Antwerp staat in vuur en vlam met verhitte toptransfer

663
Antwerp staat in vuur en vlam met verhitte toptransfer

Joachim Vercaigne, met zijn uitgebreide netwerk in Centraal- en Zuid-Amerika, speelt meteen zijn troeven uit bij Antwerp FC. De Argentijnse verdediger Ayrton Costa (24, Independiente) is namelijk goed op weg naar de Bosuil.

Zijn profiel en kwaliteiten roepen onvermijdelijk vergelijkingen op met Gaston Avila, de voormalige Argentijnse verdediger van de Great Old.

Vercaigne heeft uitgebreid netwerk in Centraal- en Zuid-Amerika

Toen Antwerp FC drie jaar geleden besloot om niet langer door te gaan met Luciano D’Onofrio, zag Sven Jaecques in Joachim Vercaigne de perfecte kandidaat om een nieuwe scoutingscel uit de grond te stampen, samen met Marc Overmars.

De club vertrouwde voornamelijk op ervaren spelers die via D’Onofrio werden aangetrokken, maar had moeite om jong talent binnen te halen. Daarom was de komst van Vercaigne als hoofdscout een buitenkans voor Antwerp.

Vercaigne heeft vandaag een team van zeven scouts onder hem bij Antwerp en hij drukt zijn stempel op het transferbeleid van de club. Hij heeft een uitgebreid netwerk in Centraal- en Zuid-Amerika en zoekt naar markten die nog niet aangeboord zijn.

Zo draagt de transfer van Willian Pacho voor 16 miljoen euro, aangekocht voor 3 miljoen euro, aan Eintracht Frankfurt zijn handtekening. In Ecuador ontdekte hij Pacho bij Independiente del Valle, en later ook Anthony Valencia bij dezelfde club.

“Al is er maar één goeie speler in Venezuela, ik wil hem vinden”, zei Vercaigne eerder aan Gazet van Antwerpen.

Vercaigne drukt zijn stempel: eerste zomertransfer op komst

Joachim Vercaigne vormde een goede tandem met Marc Overmars, die iemand is die vertrouwen en vrijheid geeft aan zijn medewerkers. Het Laatste Nieuws schrijft dat Vercaigne matuur genoeg geacht wordt om op sportief vlak zijn stempel mee te drukken tijdens de afwezigheid van de Nederlander.

De Standaard benadrukte dat Vercaigne bekendstaat als een kenner met veel contacten. Gazet van Antwerpen waarschuwt alvast dat Antwerp voor een zeer drukke transferzomer staat en dat de club momenteel druk in de weer is met het dossier van Ayrton Costa (24).

De centrale verdediger, die ook op de linksback kan spelen, komt uit voor CA Independiente in Argentinië. Volgens de krant heeft Antwerp hem ter plaatse gaan bekijken, waar de club dermate overtuigd is van zijn kwaliteiten dat het nu tot een akkoord probeert te komen met Independiente.

Costa stond ook in de belangstelling van Club Brugge, maar hij ziet een transfer naar de Great Old zelf ook goed zitten.

Independiente moét Costa verkopen

Naar verluidt zou Ayrton Costa beschikbaar zijn voor iets minder dan 2,5 miljoen euro. In Argentinië wordt alvast gefluisterd dat hij mogelijk zijn laatste maanden bij Independiente beleeft.

De club worstelt met financiële verplichtingen en heeft dringend behoefte aan vers kapitaal om deze schulden af te lossen. Het verkopen van spelers wordt gezien als een van de oplossingen om de economische situatie te verlichten, en Costa staat bovenaan het lijstje van kanshebbers voor een transfer.

Met zijn leeftijd van 24 jaar, zijn veelzijdigheid op het veld - hij kan zowel als linksback als linker centrale verdediger uit de voeten - en zijn constante prestaties gedurende het seizoen, wordt hij beschouwd als een van de meest waardevolle assets van de club met een groot potentieel voor een lucratieve transfer.

Volgens Argentijnse media staat Costa heel erg dicht bij een transfer naar RAFC.

Ayrton Costa: de nieuwe Avila?

Ayrton Costa staat bekend om zijn vurige temperament en zijn sterkte in de één-tegen-één situaties. Zijn spel belichaamt de typische Argentijnse grinta, passie en winnaarsmentaliteit, wat hem een waardevolle aanwinst zou maken voor Antwerp FC.

Met zijn veelzijdigheid op zowel de linksachter als centraal achterin, roepen zijn prestaties onvermijdelijk vergelijkingen op met Gaston Avila, voorheen bij Antwerp en nu bij Ajax. Avila werd vorig jaar vooral opgemerkt vanwege zijn Argentijnse vechtlust, harde spel en verdedigingskunsten.

“Gaston heeft dat typische Argentijnse DNA. Hij is een echte strijder”, zei Michel-Ange Balikwisha toen. Avila speelde altijd met het mes tussen de tanden, maar soms ging hij wel over het randje met zijn harde spel.

Hoewel zijn excentrieke acties en scherpe tackles vaak de aandacht trokken, flirtte hij ook regelmatig met gele kaarten en maakte hij soms ondoordachte acties. “Verdedigde zo agressief dat hij domweg de corner voor het openingsdoelpunt weggaf”, stelde Het Nieuwsblad bijvoorbeeld vast.

 “Hij leek soms als een halve zot te werk te gaan”, zo schreef Gazet van Antwerpen. Avila had als excuus aan dat het er in België sneller aan toe gaat dan in Argentinië, waar de duels dan weer fysieker zijn.

“In Argentinië is dat normaal, maar hier vinden mensen soms dat mijn manier van spelen iets té fel is. Ik moest die balans vinden”, gaf hij zelf aan in een interview met Het Laatste Nieuws.

🚀

Costa zou een goede transfer zijn voor Antwerp

Meest recent

'Verloren zoon' staat op bij Oranje: "Had ik niet verwacht"

Joshua Zirkzee kroonde zich dinsdag tot matchwinnaar voor Nederland. De aanvaller maakte het ...

3
3
Transfer voor De Bruyne? "Is een gigantische club"

De afgelopen jaren leek Kevin De Bruyne in een negatieve spiraal te zitten bij club en land. De ...

40
40
Nieuwe kapitein bij Duivels: L'Equipe tipt opvallende naam

De Rode Duivels moeten het maandagavond tegen Frankrijk doen zonder de geschorste Kevin De Bruyne en ...

70
70
Club lacht tanden bloot: Virgili doet Spanjaarden zwijmelen

Club Brugge heeft de laatste jaren heel wat spelers voor riante sommen aan buitenlandse ploegen ...

92
92
Verbazende optie bij Duivels: experiment met Zeno Debast?

De Rode Duivels gaan een lastige avond tegemoet. In de Nations League wacht immers een bezoek aan ...

114
114
'Kane kiest club volgend seizoen: doorbraak rond salaris'

Eind deze maand wordt in Londen de Ballon d'Or uitgereikt. Eén van de topfavorieten voor deze ...

87
87
Dít gedrag van Vanaken pikt Van Bommel niet

Sclessin veerde vrijdag recht voor Kevin De Bruyne. Over Hans Vanaken schreef de Franstalige pers ...

320
320
Zidane roteert: nachtmerrie voor Duivelse defensie

België kan maandagavond een gouden zaak doen in de Nations League. Maar dan moeten ze voor het ...

111
111
'Keihard: sterkhouder Duivels degradeert tot bankzitter'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

254
254
Opstelling Duivels: Van Bommel knutselt nieuw middenveld

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

200
200
Grote patron bij Duivels: "Alles begint en eindigt met hem"

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

140
140
Nieuwe Ronaldo-twist: bondscoach zet deur wagenwijd open

De eerste kwartfinalist in de Nations League is nu al bekend, want na een vierde zege op rij is ...

79
79
Ierland-Israël ontspoort weer met spuwincident

Zondagavond keken Ierland en Israël elkaar opnieuw in de ogen en daar was na de bewogen ...

102
102
Vrancken slaat terug na Belgische kritiek

Wouter Vrancken zette in de zomer een zeer opmerkelijke stap in zijn trainerscarrière. Na een ...

134
134
Nederland pakt leiding in groep, Portugal al geplaatst

De eerste kwartfinalist in de Nations League is zondagavond al bekend geraakt. Portugal heeft zich ...

50
50
De Cat maakte (even?) einde aan profcarrière RSCA-talent

Anderlecht incasseerde in de zomer met veel tegenzin 18,5 miljoen euro voor Nathan De Cat, die ...

101
101
Van Bommel verrast iedereen: "Beste met wie ik ooit speelde"

De Rode Duivels staan maandagavond in hun vierde wedstrijd in de Nations League opnieuw tegenover ...

199
199
Godts: "Of ik mij in Parijs extra zal willen tonen?"

De Rode Duivels gaan maandagavond in Parijs op zoek naar hun derde overwinning in deze Nations ...

27
27
'Frans team krijgt vorm: Zidane wijzigt stevig'

Maandagavond spelen de Rode Duivels hun laatste wedstrijd van een intens vierluik. Daarin nemen ze ...

75
75
Van Bommel lyrisch over Duivel: "Speelde drie keer goed"

Mark van Bommel gaat volledig mee in het verhaal van de KBVB. Meten is weten. De bondscoach sprak op ...

156
156
Van der Bruggen weg bij Cercle Brugge? Dit zegt de middenvelder

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. De Bruggelingen kunnen wel weer rekenen op ...

280
280
'Het staat al vast: Van Bommel vernedert Lukaku opnieuw'

Vijftien minuten en vijf balcontacten had hij nodig in Luik. Doelpunt 94, Sclessin op zijn kop, de ...

212
212
Van Bommel prikkelt Duivel: "Kan veel beter"

België neemt het maandagavond op tegen Frankrijk, dat uiteraard de grote favoriet is. Mark van ...

190
190
‘Beerschot plant verrassende ingaande transfer'

De 24-jarige flankaanvaller Amine Rehmi is opgedoken bij Beerschot. De Nederlander zit sinds 3 ...

365
365
Godts looft Rode Duivel: "Leer veel van hem"

Mika Godts krijgt volop zijn kans onder Mark van Bommel. De flankaanvaller toonde zich vooral tegen ...

170
170

Meer sportnieuws