Deinze ontneemt moedig Patro genadeloos promotiedroom

door
Deinze ontneemt moedig Patro genadeloos promotiedroom

In een zwoele Dakota Arena heeft Deinze zich als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Play-Offs in de Challenger Pro League. Toegegeven: dat was niet echt een verrassing na de heenwedstrijd (0-4) maar de Oost-Vlamingen hadden het lange tijd knap lastig met een moedig Patro Eisden Maasmechelen.

Ook op 1 mei, de Dag van de Arbeid en voor veel mensen een vrije dag, stond er heel wat op het spel in het Belgische voetbal. In de Play-Offs van de Challenger Pro League gingen onder meer Deinze en Patro op zoek naar een finaleticket.

De geschorste Stijn Stijnen zag zijn team na heel wat licentieperikelen bleek voor de dag komen in de heenwedstrijd en moest een 4-0 achterstand nog zien weg te poetsen. Kwam er een voetbalmirakel of trokken de Oost-Vlamingen de kwalificatie gemakkelijk over de streep?

LEES OOK: Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Furieus gestart Patro houdt hoop levendig

Met veel offensieve krachten begonnen de Limburgers aan de wedstrijd en de bezoekers begonnen ook gretig met heel wat powerplay richting de vijandelijke zestien meter. Nieuwkomer Hassaini zorgde voor het eerste gevaar maar de bal ging via wat thuisverdedigers net niet in doel. Op het kwartier had het elftal van Stijn Stijnen pech toen doelman Mirás eerst fantastisch een knal van Dansoko uit doel ranselde, in de herneming schoot Noubissi op de paal.

Het offensief van Patro hield aan en even later zorgde Noubissi voor hoop door van dichtbij de 0-1 in doel te schuiven. Ook nadien bleven de Maaslanders domineren maar kort voor de rust kwam het wel goed weg toen de gelijkmaker van Schuermans werd afgekeurd vanwege voorafgaand buitenspel. Halfweg hielden Stijnen en co de spanning alvast in deze confrontatie.

IJslander mist koelbloedigheid, Deinze droomt van promotie

Na rust kregen de bezoekers andermaal meteen een levensgrote kans: een hoekschop werd doorgekopt tot bij Sigurdarson maar van dichtbij devieerde de IJslander hoog over. Ook nadien ging de powerplay van Patro door, dat op het uur wel ontsnapte toen de doorgebroken Anne net niet kon besluiten.

Het doelpunt van de bevrijding kwam er even later toch voor Deinze: Schuermans pakte een hoekschop aan met de borst en kende geen genade met een moedig bezoekend elftal: 1-1. De hoop vervloog bij Patro en dat betaalde zich tien minuten later cash uit toen ook Van Landschoot alleen op Heekeren mocht afgaan en de 2-1 in doel schoot. In het slot kreeg Renson uit frustratie nog een tweede gele kaart, zo eindigden de bezoekers met 10. De thuisploeg trok de kwalificatie nadien eenvoudig over de streep en mag al een eerste succes vieren. In de finale hopen ze bij Deinze op een derby tegen Zulte Waregem.

Scoreverloop:

0-1 (18') Noubissi, 1-1 (62') Schuermans, 2-1 (71') Van Landschoot

Bijzonderheid:

Renson (Patro) krijgt een tweede gele kaart (89')

Wie wordt de andere finalist?

Meest recent

Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

12
12
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

82
82
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

27
27
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

33
33
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

25
25
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

60
60
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

91
91
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

109
109
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

275
275
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

184
184
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

90
90
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

231
231
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

77
77
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

85
85
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

298
298
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

151
151
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

262
262
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

627
627
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

109
109
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

508
508
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

210
210
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

160
160
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

23
23
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

153
153

Meer sportnieuws