TRANSFERUURTJE: 'Nieuw avontuur Simons, Barça scout bij Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw avontuur Simons, Barça scout bij Club'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Maneblusser blijft indruk maken

Jupiler Pro League

Timmy Simons wist dit seizoen op knappe wijze Dender naar de Jupiler Pro League te loodsen, maar mogelijk kiest hij desondanks toch voor een vertrek. De ex-Rode Duivel zou immers in polepositie liggen om de nieuwe trainer te worden van Westerlo, dat wel een akkoord met Dender zal moeten vinden om zijn lopende contract af te kopen.

Bij Anderlecht moeten er in de zomer knopen doorgehakt worden over enkele spelers. Dat is bijvoorbeeld het geval voor Majeed Ashimeru, die straks zijn laatste contractjaar ingaat. De Ghanese middenvelder leek te mogen vertrekken, maar zijn sterke prestatie tegen Union lijkt daarover toch de nodige twijfel geschept te hebben. Wellicht zullen de laatste matchen van het seizoen bepalend zijn voor zijn toekomst.

Bij Club Brugge wisten de nodige spelers zich de voorbije maanden in de kijker te spelen. Zelfs FC Barcelona stuurt voor de partij tegen Fiorentina een mannetje naar Jan Breydel en dat voor één speler in het bijzonder. De Catalanen zouden de ontwikkeling van Antonio Nusa in de gaten houden, al zou hun interesse nog lang niet concreet zijn.

Ondertussen maken ze bij Club ook al volop werk van versterking voor volgend seizoen. Een flankaanvaller zal welkom zijn en daarvoor zou Blauw-Zwart zijn pijlen richten op Argentinië, waar ze Luca Langoni op het oog zouden hebben. De 22-jarige winger heeft wel een afkoopsom van maar liefst 15 miljoen euro in zijn contract bij Boca Juniors.

Daarnaast wil Club ook een transfer van Anderlecht gaan kapen. Ze zouden zich immers ook mengen in de strijd voor Himad Abdelli, de 24-jarige smaakmaker van Angers. De Algerijnse spelmaker zou bovendien ook nog eens interesse genieten van Union.

Intussen hebben ze in Brugge wel al hun tweede transfer voor de zomer afgerond. Club maakte dinsdag immers bekend dat het de aankoopoptie van Nordin Jackers gelicht heeft. De 26-jarige doelman maakte de voorbije weken een uitstekende indruk als vervanger van Simon Mignolet en wordt nu beloond met een contract tot 2027.

Bij Antwerp mogen we dan weer vooral vertrekkers verwachten. Zo wil de Great Old George Ilenikhena te gelde maken en Internazionale zou alvast serieus in de markt zijn voor de 17-jarige spits. In Italië denken ze dat een transfersom van 20 miljoen euro voldoende zal zijn om de Fransman weg te kapen en dat is toch minder dan waar ze op de Bosuil op hopen.

Uiteraard zullen de vele verwachte vertrekkers op de Bosuil ook opgevangen moeten worden. Daarvoor zou Antwerp opmerkelijk genoeg zijn oog laten vallen hebben op een 35-jarige middenvelder. Ze zouden immers al gesproken hebben met Tjaronn Chery, die sinds januari indruk maakt bij NEC. De Surinaamse international ligt nog onder contract bij Maccabi Haifa, maar wil daar definitief vertrekken.

De voorbije dagen raakte bekend dat Wouter Vrancken de toch pikante overstap van KRC Genk naar AA Gent zou kunnen maken. Vrancken zou in de Planet Group Arena zelfs bovenaan het verlanglijstje staan van eigenaar Sam Baro, alleen dreigt zijn lopende contract tot 2026 een struikelblok te worden. Tenzij Genk en Vrancken in onderling overleg uit elkaar gaan, zal Gent een afkoopsom op tafel moeten leggen. Die zou Baro meer dan waarschijnlijk niet (volledig) willen betalen.

Standard zal in de zomer te maken krijgen met een uittocht en ze zijn alvast een eerste speler helemaal kwijt. De Rouches verliezen een toptalent aan Ajax, dat de 16-jarige Martin Henrion wist weg te kapen. De talentvolle doelman tekende een contract tot 2027 en zal volgend seizoen aansluiten bij de U17 van de Amsterdammers.

Moet Anderlecht het contract van Ashimeru nog verlengen?

Meest recent

Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

9
9
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

135
135
Verhuurde JPL-spelers: Maneblusser blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

160
160
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

82
82
'Garcia broedt op enorme JPL-verrassing in WK-selectie'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

49
49
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

90
90
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

260
260
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

126
126
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

353
353
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

302
302
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

164
164
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

263
263
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

76
76
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

53
53
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

84
84
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

785
785
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

156
156
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

473
473
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

324
324
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

104
104
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

166
166
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

272
272
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

131
131

Meer sportnieuws