TRANSFERUURTJE: 'Nieuw avontuur Simons, Barça scout bij Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw avontuur Simons, Barça scout bij Club'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Jupiler Pro League

Timmy Simons wist dit seizoen op knappe wijze Dender naar de Jupiler Pro League te loodsen, maar mogelijk kiest hij desondanks toch voor een vertrek. De ex-Rode Duivel zou immers in polepositie liggen om de nieuwe trainer te worden van Westerlo, dat wel een akkoord met Dender zal moeten vinden om zijn lopende contract af te kopen.

Bij Anderlecht moeten er in de zomer knopen doorgehakt worden over enkele spelers. Dat is bijvoorbeeld het geval voor Majeed Ashimeru, die straks zijn laatste contractjaar ingaat. De Ghanese middenvelder leek te mogen vertrekken, maar zijn sterke prestatie tegen Union lijkt daarover toch de nodige twijfel geschept te hebben. Wellicht zullen de laatste matchen van het seizoen bepalend zijn voor zijn toekomst.

Bij Club Brugge wisten de nodige spelers zich de voorbije maanden in de kijker te spelen. Zelfs FC Barcelona stuurt voor de partij tegen Fiorentina een mannetje naar Jan Breydel en dat voor één speler in het bijzonder. De Catalanen zouden de ontwikkeling van Antonio Nusa in de gaten houden, al zou hun interesse nog lang niet concreet zijn.

Ondertussen maken ze bij Club ook al volop werk van versterking voor volgend seizoen. Een flankaanvaller zal welkom zijn en daarvoor zou Blauw-Zwart zijn pijlen richten op Argentinië, waar ze Luca Langoni op het oog zouden hebben. De 22-jarige winger heeft wel een afkoopsom van maar liefst 15 miljoen euro in zijn contract bij Boca Juniors.

Daarnaast wil Club ook een transfer van Anderlecht gaan kapen. Ze zouden zich immers ook mengen in de strijd voor Himad Abdelli, de 24-jarige smaakmaker van Angers. De Algerijnse spelmaker zou bovendien ook nog eens interesse genieten van Union.

Intussen hebben ze in Brugge wel al hun tweede transfer voor de zomer afgerond. Club maakte dinsdag immers bekend dat het de aankoopoptie van Nordin Jackers gelicht heeft. De 26-jarige doelman maakte de voorbije weken een uitstekende indruk als vervanger van Simon Mignolet en wordt nu beloond met een contract tot 2027.

Bij Antwerp mogen we dan weer vooral vertrekkers verwachten. Zo wil de Great Old George Ilenikhena te gelde maken en Internazionale zou alvast serieus in de markt zijn voor de 17-jarige spits. In Italië denken ze dat een transfersom van 20 miljoen euro voldoende zal zijn om de Fransman weg te kapen en dat is toch minder dan waar ze op de Bosuil op hopen.

Uiteraard zullen de vele verwachte vertrekkers op de Bosuil ook opgevangen moeten worden. Daarvoor zou Antwerp opmerkelijk genoeg zijn oog laten vallen hebben op een 35-jarige middenvelder. Ze zouden immers al gesproken hebben met Tjaronn Chery, die sinds januari indruk maakt bij NEC. De Surinaamse international ligt nog onder contract bij Maccabi Haifa, maar wil daar definitief vertrekken.

De voorbije dagen raakte bekend dat Wouter Vrancken de toch pikante overstap van KRC Genk naar AA Gent zou kunnen maken. Vrancken zou in de Planet Group Arena zelfs bovenaan het verlanglijstje staan van eigenaar Sam Baro, alleen dreigt zijn lopende contract tot 2026 een struikelblok te worden. Tenzij Genk en Vrancken in onderling overleg uit elkaar gaan, zal Gent een afkoopsom op tafel moeten leggen. Die zou Baro meer dan waarschijnlijk niet (volledig) willen betalen.

Standard zal in de zomer te maken krijgen met een uittocht en ze zijn alvast een eerste speler helemaal kwijt. De Rouches verliezen een toptalent aan Ajax, dat de 16-jarige Martin Henrion wist weg te kapen. De talentvolle doelman tekende een contract tot 2027 en zal volgend seizoen aansluiten bij de U17 van de Amsterdammers.

Moet Anderlecht het contract van Ashimeru nog verlengen?

Meest recent

'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

44
44
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

38
38
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

124
124
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

93
93
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

227
227
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

160
160
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

100
100
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

134
134
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

215
215
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

168
168
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

311
311
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

242
242
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

443
443
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

145
145
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

926
926
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

187
187
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

751
751
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

78
78
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

219
219
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

245
245
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

95
95
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

183
183
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

624
624
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

72
72
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34

Meer sportnieuws