‘Club Brugge verbluft met de beste speler in play-offs’

door
‘Club Brugge verbluft met de beste speler in play-offs’

Club Brugge toont interesse in Cameron Puertas van Union SG, met zijn indrukwekkende seizoensstatistieken van 14 doelpunten en 21 assists. Franky Van der Elst prijst Puertas als een sterke aanwinst voor Club Brugge.

“Op Transfermarkt schatten ze hem op 11 miljoen. Als een ploeg als Club Brugge echt wil, betalen ze dat toch gewoon?”

Puertas wordt beschouwd als een complete speler met uitstekende fysieke capaciteiten en voetbalinzicht, waardoor hij zelfs als de beste speler in de play-offs wordt gezien.

LEES OOK: Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

Van de Elst: “Als Club Puertas echt wil, betalen ze toch gewoon 11 miljoen?"

 In de aflevering van de VTM-podcast 'Vier-nul' onthulde journalist Maarten Breckx een opwindende transferroddel: Club Brugge zou geïnteresseerd zijn in Cameron Puertas. De Spaans-Zwitserse sensatie heeft dit seizoen grote indruk gemaakt bij Union SG, met maar liefst veertien doelpunten en 21 assists in 52 wedstrijden tot nu toe.

Zijn prestaties maken hem niet alleen een van de meest opvallende spelers in de Jupiler Pro League, maar zijn cijfers kunnen zelfs wedijveren met die van enkele van Europa's grootste sterren.

Het is dan ook geen verrassing dat Puertas als tweede eindigde in de Gouden Schoen-verkiezing van dit jaar, en dat slechts in één stemronde.

Franky Van der Elst, voetbalanalist en voormalig Club Brugge-legende, is vol lof over Puertas, die hij in Het Nieuwsblad beschrijft als een 'beresterke' speler en de spilfiguur bij Union.

Hij benadrukt ook dat Puertas aan het einde van volgend seizoen transfervrij zal zijn, waardoor de druk op Union stijgt om hem deze zomer te verkopen of anders risico te lopen hem gratis te verliezen in 2025.

Van der Elst gelooft dat Puertas niet alleen geschikt is voor de Premier League, maar ook een geweldige aanwinst zou zijn voor Club Brugge.

“Op Transfermarkt schatten ze hem op 11 miljoen. Als een ploeg als Club Brugge echt wil, betalen ze dat toch gewoon? Elke Belgische topploeg zou beter zijn met hem erbij. Hij wordt in augustus 26 jaar, daar kan je nog jaren van genieten.”

Puertas is het volledige pakket: “De beste speler in de Champions’ play-offs"

Cameron Puertas wordt door velen beschouwd als een complete speler met een indrukwekkend arsenaal aan kwaliteiten.

Zijn fysieke kracht, groot loopvermogen, indrukwekkend voetbal-IQ, verfijnde traptechniek, charisma, leiderschapskwaliteiten en snelle handelingssnelheid maken hem een opvallende verschijning op het veld.

Bovendien schuwt Puertas het harde of vuile werk niet en staat hij bekend om zijn hoge aantal intensieve sprints gedurende elke wedstrijd, wat volgens Alexander Blessin zelfs op fenomenaal niveau ligt.

“Zijn longcapaciteit is buitengewoon. Draven, lopen en nog wat hollen…” schreef Het Laatste Nieuws.

Puertas wordt niet alleen geroemd om zijn individuele vaardigheden, maar ook als teamspeler. Hij is nooit egoïstisch en staat altijd klaar om zijn teamgenoten te ondersteunen. “Cameron Puertas is het volledige pakket. Een moderne artiest”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

“Ik vind dat ze met Puertas de beste – zeker de meest bepalende – speler in deze eindronde in de ploeg hebben”, zei Peter Vandenbempt bij Sporza. “Zo'n goede voetballer”, zei Jan Mulder over hem.

Puertas zet de aanvallen op, laat scoren en scoort zelf. “Hij steekt erbovenuit. Hij maakt de tegenstander kwetsbaar met z’n goals, balvastheid en vista”, zei Marc Degryse vol lof. “Bij Club is Vanaken de dirigent, bij Union is dat Puertas.”

De middenvelder is stilaan klaar voor een stap hogerop zoals hij zelf verklaarde in Het Laatste Nieuws in april. “We moeten niet liegen, Union is een springplank voor onze carrière.”

Hij denkt dat hij vooral in Engeland en Duitsland zou passen met zijn speelstijl.

Superlatieven schieten tekort voor Puertas: “Wie praat er nog over Teuma?”

Cameron Puertas is een speler die zich niet gemakkelijk laat categoriseren op één bepaalde positie vanwege zijn diverse en hoogwaardige vaardigheden.

Terwijl sommigen hem zien als een nummer tien, beschouwt Chris O’Loughlin, de sportief directeur van Union, hem eerder als een moderne middenvelder. Alexander Blessin prijst hem als de perfecte box-to-box-speler en voegde eraan toe dat hij een grote fan is van de Spaanse Zwitser.

Wesley Sonck vindt Puertas een topper en Marc Degryse vindt hem echt een plezier om naar te kijken. Imke Courtois verwoordde het treffend in De Zondag: "Superlatieven schieten tekort voor Puertas, toch? Die kan àlles!"

Het is opmerkelijk dat Puertas vorig seizoen nauwelijks speelminuten kreeg bij Union, omdat Teddy Teuma toen incontournable was op zijn positie. onbetwiste spil van het team.

Franky Van der Elst vindt het onwaarschijnlijk dat Puertas vorig seizoen amper aan de bak kwam bij Union als je ziet hoe hij nu speelt. Toen stond Teddy Teuma op zijn plaats en hij was incontournable in de ploeg. “Wie praat er eigenlijk nog over Teddy Teuma?” stelde De Morgen.

Puertas en Club Brugge: een droomhuwelijk?

Meest recent

Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

122
122
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

127
127
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

282
282
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

404
404
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

737
737
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

50
50
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

835
835
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

149
149
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

487
487
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

353
353
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

364
364
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

569
569
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

393
393
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

365
365
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

540
540
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

404
404
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

928
928
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

435
435
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

428
428
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

459
459
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1202
1202
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

255
255
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

450
450
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

229
229

Meer sportnieuws