Fredberg wil bijzondere toptransfer erdoor pushen bij RSCA

door
Fredberg wil bijzondere toptransfer erdoor pushen bij RSCA

Fredberg wil bij Anderlecht een opmerkelijke toptransfer bewerkstelligen door de interesse in Daniel Peretz van Bayern München. De 23-jarige Israëlische doelman, bekend om zijn katachtige reflexen en als penaltyspecialist, heeft tot dusverre weinig speeltijd gekregen bij de Duitse club.

Anderlecht zou Peretz willen huren om hem meer ervaring te laten opdoen, terwijl ze ook hun eigen jonge doelmannen ontwikkelen. Peretz wordt zelfs genoemd als de Israëlische Manuel Neuer vanwege zijn talent, atletisch en voetballend vermogen.

LEES OOK: Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Schmeichel out? Anderlecht op zoek naar nieuwe nummer één

De keuze van Kasper Schmeichel vorige zomer om zich bij Anderlecht aan te sluiten, was gericht op het behoud van zijn nummer één positie voor het Europees Kampioenschap met Denemarken.

De 37-jarige doelman brengt een onschatbare persoonlijkheid, leiderschap en bravoure in de ploeg van Sporting. Ondanks zijn cruciale rol en impact op het team verdient Schmeichel slechts een bescheiden salaris van 250.000 euro per jaar, waarmee hij een van de minst betaalde spelers in de kleedkamer is.

Met het aflopen van zijn contract eind juni, blijft de toekomst van Schmeichel bij Anderlecht onzeker. Hoewel er een optie is om zijn overeenkomst te verlengen, suggereren bronnen zoals La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat het zeer realistisch is dat de doelman elders zijn carrière voortzet.

De beslissing zal grotendeels afhangen van welke clubs zich na het EK aandienen.

Anderlecht reageert alvast proactief door de hernieuwde belangstelling in Rome Jayden Owusu-Oduro (AZ Alkmaar). Interessant genoeg komt nu ook Daniel Peretz in beeld bij Paars-Wit.

De 23-jarige Israëliër, die dit seizoen bij Bayern München speelt, werd vorige zomer voor 5 miljoen euro overgenomen van Maccabi Tel Aviv.

Daniel Peretz (Bayern München) op zoek naar speelminuten

Daniel Peretz heeft tot dusver moeite gehad om zich te laten gelden bij de Duitse grootmacht. Sinds zijn aankomst heeft hij slechts één keer mogen spelen, in een bekerwedstrijd tegen derdeklasser Preussen Münster.

Momenteel staat hij op de derde plaats in de pikorde achter Manuel Neuer en Sven Ulreich. Een tijdelijke overstap naar Anderlecht zou voor Peretz wellicht een welkome kans zijn om meer speeltijd en ervaring op te doen.

Anderlecht lijkt serieus geïnteresseerd te zijn en heeft naar verluidt al meerdere keren met Bayern aan tafel gezeten. De onderhandelingen zijn naar verluidt nog steeds gaande, met als inzet een huurovereenkomst zonder aankoopoptie.

Voor Anderlecht zou het huren van de talentvolle doelman een slimme zet kunnen zijn. Het stelt hen in staat om Peretz een kans te geven om zijn potentieel te tonen, terwijl ze tegelijkertijd Mads Kikkenborg en/of Timon Vanhoutte kunnen ontwikkelen als toekomstige eerste doelmannen.

Met een tijdelijke overgang zou Anderlecht zichzelf wat ademruimte kunnen geven en de tijd nemen om de beste strategie voor hun doelmannenpositie te bepalen.

Anderlecht wilde Peretz vorige zomer al: “Moukoukou kreeg nachtmerries van hem”

Vorig jaar kwam Bayern München voor een grote uitdaging te staan nadat Manuel Neuer zijn been brak tijdens het skiën, waardoor ze op zoek moesten naar een nieuwe doelman.

In hun zoektocht promoveerden ze Sven Ulreich tot eerste doelman en trokken ze Daniel Peretz aan van Maccabi Haifa voor een bedrag van 5 miljoen euro, ondanks interesse van clubs zoals … Anderlecht.

Jan-Christian Dreesen, de CEO van Bayern, was vol lof over de transfer van Peretz en verklaarde: “Met Daniel Peretz zijn we zeer goed uitgerust in ons doelverdedigingsteam wat betreft perspectieven - zowel voor dit seizoen als voor de toekomst."

"Daniel is een doelman met veel potentieel. In zijn jonge jaren heeft hij zijn kunnen al bewezen niet alleen op nationaal niveau maar ook in internationale competities.”

Hoewel Peretz misschien geen grote naam was, had hij wel al indruk gemaakt in Duitsland. Zijn optreden op het UEFA Europees Onder 21 Kampioenschap van 2023, waar hij twee strafschoppen stopte en werd bekroond tot Man van de Match, maakte hem tot een bekende in het internationale voetbalcircuit.

Zijn heldendaden zorgden ervoor dat spelers als Youssoufa Moukoko en Jessic Ngankam nachtmerries kregen.

Peretz volgend seizoen slechts nummer vier bij Bayern?

Bayern kon vorige zomer niet wachten om Daniel Peretz naar München te halen. Volgens The Athletic stuurden ze zelfs een privéjet - iets ongebruikelijk in het Israëlische voetbal - om hem, zijn familie en zijn vriendin naar de Beierse hoofdstad te vliegen.

De onderhandelingen tussen de clubs verliepen enigszins gespannen, vooral over de vergoeding.

In de dagen ervoor was er veel gedoe geweest, waarbij Peretz zelfs had voorgesteld om een deel van zijn al ‘bescheiden’ salaris op basis van bonussen op te geven, dat begon bij €1,5 miljoen per jaar, om tot een overeenkomst te komen.

Uiteindelijk kwamen Bayern en Maccabi overeen op een bedrag van €5 miljoen.

Voorlopig blijft Peretz steken op de positie van derde doelman, waarbij Alexander Nübel ook niet vergeten mag worden, ondanks zijn huidige verhuur aan Stuttgart nadat hij zijn contract bij Bayern München verlengde.

Peretz staat open voor een uitleenbeurt, maar Bayern is terughoudend om een aankoopoptie toe te staan, aangezien ze nog steeds geloven in de potentie van de Israëlische doelman.

Daniel Peretz: de Israëlische Manuel Neuer

Daniel Peretz staat bekend als een shot-stopper en een penaltyspecialist, en wordt geroemd om zijn katachtige reflexen. Daarnaast wordt hij beschreven als een moderne, atletische doelman met uitstekende vaardigheden in het uitvoetballend gebied en passing.

Almog Cohen, voormalig voetballer van Nürnberg en Ingolstadt, heeft Peretz zelfs omschreven als de "Manuel Neuer 2.0" en de "Israëlische Neuer". “Hij is een echt groot talent met een goed algeheel pakket van reflexen en controle over het strafschopgebied”, legde Cohen uit aan Bild.

“Ik volg hem al 3-4 jaar - dat is toen hij weer een grote ontwikkeling doormaakte. Daniel heeft een echte werkersmentaliteit, wil altijd blijven ontwikkelen - bijvoorbeeld door te werken in het krachthonk, hoewel hij al een goed lichaam heeft.”

Moet Anderlecht Peretz halen?

Meest recent

Club Brugge door tegen Atlético? Dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

7
7
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

9
9
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

198
198
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

197
197
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

31
31
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

421
421
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

498
498
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

151
151
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

285
285
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

361
361
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

85
85
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

67
67
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

74
74
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

253
253
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

260
260
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

116
116
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

379
379
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

584
584
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

73
73
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

280
280
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

140
140
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

111
111
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1307
1307
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

489
489
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

384
384

Meer sportnieuws