Deinze ontneemt moedig Patro genadeloos promotiedroom

door
Deinze ontneemt moedig Patro genadeloos promotiedroom

In een zwoele Dakota Arena heeft Deinze zich als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Play-Offs in de Challenger Pro League. Toegegeven: dat was niet echt een verrassing na de heenwedstrijd (0-4) maar de Oost-Vlamingen hadden het lange tijd knap lastig met een moedig Patro Eisden Maasmechelen.

Ook op 1 mei, de Dag van de Arbeid en voor veel mensen een vrije dag, stond er heel wat op het spel in het Belgische voetbal. In de Play-Offs van de Challenger Pro League gingen onder meer Deinze en Patro op zoek naar een finaleticket.

De geschorste Stijn Stijnen zag zijn team na heel wat licentieperikelen bleek voor de dag komen in de heenwedstrijd en moest een 4-0 achterstand nog zien weg te poetsen. Kwam er een voetbalmirakel of trokken de Oost-Vlamingen de kwalificatie gemakkelijk over de streep?

LEES OOK: Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Furieus gestart Patro houdt hoop levendig

Met veel offensieve krachten begonnen de Limburgers aan de wedstrijd en de bezoekers begonnen ook gretig met heel wat powerplay richting de vijandelijke zestien meter. Nieuwkomer Hassaini zorgde voor het eerste gevaar maar de bal ging via wat thuisverdedigers net niet in doel. Op het kwartier had het elftal van Stijn Stijnen pech toen doelman Mirás eerst fantastisch een knal van Dansoko uit doel ranselde, in de herneming schoot Noubissi op de paal.

Het offensief van Patro hield aan en even later zorgde Noubissi voor hoop door van dichtbij de 0-1 in doel te schuiven. Ook nadien bleven de Maaslanders domineren maar kort voor de rust kwam het wel goed weg toen de gelijkmaker van Schuermans werd afgekeurd vanwege voorafgaand buitenspel. Halfweg hielden Stijnen en co de spanning alvast in deze confrontatie.

IJslander mist koelbloedigheid, Deinze droomt van promotie

Na rust kregen de bezoekers andermaal meteen een levensgrote kans: een hoekschop werd doorgekopt tot bij Sigurdarson maar van dichtbij devieerde de IJslander hoog over. Ook nadien ging de powerplay van Patro door, dat op het uur wel ontsnapte toen de doorgebroken Anne net niet kon besluiten.

Het doelpunt van de bevrijding kwam er even later toch voor Deinze: Schuermans pakte een hoekschop aan met de borst en kende geen genade met een moedig bezoekend elftal: 1-1. De hoop vervloog bij Patro en dat betaalde zich tien minuten later cash uit toen ook Van Landschoot alleen op Heekeren mocht afgaan en de 2-1 in doel schoot. In het slot kreeg Renson uit frustratie nog een tweede gele kaart, zo eindigden de bezoekers met 10. De thuisploeg trok de kwalificatie nadien eenvoudig over de streep en mag al een eerste succes vieren. In de finale hopen ze bij Deinze op een derby tegen Zulte Waregem.

Scoreverloop:

0-1 (18') Noubissi, 1-1 (62') Schuermans, 2-1 (71') Van Landschoot

Bijzonderheid:

Renson (Patro) krijgt een tweede gele kaart (89')

Wie wordt de andere finalist?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

175
175
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

240
240
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

113
113
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

104
104
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

284
284
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

68
68
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

145
145
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

492
492
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

152
152
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

301
301
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

519
519
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

191
191
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

175
175
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

160
160
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

426
426
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

74
74
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

198
198
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

776
776
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

683
683
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

372
372
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

621
621
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

435
435
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

657
657

Meer sportnieuws