Antwerp staat in vuur en vlam met verhitte toptransfer

663
Antwerp staat in vuur en vlam met verhitte toptransfer

Joachim Vercaigne, met zijn uitgebreide netwerk in Centraal- en Zuid-Amerika, speelt meteen zijn troeven uit bij Antwerp FC. De Argentijnse verdediger Ayrton Costa (24, Independiente) is namelijk goed op weg naar de Bosuil.

Zijn profiel en kwaliteiten roepen onvermijdelijk vergelijkingen op met Gaston Avila, de voormalige Argentijnse verdediger van de Great Old.

Vercaigne heeft uitgebreid netwerk in Centraal- en Zuid-Amerika

Toen Antwerp FC drie jaar geleden besloot om niet langer door te gaan met Luciano D’Onofrio, zag Sven Jaecques in Joachim Vercaigne de perfecte kandidaat om een nieuwe scoutingscel uit de grond te stampen, samen met Marc Overmars.

De club vertrouwde voornamelijk op ervaren spelers die via D’Onofrio werden aangetrokken, maar had moeite om jong talent binnen te halen. Daarom was de komst van Vercaigne als hoofdscout een buitenkans voor Antwerp.

Vercaigne heeft vandaag een team van zeven scouts onder hem bij Antwerp en hij drukt zijn stempel op het transferbeleid van de club. Hij heeft een uitgebreid netwerk in Centraal- en Zuid-Amerika en zoekt naar markten die nog niet aangeboord zijn.

Zo draagt de transfer van Willian Pacho voor 16 miljoen euro, aangekocht voor 3 miljoen euro, aan Eintracht Frankfurt zijn handtekening. In Ecuador ontdekte hij Pacho bij Independiente del Valle, en later ook Anthony Valencia bij dezelfde club.

“Al is er maar één goeie speler in Venezuela, ik wil hem vinden”, zei Vercaigne eerder aan Gazet van Antwerpen.

Vercaigne drukt zijn stempel: eerste zomertransfer op komst

Joachim Vercaigne vormde een goede tandem met Marc Overmars, die iemand is die vertrouwen en vrijheid geeft aan zijn medewerkers. Het Laatste Nieuws schrijft dat Vercaigne matuur genoeg geacht wordt om op sportief vlak zijn stempel mee te drukken tijdens de afwezigheid van de Nederlander.

De Standaard benadrukte dat Vercaigne bekendstaat als een kenner met veel contacten. Gazet van Antwerpen waarschuwt alvast dat Antwerp voor een zeer drukke transferzomer staat en dat de club momenteel druk in de weer is met het dossier van Ayrton Costa (24).

De centrale verdediger, die ook op de linksback kan spelen, komt uit voor CA Independiente in Argentinië. Volgens de krant heeft Antwerp hem ter plaatse gaan bekijken, waar de club dermate overtuigd is van zijn kwaliteiten dat het nu tot een akkoord probeert te komen met Independiente.

Costa stond ook in de belangstelling van Club Brugge, maar hij ziet een transfer naar de Great Old zelf ook goed zitten.

Independiente moét Costa verkopen

Naar verluidt zou Ayrton Costa beschikbaar zijn voor iets minder dan 2,5 miljoen euro. In Argentinië wordt alvast gefluisterd dat hij mogelijk zijn laatste maanden bij Independiente beleeft.

De club worstelt met financiële verplichtingen en heeft dringend behoefte aan vers kapitaal om deze schulden af te lossen. Het verkopen van spelers wordt gezien als een van de oplossingen om de economische situatie te verlichten, en Costa staat bovenaan het lijstje van kanshebbers voor een transfer.

Met zijn leeftijd van 24 jaar, zijn veelzijdigheid op het veld - hij kan zowel als linksback als linker centrale verdediger uit de voeten - en zijn constante prestaties gedurende het seizoen, wordt hij beschouwd als een van de meest waardevolle assets van de club met een groot potentieel voor een lucratieve transfer.

Volgens Argentijnse media staat Costa heel erg dicht bij een transfer naar RAFC.

Ayrton Costa: de nieuwe Avila?

Ayrton Costa staat bekend om zijn vurige temperament en zijn sterkte in de één-tegen-één situaties. Zijn spel belichaamt de typische Argentijnse grinta, passie en winnaarsmentaliteit, wat hem een waardevolle aanwinst zou maken voor Antwerp FC.

Met zijn veelzijdigheid op zowel de linksachter als centraal achterin, roepen zijn prestaties onvermijdelijk vergelijkingen op met Gaston Avila, voorheen bij Antwerp en nu bij Ajax. Avila werd vorig jaar vooral opgemerkt vanwege zijn Argentijnse vechtlust, harde spel en verdedigingskunsten.

“Gaston heeft dat typische Argentijnse DNA. Hij is een echte strijder”, zei Michel-Ange Balikwisha toen. Avila speelde altijd met het mes tussen de tanden, maar soms ging hij wel over het randje met zijn harde spel.

Hoewel zijn excentrieke acties en scherpe tackles vaak de aandacht trokken, flirtte hij ook regelmatig met gele kaarten en maakte hij soms ondoordachte acties. “Verdedigde zo agressief dat hij domweg de corner voor het openingsdoelpunt weggaf”, stelde Het Nieuwsblad bijvoorbeeld vast.

 “Hij leek soms als een halve zot te werk te gaan”, zo schreef Gazet van Antwerpen. Avila had als excuus aan dat het er in België sneller aan toe gaat dan in Argentinië, waar de duels dan weer fysieker zijn.

“In Argentinië is dat normaal, maar hier vinden mensen soms dat mijn manier van spelen iets té fel is. Ik moest die balans vinden”, gaf hij zelf aan in een interview met Het Laatste Nieuws.

Costa zou een goede transfer zijn voor Antwerp

Meest recent

‘Van Bommel schokt België met harde De Bruyne-ingreep’

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

4
4
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

18
18
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

46
46
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

47
47
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

132
132
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

128
128
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

112
112
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

126
126
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

97
97
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

186
186
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

229
229
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

84
84
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

114
114
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

89
89
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

128
128
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

21
21
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

84
84
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

230
230
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

129
129
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

111
111
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1052
1052
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

75
75
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

176
176
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

114
114

Meer sportnieuws