TRANSFERUURTJE: 'Nieuw avontuur Simons, Barça scout bij Club'

527
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw avontuur Simons, Barça scout bij Club'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

Jupiler Pro League

Timmy Simons wist dit seizoen op knappe wijze Dender naar de Jupiler Pro League te loodsen, maar mogelijk kiest hij desondanks toch voor een vertrek. De ex-Rode Duivel zou immers in polepositie liggen om de nieuwe trainer te worden van Westerlo, dat wel een akkoord met Dender zal moeten vinden om zijn lopende contract af te kopen.

Bij Anderlecht moeten er in de zomer knopen doorgehakt worden over enkele spelers. Dat is bijvoorbeeld het geval voor Majeed Ashimeru, die straks zijn laatste contractjaar ingaat. De Ghanese middenvelder leek te mogen vertrekken, maar zijn sterke prestatie tegen Union lijkt daarover toch de nodige twijfel geschept te hebben. Wellicht zullen de laatste matchen van het seizoen bepalend zijn voor zijn toekomst.

Bij Club Brugge wisten de nodige spelers zich de voorbije maanden in de kijker te spelen. Zelfs FC Barcelona stuurt voor de partij tegen Fiorentina een mannetje naar Jan Breydel en dat voor één speler in het bijzonder. De Catalanen zouden de ontwikkeling van Antonio Nusa in de gaten houden, al zou hun interesse nog lang niet concreet zijn.

Ondertussen maken ze bij Club ook al volop werk van versterking voor volgend seizoen. Een flankaanvaller zal welkom zijn en daarvoor zou Blauw-Zwart zijn pijlen richten op Argentinië, waar ze Luca Langoni op het oog zouden hebben. De 22-jarige winger heeft wel een afkoopsom van maar liefst 15 miljoen euro in zijn contract bij Boca Juniors.

Daarnaast wil Club ook een transfer van Anderlecht gaan kapen. Ze zouden zich immers ook mengen in de strijd voor Himad Abdelli, de 24-jarige smaakmaker van Angers. De Algerijnse spelmaker zou bovendien ook nog eens interesse genieten van Union.

Intussen hebben ze in Brugge wel al hun tweede transfer voor de zomer afgerond. Club maakte dinsdag immers bekend dat het de aankoopoptie van Nordin Jackers gelicht heeft. De 26-jarige doelman maakte de voorbije weken een uitstekende indruk als vervanger van Simon Mignolet en wordt nu beloond met een contract tot 2027.

Bij Antwerp mogen we dan weer vooral vertrekkers verwachten. Zo wil de Great Old George Ilenikhena te gelde maken en Internazionale zou alvast serieus in de markt zijn voor de 17-jarige spits. In Italië denken ze dat een transfersom van 20 miljoen euro voldoende zal zijn om de Fransman weg te kapen en dat is toch minder dan waar ze op de Bosuil op hopen.

Uiteraard zullen de vele verwachte vertrekkers op de Bosuil ook opgevangen moeten worden. Daarvoor zou Antwerp opmerkelijk genoeg zijn oog laten vallen hebben op een 35-jarige middenvelder. Ze zouden immers al gesproken hebben met Tjaronn Chery, die sinds januari indruk maakt bij NEC. De Surinaamse international ligt nog onder contract bij Maccabi Haifa, maar wil daar definitief vertrekken.

De voorbije dagen raakte bekend dat Wouter Vrancken de toch pikante overstap van KRC Genk naar AA Gent zou kunnen maken. Vrancken zou in de Planet Group Arena zelfs bovenaan het verlanglijstje staan van eigenaar Sam Baro, alleen dreigt zijn lopende contract tot 2026 een struikelblok te worden. Tenzij Genk en Vrancken in onderling overleg uit elkaar gaan, zal Gent een afkoopsom op tafel moeten leggen. Die zou Baro meer dan waarschijnlijk niet (volledig) willen betalen.

Standard zal in de zomer te maken krijgen met een uittocht en ze zijn alvast een eerste speler helemaal kwijt. De Rouches verliezen een toptalent aan Ajax, dat de 16-jarige Martin Henrion wist weg te kapen. De talentvolle doelman tekende een contract tot 2027 en zal volgend seizoen aansluiten bij de U17 van de Amsterdammers.

Moet Anderlecht het contract van Ashimeru nog verlengen?

Meest recent

AA Gent bevestigt mokerslag: zwaar verdict voor Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

90
90
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

18
18
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

34
34
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

122
122
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

158
158
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

136
136
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

121
121
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

77
77
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

167
167
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

161
161
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

208
208
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

104
104
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

121
121
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

205
205
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

147
147
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

234
234
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

356
356
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

101
101
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

468
468
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

652
652
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

219
219
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

144
144

Meer sportnieuws