Fredberg wil bijzondere toptransfer erdoor pushen bij RSCA

263
Fredberg wil bijzondere toptransfer erdoor pushen bij RSCA

Fredberg wil bij Anderlecht een opmerkelijke toptransfer bewerkstelligen door de interesse in Daniel Peretz van Bayern München. De 23-jarige Israëlische doelman, bekend om zijn katachtige reflexen en als penaltyspecialist, heeft tot dusverre weinig speeltijd gekregen bij de Duitse club.

Anderlecht zou Peretz willen huren om hem meer ervaring te laten opdoen, terwijl ze ook hun eigen jonge doelmannen ontwikkelen. Peretz wordt zelfs genoemd als de Israëlische Manuel Neuer vanwege zijn talent, atletisch en voetballend vermogen.

LEES OOK: 'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Schmeichel out? Anderlecht op zoek naar nieuwe nummer één

De keuze van Kasper Schmeichel vorige zomer om zich bij Anderlecht aan te sluiten, was gericht op het behoud van zijn nummer één positie voor het Europees Kampioenschap met Denemarken.

De 37-jarige doelman brengt een onschatbare persoonlijkheid, leiderschap en bravoure in de ploeg van Sporting. Ondanks zijn cruciale rol en impact op het team verdient Schmeichel slechts een bescheiden salaris van 250.000 euro per jaar, waarmee hij een van de minst betaalde spelers in de kleedkamer is.

Met het aflopen van zijn contract eind juni, blijft de toekomst van Schmeichel bij Anderlecht onzeker. Hoewel er een optie is om zijn overeenkomst te verlengen, suggereren bronnen zoals La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat het zeer realistisch is dat de doelman elders zijn carrière voortzet.

De beslissing zal grotendeels afhangen van welke clubs zich na het EK aandienen.

Anderlecht reageert alvast proactief door de hernieuwde belangstelling in Rome Jayden Owusu-Oduro (AZ Alkmaar). Interessant genoeg komt nu ook Daniel Peretz in beeld bij Paars-Wit.

De 23-jarige Israëliër, die dit seizoen bij Bayern München speelt, werd vorige zomer voor 5 miljoen euro overgenomen van Maccabi Tel Aviv.

Daniel Peretz (Bayern München) op zoek naar speelminuten

Daniel Peretz heeft tot dusver moeite gehad om zich te laten gelden bij de Duitse grootmacht. Sinds zijn aankomst heeft hij slechts één keer mogen spelen, in een bekerwedstrijd tegen derdeklasser Preussen Münster.

Momenteel staat hij op de derde plaats in de pikorde achter Manuel Neuer en Sven Ulreich. Een tijdelijke overstap naar Anderlecht zou voor Peretz wellicht een welkome kans zijn om meer speeltijd en ervaring op te doen.

Anderlecht lijkt serieus geïnteresseerd te zijn en heeft naar verluidt al meerdere keren met Bayern aan tafel gezeten. De onderhandelingen zijn naar verluidt nog steeds gaande, met als inzet een huurovereenkomst zonder aankoopoptie.

Voor Anderlecht zou het huren van de talentvolle doelman een slimme zet kunnen zijn. Het stelt hen in staat om Peretz een kans te geven om zijn potentieel te tonen, terwijl ze tegelijkertijd Mads Kikkenborg en/of Timon Vanhoutte kunnen ontwikkelen als toekomstige eerste doelmannen.

Met een tijdelijke overgang zou Anderlecht zichzelf wat ademruimte kunnen geven en de tijd nemen om de beste strategie voor hun doelmannenpositie te bepalen.

Anderlecht wilde Peretz vorige zomer al: “Moukoukou kreeg nachtmerries van hem”

Vorig jaar kwam Bayern München voor een grote uitdaging te staan nadat Manuel Neuer zijn been brak tijdens het skiën, waardoor ze op zoek moesten naar een nieuwe doelman.

In hun zoektocht promoveerden ze Sven Ulreich tot eerste doelman en trokken ze Daniel Peretz aan van Maccabi Haifa voor een bedrag van 5 miljoen euro, ondanks interesse van clubs zoals … Anderlecht.

Jan-Christian Dreesen, de CEO van Bayern, was vol lof over de transfer van Peretz en verklaarde: “Met Daniel Peretz zijn we zeer goed uitgerust in ons doelverdedigingsteam wat betreft perspectieven - zowel voor dit seizoen als voor de toekomst."

"Daniel is een doelman met veel potentieel. In zijn jonge jaren heeft hij zijn kunnen al bewezen niet alleen op nationaal niveau maar ook in internationale competities.”

Hoewel Peretz misschien geen grote naam was, had hij wel al indruk gemaakt in Duitsland. Zijn optreden op het UEFA Europees Onder 21 Kampioenschap van 2023, waar hij twee strafschoppen stopte en werd bekroond tot Man van de Match, maakte hem tot een bekende in het internationale voetbalcircuit.

Zijn heldendaden zorgden ervoor dat spelers als Youssoufa Moukoko en Jessic Ngankam nachtmerries kregen.

Peretz volgend seizoen slechts nummer vier bij Bayern?

Bayern kon vorige zomer niet wachten om Daniel Peretz naar München te halen. Volgens The Athletic stuurden ze zelfs een privéjet - iets ongebruikelijk in het Israëlische voetbal - om hem, zijn familie en zijn vriendin naar de Beierse hoofdstad te vliegen.

De onderhandelingen tussen de clubs verliepen enigszins gespannen, vooral over de vergoeding.

In de dagen ervoor was er veel gedoe geweest, waarbij Peretz zelfs had voorgesteld om een deel van zijn al ‘bescheiden’ salaris op basis van bonussen op te geven, dat begon bij €1,5 miljoen per jaar, om tot een overeenkomst te komen.

Uiteindelijk kwamen Bayern en Maccabi overeen op een bedrag van €5 miljoen.

Voorlopig blijft Peretz steken op de positie van derde doelman, waarbij Alexander Nübel ook niet vergeten mag worden, ondanks zijn huidige verhuur aan Stuttgart nadat hij zijn contract bij Bayern München verlengde.

Peretz staat open voor een uitleenbeurt, maar Bayern is terughoudend om een aankoopoptie toe te staan, aangezien ze nog steeds geloven in de potentie van de Israëlische doelman.

Daniel Peretz: de Israëlische Manuel Neuer

Daniel Peretz staat bekend als een shot-stopper en een penaltyspecialist, en wordt geroemd om zijn katachtige reflexen. Daarnaast wordt hij beschreven als een moderne, atletische doelman met uitstekende vaardigheden in het uitvoetballend gebied en passing.

Almog Cohen, voormalig voetballer van Nürnberg en Ingolstadt, heeft Peretz zelfs omschreven als de "Manuel Neuer 2.0" en de "Israëlische Neuer". “Hij is een echt groot talent met een goed algeheel pakket van reflexen en controle over het strafschopgebied”, legde Cohen uit aan Bild.

“Ik volg hem al 3-4 jaar - dat is toen hij weer een grote ontwikkeling doormaakte. Daniel heeft een echte werkersmentaliteit, wil altijd blijven ontwikkelen - bijvoorbeeld door te werken in het krachthonk, hoewel hij al een goed lichaam heeft.”

Moet Anderlecht Peretz halen?

Meest recent

Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge zijn sterkhouders in de resterende weken van de ...

40
40
'Over de 300 miljoen: Spurs doet duizelen met dubbelslag'

Na een dramatisch seizoen waarin het nipt aan de degradatie ontsnapte, zet Tottenham Hotspur alle ...

51
51
Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Eden Hazard heeft opnieuw bewezen dat hij nog altijd een bijzondere band heeft met Chelsea. De Belg ...

37
37
De Mil stuurt Gent stevige waarschuwing voor Europese clash

Voor AA Gent wordt het in de komende week alles of niets. In tegenstelling tot Anderlecht en STVV ...

68
68
‘Anderlecht slaat grote slag met Speler van het Jaar’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op een opvallend target uit Schotland. De 25-jarige ...

642
642
'Nóg een vertrekker op komst bij Union'

Het zijn alweer drukke dagen voor Union. De Brusselaars pakten woensdag uit met een nieuw contract ...

72
72
STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Donderdag wordt een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want dan hopen drie teams uit ons ...

76
76
Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

59
59
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

476
476
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

113
113
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

39
39
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

62
62
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

608
608
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

548
548
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

580
580
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

83
83
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

1071
1071
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

363
363
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

52
52
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

107
107
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

556
556
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

346
346
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

109
109
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

354
354
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

330
330

Meer sportnieuws