Fredberg wil bijzondere toptransfer erdoor pushen bij RSCA

stemmen
Fredberg wil bijzondere toptransfer erdoor pushen bij RSCA

Fredberg wil bij Anderlecht een opmerkelijke toptransfer bewerkstelligen door de interesse in Daniel Peretz van Bayern München. De 23-jarige Israëlische doelman, bekend om zijn katachtige reflexen en als penaltyspecialist, heeft tot dusverre weinig speeltijd gekregen bij de Duitse club.

Anderlecht zou Peretz willen huren om hem meer ervaring te laten opdoen, terwijl ze ook hun eigen jonge doelmannen ontwikkelen. Peretz wordt zelfs genoemd als de Israëlische Manuel Neuer vanwege zijn talent, atletisch en voetballend vermogen.

LEES OOK: 'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Schmeichel out? Anderlecht op zoek naar nieuwe nummer één

De keuze van Kasper Schmeichel vorige zomer om zich bij Anderlecht aan te sluiten, was gericht op het behoud van zijn nummer één positie voor het Europees Kampioenschap met Denemarken.

De 37-jarige doelman brengt een onschatbare persoonlijkheid, leiderschap en bravoure in de ploeg van Sporting. Ondanks zijn cruciale rol en impact op het team verdient Schmeichel slechts een bescheiden salaris van 250.000 euro per jaar, waarmee hij een van de minst betaalde spelers in de kleedkamer is.

Met het aflopen van zijn contract eind juni, blijft de toekomst van Schmeichel bij Anderlecht onzeker. Hoewel er een optie is om zijn overeenkomst te verlengen, suggereren bronnen zoals La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat het zeer realistisch is dat de doelman elders zijn carrière voortzet.

De beslissing zal grotendeels afhangen van welke clubs zich na het EK aandienen.

Anderlecht reageert alvast proactief door de hernieuwde belangstelling in Rome Jayden Owusu-Oduro (AZ Alkmaar). Interessant genoeg komt nu ook Daniel Peretz in beeld bij Paars-Wit.

De 23-jarige Israëliër, die dit seizoen bij Bayern München speelt, werd vorige zomer voor 5 miljoen euro overgenomen van Maccabi Tel Aviv.

Daniel Peretz (Bayern München) op zoek naar speelminuten

Daniel Peretz heeft tot dusver moeite gehad om zich te laten gelden bij de Duitse grootmacht. Sinds zijn aankomst heeft hij slechts één keer mogen spelen, in een bekerwedstrijd tegen derdeklasser Preussen Münster.

Momenteel staat hij op de derde plaats in de pikorde achter Manuel Neuer en Sven Ulreich. Een tijdelijke overstap naar Anderlecht zou voor Peretz wellicht een welkome kans zijn om meer speeltijd en ervaring op te doen.

Anderlecht lijkt serieus geïnteresseerd te zijn en heeft naar verluidt al meerdere keren met Bayern aan tafel gezeten. De onderhandelingen zijn naar verluidt nog steeds gaande, met als inzet een huurovereenkomst zonder aankoopoptie.

Voor Anderlecht zou het huren van de talentvolle doelman een slimme zet kunnen zijn. Het stelt hen in staat om Peretz een kans te geven om zijn potentieel te tonen, terwijl ze tegelijkertijd Mads Kikkenborg en/of Timon Vanhoutte kunnen ontwikkelen als toekomstige eerste doelmannen.

Met een tijdelijke overgang zou Anderlecht zichzelf wat ademruimte kunnen geven en de tijd nemen om de beste strategie voor hun doelmannenpositie te bepalen.

Anderlecht wilde Peretz vorige zomer al: “Moukoukou kreeg nachtmerries van hem”

Vorig jaar kwam Bayern München voor een grote uitdaging te staan nadat Manuel Neuer zijn been brak tijdens het skiën, waardoor ze op zoek moesten naar een nieuwe doelman.

In hun zoektocht promoveerden ze Sven Ulreich tot eerste doelman en trokken ze Daniel Peretz aan van Maccabi Haifa voor een bedrag van 5 miljoen euro, ondanks interesse van clubs zoals … Anderlecht.

Jan-Christian Dreesen, de CEO van Bayern, was vol lof over de transfer van Peretz en verklaarde: “Met Daniel Peretz zijn we zeer goed uitgerust in ons doelverdedigingsteam wat betreft perspectieven - zowel voor dit seizoen als voor de toekomst."

"Daniel is een doelman met veel potentieel. In zijn jonge jaren heeft hij zijn kunnen al bewezen niet alleen op nationaal niveau maar ook in internationale competities.”

Hoewel Peretz misschien geen grote naam was, had hij wel al indruk gemaakt in Duitsland. Zijn optreden op het UEFA Europees Onder 21 Kampioenschap van 2023, waar hij twee strafschoppen stopte en werd bekroond tot Man van de Match, maakte hem tot een bekende in het internationale voetbalcircuit.

Zijn heldendaden zorgden ervoor dat spelers als Youssoufa Moukoko en Jessic Ngankam nachtmerries kregen.

Peretz volgend seizoen slechts nummer vier bij Bayern?

Bayern kon vorige zomer niet wachten om Daniel Peretz naar München te halen. Volgens The Athletic stuurden ze zelfs een privéjet - iets ongebruikelijk in het Israëlische voetbal - om hem, zijn familie en zijn vriendin naar de Beierse hoofdstad te vliegen.

De onderhandelingen tussen de clubs verliepen enigszins gespannen, vooral over de vergoeding.

In de dagen ervoor was er veel gedoe geweest, waarbij Peretz zelfs had voorgesteld om een deel van zijn al ‘bescheiden’ salaris op basis van bonussen op te geven, dat begon bij €1,5 miljoen per jaar, om tot een overeenkomst te komen.

Uiteindelijk kwamen Bayern en Maccabi overeen op een bedrag van €5 miljoen.

Voorlopig blijft Peretz steken op de positie van derde doelman, waarbij Alexander Nübel ook niet vergeten mag worden, ondanks zijn huidige verhuur aan Stuttgart nadat hij zijn contract bij Bayern München verlengde.

Peretz staat open voor een uitleenbeurt, maar Bayern is terughoudend om een aankoopoptie toe te staan, aangezien ze nog steeds geloven in de potentie van de Israëlische doelman.

Daniel Peretz: de Israëlische Manuel Neuer

Daniel Peretz staat bekend als een shot-stopper en een penaltyspecialist, en wordt geroemd om zijn katachtige reflexen. Daarnaast wordt hij beschreven als een moderne, atletische doelman met uitstekende vaardigheden in het uitvoetballend gebied en passing.

Almog Cohen, voormalig voetballer van Nürnberg en Ingolstadt, heeft Peretz zelfs omschreven als de "Manuel Neuer 2.0" en de "Israëlische Neuer". “Hij is een echt groot talent met een goed algeheel pakket van reflexen en controle over het strafschopgebied”, legde Cohen uit aan Bild.

“Ik volg hem al 3-4 jaar - dat is toen hij weer een grote ontwikkeling doormaakte. Daniel heeft een echte werkersmentaliteit, wil altijd blijven ontwikkelen - bijvoorbeeld door te werken in het krachthonk, hoewel hij al een goed lichaam heeft.”

Moet Anderlecht Peretz halen?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

82
82
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

104
104
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

480
480
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

116
116
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

383
383
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

435
435
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

237
237
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

232
232
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

130
130
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1228
1228
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

54
54
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

315
315
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

192
192
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

246
246
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

197
197
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

502
502
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

898
898
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

703
703
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

271
271
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

148
148
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

239
239

Meer sportnieuws