Zebra's schenken KVK unieke levenslijn in degradatiestrijd

door
Zebra's schenken KVK unieke levenslijn in degradatiestrijd

Krijgen we toch een onwaarschijnlijke ommekeer in deze Relegation Play-Offs? Vorig weekend kon RWDM de tweede plek al ruiken, vandaag droop het na een dramatische eerste helft af met een tweede nederlaag op een rij. Plots heeft KV Kortrijk zijn lot volledig in eigen handen.

RWDM kon vorige week zijn plek in de barragewedstrijden afdwingen maar faalde in de thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk. Plots mochten zowel de Kerels als de Panda's weer hopen op het behoud. Vooral bij KVK zullen ze met spanning gekeken hebben naar de Molenbeekse club, mits verlies van RWDM kon het team van Alexandersson voor het eerst sinds lang nog eens echt dromen van de redding.

LEES OOK: Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

Bevrijde Zebra's voetballen flets RWDM op een hoopje

Die droom van de Kerels kreeg al in de eerste minuten vorm. Een sterk gestart Charleroi kwam al na dik vijf minuten spelen op voorsprong toen Dari doelman Hubert verraste met een (zeker niet onhoudbaar) afstandsschot: 0-1 voor de ploeg die al zeker was van een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League. Het blijft toch een raadsel waarom doelman Defourny (die in de reguliere competitie vaak sterk pakte) aan de kant werd geschoven bij RWDM

Ook nadien speelde RWDM duidelijk met de bibber op het lijf, terwijl de Zebra's bulkten van het zelfvertrouwen. Pas op het halfuur was er een echte reactie van de thuisploeg: Gueye omspeelde de ver uitgekomen Koffi maar liep de bal vervolgens onbeholpen over de achterlijn. Een zure misser, meteen nadien probeerde Dragsnes het met een plaatsbal en die ging heerlijk in de verste hoek: 0-2 en een mokerslag voor Ferrera en co.

De schade werd even later nog wat groter toen Guiagon niks in de weg werd gelegd en de 0-3 tegen de touwen schoof. Op slag van rust was Koffi tot twee maal toe in uitstekende doen bij pogingen van Carlos Alberto, halfweg leken De Mil en co gewonnen spel te hebben. De Molenbeekse club verloor ook nog Reine-Adélaïde met een ogenschijnlijk zware hoofdblessure (bal in het gelaat).

Met hernieuwde moed kwam de thuisploeg uit de kleedkamer en RWDM kreeg ook een paar kansen in het openingskwartier, onder meer de lat vermeed dat de thuisploeg echt hoop kreeg op een remontada. Iets voorbij het uur kwam de 1-3 er toch toen Gueye van dichtbij raak kopte.

Plots was er terug enthousiasme op de tribunes maar grote kansen bleven nadien lange tijd uit. In het slot drong RWDM nog aan maar de aansluitingstreffer kwam er niet meer. Zo hebben Ferrera en co hun lot plots niet meer in eigen handen, de Kerels krijgen een unieke kans om na een rotseizoen toch nog het behoud te verzekeren.

Scoreverloop:

0-1 (7') Dari, 0-2 (35') Dragsnes, 0-3 (39') Guiagon, 1-3 (63') Gueye

Denkt u dat KV Kortrijk nog over RWDM zal wippen richting plek 2?

Meest recent

De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

41
41
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

25
25
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

233
233
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

165
165
Titelfavorieten op de weegschaal: "Momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

69
69
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

239
239
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

90
90
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

370
370
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

200
200
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

548
548
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

332
332
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

120
120
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

545
545
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

58
58
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

157
157
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

756
756
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

51
51
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

119
119
'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

180
180
'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Club Brugge lijkt in de zomer weer stevig langs de kassa te zullen passeren. Het zag de voorbije ...

262
262
Zeer verrassend centraal duo bij Rode Duivels?

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten voor hun laatste oefenstage voor het ...

236
236
'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

133
133
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

205
205
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

149
149
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

234
234

Meer sportnieuws