe Avila?

Ayrton Costa staat bekend om zijn vurige temperament en zijn sterkte in de één-tegen-één situaties. Zijn spel belichaamt de typische Argentijnse grinta, passie en winnaarsmentaliteit, wat hem een waardevolle aanwinst zou maken voor Antwerp FC.

Met zijn veelzijdigheid op zowel de linksachter als centraal achterin, roepen zijn prestaties onvermijdelijk vergelijkingen op met Gaston Avila, voorheen bij Antwerp en nu bij Ajax. Avila werd vorig jaar vooral opgemerkt vanwege zijn Argentijnse vechtlust, harde spel en verdedigingskunsten.

“Gaston heeft dat typische Argentijnse DNA. Hij is een echte strijder”, zei Michel-Ange Balikwisha toen. Avila speelde altijd met het mes tussen de tanden, maar soms ging hij wel over het randje met zijn harde spel.

Hoewel zijn excentrieke acties en scherpe tackles vaak de aandacht trokken, flirtte hij ook regelmatig met gele kaarten en maakte hij soms ondoordachte acties. “Verdedigde zo agressief dat hij domweg de corner voor het openingsdoelpunt weggaf”, stelde Het Nieuwsblad bijvoorbeeld vast.

 “Hij leek soms als een halve zot te werk te gaan”, zo schreef Gazet van Antwerpen. Avila had als excuus aan dat het er in België sneller aan toe gaat dan in Argentinië, waar de duels dan weer fysieker zijn.

“In Argentinië is dat normaal, maar hier vinden mensen soms dat mijn manier van spelen iets té fel is. Ik moest die balans vinden”, gaf hij zelf aan in een interview met Het Laatste Nieuws.

Costa zou een goede transfer zijn voor Antwerp

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

157
157
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

87
87
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

176
176
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

115
115
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

94
94
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

53
53
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

209
209
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

218
218
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

45
45
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

401
401
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

258
258
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

497
497
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

94
94
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

40
40
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

446
446
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

56
56
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

481
481
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

150
150
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

364
364
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

254
254
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

329
329
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

110
110
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

511
511
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

532
532
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

681
681

Meer sportnieuws