‘Club Brugge verbluft met de beste speler in play-offs’

door
‘Club Brugge verbluft met de beste speler in play-offs’

Club Brugge toont interesse in Cameron Puertas van Union SG, met zijn indrukwekkende seizoensstatistieken van 14 doelpunten en 21 assists. Franky Van der Elst prijst Puertas als een sterke aanwinst voor Club Brugge.

“Op Transfermarkt schatten ze hem op 11 miljoen. Als een ploeg als Club Brugge echt wil, betalen ze dat toch gewoon?”

Puertas wordt beschouwd als een complete speler met uitstekende fysieke capaciteiten en voetbalinzicht, waardoor hij zelfs als de beste speler in de play-offs wordt gezien.

LEES OOK: Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Van de Elst: “Als Club Puertas echt wil, betalen ze toch gewoon 11 miljoen?"

 In de aflevering van de VTM-podcast 'Vier-nul' onthulde journalist Maarten Breckx een opwindende transferroddel: Club Brugge zou geïnteresseerd zijn in Cameron Puertas. De Spaans-Zwitserse sensatie heeft dit seizoen grote indruk gemaakt bij Union SG, met maar liefst veertien doelpunten en 21 assists in 52 wedstrijden tot nu toe.

Zijn prestaties maken hem niet alleen een van de meest opvallende spelers in de Jupiler Pro League, maar zijn cijfers kunnen zelfs wedijveren met die van enkele van Europa's grootste sterren.

Het is dan ook geen verrassing dat Puertas als tweede eindigde in de Gouden Schoen-verkiezing van dit jaar, en dat slechts in één stemronde.

Franky Van der Elst, voetbalanalist en voormalig Club Brugge-legende, is vol lof over Puertas, die hij in Het Nieuwsblad beschrijft als een 'beresterke' speler en de spilfiguur bij Union.

Hij benadrukt ook dat Puertas aan het einde van volgend seizoen transfervrij zal zijn, waardoor de druk op Union stijgt om hem deze zomer te verkopen of anders risico te lopen hem gratis te verliezen in 2025.

Van der Elst gelooft dat Puertas niet alleen geschikt is voor de Premier League, maar ook een geweldige aanwinst zou zijn voor Club Brugge.

“Op Transfermarkt schatten ze hem op 11 miljoen. Als een ploeg als Club Brugge echt wil, betalen ze dat toch gewoon? Elke Belgische topploeg zou beter zijn met hem erbij. Hij wordt in augustus 26 jaar, daar kan je nog jaren van genieten.”

Puertas is het volledige pakket: “De beste speler in de Champions’ play-offs"

Cameron Puertas wordt door velen beschouwd als een complete speler met een indrukwekkend arsenaal aan kwaliteiten.

Zijn fysieke kracht, groot loopvermogen, indrukwekkend voetbal-IQ, verfijnde traptechniek, charisma, leiderschapskwaliteiten en snelle handelingssnelheid maken hem een opvallende verschijning op het veld.

Bovendien schuwt Puertas het harde of vuile werk niet en staat hij bekend om zijn hoge aantal intensieve sprints gedurende elke wedstrijd, wat volgens Alexander Blessin zelfs op fenomenaal niveau ligt.

“Zijn longcapaciteit is buitengewoon. Draven, lopen en nog wat hollen…” schreef Het Laatste Nieuws.

Puertas wordt niet alleen geroemd om zijn individuele vaardigheden, maar ook als teamspeler. Hij is nooit egoïstisch en staat altijd klaar om zijn teamgenoten te ondersteunen. “Cameron Puertas is het volledige pakket. Een moderne artiest”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

“Ik vind dat ze met Puertas de beste – zeker de meest bepalende – speler in deze eindronde in de ploeg hebben”, zei Peter Vandenbempt bij Sporza. “Zo'n goede voetballer”, zei Jan Mulder over hem.

Puertas zet de aanvallen op, laat scoren en scoort zelf. “Hij steekt erbovenuit. Hij maakt de tegenstander kwetsbaar met z’n goals, balvastheid en vista”, zei Marc Degryse vol lof. “Bij Club is Vanaken de dirigent, bij Union is dat Puertas.”

De middenvelder is stilaan klaar voor een stap hogerop zoals hij zelf verklaarde in Het Laatste Nieuws in april. “We moeten niet liegen, Union is een springplank voor onze carrière.”

Hij denkt dat hij vooral in Engeland en Duitsland zou passen met zijn speelstijl.

Superlatieven schieten tekort voor Puertas: “Wie praat er nog over Teuma?”

Cameron Puertas is een speler die zich niet gemakkelijk laat categoriseren op één bepaalde positie vanwege zijn diverse en hoogwaardige vaardigheden.

Terwijl sommigen hem zien als een nummer tien, beschouwt Chris O’Loughlin, de sportief directeur van Union, hem eerder als een moderne middenvelder. Alexander Blessin prijst hem als de perfecte box-to-box-speler en voegde eraan toe dat hij een grote fan is van de Spaanse Zwitser.

Wesley Sonck vindt Puertas een topper en Marc Degryse vindt hem echt een plezier om naar te kijken. Imke Courtois verwoordde het treffend in De Zondag: "Superlatieven schieten tekort voor Puertas, toch? Die kan àlles!"

Het is opmerkelijk dat Puertas vorig seizoen nauwelijks speelminuten kreeg bij Union, omdat Teddy Teuma toen incontournable was op zijn positie. onbetwiste spil van het team.

Franky Van der Elst vindt het onwaarschijnlijk dat Puertas vorig seizoen amper aan de bak kwam bij Union als je ziet hoe hij nu speelt. Toen stond Teddy Teuma op zijn plaats en hij was incontournable in de ploeg. “Wie praat er eigenlijk nog over Teddy Teuma?” stelde De Morgen.

Puertas en Club Brugge: een droomhuwelijk?

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

69
69
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

12
12
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

99
99
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

96
96
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

47
47
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

138
138
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

142
142
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

271
271
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

143
143
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

49
49
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

118
118
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

38
38
Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

177
177
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

211
211
Van der Elst waarschuwt Club: "Dan is Union nu al kampioen"

Club Brugge heeft vorig weekend weer wat terrein verloren in de titelstrijd. Terwijl Union vrij ...

256
256
Roestige Roméo? Chelsea-trainer oordeelt over Laviao

Ook dit seizoen werd voor Roméo Lavia weer getekend door blessureleed. Stilaan lijkt onze ...

85
85
'Arsenal casht: pikante zomertransfer voor Trossard'

Leandro Trossard vertolkt nog steeds een belangrijke rol bij Arsenal, ook al hadden velen verwacht ...

88
88
Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

567
567
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

62
62
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

207
207
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

290
290
Rode Duivels en knaltransfer voor Mandela Keita?

Op het einde van de maand trekken de Rode Duivels op stage naar de Verenigde Staten om er te ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

617
617
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

407
407

Meer sportnieuws