Cercle Brugge vernedert zwalpend Genk met glansprestatie

door
Cercle Brugge vernedert zwalpend Genk met glansprestatie

Deze Play-Offs is er één van pieken en stevige dalen met Racing Genk als beste voorbeeld. De Limburgers leken lang aanspraak te mogen maken op de titel maar gaan nu al een paar speeldagen door de absolute ondergrens. Cercle Brugge beleeft een sprookje en mag nog vol mikken op plek 4, Genk heeft stilaan een hekel aan Brugse ploegen.

In de Champions' Play-Offs kreeg Cercle Brugge vanavond een unieke kans om dichter te sluipen bij de vierde plaats van Racing Genk. De Limburgers behielden nog een waterkans op de top-3, al zullen Vrancken en co vooral blij zijn als ze hun huidige positie kunnen vasthouden. De Genkenaren kregen alvast een ferme opsteker met de terugkeer van Tolu in de basis.

LEES OOK: Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Spektakelrijk halfuur laat Vereniging dromen

We zagen een spetterend begin op Jan Breydel. Na goed vijf minuten spelen kreeg El Hadj de bal cadeau van Daland en hij schoot hem buitenkant voet heerlijk in de bovenhoek: 0-1. De Vereniging was zeker niet slecht gestart en sloeg een paar minuten later al stevig terug. Met een knappe volley trof Lemaréchal raak en na een lange VAR-check werd het doelpunt ook gevalideerd.

Ook nadien bleven beide ploegen uiterst efficiënt omspringen met de kansen. Nog voor er een halfuur gespeeld was kwam Cercle Brugge op voorsprong. Een afgeweken voorzet botste voor de voeten van Malamine, die de bal van dichtbij wist binnen te tikken: 2-1. De Franse huurling van Monaco verliet even later wel het veld door een spierblessure.

In het slot van de eerste helft kreeg El Ouahdi eerst nog een unieke kans op de gelijkmaker maar de bal ging via een Cercle-speler over. Dat werd keihard afgestraft door de thuisploeg die meteen nadien na balverlies snel counterde en via Somers nog met een 3-1 voorsprong de rust in mocht.

Limburgers zakken volledig door het ijs

Een vermoedelijk kwade Wouter Vrancken hoopte op beterschap na de rust maar die kwam er absoluut niet. Een dominant Cercle kreeg via Minda en Daland meteen uitstekende kansen, voorlopig bleef de dubbele voorsprong intact voor Muslic en zijn manschappen.

Pas op het uur kwam er een eerste reactie van de bezoekers. Na een stilstaande fase mikte McKenzie nipt over. Opnieuw was dat het sein voor Cercle om die misser meteen om te zetten in een mokerslag. Aan de overzijde strafte Lemaréchal een nieuwe verdedigende blunder af en centraal duwde Denkey (daarvoor al twee assists) de 4-1 binnen.

Via Tolu leek Racing Genk nog wat hoop te krijgen op twintig minuten van het einde maar na het omspelen van doelman Warleson duwde hij de bal veel te slap richting doel. De bezoekers dropen met een zware nederlaag af richting Limburg. De derde op een rij met ondertussen elf tegendoelpunten, Vrancken en co moeten dringend op bezinning.

Scoreverloop:

0-1 (9') El Hadj, 1-1 (12') Lemaréchal, 2-1 (24') Malamine, 3-1 (45+6') Somers, 4-1 (61') Denkey

Denkt u dat Wouter Vrancken nog deze PO's ontslagen gaat worden?

Meest recent

Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

12
12
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

91
91
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

24
24
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

13
13
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

73
73
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

201
201
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

207
207
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

178
178
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

192
192
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

66
66
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

177
177
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

253
253
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

317
317
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

83
83
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

120
120
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

331
331
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

665
665
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

112
112
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

143
143
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

491
491
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

29
29
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

470
470
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

299
299
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

330
330
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

67
67

Meer sportnieuws