Antwerp staat in vuur en vlam met verhitte toptransfer

663 stemmen
Antwerp staat in vuur en vlam met verhitte toptransfer

Joachim Vercaigne, met zijn uitgebreide netwerk in Centraal- en Zuid-Amerika, speelt meteen zijn troeven uit bij Antwerp FC. De Argentijnse verdediger Ayrton Costa (24, Independiente) is namelijk goed op weg naar de Bosuil.

Zijn profiel en kwaliteiten roepen onvermijdelijk vergelijkingen op met Gaston Avila, de voormalige Argentijnse verdediger van de Great Old.

LEES OOK: 'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Vercaigne heeft uitgebreid netwerk in Centraal- en Zuid-Amerika

Toen Antwerp FC drie jaar geleden besloot om niet langer door te gaan met Luciano D’Onofrio, zag Sven Jaecques in Joachim Vercaigne de perfecte kandidaat om een nieuwe scoutingscel uit de grond te stampen, samen met Marc Overmars.

De club vertrouwde voornamelijk op ervaren spelers die via D’Onofrio werden aangetrokken, maar had moeite om jong talent binnen te halen. Daarom was de komst van Vercaigne als hoofdscout een buitenkans voor Antwerp.

Vercaigne heeft vandaag een team van zeven scouts onder hem bij Antwerp en hij drukt zijn stempel op het transferbeleid van de club. Hij heeft een uitgebreid netwerk in Centraal- en Zuid-Amerika en zoekt naar markten die nog niet aangeboord zijn.

Zo draagt de transfer van Willian Pacho voor 16 miljoen euro, aangekocht voor 3 miljoen euro, aan Eintracht Frankfurt zijn handtekening. In Ecuador ontdekte hij Pacho bij Independiente del Valle, en later ook Anthony Valencia bij dezelfde club.

“Al is er maar één goeie speler in Venezuela, ik wil hem vinden”, zei Vercaigne eerder aan Gazet van Antwerpen.

Vercaigne drukt zijn stempel: eerste zomertransfer op komst

Joachim Vercaigne vormde een goede tandem met Marc Overmars, die iemand is die vertrouwen en vrijheid geeft aan zijn medewerkers. Het Laatste Nieuws schrijft dat Vercaigne matuur genoeg geacht wordt om op sportief vlak zijn stempel mee te drukken tijdens de afwezigheid van de Nederlander.

De Standaard benadrukte dat Vercaigne bekendstaat als een kenner met veel contacten. Gazet van Antwerpen waarschuwt alvast dat Antwerp voor een zeer drukke transferzomer staat en dat de club momenteel druk in de weer is met het dossier van Ayrton Costa (24).

De centrale verdediger, die ook op de linksback kan spelen, komt uit voor CA Independiente in Argentinië. Volgens de krant heeft Antwerp hem ter plaatse gaan bekijken, waar de club dermate overtuigd is van zijn kwaliteiten dat het nu tot een akkoord probeert te komen met Independiente.

Costa stond ook in de belangstelling van Club Brugge, maar hij ziet een transfer naar de Great Old zelf ook goed zitten.

Independiente moét Costa verkopen

Naar verluidt zou Ayrton Costa beschikbaar zijn voor iets minder dan 2,5 miljoen euro. In Argentinië wordt alvast gefluisterd dat hij mogelijk zijn laatste maanden bij Independiente beleeft.

De club worstelt met financiële verplichtingen en heeft dringend behoefte aan vers kapitaal om deze schulden af te lossen. Het verkopen van spelers wordt gezien als een van de oplossingen om de economische situatie te verlichten, en Costa staat bovenaan het lijstje van kanshebbers voor een transfer.

Met zijn leeftijd van 24 jaar, zijn veelzijdigheid op het veld - hij kan zowel als linksback als linker centrale verdediger uit de voeten - en zijn constante prestaties gedurende het seizoen, wordt hij beschouwd als een van de meest waardevolle assets van de club met een groot potentieel voor een lucratieve transfer.

Volgens Argentijnse media staat Costa heel erg dicht bij een transfer naar RAFC.

Ayrton Costa: de nieuwe Avila?

Ayrton Costa staat bekend om zijn vurige temperament en zijn sterkte in de één-tegen-één situaties. Zijn spel belichaamt de typische Argentijnse grinta, passie en winnaarsmentaliteit, wat hem een waardevolle aanwinst zou maken voor Antwerp FC.

Met zijn veelzijdigheid op zowel de linksachter als centraal achterin, roepen zijn prestaties onvermijdelijk vergelijkingen op met Gaston Avila, voorheen bij Antwerp en nu bij Ajax. Avila werd vorig jaar vooral opgemerkt vanwege zijn Argentijnse vechtlust, harde spel en verdedigingskunsten.

“Gaston heeft dat typische Argentijnse DNA. Hij is een echte strijder”, zei Michel-Ange Balikwisha toen. Avila speelde altijd met het mes tussen de tanden, maar soms ging hij wel over het randje met zijn harde spel.

Hoewel zijn excentrieke acties en scherpe tackles vaak de aandacht trokken, flirtte hij ook regelmatig met gele kaarten en maakte hij soms ondoordachte acties. “Verdedigde zo agressief dat hij domweg de corner voor het openingsdoelpunt weggaf”, stelde Het Nieuwsblad bijvoorbeeld vast.

 “Hij leek soms als een halve zot te werk te gaan”, zo schreef Gazet van Antwerpen. Avila had als excuus aan dat het er in België sneller aan toe gaat dan in Argentinië, waar de duels dan weer fysieker zijn.

“In Argentinië is dat normaal, maar hier vinden mensen soms dat mijn manier van spelen iets té fel is. Ik moest die balans vinden”, gaf hij zelf aan in een interview met Het Laatste Nieuws.

Costa zou een goede transfer zijn voor Antwerp

Meest recent

'Tzolis baalt al: Arsenal gaat plots voor énorme concurrent'

Soms is het toch bizar hoe bepaalde clubs denken op een transfermarkt. Neem nu Arsenal. Zij haalden ...

9
9
Zulte Waregem test flankaanvaller in oefenpartij

Zulte Waregem speelt namiddag een oefenpot tegen het Nederlandse Sparta Rotterdam. De fans van ...

8
8
Bruno maakt indruk: Sibierski moet volgen

Vitor Bruno laat tot op heden een goede indruk achter. Nog meer omdat de Portugese trainer voorlopig ...

93
93
KV Mechelen vindt akkoord en regelt 'Hollandse' transfer

KV Mechelen en zusterclub Helmond Sport hebben een volgende onderlinge transfer afgerond. De ...

29
29
Club-aanwinst imponeert: "Geweldig hem hier te hebben"

Club Brugge wil ook komend seizoen weer op meerdere fronten successen boeken. En dus werden deze ...

217
217
Westerlo heeft beet en stelt zevende aanwinst voor

KVC Westerlo is de meest bedrijvige Belgische club op de transfermarkt. De Kemphanen zagen eerst een ...

15
15
'Sibierski vloekt: lucratieve transfer niet aan de orde'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

151
151
"Niet te accepteren" - Makelaar Lukaku dropt heuse transferbom

Romelu Lukaku geniet momenteel nog van vakantie na het WK, maar wordt weldra terug bij zijn club SSC ...

101
101
België kandidaat EK-winnaar? "Mark stapt niet zomaar in ..."

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

158
158
'Kampioenenstrijd om De Ketelaere: transfersom al bepaald'

Ondanks een aarzelende start van het toernooi, mag Charles De Ketelaere terugblikken op een geslaagd ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Records in Brugge en Genk, sensatie bij Real'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

235
235
'Tresoldi dropt bom: Club Brugge met rug tegen de muur'

De recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal is nog maar net goed en wel achter de rug, of ...

663
663
'Done deal: Club Brugge haalt verloren zoon terug'

In de komende weken staat er zowel op inkomend als uitgaand vlak ongetwijfeld nog heel wat te ...

459
459
'Vandenhaute voert forcing: 5 toptargets voor Antwerp'

Antwerp is nu ook officieel in handen van het consortium rondom Wouter Vandenhaute, die in zijn ...

571
571
'Witte rook bij Club Brugge: steunpilaar neemt afscheid'

Tot dusver zag Club Brugge met Simon Mignolet, Aleksandar Stankovic en Christos Tzolis al drie ...

708
708
Alarm in Anderlecht: rode cijfers en onvrede op werkvloer

Sinds de aftocht van Wouter Vandenhaute, die inmiddels zijn intrede vierde bij Antwerp, waait ...

1022
1022
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

132
132
'Union SG vindt oplossing voor twee floptransfers'

Bij Union SG mogen er nog een aantal spelers de club verlaten. Mogelijk kan de Hongaarse club ...

89
89
'Anderlecht zet door en wil drie contracten openbreken'

Antoine Sibierski heeft nog heel veel werk. Tegen Hammarby werd duidelijk dat er nog veel ...

279
279
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

168
168
'Nieuwste Karetsas-wending: transfersom door het dak'

KRC Genk heeft zijn recordaanwinst beet. Voor spits Rafiu Durosinmi legden de Limburgers een ...

610
610
'Mourinho in zevende hemel: Real zet mercato in vuur en vlam'

Real Madrid begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder José Mourinho. De Portugese ...

151
151
Van Bommel bondscoach: daverende verrassing in doel?

Mark van Bommel is officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van België. En de Nederlander zal ...

1062
1062
Nieuw Anderlecht krijgt vorm: miljoenenaankoop in nesten

Terwijl coach Vitor Bruno en zijn manschappen zich momenteel voorbereiden op de levensbelangrijke ...

617
617
Pijnlijke waarheid achter keuze voor Van Bommel

Mark van Bommel moet de Rode Duivels naar het EK van 2028 leiden. De keuze van Vincent Mannaert zegt ...

225
225

Meer sportnieuws