TITELKOORTS: 'Rivaliteit kan Club kop kosten, remontada Union?'

door
TITELKOORTS: 'Rivaliteit kan Club kop kosten, remontada Union?'

Zowat wekelijks mogen verschillende scenario's de vuilbak in en dat maakt de strijd om de titel in de Jupiler Pro League razend interessant. Met Anderlecht, Club Brugge en Union zijn vandaag de drie overgebleven pretendenten aan zet, kost rivaliteit Club de kop en volgt er een remontada van een Brusselse ploeg?

LEES OOK: Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Traditieclub klautert recht na uppercut

Union leek lange tijd onklopbaar dit seizoen maar toonde zich in het begin van deze Play-Offs heel kwetsbaar. Het team van Blessin verloor maar liefst vier keer op een rij maar bleef door een dubbele zege tegen Antwerp in de titelrace.

Vanavond clashen de Unionisten andermaal met de buren uit Anderlecht. Paars-Wit staat momenteel aan kop maar toont zich dan weer kwetsbaar... op verplaatsing. Het team van Riemer kampt ook met heel wat blessureleed maar wil maar wat graag een definitieve stap zetten richting een 35ste landstitel.

Als de recordkampioen vanavond weet te winnen in het Dudenpark, dan lijkt er een einde te komen aan de titeldroom van Union, mits een zege van Blessin en co, kan mogelijk een beslissende stap gezet worden richting het kampioenbal.

Rivaliteit of totale ineenstorting?

In de andere confrontatie bekampen Antwerp en Club Brugge mekaar in de vroege namiddag op Jan Breydel. The Great Old pakte nog maar één zege in deze nacompetitie maar zich 'sparen' voor de bekerfinale is absoluut geen optie voor Mark Van Bommel en zijn manschappen.

Voor veel supporters van Rood-Wit wordt Club gezien als één van de grote rivalen en een (smadelijke) nederlaag zou absoluut niet goed ontvangen worden op de Bosuil. Het is maar de vraag of Antwerp zich weet te herpakken na een gitzwarte reeks.

Gisteren kwam daarbij nog het nieuws dat Mark van Bommel op het einde van dit seizoen vertrekt. Club zelf kwam uit Fiorentina terug met een nederlaag maar houdt de opties op een prestigieuze Europese finale in leven. Bij Blauw-Zwart is het vooral de vraag tot wat het fysiek in staat is na een enorm druk programma. Wie er vandaag ook wint zal met enorme titelkoorts richting de laatste drie speeldagen trekken.

Wie doet de beste zaak denkt u?

Meest recent

Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

27
27
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

48
48
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

17
17
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

32
32
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

29
29
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

172
172
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

169
169
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

58
58
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

144
144
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

156
156
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

177
177
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

164
164
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

66
66
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

43
43
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

59
59
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

181
181
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

86
86
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

388
388
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

313
313
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

99
99
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

632
632
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

72
72
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

680
680
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

444
444

Meer sportnieuws