Zebra's schenken KVK unieke levenslijn in degradatiestrijd

door
Zebra's schenken KVK unieke levenslijn in degradatiestrijd

Krijgen we toch een onwaarschijnlijke ommekeer in deze Relegation Play-Offs? Vorig weekend kon RWDM de tweede plek al ruiken, vandaag droop het na een dramatische eerste helft af met een tweede nederlaag op een rij. Plots heeft KV Kortrijk zijn lot volledig in eigen handen.

RWDM kon vorige week zijn plek in de barragewedstrijden afdwingen maar faalde in de thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk. Plots mochten zowel de Kerels als de Panda's weer hopen op het behoud. Vooral bij KVK zullen ze met spanning gekeken hebben naar de Molenbeekse club, mits verlies van RWDM kon het team van Alexandersson voor het eerst sinds lang nog eens echt dromen van de redding.

LEES OOK: CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

Bevrijde Zebra's voetballen flets RWDM op een hoopje

Die droom van de Kerels kreeg al in de eerste minuten vorm. Een sterk gestart Charleroi kwam al na dik vijf minuten spelen op voorsprong toen Dari doelman Hubert verraste met een (zeker niet onhoudbaar) afstandsschot: 0-1 voor de ploeg die al zeker was van een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League. Het blijft toch een raadsel waarom doelman Defourny (die in de reguliere competitie vaak sterk pakte) aan de kant werd geschoven bij RWDM

Ook nadien speelde RWDM duidelijk met de bibber op het lijf, terwijl de Zebra's bulkten van het zelfvertrouwen. Pas op het halfuur was er een echte reactie van de thuisploeg: Gueye omspeelde de ver uitgekomen Koffi maar liep de bal vervolgens onbeholpen over de achterlijn. Een zure misser, meteen nadien probeerde Dragsnes het met een plaatsbal en die ging heerlijk in de verste hoek: 0-2 en een mokerslag voor Ferrera en co.

De schade werd even later nog wat groter toen Guiagon niks in de weg werd gelegd en de 0-3 tegen de touwen schoof. Op slag van rust was Koffi tot twee maal toe in uitstekende doen bij pogingen van Carlos Alberto, halfweg leken De Mil en co gewonnen spel te hebben. De Molenbeekse club verloor ook nog Reine-Adélaïde met een ogenschijnlijk zware hoofdblessure (bal in het gelaat).

Met hernieuwde moed kwam de thuisploeg uit de kleedkamer en RWDM kreeg ook een paar kansen in het openingskwartier, onder meer de lat vermeed dat de thuisploeg echt hoop kreeg op een remontada. Iets voorbij het uur kwam de 1-3 er toch toen Gueye van dichtbij raak kopte.

Plots was er terug enthousiasme op de tribunes maar grote kansen bleven nadien lange tijd uit. In het slot drong RWDM nog aan maar de aansluitingstreffer kwam er niet meer. Zo hebben Ferrera en co hun lot plots niet meer in eigen handen, de Kerels krijgen een unieke kans om na een rotseizoen toch nog het behoud te verzekeren.

Scoreverloop:

0-1 (7') Dari, 0-2 (35') Dragsnes, 0-3 (39') Guiagon, 1-3 (63') Gueye

Denkt u dat KV Kortrijk nog over RWDM zal wippen richting plek 2?

Meest recent

'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

0
0
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

37
37
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

39
39
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

85
85
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

184
184
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

61
61
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

119
119
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

308
308
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

111
111
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

502
502
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

246
246
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

72
72
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

243
243
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

199
199
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

260
260
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

183
183
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

456
456
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

404
404
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

257
257
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

61
61
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

127
127
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

178
178
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

74
74
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

340
340
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

207
207

Meer sportnieuws