Zebra's schenken KVK unieke levenslijn in degradatiestrijd

door
Zebra's schenken KVK unieke levenslijn in degradatiestrijd

Krijgen we toch een onwaarschijnlijke ommekeer in deze Relegation Play-Offs? Vorig weekend kon RWDM de tweede plek al ruiken, vandaag droop het na een dramatische eerste helft af met een tweede nederlaag op een rij. Plots heeft KV Kortrijk zijn lot volledig in eigen handen.

RWDM kon vorige week zijn plek in de barragewedstrijden afdwingen maar faalde in de thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk. Plots mochten zowel de Kerels als de Panda's weer hopen op het behoud. Vooral bij KVK zullen ze met spanning gekeken hebben naar de Molenbeekse club, mits verlies van RWDM kon het team van Alexandersson voor het eerst sinds lang nog eens echt dromen van de redding.

LEES OOK: Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

Bevrijde Zebra's voetballen flets RWDM op een hoopje

Die droom van de Kerels kreeg al in de eerste minuten vorm. Een sterk gestart Charleroi kwam al na dik vijf minuten spelen op voorsprong toen Dari doelman Hubert verraste met een (zeker niet onhoudbaar) afstandsschot: 0-1 voor de ploeg die al zeker was van een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League. Het blijft toch een raadsel waarom doelman Defourny (die in de reguliere competitie vaak sterk pakte) aan de kant werd geschoven bij RWDM

Ook nadien speelde RWDM duidelijk met de bibber op het lijf, terwijl de Zebra's bulkten van het zelfvertrouwen. Pas op het halfuur was er een echte reactie van de thuisploeg: Gueye omspeelde de ver uitgekomen Koffi maar liep de bal vervolgens onbeholpen over de achterlijn. Een zure misser, meteen nadien probeerde Dragsnes het met een plaatsbal en die ging heerlijk in de verste hoek: 0-2 en een mokerslag voor Ferrera en co.

De schade werd even later nog wat groter toen Guiagon niks in de weg werd gelegd en de 0-3 tegen de touwen schoof. Op slag van rust was Koffi tot twee maal toe in uitstekende doen bij pogingen van Carlos Alberto, halfweg leken De Mil en co gewonnen spel te hebben. De Molenbeekse club verloor ook nog Reine-Adélaïde met een ogenschijnlijk zware hoofdblessure (bal in het gelaat).

Met hernieuwde moed kwam de thuisploeg uit de kleedkamer en RWDM kreeg ook een paar kansen in het openingskwartier, onder meer de lat vermeed dat de thuisploeg echt hoop kreeg op een remontada. Iets voorbij het uur kwam de 1-3 er toch toen Gueye van dichtbij raak kopte.

Plots was er terug enthousiasme op de tribunes maar grote kansen bleven nadien lange tijd uit. In het slot drong RWDM nog aan maar de aansluitingstreffer kwam er niet meer. Zo hebben Ferrera en co hun lot plots niet meer in eigen handen, de Kerels krijgen een unieke kans om na een rotseizoen toch nog het behoud te verzekeren.

Scoreverloop:

0-1 (7') Dari, 0-2 (35') Dragsnes, 0-3 (39') Guiagon, 1-3 (63') Gueye

Denkt u dat KV Kortrijk nog over RWDM zal wippen richting plek 2?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

19
19
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

144
144
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

10
10
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

204
204
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

36
36
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

87
87
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

22
22
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

44
44
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

59
59
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

47
47
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

35
35
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

76
76
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

33
33
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

643
643
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

222
222
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

278
278
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

77
77
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

505
505
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

19
19
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

93
93
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

108
108
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

149
149
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1174
1174

Meer sportnieuws