Zebra's schenken KVK unieke levenslijn in degradatiestrijd

door
Zebra's schenken KVK unieke levenslijn in degradatiestrijd

Krijgen we toch een onwaarschijnlijke ommekeer in deze Relegation Play-Offs? Vorig weekend kon RWDM de tweede plek al ruiken, vandaag droop het na een dramatische eerste helft af met een tweede nederlaag op een rij. Plots heeft KV Kortrijk zijn lot volledig in eigen handen.

RWDM kon vorige week zijn plek in de barragewedstrijden afdwingen maar faalde in de thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk. Plots mochten zowel de Kerels als de Panda's weer hopen op het behoud. Vooral bij KVK zullen ze met spanning gekeken hebben naar de Molenbeekse club, mits verlies van RWDM kon het team van Alexandersson voor het eerst sinds lang nog eens echt dromen van de redding.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Bevrijde Zebra's voetballen flets RWDM op een hoopje

Die droom van de Kerels kreeg al in de eerste minuten vorm. Een sterk gestart Charleroi kwam al na dik vijf minuten spelen op voorsprong toen Dari doelman Hubert verraste met een (zeker niet onhoudbaar) afstandsschot: 0-1 voor de ploeg die al zeker was van een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League. Het blijft toch een raadsel waarom doelman Defourny (die in de reguliere competitie vaak sterk pakte) aan de kant werd geschoven bij RWDM

Ook nadien speelde RWDM duidelijk met de bibber op het lijf, terwijl de Zebra's bulkten van het zelfvertrouwen. Pas op het halfuur was er een echte reactie van de thuisploeg: Gueye omspeelde de ver uitgekomen Koffi maar liep de bal vervolgens onbeholpen over de achterlijn. Een zure misser, meteen nadien probeerde Dragsnes het met een plaatsbal en die ging heerlijk in de verste hoek: 0-2 en een mokerslag voor Ferrera en co.

De schade werd even later nog wat groter toen Guiagon niks in de weg werd gelegd en de 0-3 tegen de touwen schoof. Op slag van rust was Koffi tot twee maal toe in uitstekende doen bij pogingen van Carlos Alberto, halfweg leken De Mil en co gewonnen spel te hebben. De Molenbeekse club verloor ook nog Reine-Adélaïde met een ogenschijnlijk zware hoofdblessure (bal in het gelaat).

Met hernieuwde moed kwam de thuisploeg uit de kleedkamer en RWDM kreeg ook een paar kansen in het openingskwartier, onder meer de lat vermeed dat de thuisploeg echt hoop kreeg op een remontada. Iets voorbij het uur kwam de 1-3 er toch toen Gueye van dichtbij raak kopte.

Plots was er terug enthousiasme op de tribunes maar grote kansen bleven nadien lange tijd uit. In het slot drong RWDM nog aan maar de aansluitingstreffer kwam er niet meer. Zo hebben Ferrera en co hun lot plots niet meer in eigen handen, de Kerels krijgen een unieke kans om na een rotseizoen toch nog het behoud te verzekeren.

Scoreverloop:

0-1 (7') Dari, 0-2 (35') Dragsnes, 0-3 (39') Guiagon, 1-3 (63') Gueye

Denkt u dat KV Kortrijk nog over RWDM zal wippen richting plek 2?

Meest recent

Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

4
4
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

152
152
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

59
59
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

149
149
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

98
98
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

326
326
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

185
185
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

116
116
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

152
152
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

233
233
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

181
181
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

334
334
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

245
245
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

451
451
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

150
150
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

938
938
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

189
189
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

766
766
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

79
79
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

224
224
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

246
246
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

97
97
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

183
183
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

630
630
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

72
72

Meer sportnieuws