‘Club Brugge verbluft met de beste speler in play-offs’

435 stemmen
‘Club Brugge verbluft met de beste speler in play-offs’

Club Brugge toont interesse in Cameron Puertas van Union SG, met zijn indrukwekkende seizoensstatistieken van 14 doelpunten en 21 assists. Franky Van der Elst prijst Puertas als een sterke aanwinst voor Club Brugge.

“Op Transfermarkt schatten ze hem op 11 miljoen. Als een ploeg als Club Brugge echt wil, betalen ze dat toch gewoon?”

Puertas wordt beschouwd als een complete speler met uitstekende fysieke capaciteiten en voetbalinzicht, waardoor hij zelfs als de beste speler in de play-offs wordt gezien.

LEES OOK: Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Van de Elst: “Als Club Puertas echt wil, betalen ze toch gewoon 11 miljoen?"

 In de aflevering van de VTM-podcast 'Vier-nul' onthulde journalist Maarten Breckx een opwindende transferroddel: Club Brugge zou geïnteresseerd zijn in Cameron Puertas. De Spaans-Zwitserse sensatie heeft dit seizoen grote indruk gemaakt bij Union SG, met maar liefst veertien doelpunten en 21 assists in 52 wedstrijden tot nu toe.

Zijn prestaties maken hem niet alleen een van de meest opvallende spelers in de Jupiler Pro League, maar zijn cijfers kunnen zelfs wedijveren met die van enkele van Europa's grootste sterren.

Het is dan ook geen verrassing dat Puertas als tweede eindigde in de Gouden Schoen-verkiezing van dit jaar, en dat slechts in één stemronde.

Franky Van der Elst, voetbalanalist en voormalig Club Brugge-legende, is vol lof over Puertas, die hij in Het Nieuwsblad beschrijft als een 'beresterke' speler en de spilfiguur bij Union.

Hij benadrukt ook dat Puertas aan het einde van volgend seizoen transfervrij zal zijn, waardoor de druk op Union stijgt om hem deze zomer te verkopen of anders risico te lopen hem gratis te verliezen in 2025.

Van der Elst gelooft dat Puertas niet alleen geschikt is voor de Premier League, maar ook een geweldige aanwinst zou zijn voor Club Brugge.

“Op Transfermarkt schatten ze hem op 11 miljoen. Als een ploeg als Club Brugge echt wil, betalen ze dat toch gewoon? Elke Belgische topploeg zou beter zijn met hem erbij. Hij wordt in augustus 26 jaar, daar kan je nog jaren van genieten.”

Puertas is het volledige pakket: “De beste speler in de Champions’ play-offs"

Cameron Puertas wordt door velen beschouwd als een complete speler met een indrukwekkend arsenaal aan kwaliteiten.

Zijn fysieke kracht, groot loopvermogen, indrukwekkend voetbal-IQ, verfijnde traptechniek, charisma, leiderschapskwaliteiten en snelle handelingssnelheid maken hem een opvallende verschijning op het veld.

Bovendien schuwt Puertas het harde of vuile werk niet en staat hij bekend om zijn hoge aantal intensieve sprints gedurende elke wedstrijd, wat volgens Alexander Blessin zelfs op fenomenaal niveau ligt.

“Zijn longcapaciteit is buitengewoon. Draven, lopen en nog wat hollen…” schreef Het Laatste Nieuws.

Puertas wordt niet alleen geroemd om zijn individuele vaardigheden, maar ook als teamspeler. Hij is nooit egoïstisch en staat altijd klaar om zijn teamgenoten te ondersteunen. “Cameron Puertas is het volledige pakket. Een moderne artiest”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

“Ik vind dat ze met Puertas de beste – zeker de meest bepalende – speler in deze eindronde in de ploeg hebben”, zei Peter Vandenbempt bij Sporza. “Zo'n goede voetballer”, zei Jan Mulder over hem.

Puertas zet de aanvallen op, laat scoren en scoort zelf. “Hij steekt erbovenuit. Hij maakt de tegenstander kwetsbaar met z’n goals, balvastheid en vista”, zei Marc Degryse vol lof. “Bij Club is Vanaken de dirigent, bij Union is dat Puertas.”

De middenvelder is stilaan klaar voor een stap hogerop zoals hij zelf verklaarde in Het Laatste Nieuws in april. “We moeten niet liegen, Union is een springplank voor onze carrière.”

Hij denkt dat hij vooral in Engeland en Duitsland zou passen met zijn speelstijl.

Superlatieven schieten tekort voor Puertas: “Wie praat er nog over Teuma?”

Cameron Puertas is een speler die zich niet gemakkelijk laat categoriseren op één bepaalde positie vanwege zijn diverse en hoogwaardige vaardigheden.

Terwijl sommigen hem zien als een nummer tien, beschouwt Chris O’Loughlin, de sportief directeur van Union, hem eerder als een moderne middenvelder. Alexander Blessin prijst hem als de perfecte box-to-box-speler en voegde eraan toe dat hij een grote fan is van de Spaanse Zwitser.

Wesley Sonck vindt Puertas een topper en Marc Degryse vindt hem echt een plezier om naar te kijken. Imke Courtois verwoordde het treffend in De Zondag: "Superlatieven schieten tekort voor Puertas, toch? Die kan àlles!"

Het is opmerkelijk dat Puertas vorig seizoen nauwelijks speelminuten kreeg bij Union, omdat Teddy Teuma toen incontournable was op zijn positie. onbetwiste spil van het team.

Franky Van der Elst vindt het onwaarschijnlijk dat Puertas vorig seizoen amper aan de bak kwam bij Union als je ziet hoe hij nu speelt. Toen stond Teddy Teuma op zijn plaats en hij was incontournable in de ploeg. “Wie praat er eigenlijk nog over Teddy Teuma?” stelde De Morgen.

Puertas en Club Brugge: een droomhuwelijk?

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

24
24
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

368
368
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

464
464
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

97
97
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

208
208
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

379
379
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

197
197
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

365
365
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

142
142
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

77
77
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

481
481
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

273
273
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1458
1458
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

78
78
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

123
123
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

58
58
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

486
486
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

431
431
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

328
328
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

370
370
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

66
66
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

254
254
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

122
122
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

531
531
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

177
177

Meer sportnieuws