Deinze ontneemt moedig Patro genadeloos promotiedroom

door
Deinze ontneemt moedig Patro genadeloos promotiedroom

In een zwoele Dakota Arena heeft Deinze zich als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Play-Offs in de Challenger Pro League. Toegegeven: dat was niet echt een verrassing na de heenwedstrijd (0-4) maar de Oost-Vlamingen hadden het lange tijd knap lastig met een moedig Patro Eisden Maasmechelen.

Ook op 1 mei, de Dag van de Arbeid en voor veel mensen een vrije dag, stond er heel wat op het spel in het Belgische voetbal. In de Play-Offs van de Challenger Pro League gingen onder meer Deinze en Patro op zoek naar een finaleticket.

De geschorste Stijn Stijnen zag zijn team na heel wat licentieperikelen bleek voor de dag komen in de heenwedstrijd en moest een 4-0 achterstand nog zien weg te poetsen. Kwam er een voetbalmirakel of trokken de Oost-Vlamingen de kwalificatie gemakkelijk over de streep?

LEES OOK: CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

Furieus gestart Patro houdt hoop levendig

Met veel offensieve krachten begonnen de Limburgers aan de wedstrijd en de bezoekers begonnen ook gretig met heel wat powerplay richting de vijandelijke zestien meter. Nieuwkomer Hassaini zorgde voor het eerste gevaar maar de bal ging via wat thuisverdedigers net niet in doel. Op het kwartier had het elftal van Stijn Stijnen pech toen doelman Mirás eerst fantastisch een knal van Dansoko uit doel ranselde, in de herneming schoot Noubissi op de paal.

Het offensief van Patro hield aan en even later zorgde Noubissi voor hoop door van dichtbij de 0-1 in doel te schuiven. Ook nadien bleven de Maaslanders domineren maar kort voor de rust kwam het wel goed weg toen de gelijkmaker van Schuermans werd afgekeurd vanwege voorafgaand buitenspel. Halfweg hielden Stijnen en co de spanning alvast in deze confrontatie.

IJslander mist koelbloedigheid, Deinze droomt van promotie

Na rust kregen de bezoekers andermaal meteen een levensgrote kans: een hoekschop werd doorgekopt tot bij Sigurdarson maar van dichtbij devieerde de IJslander hoog over. Ook nadien ging de powerplay van Patro door, dat op het uur wel ontsnapte toen de doorgebroken Anne net niet kon besluiten.

Het doelpunt van de bevrijding kwam er even later toch voor Deinze: Schuermans pakte een hoekschop aan met de borst en kende geen genade met een moedig bezoekend elftal: 1-1. De hoop vervloog bij Patro en dat betaalde zich tien minuten later cash uit toen ook Van Landschoot alleen op Heekeren mocht afgaan en de 2-1 in doel schoot. In het slot kreeg Renson uit frustratie nog een tweede gele kaart, zo eindigden de bezoekers met 10. De thuisploeg trok de kwalificatie nadien eenvoudig over de streep en mag al een eerste succes vieren. In de finale hopen ze bij Deinze op een derby tegen Zulte Waregem.

Scoreverloop:

0-1 (18') Noubissi, 1-1 (62') Schuermans, 2-1 (71') Van Landschoot

Bijzonderheid:

Renson (Patro) krijgt een tweede gele kaart (89')

Wie wordt de andere finalist?

Meest recent

Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

8
8
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

17
17
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

27
27
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

76
76
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

48
48
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

74
74
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

478
478
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

84
84
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

387
387
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

57
57
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

495
495
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

72
72
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

114
114
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

232
232
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

114
114
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

105
105
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

57
57
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

132
132
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

192
192
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

252
252
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

98
98
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

575
575
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

186
186
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

182
182

Meer sportnieuws