‘Club Brugge verbluft met de beste speler in play-offs’

435 stemmen
‘Club Brugge verbluft met de beste speler in play-offs’

Club Brugge toont interesse in Cameron Puertas van Union SG, met zijn indrukwekkende seizoensstatistieken van 14 doelpunten en 21 assists. Franky Van der Elst prijst Puertas als een sterke aanwinst voor Club Brugge.

“Op Transfermarkt schatten ze hem op 11 miljoen. Als een ploeg als Club Brugge echt wil, betalen ze dat toch gewoon?”

Puertas wordt beschouwd als een complete speler met uitstekende fysieke capaciteiten en voetbalinzicht, waardoor hij zelfs als de beste speler in de play-offs wordt gezien.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

Van de Elst: “Als Club Puertas echt wil, betalen ze toch gewoon 11 miljoen?"

 In de aflevering van de VTM-podcast 'Vier-nul' onthulde journalist Maarten Breckx een opwindende transferroddel: Club Brugge zou geïnteresseerd zijn in Cameron Puertas. De Spaans-Zwitserse sensatie heeft dit seizoen grote indruk gemaakt bij Union SG, met maar liefst veertien doelpunten en 21 assists in 52 wedstrijden tot nu toe.

Zijn prestaties maken hem niet alleen een van de meest opvallende spelers in de Jupiler Pro League, maar zijn cijfers kunnen zelfs wedijveren met die van enkele van Europa's grootste sterren.

Het is dan ook geen verrassing dat Puertas als tweede eindigde in de Gouden Schoen-verkiezing van dit jaar, en dat slechts in één stemronde.

Franky Van der Elst, voetbalanalist en voormalig Club Brugge-legende, is vol lof over Puertas, die hij in Het Nieuwsblad beschrijft als een 'beresterke' speler en de spilfiguur bij Union.

Hij benadrukt ook dat Puertas aan het einde van volgend seizoen transfervrij zal zijn, waardoor de druk op Union stijgt om hem deze zomer te verkopen of anders risico te lopen hem gratis te verliezen in 2025.

Van der Elst gelooft dat Puertas niet alleen geschikt is voor de Premier League, maar ook een geweldige aanwinst zou zijn voor Club Brugge.

“Op Transfermarkt schatten ze hem op 11 miljoen. Als een ploeg als Club Brugge echt wil, betalen ze dat toch gewoon? Elke Belgische topploeg zou beter zijn met hem erbij. Hij wordt in augustus 26 jaar, daar kan je nog jaren van genieten.”

Puertas is het volledige pakket: “De beste speler in de Champions’ play-offs"

Cameron Puertas wordt door velen beschouwd als een complete speler met een indrukwekkend arsenaal aan kwaliteiten.

Zijn fysieke kracht, groot loopvermogen, indrukwekkend voetbal-IQ, verfijnde traptechniek, charisma, leiderschapskwaliteiten en snelle handelingssnelheid maken hem een opvallende verschijning op het veld.

Bovendien schuwt Puertas het harde of vuile werk niet en staat hij bekend om zijn hoge aantal intensieve sprints gedurende elke wedstrijd, wat volgens Alexander Blessin zelfs op fenomenaal niveau ligt.

“Zijn longcapaciteit is buitengewoon. Draven, lopen en nog wat hollen…” schreef Het Laatste Nieuws.

Puertas wordt niet alleen geroemd om zijn individuele vaardigheden, maar ook als teamspeler. Hij is nooit egoïstisch en staat altijd klaar om zijn teamgenoten te ondersteunen. “Cameron Puertas is het volledige pakket. Een moderne artiest”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

“Ik vind dat ze met Puertas de beste – zeker de meest bepalende – speler in deze eindronde in de ploeg hebben”, zei Peter Vandenbempt bij Sporza. “Zo'n goede voetballer”, zei Jan Mulder over hem.

Puertas zet de aanvallen op, laat scoren en scoort zelf. “Hij steekt erbovenuit. Hij maakt de tegenstander kwetsbaar met z’n goals, balvastheid en vista”, zei Marc Degryse vol lof. “Bij Club is Vanaken de dirigent, bij Union is dat Puertas.”

De middenvelder is stilaan klaar voor een stap hogerop zoals hij zelf verklaarde in Het Laatste Nieuws in april. “We moeten niet liegen, Union is een springplank voor onze carrière.”

Hij denkt dat hij vooral in Engeland en Duitsland zou passen met zijn speelstijl.

Superlatieven schieten tekort voor Puertas: “Wie praat er nog over Teuma?”

Cameron Puertas is een speler die zich niet gemakkelijk laat categoriseren op één bepaalde positie vanwege zijn diverse en hoogwaardige vaardigheden.

Terwijl sommigen hem zien als een nummer tien, beschouwt Chris O’Loughlin, de sportief directeur van Union, hem eerder als een moderne middenvelder. Alexander Blessin prijst hem als de perfecte box-to-box-speler en voegde eraan toe dat hij een grote fan is van de Spaanse Zwitser.

Wesley Sonck vindt Puertas een topper en Marc Degryse vindt hem echt een plezier om naar te kijken. Imke Courtois verwoordde het treffend in De Zondag: "Superlatieven schieten tekort voor Puertas, toch? Die kan àlles!"

Het is opmerkelijk dat Puertas vorig seizoen nauwelijks speelminuten kreeg bij Union, omdat Teddy Teuma toen incontournable was op zijn positie. onbetwiste spil van het team.

Franky Van der Elst vindt het onwaarschijnlijk dat Puertas vorig seizoen amper aan de bak kwam bij Union als je ziet hoe hij nu speelt. Toen stond Teddy Teuma op zijn plaats en hij was incontournable in de ploeg. “Wie praat er eigenlijk nog over Teddy Teuma?” stelde De Morgen.

Puertas en Club Brugge: een droomhuwelijk?

Meest recent

Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

1
1
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

83
83
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

190
190
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

282
282
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

223
223
‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

58
58
Antwerp komt met contractnieuws: focus is duidelijk

Royal Antwerp FC versterkte zich eerder al met Michael Frey en Maxime Busi, maar The Great Old ...

141
141
‘Knaltransfer Malick Fofana lonkt, KAA Gent kijkt mee’

Malick Fofana maakte de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon en in Frankrijk werd de ...

120
120
Vitor Bruno spreekt over transfervuurwerk Anderlecht

Komt er nog transfervuurwerk aan bij RSC Anderlecht? Paars-Wit won met 3-1 van Hammarby en mag zich ...

909
909
‘Club Brugge bikkelt: toptransfer plots van de baan’

Club Brugge hoopt het middenveld te versterken met Peer Koopmeiners van AZ. De Nederlander wordt al ...

538
538
‘Antwerp verbaast met nieuwe T1: wending op komst’

Royal Antwerp FC is nog steeds op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Faris Haroun neemt voorlopig de ...

321
321
Patro haalt weer Japanner, Lokeren strikt zoon ex-Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt er binnen een week alweer afgetrapt, in de Challenger Pro League ...

55
55
'Verrassende transfer voor Arne Engels'

Vorig seizoen wist Arne Engels op de valreep nog de Schotse dubbel te pakken met Celtic. Onze ...

108
108
'Charleroi vindt akkoord en wacht in spanning af'

Bij Charleroi maken ze zich een week voor de start van het nieuwe seizoen nog op voor hun grootste ...

20
20
'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Voor Union is het al een drukke transferzomer geweest. Het haalde al heel wat versterkingen binnen, ...

169
169
'Broos heeft knoop over toekomst definitief doorgehakt'

Hugo Broos zette deze zomer de kroon op zijn rijkgevulde trainerscarrière, want op zijn 74ste ...

423
423
'Club Brugge maakt zeer straf transferstatement'

Voor Club Brugge begint het nieuwe seizoen vrijdagavond al met de Supercup. Tegen Union zal Ivan ...

901
901
Voetbalwereld in shock: legende van Milan en Italië overleden

De internationale voetbalwereld in het algemeen en de Italiaanse in het bijzonder is vrijdagochtend ...

0
0
'Union troeft prestigieuze club af voor nieuwste aanwinst'

Het Belgische voetbalseizoen begint om 20u30 met de Supercup tussen Club Brugge en Union. Daarbij ...

147
147
‘Lukaku verraadt Napoli voor de meest gehate vijand’

Romelu Lukaku kan Napoli deze zomer verlaten voor de meest gehate vijand. Een Italiaanse topclub ...

550
550
Roef zorgt voor straffe beelden en geeft verklaring

Het Europese avontuur van AA Gent gaat verder, al heeft het donderdag toch weinig gescheeld. Bijna ...

179
179
Maamar spreekt duidelijke taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft donderdagavond een nieuwe stap richting de league phase van de Europa League gezet, ...

1028
1028
'Volgende jeugdproduct op vertrekken bij Club Brugge'

Club Brugge begint vrijdag aan zijn seizoen met de Supercup tegen bekerwinnaar Union. Daarin wordt ...

463
463
Coosemans geeft verklaring voor twee gezichten Anderlecht

Anderlecht mag nog steeds dromen van de Europa League, want het wist donderdagavond zijn tweede ...

386
386
Europese held bij Anderlecht: kranten geven 9 op 10

Even dreigde het opnieuw helemaal mis te lopen, maar RSC Anderlecht mag dan toch een voorronde ...

888
888

Meer sportnieuws