Deinze ontneemt moedig Patro genadeloos promotiedroom

door
Deinze ontneemt moedig Patro genadeloos promotiedroom

In een zwoele Dakota Arena heeft Deinze zich als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Play-Offs in de Challenger Pro League. Toegegeven: dat was niet echt een verrassing na de heenwedstrijd (0-4) maar de Oost-Vlamingen hadden het lange tijd knap lastig met een moedig Patro Eisden Maasmechelen.

Ook op 1 mei, de Dag van de Arbeid en voor veel mensen een vrije dag, stond er heel wat op het spel in het Belgische voetbal. In de Play-Offs van de Challenger Pro League gingen onder meer Deinze en Patro op zoek naar een finaleticket.

De geschorste Stijn Stijnen zag zijn team na heel wat licentieperikelen bleek voor de dag komen in de heenwedstrijd en moest een 4-0 achterstand nog zien weg te poetsen. Kwam er een voetbalmirakel of trokken de Oost-Vlamingen de kwalificatie gemakkelijk over de streep?

LEES OOK: Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Furieus gestart Patro houdt hoop levendig

Met veel offensieve krachten begonnen de Limburgers aan de wedstrijd en de bezoekers begonnen ook gretig met heel wat powerplay richting de vijandelijke zestien meter. Nieuwkomer Hassaini zorgde voor het eerste gevaar maar de bal ging via wat thuisverdedigers net niet in doel. Op het kwartier had het elftal van Stijn Stijnen pech toen doelman Mirás eerst fantastisch een knal van Dansoko uit doel ranselde, in de herneming schoot Noubissi op de paal.

Het offensief van Patro hield aan en even later zorgde Noubissi voor hoop door van dichtbij de 0-1 in doel te schuiven. Ook nadien bleven de Maaslanders domineren maar kort voor de rust kwam het wel goed weg toen de gelijkmaker van Schuermans werd afgekeurd vanwege voorafgaand buitenspel. Halfweg hielden Stijnen en co de spanning alvast in deze confrontatie.

IJslander mist koelbloedigheid, Deinze droomt van promotie

Na rust kregen de bezoekers andermaal meteen een levensgrote kans: een hoekschop werd doorgekopt tot bij Sigurdarson maar van dichtbij devieerde de IJslander hoog over. Ook nadien ging de powerplay van Patro door, dat op het uur wel ontsnapte toen de doorgebroken Anne net niet kon besluiten.

Het doelpunt van de bevrijding kwam er even later toch voor Deinze: Schuermans pakte een hoekschop aan met de borst en kende geen genade met een moedig bezoekend elftal: 1-1. De hoop vervloog bij Patro en dat betaalde zich tien minuten later cash uit toen ook Van Landschoot alleen op Heekeren mocht afgaan en de 2-1 in doel schoot. In het slot kreeg Renson uit frustratie nog een tweede gele kaart, zo eindigden de bezoekers met 10. De thuisploeg trok de kwalificatie nadien eenvoudig over de streep en mag al een eerste succes vieren. In de finale hopen ze bij Deinze op een derby tegen Zulte Waregem.

Scoreverloop:

0-1 (18') Noubissi, 1-1 (62') Schuermans, 2-1 (71') Van Landschoot

Bijzonderheid:

Renson (Patro) krijgt een tweede gele kaart (89')

Wie wordt de andere finalist?

Meest recent

Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

16
16
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

28
28
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

47
47
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

130
130
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

122
122
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

89
89
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

172
172
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

235
235
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

133
133
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

400
400
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

37
37
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

76
76
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

77
77
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

212
212
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

184
184
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

81
81
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

369
369
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

176
176
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

345
345
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

283
283
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

309
309
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

212
212
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

65
65
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

225
225
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

157
157

Meer sportnieuws