'Anderlecht slaat toe met balvirtuoos van groot kaliber'

door
'Anderlecht slaat toe met balvirtuoos van groot kaliber'

Anderlecht toont opnieuw interesse in Himad Abdelli (24), een veelzijdige en technisch sterke middenvelder van Angers SCO. Met indrukwekkende prestaties in de Ligue 2, inclusief 10 doelpunten en 2 assists in 35 wedstrijden, is hij genomineerd tot een van de vijf beste spelers in de Franse tweede klasse.

Anderlecht vorige zomer afgeschrikt door vraagprijs Abdelli

In de oefencampagne van dit seizoen werd duidelijk dat RSC Anderlecht een vleugje magie nodig had om de ploeg te versterken. Het was evident dat Anders Dreyer beter tot zijn recht zou komen met een creatieve speler aan zijn zijde, maar het vinden van zo'n 'ideeënman' bleek geen eenvoudige opgave.

Hoewel Rodrigo Zalazar van Schalke 04 hoog op het verlanglijstje stond als aanvallende middenvelder, koos de Uruguayaan uiteindelijk voor een transfer naar SC Braga voor 7 miljoen euro.

Als alternatief werd Justin Lonwijk van Dinamo Kiev aangetrokken, maar hij verliet Anderlecht alweer via de achterdeur in januari omdat Thorgan Hazard de nieuwe spelmaker werd.

Himad Abdelli van Angers SCO was ook een optie op de shortlist van Jesper Fredberg. De vraagprijs van de 24-jarige Algerijn lag aanzienlijk lager dan die van Zalazar, maar SCO Angers was niet van plan hun sterspeler gemakkelijk te laten gaan.

Uiteindelijk werd Anderlecht zelfs afgeschrikt van de vraagprijs van de Fransen.

Anderlecht waagt nieuwe poging: een van de beste vijf spelers in Ligue 2

Volgens Sacha Tavolieri is het dossier van Himad Abdelli opnieuw het onderwerp van gesprek in het Lotto Park. Niet alleen clubs uit de Jupiler Pro League tonen interesse in de veelzijdige middenvelder, maar ook de Franse topclub OGC Nice heeft zijn oog laten vallen op de Algerijnse international.

Les Aiglons hebben Abdelli aangeduid als de mogelijke vervanger voor het verwachte vertrek van Khephren Thuram. Na het vervullen van zijn prioriteit om Angers terug te brengen naar de Ligue 1 - de club staat momenteel op de derde plaats in de Ligue 2 - liggen er mogelijkheden voor een zomertransfer van Abdelli.

“Ik speel in de Ligue 2 en ik zal er alles aan doen om deze club weer op de kaart te zetten. Het is een manier om verantwoordelijkheid te nemen”, zei de Algerijn.

Hoewel hij nog tot 2026 onder contract ligt bij Angers, lijkt de deur open te staan voor een mogelijke transfer, met zowel de club als de speler die kunnen profiteren van het uitstekende seizoen dat hij doormaakt.

Met 10 doelpunten en 2 assists in 35 wedstrijden heeft Abdelli zijn waarde bewezen, wat hem zelfs een nominatie heeft opgeleverd als een van de vijf beste spelers in de Ligue 2.

Speciale speler: recuperator, box-to-box en nummer 10

Het is begrijpelijk dat Anderlecht opnieuw interesse toont in Himad Abdelli, gezien zijn indrukwekkende ontwikkeling gedurende dit seizoen. De Algerijn is niet alleen groot en elegant, maar ook buitengewoon veelzijdig op het veld.

Hij kan verschillende rollen vervullen, van recuperator tot box-to-box middenvelder tot nummer tien. Zijn vermogen om het balbezit te behouden en beslissend te zijn in zijn acties, gecombineerd met zijn vermogen om de lijnen te doorbreken met zijn passes, maken hem een ​​waardevolle toevoeging aan elk team.

Albert Riera, de coach van Girondins Bordeaux, heeft meermaals zijn bewondering voor Abdelli uitgesproken en beschreef hem als een 'speciale speler'. “Hij is een speler, en ik heb er na de wedstrijd met hem over gesproken, die overal speelt. Hij provoceert dingen.”

Daarnaast werpt Abdelli zich ook op tot een van de leidersfiguren in de kleedkamer van Angers SCO. 

Balvirtuoos Abdelli: gedoodverfde opvolger Feghouli

Himad Abdelli is inmiddels ook bekend bij de Algerijnse nationale ploeg, met drie A-caps op zijn naam. Door zijn technisch vernuft en atletische capaciteiten wordt hij genoemd tot de gedoodverfde opvolger van de 34-jarige Sofiane Feghouli.

Voormalig bondscoach Djamel Belmadi achtte Abdelli fysiek klaar voor het nationale team, maar hij verwachtte wel meer statistieken van een speler op zijn positie. “Hij moet beslissender zijn”, zei Belmadi, die gelooft dat hij Abdelli veel vooruitgang kan laten boeken bij Algerije.

Abdelli heeft dit seizoen alvast geen gebrek aan statistieken met 10 doelpunten en 2 assists in 35 wedstrijden. Op technisch gebied staat Abdelli meer dan zijn mannetje en kan hij zich meten met de beste Algerijnse voetballers, zoals hij wekelijks bewijst in clubverband.

Jessy Deminguet speelde samen met Himad Abdelli bij Le Havre FC en hij sprak lovend over zijn ex-ploegmaat in een gesprek met Foot Normand. “Himad is een vervelende speler om tegen te spelen want hij is technisch erg goed. Het is heel moeilijk om hem de bal afhandig te maken.”

Ook volgens Abdelli zelf is zijn techniek zijn sterkste punt. “Mijn nummer één kwaliteit is techniek”, zei de Algerijn in een interview met Onze Mondial.

“Ik ben iemand die de bal niet vaak verliest, denk ik. En mijn grootste werkpunt zijn mijn statistieken. Ik zou betere statistieken moeten hebben dan dat en beslissender moeten zijn voor het doel.”

POLL: Moet Anderlecht Abdelli halen?

Meest recent

'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

14
14
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

41
41
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

74
74
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

129
129
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

67
67
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

172
172
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

42
42
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

51
51
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

220
220
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

322
322
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

163
163
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

301
301
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

163
163
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

160
160
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

185
185
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

343
343
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

196
196
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

317
317

Meer sportnieuws