TITELKOORTS: 'Rivaliteit kan Club kop kosten, remontada Union?'

door
TITELKOORTS: 'Rivaliteit kan Club kop kosten, remontada Union?'

Zowat wekelijks mogen verschillende scenario's de vuilbak in en dat maakt de strijd om de titel in de Jupiler Pro League razend interessant. Met Anderlecht, Club Brugge en Union zijn vandaag de drie overgebleven pretendenten aan zet, kost rivaliteit Club de kop en volgt er een remontada van een Brusselse ploeg?

LEES OOK: DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Traditieclub klautert recht na uppercut

Union leek lange tijd onklopbaar dit seizoen maar toonde zich in het begin van deze Play-Offs heel kwetsbaar. Het team van Blessin verloor maar liefst vier keer op een rij maar bleef door een dubbele zege tegen Antwerp in de titelrace.

Vanavond clashen de Unionisten andermaal met de buren uit Anderlecht. Paars-Wit staat momenteel aan kop maar toont zich dan weer kwetsbaar... op verplaatsing. Het team van Riemer kampt ook met heel wat blessureleed maar wil maar wat graag een definitieve stap zetten richting een 35ste landstitel.

Als de recordkampioen vanavond weet te winnen in het Dudenpark, dan lijkt er een einde te komen aan de titeldroom van Union, mits een zege van Blessin en co, kan mogelijk een beslissende stap gezet worden richting het kampioenbal.

Rivaliteit of totale ineenstorting?

In de andere confrontatie bekampen Antwerp en Club Brugge mekaar in de vroege namiddag op Jan Breydel. The Great Old pakte nog maar één zege in deze nacompetitie maar zich 'sparen' voor de bekerfinale is absoluut geen optie voor Mark Van Bommel en zijn manschappen.

Voor veel supporters van Rood-Wit wordt Club gezien als één van de grote rivalen en een (smadelijke) nederlaag zou absoluut niet goed ontvangen worden op de Bosuil. Het is maar de vraag of Antwerp zich weet te herpakken na een gitzwarte reeks.

Gisteren kwam daarbij nog het nieuws dat Mark van Bommel op het einde van dit seizoen vertrekt. Club zelf kwam uit Fiorentina terug met een nederlaag maar houdt de opties op een prestigieuze Europese finale in leven. Bij Blauw-Zwart is het vooral de vraag tot wat het fysiek in staat is na een enorm druk programma. Wie er vandaag ook wint zal met enorme titelkoorts richting de laatste drie speeldagen trekken.

Wie doet de beste zaak denkt u?

Meest recent

Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

16
16
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

28
28
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

36
36
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

5
5
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

80
80
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

23
23
'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

89
89
Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

125
125
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

110
110
'Club onderneemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

160
160
United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

103
103
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

137
137
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

155
155
'Bounida hakt interlandknoop: KBVB in rep en roer'

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

204
204
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

60
60
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

657
657
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

305
305
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

86
86
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

562
562
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

330
330
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

38
38
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

201
201
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

208
208
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

262
262
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

68
68

Meer sportnieuws