Fredberg wil bijzondere toptransfer erdoor pushen bij RSCA

263
Fredberg wil bijzondere toptransfer erdoor pushen bij RSCA

Fredberg wil bij Anderlecht een opmerkelijke toptransfer bewerkstelligen door de interesse in Daniel Peretz van Bayern München. De 23-jarige Israëlische doelman, bekend om zijn katachtige reflexen en als penaltyspecialist, heeft tot dusverre weinig speeltijd gekregen bij de Duitse club.

Anderlecht zou Peretz willen huren om hem meer ervaring te laten opdoen, terwijl ze ook hun eigen jonge doelmannen ontwikkelen. Peretz wordt zelfs genoemd als de Israëlische Manuel Neuer vanwege zijn talent, atletisch en voetballend vermogen.

LEES OOK: Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

Schmeichel out? Anderlecht op zoek naar nieuwe nummer één

De keuze van Kasper Schmeichel vorige zomer om zich bij Anderlecht aan te sluiten, was gericht op het behoud van zijn nummer één positie voor het Europees Kampioenschap met Denemarken.

De 37-jarige doelman brengt een onschatbare persoonlijkheid, leiderschap en bravoure in de ploeg van Sporting. Ondanks zijn cruciale rol en impact op het team verdient Schmeichel slechts een bescheiden salaris van 250.000 euro per jaar, waarmee hij een van de minst betaalde spelers in de kleedkamer is.

Met het aflopen van zijn contract eind juni, blijft de toekomst van Schmeichel bij Anderlecht onzeker. Hoewel er een optie is om zijn overeenkomst te verlengen, suggereren bronnen zoals La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat het zeer realistisch is dat de doelman elders zijn carrière voortzet.

De beslissing zal grotendeels afhangen van welke clubs zich na het EK aandienen.

Anderlecht reageert alvast proactief door de hernieuwde belangstelling in Rome Jayden Owusu-Oduro (AZ Alkmaar). Interessant genoeg komt nu ook Daniel Peretz in beeld bij Paars-Wit.

De 23-jarige Israëliër, die dit seizoen bij Bayern München speelt, werd vorige zomer voor 5 miljoen euro overgenomen van Maccabi Tel Aviv.

Daniel Peretz (Bayern München) op zoek naar speelminuten

Daniel Peretz heeft tot dusver moeite gehad om zich te laten gelden bij de Duitse grootmacht. Sinds zijn aankomst heeft hij slechts één keer mogen spelen, in een bekerwedstrijd tegen derdeklasser Preussen Münster.

Momenteel staat hij op de derde plaats in de pikorde achter Manuel Neuer en Sven Ulreich. Een tijdelijke overstap naar Anderlecht zou voor Peretz wellicht een welkome kans zijn om meer speeltijd en ervaring op te doen.

Anderlecht lijkt serieus geïnteresseerd te zijn en heeft naar verluidt al meerdere keren met Bayern aan tafel gezeten. De onderhandelingen zijn naar verluidt nog steeds gaande, met als inzet een huurovereenkomst zonder aankoopoptie.

Voor Anderlecht zou het huren van de talentvolle doelman een slimme zet kunnen zijn. Het stelt hen in staat om Peretz een kans te geven om zijn potentieel te tonen, terwijl ze tegelijkertijd Mads Kikkenborg en/of Timon Vanhoutte kunnen ontwikkelen als toekomstige eerste doelmannen.

Met een tijdelijke overgang zou Anderlecht zichzelf wat ademruimte kunnen geven en de tijd nemen om de beste strategie voor hun doelmannenpositie te bepalen.

Anderlecht wilde Peretz vorige zomer al: “Moukoukou kreeg nachtmerries van hem”

Vorig jaar kwam Bayern München voor een grote uitdaging te staan nadat Manuel Neuer zijn been brak tijdens het skiën, waardoor ze op zoek moesten naar een nieuwe doelman.

In hun zoektocht promoveerden ze Sven Ulreich tot eerste doelman en trokken ze Daniel Peretz aan van Maccabi Haifa voor een bedrag van 5 miljoen euro, ondanks interesse van clubs zoals … Anderlecht.

Jan-Christian Dreesen, de CEO van Bayern, was vol lof over de transfer van Peretz en verklaarde: “Met Daniel Peretz zijn we zeer goed uitgerust in ons doelverdedigingsteam wat betreft perspectieven - zowel voor dit seizoen als voor de toekomst."

"Daniel is een doelman met veel potentieel. In zijn jonge jaren heeft hij zijn kunnen al bewezen niet alleen op nationaal niveau maar ook in internationale competities.”

Hoewel Peretz misschien geen grote naam was, had hij wel al indruk gemaakt in Duitsland. Zijn optreden op het UEFA Europees Onder 21 Kampioenschap van 2023, waar hij twee strafschoppen stopte en werd bekroond tot Man van de Match, maakte hem tot een bekende in het internationale voetbalcircuit.

Zijn heldendaden zorgden ervoor dat spelers als Youssoufa Moukoko en Jessic Ngankam nachtmerries kregen.

Peretz volgend seizoen slechts nummer vier bij Bayern?

Bayern kon vorige zomer niet wachten om Daniel Peretz naar München te halen. Volgens The Athletic stuurden ze zelfs een privéjet - iets ongebruikelijk in het Israëlische voetbal - om hem, zijn familie en zijn vriendin naar de Beierse hoofdstad te vliegen.

De onderhandelingen tussen de clubs verliepen enigszins gespannen, vooral over de vergoeding.

In de dagen ervoor was er veel gedoe geweest, waarbij Peretz zelfs had voorgesteld om een deel van zijn al ‘bescheiden’ salaris op basis van bonussen op te geven, dat begon bij €1,5 miljoen per jaar, om tot een overeenkomst te komen.

Uiteindelijk kwamen Bayern en Maccabi overeen op een bedrag van €5 miljoen.

Voorlopig blijft Peretz steken op de positie van derde doelman, waarbij Alexander Nübel ook niet vergeten mag worden, ondanks zijn huidige verhuur aan Stuttgart nadat hij zijn contract bij Bayern München verlengde.

Peretz staat open voor een uitleenbeurt, maar Bayern is terughoudend om een aankoopoptie toe te staan, aangezien ze nog steeds geloven in de potentie van de Israëlische doelman.

Daniel Peretz: de Israëlische Manuel Neuer

Daniel Peretz staat bekend als een shot-stopper en een penaltyspecialist, en wordt geroemd om zijn katachtige reflexen. Daarnaast wordt hij beschreven als een moderne, atletische doelman met uitstekende vaardigheden in het uitvoetballend gebied en passing.

Almog Cohen, voormalig voetballer van Nürnberg en Ingolstadt, heeft Peretz zelfs omschreven als de "Manuel Neuer 2.0" en de "Israëlische Neuer". “Hij is een echt groot talent met een goed algeheel pakket van reflexen en controle over het strafschopgebied”, legde Cohen uit aan Bild.

“Ik volg hem al 3-4 jaar - dat is toen hij weer een grote ontwikkeling doormaakte. Daniel heeft een echte werkersmentaliteit, wil altijd blijven ontwikkelen - bijvoorbeeld door te werken in het krachthonk, hoewel hij al een goed lichaam heeft.”

Moet Anderlecht Peretz halen?

Meest recent

Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

11
11
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

53
53
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

34
34
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

88
88
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

44
44
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

35
35
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

248
248
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

38
38
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

61
61
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

38
38
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

149
149
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

47
47
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

73
73
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

76
76
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

83
83
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

56
56
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

164
164
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

314
314
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

112
112
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

348
348
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

229
229
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

165
165
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

84
84
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

80
80

Meer sportnieuws