‘Club Brugge verbluft met de beste speler in play-offs’

435
‘Club Brugge verbluft met de beste speler in play-offs’

Club Brugge toont interesse in Cameron Puertas van Union SG, met zijn indrukwekkende seizoensstatistieken van 14 doelpunten en 21 assists. Franky Van der Elst prijst Puertas als een sterke aanwinst voor Club Brugge.

“Op Transfermarkt schatten ze hem op 11 miljoen. Als een ploeg als Club Brugge echt wil, betalen ze dat toch gewoon?”

Puertas wordt beschouwd als een complete speler met uitstekende fysieke capaciteiten en voetbalinzicht, waardoor hij zelfs als de beste speler in de play-offs wordt gezien.

LEES OOK: Union winnaar Europa League? CEO reageert na straffe voorspelling

Van de Elst: “Als Club Puertas echt wil, betalen ze toch gewoon 11 miljoen?"

 In de aflevering van de VTM-podcast 'Vier-nul' onthulde journalist Maarten Breckx een opwindende transferroddel: Club Brugge zou geïnteresseerd zijn in Cameron Puertas. De Spaans-Zwitserse sensatie heeft dit seizoen grote indruk gemaakt bij Union SG, met maar liefst veertien doelpunten en 21 assists in 52 wedstrijden tot nu toe.

Zijn prestaties maken hem niet alleen een van de meest opvallende spelers in de Jupiler Pro League, maar zijn cijfers kunnen zelfs wedijveren met die van enkele van Europa's grootste sterren.

Het is dan ook geen verrassing dat Puertas als tweede eindigde in de Gouden Schoen-verkiezing van dit jaar, en dat slechts in één stemronde.

Franky Van der Elst, voetbalanalist en voormalig Club Brugge-legende, is vol lof over Puertas, die hij in Het Nieuwsblad beschrijft als een 'beresterke' speler en de spilfiguur bij Union.

Hij benadrukt ook dat Puertas aan het einde van volgend seizoen transfervrij zal zijn, waardoor de druk op Union stijgt om hem deze zomer te verkopen of anders risico te lopen hem gratis te verliezen in 2025.

Van der Elst gelooft dat Puertas niet alleen geschikt is voor de Premier League, maar ook een geweldige aanwinst zou zijn voor Club Brugge.

“Op Transfermarkt schatten ze hem op 11 miljoen. Als een ploeg als Club Brugge echt wil, betalen ze dat toch gewoon? Elke Belgische topploeg zou beter zijn met hem erbij. Hij wordt in augustus 26 jaar, daar kan je nog jaren van genieten.”

Puertas is het volledige pakket: “De beste speler in de Champions’ play-offs"

Cameron Puertas wordt door velen beschouwd als een complete speler met een indrukwekkend arsenaal aan kwaliteiten.

Zijn fysieke kracht, groot loopvermogen, indrukwekkend voetbal-IQ, verfijnde traptechniek, charisma, leiderschapskwaliteiten en snelle handelingssnelheid maken hem een opvallende verschijning op het veld.

Bovendien schuwt Puertas het harde of vuile werk niet en staat hij bekend om zijn hoge aantal intensieve sprints gedurende elke wedstrijd, wat volgens Alexander Blessin zelfs op fenomenaal niveau ligt.

“Zijn longcapaciteit is buitengewoon. Draven, lopen en nog wat hollen…” schreef Het Laatste Nieuws.

Puertas wordt niet alleen geroemd om zijn individuele vaardigheden, maar ook als teamspeler. Hij is nooit egoïstisch en staat altijd klaar om zijn teamgenoten te ondersteunen. “Cameron Puertas is het volledige pakket. Een moderne artiest”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

“Ik vind dat ze met Puertas de beste – zeker de meest bepalende – speler in deze eindronde in de ploeg hebben”, zei Peter Vandenbempt bij Sporza. “Zo'n goede voetballer”, zei Jan Mulder over hem.

Puertas zet de aanvallen op, laat scoren en scoort zelf. “Hij steekt erbovenuit. Hij maakt de tegenstander kwetsbaar met z’n goals, balvastheid en vista”, zei Marc Degryse vol lof. “Bij Club is Vanaken de dirigent, bij Union is dat Puertas.”

De middenvelder is stilaan klaar voor een stap hogerop zoals hij zelf verklaarde in Het Laatste Nieuws in april. “We moeten niet liegen, Union is een springplank voor onze carrière.”

Hij denkt dat hij vooral in Engeland en Duitsland zou passen met zijn speelstijl.

Superlatieven schieten tekort voor Puertas: “Wie praat er nog over Teuma?”

Cameron Puertas is een speler die zich niet gemakkelijk laat categoriseren op één bepaalde positie vanwege zijn diverse en hoogwaardige vaardigheden.

Terwijl sommigen hem zien als een nummer tien, beschouwt Chris O’Loughlin, de sportief directeur van Union, hem eerder als een moderne middenvelder. Alexander Blessin prijst hem als de perfecte box-to-box-speler en voegde eraan toe dat hij een grote fan is van de Spaanse Zwitser.

Wesley Sonck vindt Puertas een topper en Marc Degryse vindt hem echt een plezier om naar te kijken. Imke Courtois verwoordde het treffend in De Zondag: "Superlatieven schieten tekort voor Puertas, toch? Die kan àlles!"

Het is opmerkelijk dat Puertas vorig seizoen nauwelijks speelminuten kreeg bij Union, omdat Teddy Teuma toen incontournable was op zijn positie. onbetwiste spil van het team.

Franky Van der Elst vindt het onwaarschijnlijk dat Puertas vorig seizoen amper aan de bak kwam bij Union als je ziet hoe hij nu speelt. Toen stond Teddy Teuma op zijn plaats en hij was incontournable in de ploeg. “Wie praat er eigenlijk nog over Teddy Teuma?” stelde De Morgen.

Puertas en Club Brugge: een droomhuwelijk?

Meest recent

Anderlecht genekt door VAR? Vandenbempt fileert Mata-fase

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn meerdere moeten erkennen in Olympique Lyon: 1-2. Gezien het ...

142
142
Scorende De Cuyper blameert Tielemans; Barça scoort er zeven

Manchester United is een zoveelste deceptie rijker. Met Youri Tielemans als kapitein werd MUFC ...

20
20
UEL: Lukebakio schittert in San Siro; Yaremchuk matchwinnaar

De eerste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League zijn achter de rug. En dat leverde ...

15
15
Stunt blijft uit: Anderlecht komt rampstart niet te boven tegen Lyon

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met ...

102
102
Union winnaar Europa League? CEO reageert na straffe voorspelling

Union SG slaagde er uiteindelijk niet in om zich via de voorrondes te plaatsen voor de League Phase ...

74
74
Erfgenaam Vanaken gezocht: "Hij had geen plaats bij beste Club"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

284
284
Anderlecht ziet sterretjes tegen Lyon: "Hij is een ramp"

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang ...

212
212
Genk sputtert voorin: duo geslachtofferd in basiself?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

435
435
Vertederende beelden: Duranville geniet van Anderlecht-terugkeer

RSC Anderlecht kruist woensdagavond de degens met Olympique Lyon. Bij de Fransen begint Julien ...

86
86
Anderlecht-Lyon: Bruno verrast iedereen met onuitgegeven ploeg

RSC Anderlecht staat woensdagavond voor een mooie uitdaging. Paars-Wit opent dan zijn campagne in de ...

96
96
Anderlecht maakt indruk: opvallende voorspelling Lyon-coach

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

302
302
‘Van Bommel blaast De Bruyne-comeback zelf op’

Kevin De Bruyne lijkt zijn basisplaats bij Napoli opnieuw te veroveren, maar dreigt die straks net ...

226
226
Openda en Duranville? Lyon-ster geeft ongezouten analyse

Bij Olympique Lyon staat vanavond Loïs Openda wellicht in de basis, Julien Duranville mag ...

47
47
Euvrard wil tegen AA Gent komaf maken met pijnlijk cijfer

Standard begon goed aan het seizoen, maar tegen KVC Westerlo werden ze wel met de voeten op de grond ...

131
131
Club Brugge krijgt fikse waarschuwing na transferzomer

Club Brugge begon met hoge verwachtingen aan het nieuwe seizoen, maar in de aanloop naar de ...

396
396
Na Matz Sels zegt ook volgende speler Rode Duivels vaarwel

Matz Sels heeft besloten te stoppen als Rode Duivel. Daags nadien is er een volgende speler die ...

247
247
Ajax ontdekt 'nieuwe Dolberg': "Dacht aan vertrekken"

Ajax won gisterenavond met 5-1 van Willem II. De Amsterdammers staan momenteel nog vierde, maar het ...

100
100
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

481
481
Union SG speelt Europese thuismatch... in het buitenland

Union SG speelt op 22 oktober tegen Hapoel Be'er Sheeva. De Brusselaars weten echter nog niet waar ...

287
287
"Soms denk ik in bed..."-Kat Kerkhofs onthult twijfels

Soms lijkt het alsof alles vanzelf gaat wanneer je vanop de eerste rij naar het leven van een ...

48
48
Vier jaar geleden de RSCA-ster tegen Lyon: nu actief in Serie A

RSC Anderlecht speelde vier jaar geleden een galamatch in het Lotto Park tegen Olympique Lyon. Ze ...

96
96
Hasselt greep naast Beerschot-smaakmaker: "Waren close"

Sporting Hasselt-voorzitter Sam Kerkhofs gaf via Instagram antwoord op vragen van supporters en kwam ...

247
247
'KBVB denkt aan zeer straffe zet na ontslag Willems'

De KBVB is al jaren een organisatie waar grote ego's elkaar de das omdoen. Het is er nooit rustig. ...

154
154
Géén Club Brugge, wel mooi contract bij Ajax

Volgens bepaalde Belgische media was het in de zomer al een zekerheid, maar uiteindelijk kwam het ...

112
112
Anderlecht snakt naar eerste Europese gala-avond in 10 jaar tijd

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Olympique Lyon. Dat is een Franse topclub. De Brusselaars ...

175
175

Meer sportnieuws