Griekenland in vuur en vlam: "Dit kan eigenlijk niet"

279 stemmen
Griekenland in vuur en vlam:

Pure extase in Griekenland. Terwijl heel België gefocust was op de partij tussen Fiorentina en Club Brugge, legde Olympiakos Aston Villa vakkundig over de knie in de andere halve finale van de Conference League. 

Op het veld van Aston Villa werd het maar liefst 2-4 voor de Griekse bezoekers. Donderdag wordt de terugwedstrijd gespeeld op het veld van Olympiakos, waar het team van José Luis Mendilibar de tweede Griekse club ooit kan worden dat een Europese finale haalt. De laatste keer dateert van 1971 toen Panathinaikos de finale haalde van Europa Cup I tegen Ajax én die ook won. 

LEES OOK: Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Waanzin en paranoia

De overwinning van Olympiakos zorgde voor ongeziene vreugde in Griekenland. Sporttime had het over 'waanzin en paranoia' na het laatste fluitsignaal. "Olympiakos heeft Europa gek gemaakt! Wat zij hier doen, kan eigenlijk niet. Het was een legendarische overwinning en Aston Villa is in shock. Ze hebben een enorme stap richting de finale gezet."

"Ongekend Olympiakos verbaast heel Europa", stond er dan weer te lezen in Sport24. "Het gedroomde, onwerkelijke en onvoorstelbare Olympiakos heeft Aston Villa over de knie gelegd. Het was een droomavond op Villa Park. Olympiakos blijft geschiedenis schrijven en wil deze bijzondere reis nu bekronen door de fans de hemel in te schieten en de trofee binnen te halen. En het beste moet nog komen."

Duizenden fans trokken vrijdagochtend naar het vliegveld van Elftherios Venizelos om het team op te wachten. 

Stoot Olympiakos door naar de finale van de Conference League?

Meest recent

Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

35
35
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

12
12
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

113
113
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

97
97
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

265
265
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

308
308
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

67
67
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

182
182
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

108
108
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

83
83
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

187
187
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

281
281
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

403
403
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

193
193
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

580
580
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

65
65
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

371
371
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

262
262
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

397
397
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

271
271
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

184
184
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

238
238
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

188
188
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

678
678

Meer sportnieuws