TITELKOORTS: 'Rivaliteit kan Club kop kosten, remontada Union?'

door
TITELKOORTS: 'Rivaliteit kan Club kop kosten, remontada Union?'

Zowat wekelijks mogen verschillende scenario's de vuilbak in en dat maakt de strijd om de titel in de Jupiler Pro League razend interessant. Met Anderlecht, Club Brugge en Union zijn vandaag de drie overgebleven pretendenten aan zet, kost rivaliteit Club de kop en volgt er een remontada van een Brusselse ploeg?

LEES OOK: Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Traditieclub klautert recht na uppercut

Union leek lange tijd onklopbaar dit seizoen maar toonde zich in het begin van deze Play-Offs heel kwetsbaar. Het team van Blessin verloor maar liefst vier keer op een rij maar bleef door een dubbele zege tegen Antwerp in de titelrace.

Vanavond clashen de Unionisten andermaal met de buren uit Anderlecht. Paars-Wit staat momenteel aan kop maar toont zich dan weer kwetsbaar... op verplaatsing. Het team van Riemer kampt ook met heel wat blessureleed maar wil maar wat graag een definitieve stap zetten richting een 35ste landstitel.

Als de recordkampioen vanavond weet te winnen in het Dudenpark, dan lijkt er een einde te komen aan de titeldroom van Union, mits een zege van Blessin en co, kan mogelijk een beslissende stap gezet worden richting het kampioenbal.

Rivaliteit of totale ineenstorting?

In de andere confrontatie bekampen Antwerp en Club Brugge mekaar in de vroege namiddag op Jan Breydel. The Great Old pakte nog maar één zege in deze nacompetitie maar zich 'sparen' voor de bekerfinale is absoluut geen optie voor Mark Van Bommel en zijn manschappen.

Voor veel supporters van Rood-Wit wordt Club gezien als één van de grote rivalen en een (smadelijke) nederlaag zou absoluut niet goed ontvangen worden op de Bosuil. Het is maar de vraag of Antwerp zich weet te herpakken na een gitzwarte reeks.

Gisteren kwam daarbij nog het nieuws dat Mark van Bommel op het einde van dit seizoen vertrekt. Club zelf kwam uit Fiorentina terug met een nederlaag maar houdt de opties op een prestigieuze Europese finale in leven. Bij Blauw-Zwart is het vooral de vraag tot wat het fysiek in staat is na een enorm druk programma. Wie er vandaag ook wint zal met enorme titelkoorts richting de laatste drie speeldagen trekken.

Wie doet de beste zaak denkt u?

Meest recent

Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

14
14
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

43
43
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

38
38
Coucke wil stunten: comeback Kompany bij Anderlecht?

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

316
316
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

382
382
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

325
325
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

67
67
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

354
354
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

663
663
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

120
120
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

679
679
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

183
183
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

184
184
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

380
380
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

195
195
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

347
347
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

436
436
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

252
252
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

55
55
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

361
361
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

335
335
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

87
87
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

379
379
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

592
592

Meer sportnieuws