TRANSFERUURTJE: 'Nieuw avontuur Simons, Barça scout bij Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw avontuur Simons, Barça scout bij Club'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

Jupiler Pro League

Timmy Simons wist dit seizoen op knappe wijze Dender naar de Jupiler Pro League te loodsen, maar mogelijk kiest hij desondanks toch voor een vertrek. De ex-Rode Duivel zou immers in polepositie liggen om de nieuwe trainer te worden van Westerlo, dat wel een akkoord met Dender zal moeten vinden om zijn lopende contract af te kopen.

Bij Anderlecht moeten er in de zomer knopen doorgehakt worden over enkele spelers. Dat is bijvoorbeeld het geval voor Majeed Ashimeru, die straks zijn laatste contractjaar ingaat. De Ghanese middenvelder leek te mogen vertrekken, maar zijn sterke prestatie tegen Union lijkt daarover toch de nodige twijfel geschept te hebben. Wellicht zullen de laatste matchen van het seizoen bepalend zijn voor zijn toekomst.

Bij Club Brugge wisten de nodige spelers zich de voorbije maanden in de kijker te spelen. Zelfs FC Barcelona stuurt voor de partij tegen Fiorentina een mannetje naar Jan Breydel en dat voor één speler in het bijzonder. De Catalanen zouden de ontwikkeling van Antonio Nusa in de gaten houden, al zou hun interesse nog lang niet concreet zijn.

Ondertussen maken ze bij Club ook al volop werk van versterking voor volgend seizoen. Een flankaanvaller zal welkom zijn en daarvoor zou Blauw-Zwart zijn pijlen richten op Argentinië, waar ze Luca Langoni op het oog zouden hebben. De 22-jarige winger heeft wel een afkoopsom van maar liefst 15 miljoen euro in zijn contract bij Boca Juniors.

Daarnaast wil Club ook een transfer van Anderlecht gaan kapen. Ze zouden zich immers ook mengen in de strijd voor Himad Abdelli, de 24-jarige smaakmaker van Angers. De Algerijnse spelmaker zou bovendien ook nog eens interesse genieten van Union.

Intussen hebben ze in Brugge wel al hun tweede transfer voor de zomer afgerond. Club maakte dinsdag immers bekend dat het de aankoopoptie van Nordin Jackers gelicht heeft. De 26-jarige doelman maakte de voorbije weken een uitstekende indruk als vervanger van Simon Mignolet en wordt nu beloond met een contract tot 2027.

Bij Antwerp mogen we dan weer vooral vertrekkers verwachten. Zo wil de Great Old George Ilenikhena te gelde maken en Internazionale zou alvast serieus in de markt zijn voor de 17-jarige spits. In Italië denken ze dat een transfersom van 20 miljoen euro voldoende zal zijn om de Fransman weg te kapen en dat is toch minder dan waar ze op de Bosuil op hopen.

Uiteraard zullen de vele verwachte vertrekkers op de Bosuil ook opgevangen moeten worden. Daarvoor zou Antwerp opmerkelijk genoeg zijn oog laten vallen hebben op een 35-jarige middenvelder. Ze zouden immers al gesproken hebben met Tjaronn Chery, die sinds januari indruk maakt bij NEC. De Surinaamse international ligt nog onder contract bij Maccabi Haifa, maar wil daar definitief vertrekken.

De voorbije dagen raakte bekend dat Wouter Vrancken de toch pikante overstap van KRC Genk naar AA Gent zou kunnen maken. Vrancken zou in de Planet Group Arena zelfs bovenaan het verlanglijstje staan van eigenaar Sam Baro, alleen dreigt zijn lopende contract tot 2026 een struikelblok te worden. Tenzij Genk en Vrancken in onderling overleg uit elkaar gaan, zal Gent een afkoopsom op tafel moeten leggen. Die zou Baro meer dan waarschijnlijk niet (volledig) willen betalen.

Standard zal in de zomer te maken krijgen met een uittocht en ze zijn alvast een eerste speler helemaal kwijt. De Rouches verliezen een toptalent aan Ajax, dat de 16-jarige Martin Henrion wist weg te kapen. De talentvolle doelman tekende een contract tot 2027 en zal volgend seizoen aansluiten bij de U17 van de Amsterdammers.

Moet Anderlecht het contract van Ashimeru nog verlengen?

Meest recent

'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

36
36
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

4
4
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

9
9
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

211
211
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

60
60
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

88
88
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

364
364
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

81
81
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

408
408
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

127
127
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

391
391
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

363
363
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

196
196
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

200
200
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

177
177
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

595
595
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

317
317
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

93
93
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

74
74
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

1028
1028
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

140
140
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

364
364
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

396
396
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

62
62
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

261
261

Meer sportnieuws