TRANSFERUURTJE: 'Nieuw avontuur Simons, Barça scout bij Club'

527 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw avontuur Simons, Barça scout bij Club'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: ‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Jupiler Pro League

Timmy Simons wist dit seizoen op knappe wijze Dender naar de Jupiler Pro League te loodsen, maar mogelijk kiest hij desondanks toch voor een vertrek. De ex-Rode Duivel zou immers in polepositie liggen om de nieuwe trainer te worden van Westerlo, dat wel een akkoord met Dender zal moeten vinden om zijn lopende contract af te kopen.

Bij Anderlecht moeten er in de zomer knopen doorgehakt worden over enkele spelers. Dat is bijvoorbeeld het geval voor Majeed Ashimeru, die straks zijn laatste contractjaar ingaat. De Ghanese middenvelder leek te mogen vertrekken, maar zijn sterke prestatie tegen Union lijkt daarover toch de nodige twijfel geschept te hebben. Wellicht zullen de laatste matchen van het seizoen bepalend zijn voor zijn toekomst.

Bij Club Brugge wisten de nodige spelers zich de voorbije maanden in de kijker te spelen. Zelfs FC Barcelona stuurt voor de partij tegen Fiorentina een mannetje naar Jan Breydel en dat voor één speler in het bijzonder. De Catalanen zouden de ontwikkeling van Antonio Nusa in de gaten houden, al zou hun interesse nog lang niet concreet zijn.

Ondertussen maken ze bij Club ook al volop werk van versterking voor volgend seizoen. Een flankaanvaller zal welkom zijn en daarvoor zou Blauw-Zwart zijn pijlen richten op Argentinië, waar ze Luca Langoni op het oog zouden hebben. De 22-jarige winger heeft wel een afkoopsom van maar liefst 15 miljoen euro in zijn contract bij Boca Juniors.

Daarnaast wil Club ook een transfer van Anderlecht gaan kapen. Ze zouden zich immers ook mengen in de strijd voor Himad Abdelli, de 24-jarige smaakmaker van Angers. De Algerijnse spelmaker zou bovendien ook nog eens interesse genieten van Union.

Intussen hebben ze in Brugge wel al hun tweede transfer voor de zomer afgerond. Club maakte dinsdag immers bekend dat het de aankoopoptie van Nordin Jackers gelicht heeft. De 26-jarige doelman maakte de voorbije weken een uitstekende indruk als vervanger van Simon Mignolet en wordt nu beloond met een contract tot 2027.

Bij Antwerp mogen we dan weer vooral vertrekkers verwachten. Zo wil de Great Old George Ilenikhena te gelde maken en Internazionale zou alvast serieus in de markt zijn voor de 17-jarige spits. In Italië denken ze dat een transfersom van 20 miljoen euro voldoende zal zijn om de Fransman weg te kapen en dat is toch minder dan waar ze op de Bosuil op hopen.

Uiteraard zullen de vele verwachte vertrekkers op de Bosuil ook opgevangen moeten worden. Daarvoor zou Antwerp opmerkelijk genoeg zijn oog laten vallen hebben op een 35-jarige middenvelder. Ze zouden immers al gesproken hebben met Tjaronn Chery, die sinds januari indruk maakt bij NEC. De Surinaamse international ligt nog onder contract bij Maccabi Haifa, maar wil daar definitief vertrekken.

De voorbije dagen raakte bekend dat Wouter Vrancken de toch pikante overstap van KRC Genk naar AA Gent zou kunnen maken. Vrancken zou in de Planet Group Arena zelfs bovenaan het verlanglijstje staan van eigenaar Sam Baro, alleen dreigt zijn lopende contract tot 2026 een struikelblok te worden. Tenzij Genk en Vrancken in onderling overleg uit elkaar gaan, zal Gent een afkoopsom op tafel moeten leggen. Die zou Baro meer dan waarschijnlijk niet (volledig) willen betalen.

Standard zal in de zomer te maken krijgen met een uittocht en ze zijn alvast een eerste speler helemaal kwijt. De Rouches verliezen een toptalent aan Ajax, dat de 16-jarige Martin Henrion wist weg te kapen. De talentvolle doelman tekende een contract tot 2027 en zal volgend seizoen aansluiten bij de U17 van de Amsterdammers.

Moet Anderlecht het contract van Ashimeru nog verlengen?

Meest recent

Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

46
46
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

14
14
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

62
62
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

444
444
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

209
209
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

84
84
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

708
708
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

157
157
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

59
59
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

499
499
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

176
176
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

417
417
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

217
217
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

256
256
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1066
1066
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

556
556
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

315
315
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

282
282
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

141
141
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

161
161
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

633
633
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

314
314
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

102
102
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

244
244
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

128
128

Meer sportnieuws