Fredberg wil bijzondere toptransfer erdoor pushen bij RSCA

263 stemmen
Fredberg wil bijzondere toptransfer erdoor pushen bij RSCA

Fredberg wil bij Anderlecht een opmerkelijke toptransfer bewerkstelligen door de interesse in Daniel Peretz van Bayern München. De 23-jarige Israëlische doelman, bekend om zijn katachtige reflexen en als penaltyspecialist, heeft tot dusverre weinig speeltijd gekregen bij de Duitse club.

Anderlecht zou Peretz willen huren om hem meer ervaring te laten opdoen, terwijl ze ook hun eigen jonge doelmannen ontwikkelen. Peretz wordt zelfs genoemd als de Israëlische Manuel Neuer vanwege zijn talent, atletisch en voetballend vermogen.

LEES OOK: 'Anderlecht heeft derde aanwinst beet: 5 miljoen'

Schmeichel out? Anderlecht op zoek naar nieuwe nummer één

De keuze van Kasper Schmeichel vorige zomer om zich bij Anderlecht aan te sluiten, was gericht op het behoud van zijn nummer één positie voor het Europees Kampioenschap met Denemarken.

De 37-jarige doelman brengt een onschatbare persoonlijkheid, leiderschap en bravoure in de ploeg van Sporting. Ondanks zijn cruciale rol en impact op het team verdient Schmeichel slechts een bescheiden salaris van 250.000 euro per jaar, waarmee hij een van de minst betaalde spelers in de kleedkamer is.

Met het aflopen van zijn contract eind juni, blijft de toekomst van Schmeichel bij Anderlecht onzeker. Hoewel er een optie is om zijn overeenkomst te verlengen, suggereren bronnen zoals La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat het zeer realistisch is dat de doelman elders zijn carrière voortzet.

De beslissing zal grotendeels afhangen van welke clubs zich na het EK aandienen.

Anderlecht reageert alvast proactief door de hernieuwde belangstelling in Rome Jayden Owusu-Oduro (AZ Alkmaar). Interessant genoeg komt nu ook Daniel Peretz in beeld bij Paars-Wit.

De 23-jarige Israëliër, die dit seizoen bij Bayern München speelt, werd vorige zomer voor 5 miljoen euro overgenomen van Maccabi Tel Aviv.

Daniel Peretz (Bayern München) op zoek naar speelminuten

Daniel Peretz heeft tot dusver moeite gehad om zich te laten gelden bij de Duitse grootmacht. Sinds zijn aankomst heeft hij slechts één keer mogen spelen, in een bekerwedstrijd tegen derdeklasser Preussen Münster.

Momenteel staat hij op de derde plaats in de pikorde achter Manuel Neuer en Sven Ulreich. Een tijdelijke overstap naar Anderlecht zou voor Peretz wellicht een welkome kans zijn om meer speeltijd en ervaring op te doen.

Anderlecht lijkt serieus geïnteresseerd te zijn en heeft naar verluidt al meerdere keren met Bayern aan tafel gezeten. De onderhandelingen zijn naar verluidt nog steeds gaande, met als inzet een huurovereenkomst zonder aankoopoptie.

Voor Anderlecht zou het huren van de talentvolle doelman een slimme zet kunnen zijn. Het stelt hen in staat om Peretz een kans te geven om zijn potentieel te tonen, terwijl ze tegelijkertijd Mads Kikkenborg en/of Timon Vanhoutte kunnen ontwikkelen als toekomstige eerste doelmannen.

Met een tijdelijke overgang zou Anderlecht zichzelf wat ademruimte kunnen geven en de tijd nemen om de beste strategie voor hun doelmannenpositie te bepalen.

Anderlecht wilde Peretz vorige zomer al: “Moukoukou kreeg nachtmerries van hem”

Vorig jaar kwam Bayern München voor een grote uitdaging te staan nadat Manuel Neuer zijn been brak tijdens het skiën, waardoor ze op zoek moesten naar een nieuwe doelman.

In hun zoektocht promoveerden ze Sven Ulreich tot eerste doelman en trokken ze Daniel Peretz aan van Maccabi Haifa voor een bedrag van 5 miljoen euro, ondanks interesse van clubs zoals … Anderlecht.

Jan-Christian Dreesen, de CEO van Bayern, was vol lof over de transfer van Peretz en verklaarde: “Met Daniel Peretz zijn we zeer goed uitgerust in ons doelverdedigingsteam wat betreft perspectieven - zowel voor dit seizoen als voor de toekomst."

"Daniel is een doelman met veel potentieel. In zijn jonge jaren heeft hij zijn kunnen al bewezen niet alleen op nationaal niveau maar ook in internationale competities.”

Hoewel Peretz misschien geen grote naam was, had hij wel al indruk gemaakt in Duitsland. Zijn optreden op het UEFA Europees Onder 21 Kampioenschap van 2023, waar hij twee strafschoppen stopte en werd bekroond tot Man van de Match, maakte hem tot een bekende in het internationale voetbalcircuit.

Zijn heldendaden zorgden ervoor dat spelers als Youssoufa Moukoko en Jessic Ngankam nachtmerries kregen.

Peretz volgend seizoen slechts nummer vier bij Bayern?

Bayern kon vorige zomer niet wachten om Daniel Peretz naar München te halen. Volgens The Athletic stuurden ze zelfs een privéjet - iets ongebruikelijk in het Israëlische voetbal - om hem, zijn familie en zijn vriendin naar de Beierse hoofdstad te vliegen.

De onderhandelingen tussen de clubs verliepen enigszins gespannen, vooral over de vergoeding.

In de dagen ervoor was er veel gedoe geweest, waarbij Peretz zelfs had voorgesteld om een deel van zijn al ‘bescheiden’ salaris op basis van bonussen op te geven, dat begon bij €1,5 miljoen per jaar, om tot een overeenkomst te komen.

Uiteindelijk kwamen Bayern en Maccabi overeen op een bedrag van €5 miljoen.

Voorlopig blijft Peretz steken op de positie van derde doelman, waarbij Alexander Nübel ook niet vergeten mag worden, ondanks zijn huidige verhuur aan Stuttgart nadat hij zijn contract bij Bayern München verlengde.

Peretz staat open voor een uitleenbeurt, maar Bayern is terughoudend om een aankoopoptie toe te staan, aangezien ze nog steeds geloven in de potentie van de Israëlische doelman.

Daniel Peretz: de Israëlische Manuel Neuer

Daniel Peretz staat bekend als een shot-stopper en een penaltyspecialist, en wordt geroemd om zijn katachtige reflexen. Daarnaast wordt hij beschreven als een moderne, atletische doelman met uitstekende vaardigheden in het uitvoetballend gebied en passing.

Almog Cohen, voormalig voetballer van Nürnberg en Ingolstadt, heeft Peretz zelfs omschreven als de "Manuel Neuer 2.0" en de "Israëlische Neuer". “Hij is een echt groot talent met een goed algeheel pakket van reflexen en controle over het strafschopgebied”, legde Cohen uit aan Bild.

“Ik volg hem al 3-4 jaar - dat is toen hij weer een grote ontwikkeling doormaakte. Daniel heeft een echte werkersmentaliteit, wil altijd blijven ontwikkelen - bijvoorbeeld door te werken in het krachthonk, hoewel hij al een goed lichaam heeft.”

Moet Anderlecht Peretz halen?

Meest recent

Marokko incasseert mokerslag, Franse ophef om arbitrage

Vanavond staat de eerste kwartfinale van het WK 2026 op het programma. Marokko en Frankrijk bekampen ...

19
19
Van der Elst kiest twee verrassende Duivels in elftal van WK

De wereldbeker is intussen in zijn eindfase aanbeland. Acht landen blijven nog over en binnen acht ...

44
44
Ein-de-lijk! Club kan beginnen aan bouw van nieuw stadion

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot de absolute primus in België op sportief en ...

254
254
'Volgende sterkhouder Union weg: PL meldt zich'

Union moest de voorbije zomers telkens zijn beste spelers laten vertrekken en dat zal dit jaar ...

30
30
'Anderlecht heeft derde aanwinst beet: 5 miljoen'

Er ligt deze zomer heel wat werk op de plank voor sportief directeur Antoine Sibierski bij ...

308
308
Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

76
76
'Standard vangt plots complete jackpot met transfer'

Standard lijkt deze zomer weer zeer actief te gaan zijn op de transfermarkt. Sportief directeur Marc ...

135
135
Olmo vreest één Rode Duivel vooral: "Beste ter wereld"

Vrijdag kunnen de Rode Duivels voor een enorme stunt zorgen op het WK. Dan nemen ze het in hun ...

282
282
'Anderlecht zet zinnen op vervanger van Hazard'

Antoine Sibierski moet stilaan toch gaan doorschakelen in de transferdossiers. Paars-Wit heeft nog ...

163
163
Moreira geeft aan hoe België Spanje moet aanpakken

België neemt het vrijdag op tegen Spanje. De Rode Duivels hopen op een stunt zoals 40 jaar ...

117
117
Courtois verrast iedereen met update over Duivels-toekomst

Thibaut Courtois leek enkele weken geleden aan te geven dat het na het WK misschien wel eens gedaan ...

162
162
Anderlecht verbaast: 15M-transfer plots op tafel

Anderlecht heeft een ideaal target op het oog, maar het botst meteen op een stevig prijskaartje. Er ...

311
311
'Drama voor Anderlecht: wéér speler maanden out'

De voorbereiding van RSC Anderlecht begint stilaan een nachtmerrie te worden. De Brusselaars zijn ...

447
447
Courtois laat België dromen: "Spanje? Het is mogelijk"

België speelt vrijdagavond tegen Spanje. De Belgen zijn uiteraard niet de favoriet in deze ...

82
82
KRC Genk zoekt vervanger Hayen: 10 mogelijke kandidaten

De passage van Nicky Hayen bij KRC Genk is afgelopen. De Limburger maakte niet bepaald indruk en won ...

539
539
'Theate versiert na WK absolute droomtransfer'

Arthur Theate is niet langer een basispion op het WK. De linksvoetige centrale verdediger verloor ...

157
157
Anderlecht heeft opvolger Nathan De Cat al beet

We haalden al aan dat Antoine Sibierski nog een berg werk heeft te verzetten, want voorlopig is het ...

377
377
'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

673
673
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

226
226
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

80
80
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

717
717
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

984
984
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

472
472
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

412
412
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

200
200

Meer sportnieuws