Zebra's schenken KVK unieke levenslijn in degradatiestrijd

door
Zebra's schenken KVK unieke levenslijn in degradatiestrijd

Krijgen we toch een onwaarschijnlijke ommekeer in deze Relegation Play-Offs? Vorig weekend kon RWDM de tweede plek al ruiken, vandaag droop het na een dramatische eerste helft af met een tweede nederlaag op een rij. Plots heeft KV Kortrijk zijn lot volledig in eigen handen.

RWDM kon vorige week zijn plek in de barragewedstrijden afdwingen maar faalde in de thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk. Plots mochten zowel de Kerels als de Panda's weer hopen op het behoud. Vooral bij KVK zullen ze met spanning gekeken hebben naar de Molenbeekse club, mits verlies van RWDM kon het team van Alexandersson voor het eerst sinds lang nog eens echt dromen van de redding.

LEES OOK: Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

Bevrijde Zebra's voetballen flets RWDM op een hoopje

Die droom van de Kerels kreeg al in de eerste minuten vorm. Een sterk gestart Charleroi kwam al na dik vijf minuten spelen op voorsprong toen Dari doelman Hubert verraste met een (zeker niet onhoudbaar) afstandsschot: 0-1 voor de ploeg die al zeker was van een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League. Het blijft toch een raadsel waarom doelman Defourny (die in de reguliere competitie vaak sterk pakte) aan de kant werd geschoven bij RWDM

Ook nadien speelde RWDM duidelijk met de bibber op het lijf, terwijl de Zebra's bulkten van het zelfvertrouwen. Pas op het halfuur was er een echte reactie van de thuisploeg: Gueye omspeelde de ver uitgekomen Koffi maar liep de bal vervolgens onbeholpen over de achterlijn. Een zure misser, meteen nadien probeerde Dragsnes het met een plaatsbal en die ging heerlijk in de verste hoek: 0-2 en een mokerslag voor Ferrera en co.

De schade werd even later nog wat groter toen Guiagon niks in de weg werd gelegd en de 0-3 tegen de touwen schoof. Op slag van rust was Koffi tot twee maal toe in uitstekende doen bij pogingen van Carlos Alberto, halfweg leken De Mil en co gewonnen spel te hebben. De Molenbeekse club verloor ook nog Reine-Adélaïde met een ogenschijnlijk zware hoofdblessure (bal in het gelaat).

Met hernieuwde moed kwam de thuisploeg uit de kleedkamer en RWDM kreeg ook een paar kansen in het openingskwartier, onder meer de lat vermeed dat de thuisploeg echt hoop kreeg op een remontada. Iets voorbij het uur kwam de 1-3 er toch toen Gueye van dichtbij raak kopte.

Plots was er terug enthousiasme op de tribunes maar grote kansen bleven nadien lange tijd uit. In het slot drong RWDM nog aan maar de aansluitingstreffer kwam er niet meer. Zo hebben Ferrera en co hun lot plots niet meer in eigen handen, de Kerels krijgen een unieke kans om na een rotseizoen toch nog het behoud te verzekeren.

Scoreverloop:

0-1 (7') Dari, 0-2 (35') Dragsnes, 0-3 (39') Guiagon, 1-3 (63') Gueye

Denkt u dat KV Kortrijk nog over RWDM zal wippen richting plek 2?

Meest recent

Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

73
73
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

65
65
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

205
205
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

185
185
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

163
163
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

124
124
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

195
195
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

112
112
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

209
209
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

56
56
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

150
150
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

334
334
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

252
252
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

283
283
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

282
282
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

379
379
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

336
336
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

152
152
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

59
59
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

281
281
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

580
580
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

473
473
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

257
257
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

47
47
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

1055
1055

Meer sportnieuws